VB 2014 - Brazília

Off-Topic Chat egyéb témákról.

Kinek drukkolsz a 2014-es VB-n?

Anglia
40
15%
Spanyolország
9
3%
Németország
25
10%
Portugália
7
3%
Hollandia
7
3%
Franciaország
4
2%
Olaszország
8
3%
Belgium
91
35%
Brazília
33
13%
Argentína
4
2%
Uruguay
2
1%
Kolumbia
3
1%
Chile
2
1%
Elefántcsontpart
8
3%
Ghána
0
0 szavazat
Nigéria
2
1%
USA
2
1%
Mexikó
0
0 szavazat
egyéb
13
5%
 
Szavazatok száma: 260

Üzenet
Szerző
Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: VB 2014 - Brazília

#761 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Igaz Oscar mar 2 eve a csapat biztos pontja, es Scolarinak megvannak az emberei illetve a taktikaja, de en az elmult felevben mar beipitettem volna Coutinhot, Williant, Mirandat es Filipe Luist a valogatottba. Mert lehet h atobbi mar beleszokott, de ha mar elkezdte volna ezeket a jatekosokat beipeteni akkor bovebb lehetett volna a repertoar. Igy alig van csere lehetoseg aki lenditene a jatekon. Foleg annak tudataban h Willian mennyire javult szezon vegere a teljesitmenye Oscare meg pont forditva..
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#762 Hozzászólás Szerző: Chester »

Brazília egy Fred/Jo csatárfelhozatallal egyszerűen nem nyerhet VB-t. Nem is értem miért nem Neymar vagy Hulk a center, de lehetne akár Luiz is ahelyett a két madár helyett, és így megférne Willian és Oscar is egymás mellett. [noha azt osztom, hogy Willian helye középen van]

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2014 - Brazília

#763 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

marknagy írta:Meg a tegnapi brazil meccsrol: mennyire latszik a kulonbseg Neymar valogatottbeli es a Barcabeli jatekan. Az hogy itt raepul a jatek, o a huzoember es ez remekul is mukodik. Csori ezt Messi mellett nem teheti meg.

Ennek ellenére egyáltalán nem játszik gyengén a Barcá-ban. Nagyon alázatos, rengeteget melózik, kiosztott 15 gólpasszt ami mellé azért 15 gólt is pöttyintett, egyáltalán nem rossz ez ilyen fiatalon a brazil bajnokságból.

A válogatottban lassan 50 meccsnél tart és tegnap meglőtte a 30. gólját(és sarkazott egy gyönyörű gólpasszt) mindkét szám egészen hihetetlen 22 évesen. 9 gól kell hozzá hogy befogja Ronaldinho-t, Rivaldo-t és Bebeto-t és a válogatott történelmének 5. legjobb gólvágója legyen, ez 23 éves kora körül meglehet neki. Ha ilyen tempóban lövi a gólokat pár évig simán megfoghatja a 2. helyen álló 60 gólos Ronaldo-t is.

Nagyon kedvelem a játékát, gólerős, erőszakos, melós játékos nem kevés alázattal. Egyedül a színészkedéseit nem szeretem, de ma már ez elég gyakori sajnos. Kár, hogy 2010-ben a Santos nem adta el nekünk, később pedig nem mentünk érte, nagyon illene a mostani csapatba.

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: VB 2014 - Brazília

#764 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

marknagy írta:Meg a tegnapi brazil meccsrol: mennyire latszik a kulonbseg Neymar valogatottbeli es a Barcabeli jatekan. Az hogy itt raepul a jatek, o a huzoember es ez remekul is mukodik. Csori ezt Messi mellett nem teheti meg. Egyebkent Messitol is vmi ilyesmit kepzelek el az argentinoktol h most vegigpihenve a tavaszt teljes erobedobassal a valogatottban nyujtson extrat, szerintem osszejohet.

Ja es nagyon orultem tegnap Willian es Hulk goljainak is, elobbi lehetne kezdo is a VBn.
Ha az lenne, akkor csak Oscar kárára lehetne. Jobb oldalon jobb Hulk, balon meg Neymar :S

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: VB 2014 - Brazília

#765 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Meg a tegnapi brazil meccsrol: mennyire latszik a kulonbseg Neymar valogatottbeli es a Barcabeli jatekan. Az hogy itt raepul a jatek, o a huzoember es ez remekul is mukodik. Csori ezt Messi mellett nem teheti meg. Egyebkent Messitol is vmi ilyesmit kepzelek el az argentinoktol h most vegigpihenve a tavaszt teljes erobedobassal a valogatottban nyujtson extrat, szerintem osszejohet.

