Filmek

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Filmek

#1081 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

rafanadal írta:Nem tudom felfogni miért olyan népszerű a FG. Lényegében egy Simpson család másolat, tartalmát tekintve szarkasztikus társadalomkritikára alapoz, ugyanúgy van egy család, csak más az animáció minősége, több "gusztustalan" poént engednek meg maguknak és ennyi. Semmi eredetiség nincs benne. A poénok meg ahogy az előttem szóló is említette erőltetettek. Persze ez csak magánvélemény, de én inkább nézem a Simpson családot, mint a Family Guy-t.
Szerintem ég és föld a kettő között a különbség. A FG nyomába sem ér a Simpson családnak. Se eredetiségben, se humorban, semmiben.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Filmek

#1082 Hozzászólás Szerző: béla »

Az első néhány évad tényleg fos volt a Family Guy-ból, de az újabb évadok egész jók.Szerintem a CS is kb egy szint vele. Amúgy a South Park utóbbi néhány évada is hatalmas,van egy pár marha jó rész(pl. zsidakabra meg hasonlók :D )

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#1083 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Nem tudom felfogni miért olyan népszerű a FG. Lényegében egy Simpson család másolat, tartalmát tekintve szarkasztikus társadalomkritikára alapoz, ugyanúgy van egy család, csak más az animáció minősége, több "gusztustalan" poént engednek meg maguknak és ennyi. Semmi eredetiség nincs benne. A poénok meg ahogy az előttem szóló is említette erőltetettek. Persze ez csak magánvélemény, de én inkább nézem a Simpson családot, mint a Family Guy-t.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#1084 Hozzászólás Szerző: Chester »

Igen de a FG régebbi évadai nekem nagyon erőltetettek, a CS meg az elejétől kezdve is vicces nekem.

Avatar
White
Hozzászólások: 3457
Csatlakozott: 2011. január 31., hétfő 12:49
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba.
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely

Re: Filmek

#1085 Hozzászólás Szerző: White »

Jobbak a karakterek?
Brian,Quagmire,Stewie féle karaktereknél szerintem nem kell jobb.
#OnceABlueAlwaysABlue

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#1086 Hozzászólás Szerző: Chester »

Mostanában a Cleveland Showt kezdtem el nézni. Régen nem kedveltem de mostanra ez megváltozott. Én jobbnak érzem mint a Family Guyt, jobban bírom a karaktereket, a FG-t meg nagyon sokszor erőltetettnek érzem, vagy olyan poénok vannak benne, amiket nem értek, mert nem az USA-ban élek.

A következő sorozat amit el szeretnék kezdeni az a Spartacus, nagyon sokan ajánlották. :)

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Filmek

#1087 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Ma végre eljutottam moziba és megnéztem a Silver Lining Playbook-ot. Nagyon jó kis film kiváló színészi alakításokkal, ajánlom mindenkinek.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Filmek

#1088 Hozzászólás Szerző: undertow »

langidave írta:Olvastátok valamelyiket esetleg angolul?
Ebből a kettőből? Clockwork Orange-t igen. Szerintem most is rajta van az ebook readeremen a többi Burgess regénnyel. Bár mostanában Roger Zelazny és Neil Gaiman könyvek pörögnek.

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Filmek

#1089 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

langidave: nem, mindet magyarul olvastam. Sajnos csak 15 évesen kezdtem el angolt tanulni(általánosban csak németül lehetett), úgyhogy kb most jutottam el odáig hogy angolul elolvassak egy hosszabb terjedelmű művet. A Trónok Harcát olvastam el eddig eredetiben, meg egy èletrajzi könyvet Richard Kuklinski bérgyilkosról. Utóbbi hihetetlenül érdekes, ajánlom annak is aki nem szeret olvasni, letehetetlen :) Magyarul A Jeges címen jött ki.

langidave
Hozzászólások: 1312
Csatlakozott: 2010. augusztus 28., szombat 12:27
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Filmek

#1090 Hozzászólás Szerző: langidave »

undertow írta:
Николаевич írta:A könyvet olvastad vagy a filmet láttad hanarabb? Nekem àltalában az jött be jobban amivel először találkoztam. A mechanikus narancs lenyűgözött, ezért rögtön elolvastam a Gépnarancsot, de nem volt olyan komoly a hatás.. Ugyanez volt a Fight Clubbal és a Száll a kakukk fészkére-vel is.
A filmet. Száll a kakukkból is, ott viszont nem tudnék sorrendet állítani a két verzió között.

Általában a könyv jön be jobban, esetleg egyformán a kettő. Az elég ritka, hogy film lenne a nyerő.
Olvastátok valamelyiket esetleg angolul?

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Filmek

#1091 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Most jutottam oda, hogy megnézzem Az Argo-akciót. Nekem nagyon tetszett ez a film, hatalmas alkotás, megérdemli azt a sok Oscart.

[spoiler]Egyetlen negatívum ez a séma amit kicsit ráhúztak, hogy megy az amerikai hős, de állam végül másképp dönt, viszont ő úgyis megcsinálja az akciót és jól sül el a dolog, de egy ilyen filmhez ennyit megengedhetünk.[/spoiler]
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Filmek

#1092 Hozzászólás Szerző: undertow »

Николаевич írta:A könyvet olvastad vagy a filmet láttad hanarabb? Nekem àltalában az jött be jobban amivel először találkoztam. A mechanikus narancs lenyűgözött, ezért rögtön elolvastam a Gépnarancsot, de nem volt olyan komoly a hatás.. Ugyanez volt a Fight Clubbal és a Száll a kakukk fészkére-vel is.
A filmet. Száll a kakukkból is, ott viszont nem tudnék sorrendet állítani a két verzió között.

