FIFA vs PES

Off-Topic Chat egyéb témákról.

Melyik játékkal szoktál rendszeresen játszani?

A szavazás 2009. szeptember 10., csütörtök 18:29-kor befejeződött.

FIFA
22
44%
PES (Pro Evolution Soccer)
12
24%
Mindkettővel
5
10%
Egyikkel sem
11
22%
 
Szavazatok száma: 50

Üzenet
Szerző
Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FIFA vs PES

#21 Hozzászólás Szerző: Chester »

Nekem a labdavezetéssel voltak gondjaim, egy Hazard-ral alig bírtam lefutni egy Arbeloat(!!) mert nem tudtam normálisan megtolni és vezetni a labdát. Elvileg a sprintelést kell finomabban adagolni mint az előzőekben, de ezt leszámítva nekem ugyan az mint a 13, talán a labdaátvételek lettek alaposan felnyomva szerencsére, egy ívelt labdát már le lehet normálisan venni.

Avatar
Pacal
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2010. április 22., csütörtök 19:07
Kedvenc játékos: Ramires
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: FIFA vs PES

#22 Hozzászólás Szerző: Pacal »

Elég fura ez az új átigazolási rendszer. Az a baj, hogy megadom a feltételeket és csak ilyen neve nincs játékosokat dobál be. mi lehet a baj ?
Blue is the color!
Football is the game!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FIFA vs PES

#23 Hozzászólás Szerző: Chester »

Elvileg lesz, majd a PC-s verzióval jelentik be. :) Elég nagy blama lenne ha nem jönne ki rájuk, gyakorlatilag az egyik fő játék lenne az új konzolokra.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: FIFA vs PES

#24 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Azt lehet tudni, hogy a GTA 5-t kijön az új konzolokra? A fifa igen, azt én is tudom. Én személy szerint várok az új konzollal, ezek a 150 ezer körül árak és kiforratlan cucc, még ráér nekem :D. Meg aztán már a tv-ket is lehet lassan lecserélni, főleg xbox one esetében és a 2K technológia...

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: FIFA vs PES

#25 Hozzászólás Szerző: gerawba »

zoli0415 írta:
gerawba írta:Jó, hát én PS4-ről beszélek
November végén jön ki asszem a konzol, rögtön be is szerzem egy FIFA14-el meg NFL-el karöltve Még az NBA-ben is gondolkodom, de félek, hogy annyi lesz a vizsgaidőszakomnak így. De majd valahogy visszafogom magam.
PS4-re csak decemberben másodikán jön a fifa elvileg.
http://576.hu/Kiemelt.aspx?ProductID=1D ... 04390426D9" onclick="window.open(this.href);return false;
:(

Ahol én néztem konzolboltot ott nov. 29-re írják mindkettőt. (bár az a 3-4 nap már nem oszt nem szoroz annyira)
Mindenesetre remélem nem ilyen 17-18 ezer lesz egy game rá.
ChesterB írta:
gerawba írta:Jó, hát én PS4-ről beszélek
November végén jön ki asszem a konzol, rögtön be is szerzem egy FIFA14-el meg NFL-el karöltve :D Még az NBA-ben is gondolkodom, de félek, hogy annyi lesz a vizsgaidőszakomnak így. :D De majd valahogy visszafogom magam. :D
Nem sz*rral gurigázol, ösztöndíjból lesz? :D Ha hozzácsapsz majd egy GTAV-öt akkor annyi a szociális életednek. :D :D
Ösztöndíj+gyakornoki állás+bwin, bár igazából szerencsére az ösztöndíjat leszámítva egyenként is kijönne a többiből bőven. :D Bár most kell majd zsé tabletre meg egy erős laptopra is, amin lehet normálisan fejleszteni... :)
Nem tudom, annyira nem vagyok bezsongva a GTA 5-től, a 4-et is csak tavaly vettem meg PS3-ra, bár az egész jó volt. Meglátjuk, előbb-utóbb tuti megveszem gondolom, már a GTA 1-el is játszottunk anno a suliban számtech órán :)
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FIFA vs PES

