Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#9421 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Szépen sorban mert már régen voltam:
1. Kikérem magamnak, hogy a kereskedelem szak büfé meg szar meg ki tudja minek tituláltátok itt! Kereskedelmi közgazdász végzettséggel persze nem is tehetnék mást, de 1. engem ez érdekelt, ezért mentem oda. 2. még most is érdekel, ezért csinálom 3. mégcsak véletlenül sem megyek be farral dolgozni 4. a bölcsész bazzeg, na az olyan szak, hogy azt nem lehet választani. Azt pont olyanok csinálják, akiknek foggalmuk sincs, hogy mit akarnak csinálni, csak kell egy diploma. Tudom, mert relatíve sok bölcsészt ismerek. :wink: De a lényeg, a ker-t csak ne fikázzátok itt nekem :P
2. Bence megkaptam a püt, majd írok is ha lesz időm. De látod mostanság ide is csak három-négy naponta jutok el... (mármint a fórumra)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

bence
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2006. február 21., kedd 17:59
Tartózkodási hely: Szentendre

#9422 Hozzászólás Szerző: bence »

Zoli, megjött Neked a pü-m? Ha megjött ott válaszolj kérlek. Köszi!

Avatar
mourinho
Hozzászólások: 2009
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 13:20
Tartózkodási hely: Budapest

#9423 Hozzászólás Szerző: mourinho »

nah elolvastam a tartalmit "osszefoglalot" :D jolett

bence
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2006. február 21., kedd 17:59
Tartózkodási hely: Szentendre

#9424 Hozzászólás Szerző: bence »

Ma az eurocenterben én is beleolvastam a HP7-be és az első 5 sort megértettem. De megvárom a magyart inkább...

Avatar
mourinho
Hozzászólások: 2009
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 13:20
Tartózkodási hely: Budapest

#9425 Hozzászólás Szerző: mourinho »

ToreAndre írta:Sok tekintetben igen! Nekem egyértelműen az utolsó 3 a kedvencem, baromi jók egytől eggyig. (egyébként most olvasom másodszorra a könyvet, már csak pár fejezet van...:))
:D :D enemg most vagyok 27 eknel

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9426 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Sok tekintetben igen! Nekem egyértelműen az utolsó 3 a kedvencem, baromi jók egytől eggyig. (egyébként most olvasom másodszorra a könyvet, már csak pár fejezet van...:))
Only one Di Matteo!

Avatar
mourinho
Hozzászólások: 2009
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 13:20
Tartózkodási hely: Budapest

#9427 Hozzászólás Szerző: mourinho »

ToreAndre írta:Ha még valakit érdekel az utolsó Harry Potter könyv, a Deathly Hallows összefoglalása, íme, itt elolvashatja, magyarul, fejezetenként lebontva:

http://forum.lumos.hu/index.php?topic=537.0
o koszi tore. de te ez meg igy is sok :D most tartok a 24. fejezetnel de egy kicsit pihentetem az olvasast :D de amugy eddig szerintem ez a legjobb resz

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9428 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Ha még valakit érdekel az utolsó Harry Potter könyv, a Deathly Hallows összefoglalása, íme, itt elolvashatja, magyarul, fejezetenként lebontva:

http://forum.lumos.hu/index.php?topic=537.0
Only one Di Matteo!

bence
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2006. február 21., kedd 17:59
Tartózkodási hely: Szentendre

#9429 Hozzászólás Szerző: bence »

ToreAndre írta:Hát ja. Az embereknek csak a szájuk nagy, de nem elég tökösek, hogy bemerjenek vállalni egy ilyen váltást!:(
Eddie Murphy Én a kém című filmjében (amit nem mellesleg a fővárosban forgattak), van egy remek rész ami talán idevág. Vannak a miért és a miért ne tipusu emberek. A miértes emberek félnek döntéseket hozni, a miért ne tius meg azt mondja hadd szóljon. Én a miértben vagyok benne.

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9430 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Hát ja. Az embereknek csak a szájuk nagy, de nem elég tökösek, hogy bemerjenek vállalni egy ilyen váltást!:(
Only one Di Matteo!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9431 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

ToreAndre írta:Naja, elég baj az. Szerencsére nekem jó sok ötletem volt, úgyhogy még vacilálnom is kellett! Szar dolog, ha valaki nem tudja mihez akar kezdeni azzal a 60-80 évvel, ami adatott neki...
csomóan vannak így...már csak az a kérdés. hogy mer e váltani az illető, vagy marad abban a taposómalomban amit elkezdett...

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9432 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Naja, elég baj az. Szerencsére nekem jó sok ötletem volt, úgyhogy még vacilálnom is kellett! Szar dolog, ha valaki nem tudja mihez akar kezdeni azzal a 60-80 évvel, ami adatott neki...
Only one Di Matteo!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9433 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

szpecnaz írta:
ToreAndre írta:Hát, nálam a büfészak egy olyan hely, ahol évfolyamonként több száz ember tanul egy olyan dolgot, amit még ők is unnak, mert unalmas és szar! Viszont mindenkit felvesznek, ezért büfé...Az is lehet, hogy elhelyezkednek majd, de a többségük olyan lesz, hogy utál majd bemenni dolgozni és számolja vissza az órákat, hogy mikor mehet már haza...

Amit te mondasz az azért nem igaz, mert szerintem nem azért tanul valaki mondjuk szabad bölcsészetet, mert ebből akar megélni, hanem mert ez érdekli!
A legfontosabb, hogy valaki azt tanulja, ami érdekli!
Utálom, ha valakit lebeszélnek "álmai szakáról" csak mert úgyse fog belőle megélni... Helyette inkább el megy valami dögunalmasat csinálni!
Egyáltalán nem biztos, hogy a geológus diplomámmal majd egyből felvesznek valahova. (egyébként a Mol-hoz simán felvennének, se szar se akar ott dolgozni, főleg most:)) És? Úgyis világkörüli útra akarok menni hátitatyóval!:)
a normálisabb ember azt tanul amit akar, amit szeretne...csak a hülyék mennek olyan szakra ami nem érdekli őket....
mellesleg nem mindenki tudja, hogy mi szeretne lenni...

