Chat

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Chat

#2741 Hozzászólás Szerző: Buluska »

béla írta:
langidave írta:De most nem értem, itt aki arról beszél, hogy maradjunk otthon az azt várja el, hogy ne menjen be az ember dolgozni, mert a tvben bemondták, hogy jönni fog egy vihar? Ezt ti se gondoljátok komolyan...
Nem is arról van szó. Hanem aki ott rinyált a TV2-n,hogy ment volna Horvátországba, de nem tud elmenni,mert ott kellett állnia a hóban... Amúgy meg március 15... :D
Jah meg utoljara meg eltudnak menni sielni ezert mennyire fontos volt elindulniuk es akkor mindenki mas kocsoghulye mert ott rekedtek 1 napra csak ok nem. :D

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Chat

#2742 Hozzászólás Szerző: béla »

langidave írta:De most nem értem, itt aki arról beszél, hogy maradjunk otthon az azt várja el, hogy ne menjen be az ember dolgozni, mert a tvben bemondták, hogy jönni fog egy vihar? Ezt ti se gondoljátok komolyan...
Nem is arról van szó. Hanem aki ott rinyált a TV2-n,hogy ment volna Horvátországba, de nem tud elmenni,mert ott kellett állnia a hóban... Amúgy meg március 15... :D

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#2743 Hozzászólás Szerző: Chester »

Nem is ezzel van a baj, hanem azzal, aki kapva a hosszúhétvége alkalmán elindult wellnesbe meg satöbbi. Itt ezekkel van a baj. A munka kérdést is meg lehet oldani, de könnyebb másra fogni mindent.

langidave
Hozzászólások: 1312
Csatlakozott: 2010. augusztus 28., szombat 12:27
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#2744 Hozzászólás Szerző: langidave »

De most nem értem, itt aki arról beszél, hogy maradjunk otthon az azt várja el, hogy ne menjen be az ember dolgozni, mert a tvben bemondták, hogy jönni fog egy vihar? Ezt ti se gondoljátok komolyan...

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Chat

#2745 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

jkopfner írta: Pont erről beszéltem, hogy a buta emberek nagyon letudják egyszerűsíteni a dolgokat és csak köpködni tudnak. Én speciel haza akartam menni Pestről Miskolcra a hosszú hétvégére, de már hétfőn minden azzal volt tele, hogy ítéletidő várható és aki nem éppen a szívtranszplantációjára siet az maradjon otthon. Érdekes módon én inkább maradtam a seggemen, pedig a keleti országrészben nem volt akkora vihar, mint nyugaton. Az egy dolog, hogy esett a hó, a legnagyobb baj a viharos erejű széllel volt. Azt már nem tudom kinek a hibája volt, de nagyon sok helyen nem voltak hófogók az autópálya mellett. Így az elakadt autók lettek a hófogók. Egy ilyen extrém helyzetre Magyarország nincs felkészülve ( ahogy nincs felkészülve egy meteor becsapódásra, egy megrázó erejű földrengésre vagy egy özönvízre), hisz 5 centi hótól is lebénul az egész ország. Az osztrák hókotrókat is nagy butaság a miénkhez hasonlítani, hisz Ausztria egy alpesi ország, ott kicsit másabbak a téli körülmények, mint nálunk. Hiába indultak el a hókotrók egyszerűen sok helyen képtelenség volt megközelíteni a veszélyeztetett helyeket, főleg a rengeteg elakadt autó miatt. A mocskos ellenzék meg kapott az alkalmon és szépen belekapaszkodnak ebbe az helyzetbe és mocskolják a kormányt. A sok zombi meg csak bólogat rá, hogy igazuk van. Teszem hozzá fordított helyzetben ugyanez lett volna a helyzet. Ezért egy szemét, mocsok, rohadék az összes politikus párttól függetlenül.
Adom az egészet, de külön taps a kiemelt részért, egy az egybe ezt gondolom.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2746 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

