Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Európa Liga

#2121 Hozzászólás Szerző: kdako »

szaszadam írta:
rafanadal írta:
szaszadam írta:Anyukad buszke lehet rad biztos hogy ilyen ugyes kis tanult gyermeke van, de meg mindig nem ertem mi koze a helyesirasnak a Chelsea-hez, elmagyaraznad? Vagy azt nem tanitjak az egyetemen?
Talán az, hogy bárhová is írsz egy véleményt, akkor azzal (legfőképp a helyesírásoddal és megnyilvánulási stílusoddal) magadat minősíted és véleményem szerint ez a legkevesebb, hogy valaki ha hozzászól egy fórumon valamihez, akkor azt legalább helyesen tegye meg és ne úgy, mint egy falusi paraszt aki az elemi osztályok elvégzése után kimaradt a suliból, mert otthon tehenet kellett fejni.

Ennyi erővel amikor mész melózni ne öltözz fel, mert az öltözéknek semmi köze a munkádhoz (persze feltételezve egy olyan munkahelyet ahol nincsenek öltözködési normák)
Draga baratom falun nottem fel es buszke vagyok ra, es sikeresen leeretsegiztem es nem mentem egyetemre mert sajnaltam a szuleim penzen bulizni, 18 eves korom ota dolgozom reggeltol estig heti 6 napot , ugyhogy kimondhatom , hogy nem erdekel a helyesiras mert abbol sajnos en nem elek meg. A masik dolog 2001 ota Chelsea szurkolo vagyok s tobb mint 5 szor regiztem ide ujra mert nem birom ha valaki lenez valamilyen ok-bol es kimondom mi a szivemen a szamon, nagyabol ennyi.
Ez nem attól függ, hogy végeztél-e egyetemet, vagy sem. Nem csak azok tudnak írni normálisan. De ha az érettségin benyomsz egy muszályt meg egy felyesgólt, akkor már nem biztos, hogy átengednek. Ez egyrészt igényesség kérdése. Lehet, hogy úgy érzed, nem lennél több azzal, ha hibátlanul írnál, és ez lehet is így, lehet normálisan élni, de pl. hogy segítesz majd a gyerekednek a háziban, ha megkér? Vagy ha meg kell fogalmazni egy hivatalos levelet bármilyen ügyben.
A másik: ne csodálkozz, ha bármilyen vitában nem veszik komolyan a véleményed, ha ilyen hibásan írsz, akár lehet igazad is. És nem a vesszőhibákat kerestük nagyítóval.
Szóval minden Chelsea-drukkert szívesen látunk itt, nem alakulunk át nyelvtannáci fórummá, de tényleg jobb az értelmesen és helyesen megfogalmazott véleményekkel értelmesen vitatkozni.
(és nem akarok megbántani senkit, a családban is van, aki nákol, meg suksüköl, attól még lehet jó ember. De egy fiatalt talán még le lehet szoktatni...)
GO BLUES!

szaszadam
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 22:14
Kedvenc játékos: Luiz

Re: Európa Liga

#2122 Hozzászólás Szerző: szaszadam »

rafanadal írta:
szaszadam írta:Anyukad buszke lehet rad biztos hogy ilyen ugyes kis tanult gyermeke van, de meg mindig nem ertem mi koze a helyesirasnak a Chelsea-hez, elmagyaraznad? Vagy azt nem tanitjak az egyetemen?
Talán az, hogy bárhová is írsz egy véleményt, akkor azzal (legfőképp a helyesírásoddal és megnyilvánulási stílusoddal) magadat minősíted és véleményem szerint ez a legkevesebb, hogy valaki ha hozzászól egy fórumon valamihez, akkor azt legalább helyesen tegye meg és ne úgy, mint egy falusi paraszt aki az elemi osztályok elvégzése után kimaradt a suliból, mert otthon tehenet kellett fejni.

Ennyi erővel amikor mész melózni ne öltözz fel, mert az öltözéknek semmi köze a munkádhoz (persze feltételezve egy olyan munkahelyet ahol nincsenek öltözködési normák)
Draga baratom falun nottem fel es buszke vagyok ra, es sikeresen leeretsegiztem es nem mentem egyetemre mert sajnaltam a szuleim penzen bulizni, 18 eves korom ota dolgozom reggeltol estig heti 6 napot , ugyhogy kimondhatom , hogy nem erdekel a helyesiras mert abbol sajnos en nem elek meg. A masik dolog 2001 ota Chelsea szurkolo vagyok s tobb mint 5 szor regiztem ide ujra mert nem birom ha valaki lenez valamilyen ok-bol es kimondom mi a szivemen a szamon, nagyabol ennyi.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Európa Liga

