Sport a Chelsea-n kívül

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5561 Hozzászólás Szerző: chiedis »

marknagy írta:
ChesterB írta:@marknagy:

Transfer Central TNC ‏@TransferNewsCen 1 perc
Shakhtar Donetsk signed Wellington Nem from Fluminese and Fernando from Gremio for €22m with the sale of Fernandinho -W.

Erről beszéltem én is, meg béla is. Azt se tudom erről a kettőről hogy kicsoda, mégis 22 millió euróba kerültek. Ma már nem tudnak a Portohoz hasonló csapatok sem olcsón játékost venni sehonnan.
Nézd, itt van: http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-a ... orto-74270" onclick="window.open(this.href);return false;

A Porto már pótolta is a Moutinho-Rodríguez párost, vett 4 középpályást, akikből pár a liga idei felfedezettje, fillérekért... + még érkezhetnek további tehetségek is.

És a világon nincs még egy másik klub, amelyik így tudna profitálni a játékosai eladásából, még a Benfica vagy a Shakhtar sem. Ráadásul a Porto meg tartja kb. ugyanazt a minőséget mint ami az elmúlt évben volt, szinten tartja magát, kiváló játékos megfigyelői vannak, de hát ők ebből élnek, és nem is tervezik, hogy megtartják a legnagyobb sztárokat.
Csak azt se felejtsd el, hogy mennyi penzt elvisz az a hatalmas, igaz kiralyul mukodo figyelohalozat megannyi kontinensen, orszagban. De ettol fuggetlenul minden evet sztem min. +50-nel zarnak.
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5562 Hozzászólás Szerző: Chester »

Egyikről sem tudom kicsoda, de ebből az egyik 10, a másik 7 millió euróba került, a másik kettő tényleg potom pénzért jött. De figyeld meg, hogy akiket fillérekért vett, azt nem húszonmilliókért fogják eladni. Minden nevenincs emberért elkérnek olyan összegeket, hogy csak ámulok.

Meglátjuk hogy mi lesz belőlük, kár ezen vitázni. :)

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5563 Hozzászólás Szerző: marknagy »

ChesterB írta:@marknagy:

Transfer Central TNC ‏@TransferNewsCen 1 perc
Shakhtar Donetsk signed Wellington Nem from Fluminese and Fernando from Gremio for €22m with the sale of Fernandinho -W.

Erről beszéltem én is, meg béla is. Azt se tudom erről a kettőről hogy kicsoda, mégis 22 millió euróba kerültek. Ma már nem tudnak a Portohoz hasonló csapatok sem olcsón játékost venni sehonnan.
Nézd, itt van: http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-a ... orto-74270" onclick="window.open(this.href);return false;

A Porto már pótolta is a Moutinho-Rodríguez párost, vett 4 középpályást, akikből pár a liga idei felfedezettje, fillérekért... + még érkezhetnek további tehetségek is.

És a világon nincs még egy másik klub, amelyik így tudna profitálni a játékosai eladásából, még a Benfica vagy a Shakhtar sem. Ráadásul a Porto meg tartja kb. ugyanazt a minőséget mint ami az elmúlt évben volt, szinten tartja magát, kiváló játékos megfigyelői vannak, de hát ők ebből élnek, és nem is tervezik, hogy megtartják a legnagyobb sztárokat.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5564 Hozzászólás Szerző: Chester »

@marknagy:

Transfer Central TNC ‏@TransferNewsCen 1 perc
Shakhtar Donetsk signed Wellington Nem from Fluminese and Fernando from Gremio for €22m with the sale of Fernandinho -W.

Erről beszéltem én is, meg béla is. Azt se tudom erről a kettőről hogy kicsoda, mégis 22 millió euróba kerültek. Ma már nem tudnak a Portohoz hasonló csapatok sem olcsón játékost venni sehonnan.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5565 Hozzászólás Szerző: béla »

marknagy írta:A Porto jatekosokat kb 1 millioert vagy az alatt vesz. Neha egy egy kivetellel 5 millioert. De ok tenyleg tobb 100x aron adjak tovabb az embereiket.
Azért ez mostanában már nem igaz. Olcsón veszik a játékosokat,de nekik is egyre többet kell fizetniük.

