Kvízjáték 2011

Ötletek, panaszok, vélemények a honlappal és a fórummal kapcsolatban.
Üzenet
Szerző
Kenobi
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009. március 14., szombat 14:05
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Eidur Gudjohnsen
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Kvízjáték 2011

#161 Hozzászólás Szerző: Kenobi »

fsza hogy félrenyomtam tasmániára, most nézem :@

Danelka
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. április 23., szombat 14:30
Kedvenc játékos: Torres
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Kvízjáték 2011

#162 Hozzászólás Szerző: Danelka »

danihorvath11 írta:Azt szeretném kérdezni, hogy az előző fordulóban a stadion-világításos kérdésre hol lehetett volna megtalálni a választ? Mert én órákig kerestem, de a végén csak tippelni tudtam. (természetesen nem jött be)
Ezt nekem is elmondhatnátok, én is csak kizárásos alapon tudtam megcsinálni.. :D

danihorvath11
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009. március 22., vasárnap 17:16
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Kvízjáték 2011

#163 Hozzászólás Szerző: danihorvath11 »

Azt szeretném kérdezni, hogy az előző fordulóban a stadion-világításos kérdésre hol lehetett volna megtalálni a választ? Mert én órákig kerestem, de a végén csak tippelni tudtam. (természetesen nem jött be)

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#164 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Greench írta:edzőknél a segededzőt beleszámoljam? (assistant manager) azzal együtt **.. de köztes nincs :-O
Segédedzőket nem kell, de az ideiglenesen megbízott menedzsereket ('caretaker manager') igen!

Avatar
Greench
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2008. január 29., kedd 23:02
Kedvenc játékos: Petr Cech
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Salgótarján

Re: Kvízjáték 2011

#165 Hozzászólás Szerző: Greench »

edzőknél a segededzőt beleszámoljam? (assistant manager) azzal együtt **.. de köztes nincs :-O
Chelsea mindenek felett! GO BLUES!

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#166 Hozzászólás Szerző: Wisey »

tegwol írta:
Wisey írta:
acsisti13 írta:"Mikor szerepelt először a klub az UEFA Kupában? (VVK nem számít)" A kérdés a KEK-et (UEFA Cup Winner's Cup) nem zárja ki és a VVK-t (Fairs Cup) nevezték át a '60/61-es szezontól KEK-re.
Abszolút kizárja, hiszen a KEK (Cup Winners' Cup) és az UEFA Kupa (UEFA Cup) két teljesen más sorozat volt.
A VVK-t azért írtam bele a kérdésbe, mert az UEFA Kupa jogelődje volt, és emiatt megtévesztő lett volna.
A KEK teljesen megszűnt, és az kizárólag a nemzeti kupagyőztesek vetélkedése volt (és sosem hígult fel, mint a BL).
Akkor a KEK nem az UEFA Kupa és a BEK nem a BL elődje? :o Számomra így elég megtévesztő volt ez a kérdés, mivel ezidáig ebben a tudtaban éltem. Mikor megtaláltam ezt a meccset: Chelsea 4 - 2 Viktoria Zizkov (European Cup Winners Cup: 15-09-1994), gondolkodás nélkül írtam a 94'-et. :(
Nem bizony. Azért nem emeltük ki a KEK-et a kérdésben, mert úgy éreztük, mindenki tudja, hogy mi a különbség a BEK/BL, KEK és UEFA Kupa között.
Persze, aki 1999-ben még nem követte a futballvilágot, annak ez nem biztos hogy egyértelmű. Ezek szerint öregek vagyunk már, hogy emlékszünk a KEK-re? :)

De ha már KEK-ről van szó, ott már 1971-ben indult a Chelsea, az 1970-es FA Kupa győzelemnek köszönhetően (és akkor meg is nyerte a KEK-et!).