ZsoltiLuiz írta:
jkopfner írta:
blackjack04 írta:Amúgy milyen érdekes ezt nyugati országokban valahogy megtudták oldani, itt nem sikerült. Vajon mi lehet az oka? :|
mi a faszt kellett volna csinálni?
Katasztrófa védelmi "jelzést" adni a tv-ben, rádióban hogy ez jön/jöhet, nem leszarni az előrejelzéseket. Hókotrókkal felkészülni, mind mennyiségben mind minőségben, mert ha képen láttátok az osztrák hókotrókat, nem olyanok voltak mint a mieink, (bár nem tudom van e különbség a nagyvárosi és autópályai között), azt a utcalány sms-t meg nem akkor kell/lehet küldeni mikor beütött a kula, hanem előtte egy két nappal hogy ha nem muszáj akkor ne induljanak útra, ha meg muszáj akkor vigyenek magukkal hóláncot, élelmet, hólapátot, és pokrócot.
Ui.: utólag persze könnyű így ezt mondani, de az hogy nem csinált a kormány semmit az felháborító.
http://www.rbd.ultras.hu/" onclick="window.open(this.href);return false; ... érdekes
Pont erről beszéltem, hogy a buta emberek nagyon letudják egyszerűsíteni a dolgokat és csak köpködni tudnak. Én speciel haza akartam menni Pestről Miskolcra a hosszú hétvégére, de már hétfőn minden azzal volt tele, hogy ítéletidő várható és aki nem éppen a szívtranszplantációjára siet az maradjon otthon. Érdekes módon én inkább maradtam a seggemen, pedig a keleti országrészben nem volt akkora vihar, mint nyugaton. Az egy dolog, hogy esett a hó, a legnagyobb baj a viharos erejű széllel volt. Azt már nem tudom kinek a hibája volt, de nagyon sok helyen nem voltak hófogók az autópálya mellett. Így az elakadt autók lettek a hófogók. Egy ilyen extrém helyzetre Magyarország nincs felkészülve ( ahogy nincs felkészülve egy meteor becsapódásra, egy megrázó erejű földrengésre vagy egy özönvízre), hisz 5 centi hótól is lebénul az egész ország. Az osztrák hókotrókat is nagy butaság a miénkhez hasonlítani, hisz Ausztria egy alpesi ország, ott kicsit másabbak a téli körülmények, mint nálunk. Hiába indultak el a hókotrók egyszerűen sok helyen képtelenség volt megközelíteni a veszélyeztetett helyeket, főleg a rengeteg elakadt autó miatt. A mocskos ellenzék meg kapott az alkalmon és szépen belekapaszkodnak ebbe az helyzetbe és mocskolják a kormányt. A sok zombi meg csak bólogat rá, hogy igazuk van. Teszem hozzá fordított helyzetben ugyanez lett volna a helyzet. Ezért egy szemét, mocsok, rohadék az összes politikus párttól függetlenül.

Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Chat

#2747 Hozzászólás Szerző: Buluska »

ZsoltiLuiz írta: ha meg muszáj akkor vigyenek magukkal hóláncot, élelmet, hólapátot, és pokrócot.
+ vizet. Apam mindig ezt tanitotta hogy ennek alapnak kellene lennie. legalabbis nalunk ezek nelkul nem indul el senki iteletidoben.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Chat

#2748 Hozzászólás Szerző: Chester »

De emberek, ez már 2013! Minden 8 évesnek van már okostelefonja, és nem a köldökzsinórt vágják el születésükkör hanem a netkábelt... nehogymár ne tudjon rákeresni egy időjárásjelentésre... Azt se hiszem el, hogy nem volt beharangozva a médiában. Én ugyan itt nem nézek tv-t és nem hallgatok rádiót, de aligha hiszem, hogy egy ekkora vihart nem jelentenek előre.... már hétfőn mondta nagyanyám hogy ha jövök haza csütörtökön siessek mert hó lesz és hideg, nehogy megfázzak... A nagymamám, aki a 3310-est sem tudja használni.