#2123 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

szaszadam írta:Anyukad buszke lehet rad biztos hogy ilyen ugyes kis tanult gyermeke van, de meg mindig nem ertem mi koze a helyesirasnak a Chelsea-hez, elmagyaraznad? Vagy azt nem tanitjak az egyetemen?
Jól beszélsz, anyukám tényleg büszke rám. A kép meg, amit belinkeltem szerintem jó poén. De úgy látszik nagyon magadra vetted. Gondolom nem véletlenül. Az internetes nyelvezet pedig tényleg sokszor a legbutább szinten van, de azért a fejelt helyett felyelt írni az nagyon durva hiba. És erre csak egy mentséget hozhatsz fel, ha szellemi fogyatékos vagy.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Európa Liga

#2124 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

szaszadam írta:Anyukad buszke lehet rad biztos hogy ilyen ugyes kis tanult gyermeke van, de meg mindig nem ertem mi koze a helyesirasnak a Chelsea-hez, elmagyaraznad? Vagy azt nem tanitjak az egyetemen?
Talán az, hogy bárhová is írsz egy véleményt, akkor azzal (legfőképp a helyesírásoddal és megnyilvánulási stílusoddal) magadat minősíted és véleményem szerint ez a legkevesebb, hogy valaki ha hozzászól egy fórumon valamihez, akkor azt legalább helyesen tegye meg és ne úgy, mint egy falusi paraszt aki az elemi osztályok elvégzése után kimaradt a suliból, mert otthon tehenet kellett fejni.

Ennyi erővel amikor mész melózni ne öltözz fel, mert az öltözéknek semmi köze a munkádhoz (persze feltételezve egy olyan munkahelyet ahol nincsenek öltözködési normák)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

szaszadam
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 22:14
Kedvenc játékos: Luiz

Re: Európa Liga

#2125 Hozzászólás Szerző: szaszadam »

béla írta:
szaszadam írta:Anyukad buszke lehet rad biztos hogy ilyen ugyes kis tanult gyermeke van, de meg mindig nem ertem mi koze a helyesirasnak a Chelsea-hez, elmagyaraznad? Vagy azt nem tanitjak az egyetemen?
Nem vagy semmi haver :D Én se szeretem,ha valakinek beszólogatnak a helyesírása miatt, de te meg ne kapd fel a vizet,mert nincs igazad. Az még elmegy,hogy nem a legjobb a helyesírásod,de az,hogy te kijelented,hogy te azt leszarod,na az már sok.
Ugylatom mindent eszrevesztek csak azt meg most se hogy mi koze a helyesirasnak a Chelsea-hez.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Európa Liga

#2126 Hozzászólás Szerző: béla »

szaszadam írta:Anyukad buszke lehet rad biztos hogy ilyen ugyes kis tanult gyermeke van, de meg mindig nem ertem mi koze a helyesirasnak a Chelsea-hez, elmagyaraznad? Vagy azt nem tanitjak az egyetemen?
Nem vagy semmi haver :D Én se szeretem,ha valakinek beszólogatnak a helyesírása miatt, de te meg ne kapd fel a vizet,mert nincs igazad. Az még elmegy,hogy nem a legjobb a helyesírásod,de az,hogy te kijelented,hogy te azt leszarod,na az már sok.

szaszadam
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 22:14
Kedvenc játékos: Luiz

Re: Európa Liga

#2127 Hozzászólás Szerző: szaszadam »

Anyukad buszke lehet rad biztos hogy ilyen ugyes kis tanult gyermeke van, de meg mindig nem ertem mi koze a helyesirasnak a Chelsea-hez, elmagyaraznad? Vagy azt nem tanitjak az egyetemen?

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Európa Liga

#2128 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

ChesterB írta:
szaszadam írta:
Javitsal ki ha tevednek de ez helyesirasi forum vagy Chelsea Fun?? Nem vagyok helyesirasi tanar, azt leszarom... kOSZI SZIA
De öcsém a fejelt ne írd már ly-nal. :? :?
szaszadam gimis munkafüzete. BOTOSJETI:D

Kép

Avatar
Norbertoo
Hozzászólások: 1882
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 23:46
Kedvenc játékos: Timo Werner
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard
Tartózkodási hely: Dánia

Re: Európa Liga

#2129 Hozzászólás Szerző: Norbertoo »

kdako írta:
szaszadam írta:
Javitsal ki ha tevednek de ez helyesirasi forum vagy Chelsea Fun?? Nem vagyok helyesirasi tanar, azt leszarom... kOSZI SZIA
Túl sok fun meg sajnos nincs a vereségek után :)
ventilátor azért még van :D

