Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#241 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

almos írta:Am akik játszanak FUT-tal, mi volt eddig a legjobb pack nyitásotok? Vagy mindenki inkább játékosokra gyűjtenek zsetont?
nekem az idei részben egy hét játékosa Bale, de sajnos nem lehetett eladni mert ajádnék pack volt.
15-ben nyitottam Reus-t meg Boatenget, de csak augusztus vége felé amikor már az újra vártam.
idén nem fordítottam annyi időt a fut-ra.

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#242 Hozzászólás Szerző: almos »

Am akik játszanak FUT-tal, mi volt eddig a legjobb pack nyitásotok? Vagy mindenki inkább játékosokra gyűjtenek zsetont?
LAMPARD#8

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7131
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#243 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Norbertoo írta:Ezzel megint nem a PC-s dologra válaszoltál, arra egy véleményt formáltál. Amire az én személyes mintám pont nem azt mutatja, hogy konzoloznának inkább az emberek. De én nem olvastam ilyen témákban kutatásokat. Azt az állításodat viszont cáfolni tudom, hogy olcsóbb lenne a PC-s FIFA 17. Originen (ami ugye az EA hivatalos online store-ja) a Standard Edition 59.99 Euró, a Deluxe 79.99 Euró, a Super Deluxe pedig 89.99 Euró. Az ár alapján nem úgy tűnik, hogy le lenne szarva - ettől függetlenül lehet, hogy tényleg le van :D .

Azt viszont légyszíves ne állítsd, hogy egy FIFA-hoz olyan isteni hardware kéne, mert biztos vagyok benne, hogy a bátyám gépén, amibe az enyémből megörökölt 3-4 éves alkatrészek vannak (2. generációs Intel i7, Sapphire AMD Radeon HD 7870, 18 GB RAM, stb.) max grafikán fog futni a játék. Egy minimum 3 éves hardwaren - mondjuk akkor ez nem az alja volt a kínálatnak.
Most komolyan abba akarsz belemenni, hogy többen használják gépen a fifát mint konzolon? :D Na neviccelj, mert szerintem felesleges belemenni. Én nálunk rendelem elő mindig a fifát az egyik legjobb és megbízhatobb gépes üzletből és ezekszerint akkor nálunk nagyon akciós a pc-s fifa :mrgreen: , de ezek az árak eléggé sántítanak amiket te írtál. Ja és nálunk(Szlovákia) ezekszerint akkor nem is kaphatók ezek a PC-s verziók amiket te említettél, mert egyik üzlet online kínálatában sincsenek. Nyugodtan nézz körül :arrow: http://www.progamingshop.sk/advanced_se ... ds=FIFA+17" onclick="window.open(this.href);return false;
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#244 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

