VB 2014 - Brazília

Off-Topic Chat egyéb témákról.

Kinek drukkolsz a 2014-es VB-n?

Anglia
40
15%
Spanyolország
9
3%
Németország
25
10%
Portugália
7
3%
Hollandia
7
3%
Franciaország
4
2%
Olaszország
8
3%
Belgium
91
35%
Brazília
33
13%
Argentína
4
2%
Uruguay
2
1%
Kolumbia
3
1%
Chile
2
1%
Elefántcsontpart
8
3%
Ghána
0
0 szavazat
Nigéria
2
1%
USA
2
1%
Mexikó
0
0 szavazat
egyéb
13
5%
 
Szavazatok száma: 260

Üzenet
Szerző
Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: VB 2014 - Brazília

#821 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Talmaszabi írta:Remélem Wilmots nézte a Napoli meccsét, Mertens zseniálisan játszott, 2 gól és 2 gólpassz, 10-est :!: kapott a whoscored-tól, szóval elég egyértelmű, hogy valahogy így kell kinéznie a belga támadóhármasnak a vb-n: Hazard - Lukaku - Mertens :)

http://www.whoscored.com/Matches/758361/Live" onclick="window.open(this.href);return false;
Szerintem ennyire nem egyértelmű. Mirallas is elég jó szezont futott ráadásul ő a PL-ben, míg Mertens nem volt egyértelmű kezdő a Napoliban szerintem (nyilván ebben Benitez rotalasa is benne van).
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2014 - Brazília

#822 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Remélem Wilmots nézte a Napoli meccsét, Mertens zseniálisan játszott, 2 gól és 2 gólpassz, 10-est :!: kapott a whoscored-tól, szóval elég egyértelmű, hogy valahogy így kell kinéznie a belga támadóhármasnak a vb-n: Hazard - Lukaku - Mertens :)

http://www.whoscored.com/Matches/758361/Live" onclick="window.open(this.href);return false;
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3195
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: VB 2014 - Brazília

#823 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Én az angol-portugál-belga trióra nyomtam.

Angliára szinte már csak megszokásból ment a szavazat, a Terry-balhé óta kevésbé szimpatizálok velük. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz velük, mert csoportjukból adódóan az is benne van a pakliban, hogy a csoportkört sem élik túl. A nagy tornákon évek óta hulladék a csapat és sajnos az edző személye sem mellettük szól. Mindenesetre ez lehet Lamps utolsó nagy dobása valamilyen nemzetközi tornán, nagyon fogok szurkolni, hogy betaláljon. (és meg is adják, nem úgy, mint 2010-ben Németország ellen.)

Portugáliát 2004 óta nagyon szeretem. Ők is elég veretes csoportba kerültek, de illene Németország mögött bekullogniuk a 2. helyen. Nem hiszem, hogy a negyeddöntőkön túljutnának, CR-nek egyértelműen vezérszerepet kell majd vállalnia.

Belgium pedig szerintem kb mindenkinek szimpatikus, kérdés, hogy mennyire tudnak megbírkózni a nemzetközi rutin hiányával. Elképesztő nevekből áll a csapat, az egyedüli veszély Lukaku esetleges sérülése lehet, mert akkor konkrétan középcsatár nélkül maradnának. Remélem a benga belgánk a VB-n is bizonyítani fogja Josénak, hogy itt a helye.


A végső győztes szerintem Brazília vagy Németország lesz. Mindkét válogatottnak brutális a kerete, de a hazai környezet a brazilok mellett szólhat. Ja és szurkolni fogok még annak, hogy Argentina és Spanyolország minél hamarabb kiessen a picsába, utóbbit Mata eladása óta végre tiszta lelkiismerettel utálhatom tovább.
211! NEW RECORD!

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: VB 2014 - Brazília

#824 Hozzászólás Szerző: Dante »

ChesterB írta:...aki szvsz megnyeri a '16-os EB döntőt velük.
Gyorsan lezavartad a következő tornát :DD

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: VB 2014 - Brazília

#825 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Argentina simán nyerte a dél-amerikai csoportot, igaz nem volt Brazília, de azért ott volt egy Chile, Paraguay, Uruguay, Kolumbia... És már nem Maradona az edző, meg taktika nélkül állnak fel.