#26 Hozzászólás Szerző: Chester »

gerawba írta:Jó, hát én PS4-ről beszélek :D
November végén jön ki asszem a konzol, rögtön be is szerzem egy FIFA14-el meg NFL-el karöltve :D Még az NBA-ben is gondolkodom, de félek, hogy annyi lesz a vizsgaidőszakomnak így. :D De majd valahogy visszafogom magam. :D
Nem sz*rral gurigázol, ösztöndíjból lesz? :D :D Ha hozzácsapsz majd egy GTAV-öt akkor annyi a szociális életednek. :D :D

zoli0415
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2010. május 26., szerda 21:40
Kedvenc játékos: Drogba

Re: FIFA vs PES

#27 Hozzászólás Szerző: zoli0415 »

gerawba írta:Jó, hát én PS4-ről beszélek
November végén jön ki asszem a konzol, rögtön be is szerzem egy FIFA14-el meg NFL-el karöltve Még az NBA-ben is gondolkodom, de félek, hogy annyi lesz a vizsgaidőszakomnak így. De majd valahogy visszafogom magam.
PS4-re csak decemberben másodikán jön a fifa elvileg.
http://576.hu/Kiemelt.aspx?ProductID=1D ... 04390426D9" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: FIFA vs PES

#28 Hozzászólás Szerző: gerawba »

ChesterB írta:
gerawba írta:
ChesterB írta:Akit érdekelne ki hanyas. :)

http://sofifa.com/hu/14/p/v?lg=13&tm=5" onclick="window.open(this.href);return false;
Nagyjából korrekt.
Torres, Ivanovic, Oscar és Mikel alul van pontozva, Eto'o meg Ba elégg túl, de teljesen jó lesz. :)


Ajjj basszus, még 2 hónap, nem bírom kivárni.
2 hónap? :shock: pár nap és kinnvan a játék. :D :D Szombaton remélhetőleg már játszok vele havernál.
Jó, hát én PS4-ről beszélek :D
November végén jön ki asszem a konzol, rögtön be is szerzem egy FIFA14-el meg NFL-el karöltve :D Még az NBA-ben is gondolkodom, de félek, hogy annyi lesz a vizsgaidőszakomnak így. :D De majd valahogy visszafogom magam. :D
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Patrik17
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2009. december 31., csütörtök 14:25

Re: FIFA vs PES

#29 Hozzászólás Szerző: Patrik17 »

én már harmadik napja játszom a fifa14el, és nagyon adja.
az átigazolás kicsit szokatlan és nekem nem is jön be. de amiket a játékmeneten változtattak az jó lett.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FIFA vs PES

#30 Hozzászólás Szerző: Chester »

gerawba írta:
ChesterB írta:Akit érdekelne ki hanyas. :)

http://sofifa.com/hu/14/p/v?lg=13&tm=5" onclick="window.open(this.href);return false;
Nagyjából korrekt.
Torres, Ivanovic, Oscar és Mikel alul van pontozva, Eto'o meg Ba elégg túl, de teljesen jó lesz. :)


Ajjj basszus, még 2 hónap, nem bírom kivárni.
2 hónap? :shock: pár nap és kinnvan a játék. :D :D Szombaton remélhetőleg már játszok vele havernál.

Amúgy most esik le hogy Iva csak 80-as, a tavalyi 83-hoz képest eléggé wtf, főleg hogy tavaly az egyik legjobb játékosunk volt.

Nálam a realitás [álom] így nézne ki, de tényleg csak ivara lehet panaszunk:

Cech 85
Schwarzer 77
Hilario 70

Iva 83
Luiz 82
Cahill 82
Terry 82
Cole 83
Bertrand 76
Dave 78

Ramires 82
Lampard 82
Van Ginkel 77
Essien 78
Mikel 80

Oscar 84
Mata 88
Hazard 86
Willian 82
Schürrle 80
De Bruyne 82

Eto'o 82
Torres 80
Ba 78

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: FIFA vs PES

#31 Hozzászólás Szerző: gerawba »

ChesterB írta:Akit érdekelne ki hanyas. :)

http://sofifa.com/hu/14/p/v?lg=13&tm=5" onclick="window.open(this.href);return false;
Nagyjából korrekt.
Torres, Ivanovic, Oscar és Mikel alul van pontozva, Eto'o meg Ba elégg túl, de teljesen jó lesz. :)


