VB 2014 - Brazília

Off-Topic Chat egyéb témákról.

Kinek drukkolsz a 2014-es VB-n?

Anglia
40
15%
Spanyolország
9
3%
Németország
25
10%
Portugália
7
3%
Hollandia
7
3%
Franciaország
4
2%
Olaszország
8
3%
Belgium
91
35%
Brazília
33
13%
Argentína
4
2%
Uruguay
2
1%
Kolumbia
3
1%
Chile
2
1%
Elefántcsontpart
8
3%
Ghána
0
0 szavazat
Nigéria
2
1%
USA
2
1%
Mexikó
0
0 szavazat
egyéb
13
5%
 
Szavazatok száma: 260

Üzenet
Szerző
Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2014 - Brazília

#801 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

gerawba írta:Bzzeg, az az ütnivaló bolond nem viszi Quaresmát ki a VB-re... Mondjuk nem is csodálkozom ennek a gyökérnek az eddigi eredményeit elnézve, a szégyenteljes selejtezősorozat után várható volt, hogy folytatja a hülyeségeit Bento.
http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ok-2336865" onclick="window.open(this.href);return false;

Majd Vierinha kegyetlenül megszórja a németeket :D

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: VB 2014 - Brazília

#802 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Tavaly is kezdő volt Forlan a Konfoderacios Kupán visszabbvont csatár poszton, melette a két szélen Suarez es Cavani volt... Idén is így lesz szerintem.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB 2014 - Brazília

#803 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

gerawba írta:Bzzeg, az az ütnivaló bolond nem viszi Quaresmát ki a VB-re... Mondjuk nem is csodálkozom ennek a gyökérnek az eddigi eredményeit elnézve, a szégyenteljes selejtezősorozat után várható volt, hogy folytatja a hülyeségeit Bento.
http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ok-2336865" onclick="window.open(this.href);return false;
Nekem egyáltalán nem fog hiányozni. Hatalmas ígéret volt, de sajnos az is maradt.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#804 Hozzászólás Szerző: Chester »

béla írta:Egyébként én Elefántcsontpart csatárait néztem,az se rossz. Drogba,Doumbia,Bony,Lacina Traoré(Meg ugye Kalou,Gervinho)
Ilyen szempontból Uruguayra leszek kíváncsi, Dél-Afrikában volt három kiváló támadójuk, aki közül Forlan Cavani és Suarez előtt járt bőven, emiatt ő volt az ék, a másik kettő nem az eredeti posztján játszott. Idén viszont Forlan már nem lesz tényező, Suarez meg Cavani bombaformában várja a tornát, ha két csatáros játékot alkalmaz az edzőjük akkor okozhatnak meglepetéseket.

De egyetértek az előttem szólókkal, lehet neked jó védelmed, középpályád, csatársorod, csak két dolog dönti el [nyilván nem mindegy persze hogy egy Irán vagy Brazília kerete között] hogy megnyered-e, egyrészt a csapategység [edző és játékosok között egyaránt], másrészt hogy fejben mennyire állsz készen, a németeket emiatt nem tartom végső favoritnak, a "22-en játsszák és mindig a németek nyernek" mondás már eléggé idejét múlt nemzetközi válogatott tornákon, eljutnak a legjobb 4-ig jobb esetben és ott kész, vége, leblokkolnak, hollandok ugyan ez. Számomra nincs olyan csapat akit toronymagas esélyesnek mondanék, mindből hiányzik valami azok közül a szempontok közül amiket felsoroltam, négy éve a spanyolok abszolút favoritok voltak, erős keretük volt, ott voltak fejben, megvolt a csapategység, idén ezt nem érzem bennük [szerencsére], ha tippelnem kéne ki nyeri a tornát nem tudnék kire, csak reménykedni, hogy borul a papírforma.
gerawba írta:Bzzeg, az az ütnivaló bolond nem viszi Quaresmát ki a VB-re... Mondjuk nem is csodálkozom ennek a gyökérnek az eddigi eredményeit elnézve, a szégyenteljes selejtezősorozat után várható volt, hogy folytatja a hülyeségeit Bento.
Nagyon sajnálom, pedig 0-ról küzdötte fel magát ide fél év alatt, és ez lett volna az utolsó nagy tornája. Nem ismerem a poszttársait, de szerintem így is beférhetett volna.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: VB 2014 - Brazília

#805 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Bzzeg, az az ütnivaló bolond nem viszi Quaresmát ki a VB-re... Mondjuk nem is csodálkozom ennek a gyökérnek az eddigi eredményeit elnézve, a szégyenteljes selejtezősorozat után várható volt, hogy folytatja a hülyeségeit Bento.
http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... ok-2336865" onclick="window.open(this.href);return false;
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: VB 2014 - Brazília

#806 Hozzászólás Szerző: emsanya »

rafanadal írta:
emsanya írta:Nagyon sok válogatott a nevek alapján ütős lehet, aztán semmi. Ebben mondjuk az afrikai csapatok jók. Elefántok is, hiába van tele nagy nevekkel, együtt semmit se érnek, sosem fognak VB döntőt játszani vagy ilyesmi...

