Zene

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
tru23
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2012. április 3., kedd 20:33
Kedvenc játékos: David Luiz
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Zene

#821 Hozzászólás Szerző: tru23 »

Undertow, visszahoztad a hitem. Köszi. :D

Jkopfner: Hidd el, hallgattam eleget. Egyébként meg aki Tool meg discographyt pörget szabadidejében egész álló nap, az nem biztos, hogy nem tudja befogadni a DT újkori albumait. Billboard listákat meg légyszíves hagyjuk már, ahol Bieberek meg Nicki Minajok nyomulnak az első 10ben. Nem hiszem, hogy ez bármit is jelentene egy DT kaliber esetében. Maximum szégyenfoltot.

Nem várom, hogy ugyanazt a zenét játsszák, de azt, hogy ugyanazt a minőséget, azt tudnám díjazni. Tőlem mehetnek mainstreamebb irányba, vagy lehet kevésbé prog, nem kell nekem 120 perces concept album se feltétlen (bár nem hátrány), de legyen jó amit csinálnak, legyen eredeti, és ne ordítson róla, hogy azért csinálták mert eltelt 2 év és kell az új album, mert elfogy a zsé.

Portnoy utcalány jól rá is világított erre a dologra, tudjuk mi lett a vége. Állva tapsolok.

A Dark Eternal Night a legnagyobb Metallica #2, erre a catchy, mainstream refrénre meg ne mondd már, hogy 90x meg kell hallgatni, és akkor előjön valami mély zenei géniusz, mert nem. Maximum magadat csapod be, ha bedumálod, hogy ez nem ötlettelen, fásult iparosmunka, köszönöm a ismét a terminust.
José Mourinho, forever a Chelsea blue!

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#822 Hozzászólás Szerző: undertow »

:) ez nyáron hetekig váltás nélkül a mobilom playlistjében ragadt, és azóta is visszatér:
http://youtu.be/jAbP9gE_sgI

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#823 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

undertow írta:ez egy kicsit talán erős, de mondjuk egy learning to live után tényleg max becsületes iparosmunka.
Nekem a The spirit carries on a legnagyobb kedvenc, bár nem egy gyors tétel:) Viszont Petrucci hatalmasat játszik benne.

Van most egy nagyon nagy tehetség nem tudom ismerede e, Tosin Abasi az Animals as leaders-ből, egy nyolchúrossal bohóckodik:

http://www.youtube.com/watch?v=ihqT1aA4Q88" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Zene

#824 Hozzászólás Szerző: chiedis »

jkopfner írta:De nagy fost csináltak:

http://www.youtube.com/watch?v=EkF4JD2rO3Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Szerintem simán jó h 5 percig megállás nélkül gitároznak 2-3 akkordnyit
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#825 Hozzászólás Szerző: undertow »

ez egy kicsit talán erős, de mondjuk egy learning to live után tényleg max becsületes iparosmunka.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#826 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

De nagy fost csináltak:

http://www.youtube.com/watch?v=EkF4JD2rO3Q" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#827 Hozzászólás Szerző: undertow »

a DT a Live Scenes után simán abbahagyhatta volna... pár plusz LTE album joban ülne.
jkopfner írta:Nem véletlenül polip a beceneve:

http://www.youtube.com/watch?v=33-vp5UEp2A" onclick="window.open(this.href);return false;
nem rossz, de azt hittem egy marcus miller szóló lesz :)

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#828 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

tru23 írta:Félreértessz. A DT a legkedvesebb zenekarom alltime, ever, és éppen ezért nem tudom felfogni, mi történt velük az elmúlt 10 évben. Én 2009ben voltam, akkor még Portnoy-al, teljes felállásban láthattam őket (utóljára), na az tényleg komoly élmény volt.

Egész egyszerűen nem tudom mi történt velük a ToT után, amin már amúgy is vannak árulkodó jelek. Én egyébként Rudesst sem szeretem túlzottan, bár az elején még ő is jó volt. Hogy történhetett meg a világ legjobbjaival egy olyan fos mint a Systematic pl.?

Nem kell egyetértenünk, ezzel a véleményemmel általában én vagyok kisebbségben. :D

Halkan jegyzem meg, hogy az NW is ugyanezt csinálja, 2006 (End of an Era) vagy ha úgy vesszük, hogy album akkor 2004 óra nem adtak ki semmi értelmeset. Vannak pillanatai a DPP-nek, az Imaginek meg mégtöbb, de ha azt veszed hol voltak, mit alkottak, és most mi van, akkor egyértelmű, hogy egy büdös rakat fos az egész.