Pityee írta:
Dante írta:De ezt mire alapozod? Ugyan az a játék mint a PS4-es, Xone-on verzió és a pc-s 17 ugyanúgy a Frostbite-ot használja mint a két nagy konzol. Próbáltátok már amúgy számítógépen, vagy honnan ered ez a lenézés? (csak azért érdeklődök, mert a 06 óta megveszem az összes részt, a 16 volt amit nem 360-ra, hanem pc-re szereztem be. Természetesen játszottam a konzolos verzióival is és semmi játékmechanikai különbség nincs. Nagyobb felbontást lehet beállítani, cserébe a buzi EA nem frissíti a katalógust, de szerintem csak engem zavar ennyire hogy nincsenek a legújabb cipők.)
Mivel lassan minden második emberke a játékokra konzolt használ, meglehet érteni h lassan nem lesz nekik értelme gyártani PCs verziót. Arról inkább nem beszélek, hogy milyen gépet kell összeraknod ahhoz, hogy olyan élvezhető legyen a game mint egy új konzolon. Az EA ezért minden évbe kidobja PC-re ugyanazt a verziót, csak frissítik a kereteket meg a mezeket ennyi, sajnos magasról leszarják a PC gémereket, mert abba nekik nincs annyi lové. Ez így van az élet más terüiletén is, azt fogják fejleszteni ahol látják a több bevételt. Hidd el nem véletlen az a 15 euró árkülönbség a két verzió között.(PS4 60eu, PC 45eu) Mindenesetre ha játszottál a 16-osal PS3-on és utána játszasz PS4-en, saját magad is meg fogod tapasztalni a különbségeket. A tavalyi fifától kezdve az EA nagyobb figyelmet helyezett a külső tényezőkre, mint a stadion hangulata és főként a stadionban tartózkodó nézők ábrázolása. Nos ha megnézed a régebbi konzolokon olyanok a nézők, mint a papírok, míg az új konzolokon már a nézőkre is próbálták áthangolni azokat az emberi jellemeket mint a játékosokra. Ergo így sokkal realisztikusabb egy mérkőzés, nyugodtan nézd csak meg egy-egy gól után. Arról már nem is beszélek, hogy a játékosok kinézete és mozgása mennyire más a két konzoltípus közötti verzión, de hogy ne beszéljek csak feleslegbe, itt egy videó ami eléggé megmutatja a különbségeket :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=GALNWnE4Jrk" onclick="window.open(this.href);return false;
Ezzel megint nem a PC-s dologra válaszoltál, arra egy véleményt formáltál. Amire az én személyes mintám pont nem azt mutatja, hogy konzoloznának inkább az emberek. De én nem olvastam ilyen témákban kutatásokat. Azt az állításodat viszont cáfolni tudom, hogy olcsóbb lenne a PC-s FIFA 17. Originen (ami ugye az EA hivatalos online store-ja) a Standard Edition 59.99 Euró, a Deluxe 79.99 Euró, a Super Deluxe pedig 89.99 Euró. Az ár alapján nem úgy tűnik, hogy le lenne szarva - ettől függetlenül lehet, hogy tényleg le van :D .

Azt viszont légyszíves ne állítsd, hogy egy FIFA-hoz olyan isteni hardware kéne, mert biztos vagyok benne, hogy a bátyám gépén, amibe az enyémből megörökölt 3-4 éves alkatrészek vannak (2. generációs Intel i7, Sapphire AMD Radeon HD 7870, 18 GB RAM, stb.) max grafikán fog futni a játék. Egy minimum 3 éves hardwaren - mondjuk akkor ez nem az alja volt a kínálatnak.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7131
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#245 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Dante írta:De ezt mire alapozod? Ugyan az a játék mint a PS4-es, Xone-on verzió és a pc-s 17 ugyanúgy a Frostbite-ot használja mint a két nagy konzol. Próbáltátok már amúgy számítógépen, vagy honnan ered ez a lenézés? (csak azért érdeklődök, mert a 06 óta megveszem az összes részt, a 16 volt amit nem 360-ra, hanem pc-re szereztem be. Természetesen játszottam a konzolos verzióival is és semmi játékmechanikai különbség nincs. Nagyobb felbontást lehet beállítani, cserébe a buzi EA nem frissíti a katalógust, de szerintem csak engem zavar ennyire hogy nincsenek a legújabb cipők.)
Mivel lassan minden második emberke a játékokra konzolt használ, meglehet érteni h lassan nem lesz nekik értelme gyártani PCs verziót. Arról inkább nem beszélek, hogy milyen gépet kell összeraknod ahhoz, hogy olyan élvezhető legyen a game mint egy új konzolon. Az EA ezért minden évbe kidobja PC-re ugyanazt a verziót, csak frissítik a kereteket meg a mezeket ennyi, sajnos magasról leszarják a PC gémereket, mert abba nekik nincs annyi lové. Ez így van az élet más terüiletén is, azt fogják fejleszteni ahol látják a több bevételt. Hidd el nem véletlen az a 15 euró árkülönbség a két verzió között.(PS4 60eu, PC 45eu) Mindenesetre ha játszottál a 16-osal PS3-on és utána játszasz PS4-en, saját magad is meg fogod tapasztalni a különbségeket. A tavalyi fifától kezdve az EA nagyobb figyelmet helyezett a külső tényezőkre, mint a stadion hangulata és főként a stadionban tartózkodó nézők ábrázolása. Nos ha megnézed a régebbi konzolokon olyanok a nézők, mint a papírok, míg az új konzolokon már a nézőkre is próbálták áthangolni azokat az emberi jellemeket mint a játékosokra. Ergo így sokkal realisztikusabb egy mérkőzés, nyugodtan nézd csak meg egy-egy gól után. Arról már nem is beszélek, hogy a játékosok kinézete és mozgása mennyire más a két konzoltípus közötti verzión, de hogy ne beszéljek csak feleslegbe, itt egy videó ami eléggé megmutatja a különbségeket :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=GALNWnE4Jrk" onclick="window.open(this.href);return false;
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#246 Hozzászólás Szerző: almos »

