Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#281 Hozzászólás Szerző: béla »

Norbertoo írta:
Chester írta:Én mindig is hiányoltam, hogy nem a 99-re mennek, hanem CR és Messi a max. Maddenben például nem fosnak 99-est adni, de azt sem osztogatják, a 17-ben is asszem csak négyen kaptak 99-es ratinget. Ilyen alapon lehetne a két jómadár is 99, és onnan lefelé meg a többi, szerintem jobban visszaadná a valóságot.
PES-ben korábban (nem tudom, hogy maradt-e ez a rendszer, a 2013-as után már nem játszottam velük) úgy voltak az értékelések, hogy a játékos képességei mellett a posztot és az ahhoz szükséges képességeket is nézte a rendszer - na meg persze azt, hogy az a játékos tud-e azon a poszton játszani - és ez alapján mondta meg egy játékos értékelését. Tehát pl. anno Lampard mondjuk CMF-ként 86 volt, AMF-ként 84, SMF-ként pedig lehet, hogy csak 76 (mivel se nem posztja, se nem rendelkezik olyan skillekkel pl. sebességben sose volt igazán fasza). Míg a FIFA rendszerében Ronaldo a kapuban is 98-as - vagy tudja a faszom milyen értékelésű -, annak ellenére, hogy nyilván teljesen használhatatlan lesz. Emiatt én sose szerettem igazán az FIFA rendszert, mert nem informatív, nem segít abban ,hogy ki hol tud játszani, és várhatóan ott milyen játékos lesz. Mivel, hogy előfordulhatott, hogy egy "másodlagos poszton" a játékos jobb értékelést kapott, mint az alapposztján - pl. Ivanovićról még a PES is tudta, hogy jobb középső védő az attribútumai alapján, mint szélső védő. A játékos informálása mellett pedig ebben a rendszerben még a gép is jobban használja a csapatát, simán átrakja Azpit a jobb oldalra, nem fogja végtelenségig bal oldalon játszatni, merthogy az az alap posztja..

Ha ezt a szemléletet át tudnák venni, már óriásit előre tudna lépni a squad building. De várhatóan ilyen nem lesz, mivel szembemegy a hülye FUT szemléletének.
Régebben a FIFA-ban is így volt.
Emlékszem,hogy Anelka pl 80-as volt a balszélen, de középcsatárként 85-ös.

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#282 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Chester írta:Én mindig is hiányoltam, hogy nem a 99-re mennek, hanem CR és Messi a max. Maddenben például nem fosnak 99-est adni, de azt sem osztogatják, a 17-ben is asszem csak négyen kaptak 99-es ratinget. Ilyen alapon lehetne a két jómadár is 99, és onnan lefelé meg a többi, szerintem jobban visszaadná a valóságot.
PES-ben korábban (nem tudom, hogy maradt-e ez a rendszer, a 2013-as után már nem játszottam velük) úgy voltak az értékelések, hogy a játékos képességei mellett a posztot és az ahhoz szükséges képességeket is nézte a rendszer - na meg persze azt, hogy az a játékos tud-e azon a poszton játszani - és ez alapján mondta meg egy játékos értékelését. Tehát pl. anno Lampard mondjuk CMF-ként 86 volt, AMF-ként 84, SMF-ként pedig lehet, hogy csak 76 (mivel se nem posztja, se nem rendelkezik olyan skillekkel pl. sebességben sose volt igazán fasza). Míg a FIFA rendszerében Ronaldo a kapuban is 98-as - vagy tudja a faszom milyen értékelésű -, annak ellenére, hogy nyilván teljesen használhatatlan lesz. Emiatt én sose szerettem igazán az FIFA rendszert, mert nem informatív, nem segít abban ,hogy ki hol tud játszani, és várhatóan ott milyen játékos lesz. Mivel, hogy előfordulhatott, hogy egy "másodlagos poszton" a játékos jobb értékelést kapott, mint az alapposztján - pl. Ivanovićról még a PES is tudta, hogy jobb középső védő az attribútumai alapján, mint szélső védő. A játékos informálása mellett pedig ebben a rendszerben még a gép is jobban használja a csapatát, simán átrakja Azpit a jobb oldalra, nem fogja végtelenségig bal oldalon játszatni, merthogy az az alap posztja..