És ez az ami a DT-vel is történt. Nem önmagában gyenge, de egy 25 éves, felfoghatatlan tehetséggel megáldott zsenikből álló progmetál banda ne adjon már ki Metallica coverre hajazó lemezeket, mert saját magukat és a korábbi munkájukat tiporják vele a sárba.
Én is voltam a PECSA szabadtéri koncertjükön és természetesen nekem is Portnoy az etalon, de Mangini-re sem mondhatjuk, hogy rossz dobos, sőt..... Igaz Ő nem akkora showman. És a TOT utáni albumokkal sincs semmi gond, szerintem csak keveset hallgattad őket. A zenei zsenialitás ott van mindegyik albumon tanulmányozd át őket tüzetesebben. Vagy Te azt várod, hogy 25 éven keresztül ugyanazt a zenéd játsszák? Néhol keményebbek, nyersebbek, kísérletezősebbek, de mindegyik ízig-vérig DT. A Black Clouds.. album pedig eddigi legsikeresebb albumok, a 200-as Billboard lista 6. helyéig is eljutott. Azt ne várd, hogy még egyszer csináljanak egy Awake vagy egy Falling Into Infinity albumot. Ők is öregszenek, változnak. Engem csak az zavart, hogy ezt írtad "~10 éve értékelhetetlen amit zenélés címszó alatt fosnak össze". Ez nagyon nagy butaság:D Úgyhogy ess neki a TOT utáni albumoknak még egyszer. Ők nem olyan zenét csinálnak, hogy meghallgatod és napokig azt dúdolod magadban. Én a mai napig fedezek vel olyan kis apróságokat, amiket eddig nem hallgattam.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#829 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

tru23 írta:Visszatérhetnének kicsit a power(ebb) metálos gyökerekhez, mert így csak az Epica marad igazán nagynak a műfajból.
Mondjuk én amúgy sem a fasza riffekért hallgattam NW-t :P :)
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
tru23
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2012. április 3., kedd 20:33
Kedvenc játékos: David Luiz
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Zene

#830 Hozzászólás Szerző: tru23 »

Az imagival az a bajom, hogy félig popzene, félig meg filmzene, és eltűntek a fasza riffek gyakorlatilag (Slaying the Dreamer, Dark Chest of Wonders, meg még ezer másik) a szólókról nem is beszélve. :D Szóval nekem az ötlet tetszik végülis, meg egész jól egyben van, de a stílusirány nem jön be annyira. Visszatérhetnének kicsit a power(ebb) metálos gyökerekhez, mert így csak az Epica marad igazán nagynak a műfajból.
José Mourinho, forever a Chelsea blue!

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#831 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

tru23 írta: Halkan jegyzem meg, hogy az NW is ugyanezt csinálja, 2006 (End of an Era) vagy ha úgy vesszük, hogy album akkor 2004 óra nem adtak ki semmi értelmeset. Vannak pillanatai a DPP-nek, az Imaginek meg mégtöbb, de ha azt veszed hol voltak, mit alkottak, és most mi van, akkor egyértelmű, hogy egy büdös rakat fos az egész.
A DPP volt a totális mélypont, azért ahhoz képest az Imaginaerum egy csoda, és zeneileg egyébként nekem rohadtul tetszett, más kérdés, hogy minden tiszteletem ellenére egy teljesen középszerű énekesnek tartom Anettet, aki nem tudott felnőni Tarja hagyatékához. Toumas nem lett rosszabb zeneszerző, sőt, szerintem az utolsó albumon van nem egy zseniális rész, viszont az egészet beárnyékolja az a tény, hogy egy Nightwishez nem méltó énekesnőnek kellett dalokat írni. Amiket rá írtak, tűrhetően énekelte, de nagyon érződött, hogy ő nem illik ide egyáltalán. Ha valami csoda folytán maradna Floor, akkor meggyőződésem, hogy újra a '06 és azt megelőző időszak közelében lenne a zenéjük. Überelni úgysem tudják, az csak egyetlen emberrel sikerülne :P
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
tru23
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2012. április 3., kedd 20:33
Kedvenc játékos: David Luiz
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Zene

#832 Hozzászólás Szerző: tru23 »

Félreértessz. A DT a legkedvesebb zenekarom alltime, ever, és éppen ezért nem tudom felfogni, mi történt velük az elmúlt 10 évben. Én 2009ben voltam, akkor még Portnoy-al, teljes felállásban láthattam őket (utóljára), na az tényleg komoly élmény volt.

Egész egyszerűen nem tudom mi történt velük a ToT után, amin már amúgy is vannak árulkodó jelek. Én egyébként Rudesst sem szeretem túlzottan, bár az elején még ő is jó volt. Hogy történhetett meg a világ legjobbjaival egy olyan fos mint a Systematic pl.?