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Európa Liga

#2130 Hozzászólás Szerző: kdako »

szaszadam írta:
Javitsal ki ha tevednek de ez helyesirasi forum vagy Chelsea Fun?? Nem vagyok helyesirasi tanar, azt leszarom... kOSZI SZIA
Túl sok fun meg sajnos nincs a vereségek után :)
GO BLUES!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Európa Liga

#2131 Hozzászólás Szerző: Chester »

szaszadam írta:
Javitsal ki ha tevednek de ez helyesirasi forum vagy Chelsea Fun?? Nem vagyok helyesirasi tanar, azt leszarom... kOSZI SZIA
De öcsém a fejelt ne írd már ly-nal. :? :?

szaszadam
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 22:14
Kedvenc játékos: Luiz

Re: Európa Liga

#2132 Hozzászólás Szerző: szaszadam »

Javitsal ki ha tevednek de ez helyesirasi forum vagy Chelsea Fun?? Nem vagyok helyesirasi tanar, azt leszarom... kOSZI SZIA

cech19960320
Hozzászólások: 3903
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Chat

#2133 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Ide is kiírom, hátha eggyel több ember megy segíteni!

Kérlek osszátok meg!

Egy 16 éves lánynak, György Lucának SÜRGÕSEN 0 negatív vérre van szüksége súlyos mūtétjéhez! Az élete múlik rajta!
Kérek minden olyan FÉRFIT aki ilyen vércsoporttal rendelkezik, és be tudna menni ma, szept 20-án, Pestre az Országos Vérellátó központba vért adni, az ne habozzon, segítsen!
Sajnos neki trombocitákra van szüksége, amit csak pesten tudnak levenni.

Aki bemegy vért adni, az kérem adja meg ezeket az adatokat, így tudni fogjàk kinek szánjátok a vèrt!

Adatai:
György Luca,
TAJ szám: 113-925-340!
Szül.idő:1997.09.07,
lakcím:2541.Lábatlan,Petőfi utca,33.
Kórház:Tűzoltó utcai 2.számú gyermek klinika,
az orvos,Dr. Kovács Gábor!
Nagyon nagy szüksége van a vérre,kérlek,tegyétek
ki,mert életveszélyben van!

Bövebb információèrt írjatok!
Facebookon Õri Márk néven találhattok meg!

Elöre is köszönjük, aki segít!
Kérlek osszátok!

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Európa Liga

#2134 Hozzászólás Szerző: béla »

pulci03 írta:Nézem t'ham meccset és a 3.-4 számú csatárként bevetett defoe is megrúgja a 2 gólját míg nálunk az "első számu" csatárjaink sem képesek betalálni ez az igazán siralmas és mégis nekimegyünk a szezonnak egy ilyen csatársorral...
Talán nem a csatárok személyével van baj...

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4987
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Európa Liga

#2135 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

http://www.magyarhelyesiras.hu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#2136 Hozzászólás Szerző: béla »

Valaki nem tudja,hogy a futball faktor mennyi garanciát ad a cipőkre?

alpar08
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008. augusztus 3., vasárnap 15:49
Kedvenc játékos: Luiz
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#2137 Hozzászólás Szerző: alpar08 »

rafanadal írta:
Norbertoo írta:
alpar08 írta:Esetleg valami ellenvetés?

Koppenhága - Juventus 2
Galatasaray - Real Madrid X2
Bayern M - CSKA Moszkva 1
Plzen - Man City 2
Chelsea - Basel 1
Austria W. - Porto 2

50 lei :arrow: 308 lei
a galatával én vigyáznék
Én legfőképpen a Chelseavel vigyáznék jelen esetben, meg az életben nem raknék ekkora téttel.
Nem szoktam 2-3 leieket rakni, megküldök 50-100 leit 5-6 meccsel aztán onnan kisebb a kockázat és nagyobb a profit.
-=Kék vér=-

Avatar
blackjack04
Hozzászólások: 1779
Csatlakozott: 2011. január 1., szombat 15:09
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Deco
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2138 Hozzászólás Szerző: blackjack04 »

Blueflag írta: A sport szerencsére valóban él ma is, bár ennek is más szerepe van, mióta megjelent a sok swag, aki nem azért jár gyúrni vagy focizni, mert szeret, hanem mert utcalány menő és tetszik a csajoknak. Ismét tisztelet a kivételnek, mint a 14 éves kiskurvák kérdéskörben... aki ésszel csinálja az életét, arra egy rossz szavam sincs, de az átlagról velük együtt kell beszélni... mert ha nem lennének kivételek, nem lenne átlag sem.
Inkább fordítva: ha nem lenne átlag, nem lennének kivételek :)
One ball to rule them all!