Ja es nagyon orultem tegnap Willian es Hulk goljainak is, elobbi lehetne kezdo is a VBn.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2014 - Brazília

#766 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

gerawba írta:
Николаевич írta:http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... et-2340497

A belgák hetet cseréltek hat helyett a Luxemburg elleni meccsen, ezért a FIFA érvénytelennek tekinti a meccset. Lukaku elbúcsúzhat a triplájától :)

Amúgy nem igazán értem, miért kell így szabályozni a barátságos meccseket a FIFÁ-nak.. Oké, ne legyenek 13-man a pályán csapatonként, figyeljék a lesszabályt, ne érjen kettőt a kapufás gól de miért akkora tragédia hogy hetet cseréltek?
Ez a szabály (tökmindegy, hogy hülyeség-e vagy sem, minden válogatott be tudta eddig tartani), a belgák a f*szok, hogy ilyenre nem figyeltek. Csóri Lukaku.

Persze, igazad van, csak nem értem hogy kinek jó hogy van ilyen szabály.

Az is érdekelne hogy a belgák ennyire nem tudnak számolni(Wilmots mellett azért még ül jó pár edző, de feltűnhetett volna egy játékosnak is, vagy úgy gondolták hogy kit érdekel a FIFA, ki akarnak próbálni sok játékost, ki akarnak próbálni sok játékost.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: VB 2014 - Brazília

#767 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Николаевич írta:http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... et-2340497

A belgák hetet cseréltek hat helyett a Luxemburg elleni meccsen, ezért a FIFA érvénytelennek tekinti a meccset. Lukaku elbúcsúzhat a triplájától :)

Amúgy nem igazán értem, miért kell így szabályozni a barátságos meccseket a FIFÁ-nak.. Oké, ne legyenek 13-man a pályán csapatonként, figyeljék a lesszabályt, ne érjen kettőt a kapufás gól de miért akkora tragédia hogy hetet cseréltek?
Ez a szabály (tökmindegy, hogy hülyeség-e vagy sem, minden válogatott be tudta eddig tartani), a belgák a f*szok, hogy ilyenre nem figyeltek. Csóri Lukaku.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2014 - Brazília

#768 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

http://www.nemzetisport.hu/foci_vb_2014 ... et-2340497" onclick="window.open(this.href);return false;

A belgák hetet cseréltek hat helyett a Luxemburg elleni meccsen, ezért a FIFA érvénytelennek tekinti a meccset. Lukaku elbúcsúzhat a triplájától :)

Amúgy nem igazán értem, miért kell így szabályozni a barátságos meccseket a FIFÁ-nak.. Oké, ne legyenek 13-man a pályán csapatonként, figyeljék a lesszabályt, ne érjen kettőt a kapufás gól de miért akkora tragédia hogy hetet cseréltek?

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: VB 2014 - Brazília

#769 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

In 1966:
- Austria won the Eurosong
- Atletico Madrid won La Liga
- Real Madrid won the UCL
- Arsenal won the FA Cup
- Real Betis got relegated
- England won the World Cup
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Discipline
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2012. január 23., hétfő 23:47
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: VB 2014 - Brazília

#770 Hozzászólás Szerző: Discipline »

Jöhetnek a tippek a nyereményekért!
http://foci.aegondirekt.hu/?ref=pedc3o
Terrace Lost Its Soul

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: VB 2014 - Brazília

#771 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

A VB legidősebb kerete Argentína 28 év 336 nap átlagéletkorral. Ehhez képest a legfiatalabb belgák 25 év 241 naposak.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6268
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: VB 2014 - Brazília

#772 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Николаевич írta: Este lesznek barátságos meccsek, a Brazília - Panama meccsbe belenézek, remélem gurítanak egy laza 5-6 gólt Oscar-ék. A Sport1 és a Digi1 nem tudom mi alapján választ meccset, ők a Svájc - Peru és a Csehország - Ausztria meccset nyomják :/
A brazilok meccsét a Story4 adja.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2014 - Brazília

#773 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:Only one club has ever sent more than 15 players to a World Cup. Chelsea were represented by 16 at the 2006 World Cup.

Azt nem tudom, hogy a mostaniban ebben benne van-e Lampard és Eto'o, de szép adat, és idén sem kevés játékos utazik tőlünk, csak nagyon ki lesznek facsarva.

Biztos hogy benne vannak. Nálunk játszottak a szezonban, tőlünk kerültek ki, a VB kezdetekor még szerződésük lesz.