Általában a könyv jön be jobban, esetleg egyformán a kettő. Az elég ritka, hogy film lenne a nyerő.

langidave
Hozzászólások: 1312
Csatlakozott: 2010. augusztus 28., szombat 12:27
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Filmek

#1093 Hozzászólás Szerző: langidave »

Николаевич írta:
undertow írta:
holden írta:majd egyszer biztosan megnézem, alapművek nem maradhatnak ki nálam. ilyen várólistán van nálam a clockwork orange meg a full metal jacket
A Full Metal Jacket '87-es, tehát még a te definíciód szerint sem régi ;)
Az A Clockwork Orange-ből pedig, bármennyire is szeretem Kubricket, szerintem jobb Burgess eredeti könyve. Mondjuk van pár nagyon erős képi elem ami remekül elkapja a hangulatot, de ezzel együtt is nekem összességében többet adott a könyv.

A könyvet olvastad vagy a filmet láttad hanarabb? Nekem àltalában az jött be jobban amivel először találkoztam. A mechanikus narancs lenyűgözött, ezért rögtön elolvastam a Gépnarancsot, de nem volt olyan komoly a hatás.. Ugyanez volt a Fight Clubbal és a Száll a kakukk fészkére-vel is.
áááá a full metal jacket az hatalmas.

http://www.youtube.com/watch?v=aUc62jD- ... verified=1" onclick="window.open(this.href);return false;

"Hell, I like you. You can come over to my house and fuck my sister" :mrgreen: :mrgreen:

Szigorúan feliratosan ajánlott

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Filmek

#1094 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

undertow írta:
holden írta:majd egyszer biztosan megnézem, alapművek nem maradhatnak ki nálam. ilyen várólistán van nálam a clockwork orange meg a full metal jacket
A Full Metal Jacket '87-es, tehát még a te definíciód szerint sem régi ;)
Az A Clockwork Orange-ből pedig, bármennyire is szeretem Kubricket, szerintem jobb Burgess eredeti könyve. Mondjuk van pár nagyon erős képi elem ami remekül elkapja a hangulatot, de ezzel együtt is nekem összességében többet adott a könyv.

A könyvet olvastad vagy a filmet láttad hanarabb? Nekem àltalában az jött be jobban amivel először találkoztam. A mechanikus narancs lenyűgözött, ezért rögtön elolvastam a Gépnarancsot, de nem volt olyan komoly a hatás.. Ugyanez volt a Fight Clubbal és a Száll a kakukk fészkére-vel is.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Filmek

#1095 Hozzászólás Szerző: undertow »

holden írta:majd egyszer biztosan megnézem, alapművek nem maradhatnak ki nálam. ilyen várólistán van nálam a clockwork orange meg a full metal jacket
A Full Metal Jacket '87-es, tehát még a te definíciód szerint sem régi ;)
Az A Clockwork Orange-ből pedig, bármennyire is szeretem Kubricket, szerintem jobb Burgess eredeti könyve. Mondjuk van pár nagyon erős képi elem ami remekül elkapja a hangulatot, de ezzel együtt is nekem összességében többet adott a könyv.

Avatar
holden
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2012. április 21., szombat 21:59

Re: Filmek

#1096 Hozzászólás Szerző: holden »

Pont ez a probléma. A Harcosok klubja tipikusan az a film, amit végig kell nézni (inkább többször), hogy teljesen összeálljon a kép. Nekem kb. 40-edszerre megnézve is tud újat mutatni, olyat, amire eddig nem figyeltem fel, és szerepe van a történet alakulásában. Kb. a Viharszigethez tudnám hasonlítani felépítés szempontjából, de a Harcosok klubja szerintem nagyobbat üt.
én is csak ajánlani tudom a harcosok klubját, mikor már 3. alkalommal néztem meg, akkor vettem észre a film alatt a másodperc egy töredéke alatt bevágott tyler durdeneket :D

a legjobbak. nem is tudod mit vesztesz.
majd egyszer biztosan megnézem, alapművek nem maradhatnak ki nálam. ilyen várólistán van nálam a clockwork orange meg a full metal jacket
REAL MADRID

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Filmek

#1097 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

langidave írta:
kdako írta:A napokban megnéztem az Argo-akciót. Még az Oscar-díj előtt felkeltette az érdeklődésemet, bírom ezt a típust, de összességében csalódás volt, jóval többet vártam. Ben Affleck színészként nulla, sajnos.
Rendezőként viszont jó a Tolvajok városa pl nekem nagyon bejött.

A Good Will Huntingot pedig zseniálisan megcsinálták Matt Damonnel, méghozzá nagyon fiatalon.

Nem rossz színész azért, de csak pár egyszerű karatkert tud jól eljátszani(GWH-ban jó volt pl), nem egy De Niro.

langidave
Hozzászólások: 1312
Csatlakozott: 2010. augusztus 28., szombat 12:27
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Filmek

#1098 Hozzászólás Szerző: langidave »

kdako írta:A napokban megnéztem az Argo-akciót. Még az Oscar-díj előtt felkeltette az érdeklődésemet, bírom ezt a típust, de összességében csalódás volt, jóval többet vártam. Ben Affleck színészként nulla, sajnos.
Rendezőként viszont jó a Tolvajok városa pl nekem nagyon bejött.

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

#1099 Hozzászólás Szerző: kdako »

A napokban megnéztem az Argo-akciót. Még az Oscar-díj előtt felkeltette az érdeklődésemet, bírom ezt a típust, de összességében csalódás volt, jóval többet vártam. Ben Affleck színészként nulla, sajnos.
GO BLUES!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Filmek

#1100 Hozzászólás Szerző: Chester »

Tényleg olyan jó film? Megvan már egy ideje, de még nem néztem meg, majd lehet húsvétkor sort kerítek rá. :)

Válasz küldése