AZ idei Fifa lesz az utolsó az előző generációs konzolokra (PS3, X360). PC, XONE, PS4 meg szinte ugyanaz a 15-ös óta (akkor vették egy alá ezt a hármat), én játszottam PC-n, 360-on, PS3-on, PS4-en az előző néhány Fifát és érződik az előző generációk és a mostani (+PC) között a különbség. Én valahogy nem tudom megunni (most épp 360-nal tolom és kb. 1000 online meccsem van), kis odafigyeléssel és napi 30-60 perc átigazolásokkal simán lehet napi 10-20K-t (heti 100-at) összegyűjteni, és ez csak kis odafigyeléssel. Persze ilyen TOTY, TOTS Neymar, CR, Messi beszerzése már más kérdés...
17-et nagyon várom, sok újitás lesz és csak pozitiv visszajelzéseket hallottam eddig.
LAMPARD#8

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6558
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#247 Hozzászólás Szerző: Dante »

Pityee írta:Egyébként szerintem előbb-utóbb az EA befejezi...a számítógépest is.
De ezt mire alapozod? Ugyan az a játék mint a PS4-es, Xone-on verzió és a pc-s 17 ugyanúgy a Frostbite-ot használja mint a két nagy konzol. Próbáltátok már amúgy számítógépen, vagy honnan ered ez a lenézés? (csak azért érdeklődök, mert a 06 óta megveszem az összes részt, a 16 volt amit nem 360-ra, hanem pc-re szereztem be. Természetesen játszottam a konzolos verzióival is és semmi játékmechanikai különbség nincs. Nagyobb felbontást lehet beállítani, cserébe a buzi EA nem frissíti a katalógust, de szerintem csak engem zavar ennyire hogy nincsenek a legújabb cipők.)
rafanadal írta:Egyébként F1 2017-ről mit tudtok? Mikor lesz crackje?
Gondolom jövő nyáron jön ki a következő rész, szóval valamikor 2017 őszén. Ha a legújabb részre gondolsz - 16-ra - akkor érdemes torrent oldalon érdeklődni, körülnézni.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7131
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#248 Hozzászólás Szerző: Pityee »

adrian1989 írta:
Pityee írta: Szerintem atom jó volt a 16-os és ahogy néztem a vidiket, még tudják egy szinttel feljebb emelni a 17-ben a játékélményt. Mondjuk én konzolon tolom (PS4) és csak a Fifát veszem évről évre :mrgreen: Egyébként a PC-s verzió sosem lesz olyan mint a konzolos, lassan két éve már csak a konzolos verziót fejlesztik a legjobbra és abból is a legújabb konzolosat(PS4,Xone). Ezért nem véletlenek az idei FIFA árak sem, euróban fogom írni mert nekem így könyebb. Tehát PS4-re és Xone-re: 60 euró, míg PS3-ra és X360-ra: 50 euró. PC-re pedig idén 45 euró az ára.
én is ps4-en tolom az aktuális Fifa-kat.
Ha gondolod vegyél fel azt játszhatnánk pár meccset.
psn név:adrian19890321
Felvettelek.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#249 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Egyébként F1 2017-ről mit tudtok? Mikor lesz crackje?
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#250 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Pityee írta: Szerintem atom jó volt a 16-os és ahogy néztem a vidiket, még tudják egy szinttel feljebb emelni a 17-ben a játékélményt. Mondjuk én konzolon tolom (PS4) és csak a Fifát veszem évről évre :mrgreen: Egyébként a PC-s verzió sosem lesz olyan mint a konzolos, lassan két éve már csak a konzolos verziót fejlesztik a legjobbra és abból is a legújabb konzolosat(PS4,Xone). Ezért nem véletlenek az idei FIFA árak sem, euróban fogom írni mert nekem így könyebb. Tehát PS4-re és Xone-re: 60 euró, míg PS3-ra és X360-ra: 50 euró. PC-re pedig idén 45 euró az ára.
én is ps4-en tolom az aktuális Fifa-kat.
Ha gondolod vegyél fel azt játszhatnánk pár meccset.
psn név:adrian19890321