A belgáknak én is szorítok, ott kimondottan sok jó játékos van és nem nagy sztárok. Mirallas - Lukaku - Hazard, álom támadótrió...
Igen, ezúttal egyetértek veled. Pont a világbajnokság az az esemény ahol nem annyira a nagy nevek számítanak mintsem a kiegyensúlyozottság (gondolok itt arra, hogy hiába van nálad a világ 3 top csatára ha nincs védelmed: Argentína) és az összeszokottság (ott van példának a spanyol válogatott ahol 2-3 csapat adja az egész válogatottat, ismerik egymást és ez egy ilyen maximum 7 meccses tornán rengeteget számít).
Vagy az az EB vagy VB, ahova a franciák négy csatárral mentek, mind a négy csatár TOP bajnokságban gólkirály volt és végül lőtt gól nélkül estek ki...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: VB 2014 - Brazília

#807 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

emsanya írta:Nagyon sok válogatott a nevek alapján ütős lehet, aztán semmi. Ebben mondjuk az afrikai csapatok jók. Elefántok is, hiába van tele nagy nevekkel, együtt semmit se érnek, sosem fognak VB döntőt játszani vagy ilyesmi...

A belgáknak én is szorítok, ott kimondottan sok jó játékos van és nem nagy sztárok. Mirallas - Lukaku - Hazard, álom támadótrió...
Igen, ezúttal egyetértek veled. Pont a világbajnokság az az esemény ahol nem annyira a nagy nevek számítanak mintsem a kiegyensúlyozottság (gondolok itt arra, hogy hiába van nálad a világ 3 top csatára ha nincs védelmed: Argentína) és az összeszokottság (ott van példának a spanyol válogatott ahol 2-3 csapat adja az egész válogatottat, ismerik egymást és ez egy ilyen maximum 7 meccses tornán rengeteget számít).
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: VB 2014 - Brazília

#808 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Nagyon sok válogatott a nevek alapján ütős lehet, aztán semmi. Ebben mondjuk az afrikai csapatok jók. Elefántok is, hiába van tele nagy nevekkel, együtt semmit se érnek, sosem fognak VB döntőt játszani vagy ilyesmi...

A belgáknak én is szorítok, ott kimondottan sok jó játékos van és nem nagy sztárok. Mirallas - Lukaku - Hazard, álom támadótrió...

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: VB 2014 - Brazília

#809 Hozzászólás Szerző: béla »

ChesterB írta:Nevek alapján lehet [szerintem nem], de forma alapján nem a legjobb. A legjobbnak én a Cabaye-Pogba-Matuidi hármast tartom mint kezdő középpálya, a belgáknál Nainggolan feldobhatná, de Fellaini sz*r szezonja és Witsel "eltűnése" eléggé elrontja az összképet, Dembelének sem ez volt élete idénye úgy tudom, De Bruyne-nak meg a második féléve volt jó. A németeknél Schweini, Khedira formán kívül van, Kroos alkalmatlan pivotnak szvsz, ő tkp, Bender oké, a spanyoloknál meg kiöregedőben van az a generáció, így a teljesítményük is rosszabb.
Persze,öregszenek,de szerintem dobhatnak még nagyot,meg van ott utánpótlás is azért.
Amúgy a franciák CB felhozatala se semmi.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#810 Hozzászólás Szerző: Chester »

Nevek alapján lehet [szerintem nem], de forma alapján nem a legjobb. A legjobbnak én a Cabaye-Pogba-Matuidi hármast tartom mint kezdő középpálya, a belgáknál Nainggolan feldobhatná, de Fellaini sz*r szezonja és Witsel "eltűnése" eléggé elrontja az összképet, Dembelének sem ez volt élete idénye úgy tudom, De Bruyne-nak meg a második féléve volt jó. A németeknél Schweini, Khedira formán kívül van, Kroos alkalmatlan pivotnak szvsz, ő tkp, Bender oké, a spanyoloknál meg kiöregedőben van az a generáció, így a teljesítményük is rosszabb.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: VB 2014 - Brazília

#811 Hozzászólás Szerző: béla »

ChesterB írta:Róla pl teljesen megfeledkeztem. :) Baromi jó ez a belga KK felhozatal, a franciák mellett szerintem az övék a legerősebb, ha lenne még Nainggolan...
A németek Schweini,Bender,Kroos,Khedira sora se rossz, és mondjuk a spanyolokét is elfogadnám a magyar válogatottba :D Mondjuk kérdés,hogy Kroos milyen szerepet kap.
Egyébként én Elefántcsontpart csatárait néztem,az se rossz. Drogba,Doumbia,Bony,Lacina Traoré(Meg ugye Kalou,Gervinho)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára béla 2014. május 19., hétfő 16:46-kor.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#812 Hozzászólás Szerző: Chester »

Róla pl teljesen megfeledkeztem. :) Baromi jó ez a belga KK felhozatal, a franciák mellett szerintem az övék a legerősebb, ha lenne még Nainggolan...

