Sport a Chelsea-n kívül

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dante
Hozzászólások: 6486
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2741 Hozzászólás Szerző: Dante »

Egyszerűen hülyeség volt megvenni suarexet, Mathieu-t és az egyik kapust is. Teljesen agyatlanul igazoltak, még ha kettőt posztra is.
Patrik17 írta:sok brazil már csak neymar miatt is kimegy a meccsükre, míg nem hiszem hogy mondjuk dante miatt megtennék ugyanezt. :)
:(

Avatar
Patrik17
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2009. december 31., csütörtök 14:25

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2742 Hozzászólás Szerző: Patrik17 »

marknagy írta:Szerintem nincs pénz Hummelsre vagy Marquinhos-ra és vettek egyet olcsóbban. Meg állítólag Enrique kérése volt, hogy idősebb védőt vegyenek, mert pár év múlva az utánpótlásból szeretné felhozni a következő védő(ke)t, de szerintem ez csak mese habbal. Már Martino listáján is ott szerepelt egy belső védő (Silva?) csak a vezetőség nem volt hajlandó annyi pénzt áldozni egy minőségi védőért.
nem kellett volna suarezt megvenniük, egyáltalán nem volt rá égető szükségük. egyrészt suarez csatár, középen leginkább, ahol van messi is.
messi évekkel ezelőtt kérte hogy játszhasson középen (mikor ibra ott volt) akkor került be középre a jobbszélről, azóta vettek még egy "centert" villa személyében, ő is rengetegszer balszélsőt játszott (ezt mostmár ugye nem lehet oda ott van neymar) én nem tudom elképzelni hogy messit újra kirakják a szélre vagy visszább hozzák, mert szemmel látható hogy szarik az egészre vagy valami komolyabb egészségügyi problémája van. mindkettőt eltudom képzelni, egy az hogy az ég világon mindent amit lehetett megnyert, és a betegséget is eltudom képzelni mert mostmár gyakorlatilag minden második meccsen behány. mindkettő magyarázat lehet arra hogy miért fut ilyen iszonyúan keveset, védekezni már elég régóta nem védekezik de mostmár a támadásoknál is elég "spórolós tempóban" tolja, a vb-n is rendre ő futotta a legkevesebbet a meccseiken, az atletico ellen meg annyit futott mint a kapusok, ami elég durva. persze ettől még top2 egyértelműen továbbra is, és bármikor benne van 2-3 gól egy meccsen szinte bárki ellen de ha barcás lennék komolyan kezdenék aggódni miatta. plusz a fizetését is évről évre emelik meg számomra ez is tök érthetetlen.
szerintem megkellett volna tartaniuk sánchezt akiben sokkal több van mint amit náluk mutatott, és megspóroltak volna vele vagy 30-40 milliót és simán tudtak volna venni középhátvédet is piqué mellé meg egy jobbhátvédet alves helyére. (elég sok barcás elzavarná)
persze bizonyos szemszögből az is érthető hogy miért nem vesznek védőt, mert közel sem akkora egy védő marketing értéke mint egy támadóé. ami elsőre elég abszurd de például a real madrid boltjába tegnap 900 darab james mezt rendeltek, egy óra alatt az összes elfogyott, hasonló adatok lehettek annó neymarnál vagy idén suareznél. egy védő mezt egy évbe nem adnak el ennyit, arról nem is beszélve hogy sok brazil már csak neymar miatt is kimegy a meccsükre, míg nem hiszem hogy mondjuk dante miatt megtennék ugyanezt. :) és neymar is vezető arc az országában a mrketinget tekintve, saurez is az uruguayban, úgyhogy ebből a szempontból érthető. :)

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2743 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

gerawba írta:A Barca 20 millát adott Mathieu-ért. :shock:
Ezek megbolondultak? Magyarázza már el valaki ezt nekem. 30 éves, jóindulattal is maximum egy jó játékos (de nem több)
Oké, hogy kell nekik védő, de ezt nem értem.