Elnezve ezt a 30 fős keretet tényleg hiányzik Tevez, Gaitan meg Pastore (elől tényleg még nélkülük is megvannak bőven), de szerintem a legjobban Caballero, tavaly többek között a Malaga neki is köszönhette a BL-menetelesuket, Romero vagy Andujar nem életbiztosítás. De ha 4 éve a hollandokrol ellehetett mondani, hogy csak középpályától felfele világklasszisok és így is dontozni tudtak, szerintem nem hibás azt mondani, hogy esélyesek. Szerintem már csapatként is jobbak, mint az elmúlt években, de ami miatt mégis esélynek tartom, hogy Messinek most kell nagyot durrantania, legjobb korban van ehhez, nem sérült és mondhatjuk szinte "rápihent" a VB-re, kérdés elég motiváció ez neki.

Egy ütős kezdőt ki lehetne ebből is állítani:
Romero - Rojo, Campagnaro/Demichelis, Garay, Zabaleta - Mascherano, Perez/Banega, Di Maria - Higuain, Messi, Aguero.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#826 Hozzászólás Szerző: Chester »

Nem csak a csapatok számítanak ám, hanem az edzők is, pont ettől féltem Belgiumot.

Akiket esélyesnek tartanak de szerintem nem fogják megnyerni:

Spanyolország: kiismerhető lett a focijuk, viszont Costa személyében van egy bombaformában lévő támadójuk, ettől függetlenül címvédésre nem számítok, döntőzni lehet hogy döntőznek.

Brazília: van jó edző [válogatott szinten], konf. kupán megmutatták hogy hogyan is tudnak focizni, de mégsem tartom őket esélyesnek. Fejben szerintem gyengék, a hazai pálya inkább teher nekik mint sem segítség, hatalmas nyomás van minden játékoson, pont ebbe fognak belebukni.

Németország: A cirka 6 éves gerinc utolsó nagy dobása lehet, Klose-Lahm-Schweinsteiger-Mertesacker mind kiöregedőben van. A németek szvsz azért nem nyernek mert túl magabiztosak, tele vannak jó játékossal, csapatként mégsem tudnak hatékonyak lenni, valami hiányzik mindig, és ez szerintem most is így lesz. Sokáig mehetnek, de nyerni szerintem nem fognak.

Én arra számítok hogy egy "meglepetéscsapat" nyeri a tornát, nem a 3 fő esélyes, ezek nálam Belgium, Olaszország, Franciaország és Hollandia közül az egyik.

- A belgák mostani csapatának VB "szüzessége" akár előnyt is jelenthet, mert nem tudják őket kiismerni, van egy világklasszis formában játszó szélsőjük és több jó formában lévő játékos a támadó szekcióban, a védelemmel lehetnek gondok.

- Az olaszok a rutinjukban bízhatnak, valamint hogy sikerült olyan fiatalokat beépíteniük akik jó szezont futottak idén, bár a 4 általam meglepetésnek vélt csapatok közül őket tartom a legesélytelenebbnek.

- A franciákban mindig benne van egy nagy lebőgés és egy nagy menetelés lehetősége. Ribery-nek ha van kedve játszani akkor szétszivat mindenkit, Benzemanál ugyan ez van a góllövésnél, a középpályájuk baromi jó, a védelmük is rendben van, jó csapatuk van most, kérdés mennyire tudják kihasználni.

- A hollandoknál meg nagyon erős a csapategység, hiába fiatalok vagy középszerű játékosok alkotják a keret egy részét, főleg a védelmet, de nagyon jól össze vannak szokva, van Gaal személyében meg nagyon jó edzőjük is van. Egy jó VB szerepléssel megalapozhatnak egy jó csapatot Hiddinknek, aki szvsz megnyeri a '16-os EB döntőt velük.

Vannak még erősnek vélt csapatok, pl Argentína is, de egyetértek azon véleményekkel hogy miért nem végső esélyesek. Idén a kicsiknek fogok "drukkolni", szeretnék egy jó teljesítményt látni a délszlávoktól, jó a mostani horvát és bosnyák csapat, szeretném ha a görögök is alkotnának valamit, valamint USA és Oroszország is, de akikre nagyon kíváncsi vagyok az Belgium. :)

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: VB 2014 - Brazília

#827 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Tevez-t jó nagy hülyeség volt otthon hagyni, főleg egy ilyen Di Santo kedvéért... Valamiért utálja a kapitány, más indok nincs.
Zabaleta-Garay-Demichelis-Rojo védősor azért nem annyira hangzik vészesen, bár nyilván nem hasonlítható a támadószekcióhoz. Esetleg Mascherano kh-ba, mint néha a Barca-ban.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6279
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2014 - Brazília

#828 Hozzászólás Szerző: Szabi »