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7509
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#251 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

99-es karakter nem lehetne maga a Fut miatt se. Hogy adnának ki Totw, Toty, Tots és Motm kártyákat? Ha nem lenne már hova húzni a játékosokat.
Kép

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#252 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Dante írta:
Norbertoo írta:Ha ez áll az értékelések mögött, akkor megérteném. De Maldini se volt sose 99, vagy Beckenbauer - nyilván akkor még nem volt FIFA, amikor aktív volt - sem. Ha jól emlékszem (és itt nyugodtan ki lehet javítani) senkinek sem az a legendák közül. Szóval én ez alapján azt mondanám, hogy nem hozzájuk vannak hasonlítva a jelenlegi védők. A legjobb legenda kapus pl. 90-es, és Neuer alap kártyája is 90-es (de a legjobbja is 96-os). Mit kéne tennie egy kapusnak, hogy 99-es értékelést kapjon a posztján?
1. Ez áll mögöttük, meg a reklám. Már csak rajtad múlik hogy megbarátkozol-e a dologgal. :)
2. Voltak ők rendesen is FIFA-ban, a sorozat '94 óta létezik és '97 óta minden évben megjelent legalább egy része.
3. A FUT-ban pár éve vannak legendás kártyák, direkt olyanokat soroltam fel akik szerepelnek most is a játékban.
4. Azért nincs 99-es játékos, mert nincs olyan ember aki tökéletes lenne a posztján. Ahhoz hogy Neuer 99-es legyen, mindent védenie kellene. Ahhoz hogy Ronaldo 99-es legyen, minden cselt, passzt, lövést sikeresen kellene végrehajtania, de ilyen nincs és nem is lesz.

Ezek szerint nem sikerült jól megfogalmaznom az előbb amit akartam, remélem így jobb egy fokkal. A 99-es rating egy elméleti dolog, senki sem fogja tökéletesen ellátni a szerepkörét, maximum minimális hibával.
Éppen azért 99-es, hogy ne legyen tökéletes. Az a 100-as amiről te beszélsz. Mellesleg a 99-es ratinget (legalább saját karakternél) meg tudták NBA-ben oldani például, de azt hiszem James is 98-as talán.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7131
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#253 Hozzászólás Szerző: Pityee »

kecske01 írta:
Pityee írta:
Chester írta:Hát nem tudom, én X360-om játszom, bár már csak ilyen haveri ökörködések alkalmával, és évről évre szarabb. :D
A múlt héten játszottam a haveromnál X360-on 16-ost és simán ki merem jelenteni h mérföldekkel jobb a PS4-es és Xone-s verzió. Ha érdekel, akkor ajánlom h próbáld ki.
17 már nem is jön ki 360-ra, nem?
De-de idén is kiadják X360-ra is, csak szerintem a mezeken és a kereteken kívül semmit nem változtattak rajta a 16-hoz képest. Egyébként szerintem előbb-utóbb az EA befejezi az X360 és PS3 verzió gyártását, de szerintem a számítógépest is. Szval aki az igazi FIFA élményt akarja átélni és arra kiváncsi, az PS4-en vagy Xone-on tapasztalhatja meg idén is.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#254 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Norbertoo írta:Értem én, hogy nem lesz 99-es védő Ronaldo, de ez az értékelési rendszer akkor is egy vicc. Nem reflektálja a posztokhoz szükséges attribútumok fontosságát. Ezzel azt állítják, hogy ő (vagy Messi) a legjobb játékosok a világon, miközben csak a legjobb támadók/szélsők/csatárok. Ahogy a kolléga is írta, miért nincsenek 99-es kapusok, védők vagy középpályások?

