Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Chat

#2541 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Aki kedden emelten érettségizett matekból az írhatna pár sort. :D Fizika tanárom szerint sokkal nehezebb volt mint az előző években bármikor, és állítólag jövőre még nehezebb lesz. Ez azért jó mert legalább a jelentkezők pontszámai nem összezsúfolódnak, hanem szét szóródnak így könnyebb lesz bejutni - már ha jól sikerül a vizsga.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#2542 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

putthelime írta: (nem angol érettségin kellene lenned Nyikoláj? Vagy orosz lesz? :D)


Nem, az angolt már letettem októberben, orosz meg nem lesz :D

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2543 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Tanárom külön megkért, hogy hungarian englisht beszéljek a szóbelin, mert szokásom erőteljes brit akcentussal -ami ugye eleve egy frankó képzavar- beszélni, amiből ő az osztályozón minden másdik kifejezést értett... Mondjuk ez nem tudom, kit minősít.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
tru23
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2012. április 3., kedd 20:33
Kedvenc játékos: David Luiz
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Chat

#2544 Hozzászólás Szerző: tru23 »

Szóbelin elég parasztok voltak velem, így sikerült lerontaniuk a végét 88%-ra, a 94%os írásbeliről :D

Ja, ez volt 2 éve.
José Mourinho, forever a Chelsea blue!

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2545 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Nem tudom, feltűnt-e, de enyhén jól beszélek angolul, 12 éve tanulom, ebből 8 két tannyelvű suliban.. :D
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2546 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

dankodavid írta:Előrehozottból bármennyire is jól beszélek angolul, a mostani helyzetemben (ez hosszú) nem mertem egyből emeltezni, már bánom, kurvasimán meg lett volna...
Attól függ, milyen jegyet akarsz. 50-60%-ot emelten sem nehéz elérni, ha pár éve tanulod... ugyebár 60%-tól ötös. Nekem a 80% volt a cél a továbbtanulási pontok miatt, szerintem azt már ma összeszedtem, de a szóbelivel majd ráerősítek.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2547 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Előrehozottból bármennyire is jól beszélek angolul, a mostani helyzetemben (ez hosszú) nem mertem egyből emeltezni, már bánom, kurvasimán meg lett volna...
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2548 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

dankodavid írta:Most ráduplázok, mert nagyon más téma: angol érettségit láttátok? Egy kibaszott vicc, nevetséges, a legtöbb idő, amit feladatsorra elkúrtam az húsz perc volt, az is a readingnél, mert megkeveredtem a betűkkel az egyik feladatban, és totál mást írtam, mint amit akartam. Fogalmazásnak meg feladni összesen 150 szót, azt is két darabban, jéééééézusom.
Én emeltet csináltam. Volt egy listening feladat, ahol kibaszott érthetetlenül beszélt a csávó, az állatok alvási szokásairól szólt vagy mi a faszomról, ott tuti hagytam 3-4 pontot... meg volt 1-2 nehéz nyelvhelyesség, de nem volt vészes. Találkoztam rosszabbal a korábbi évekből, ez 80-85% meglesz. Fogalmazásból kettő volt, egy 100-150 meg egy 200-250 szavas, de mindkettőből mondatokat kellett kivennem, mert ugye az se jó, ha több. Aki ezeken nem éri el a minimumot, azt megbuktatnám minden tantárgyból.

Középszintűnek a nyelvhelyesség meg a szövegértés részét kitöltöttem kíváncsiságból itthon, 97% lett... baromi nehéz, amiket manapság elvárnak. :D

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2549 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Beraknak három full ugyanolyan kérdést, és akkor tartsd fejben, hogy melyik apró eltérés melyikhez tartozik.. Kösz.

Nyelvhelyességet öt perc után beadtam, nevetséges volt, meg a két fogalmazás is...
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3211
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Chat

#2550 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

dankodavid írta:Most ráduplázok, mert nagyon más téma: angol érettségit láttátok? Egy kibaszott vicc, nevetséges, a legtöbb idő, amit feladatsorra elkúrtam az húsz perc volt, az is a readingnél, mert megkeveredtem a betűkkel az egyik feladatban, és totál mást írtam, mint amit akartam. Fogalmazásnak meg feladni összesen 150 szót, azt is két darabban, jéééééézusom.
Neked is a pizzarendelős kavart be? Egyébként tényleg nagyon könnyű volt, max az adhat aggodalomra okot, hogy a mögöttem ülő 2 haverom dolgozata kísértetiesen fog hasonlítani az enyémre.
211! NEW RECORD!