A goal.com-ra feltettek egy listát, ami szerint Mathieu minden idők 5. legdrágább 30 feletti játékosa lett. Olyan nevek vannak a listán mint Ibra, Batistuta, Eto'o, Makelele vagy van Nistelrooy. :D

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2744 Hozzászólás Szerző: Chester »

És nem találtak 20 millióért jobbat? :D :D :D Ráadásul CB lesz ha minden igaz, ha nem tudnám hogy ezek majd' 5 évig domináltak Európában nem hinném el.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2745 Hozzászólás Szerző: marknagy »

gerawba írta:A Barca 20 millát adott Mathieu-ért. :shock:
Ezek megbolondultak? Magyarázza már el valaki ezt nekem. 30 éves, jóindulattal is maximum egy jó játékos (de nem több)
Oké, hogy kell nekik védő, de ezt nem értem.
Szerintem nincs pénz Hummelsre vagy Marquinhos-ra és vettek egyet olcsóbban. Meg állítólag Enrique kérése volt, hogy idősebb védőt vegyenek, mert pár év múlva az utánpótlásból szeretné felhozni a következő védő(ke)t, de szerintem ez csak mese habbal. Már Martino listáján is ott szerepelt egy belső védő (Silva?) csak a vezetőség nem volt hajlandó annyi pénzt áldozni egy minőségi védőért.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2746 Hozzászólás Szerző: gerawba »

A Barca 20 millát adott Mathieu-ért. :shock:
Ezek megbolondultak? Magyarázza már el valaki ezt nekem. 30 éves, jóindulattal is maximum egy jó játékos (de nem több)
Oké, hogy kell nekik védő, de ezt nem értem.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2747 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

marknagy írta:Dunganak a védekező foci az elve, mint Josénak. Ez a brazil keret is arra alkalmas leginkább a védelem és a védekező típusú játékosokból vannak nagyobb nevek, Neymaron kívül klasszis támadó nincs, tehát alkalmas lesz arra amit Dunga szeretne.

Szerintem a braziloknál ez nem járható út. Egyrészt ők nem fogadják el az 1-0-ás győzelmeket, ilyenkor jön a tőlük megszokott rinyálás. Pont most valamelyik meccsen mondta Gundi hogy a '94-es VB után is elégedetlenkedtek a mutatott játék miatt, pedig megnyerték a tornát - Dungá-val a keretben.

A másik, még fontosabb dolog pedig az, hogy a brazilok nem elég fegyelmezettek egy Mourinho-szerű taktikához(nem csoda hogy DL lemorzsolódott) és nincsenek megfelelő védők hozzá. A Silva-Luiz páros rendben van, de mindkettőjükben erősen ott van a balfaszfaktor. A szélsővédőkről(Alves, Maicon, Marcelo, Maxwell stb.) nem is beszélve. Hiányzik egy-két Roque Junior-Juan-Lucio típusú védő. Filipe elég melós, de lassan 30 lesz, nem hiszem hogy komoly jövője lenne a válogatottban.

A szűrő középpályásaik sem észlények: Rami-t ismerjük. Gustavo is rengeteget hibázik, Paulinho sem véletlen hogy a Sp*rs-ben játszik. Fernandinho ér a legtöbbet ott de ő jövőre már 30 lesz, nem biztos hogy köré építik a középpályát. Oscar játékán amúgy nagyon látszott az elmúlt két év(de főleg a Mourinho-val töltött idő), rengeteget ment hátra melózni, régebben ez nem volt jellemző rá.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2748 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Dunganak a védekező foci az elve, mint Josénak. Ez a brazil keret is arra alkalmas leginkább a védelem és a védekező típusú játékosokból vannak nagyobb nevek, Neymaron kívül klasszis támadó nincs, tehát alkalmas lesz arra amit Dunga szeretne.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2749 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

lazaac írta: Korrekt meg minden amit írsz,de Fred 30 éves,szóval nem mondaná se lendületesnek sem fiatalnak.