Ha ezt a szemléletet át tudnák venni, már óriásit előre tudna lépni a squad building. De várhatóan ilyen nem lesz, mivel szembemegy a hülye FUT szemléletének.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#283 Hozzászólás Szerző: Chester »

Én mindig is hiányoltam, hogy nem a 99-re mennek, hanem CR és Messi a max. Maddenben például nem fosnak 99-est adni, de azt sem osztogatják, a 17-ben is asszem csak négyen kaptak 99-es ratinget. Ilyen alapon lehetne a két jómadár is 99, és onnan lefelé meg a többi, szerintem jobban visszaadná a valóságot.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7143
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#284 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Sajnos ez várható volt, hogy a tavalyi szezonunk után eléggé lefokozzák a csapat játékosait (bár valahogy a mi játékosainkat még a bajnoki cím után sem helyezte túl magasra az EA), de így legalább még jobb érzés lesz online elverni a toppos csapatokkal lévő emberkéket :mrgreen:
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6558
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#285 Hozzászólás Szerző: Dante »

Chester írta:86 fölött eddig nem volt Chelsea-s, csodálatos lehet a játékban a csapat. :D Asszem 17-ben is a görög válogatottal leszek haveros FIFA-zásokon. :D
Pedig szerintem Courtois, Hazard tuti jóval feljebb lesznek (pont most néztem további ratingeket, ha Dele Alli 80-as, akkor Hazard 89-90 simán lesz, Courtois is hasonló) Fabregas és Costa kérdéses, lehet mindkettő 86-os.
Nagyon up-grade az idei fifa, az az érzésem hogy igyekeznek nem a Ronaldo-Messi kettőshöz hasonlítani mindenkit, hanem hogy a saját posztján hol helyezkedik el XY világviszonylatban. Ennek szól Boateng 90-ese, Chiellini 88-asa vagy Bonucci 87-ese is.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#286 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Chester írta:86 fölött eddig nem volt Chelsea-s, csodálatos lehet a játékban a csapat. :D Asszem 17-ben is a görög válogatottal leszek haveros FIFA-zásokon. :D
Courtois és Hazard ott lesz nyugi talán még Fabre is. :)

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#287 Hozzászólás Szerző: Chester »

86 fölött eddig nem volt Chelsea-s, csodálatos lehet a játékban a csapat. :D Asszem 17-ben is a görög válogatottal leszek haveros FIFA-zásokon. :D

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#288 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Top 50 játákos a Fifa 17-ben eddig 31.-ig vannak kint, de mindennap 7 fele frissül. :)
https://www.easports.com/fifa/fifa-17-p ... 48418677=1

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#289 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Van szerencsém játszani a Closed Betaval (xone). Brutál lesz az idei Fifa. A mozgás is teljesen más lett. Új szurkolói hangok. Nálunk végre a Super Chelsea song is bekerült.

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#290 Hozzászólás Szerző: almos »

Ez csak alpha verziós értékek, tavaly pl. ilyenkor több játékosnak (pl.: Oscar) is 5*-os cselezése volt stb. Nem kell komolyan venni, még a demo értékeket sem. Majd szeptemberben kiderülnek a valódiak. :)
LAMPARD#8

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6558
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#291 Hozzászólás Szerző: Dante »

Mondjuk ez mar eleg reg felkerült a netre, de nem is végleges, nyilvan.
Eleg furcsa értékelések vannak (De Gea 91, Pogba 87, a Juve kb vilagvero) de Hazard tavaly is 89 volt az októberi vagy novemberi updateig, es az EBn is majdnem a regi volt mar, szerintem az övé korrekt.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#292 Hozzászólás Szerző: Chester »

Kijött egy leak a Chelsea játékosok értékeléséről, ami elvileg hivatalos. Hát néhány helyen beszartam. :D :D :D

UPDATE: egyelőre ez csak a demó.

Courtois: 89
Ivanovic: 80
Cahill: 83
Terry: 85
Azpilicueta: 83
Fabregas: 87
Kanté: 81
Willian: 85
Hazard: 89 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Diego Costa: 86
Batshuayi: 80

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7516
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#293 Hozzászólás Szerző: kecske01 »


dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#294 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

jkopfner írta:
dankodavid írta:
jkopfner írta:Én szívem szerint betiltanám az okostelefonokat, főleg a koncerteken. Ahogy a facebook-ot is, ahonnan csak a fos ömlik az ember arcába. 1 hét és ellepik az utcákat a Pokemon Go-val játszó zombik.
Az egy nagyon veszélyes út, amikor valaminek a betiltását követeli valaki csak azért, mert sokan képtelenek értelmesen használni.
Más út sajnos nincs:D Félreértés ne essék, én nem magamat akarom megvédeni, hanem a leendő "aranygenerációt"):D Ez a túlzó modernizáció, ami már megállíthatatlan folyamatban van, a gondolkodó ember kihalását fogja okozni.
Ahogy ugyanezt feltételezték a TV megjelenésekor, vagy feltételezhették az anyanyelvi istentisztelet bevezetésekor, stb. Fogalmunk sincs, minek milyen hatása lesz 50 év múlva, idióta, hülye barmok mindig is voltak és mindig is nagyjából hasonló volt a százalékos előfordulásuk, mint most, maximum mást tekintettek abban a korban _hülyének_.