Ajjj basszus, még 2 hónap, nem bírom kivárni.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Crysz
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2009. március 9., hétfő 15:29
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: FIFA vs PES

#32 Hozzászólás Szerző: Crysz »

Nekem igazság szerint az új FIFAban csak az új átigazolási rendszerrel van bajom, de azzal nagyon.. A többi része szerintem jól sikerült

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: FIFA vs PES

#33 Hozzászólás Szerző: almos »

Ha már a Chelsea-ről van szó:
Talán Torres, Essien, esetleg Eto'o picit túlértékelt, de Lukaku, Mikel, Ivanovic, Oscar és Kalas szerintem alulértékelt.
LAMPARD#8

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FIFA vs PES

#34 Hozzászólás Szerző: Chester »

Torres 84-es befejezése erősen BUG-gyanús. :D :D :D Amúgy most egész korrekt lett a Chelsea végre először, bár Mikelt hagyhatták volna 80-asra.

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2530
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: FIFA vs PES

#35 Hozzászólás Szerző: almos »

Nézegetem itt az értékeket és mint minden évben én most sem értek egyet nagy részével. Nem csak a Chelsea játékosokkal, hanem a többieknél is szerintem rosszul értékelnek.
LAMPARD#8

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: FIFA vs PES

#36 Hozzászólás Szerző: Chester »

Akit érdekelne ki hanyas. :)

http://sofifa.com/hu/14/p/v?lg=13&tm=5" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pacal
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2010. április 22., csütörtök 19:07
Kedvenc játékos: Ramires
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: FIFA vs PES

#37 Hozzászólás Szerző: Pacal »

Én egyenlőre csak a FIFA demot szedtem le, de az elég is volt, hogy eldöntsem, hogy újra FIFA-ért fogok bemenni a boltba. Zseniális lett az új menü, új képesség játékok, gép ellen is sokkal realisztikusabb a játék. Remélem a karrier módban is jók lesznek majd az újítások és akkor megint nem lát majd senki egy hónapig :D
Blue is the color!
Football is the game!

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3209
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: FIFA vs PES

#38 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

A Fifa demója után leszedtem a PES-t is ės azt kell mondjam, utóbbi rohadt nagy csalódás volt. Beleestem abba a hibába, hogy az előzetesen világra hozott képeknek bedőltem és azt hittem, hogy toronymagasan verni fogja grafikailag a PES a Fifát. Bár egyes játékosok az átvezető animációkon kifejezetten jól néznek ki, a többséget elhanyagolták, távolról pedig egyformán gusztustalan az összes.

Az irányítással alapvetően nem lenne gondom, de szöktetni és cselezni egyszerűen nem lehet normálisan, mindkettő túl lett.bonyolítva. A menü ronda, a Fifa megújult menüje ezerszer jobb és átláthatóbb.

A pes gépigénye irreálisan nagy a csúnya grafikához képest, a Fifát pedig a demóból kiindulva sokkal jobban optimalizálták pc-re, mint tavaly.

Nem mondom, a játékosok mozgása tényleg reálisabb a Pesben, és néha csinálnak kifejezetten pofás dolgokat, ez sajnos a többi hiányosság miatt nem menti meg a játékot. Idén is maradok az EA őszinte híve.
211! NEW RECORD!

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3209
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: FIFA vs PES

#39 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Velem tegnap az a csoda esett meg, hogy a gép ellen egy félidő alatt 5-ször találtam el kb 20-ról a felső kapufának ugyanazt a részét, aztán kikaptam.
211! NEW RECORD!

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6491
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: FIFA vs PES

#40 Hozzászólás Szerző: Dante »

ellenem két dolgot tud csinálni: krokodilfutással elviszi a 16-osomig egy Iniesta/David Silva-féle nehézbombázóval, a felállt védelmem kiugrik a gyök-kettővel haladó labda elől, majd miután a labda bevánszorgott a kapuba a kapusom eldől mint egy zsák krumpli.
bár én haverokkal nem gólra, hanem cselekre játszok, képes vagyok visszafordulni 1v1ből, még egy cselért.
a multi az más, ott van statisztika :D

Válasz küldése