Avatar
tegwol
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009. január 5., hétfő 17:16
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Gyömöre

Re: Kvízjáték 2011

#167 Hozzászólás Szerző: tegwol »

Wisey írta:
acsisti13 írta:"Mikor szerepelt először a klub az UEFA Kupában? (VVK nem számít)" A kérdés a KEK-et (UEFA Cup Winner's Cup) nem zárja ki és a VVK-t (Fairs Cup) nevezték át a '60/61-es szezontól KEK-re.
Abszolút kizárja, hiszen a KEK (Cup Winners' Cup) és az UEFA Kupa (UEFA Cup) két teljesen más sorozat volt.
A VVK-t azért írtam bele a kérdésbe, mert az UEFA Kupa jogelődje volt, és emiatt megtévesztő lett volna.
A KEK teljesen megszűnt, és az kizárólag a nemzeti kupagyőztesek vetélkedése volt (és sosem hígult fel, mint a BL).
Akkor a KEK nem az UEFA Kupa és a BEK nem a BL elődje? :o Számomra így elég megtévesztő volt ez a kérdés, mivel ezidáig ebben a tudtaban éltem. Mikor megtaláltam ezt a meccset: Chelsea 4 - 2 Viktoria Zizkov (European Cup Winners Cup: 15-09-1994), gondolkodás nélkül írtam a 94'-et. :(

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#168 Hozzászólás Szerző: Wisey »

acsisti13 írta:"Mikor szerepelt először a klub az UEFA Kupában? (VVK nem számít)" A kérdés a KEK-et (UEFA Cup Winner's Cup) nem zárja ki és a VVK-t (Fairs Cup) nevezték át a '60/61-es szezontól KEK-re.
Abszolút kizárja, hiszen a KEK (Cup Winners' Cup) és az UEFA Kupa (UEFA Cup) két teljesen más sorozat volt.
A VVK-t azért írtam bele a kérdésbe, mert az UEFA Kupa jogelődje volt, és emiatt megtévesztő lett volna.
A KEK teljesen megszűnt, és az kizárólag a nemzeti kupagyőztesek vetélkedése volt (és sosem hígult fel, mint a BL).

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Kvízjáték 2011

#169 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Talmaszabi írta:Szeretném megkérdezni, hogy ti meg tudtátok csinálni a pénzfeldobásos kérdést, mert nekem valami nem stimmel?
Ja.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6259
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Kvízjáték 2011

#170 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Szeretném megkérdezni, hogy ti meg tudtátok csinálni a pénzfeldobásos kérdést, mert nekem valami nem stimmel?
6+8+5+4+1+1+2+1

Danelka
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. április 23., szombat 14:30
Kedvenc játékos: Torres
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Kvízjáték 2011

#171 Hozzászólás Szerző: Danelka »

béla írta:
Danelka írta:Nekem még egy olyan kérdésem lenne a második kérdéssel kapcsolatban, hogy ugye azokat is bele kell számolni akik egyszerre voltak a csapat játékosa és edzője?
attól függ :D szerintem ha egyszerre lett játékos és edző azt nem kell beleszámolni, de aki először játékos volt,és utána lett játékos-edző azt igen :D szerintem :D
Na mind1, nekem kijött egy szám ami bennevan a lehetséges megoldások között, szóval biztos jó lesz :D

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Kvízjáték 2011

#172 Hozzászólás Szerző: béla »

Danelka írta:Nekem még egy olyan kérdésem lenne a második kérdéssel kapcsolatban, hogy ugye azokat is bele kell számolni akik egyszerre voltak a csapat játékosa és edzője?
attól függ :D szerintem ha egyszerre lett játékos és edző azt nem kell beleszámolni, de aki először játékos volt,és utána lett játékos-edző azt igen :D szerintem :D

Danelka
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. április 23., szombat 14:30
Kedvenc játékos: Torres
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Kvízjáték 2011

#173 Hozzászólás Szerző: Danelka »

Nekem még egy olyan kérdésem lenne a második kérdéssel kapcsolatban, hogy ugye azokat is bele kell számolni akik egyszerre voltak a csapat játékosa és edzője?

Danelka
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. április 23., szombat 14:30
Kedvenc játékos: Torres
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Kvízjáték 2011

#174 Hozzászólás Szerző: Danelka »

acsisti13 írta:"Mikor szerepelt először a klub az UEFA Kupában? (VVK nem számít)" A kérdés a KEK-et (UEFA Cup Winner's Cup) nem zárja ki és a VVK-t (Fairs Cup) nevezték át a '60/61-es szezontól KEK-re.
A KEK a 60/61-es szezonban indult, a VVK viszont egészen a 70/71-es szezonig tartott, tehát a VVK-t nem nevezhették át KEK-re, és így a kérdés kizárja a KEK-et mivel az egy teljesen más sorozat ;)

Avatar
acsisti13
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 21:43
Kedvenc játékos: J. Terry
Kedvenc exjátékos: E. Gudjohnsen
Tartózkodási hely: Szászvár, Baranya m./Bp.