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2139 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Sheenka írta:
Blueflag írta:Az idő mindent megszépít, de szerintem abban egyetértünk, hogy lefelé ível a mutató a fiatalságot tekintve. A technika elterjedésének szörnyű hatásai vannak... a 8 évesek telefonoznak az írás gyakorlása helyett a suliban, a 13-14 évesek Facebookon csajoznak meg pasiznak, de élőben egymáshoz se mernek odamenni, meg hasonlók. A TV műsorok is elkurvultak, a dalok nagyrésze a szexről meg a féktelen tombolásról szól, és persze a külső értékekről, igazi üzenetük már nincs. Arról ne is beszéljünk, hogy szerintem a 14 éves lányok nagy többsége már legalább egy faszt megkóstolt, amire mondjuk a nagyszüleim idejében is volt példa, csak éppen elenyésző... ami most 65-70%, az akkor 15-20% volt, és ezek nem eltúlzott adatok sajna.
"a 13-14 évesek Facebookon csajoznak meg pasiznak, de élőben egymáshoz se mernek odamenni, meg hasonlók"
"szerintem a 14 éves lányok nagy többsége már legalább egy faszt megkóstolt, amire mondjuk a nagyszüleim idejében is volt példa, csak éppen elenyésző... ami most 65-70%, az akkor 15-20% volt"
Ez a kettő eléggé üti egymást. Végzős osztályban vagyok, 18 körüli srácokkal, nálunk több mint a fél osztály szűz. Ez a 14 éves lányos dolog ez hülyeség, ezt tényleg csak a felnőttek találják ki, egyre később kezdődik minden.
A számítógépen való ülés pedig egy más kérdés, ezt nem lehet letagadni, de ez szerintem nem a generáció kérdése. Ha Arisztotelész ma lenne kamasz ugyanúgy lenne facebookja és ha PS3-ja lenne ugyanúgy nyomná azt is. A sport pedig eléggé él ma is, irtózatos terror alatt van aki nem sportol vagy kövér.
Szerintem nem ütik egymást, mert a két mondat nem feltétlen egy rétegre vonatkozik, Nyílván nem gyártósorrol jönnek le az egyforma 14 évesek. Amúgy 20 évesen nekem sem idegen a középiskola, nálunk a legtöbb 14-15 éves lány már nem volt szűz, és ez ma sincs másképp. Az a 65-70% amit írtam, egyáltalán nem túlzó... 10-ből 6-7, nálunk ez az arány simán érvényes volt, tehát ide s tova utcalány erősnek érzem a hülyeségnek titulálást.

Az Arisztotelészes példához biztos túl hülye vagyok, de nem tudtam értelmezni. Nyílván ha neki PS3-a lett volna, az azt jelentené, hogy nekem ma már a bőröm alá épített mikrochip méretű telefonom lenne, amit a repülő autómon használnék. Hiszek abban, hogy az emberiségnek van egy fejlődési üteme, de szerintem túlságosan elcsúsztunk a kényelmes és a felgyorsult verzió felé. Persze ezért nem a tudósok a hibásak, hanem az a szülő, aki a 8 éves pujának megveszi az ájfónt. MINEK?! Aztán labdázik a barátaival azon, mert van olyan alkalmazás? És az ABC-t még nem tudja, de az érintőképernyőn bármilyen káromkodást legépel 2 másodperc alatt? Na erre mondom, hogy túl sok, de drámázni nem tudok rajta... úgyis lesznek ezek a 8 évesek érettebb 20-22 évesek is, akkor meg rájönnek, hogy hol a helyes út, csak addigra túl sok marad majd ki.

A sport szerencsére valóban él ma is, bár ennek is más szerepe van, mióta megjelent a sok swag, aki nem azért jár gyúrni vagy focizni, mert szeret, hanem mert utcalány menő és tetszik a csajoknak. Ismét tisztelet a kivételnek, mint a 14 éves kiskurvák kérdéskörben... aki ésszel csinálja az életét, arra egy rossz szavam sincs, de az átlagról velük együtt kell beszélni... mert ha nem lennének kivételek, nem lenne átlag sem.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#2140 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Norbertoo írta:
alpar08 írta:Esetleg valami ellenvetés?

Koppenhága - Juventus 2
Galatasaray - Real Madrid X2
Bayern M - CSKA Moszkva 1
Plzen - Man City 2
Chelsea - Basel 1
Austria W. - Porto 2

50 lei :arrow: 308 lei
a galatával én vigyáznék
Én legfőképpen a Chelseavel vigyáznék jelen esetben, meg az életben nem raknék ekkora téttel.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Válasz küldése