Londoni Olimpia 2012

Off-Topic Chat egyéb témákról.

Hány érmet szerzünk az Olimpián?

0 - 10
45
43%
11 - 20
50
48%
21 -
9
9%
 
Szavazatok száma: 104

Üzenet
Szerző
Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Londoni Olimpia 2012

#1 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

Az a fránya doppingvizsgálat... :)
http://sportgeza.hu/2012/london/cikkek/ ... tos_gabor/" onclick="window.open(this.href);return false;
One ball to rule them all!

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Londoni Olimpia 2012

#2 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Az előzetes várakozásokat felülmúlta ez az olimpia magyar szemszögből. :) 8 arany, 4 ezüst, 5 bronz azaz 17 érem. Külön örülök annak is hogy fő számaink mellet (vizes/tavi sportok; úszás, vízilabda, kajak-kenu), judo-ban ill. birkózásban is jól szerepelt a magyar küldöttség. És voltak meglepetés aranyaink is (Risztov Évi, Szilágyi Áron).

Csapatsportokban sem lehetett ránk panasz, talán a férfi pólósokra, (de náluk figyelembe kell venni hogy ennek a generációnak a feje fölött eljárt az idő... :( ) 2 4. ill.(ebből az egyik nagy bravúr) egy 5. hely. tehát pontszerzések.

Külföldi szemszögből, Murray tornagyőzelme lep meg ill. hogy nem a szerbek nyerték a vízilabdát. Bolt és Phelps számai Londonnak is a fénypontjai voltak. Az amerikai kosár válogatott meg lenyűgöző volt, végig hengereltek.

Végezetül a dicsőségtábla:
Kép

és az éremtáblázat:
Kép
We are the famous, the famous Chelsea!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Londoni Olimpia 2012

#3 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

A versenyeket tekintve véget ért a 30. nyári olimpia. Úgy gondolom méltó rendezvény volt a sport ünnepéhez és aki egy kicsit is belenézett az szép emlékekkel gazdagodott.

Mivel is kezdeném ha nem a magyarokkal? Véleményem szerint várakozáson felül teljesítettünk, csodálatos ez a 17 érem, köztük 8 arany. Számomra a legszebb érem az Risztov Éva aranya, de szorosan mögötte ott van Gyurta Dani és Szilágyi Áron, meg persze a többieké is szépen csillog. Gratuláció illeti az összes pontszerzőnket (főleg az Izland legyőzésével felejthetetlen élményt okozó kézilabdacsapatunkat) és indulónkat, mindenki a szívét-lelkét kitette a sikerért. Az pedig külön említésre méltó és dicséretes, hogy 9. helyen zártunk az éremtáblázaton, visszajöttünk a top 10-be. Az összesen megszerzett érmeket tekintve is top 20-ban vagyunk, szóval nagyon szépen zárt a magyar csapat.

Meg kell említeni egy másik versenyt is amit véleményem szerint megnyertünk vagy 2. helyen zártunk, attól függ, hogy a hazaiakat is ide vesszük vagy sem. Szurkolás terén akármilyen magyar érdekeltségű sporteseményről legyen is szó messze a mi szurkolótáborunk volt a leghangosabb, többen is nyilatkozták, hogy mintha csak hazai pályán versenyeztek volna. A sportolóink mellett a szurkolóinkra is mérhetetlenül büszkék lehetünk.

Ezen kívül megemlíteném azt az általam még soha nem látott hangulatot amit a britek ennek az olimpiának kölcsönöztek. Egy élmény lehetett ott ülni akármelyik sporteseményen. Rettenetesen jó zenéket vágtak be a szünetekbe, megmozgatták a közönséget, nagyon látványossá és hangulatossá téve az egész rendezvényt. Persze a hibák elkerülhetetlenek, de szerencsére ezekből sem volt sok.

Ami még engem nagyon érdekelt a magyarokon kívül az az USA-Kína csata volt az éremtáblázaton és kifejezetten örülök a végkifejletnek, kíváncsi voltam az amerikai kosarasokra akik szintén felejthetetlen élményt okoztak a Nigéria elleni rekorddöntögetésekkel és a mai döntővel, Bolt futásaira akinek a triplázásának nagyon örülök és még rengeteg minden más sporteseményre, reggelig tartana ha most mindent felsorolnék.

A záróünnepséggel lezáródik egy újabb fejezet az olimpiák történetében és aztán jöhet a 4 éves várakozás a rio-i karneválra!
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

asderedsa
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2010. december 4., szombat 19:04
Kedvenc játékos: LAMPARD-Terry-Rami-Mata
Kedvenc exjátékos: Zola-DROGBA-Ballack
Tartózkodási hely: Siófok/Kaposvár/Szeged

Re: Londoni Olimpia 2012

#4 Hozzászólás Szerző: asderedsa »

Hu...végignéztem a legjobb pillanatokat magyar szemszögből az olimpián.
Fantasztikus eredményeket értünk el,csak gratulálni lehet ezeknek a sportolóknak! Nincsenek szavak...köszönjük! :)
Stone haxleader!

