Zene

Off-Topic Chat egyéb témákról.
Üzenet
Szerző
Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#761 Hozzászólás Szerző: undertow »

A hangszeres tudás mindkét bandában a topon van, de a Cynic egész egyszerűen összetettebb és érdekesebb (és egyértelműen nehezebben emészthető) zenei műveket komponál. A Focus '93-ban egy teljesen egyedi és korát megelőző album volt. Nem azért mert simén kenterbe verte volna az Images and Wordst vagy az Awake-et, hanem azért mert amíg azokat több tucat másik progmetál banda anyagával lehetett hasonlítgatni, addig igen sokáig keresgélhettél volna másik bandát amelyik a death metalt vegyíti a jazz fusionnel. Számomra a Cynic sokkal kreatívabban használta fel a zenei (hangszeres) tudását, mint a DT.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#762 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

tru23 írta:
Cynicet volt szerencsém élőben látni a DT előzenekaraként pár éve, igazából kb lezenélték a DT-t. Hatalmas volt.
Aha, lezenélték:D

Avatar
tru23
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2012. április 3., kedd 20:33
Kedvenc játékos: David Luiz
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Zene

#763 Hozzászólás Szerző: tru23 »

Cynicet volt szerencsém élőben látni a DT előzenekaraként pár éve, igazából kb lezenélték a DT-t. Hatalmas volt.
José Mourinho, forever a Chelsea blue!

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Zene

#764 Hozzászólás Szerző: Chester »

http://www.youtube.com/watch?v=lDSE7tnVdFg" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#765 Hozzászólás Szerző: undertow »

http://grooveshark.com/#!/album/Focus+R ... 004/682855" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Zene

#766 Hozzászólás Szerző: Chester »

http://www.youtube.com/watch?v=227m9lw5CcI" onclick="window.open(this.href);return false;
(Sex Pistols)

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3211
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Zene

#767 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

http://www.youtube.com/watch?v=bek1y2uiQGA&sns=fb" onclick="window.open(this.href);return false;
(Avicii)

Rohadt jó ez a klip! :D
211! NEW RECORD!

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Zene

#768 Hozzászólás Szerző: Wisey »

jkopfner írta:
ChesterB írta:
jkopfner írta:Ez a tomorrow land és az ehhez hasonló fesztiválok tényleg nagyon nagy élményt nyújtanak, csak nem zeneileg. Maga a fesztivál érzés 100%-os. Nem tudom elképzelni, hogy ezt kibírja épeszű ember drogok nélkül. Nagyon látszik, hogy ezeknek az embereknek tökmindegy ki van a DJ. pult mögött egy régi nintendo játék zenéje is bömbölhetne. Az itt fellépők 95%-a sajnos semmilyen értéket nem közvetít zeneileg sem és szövegileg meg pláne nem. És itt rögtön képbe kerül a társadalom folyamatos és gyors ütemben történő elbutulása. Hangsúlyozom, hogy a fesztivál érzés az hatalmas és tele van jobbnál jobb nőkkel. Ellenben egy metál vagy rock fesztiválon a többség a zenekarok, zenészek miatt megy ki, akiktől hatalmas élményt kapnak. Azt ugye tudjátok, hogy DJ bárkiből, bármikor lehet kb. egy hét alatt, de egy hangeszerrel tökéletesen megtanulni játszani egy élet is kevés sokszor.

http://www.youtube.com/watch?v=MUEs5Wmxo2A" onclick="window.open(this.href);return false;
Ezt úgy írtad volna, mintha a rockfesztiválokon nem lennének bedrogozva. :D A mondandóddal egyet értek, de ebbe az egybe azért belekötnék.
Persze bele lehet kötni, de a legtöbb rockernek a zene a drog:) A többség egyébként csak vedel meg max füvezik. Amíg egy tomorrowland-en a 95%-nak akkora a puppillája, mint michelle Wild segglyuka.
Szerintem tulmisztifikalod a rockkoncerteket, föleg a fesztivalokat. Ott is rengeteg a reszeg, aki talan nem is emlekszik hogy epp melyik koncerten bulizott. Ott vannak a haverok, van sör, stb...
Mas az amikor kifizet az ember 10-15 ezret egy komoly koncertert (AC/DC, Metallica, stb.), mert ott azert eleg luxus hulyere inni magad, hogy aztan ne emlekezz semmire.

Nem vagyok "diszkos" de lehet hogy csak egy-ket sörrel (azaz valami trendi koktellal ;)) a gyomorban bulizzak vegig sokan et az egesz Tomorrowlandet. Lattal mar olyan "rockert", aki nem iszik meg egy-ket sört egy rockkoncert alatt/elött? ;)

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#769 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

undertow írta:
jkopfner írta:Nem lóvé kérdése, piára sokkal többet költesz, mint pl. egy bogyóra.
Én lehet, de az én gyomrom már öreg és nem bírja a szar piát ;)
Én már csak a jó házi pálinkát bírom meginni tisztán a rövid italok közül.

http://www.youtube.com/watch?v=yAnQG3r3-5Y" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#770 Hozzászólás Szerző: undertow »

jkopfner írta:Nem lóvé kérdése, piára sokkal többet költesz, mint pl. egy bogyóra.
Én lehet, de az én gyomrom már öreg és nem bírja a szar piát ;)

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#771 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

undertow írta:
jkopfner írta: Persze bele lehet kötni, de a legtöbb rockernek a zene a drog:) A többség egyébként csak vedel meg max füvezik. Amíg egy tomorrowland-en a 95%-nak akkora a puppillája, mint michelle Wild segglyuka.
A többségnek erre van pénze ;)
Egyébként szerintem kevés rosszabb drog van az alkoholnál.
Nem lóvé kérdése, piára sokkal többet költesz, mint pl. egy bogyóra.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#772 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

ChesterB írta:A fű is drog nem? Én eddig így tudtam. Márpedig egy általános iskolában is füveznek manapság, egy fesztiválon pláne.
Persze drog, de azért ne hasonlítsuk már össze a speed-del, kokóval, ekivel.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#773 Hozzászólás Szerző: undertow »

jkopfner írta: Persze bele lehet kötni, de a legtöbb rockernek a zene a drog:) A többség egyébként csak vedel meg max füvezik. Amíg egy tomorrowland-en a 95%-nak akkora a puppillája, mint michelle Wild segglyuka.
A többségnek erre van pénze ;)
Egyébként szerintem kevés rosszabb drog van az alkoholnál.

