Sport a Chelsea-n kívül

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Hunor96
Hozzászólások: 347
Csatlakozott: 2012. augusztus 29., szerda 15:27
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2761 Hozzászólás Szerző: Hunor96 »

Николаевич írta:James Rodriguez orvosin van Madridban, egy-két órán belül hivatalos lehet, állítólag 88 millió euróért vette meg a Real. Nevetséges, hogy minket meg a City-t köpköd le a focivilág, hogy így meg úgy szórjuk a pénzt, pedig a két spanyol sztárcsapat is nagyon komolyan szórja a pénzt.. Bale, Isco, James, Kroos, Illaramendi, Di Maria, Ramos, Ronaldo, Modric, Alsonso, Ramos, Coentrao, Pepe: a Real keretében jelenleg 13 játékos van aki legalább 30 millióba került. Összehasonlításképpen nálunk 5 ilyen van(Costa, Hazard, Torres, Fabre, Willian), de Torres meg sem közelíti Bale vagy James árát. Hazard-ért kb 40 millió eurót perkáltunk, James meg most több mint a duplájáért kelt el, vicc..

A Barcánál sem jobb a helyzet.. Az utóbbi egy évben ők is igazoltak két szerényet(Neymar+Suarez=140 millió). Ez még nem is lenne olyan vészes, de rengeteg pénzt hajítottak ki konkrétan a kukába az elmúlt években: hatalmasat buktak az egy év után távozó Ibrá-n, Chygrinskiy-n, Caceresen, pályára sem lépett náluk a több mint 22 millióért igazolt brazil duó(Henrique és Keirrison, mindketten ingyen távoztak, ahogy Hleb is). A híres akadémiájuk játékosait pedig nem egyszer komoly pénzért vették vissza(Fabregas, Alba, Pique).

Persze nincs ezzel semmi baj, pénz nélkül nem lehet tarósan eredményes focit játszani ilyen magas szinten, csak nem értem hogy 10 év után is mi vagyunk az a csapat akit mindig leszólnak, pedig a két spanyol csapat (de a Bayern-nek sem kell szégyenkeznie) is ugyan úgy összevásárolják a keretüket.
Szeintem az utóbbi időben mérséklődött az minket leszólnak a költekezés miatt, legalábbis én egyre kevesebb helyen látom/hallom.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2762 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

James Rodriguez orvosin van Madridban, egy-két órán belül hivatalos lehet, állítólag 88 millió euróért vette meg a Real. Nevetséges, hogy minket meg a City-t köpköd le a focivilág, hogy így meg úgy szórjuk a pénzt, pedig a két spanyol sztárcsapat is nagyon komolyan szórja a pénzt.. Bale, Isco, James, Kroos, Illaramendi, Di Maria, Ronaldo, Modric, Alsonso, Ramos, Coentrao, Pepe: a Real keretében jelenleg 12 játékos van aki legalább 30 millióba került. Összehasonlításképpen nálunk 5 ilyen van(Costa, Hazard, Torres, Fabre, Willian), de Torres meg sem közelíti Bale vagy James árát. Hazard-ért kb 40 millió eurót perkáltunk, James meg most több mint a duplájáért kelt el, vicc..

A Barcánál sem jobb a helyzet.. Az utóbbi egy évben ők is igazoltak két szerényet(Neymar+Suarez=140 millió). Ez még nem is lenne olyan vészes, de rengeteg pénzt hajítottak ki konkrétan a kukába az elmúlt években: hatalmasat buktak az egy év után távozó Ibrá-n, Chygrinskiy-n, Caceresen, pályára sem lépett náluk a több mint 22 millióért igazolt brazil duó(Henrique és Keirrison, mindketten ingyen távoztak, ahogy Hleb is). A híres akadémiájuk játékosait pedig nem egyszer komoly pénzért vették vissza(Fabregas, Alba, Pique).