Amúgy ők sokkal több wonderkidet meg U válogatottat vesznek,mint mi(legalább a játékjoguk x részét),csak egy az,hogy egy részéről nem is tudunk,a másik meg az,hogy ott sokkal könnyebb befutni. Meg eleve nekik is kb minden tizedik fiatal igazolásuk jön be,csak arról senk nem beszél... Meg ott még a lehetőséget is megkapják,sőt,megvárják,míg egy játékos beérik. Nem várják el,hogy mindenképpen klasszis legyen 20 éves korára.(Ahogy egyébként pl a Barcánál se,pl mi lett volna,ha nem adják meg a lehetőséget pl Pedronak meg Buszkeccnek,mert ők"há még nem is bizonyítottak semmit,igazoljunk má 3 klasszist a posztjukra,me ezek még csak a másodosztályba játszottak."Nálunk ha valaki 20 éves korában nem a PL vagy legalább Championship legnagyobb királya,akkor ki lesz dobva pár ezer ezer fontért a Swansea-ba vagy a Sotonba.Cork pl simán beférne hozzánk 4. számúnak a pivotba... Ja,és ha valaki tökéletes teljesítményt nyújt az Azerbajdzsáni 8. ligában,akkor mért olyan biztos,hogy nem tudna tökéleteset hozni csereként-a kezdőt meg se említem- a PL-ben? Zárójel bezárva.). Lefogadom,hogy ha a Porto hozta volna el Piazont,kb 3 év múlva eladnák 35 millióért. Nálunk valószínűleg kuka lesz a karrierje. Remélem Joshra nem ez a sors vár,simán kaphatott volna idén is lehetőséget,bár végül is a kölcsönadása nem sült el rosszul,de még egy évre már nincs szükség. Chalobah meg úgyse játszana egy PL-csapatban, mert senki nem fog egy 18 éves srácot játszatni,aki egy évig van csak ott,nekik nem szükséges Chalobah fejlődése. Remélem,hogy Kane meg elmegy még egy évre a Championshipbe, aztán visszajön és ő lesz a jobb oldali Bertrandunk.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5566 Hozzászólás Szerző: Chester »

marknagy írta:A Porto jatekosokat kb 1 millioert vagy az alatt vesz. Neha egy egy kivetellel 5 millioert.
Azért akikből a legnagyobb profitot szerzik, azért ők sem perkálnak keveset, pl Hulkért 19 millió eurót perkáltak le egy japán csapatnak. Manapság ők sem tudnak komoly erősítést venni fillérekért, elszaladtak az árak. Az viszont tény, hogy marha jól csinálják.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5567 Hozzászólás Szerző: marknagy »

A Porto jatekosokat kb 1 millioert vagy az alatt vesz. Neha egy egy kivetellel 5 millioert. De ok tenyleg tobb 100x aron adjak tovabb az embereiket.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5568 Hozzászólás Szerző: Chester »

Sturridge-t is haszonnal adtuk el! :D :D Mi egy nagy csapat lettünk, annak pedig nem szokás haszonnal eladni valakit. Nyilván a minőséget meg kell fizetni, de az a mi szegénységi bizonyítványunk, hogy csak pár névben gondolkodunk, míg állítom egy Wenger egy posztra kinéz 10-12 embert, csak neki muszáj nemet mondania, ha valaki azt mondja, hogy huszonöt millió euró, de neki csak húsz van, akkor nézi a következőt.

Nekünk is lehetne most egy olyan jó, minőségi csapatunk, amiben jópár játékos "bagóért" jött, de nekünk valamiért sosem ez a koncepció érvényesül.

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5569 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

ChesterB írta:De Taison sem volt olcsó, erre próbáltam célozni. Már nem képesek 10 millió euró alatt olyan embert hozni, aki minőségi pótlás, hiszen ők is fejlődtek, már a BL csoportkört is túléltek, ezzel az elvárások is megnőttek. Nem tehetik meg, hogy a semmiből kukázzanak 1-2 millió euróért embereket, mikor a BL-ben kell helytállniuk - az a bajnokság nekik már nem kihívás, öt forduló után megnyerik kb...

A Porto sem olcsón veszi ám az embereket, de tényleg elképesztő, ahogy ők, a Benfica és a Sahtar profitot termelnek, és így is sikeresek.
Biztos nem olcsó, csakhogy mi még Robbenen kívül szerintem nem adtunk túl profittal az életünkben játékoson, addig ők eladták 40ért Willan-t és jött Taison 10ért és nem történt minőségi romlás. Ez a lényeg szerintem :D De persze értem azt is amit te mondasz.
ui: a profit az túl kis szó :D Amit a Porto csinál az nem profit, az már vicc kategória, hogy a játékosokból mennyi pénzt termel.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5570 Hozzászólás Szerző: Chester »

De Taison sem volt olcsó, erre próbáltam célozni. Már nem képesek 10 millió euró alatt olyan embert hozni, aki minőségi pótlás, hiszen ők is fejlődtek, már a BL csoportkört is túléltek, ezzel az elvárások is megnőttek. Nem tehetik meg, hogy a semmiből kukázzanak 1-2 millió euróért embereket, mikor a BL-ben kell helytállniuk - az a bajnokság nekik már nem kihívás, öt forduló után megnyerik kb...