Lusták voltak megnézni, nem is lepődök meg rajta.

Avatar
marknagy
Hozzászólások: 8022
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 11:05
Kedvenc játékos: Terry_Torres_Cole
Kedvenc exjátékos: Makelele_Drogba
Tartózkodási hely: Hajdúsámson - Debrecen

Re: Chat

#2749 Hozzászólás Szerző: marknagy »

ZsoltiLuiz írta:
jkopfner írta:
blackjack04 írta:Amúgy milyen érdekes ezt nyugati országokban valahogy megtudták oldani, itt nem sikerült. Vajon mi lehet az oka? :|
mi a faszt kellett volna csinálni?
Katasztrófa védelmi "jelzést" adni a tv-ben, rádióban hogy ez jön/jöhet, nem leszarni az előrejelzéseket. Hókotrókkal felkészülni, mind mennyiségben mind minőségben, mert ha képen láttátok az osztrák hókotrókat, nem olyanok voltak mint a mieink, (bár nem tudom van e különbség a nagyvárosi és autópályai között), azt a utcalány sms-t meg nem akkor kell/lehet küldeni mikor beütött a kula, hanem előtte egy két nappal hogy ha nem muszáj akkor ne induljanak útra, ha meg muszáj akkor vigyenek magukkal hóláncot, élelmet, hólapátot, és pokrócot.
Ember, 1 héttel azelőtt mindenhol bemondták hogy csütörtök este/pénteken nagy vihar várható országszerte hófúvással, a hőmérséklet pedig kb. +15 fokról -15 fokra fog csökkeni. Épeszű ember ilyenkor kitalálja, hogy -30 fok enyhülést nem derűs nappal, henem egy hatalmas vihar fogja kísérni.
We are the famous, the famous Chelsea!

Avatar
Zsolti_6
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2011. április 18., hétfő 19:35
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Zola-Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Chat

#2750 Hozzászólás Szerző: Zsolti_6 »

jkopfner írta:
blackjack04 írta:Amúgy milyen érdekes ezt nyugati országokban valahogy megtudták oldani, itt nem sikerült. Vajon mi lehet az oka? :|
mi a faszt kellett volna csinálni?
Katasztrófa védelmi "jelzést" adni a tv-ben, rádióban hogy ez jön/jöhet, nem leszarni az előrejelzéseket. Hókotrókkal felkészülni, mind mennyiségben mind minőségben, mert ha képen láttátok az osztrák hókotrókat, nem olyanok voltak mint a mieink, (bár nem tudom van e különbség a nagyvárosi és autópályai között), azt a utcalány sms-t meg nem akkor kell/lehet küldeni mikor beütött a kula, hanem előtte egy két nappal hogy ha nem muszáj akkor ne induljanak útra, ha meg muszáj akkor vigyenek magukkal hóláncot, élelmet, hólapátot, és pokrócot.
Ui.: utólag persze könnyű így ezt mondani, de az hogy nem csinált a kormány semmit az felháborító.
http://www.rbd.ultras.hu/" onclick="window.open(this.href);return false; ... érdekes
WE ARE THE CHAMPIONS! 2012.05.19. München

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2751 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

blackjack04 írta:Amúgy milyen érdekes ezt nyugati országokban valahogy megtudták oldani, itt nem sikerült. Vajon mi lehet az oka? :|
Kb. ugyanígy oldották meg, mint itt nálunk. Franciaországban, Ukrajnában is voltak halálos áldozatok és több napos hófogságban szenvedők az utakon. mi a faszt kellett volna csinálni? Én a 33 évem alatt nem emlékszem hasonló esetre. Nem vagyok fideszes, sőt egyik párt szimpatizánsa sem. De ami már hosszú évek óta zajlik ebben az országban kormány és ellenzék oldalon az több, mint felháborító. Nem beszélve a magyarok többségéről, aki örök elégedetlen, mindig mindent csak kritizálni tudó és buta, mint a föld.