Re: Kvízjáték 2011

#175 Hozzászólás Szerző: acsisti13 »

"Mikor szerepelt először a klub az UEFA Kupában? (VVK nem számít)" A kérdés a KEK-et (UEFA Cup Winner's Cup) nem zárja ki és a VVK-t (Fairs Cup) nevezték át a '60/61-es szezontól KEK-re.
Mindörökké Chelsea!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Kvízjáték 2011

#176 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

gerawba írta:
Wisey írta:Az igazi egy élő kvízverseny lenne, segítség nélkül, ott dőlne el igazán, ki mit tud!
Arra azért igen kíváncsi lennék, hogy ki tudná fejből, hogy Tasmániában játszottunk '65-ben, vagy azt, hogy 96/97-ben hány kapus védett, esetleg az összes edzőnk nevét fejből 1905-től (plussz még azt is, hogy játszottak-e is a csapatban vagy nem)...
Azért akkor a kérdések sem ilyenek lennének, mert a mostaniak közül csak 1-2-t tudna megválaszolni egy igazi szurkoló is elsőre.

(Egyébként még mindig nem vágom mire céloztál tegnap este, mert azóta kaptam egy olyan válasz, aminek köze nincs a lehetőségekhez.)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Kvízjáték 2011

#177 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Wisey írta:Az igazi egy élő kvízverseny lenne, segítség nélkül, ott dőlne el igazán, ki mit tud!
Arra azért igen kíváncsi lennék, hogy ki tudná fejből, hogy Tasmániában játszottunk '65-ben, vagy azt, hogy 96/97-ben hány kapus védett, esetleg az összes edzőnk nevét fejből 1905-től (plussz még azt is, hogy játszottak-e is a csapatban vagy nem)...
Mostanában a rosszabb években is 50+ meccset játsszunk, pár évre visszamenőleg se tud már mindent az ember.

(de hasznos jó játék, tényleg kb. az a lényege, hogy egy csomó érdekes infót lehet látni keresgélés közben - és minél nehezebb a kérdés, annál többet kell kutatni, annál több érdekesség derül ki)
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#178 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Hát igen, az interneten gyakorlatilag minden elérhető, csak keresni kell tudni ;)
Ami pedig nincs fent az interneten, arra a tippelés marad, ami ugyancsak nem fair. Az igazi egy élő kvízverseny lenne, segítség nélkül, ott dőlne el igazán, ki mit tud!
De többször is elmondtuk, hogy ez elsődlegesen játék, és az a cél hogy az emberek utánaolvassanak a sztoriknak, és "tanuljanak" ;)

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Kvízjáték 2011

#179 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Danelka írta:Szerintem se voltak olyan nehezek a kérdések, mint az előző fordulóban. :D Volt amelyiket lehetett tudni, volt amelyiket pár perc kereséssel meg lehetett találni, egyedül a 2. kérdés volt az ami egy kicsit több időbe tellett, lehet csak az én módszerem miatt. :D
Az utolsó 3 nekem is nagyon könnyen ment, mivel a 4-est tudtam, a többi meg pofon egyszerű keresés. A másodikkal kicsit kellett vesződnöm, de azt hiszem az is megvan. Az elsőre pedig még nem volt időm, de szerintem azt sem lehet nehéz megtalálni.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Danelka
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011. április 23., szombat 14:30
Kedvenc játékos: Torres
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Kvízjáték 2011

#180 Hozzászólás Szerző: Danelka »

Szerintem se voltak olyan nehezek a kérdések, mint az előző fordulóban. :D Volt amelyiket lehetett tudni, volt amelyiket pár perc kereséssel meg lehetett találni, egyedül a 2. kérdés volt az ami egy kicsit több időbe tellett, lehet csak az én módszerem miatt. :D

Válasz küldése