Avatar
daw3
Hozzászólások: 1401
Csatlakozott: 2010. május 19., szerda 22:41
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#2551 Hozzászólás Szerző: daw3 »

dankodavid írta:
daw3 írta:Szeretnék segítséget kérni olyanoktól, akik Londonban élnek.
Kedden megyek ki, de egyelőre teljesen elvagyok veszve. Utazás, metró, lakás. Mindenről csak egy keveset tudok.
Meghívom ott egy sörre, ha felveszi velem a kapcsolatot. Itt HSZ formában, PÜ, postagalamb, skype vagy facebook nekem mindegy csak segítsen. :D
Kösz előre is.
https://www.facebook.com/david.szekely.1612?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Őt keresd például, hivatkozz rám, maximum utólag elküld engem az anyámba.
Thanks bro :D
JT CAPTAIN, LEADER, LEGEND

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#2552 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Tudom, hogy ez nem a reklám a helye, DE:

A részegségek második napjához érve egy szegény elveszett kis kolozsvári diáknapos csapat aki a sörét keresi Hol a söröm?! csapatnevet viselve ezúttal egy lájkgyűjtő feladat elé került. Ha te is keresed mindennapos sörbetevődet vagy ha csak simán jó barát vagy akkor kérlek szépen lájkold a következő oldalt és azon belül szavazz a Hol a söröm?! csapatra! Minden lájk pontot ér, szóval minél többen. Terjedjen az ige! Köszönöm szépen!
https://www.facebook.com/szatmar.ro?sk= ... 4&app_data" onclick="window.open(this.href);return false;

(Apró probléma: a szavazás Chrome-ról nem elérhető, szóval használjatok bármilyen más böngészőt.)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2553 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Most ráduplázok, mert nagyon más téma: angol érettségit láttátok? Egy kibaszott vicc, nevetséges, a legtöbb idő, amit feladatsorra elkúrtam az húsz perc volt, az is a readingnél, mert megkeveredtem a betűkkel az egyik feladatban, és totál mást írtam, mint amit akartam. Fogalmazásnak meg feladni összesen 150 szót, azt is két darabban, jéééééézusom.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2554 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

daw3 írta:Szeretnék segítséget kérni olyanoktól, akik Londonban élnek.
Kedden megyek ki, de egyelőre teljesen elvagyok veszve. Utazás, metró, lakás. Mindenről csak egy keveset tudok.
Meghívom ott egy sörre, ha felveszi velem a kapcsolatot. Itt HSZ formában, PÜ, postagalamb, skype vagy facebook nekem mindegy csak segítsen. :D
Kösz előre is.
https://www.facebook.com/david.szekely.1612?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Őt keresd például, hivatkozz rám, maximum utólag elküld engem az anyámba.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
daw3
Hozzászólások: 1401
Csatlakozott: 2010. május 19., szerda 22:41
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#2555 Hozzászólás Szerző: daw3 »

Szeretnék segítséget kérni olyanoktól, akik Londonban élnek.
Kedden megyek ki, de egyelőre teljesen elvagyok veszve. Utazás, metró, lakás. Mindenről csak egy keveset tudok.
Meghívom ott egy sörre, ha felveszi velem a kapcsolatot. Itt HSZ formában, PÜ, postagalamb, skype vagy facebook nekem mindegy csak segítsen. :D
Kösz előre is.
JT CAPTAIN, LEADER, LEGEND

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Chat

#2556 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Gondolom már mindenki ismeri Újvári Jocit és az ő ollózva lőtt gólját :D Hihetetlen hogy a Trollfoci ilyen népszerűvé tette, pedig csak olyan 15 perces hírnévnek szánták és ma reggel osztották meg a vidit, erre az NSO és az Origo is lehozza őt mint új magyar sztár. Nagy szerencséje van a gyereknek :D
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
matecska
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009. január 1., csütörtök 21:14
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Miroslav Stoch

Re: Chat

#2557 Hozzászólás Szerző: matecska »

dankodavid írta:http://www.youtube.com/watch?v=7yEv8Ece4Jc

Istenem, 0:40-nél a reakció :D :D
Épp ma volt nálunk Bölcsész Napokon, lenyomott egy majd' 1,5 órás stand upot - hihetetlen az ürge, lelőni sem nagyon lehet :D

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2558 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

http://www.youtube.com/watch?v=7yEv8Ece4Jc" onclick="window.open(this.href);return false;

Istenem, 0:40-nél a reakció :D :D
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#2559 Hozzászólás Szerző: Chester »

Ja hát az olyan. :D Ide Fehérvárra csak 252 volt a ponthatár.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Chat

#2560 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:Vidékre kell menni, ott nem vészesek annyira a ponthatárok. :) [bár én tavalyból indulok ki, idén nem tudom mennyivel lesz keményebb az érettségi meg a kritériumok]

Csak vidékre jelentkeztem, de az első helyre bejelölt SZTE is várhatóan 400 fölött lesz államin.

Válasz küldése