Nem lehet betiltani semmit, ami nem MÁSOK életét fenyegeti, ilyen nem férhet bele soha, semmilyen esetben. Az egyén individuális döntési szabadságát korlátozó, elmebeteg törvények -ugyanezt gondolom egyébként a drogfogyasztás kriminalizálásáról is- sosem előrefelé mozdítottak el egy társadalmat, sosem vezetett jóra, amikor valaki elhitte, ő mindenkinél okosabb és tudja, mi az objektív jó. El kéne felejteni a tíccccsááákbeazillegálistevékenységeket típusú mozgalmakat, az nem út, hogy a társadalmat állami szinten gyerekként kezeljük, és a kezére csapunk, ha olyat csinál, amit nem szabad. Drogozni akar? A fogyasztás kriminalizálásával csak oda nem való embereket basznak börtönbe, aki meg akar, az úgyis fog találni anyagot. Akkor már nem logikusabb mindet legalizálni, amit ugyanúgy meg tudnál venni patikában, mint alkoholt egy kocsmában, de itt nem a díler által minden szarral felütött szemetet vennéd, hanem ellenőrzött körülmények közül jövő, ellenőrzött és biztosított minőséget. Mindenkinek joga van felnőtt emberként eldönteni, mit csinál és mit nyom a testébe.

A betiltása bárminek SOHA, SEMMIKOR nem a probléma megoldása volt.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#295 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

dankodavid írta:
jkopfner írta:Én szívem szerint betiltanám az okostelefonokat, főleg a koncerteken. Ahogy a facebook-ot is, ahonnan csak a fos ömlik az ember arcába. 1 hét és ellepik az utcákat a Pokemon Go-val játszó zombik.
Az egy nagyon veszélyes út, amikor valaminek a betiltását követeli valaki csak azért, mert sokan képtelenek értelmesen használni.
Más út sajnos nincs:D Félreértés ne essék, én nem magamat akarom megvédeni, hanem a leendő "aranygenerációt"):D Ez a túlzó modernizáció, ami már megállíthatatlan folyamatban van, a gondolkodó ember kihalását fogja okozni.

http://urbanplayer.hu/hip/szornyes-matr ... -mobiljat/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.origo.hu/techbazis/20160716- ... miatt.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#296 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

jkopfner írta:Én szívem szerint betiltanám az okostelefonokat, főleg a koncerteken. Ahogy a facebook-ot is, ahonnan csak a fos ömlik az ember arcába. 1 hét és ellepik az utcákat a Pokemon Go-val játszó zombik.
Az egy nagyon veszélyes út, amikor valaminek a betiltását követeli valaki csak azért, mert sokan képtelenek értelmesen használni.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#297 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

jkopfner írta:Én szívem szerint betiltanám az okostelefonokat, főleg a koncerteken. Ahogy a facebook-ot is, ahonnan csak a fos ömlik az ember arcába. 1 hét és ellepik az utcákat a Pokemon Go-val játszó zombik.
Nem betiltani kellene őket hanem megtanítani az embereket használni őket. Egy okos telefon tud hasznos is lenni ha megfelelően használod. Például Google Calendars, szinkronizálod telefonnal, küld emlékeztetőket, hogy mikor mi dolgod van. Vagy olyan helyzetekben amikor nincs más internet elérhetőséged egy applikáció amire épp szükséged van meg tud menteni stb. Végtelen jó dologra lehetne használni őket, csak sajnos nagyon sok cég ráállt arra, hogy akkor lefedjék ezt a piacot és ebből gazdagodjanak meg és futószalagon termelik az idiótábbnál idiótább dolgokat amelyeket könnyű leprogramozni csak azért, hogy meggazdagodjanak belőle. Facebookal ugyan ez a helyzet, én például hírportálnak használom és a legközelebbi ismerőseimet követem csak. A news feedemen van kb. 25 ismerős akikről nem iratkoztam le és vagy 10-15 oldal amelyeknek a híreit a Facebook által egy helyen tudom követni. Viszont amikor kiírják az emberek, hogy ki jön kávézni, akkor a hányinger kerülget.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#298 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Én szívem szerint betiltanám az okostelefonokat, főleg a koncerteken. Ahogy a facebook-ot is, ahonnan csak a fos ömlik az ember arcába. 1 hét és ellepik az utcákat a Pokemon Go-val játszó zombik.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#299 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Édes istenem! :) Van ennél nagyobb hülyeség?
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

cech19960320
Hozzászólások: 3903
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#300 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Nem, mindenkinek random, külön spawnol

Válasz küldése