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Londoni Olimpia 2012

#5 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Vízilabda döntő: Horvátország - Olaszország 8-6

Kosárlabda döntő: USA - Spanyolország 107-100
Hát igen a spanyolok keményen megizzasztották az amerikaiakat, nagyon jól tartották magukat.

Kézilabda döntő: Franciaország - Svédország 22-21
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Londoni Olimpia 2012

#6 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

emsanya írta:
BlueBlood1993 írta:Mondjuk mindentől függetlenül nem gyengén tehetséges ez a brazil válogatott. Kezdő

Kapusposzton nem tudom hogy állnak, mert annyira nem vágom, hogy tehetséges-e a mostani kapusfelhozatal vagy sem, de a Dani Alves-Thiago Silva-David Luiz-Marcelo védelem majdnem világklasszis, egyedül egy balbekket kell a vébéig összekukázniuk.

Középpályán Sandro nagyon jól védekezik és ért a támadásokhoz is, Ramirest ismerjük, Oscarnak pedig hihetetlen esze van a focihoz. A támadók közül Neymarnak ha letisztul a játéka még sokkal jobb lehet, Hulk egy állat, Damiaoból pedig igazi klasszis center lehet.
Nálam Marcelo világklasszis balbekk. Neymar játéka meg már nem tud hova tisztulni, az olimpián is bebizonyította, nem önzőzött, nem csak saját szórakoztatásra játszott, alázatos volt. De egyetértek, a VB-re jó kis csapatuk lehet...
Nálam meg egy igen jól támadó, de max közepesen védekező játékos. A.C. világklasszis, hol van tőle Marcelo? Még messze. Aztán lehet egyszer eléri, bár nem hiszem.

Neymar pedig még mindig túl sokszor csinál meg egy csellel többet mint kéne. Fejlődött, világklasszis lehet, de jelenleg még nem az. Egyébként elnézném nálunk, de szvsz spanyol csapat való neki

Talmaszabi írta:
Még egy ilyen keret sem szükséges, egy Irving-Eric Gordon-Gay-Aldrigde-Hibbert ötössel is meglenne a 10-20 pont különbség, nem kérdés. Végig bohóckodva nyernek, meg sem erőltetik magukat.

Litvánok játéka nekem nagyon bejött már a tavalyi eb-n is, pont tőlük vártam, hogy kicsit megszoríthatják őket (persze nem 5 pontra gondoltam), ez meg is történt.

+20-25-öt várok ma a spanyolok ellen és azt, hogy Anthony vajon egyszer is a meccs folyamán lepasszolja e a labdát.
Hát kb. A Select team is végigverné a világot, nem kicsit.

Én egy szorosabb meccset várok, legalábbis remélek. Nagyon függ attól, hogy Chandler leveszi-e Gasolékat, mert ha nem, akkor a spanyolok magasai, Ibakaval kiegészítve még gondot is okozhatnak. Mondjuk nem hiszem, de kb ezek kénének egy szoros meccshez:

1: Calderon irányítson legalább olyan jól mint a felkészülési meccsükön
2: Llull bírja azt az aggilis védekezést egész meccsen
3: Gasolékat ne tudja megfogni az USA
4: Ibaka hozzon egy jókora pluszt a padról
5: Navarro, Rudy hajítson be pár triplát

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6268
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Londoni Olimpia 2012

#7 Hozzászólás Szerző: Szabi »

ChesterB írta:Argentínok nem voltak rosszak tegnap szerintem, a litvánok elleni meccset nem láttam, de nagyon megszorongatták a golyóikat. De ilyen kerettel nem lesz vetélytársa egy ideig az USA-nak kosárban az biztos.
Még egy ilyen keret sem szükséges, egy Irving-Eric Gordon-Gay-Aldrigde-Hibbert ötössel is meglenne a 10-20 pont különbség, nem kérdés. Végig bohóckodva nyernek, meg sem erőltetik magukat.

Litvánok játéka nekem nagyon bejött már a tavalyi eb-n is, pont tőlük vártam, hogy kicsit megszoríthatják őket (persze nem 5 pontra gondoltam), ez meg is történt.