A 30 FŐS ARGENTIN KERET
Kapusok: Sergio Romero (Monaco – francia), Mariano Andújar (Catania – olasz), Agustín Orion (Boca Juniors)
Védők: Ezequiel Garay (Benfica – portugál), Federico Fernández (Napoli – olasz), Pablo Zabaleta (Manchester City – Manchester City), Marcos Rojo (Sporting CP – portugál), José María Basanta (Monterrey – mexikói), Hugo Campagnaro (Internazionale – olasz), Nicolás Otamendi (Atlético Mineiro – brazil), Martín Demichelis (Manchester City – angol), Gabriel Mercado (River Plate), Lisandro López (Getafe – spanyol)
Középpályások: Fernando Gago (Boca Juniors), Lucas Biglia (Lazio – olasz), Javier Mascherano (Barcelona – spanyol), Éver Banega (Newell's Old Boys), Ángel Di María (Real Madrid – spanyol), Maxi Rodríguez (Newell's Old Boys), Ricardo Álvarez (Inter – olasz), Augusto Fernández (Celta Vigo – spanyol), Enzo Pérez (Benfica – portugál), José Sosa (Atlético Madrid – spanyol), Fabian Rinaudo (Catania – olasz)
Támadók: Sergio Agüero (Manchester City – angol), Lionel Messi (Barcelona – spanyol), Gonzalo Higuaín (Napoli – olasz), Ezequiel Lavezzi (Paris Saint-Germain – francia), Rodrigo Palacio (Inter – olasz), Franco Di Santo (Werder Bremen – német) :D :D

Én nem tartom Argentínát nagy favoritnak a győzelemre, a védelem lehet a gyenge pont (Campagnaro és Demichelis is időzített bomba lehet Garay mellett). Elöl megvannak, de azért Tévez, Gaitán és Pastore is minőségi javulás lenne (habár Pastore-t nagyon utálom, szóval ez annyira nem érint meg). Gago és Biglia is elég középszer vkp. poszton.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2014 - Brazília

#829 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

marknagy írta:Jó sok belga drukker van itt :D Én az angoloknak, spanyoloknak es az argentínoknak szurkolok, utóbbi kettő esélyes, hogy megnyeri, mellettük Németországot és Braziliat tartom a legerősebbnek.

Ui.: van egy tippem ki szavazott meg rajtam kívül Argentinara. :mrgreen:

Argentína szerintem esélytelen.. A támadószekciójuk talán a legjobb lehetne a világon(Messi, Agüero, Tevez, Higuain - van kiből válogatni), de nincsenek jól összerakva, a középpálya meg a védelem meg egyszerűen gyenge nevekből áll. Én nem várok túl sokat tőlük. Amúgy pont ma olvastam, hogy a volt játékosunk, Franco Di Santo ott lehet a VB-n. Nem tudom, hogy mivel játssza be magát(4 gólt lőtt idén a Bundesligában, de a Wigan-ből is beválogatták már).

A spanyolok szerintem nem fogják megnyerni idén.. Túl sok a kérdőjel a kezdőben, nincsenek olyan jól összerakva mint az előző három nagy tornán.

Szerintem Brazília és Németország a két legnagyobb esélyes. Előbbi nagyon összeszokott csapat, 2-3 éve folyamatosan ugyan azokkal a játékosokkal nyomják(elől Oscar-Neymar-Fred-Hulk, hátul Thiago Silva-Luiz), és a hazai pálya előnye is náluk. A németek a 2006-os VB-n, a 2008-as EB-n és a 2010-es VB-n is nagyon jól tolták, de idén szerintem kijöhet nekik a lépés.

Belgium nagyon szimpatikus csapat(főleg Courtios, Hazard(ék), Lukaku és De Bruyne miatt), tele van fiatal, nagyon tehetséges játékosokkal. Nehéz megjósolni, hogy meddig juthatnak a VB-n. Szerintem Portugália ellen lenne esélyük, utána fene tudja.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: VB 2014 - Brazília

#830 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Jó sok belga drukker van itt :D Én az angoloknak, spanyoloknak es az argentínoknak szurkolok, utóbbi kettő esélyes, hogy megnyeri, mellettük Németországot és Braziliat tartom a legerősebbnek.

ChesterB: Valboune inkább kezdő mint Griezmann, szerintem jobb is.

Ui.: van egy tippem ki szavazott meg rajtam kívül Argentinara. :mrgreen:
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

VB 2014 - Brazília

#831 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Az eddigi világeseményekhez hasonlóan külön topikot kap az idei VB is, a témával kapcsolatban ide várjuk a hozzászólásokat. (és ne a Sport a Chelsea-n kívül topikba írjatok légyszíves)
Jó szurkolást!
HAZARD = Messi+Ronaldo

Lezárt