alpar08
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008. augusztus 3., vasárnap 15:49
Kedvenc játékos: Luiz
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Chat

#2752 Hozzászólás Szerző: alpar08 »

:) Lehetsz értelmes és boldog is egyszerre. Ez a kettõ tudtommal nincs elválasztva.
(persze ez is csak egy vélemény)
-=Kék vér=-

langidave
Hozzászólások: 1312
Csatlakozott: 2010. augusztus 28., szombat 12:27
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Chat

#2753 Hozzászólás Szerző: langidave »

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sp ... hment.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kemény, hogy minden szarért elmeszelnek embereket, de se ez se ferdinánd torres földbedöngölése miatt semmi büntetést nem osztanak ki. JTt a bíróság mentette fel, de ezek a szemetek megbüntették, de ha valaki így beleszáll az ellenfélbe az semmi? vagy ha a bíró háta mögött fellök valakit az semmi?

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2754 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Persze, de pontosan azért van erre igényed, mert értelmes vagy, viszont ha egyszerű lennél, mint a társadalmunk jó része, akkor nem is tartanád fontosnak, nem tudnád, milyen intelligensnek lenni, ergo nem is csinálnál belőle problémát.
A boldogság pedig csak az idióták illúziója.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Chat

#2755 Hozzászólás Szerző: paco83 »

dankodavid írta:Sőt, igényli a butaságot, menekülnek a döntés-és konfliktushelyzetek elől, csak az utasítást várják arra vonatkozóan, hogy MIT és HOGYAN csináljanak, és lényegében én meg is értem őket, de teljesen komolyan. Mennyivel egyszerűbb lenne úgy az élet, ha mondjuk 90-es IQ-m lenne, semmit sem értenék a világból, a körülöttem zajló folyamatokból, és elég lenne a délutáni Mónika-show a szabadidőm és figyelmem lekötésére. Csodaszámba megy, ha találkozok valakivel, aki alkalmas az öt percnél hosszabb beszélgetésre anyázás nélkül csak azért, mert különbözik a véleményünk. Ráadásul egyébként, nem csak buták az emberek, hanem unalmasak is. Egyszerűbb élből utálni és elidegeníteni a nagy többséget, akkor legalább nem kell érdeklődést színlelni a szánalmas életük iránt.
Egy ismerősömmel ehhez hasonló beszélgetést folytattam le pont vagy két éve. Ő azt mondta, hogy tök jó azoknak akik butábbak és nem gondolkoznak, mert legalább boldogok mivel nem fogják fel a problémákat. Erre én azt mondtam (és ezt még mindig tartom), hogy inkább legyek értelmes, mert úgy legalább fel tudom fogni a körülöttem zajló dolgokat.
De persze kinek mire van igénye.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2756 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Sőt, igényli a butaságot, menekülnek a döntés-és konfliktushelyzetek elől, csak az utasítást várják arra vonatkozóan, hogy MIT és HOGYAN csináljanak, és lényegében én meg is értem őket, de teljesen komolyan. Mennyivel egyszerűbb lenne úgy az élet, ha mondjuk 90-es IQ-m lenne, semmit sem értenék a világból, a körülöttem zajló folyamatokból, és elég lenne a délutáni Mónika-show a szabadidőm és figyelmem lekötésére. Csodaszámba megy, ha találkozok valakivel, aki alkalmas az öt percnél hosszabb beszélgetésre anyázás nélkül csak azért, mert különbözik a véleményünk. Ráadásul egyébként, nem csak buták az emberek, hanem unalmasak is. Egyszerűbb élből utálni és elidegeníteni a nagy többséget, akkor legalább nem kell érdeklődést színlelni a szánalmas életük iránt.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Chat