+20-25-öt várok ma a spanyolok ellen és azt, hogy Anthony vajon egyszer is a meccs folyamán lepasszolja e a labdát.
6+8+5+4+1+1+2+1

asderedsa
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2010. december 4., szombat 19:04
Kedvenc játékos: LAMPARD-Terry-Rami-Mata
Kedvenc exjátékos: Zola-DROGBA-Ballack
Tartózkodási hely: Siófok/Kaposvár/Szeged

Re: Londoni Olimpia 2012

#8 Hozzászólás Szerző: asderedsa »

Jobbak voltak a horvátok mi meg örülhetünk,h itt voltunk a legjobb négyben! Jár a gratuláció a kéziseknek!
Stone haxleader!

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Londoni Olimpia 2012

#9 Hozzászólás Szerző: emsanya »

BlueBlood1993 írta:Mondjuk mindentől függetlenül nem gyengén tehetséges ez a brazil válogatott. Kezdő

Kapusposzton nem tudom hogy állnak, mert annyira nem vágom, hogy tehetséges-e a mostani kapusfelhozatal vagy sem, de a Dani Alves-Thiago Silva-David Luiz-Marcelo védelem majdnem világklasszis, egyedül egy balbekket kell a vébéig összekukázniuk.

Középpályán Sandro nagyon jól védekezik és ért a támadásokhoz is, Ramirest ismerjük, Oscarnak pedig hihetetlen esze van a focihoz. A támadók közül Neymarnak ha letisztul a játéka még sokkal jobb lehet, Hulk egy állat, Damiaoból pedig igazi klasszis center lehet.
Nálam Marcelo világklasszis balbekk. Neymar játéka meg már nem tud hova tisztulni, az olimpián is bebizonyította, nem önzőzött, nem csak saját szórakoztatásra játszott, alázatos volt. De egyetértek, a VB-re jó kis csapatuk lehet...

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Londoni Olimpia 2012

#10 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Mondjuk mindentől függetlenül nem gyengén tehetséges ez a brazil válogatott. Kezdő

Kapusposzton nem tudom hogy állnak, mert annyira nem vágom, hogy tehetséges-e a mostani kapusfelhozatal vagy sem, de a Dani Alves-Thiago Silva-David Luiz-Marcelo védelem majdnem világklasszis, egyedül egy balbekket kell a vébéig összekukázniuk.

Középpályán Sandro nagyon jól védekezik és ért a támadásokhoz is, Ramirest ismerjük, Oscarnak pedig hihetetlen esze van a focihoz. A támadók közül Neymarnak ha letisztul a játéka még sokkal jobb lehet, Hulk egy állat, Damiaoból pedig igazi klasszis center lehet.

Avatar
kiki
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2010. március 11., csütörtök 17:38
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Kapcsolat:

Re: Londoni Olimpia 2012

#11 Hozzászólás Szerző: kiki »

Magyar vonatkozású program:

ÖTTUSA (Kézilabdacsarnok, Vizesközpont, Greenwich Park) - 1
9 ó: NŐI VERSENY - KOVÁCS SAROLTA, TÓTH ADRIENN
9 ó: vívás
13:35 ó: úszás
15:35 ó: lovaglás
19 ó: kombinált szám (lövészet, futás)

ATLÉTIKA (The Mall) - 1
12 ó: FÉRFI MARATON - KOVÁCS TAMÁS

KÉZILABDA (Kosárlabdacsarnok) - 1

férfiak:
a 3. helyért:
12 ó: MAGYARORSZÁG-Horvátország

DÖNTŐ:
16 ó: SVÉDORSZÁG-FRANCIAORSZÁG

VÍZILABDA (Vízilabdacsarnok) - 1
férfiak:

a 7. helyért:
11:20 ó: Egyesült Államok-Ausztrália

az 5. helyért:
12:40 ó: MAGYARORSZÁG-Spanyolország

bronzmérkőzés:
15:30 ó: Montenegró-Szerbia

DÖNTŐ:
16:50 Ó: HORVÁTORSZÁG-OLASZORSZÁG

HEGYIKERÉKPÁR (Hadleigh Farm, Essex) - 1
14:30 ó: FÉRFI VERSENY - PARTI ANDRÁS
http://www.karpatiazenekar.hu" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Londoni Olimpia 2012

#12 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Ez a francia gittegylet valami ritka szégyenletes
Nyugodj bekeben Mister !