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9434 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

ToreAndre írta:Hát, nálam a büfészak egy olyan hely, ahol évfolyamonként több száz ember tanul egy olyan dolgot, amit még ők is unnak, mert unalmas és szar! Viszont mindenkit felvesznek, ezért büfé...Az is lehet, hogy elhelyezkednek majd, de a többségük olyan lesz, hogy utál majd bemenni dolgozni és számolja vissza az órákat, hogy mikor mehet már haza...

Amit te mondasz az azért nem igaz, mert szerintem nem azért tanul valaki mondjuk szabad bölcsészetet, mert ebből akar megélni, hanem mert ez érdekli!
A legfontosabb, hogy valaki azt tanulja, ami érdekli!
Utálom, ha valakit lebeszélnek "álmai szakáról" csak mert úgyse fog belőle megélni... Helyette inkább el megy valami dögunalmasat csinálni!
Egyáltalán nem biztos, hogy a geológus diplomámmal majd egyből felvesznek valahova. (egyébként a Mol-hoz simán felvennének, se szar se akar ott dolgozni, főleg most:)) És? Úgyis világkörüli útra akarok menni hátitatyóval!:)
a normálisabb ember azt tanul amit akar, amit szeretne...csak a hülyék mennek olyan szakra ami nem érdekli őket....

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9435 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Hát, nálam a büfészak egy olyan hely, ahol évfolyamonként több száz ember tanul egy olyan dolgot, amit még ők is unnak, mert unalmas és szar! Viszont mindenkit felvesznek, ezért büfé...Az is lehet, hogy elhelyezkednek majd, de a többségük olyan lesz, hogy utál majd bemenni dolgozni és számolja vissza az órákat, hogy mikor mehet már haza...

Amit te mondasz az azért nem igaz, mert szerintem nem azért tanul valaki mondjuk szabad bölcsészetet, mert ebből akar megélni, hanem mert ez érdekli!
A legfontosabb, hogy valaki azt tanulja, ami érdekli!
Utálom, ha valakit lebeszélnek "álmai szakáról" csak mert úgyse fog belőle megélni... Helyette inkább el megy valami dögunalmasat csinálni!
Egyáltalán nem biztos, hogy a geológus diplomámmal majd egyből felvesznek valahova. (egyébként a Mol-hoz simán felvennének, se szar se akar ott dolgozni, főleg most:)) És? Úgyis világkörüli útra akarok menni hátitatyóval!:)
Only one Di Matteo!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9436 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

ToreAndre írta:Akkor ez fogalomzavar. Te mit értesz "büfé szak" alatt?:)
amikor olyat tanulsz aminek semmi értelme nincsen és mellette még a diplomával semmit sem tudsz kezdeni...

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9437 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

Akkor ez fogalomzavar. Te mit értesz "büfé szak" alatt?:)
Only one Di Matteo!

szpecnaz
Hozzászólások: 2750
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 20:57
Tartózkodási hely: Budapest

#9438 Hozzászólás Szerző: szpecnaz »

ToreAndre írta:
szpecnaz írta:
ToreAndre írta:Ismerek egy csómó mérnők informatikust, de sose tudtam mi a fene az!!? Mindig is egy büfészaknak képzeltem, javítsatok ki srácok, ha nem így van!:)
azért mérnök-info-s nem éppen büfészak...ahogy winston mondta...a BTK és a TTK karokon szokott lenni büfészak...
?? Hát szerintem meg nem. Isten ments, hogy védjem a bölcsészeket, (bár többnyire azért bírom őket) de a legnagyobb büfészakok, az ilyen külkeres, marketinges, kereskedelmes szarok. Szerintem.
A BTK-n azért vannak jó dolgok is, a TTK-t meg kikérem magamnak!!:)
hát...marketing az tényleg vicces...de szerintem csak akkor ha 3. vagy 4. számú suliban tanulod...de egy komolyabb suliban azért nem annyira büfészak...nem úgy mint a bölcsész képzés...

Avatar
ToreAndre
Hozzászólások: 5221
Csatlakozott: 2005. december 19., hétfő 13:27
Tartózkodási hely: Budapest

#9439 Hozzászólás Szerző: ToreAndre »

szpecnaz írta:
ToreAndre írta:Ismerek egy csómó mérnők informatikust, de sose tudtam mi a fene az!!? Mindig is egy büfészaknak képzeltem, javítsatok ki srácok, ha nem így van!:)
azért mérnök-info-s nem éppen büfészak...ahogy winston mondta...a BTK és a TTK karokon szokott lenni büfészak...
?? Hát szerintem meg nem. Isten ments, hogy védjem a bölcsészeket, (bár többnyire azért bírom őket) de a legnagyobb büfészakok, az ilyen külkeres, marketinges, kereskedelmes szarok. Szerintem.
A BTK-n azért vannak jó dolgok is, a TTK-t meg kikérem magamnak!!:)
Only one Di Matteo!

Avatar
Murdock
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2006. február 28., kedd 18:41
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Kapcsolat:

#9440 Hozzászólás Szerző: Murdock »

Zsoca87 írta:Hát úgy, hogy nem a tanuláson van ott a hangsúly. :D Meg elég laza hely azt hallottam.
Helyes,akkor jól választottam! :D
Come On Chelsea!!!

Válasz küldése