Avatar
cfclegend2
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2011. december 29., csütörtök 15:39
Kedvenc játékos: Hazard_Terry
Kedvenc exjátékos: Sturridge_Robben_Makelele

Re: VB 2014 - Brazília

#813 Hozzászólás Szerző: cfclegend2 »

Mondjuk nálam Fellaini sehogy sem szorítaná ki Dembelét, mivel előbbi maximum csak fejelni meg ütközni tud, addig az utóbbi képes lábbal is futballozni, nem véletlenül játszott anno közvetlenül a csatár mögött, 20-25 méterről pedig nagyon jól lő.
Why always me?

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#814 Hozzászólás Szerző: Chester »

Őket nem is wingbacknek szánom, hanem szélsőknek, feltolt védelemmel és hatalmas pressinggel, mert alázatosak ám ezek a belgák, van 3 jó CB-jük - főleg a csoportriválisokhoz képest - és talán a legerősebb vkp szekció az övék, szóval ezzel a résszel sem lenne gond, védekezésnél a vonal felé mozogna Hazard és KDB, segítve a 2v1-ek levédekezését a szélen. Álodozni jó ezzel a felállással, más értelme nem lesz. :)

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: VB 2014 - Brazília

#815 Hozzászólás Szerző: béla »

ChesterB írta:Persze, szerintem is rizikós, sőt, de ha ennyire nincs normális szélsőhátvéd a keretben, viszont van több jó középhátvédjük, védkező középpályás és támadó, akkor miért ne? A padjuk is ideális lenne ehhez a felálláshoz, de szerintem sem valószínű hogy így állnának fel akár hátrányban is. Drukkolok nekik de félek hogy az említett szélsőhátvéd hiány + az edző lesz a vesztük.
Nincsenek meg az embereik wingback posztra. Mirallas meg Mertens nem igazán alkalmas erre szerintem. Hamarabb tennék ki oda valami futógép védekező/középső kp-t,mint őket :D

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#816 Hozzászólás Szerző: Chester »

Persze, szerintem is rizikós, sőt, de ha ennyire nincs normális szélsőhátvéd a keretben, viszont van több jó középhátvédjük, védkező középpályás és támadó, akkor miért ne? A padjuk is ideális lenne ehhez a felálláshoz, de szerintem sem valószínű hogy így állnának fel akár hátrányban is. Drukkolok nekik de félek hogy az említett szélsőhátvéd hiány + az edző lesz a vesztük.

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: VB 2014 - Brazília

#817 Hozzászólás Szerző: laczze »

Jól hangzik és a fifában lehet bejönne, de szerintem belehalnának a 3 védős felállásba.
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#818 Hozzászólás Szerző: Chester »

Pedig mintha láttam is volna valahol hogy a válogatottban szélsőt játszik, ellentétben a Werderben játszott posztjával, ezek szerint rosszul emlékeztem. :) Azt sem értem, hogy ilyen "sok" CB felhozatallal és ennyi támadóval miért nem egy 3 védős felállást preferál, esetleg egy Courtois - Kompany, Alderweireld/Vermaelen, Vertonghen - Mirallas, Fellaini[Nainggolan kéne...], Witsel, Mertens - De Bruyne, Lukaku, Hazard. Van benne kockázat, olaszokon kívül más csapatnak nincs értelme ezzel próbálkoznia, de tele van a keretük CB-vel, DM-mel és egy valag támadóval, szvsz ebből a keretből kilehetne hozni egy jó szereplést 3 védővel.

Felállás képen: http://www.footballuser.com/998301/Belgium" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: VB 2014 - Brazília

#819 Hozzászólás Szerző: marknagy »

ChesterB írta:Plusz De Brunye szinte alapkezdő a belgáknál akármilyen formában van, ráadásul a jobb szélen, kemény versengés lesz, és remélem Januzaj utolsó a sorban. Szerintem De Bruyne - Lukaku - Hazard trió lesz elől [és ilyenkor bánom kicsit hogy elengedtük Kevint]
Igen ő kezdő lesz ez biztos, de nem mint jobbszelso, hanem AM-et játszik a 4-3-3-ban, tehát lesz egy plusz hely Lukaku mellett, kérdés Mirallas vagy Mertens, ha jól tudom elobbi RB, míg Mertens a baloldalon játszik.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#820 Hozzászólás Szerző: Chester »

Plusz De Brunye szinte alapkezdő a belgáknál akármilyen formában van, ráadásul a jobb szélen, kemény versengés lesz, és remélem Januzaj utolsó a sorban. Szerintem De Bruyne - Lukaku - Hazard trió lesz elől [és ilyenkor bánom kicsit hogy elengedtük Kevint]

Lezárt