Én mondjuk úgy igazán sose tudtam rajongani a FUT-ért, de igazán a FIFA játékokért sem - na jó, fiatalabb koromban rengeteg időt beleraktam. Borzasztó repetitív és nagyon fel tudja húzni az agyamat rövid időn belül. Ráadásul nagyon nehezen tudok elmenni a fejlesztői hanyagság mellett is. Főként olyan bug-okra és "feature"-ökre gondolok, amelyek évről évre benne vannak a játékokban, kényelmetlenné teszik, és még csak meg se próbálják kijavítani - egy jó példa erre az, hogy évek óta el van baszva a billentyűzettel való irányítás beállítása, illetve az, hogyha több kontrollered van, akkor a nem első számú beállításait mindig elfelejti.
A mesterséges intelligencia tökéletesítése mondjuk tényleg nem egyszerű feladat, de külön imádom, amikor jön a statisztika, hogy a gép rendszeresen 100%-os passz pontossággal rendelkezik, mert a passzait "nem lehet" lefülelni, mert sokkal hamarabb leszereled.

A FUT pedig hatalmas csalódás lett számomra. Talán a 12-ben (Vagy a 13-ban) próbáltam ki úgy, hogy akkor már a 14 volt a friss játék, úgyhogy mindenki azzal játszott. Így persze csak a géppel tudtam játszani, ami tök fasza volt, ameddig el nem jutottam ahhoz, hogy minden játékosomnak elfogyott a szerződése. Pénz meg persze nem volt pakkokat venni így... Aztán most itt a 16-nál néztem bele újra. Hát nagyon hamar otthagytam. Unalmas, rengeteget kell vele szenvedni, hogy jó játékosokat szerezz, hogyha a Monopoly pénzen túl nem akarsz folyton SMS-eket kapni arról, hogy sikeres volt a banki tranzakciód az EA felé. És akkor vedd fel a versenyt az internet mocskával, vagyis a Liga BBVA csapatokkal és a Ronaldo-Messi-Neymar hármassal az élen. Egyszerűen nem éri meg nem ezeket a játékosokat használni, mert a spanyoloktól lehet a legjobbakat összerakni a ratingek és a chemistry miatt.