Nem kell egyetértenünk, ezzel a véleményemmel általában én vagyok kisebbségben. :D

Halkan jegyzem meg, hogy az NW is ugyanezt csinálja, 2006 (End of an Era) vagy ha úgy vesszük, hogy album akkor 2004 óra nem adtak ki semmi értelmeset. Vannak pillanatai a DPP-nek, az Imaginek meg mégtöbb, de ha azt veszed hol voltak, mit alkottak, és most mi van, akkor egyértelmű, hogy egy büdös rakat fos az egész.

És ez az ami a DT-vel is történt. Nem önmagában gyenge, de egy 25 éves, felfoghatatlan tehetséggel megáldott zsenikből álló progmetál banda ne adjon már ki Metallica coverre hajazó lemezeket, mert saját magukat és a korábbi munkájukat tiporják vele a sárba.
José Mourinho, forever a Chelsea blue!

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#833 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

tru23 írta:
jkopfner írta:Nem véletlenül polip a beceneve:

http://www.youtube.com/watch?v=33-vp5UEp2A" onclick="window.open(this.href);return false;
Hihetetlen hova süllyedtek már ők is... ~10 éve értékelhetetlen amit zenélés címszó alatt fosnak össze, pedig mennyire imádom az oldschool DT-t.
Ezt bárcsak ne láttam volna:) Művészet, amit csinálnak 25 éve. Igaz, hogy ez a progresszív zene nem mindenkit fog meg, de bazz a világ legjobb progreszzív zenészeiről beszélünk. Remélem még legalább 25 évig fognak elárasztani ilyen "fossal". A tavaly koncertjük a Budapest Arénában életem egyik legnagyobb élménye volt.

Avatar
tru23
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2012. április 3., kedd 20:33
Kedvenc játékos: David Luiz
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Zene

#834 Hozzászólás Szerző: tru23 »

jkopfner írta:Nem véletlenül polip a beceneve:

http://www.youtube.com/watch?v=33-vp5UEp2A" onclick="window.open(this.href);return false;
Hihetetlen hova süllyedtek már ők is... ~10 éve értékelhetetlen amit zenélés címszó alatt fosnak össze, pedig mennyire imádom az oldschool DT-t.
José Mourinho, forever a Chelsea blue!

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#835 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Nem véletlenül polip a beceneve:

http://www.youtube.com/watch?v=33-vp5UEp2A" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3209
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Zene

#836 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

asderedsa írta:http://www.youtube.com/watch?v=Ek0SgwWmF9w

Sztem iszonyat jó! Muse-Madness
Most tettem ki fészre :D

http://www.youtube.com/watch?v=PxXtQmy0RZY" onclick="window.open(this.href);return false;

Nekem ez a kedvenc élő felvételem tőlük, beszarás, amit Matt művel a gitárral.
211! NEW RECORD!

asderedsa
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2010. december 4., szombat 19:04
Kedvenc játékos: LAMPARD-Terry-Rami-Mata
Kedvenc exjátékos: Zola-DROGBA-Ballack
Tartózkodási hely: Siófok/Kaposvár/Szeged

Re: Zene

#837 Hozzászólás Szerző: asderedsa »

http://www.youtube.com/watch?v=Ek0SgwWmF9w" onclick="window.open(this.href);return false;

Sztem iszonyat jó! Muse-Madness
Stone haxleader!

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#838 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Wisey írta:Ha esetleg erdekel valakit, megjelent az uj Dropkick Murphys:
http://www.youtube.com/watch?v=r1ImrLiiGU0 (full album)
Aztan persze tessek megvenni CD-n is ;)
Jaj, nagy kedvenceim, de ez nagyon gyenge lett.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Zene

#839 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Ha esetleg erdekel valakit, megjelent az uj Dropkick Murphys:
http://www.youtube.com/watch?v=r1ImrLiiGU0 (full album)
Aztan persze tessek megvenni CD-n is ;)

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Zene

#840 Hozzászólás Szerző: Chester »

koni0725 írta:
ChesterB írta:21 leszek szeptemberben, de szerintem az én koromban lévő srácok mind hallották ezt a számot, és a legtöbbjüknek biztos bejött, még ha egy kicsit is. :)

http://www.youtube.com/watch?v=kbSsNN9VD4U" onclick="window.open(this.href);return false;

Még mindig hatalmasat üt, és sokszor hallgatom.
4 éve nem hallottam. :)
Én is kb. :)
8-9.-es koromban volt menő ez a zene, és akkor még igenis hallgatható volt, még ma is csemegézgetek sok közül. De ma már egy Hősököt is beszopott a VIVA meg az MR2, így meg nekem már nem ugyanaz. Meg a mai ehhez hasonló zenék sem ugyan azok már, nincs sok értelmük. Ezeknek a számoknak volt, azért is szerettem őket.

Válasz küldése