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Londoni Olimpia 2012

#13 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Voltak/lesznek itt érdekes pillanatok ezen a mai estén:
- férfi gerelyhajításban egy 19 éves trinidadi srác nyert
- taekwondoban van egy gaboni döntős aki az ország történetének első olimpiai érmét fogja szerezni, már csak az a kérdés, hogy a himnuszt is megismerjük vagy a döntőt elveszíti
- a jamaicai váltó világcsúcsot futott 4x100-on
- kézilabdában a norvégok nyertek, de az utolsó néhány másodpercre leálltak a montenegróiak és megtapsolták a norvégokat, nagyon szép gesztus volt tőlük. Aztán gyorsan mindenki felkapott egy fehér pólót és elbúcsúztatták talán legnagyobb klasszisukat, Popovicot, akinek ez volt az utolsó mérkőzése és a csalódottság szikrája sem látszott rajtuk, körbeállva táncoltak az ezüstnek. Valahogy ilyenkor jövök rá, hogy miért is a sport az egyik legszebb dolog az életben és miért is ilyen különleges egy olimpia.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
White
Hozzászólások: 3443
Csatlakozott: 2011. január 31., hétfő 12:49
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba.
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely

Re: Londoni Olimpia 2012

#14 Hozzászólás Szerző: White »

Norvég arany kézilabdában...
#OnceABlueAlwaysABlue

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Londoni Olimpia 2012

#15 Hozzászólás Szerző: chiedis »

ChesterB írta:Argentínok nem voltak rosszak tegnap szerintem, a litvánok elleni meccset nem láttam, de nagyon megszorongatták a golyóikat. De ilyen kerettel nem lesz vetélytársa egy ideig az USA-nak kosárban az biztos.
A spanyol-orosz meccset néztem még, az elején egész jók voltak még az oroszok, meglepődtem. De aztán a papírforma bejött. Gasol az elején jó formán nem sokat csinált, nem Lakers formában szúrta
Nyugodj bekeben Mister !

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Londoni Olimpia 2012

#16 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

chiedis írta: jaja, nekem is feltűnt, hogy elég gyengus az egész mezőny cakpakk női/férfiben, egyedül a Férfi USA játékát érdemes nézni, mert szó szerint ég és föld. A következő 100 évben sem győzi le senki USA-t
A férfiaknál nem gyenge a mezőny csak ha USA-hoz viszonyítunk. Amúgy nagyon élvezetes meccseket tudnak játszani a nagyjából egyenrangú csapatok. Na meg azért a jobb csapatoknál azért akad 3-4-5 NBA játékos is.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Londoni Olimpia 2012

#17 Hozzászólás Szerző: Chester »

Argentínok nem voltak rosszak tegnap szerintem, a litvánok elleni meccset nem láttam, de nagyon megszorongatták a golyóikat. De ilyen kerettel nem lesz vetélytársa egy ideig az USA-nak kosárban az biztos.

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Londoni Olimpia 2012

#18 Hozzászólás Szerző: chiedis »

rafanadal írta:
chiedis írta:Ha nem tudnám (feliratok stb), h France-USA női kosár döntő van, azt hinném Etiópia-Elefántcsontpart táltosodott meg.
Az a komoly, hogy USA csapatában több a fehér ember, mint a franciáknál. Egyébként nagyon színvonaltalan ez a női kosár még akkor is ha USA játszik. Ma belenéztem egy nem USA meccsbe, vagyis a bronzmeccsre, de siralmas. Ahhoz képest férfi kosarat olyan szinten képes vagyok nézni, hogy amikor ingyenes volt az NBA TV éjjelente olyan is volt, hogy 3 meccset egymás után megnéztem. Egyik kedvenc sportágam a kosárlabda, de ez a női nézhetetlen.
jaja, nekem is feltűnt, hogy elég gyengus az egész mezőny cakpakk női/férfiben, egyedül a Férfi USA játékát érdemes nézni, mert szó szerint ég és föld. A következő 100 évben sem győzi le senki USA-t
Nyugodj bekeben Mister !

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Londoni Olimpia 2012

#19 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

chiedis írta:Ha nem tudnám (feliratok stb), h France-USA női kosár döntő van, azt hinném Etiópia-Elefántcsontpart táltosodott meg.
Az a komoly, hogy USA csapatában több a fehér ember, mint a franciáknál. Egyébként nagyon színvonaltalan ez a női kosár még akkor is ha USA játszik. Ma belenéztem egy nem USA meccsbe, vagyis a bronzmeccsre, de siralmas. Ahhoz képest férfi kosarat olyan szinten képes vagyok nézni, hogy amikor ingyenes volt az NBA TV éjjelente olyan is volt, hogy 3 meccset egymás után megnéztem. Egyik kedvenc sportágam a kosárlabda, de ez a női nézhetetlen.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Londoni Olimpia 2012

#20 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Ha nem tudnám (feliratok stb), h France-USA női kosár döntő van, azt hinném Etiópia-Elefántcsontpart táltosodott meg.

Ijj de gyenge ez a női kosár. De jobbak a franciáknál az amcsik
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chiedis 2012. augusztus 11., szombat 22:34-kor.
Nyugodj bekeben Mister !

Lezárt