A hab a tortán pedig, ami az őrületbe tudott néha kergetni:
A játékos karriereket én mindig szerettem, de egyszerűen jelenlegi állapotában nem szereket vele igazából játszani - mondjuk érzésre ez sose volt a FIFA erőssége. 2 szezon után (~20 évesen) 86-os játékos vagyok a Herthában szélső kp-ként. Értem én, hogy egy tehetségnek indulsz, de ezek még nagyobb magasságok, mint jelenleg a világ legjobb játékosait tartják. A fejlődési rendszer meg egy vicc. Ha elérsz ennyi meg ennyi cuccot a karriered során (pl. 50 hosszúpassz), akkor kapsz egy pontot arra a képességedre. Viccelsz, ugye? A PES ebben a tekintetben mérföldeket ver erre. És a training bevezetése leőtt esélyed se volt a szabadrúgásokat fejleszteni, mert nyilván a szar képességeid miatt meg se kaptad őket. Ezzel az értékeléssel amúgy meg bőven én vagyok a legjobb játékosa a csapatnak, de a fizetésem 5,000 euró hetente. Köszi, nagyon kedves, mondjuk úgy sincs mire költeni.. Az esetek nagy részében pedig csak úgy válthatsz klubot, hogy transfer requestet adsz be. Ezt tedd meg 3-4-szer, hogy el is fogadják, utána meg rohadtul nem kapsz ajánlatokat, pedig a játék írja, hogy vannak érdeklődők. Akkor ha már transfer listen vagyok, engedjenek már el... Bezzeg Aguero, Oscar vagy Cavani évente cserél klubot. De semmi szerződés lejárás, se menedzserrel való interakciók, se reális elvárások. Megkapod az elvárásokat a szezonra, aztán hétről hétre, de ezeknek igazából semmi jelentősége. Mondjuk még jó, hogy nincsen, mert amikor azt mondja játék, hogy az elvárás a 9.6-os értékelés és 90%-os passzpontosság például, akkor megkérdőjelezném a relevanciáját az egésznek. Meg adj 5 gólpasszt négy meccsen úgy, hogy ja, a befejezés nem is rajtad múlik. De a legszarabb a játékban itt is az, hogy szezonról szezonra mindig minden ugyan az. Sose kaptam egy gratulációt, hogy "Te lettél az év játékosa? Az igen!" "Megnyertétek a németekkel az EB-t?! Gratulálok!". Nem, csináld hétről hétre ugyan azt, aztán hurr-durr, hogyha a passzpontosságod nem 80%, csak 78%.

Remélem, hogy egy sokkal átgondoltabb játék lesz a 17, mert van hova fejlődni.
Látom azért érted valamennyire a fejlesztés hátterét és az az igazság, hogy minél inkább bele látsz az ilyen programok fejlesztésébe annál szarabbnak fognak tűnni ezek a játékok. A probléma itt azzal van, hogy ahhoz, hogy kompetitívek maradjanak a piacon 3-4 évente játékmotort kell cserélni és egy jó nagy adag változtatást behozni. Ez pedig akkora projekt, hogy a sok aprólékos szar munkára nem marad annyi idő, hogy rendesen megcsinálják és releaseről releasere tolják ezeket, hogy majd egyszer meglesz, de valójában nem tudják utolérni magukat. Folyamatosan jönnek be az új technológiák, a jobb grafika, az élethűbb játékosmozgás, a különböző játékosok sajátos mozgásai stb. és ezek az általad is felsorolt dühítő tényezőket sorolják hátrább, mert nem azokból jön a pénz. (Sajnos, mert teljesen egyetértek veled.) Egyszerűen ezek esetében a befektetett munka/haszon hányados túl nagy és nem éri meg nekik. (Igen, itt is minden már a pénzről szól.)

A másik nagy probléma pedig szintén a pénzből ered és te is említetted, hogy rengeteg dolgot tudsz vásárolni ezekben a játékokban és nekik a bevétel legnagyobb része innen jön, hogy egy online módban a sok kicsi kölyök erre költi a zsebpénzét, szóval ami a legidegesítőbb az a legbiztosabb, hogy nem lesz kivéve. Márpedig nagyon sokaknál ez rontja el az élményt, hogy mások amiatt, mert pénzt ölnek bele, jobban haladnak, mint te és egy idő után nem éri meg az időbefektetést az ilyen csalódások láttán. Van is erre egy konkrét példám: pár éve NFS World játékkal nagyon sokat játszottam és vagány volt online bohóckodni és a sok achievementért küzdeni, de egyszer ezek az okosak behoztak egy Toyota xyz valami típusú kocsit a játékba amit csak pénzzel lehetett megvenni, egész pontosan 3 euró volt. Ez a kocsi pedig olyan eszméletesen rajtolt, hogy a gyorsulási versenyeken esélyed sem volt legyőzni. Na, most már akkor milyen egyszerű megszerezni azt az achievementet, hogy nyerj x gyorsulási versenyt ha van egy ilyen kocsid. Rengetegen megvették a Toyotat, ezzel megölve minden pénz nélkül játszó játékos gyorsulási versenyeit.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára rafanadal 2016. augusztus 30., kedd 20:23-kor.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7509
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#255 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pityee írta:
Chester írta:Hát nem tudom, én X360-om játszom, bár már csak ilyen haveri ökörködések alkalmával, és évről évre szarabb. :D
A múlt héten játszottam a haveromnál X360-on 16-ost és simán ki merem jelenteni h mérföldekkel jobb a PS4-es és Xone-s verzió. Ha érdekel, akkor ajánlom h próbáld ki.
17 már nem is jön ki 360-ra, nem?