Nem a csatár Fred-re gondoltam, ő lemondta a válogatottságot. A Shakhtar 21 éves braziljára gondoltam, ő középpályás. Baromi jól mozog a srác(a BL-ben és az EL-ben láttam játszani).. 15 millióért vette meg tavaly a Donyeck, tuti hogy 2-3 év múlva valamelyik topcsapatban fog játszani.

lazaac
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2012. május 23., szerda 16:36
Kedvenc játékos: Azpi-Cahill-Matic
Kedvenc exjátékos: Duff-Ballack-Joe Cole

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2750 Hozzászólás Szerző: lazaac »

Николаевич írta:
marknagy írta:
kiskacsa08 írta:Dunga lett az "új" brazil szöv.kap.
Jó döntés. Sokkal jobb lesz vele a brazil válogatott mint Scolari alatt.

Miért, az első Dunga-érában akkora világverő banda voltak? Egyszerűen nem elég jó a brazilok mostani kerete. A 4. hely a VB-n teljesen vállalható, ez a realitás. A brazil egy elég hisztis népség, óriási nyomást helyeztek a csapat vállára a VB-n, ami alatt (köszönhetően a két legfontosabb játékosuk Tiago Silva és Neymar távollétének is) összeomlottak a világ legjobb csapata ellen. A holland és a német csapat is erősebb náluk, egyedül a különbségek(1-7 és 0-3) voltak irreálisan nagyok.

Dunga 4 évig volt a brazil válogatott edzője(a 2006-os VB után váltotta Parreirá-t és a Dél-Afrikai torna után repült), ezt leszámítva az Internacional trénere volt egy évig, semmilyen más edzői tapasztalata nincs. Nevetséges hogy megint kinevezték. Ezek a majom brazilok elvből nem hajlandóak külföldi szakembert kinevezni, úgyhogy gazdálkodhatnak Kungfu pandával(szerintem még harmadszor is kinevezik), Luxemburgoval meg Dungá-val. Ezeknek az embereknek közük nincs egy Van Gaal-féle taktikai zsenihez.

2002-ben behúzták a brazilok a VB-t, de akkoriban Rivaldo, Ronaldo, Ronaldinho, Cafú, Roberto Carlos vagy Gilberto fociztak a selecao-ban, minden poszton tömve voltak világklasszisokkal, most meg nem. Egy komoly edzővel lehetett volna világbajnok csapatot építeni ebből a matériából, de Scolari taktikája kb. annyi volt hogy passzoljuk oda Neymarnak vagy Hulk rúgja el a g.cibe, hátha gól lesz.

Szerintem Dunga akkor lehet csak igazán sikeres, ha megszabadul a Maicon-Alves-Jó-Gustavo-fémjelezte selejt bandától és fiatal, lendületes játékosokból próbál meg építkezni, akik 4 év múlva már topjátékosnak számíthatnak(Alex Sandro, Fred, Lucas Moura, Coutinho stb), mert a mostani garnitúrából többet nem nagyon lehet kihozni.
Korrekt meg minden amit írsz,de Fred 30 éves,szóval nem mondaná se lendületesnek sem fiatalnak.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2751 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Nézegettem livescore-on a mai barátságos meccseket, szemet szúrt hogy a Zenitben ma pályára lépett(és gólt is lőtt) Witsel, a mi belgáink viszont július 30-ig szabin vannak. Nem szaroznak az oroszok, megdolgoztatják a pénzért a srácokat.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2752 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

marknagy írta:
kiskacsa08 írta:Dunga lett az "új" brazil szöv.kap.
Jó döntés. Sokkal jobb lesz vele a brazil válogatott mint Scolari alatt.

Miért, az első Dunga-érában akkora világverő banda voltak? Egyszerűen nem elég jó a brazilok mostani kerete. A 4. hely a VB-n teljesen vállalható, ez a realitás. A brazil egy elég hisztis népség, óriási nyomást helyeztek a csapat vállára a VB-n, ami alatt (köszönhetően a két legfontosabb játékosuk Tiago Silva és Neymar távollétének is) összeomlottak a világ legjobb csapata ellen. A holland és a német csapat is erősebb náluk, egyedül a különbségek(1-7 és 0-3) voltak irreálisan nagyok.