#2757 Hozzászólás Szerző: paco83 »

dankodavid írta:Ki írta, hogy meglepődtem? Egész egyszerűen csak elegem van ebből az egész nyomorult, álszent világból, és nem tudom hang nélkül elviselni az ilyen szintű megkülönböztetést, és azt, hogy velünk mindent meglehet csinálni, aztán majd megy nagy szemekkel a csodálkozás, ha mondjuk nálam sokkal primitívebb emberek a magyar-románra késekkel mennek, és felszabdalják őket hatszoros túlerőben.
Valóban nem írtad, de nekem úgy tűnt. Úgy fest tévedtem. :)
Ez nem álszentség, csupán amit meglehet tenni azt megteszik azzal(azokkal) aki hagyja (akik hagyják). A legtöbb embernek sajnos még az agya sincs meg hozzá, hogy lássa az utat a változáshoz.
Például én egy multinál dolgozom ahol van szakszervezet (bár inkább csak dísz, de van). A legtöbb ember nem lép be, mert kevesen vannak, vagy aki bent van már kilép, mert nem ér el semmit a szakszervezet. Volt olyan aki azt mondta, hogy majd akkor lép be amikor sokan lesznek benne.
Persze ez kiragadott példa, de jól mutatja, hogy merre is halad a világ. Az emberek java buta és örömét leli abban, hogy egyre butábbá teszik őt.

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Chat

#2758 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Ki írta, hogy meglepődtem? Egész egyszerűen csak elegem van ebből az egész nyomorult, álszent világból, és nem tudom hang nélkül elviselni az ilyen szintű megkülönböztetést, és azt, hogy velünk mindent meglehet csinálni, aztán majd megy nagy szemekkel a csodálkozás, ha mondjuk nálam sokkal primitívebb emberek a magyar-románra késekkel mennek, és felszabdalják őket hatszoros túlerőben.
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Chat

#2759 Hozzászólás Szerző: paco83 »

dankodavid írta:http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... on-2227789

Mennyibe, hogy ebből nem lesz nemzetközi felháborodás, és nem fognak zárt kapukkal büntetni? Annyira felháborító, ha ezt mi csináljuk, akkor a külföldi sajtó már hiénaként ugrott volna a hírre, és brutálisan hatásvadász szalagcímeket írtak volna "szélsőjobboldali nézeteket valló, állatként viselkedő, szervezetten randalírozó huligánbandákról...
Én csak azt nem értem, hogy ezen miért vagy meglepődve. Tudom, hogy az emberek nagy többsége csak legyint az összeesküvés elméletekre, de van egy pár amiben van ráció, ha jól belegondol az ember. Bár az tény, hogy manapság a legtöbb ember le van ragadva a különböző valóság show-k szintjén... :(

Avatar
paco83
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1210
Csatlakozott: 2006. február 2., csütörtök 12:01
Kedvenc exjátékos: Tore Andre Flo
Tartózkodási hely: Hatvan

Re: Chat

#2760 Hozzászólás Szerző: paco83 »

Николаевич írta:
paco83 írta: Gervinho pedig miért ne tudná? Nem a 19. században vagyunk, ahol szinte semmi infóáramlás nincs.
Amúgy meg ezt az egész rasszizmust túlságosan felfújják, teljesen feleslegesen.

Abból indultam ki hogy a legtöbb európai futballistának annyi esze van mint egy zsák kőnek, mert egész életében a focira koncentrált a tanulás helyett. Gervinho pedig a '80-as években volt gyerek egy nagyon szegény afrikai országban, ahol rengeteg ember éhezik, nem hiszem hogy nagyon foglalkoztatta őket a 20. század eleji nyugat-európai politikai problémák..

De ha tudja is mi az akkor sem hinném hogy náci lenne :D
Attól, hogy gyerekként szegény volt, még nem következik egyből, hogy tanulatlannak is kell lennie. Azóta nyilván néz tv-t, filmeket, stb. Szóval az nem lehet mentség semmire, hogy anno gyerekként nem tudott tanulni.

A II. vh-ban voltak barna bőrű katonák a német hadseregen. Egy könyvben például valami arab(?) turbános ember volt lefotózva, horogkeresztes egyenruhában....

Válasz küldése