A Porto sem olcsón veszi ám az embereket, de tényleg elképesztő, ahogy ők, a Benfica és a Sahtar profitot termelnek, és így is sikeresek.

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5571 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

blackjack04 írta:Mi harcban vagyunk az egyik legnívósabb bajnokság bajnoki címéért, a BL-serlegért minden évben, emelett 10x nagyobb szurkolótáborunk van akiket ki kell szolgálni sztárokkal, mert a nép sztárokat akar, nem ismeretlen senkiket.
Nem, mi vagyunk azok, akik az ilyen ismeretlen senkiket vesszük meg 10xes áron :D

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5572 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

GereZsolt írta:
ChesterB írta:
GereZsolt írta:Nem mellesleg majd nézd meg, hogy fél év múlva valami kukázott brazil szipus pont olyan szinten fog játszani mint most Fernandinho. Fantasztikus játékospolitikájuk van, ahogy a Portónak is.
Ehhez hozzátartozik, hogy olyan brazil U válogatottakat vettek akik el is értek valamit. A mai elszaladt árak mellet meg nem hiszem, hogy olcsón megússzák a keresést, a brazilok is rájöttek, hogy az európai klubokat brazil szinten marhára le lehet húzni tíz-húsz millió eurókkal, a legjobb példa erre Paulinho, őt sem fogják húsz millió dezső alatt elengedni. Csak amíg ez egy brazil klubnak óriási üzlet, addig egy európai topklubnak lófasz. [ha válaszolsz rá akkor másik topikba, ennyi OFF elég volt itt. :) ]
Szerintem nem off, mivel a premierleageből indultunk :D Mellesleg nézd meg h elment Willian és mi történt? Semmi. Kukázták Taisont vagy ki a tökömet, aki egy ecsetvonásnyival szarabb és kész. Lenyűgöző amit csinálnak. Bár meg sem közelítik a Portot, az egészen hihetetlen, hogy milyen neveket engednek el évről-évre és ilyen hajléktalan, ismeretlen délamerikai senkikkel pótolják őket, akiket 4 éven belül 10-15x-ös áron adnak el. Egy dolog érdekelne csak, hogy hova tették azt a többszáz milliós profitot?! :D
Ellenben mi vesszük ezeket a 14-18 éves arcokat rohadt drágán a semmiért évek óta, egyetlen egy sem tudott befutni még csak halvány karriert sem, nemhogy nálunk, de néhány kivétellel máshol sem. Hol a ráció ebben...
Mi harcban vagyunk az egyik legnívósabb bajnokság bajnoki címéért, a BL-serlegért minden évben, emelett 10x nagyobb szurkolótáborunk van akiket ki kell szolgálni sztárokkal, mert a nép sztárokat akar, nem ismeretlen senkiket.
One ball to rule them all!

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5573 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

ChesterB írta:
GereZsolt írta:Nem mellesleg majd nézd meg, hogy fél év múlva valami kukázott brazil szipus pont olyan szinten fog játszani mint most Fernandinho. Fantasztikus játékospolitikájuk van, ahogy a Portónak is.
Ehhez hozzátartozik, hogy olyan brazil U válogatottakat vettek akik el is értek valamit. A mai elszaladt árak mellet meg nem hiszem, hogy olcsón megússzák a keresést, a brazilok is rájöttek, hogy az európai klubokat brazil szinten marhára le lehet húzni tíz-húsz millió eurókkal, a legjobb példa erre Paulinho, őt sem fogják húsz millió dezső alatt elengedni. Csak amíg ez egy brazil klubnak óriási üzlet, addig egy európai topklubnak lófasz. [ha válaszolsz rá akkor másik topikba, ennyi OFF elég volt itt. :) ]
Szerintem nem off, mivel a premierleageből indultunk :D Mellesleg nézd meg h elment Willian és mi történt? Semmi. Kukázták Taisont vagy ki a tökömet, aki egy ecsetvonásnyival szarabb és kész. Lenyűgöző amit csinálnak. Bár meg sem közelítik a Portot, az egészen hihetetlen, hogy milyen neveket engednek el évről-évre és ilyen hajléktalan, ismeretlen délamerikai senkikkel pótolják őket, akiket 4 éven belül 10-15x-ös áron adnak el. Egy dolog érdekelne csak, hogy hova tették azt a többszáz milliós profitot?! :D
Ellenben mi vesszük ezeket a 14-18 éves arcokat rohadt drágán a semmiért évek óta, egyetlen egy sem tudott befutni még csak halvány karriert sem, nemhogy nálunk, de néhány kivétellel máshol sem. Hol a ráció ebben...