Dunga 4 évig volt a brazil válogatott edzője(a 2006-os VB után váltotta Parreirá-t és a Dél-Afrikai torna után repült), ezt leszámítva az Internacional trénere volt egy évig, semmilyen más edzői tapasztalata nincs. Nevetséges hogy megint kinevezték. Ezek a majom brazilok elvből nem hajlandóak külföldi szakembert kinevezni, úgyhogy gazdálkodhatnak Kungfu pandával(szerintem még harmadszor is kinevezik), Luxemburgoval meg Dungá-val. Ezeknek az embereknek közük nincs egy Van Gaal-féle taktikai zsenihez.

2002-ben behúzták a brazilok a VB-t, de akkoriban Rivaldo, Ronaldo, Ronaldinho, Cafú, Roberto Carlos vagy Gilberto fociztak a selecao-ban, minden poszton tömve voltak világklasszisokkal, most meg nem. Egy komoly edzővel lehetett volna világbajnok csapatot építeni ebből a matériából, de Scolari taktikája kb. annyi volt hogy passzoljuk oda Neymarnak vagy Hulk rúgja el a g.cibe, hátha gól lesz.

Szerintem Dunga akkor lehet csak igazán sikeres, ha megszabadul a Maicon-Alves-Jó-Gustavo-fémjelezte selejt bandától és fiatal, lendületes játékosokból próbál meg építkezni, akik 4 év múlva már topjátékosnak számíthatnak(Alex Sandro, Fred, Lucas Moura, Coutinho stb), mert a mostani garnitúrából többet nem nagyon lehet kihozni.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2753 Hozzászólás Szerző: marknagy »

kiskacsa08 írta:Dunga lett az "új" brazil szöv.kap.
Jó döntés. Sokkal jobb lesz vele a brazil válogatott mint Scolari alatt.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2754 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Dunga lett az "új" brazil szöv.kap.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
easy
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2013. augusztus 12., hétfő 21:08
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2755 Hozzászólás Szerző: easy »

Kép

Sztem a kövi brutál igazolásuknak Hazard-ot akarják majd cöröhét helyére, 2-3év múlva.

Avatar
Patrik17
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2009. december 31., csütörtök 14:25

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2756 Hozzászólás Szerző: Patrik17 »

marknagy írta:Kroos igazi posztja AM, ahogy Jamese és Di Mariae is. Isco gondolom elmegy, Illara kölcsön,
dimaria megy el.
állítólag elégedetlen hogy nincs eléggé megbecsülve plusz fizetésemelést szeretne.
isco idén szinte biztos hogy nem fog távozni, illarra sem lesz kölcsönadva.
nagyon hosszú szezon lesz a klub vb aztán elmaradt bajnokik..
marknagy írta:Ha Perez tanult volna az első galaktikus korszakból akkor Vidalt hozta volna el 45-ért, nem a VB-gólkirályt 80-ért...
részben egyetértek, másrészt viszont azért annyira mégsem. ott nem volt védelem, most azért az eléggé rendben van, és nem pályájuk csúcsán túl lévő aranylabdásokat vesz. :)
amúgy modric játszott már xabi alonso helyén és tökéletes volt oda is, nagyon sokat megy hátra amúgy is kérni a labdát, és neki is kiválóak a hosszúindításai, a védekezést meg amúgy is csapaszinten kéne megoldani.

a barcát sokkal inkább nem értem, nekik szar a védelmük, és mostmár középsőközéppályások terén se állnak túl jól erre megveszik 80ért suarezt.. most meg egy mathieu után futkosnak aki már 30 és amúgy se egy nagy eresztés.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2757 Hozzászólás Szerző: marknagy »

Én nem értem őket, rendre veszik a támadókat (közben Cuadrado is hamarosan a Barcae lesz) de hiányposztra meg nem erősítenek. Persze Perez nem hagyhatja szó nélkül, ha a Barca nagyon drágán igazol egy sztárt ő rakontraz... A Barcanak inkább CB-r kéne nézni a piacon, mielőtt a MU az utolsót is elviszi előlük, a Realnal meg az lesz a gond, hogy nincs igazi vkp-juk ha Xabi kiszorul. Kroos igazi posztja AM, ahogy Jamese és Di Mariae is. Isco gondolom elmegy, Illara kölcsön, Modric meg ua. mint Kroos. Ha Perez tanult volna az első galaktikus korszakból akkor Vidalt hozta volna el 45-ért, nem a VB-gólkirályt 80-ért...
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2758 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Patrik17 írta:...