Persze nincs ezzel semmi baj, pénz nélkül nem lehet tarósan eredményes focit játszani ilyen magas szinten, csak nem értem hogy 10 év után is mi vagyunk az a csapat akit mindig leszólnak, pedig a két spanyol csapat (de a Bayern-nek sem kell szégyenkeznie) is ugyan úgy összevásárolják a keretüket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Николаевич 2014. július 22., kedd 14:19-kor.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2763 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Tökéletes mérleggel csoportelsők a férfiak! A negyeddöntőben pihennek, majd az elődöntőben az olasz-horvát győztesével játszanak.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2764 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

marknagy írta:#GALAXY11: The Match Part 2
https://www.youtube.com/watch?v=sapuE9C ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

(talán ez a megfelelő topik)
És pont ide volt betéve 3 hozzászólással alattad.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2765 Hozzászólás Szerző: marknagy »

#GALAXY11: The Match Part 2
https://www.youtube.com/watch?v=sapuE9C ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

(talán ez a megfelelő topik)
We are the famous, the famous Chelsea!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2766 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Dante írta:Nem nagyon sikerült eldöntenem hogy melyik csapat áll űrlényekből. Viszont ha Gervinho így tolja a Roma-ban is, akkor jövőre aranylabdát kap. Röhejes ez az ugrabugra, parkour-foci... Szerintem gagyi, Samsung helyébe nem erőltettem volna ezt a CG-t, akkor már inkább rajzolták volna meg.
Az eleje nekem nagyon bejött ahogy felvezették az egészet és még a játékos válogatás is jó volt, de azóta nagyon elrontották. Egy dolog viszont biztos: egyedit alkottak ezzel a reklámkampánnyal.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6499
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2767 Hozzászólás Szerző: Dante »

Nem nagyon sikerült eldöntenem hogy melyik csapat áll űrlényekből. Viszont ha Gervinho így tolja a Roma-ban is, akkor jövőre aranylabdát kap. Röhejes ez az ugrabugra, parkour-foci... Szerintem gagyi, Samsung helyébe nem erőltettem volna ezt a CG-t, akkor már inkább rajzolták volna meg.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2768 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Galaxy XI záró videó: https://www.youtube.com/watch?v=sapuE9Cui0g" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2769 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Szóval egyelőre így áll az offseason NBA-ben:
Kép
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2770 Hozzászólás Szerző: Chester »

16-8. 8) Jöhet az elődöntő.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2771 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Sela már rég meg akarta ölelni Karlovicot, csak nem érte fel. A mai meccsükre viszont kitalált egy megoldást: http://espn.go.com/video/clip?id=112303 ... id=espnsoc" onclick="window.open(this.href);return false;
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2772 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

rafanadal írta:
ChesterB írta:
rafanadal írta:Nyertek a fiúk 8-6-ra a csoportkörben a szerbek ellen! Én nem ismerem ezt az új kapust, valami Dekker Attila, de pofám leszakad miket védett. Ezzel valószínűleg meglesz a csoport is amivel megússzák a negyeddöntőt. Persze ez nem mindig jelent jót, hogy kimarad egy meccs.
Black & Decker hatalmasat játszott. Néztem is haverommal, hogy hol van Viktorunk, de ő is fel tudja ám b*szni az ellenfél agyát, és ugyan olyan jól véd. :D Ha szerencsém van lehet kijutok az egyik meccsre, a horvátok ellen f*sza lenne.
Néztem a jegyeket és nem drágák a döntő és elődöntők kivételével. Amúgy állítólag azért védett Decker, mert klubjában 3 szerb válogatottal is együtt játszik és kívülről tudja hova szeretnek lőni.
Szolnokkal bajnoki döntőt játszott, de már régóta igen jó kapus, csak fiatal volt és volt előtte egy Gergely-Szécsi. Kapusok terén soha nem fogunk problémába futni, már most van 5 olyan utánpótlás kapus aki simán tudna ilyet 3-4 év múlva. Egyébként fenomenális, amit Dumi és a két Decker csinált.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2773 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

ChesterB írta:
rafanadal írta:Nyertek a fiúk 8-6-ra a csoportkörben a szerbek ellen! Én nem ismerem ezt az új kapust, valami Dekker Attila, de pofám leszakad miket védett. Ezzel valószínűleg meglesz a csoport is amivel megússzák a negyeddöntőt. Persze ez nem mindig jelent jót, hogy kimarad egy meccs.
Black & Decker hatalmasat játszott. Néztem is haverommal, hogy hol van Viktorunk, de ő is fel tudja ám b*szni az ellenfél agyát, és ugyan olyan jól véd. :D Ha szerencsém van lehet kijutok az egyik meccsre, a horvátok ellen f*sza lenne.
Néztem a jegyeket és nem drágák a döntő és elődöntők kivételével. Amúgy állítólag azért védett Decker, mert klubjában 3 szerb válogatottal is együtt játszik és kívülről tudja hova szeretnek lőni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2774 Hozzászólás Szerző: Chester »