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6499
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5574 Hozzászólás Szerző: Dante »

ChesterB írta:Szerintem ha ebben a szezonban töltötte be a 22-t, akkor az még belefér. :) Bár például a PL-ben 23 éves Bale kapta az Év Fiatalja díjat, szóval mindenhol más a fiatalok korosztálya. Meg úgy tudom a sok utánpótlás csapatban lehet három túlkoros, ahogy a mostani EB-n is vannak 22 éves játékosok.
oké, hogy mindenhol más a határ, csak u21 van a képre írva, tehát 21-nél kisebb vagy egyenlő életkorúakat kellett volna összeválogatni. vagy nem értem mi volt a terv, lehet hogy elírták, de kétlem.
Patrik17 írta:olimpián is u23mas keretek vannak.de ott 3 túlkorost is vihetnek.gondolom itt is ez a helyzet.
de pl dzagojev lemarad az első meccsről mert a felnőtt csapattal játszik akkor.
a képről van szó.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5575 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Egy darab túlkoros játékos sem lehet u21-es csapatban (mint ahogy nincsenek is)

Az számít U21-esnek most, aki abban az évben még nem töltötte be a 22-öt (azaz max 21 lehetett), amikor az egész EB elkezdődött (2011)
Szóval aki 90' január 1 után született, az ott lehet.

A képre meg ugyanez vonatkozik, idén ezek a játékosok u21-nek számítanak.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5576 Hozzászólás Szerző: Chester »

Szerintem ha ebben a szezonban töltötte be a 22-t, akkor az még belefér. :) Bár például a PL-ben 23 éves Bale kapta az Év Fiatalja díjat, szóval mindenhol más a fiatalok korosztálya. Meg úgy tudom a sok utánpótlás csapatban lehet három túlkoros, ahogy a mostani EB-n is vannak 22 éves játékosok.

Avatar
Patrik17
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2009. december 31., csütörtök 14:25

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5577 Hozzászólás Szerző: Patrik17 »

olimpián is u23mas keretek vannak.de ott 3 túlkorost is vihetnek.gondolom itt is ez a helyzet.
de pl dzagojev lemarad az első meccsről mert a felnőtt csapattal játszik akkor.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6499
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5578 Hozzászólás Szerző: Dante »

ChesterB írta:Hozzátartozik, hogy ők nem 21 alattiak, hanem pont 21 évesek, ami szvsz a vízválasztó kor, ilyenkor már a felnőtt keret oszlopos tagjainak kellene lenniük. Így már érthető miért maradt ki Lukaku és Varane. Azon meg nem csodálkozom, hogy Benteke az egyetlen a PL-ből, itt nem szokás ilyen fiatalokat kezdőben látni, főleg a nagyobb csapatoknál, csak akkor, ha piszok nagy játékos már ennyi idősen [Oscar], vagy ha nincs jobb a posztján a klubban [Shelvey], meg itt amúgy is divat kölcsönadni a játékosokat addig, amíg nem kell őket beregisztrálni [vagyis elmúltak 21 évesek szeptember 1-én asszem']
ha már Benteke, biztos valamit elnézek, de hogy lehet 22 évesen u21 team of the season-ben van?
KDB és Ljajic is 22 lesz, Götze, ter Stegen, Lamela, Carvajal a 21-et, Savic, Schürrle a 22-t töltötte. csak Marquinhos és Alaba kora fér bele az u21-be.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5579 Hozzászólás Szerző: Chester »

Dante írta:
szerintem azért maradtak ki, mert nem játszottak annyit mint akik helyettük bekerültek.
mindenesetre azért az elég árulkodó, hogy ennyi Bundesliga játékos szerepel, Götze pedig egy zseni.
Hozzátartozik, hogy ők nem 21 alattiak, hanem pont 21 évesek, ami szvsz a vízválasztó kor, ilyenkor már a felnőtt keret oszlopos tagjainak kellene lenniük. Így már érthető miért maradt ki Lukaku és Varane. Azon meg nem csodálkozom, hogy Benteke az egyetlen a PL-ből, itt nem szokás ilyen fiatalokat kezdőben látni, főleg a nagyobb csapatoknál, csak akkor, ha piszok nagy játékos már ennyi idősen [Oscar], vagy ha nincs jobb a posztján a klubban [Shelvey], meg itt amúgy is divat kölcsönadni a játékosokat addig, amíg nem kell őket beregisztrálni [vagyis elmúltak 21 évesek szeptember 1-én asszem']

Avatar
chaoskid18
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2009. április 7., kedd 13:48
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: budapest

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#5580 Hozzászólás Szerző: chaoskid18 »

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ir-2251409" onclick="window.open(this.href);return false;
Floor Jensen,Amy Lee,Mclaren,Chelsea!

Válasz küldése