Este lesznek barátságos meccsek, a Brazília - Panama meccsbe belenézek, remélem gurítanak egy laza 5-6 gólt Oscar-ék. A Sport1 és a Digi1 nem tudom mi alapján választ meccset, ők a Svájc - Peru és a Csehország - Ausztria meccset nyomják :/

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#774 Hozzászólás Szerző: Chester »

Only one club has ever sent more than 15 players to a World Cup. Chelsea were represented by 16 at the 2006 World Cup.

Azt nem tudom, hogy a mostaniban ebben benne van-e Lampard és Eto'o, de szép adat, és idén sem kevés játékos utazik tőlünk, csak nagyon ki lesznek facsarva.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2014 - Brazília

#775 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Atsu ott van a végleges ghánai keretben..

Amúgy nem semmi, hogy hány kölcsönjátékosunk megy a VB-re(Atsu, Lukaku, Courtios, Moses, Omeruo + Hazard tartalék listáról még beeshet).

Avatar
putthelime
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1937
Csatlakozott: 2009. május 28., csütörtök 20:38
Kedvenc játékos: JT + Schurrle
Kedvenc exjátékos: Hasselbaink + Mata
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: VB 2014 - Brazília

#776 Hozzászólás Szerző: putthelime »

Ki az az elborult elme, aki közvetlen a VB előttre az írekkel szervez le barátságos meccset!?
Montolivonak ugrott Brazília.
They do now.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: VB 2014 - Brazília

#777 Hozzászólás Szerző: béla »

Januárban volt valami bejelentés szerű,de azt nem tudom,hogy akkor le is igazoltuk,és kölcsönbe ment vissza,vagy akkor csak bejelentették a megállapodást.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: VB 2014 - Brazília

#778 Hozzászólás Szerző: Chester »

Николаевич írta:Közben keretszűkítés volt horvátéknál is, Pasalic sajnos kimaradt.
Őt amúgy mikor igazoltuk le? Nekem teljesen kimaradt ez a srác, és sehol sem találtam infót a szerződtetéséről. Egész jó szezont zárt Splitben.
rafanadal írta:Valóban Dél-Korea ezen generációja gyengébb, de a nagy tornákra mindig felszívják magukat. Szerintem a belgák viszik a csoportot és ők és Dél-Korea meccsel a 2. helyért, de nem mondanám biztosra a továbbjutásukat.
Dél-Korea is hangulatcsapat, ha jó kedvük van akkor a belgákat is megverhetik akár, Son zseniális, talán az utóbbi évek legjobb ázsiai játékosa lehet majd, ha meg rossz kedvük van akkor Algériától is ki tudnak kapni. Szerintem meglesz az oroszoknak a továbbjutás, hogy utána mi lesz velük, az jó kérdés, remélem minél tovább jutnak majd.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: VB 2014 - Brazília

#779 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Ha valakit érdekel 20.30-tól Hollandia-Ghána a Digisport 1-en, Atsu kezdő!

Közben keretszűkítés volt horvátéknál is, Pasalic sajnos kimaradt.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: VB 2014 - Brazília

#780 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

gerawba írta:
rafanadal írta:Szóval NOR-RUS: az oroszok ilyen játékkal sokra nem fognak menni a vb-n. Az elején lőttek egy gyors gólt ami egy védelmi hibának volt köszönhető és utána csak a fát vágták. Akárhányszor elvesztették a labdát utána rúgtak a norvégoknak. Széleken a támadásokat ügyesen viszik fel, abban nagyon jók voltak, de a befejezés rendre sikertelen. Védekezésben pedig az árulkodó, hogy a norvégok összesen 2-3 helyzetéből az egész veszélyes volt amikor felemelték a labdát. Magas labdákkal, ívelésekkel nem bánnak jól. Ezt a játékot látván én még a csoportból való továbbjutásukat is megkérdőjelezném.
Az oroszok általában sz*rul játszanak, de viszonylag eredményesek (legalábbis a képességeikhez mérten).
A csoportjukból szerintem továbbmennek, de csak azért, mert nagyon gyenge 4-esben vannak. Dél-Korea elképesztően vékony (már nem a Pak Dzsi Szung féle generáció van), Algéria ellen illene nyerniük, a belgák ellen meg ki tudnak bekkelni egy x-et. Mondjuk én nem szeretem őket, szóval remélem összehozzák a kiesés, mint az EB-n. :D
Valóban Dél-Korea ezen generációja gyengébb, de a nagy tornákra mindig felszívják magukat. Szerintem a belgák viszik a csoportot és ők és Dél-Korea meccsel a 2. helyért, de nem mondanám biztosra a továbbjutásukat.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Lezárt