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7131
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#256 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Chester írta:Hát nem tudom, én X360-om játszom, bár már csak ilyen haveri ökörködések alkalmával, és évről évre szarabb. :D
A múlt héten játszottam a haveromnál X360-on 16-ost és simán ki merem jelenteni h mérföldekkel jobb a PS4-es és Xone-s verzió. Ha érdekel, akkor ajánlom h próbáld ki.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#257 Hozzászólás Szerző: Chester »

Hát nem tudom, én X360-om játszom, bár már csak ilyen haveri ökörködések alkalmával, és évről évre szarabb. :D

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 7131
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#258 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Chester írta:Mondjuk szerintem a 16 egy kalap szar volt, és ahogy látom a 17 is az a gameplayekből, néha olyan mintha a fecsegő tipegőkkel játszanék, olyan bugok vannak benne.
Szerintem atom jó volt a 16-os és ahogy néztem a vidiket, még tudják egy szinttel feljebb emelni a 17-ben a játékélményt. Mondjuk én konzolon tolom (PS4) és csak a Fifát veszem évről évre :mrgreen: Egyébként a PC-s verzió sosem lesz olyan mint a konzolos, lassan két éve már csak a konzolos verziót fejlesztik a legjobbra és abból is a legújabb konzolosat(PS4,Xone). Ezért nem véletlenek az idei FIFA árak sem, euróban fogom írni mert nekem így könyebb. Tehát PS4-re és Xone-re: 60 euró, míg PS3-ra és X360-ra: 50 euró. PC-re pedig idén 45 euró az ára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pityee 2016. augusztus 30., kedd 19:52-kor.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6558
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#259 Hozzászólás Szerző: Dante »

Norbertoo írta:Ha ez áll az értékelések mögött, akkor megérteném. De Maldini se volt sose 99, vagy Beckenbauer - nyilván akkor még nem volt FIFA, amikor aktív volt - sem. Ha jól emlékszem (és itt nyugodtan ki lehet javítani) senkinek sem az a legendák közül. Szóval én ez alapján azt mondanám, hogy nem hozzájuk vannak hasonlítva a jelenlegi védők. A legjobb legenda kapus pl. 90-es, és Neuer alap kártyája is 90-es (de a legjobbja is 96-os). Mit kéne tennie egy kapusnak, hogy 99-es értékelést kapjon a posztján?
1. Ez áll mögöttük, meg a reklám. Már csak rajtad múlik hogy megbarátkozol-e a dologgal. :)
2. Voltak ők rendesen is FIFA-ban, a sorozat '94 óta létezik és '97 óta minden évben megjelent legalább egy része.
3. A FUT-ban pár éve vannak legendás kártyák, direkt olyanokat soroltam fel akik szerepelnek most is a játékban.
4. Azért nincs 99-es játékos, mert nincs olyan ember aki tökéletes lenne a posztján. Ahhoz hogy Neuer 99-es legyen, mindent védenie kellene. Ahhoz hogy Ronaldo 99-es legyen, minden cselt, passzt, lövést sikeresen kellene végrehajtania, de ilyen nincs és nem is lesz.

Ezek szerint nem sikerült jól megfogalmaznom az előbb amit akartam, remélem így jobb egy fokkal. A 99-es rating egy elméleti dolog, senki sem fogja tökéletesen ellátni a szerepkörét, maximum minimális hibával.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7509
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékok a Commodore 64-től a PC-n át PS3 és Xbox360-ig

#260 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Kép

Válasz küldése