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Zene

#774 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

jkopfner írta:Azt ugye tudjátok, hogy DJ bárkiből, bármikor lehet kb. egy hét alatt, de egy hangeszerrel tökéletesen megtanulni játszani egy élet is kevés sokszor.
Igen, lehet. És pont úgy nem fog játszani egy hét után egy Tomorrowland-en, ahogy egy rockzenész sem fog egy hét után a legnagyobb rockfesztiválokon. Ne kezdjük megint ezt a vitát, unalmas. :wink:
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#775 Hozzászólás Szerző: undertow »

ChesterB írta:A fű is drog nem? Én eddig így tudtam. Márpedig egy általános iskolában is füveznek manapság, egy fesztiválon pláne.
kávé, tea, csoki...

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Zene

#776 Hozzászólás Szerző: undertow »

jkopfner írta: Isten nyugosztalja Peter Steele-t. Nagy trauma volt számomra a halála, nagyon szerencsés vagyok, hogy láthattam őket élőben.
'97 Pecsa?

Mióta Dimebaget lelőtték engem zenész halála nem döbbentett meg...

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Zene

#777 Hozzászólás Szerző: Chester »

A fű is drog nem? Én eddig így tudtam. Márpedig egy általános iskolában is füveznek manapság, egy fesztiválon pláne.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Zene

#778 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

ChesterB írta:
jkopfner írta:Ez a tomorrow land és az ehhez hasonló fesztiválok tényleg nagyon nagy élményt nyújtanak, csak nem zeneileg. Maga a fesztivál érzés 100%-os. Nem tudom elképzelni, hogy ezt kibírja épeszű ember drogok nélkül. Nagyon látszik, hogy ezeknek az embereknek tökmindegy ki van a DJ. pult mögött egy régi nintendo játék zenéje is bömbölhetne. Az itt fellépők 95%-a sajnos semmilyen értéket nem közvetít zeneileg sem és szövegileg meg pláne nem. És itt rögtön képbe kerül a társadalom folyamatos és gyors ütemben történő elbutulása. Hangsúlyozom, hogy a fesztivál érzés az hatalmas és tele van jobbnál jobb nőkkel. Ellenben egy metál vagy rock fesztiválon a többség a zenekarok, zenészek miatt megy ki, akiktől hatalmas élményt kapnak. Azt ugye tudjátok, hogy DJ bárkiből, bármikor lehet kb. egy hét alatt, de egy hangeszerrel tökéletesen megtanulni játszani egy élet is kevés sokszor.

http://www.youtube.com/watch?v=MUEs5Wmxo2A" onclick="window.open(this.href);return false;
Ezt úgy írtad volna, mintha a rockfesztiválokon nem lennének bedrogozva. :D A mondandóddal egyet értek, de ebbe az egybe azért belekötnék.
Persze bele lehet kötni, de a legtöbb rockernek a zene a drog:) A többség egyébként csak vedel meg max füvezik. Amíg egy tomorrowland-en a 95%-nak akkora a puppillája, mint michelle Wild segglyuka.

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Zene

#779 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

ChesterB írta:Ezt úgy írtad volna, mintha a rockfesztiválokon nem lennének bedrogozva. A mondandóddal egyet értek, de ebbe az egybe azért belekötnék.
Aha. Mert kurvára nincsenek. Voltam Csehországban Brutal Assaulton, ami kb a legdurvább zenei fesztivál, és egy bedrogozott embert nem láttam, részeget se sokat. A metál nem erről szól.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Zene

#780 Hozzászólás Szerző: Chester »

jkopfner írta:Ez a tomorrow land és az ehhez hasonló fesztiválok tényleg nagyon nagy élményt nyújtanak, csak nem zeneileg. Maga a fesztivál érzés 100%-os. Nem tudom elképzelni, hogy ezt kibírja épeszű ember drogok nélkül. Nagyon látszik, hogy ezeknek az embereknek tökmindegy ki van a DJ. pult mögött egy régi nintendo játék zenéje is bömbölhetne. Az itt fellépők 95%-a sajnos semmilyen értéket nem közvetít zeneileg sem és szövegileg meg pláne nem. És itt rögtön képbe kerül a társadalom folyamatos és gyors ütemben történő elbutulása. Hangsúlyozom, hogy a fesztivál érzés az hatalmas és tele van jobbnál jobb nőkkel. Ellenben egy metál vagy rock fesztiválon a többség a zenekarok, zenészek miatt megy ki, akiktől hatalmas élményt kapnak. Azt ugye tudjátok, hogy DJ bárkiből, bármikor lehet kb. egy hét alatt, de egy hangeszerrel tökéletesen megtanulni játszani egy élet is kevés sokszor.

http://www.youtube.com/watch?v=MUEs5Wmxo2A" onclick="window.open(this.href);return false;
Ezt úgy írtad volna, mintha a rockfesztiválokon nem lennének bedrogozva. :D A mondandóddal egyet értek, de ebbe az egybe azért belekötnék.

Válasz küldése