Persze, egyet értek 100%-ig. Oké, hogy a City vagy mi nem voltunk olyan sikeresek a XX. században mint a Real vagy a Barca, és Abra pénze nélkül nem tartanánk most itt, de ti sem a múltból éltek, keményen megfizetitek a sztárokat, amiről kicsit hajlamosak megfeledkezni az emberek.

Amúgy kíváncsi leszek, hogy rakja össze Don Carletto a csapatot, nagyon bő ez a keret.

Avatar
Patrik17
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2009. december 31., csütörtök 14:25

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2759 Hozzászólás Szerző: Patrik17 »

Николаевич írta: Nevetséges, hogy minket meg a City-t köpköd le a focivilág,
én nem titeket mondanálak ide inkább a cityt és a psg-t.
tudom hogy sokan már azért be fognak támadni hogy hogy merek írni, abba meg méginkább bele fogtok kötni hogy mit.
mondom inkább a city a tökéletes példa arra hogy őket a pénz emelte fel. kb 12 éve még a másodosztályba tolták, és ha nem megy hozzájuk a sejk most sem lennének az ég világon sehol.
a chelsea pedig szerintem kicsit olyasmi volt/még lehet most is az hogy a legnagyobb vetélytársuk (ugye united volt nektek) inkább nevelgette a sztárokat, most a realnál is ez volt. a barcánál kijött egy olyan generáció ami még egy nem fog, eddig sem jött ki és máshogy nem lehetett felvenni a versenyt mint így hogy cr, kaká stbstb.
nekem nincs semmi bajom ezzel, főleg úgy hogy a real madrid mint márka talán a legeladhatóbb ma ezért bevétel is van bőven. pont ma reggel volt hír rodriguez bejelentése előtt hogy állítólag 150 millió van a "kasszába" köszönhetően többek közt a bl győzelemnek így mégegyszer mondom állítólag nem hitelből lett finanszírozva.
ami az igazolást illeti, szerintem nem ér 80at de még 70et se(pontos összeg ugye megint nem derült ki) én inkább pogbára költöttem volna, nincs a csapatba a középpályán ütköző jellegű játékos. kroos leigazolása nálam hatalmas plusz pont volt, hatalmas stabilitást adhat (xabi helyén fog valószínűleg játszani) hát james ennyiért nyilván kezdő lesz azért remélem isco nem lesz elrontva. így csatár szerintem nem fog érkezni max még egy kapus. pogba-falcao párost akartam volna, vagy kroos-falcaot hát így sem olyan rossz a helyzet. :)

u.i.: jamesnek nagyon szimpatikus lett a vb-n az a sírás a brazilok ellen nagyon a 2004es eb döntős cristiano volt. :)

Avatar
GereZsolt
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009. március 11., szerda 0:37
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Sport a Chelsea-n kívül

#2760 Hozzászólás Szerző: GereZsolt »

A legszánalmasabb a két spanyol fikában, hogy nem bírják ki ha az egyik vesz egy sztárt drágán és ők nem. Vette a Barca Neymart - jött Bale a túloldalon. Most ment Suarez és jött James. Előtte Ronaldo - Ibra. Minden évben ezt játsszák. Hányinger mind a kettő. És az olyan faszfejek mint Bánki meg a sport1-es retkek folyamat a chelsea-re merik felemelni a hangjukat, hogy mi mennyit költünk. Most is garantálom, hogy Dodó majd pofázik, hogy José mennyi pénzt vert el, de arra nem gondol egyik buznyák se, hogy 100 millát kerestünk 3 játékoson tavaly és azt költöttük el egy kis fölözéssel.

Válasz küldése