rafanadal írta:Nyertek a fiúk 8-6-ra a csoportkörben a szerbek ellen! Én nem ismerem ezt az új kapust, valami Dekker Attila, de pofám leszakad miket védett. Ezzel valószínűleg meglesz a csoport is amivel megússzák a negyeddöntőt. Persze ez nem mindig jelent jót, hogy kimarad egy meccs.
Black & Decker hatalmasat játszott. Néztem is haverommal, hogy hol van Viktorunk, de ő is fel tudja ám b*szni az ellenfél agyát, és ugyan olyan jól véd. :D Ha szerencsém van lehet kijutok az egyik meccsre, a horvátok ellen f*sza lenne.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2775 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

A DVTK nyert idegenben és ezzel valószínűleg továbbjut. A Győr csúnyán kikapott hazai pályán. A Debrecen döntetlennel kezdett idegenben ahonnan elvárható a továbbjutás majd hazain. A Fradi pedig ezt produkálta:
Kép
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2776 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Nyertek a fiúk 8-6-ra a csoportkörben a szerbek ellen! Én nem ismerem ezt az új kapust, valami Dekker Attila, de pofám leszakad miket védett. Ezzel valószínűleg meglesz a csoport is amivel megússzák a negyeddöntőt. Persze ez nem mindig jelent jót, hogy kimarad egy meccs.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2777 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Николаевич írta:
marknagy írta:Conte lemondott, mert a vezetőség nem igazol, ill. eladnák a legjobbjaikat (VIdal, Pogba).

(most látom, hogy ChesterB már megemlítette másik topicban :D )

Engem ezzel kapcsolatban csak az lep meg, hogy nem rúgták ki már hamarabb.. A három bajnoki címe alapján úgy tűnik, mintha igazán jó munkát végzett volna a Juventus-szal, pedig ez távol áll az igazságtól.

A Juventus kerete az olasz bajnokságban még jobban kiemelkedik, mint a Bayern-é Németországban: tele vannak klasszis játékosokkal(Pogba, Vidal, Tevez, Llorente, Marchisio, Chiellini, Buffon, Pirlo stb stb). Ehhez képest a Roma, az Inter és a Milan kerete komolytalan(az, hogy a pár éve még BL-címeket nyerő milánói gigacsapatok milyen kilátástalan mélységben vannak megérne egy hosszú posztot).

Egy szó mint száz, a sima bajnoki címek megerőltetés nélkül jöttek, Európában viszont hatalmasat hasalt a Juve évről-évre. Idén kiestek a BL-csoportkörből, pedig a Galatasaray nem egy túl bika csapat, mi tudjuk ezt jól. Az Európa Liga döntője idén Torinóban volt, de ott sem tudtak bejutni a döntőbe. A 12/13-as BL-szezonban is nagyon simán kizúgtak, előtte az EL-szereplésük sem volt egy sikersztori. Az egyetlen valamilyennek mondható eredményük a 3-0-ás legyőzésünk volt 2012-ben, de akkoriban eléggé a padlón voltunk Bobby-val.

Conte 3 (illetve 5) védős taktikája nem működik komoly csapatok ellen(ezt Mazzari Intere és Napolija is bizonyítja), a 4-2-3-1-re meg nem tudott átállni. Egy jobb edzővel sokra vihetné a Juve, de ha sorra távoznak a kulcsemberek akkor pár évet megint csúszhat a BL-siker.

Azt nem lehet elvitatni, hogy Conte igazi vezér, mindig ezer fokon ég, de nem tudott igazán ütőképes gárdát varázsolni a Juventusból.
Szerintem nincs igazad, az első bajnoki címükért egy Ibra-Silva féle Milannal kellett megküzdeniük (abban az évben határozottan jobb volt a kerete a Milannak, de nemcsak nekik), hozzáteszem veretlenek maradtak. Második évükben jött a BL, szerintem nem szégyen az akkori Bayerntől 4-0-ás összesítéssel búcsúzni, ha az a a csapat nem áll be buszozni ellenük. Minekt pl., a címvédőt alaposan megaláztak. A bajnokságban már nem volt igazi kihívójuk ez igaz, bár az a Mazzari-féle Napoli baromi erős volt. A 3.évben meg egy 10 győzelemmel rajtoló Romat kellett legyűrniük, és azt is tudjuk hogy 102 ponttal lettek bajnokok, ami Európa-rekord.

A Juve Conte előtt 2x 7. helyen zárt a bajnokságban, arra se volt esély hogy a legjobb 4-be kerüljenek, de jött Conte és csapattá formálta őket. Ezt Marchisio is megemlítette twitteren/fb-n, Conte búcsúzásához.

Pirlonak meg nem tudom mennyi kedve lesz focizni ezek után, főleg ahogyan és amiket ír Conteról.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2778 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

marknagy írta:Conte lemondott, mert a vezetőség nem igazol, ill. eladnák a legjobbjaikat (VIdal, Pogba).

(most látom, hogy ChesterB már megemlítette másik topicban :D )

Engem ezzel kapcsolatban csak az lep meg, hogy nem rúgták ki már hamarabb.. A három bajnoki címe alapján úgy tűnik, mintha igazán jó munkát végzett volna a Juventus-szal, pedig ez távol áll az igazságtól.

A Juventus kerete az olasz bajnokságban még jobban kiemelkedik, mint a Bayern-é Németországban: tele vannak klasszis játékosokkal(Pogba, Vidal, Tevez, Llorente, Marchisio, Chiellini, Buffon, Pirlo stb stb). Ehhez képest a Roma, az Inter és a Milan kerete komolytalan(az, hogy a pár éve még BL-címeket nyerő milánói gigacsapatok milyen kilátástalan mélységben vannak megérne egy hosszú posztot).

Egy szó mint száz, a sima bajnoki címek megerőltetés nélkül jöttek, Európában viszont hatalmasat hasalt a Juve évről-évre. Idén kiestek a BL-csoportkörből, pedig a Galatasaray nem egy túl bika csapat, mi tudjuk ezt jól. Az Európa Liga döntője idén Torinóban volt, de ott sem tudtak bejutni a döntőbe. A 12/13-as BL-szezonban is nagyon simán kizúgtak, előtte az EL-szereplésük sem volt egy sikersztori. Az egyetlen valamilyennek mondható eredményük a 3-0-ás legyőzésünk volt 2012-ben, de akkoriban eléggé a padlón voltunk Bobby-val.

Conte 3 (illetve 5) védős taktikája nem működik komoly csapatok ellen(ezt Mazzari Intere és Napolija is bizonyítja), a 4-2-3-1-re meg nem tudott átállni. Egy jobb edzővel sokra vihetné a Juve, de ha sorra távoznak a kulcsemberek akkor pár évet megint csúszhat a BL-siker.

Azt nem lehet elvitatni, hogy Conte igazi vezér, mindig ezer fokon ég, de nem tudott igazán ütőképes gárdát varázsolni a Juventusból.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2779 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Conte lemondott, mert a vezetőség nem igazol, ill. eladnák a legjobbjaikat (VIdal, Pogba).

(most látom, hogy ChesterB már megemlítette másik topicban :D )
We are the famous, the famous Chelsea!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2780 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

fodi91 írta:Én meg nem értem, hogy mi baj van azzal, ha most valaki a Miami után a Clevelandnek kezd el szurkolni. Ha valaki James-t szereti/ő a kedvence akkor nyilván annak a csapatnak fog szurkolni ahol ő van. Például az amerikai sportokban én is mindig így teszek, hogy játékosok alapján választok, hogy kinek szurkolok, mert mint csapathoz nulla kötődésem van. Szurkolni szerintem nem csak csapat alapján lehet, hanem játékos alapján is. Szerintem ezzel sincs semmi gond.

Kb. ez olyan mint a F1-ben ha xy pilóta csapatot vált én akkor is xy pilótának fogok szurkolni, mert nem a csapatnak szurkolok, hanem a pilótának.
Ezek nem játékos alapján szurkolnak hanem siker alapján.

Azért az F1-et elég erős csapatsportokhoz hasonlítani ...
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Válasz küldése