Kvízjáték 2011

Ötletek, panaszok, vélemények a honlappal és a fórummal kapcsolatban.
Üzenet
Szerző
Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Kvízjáték 2011

#41 Hozzászólás Szerző: Gábor »

Ramox írta:
Gábor írta:Majd kiderül. Emiatt ne essünk egymásnak. :wink:
Senki sem esett senkinek, én csak kérdezem, hogy hogy lehetsz ennyire biztos a válaszodban? :)
Te ugyanúgy tévedhettél, ahogy mi is
Gábor írta:Majd kiderül.
Farewell Didier!

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Kvízjáték 2011

#42 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

kiskacsa08 írta:Én betippelek egyet, de nagyon-nagyon kíváncsi leszek az értékelésre...
Én is így vagyok vele, de attól tartok, hogy kiakadás lesz a végén! :D :D :D
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#43 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Gábor írta:Mjad kiderül. Emiatt ne essünk egymásnak. :wink:
Senki sem esett senkinek, én csak kérdezem, hogy hogy lehetsz ennyire biztos a válaszodban? :)
Te ugyanúgy tévedhettél, ahogy mi is

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Kvízjáték 2011

#44 Hozzászólás Szerző: Gábor »

Ramox írta:
kiskacsa08 írta:
Gábor írta:Egyik lehetőség sem. Van megoldás és nem az amit itt sokan szajkóztok. :wink:
Most ne mondd nekem, hogy miután többször leellenőriztem a teljes akkori játékoskeretet, minden igazolást, mindent beleszámítva, valami elkerülte a figyelmem. Ezt nem tudom elhinni.
Illetve Gábor, honnan tudod, hogy nem Te néztél el valamit? Én minden személyt leellenőriztem, kiírogattam 1-1 meccset mindegyikhez. Nem tudom hol tévedhettem, de szerintem sehol. Leellenőriztem mindenkinél hogy mikor igazolt el, mikor jött, és hogy mikor játszották a meccset, és pályára lépett-e. Mindent.
Mjad kiderül. Emiatt ne essünk egymásnak. :wink:
Farewell Didier!

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#45 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Én betippelek egyet, de nagyon-nagyon kíváncsi leszek az értékelésre...
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#46 Hozzászólás Szerző: Ramox »

kiskacsa08 írta:
Gábor írta:Egyik lehetőség sem. Van megoldás és nem az amit itt sokan szajkóztok. :wink:
Most ne mondd nekem, hogy miután többször leellenőriztem a teljes akkori játékoskeretet, minden igazolást, mindent beleszámítva, valami elkerülte a figyelmem. Ezt nem tudom elhinni.
Illetve Gábor, honnan tudod, hogy nem Te néztél el valamit? Én minden személyt leellenőriztem, kiírogattam 1-1 meccset mindegyikhez. Nem tudom hol tévedhettem, de szerintem sehol. Leellenőriztem mindenkinél hogy mikor igazolt el, mikor jött, és hogy mikor játszották a meccset, és pályára lépett-e. Mindent.

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Kvízjáték 2011

#47 Hozzászólás Szerző: Gábor »

rafanadal írta:Azért vicces, hogy 3 embernek is 8 jön ki. Valami nem stimmel a kérdéssel. Megnéztem egyesével minden játékost és minden válogatott meccsüket (2-szer is) és akkor is 8 jön ki.
Nem foglak győzködni. A kédéssel semmi baj nincsen és amint látom mindannyian holtágra futottatok. Innentől a ti bajotok! :wink:
Farewell Didier!

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#48 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Gábor írta:Egyik lehetőség sem. Van megoldás és nem az amit itt sokan szajkóztok. :wink:
Most ne mondd nekem, hogy miután többször leellenőriztem a teljes akkori játékoskeretet, minden igazolást, mindent beleszámítva, valami elkerülte a figyelmem. Ezt nem tudom elhinni.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Kvízjáték 2011

#49 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Azért vicces, hogy 3 embernek is 8 jön ki. Valami nem stimmel a kérdéssel. Megnéztem egyesével minden játékost és minden válogatott meccsüket (2-szer is) és akkor is 8 jön ki.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Kvízjáték 2011

#50 Hozzászólás Szerző: Gábor »

kiskacsa08 írta:Én is már milliószor leellenőriztem, és nekem is 8. El is küldtem Wisey-nak a listámat, és azt válaszolta, hogy több helyen is hibás. Utána is leellenőriztem minden egyes játékos minden válogatott meccsét napra pontosan, és akkor is ugyanaz a 8 jött ki. Szóval nem tudom, vagy ennyien ugyanazt néztük be, vagy nincs a helyes válasz a lehetőségek között.
Egyik lehetőség sem. Van megoldás és nem az amit itt sokan szajkóztok. :wink:
Farewell Didier!

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#51 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Én is már milliószor leellenőriztem, és nekem is 8. El is küldtem Wisey-nak a listámat, és azt válaszolta, hogy több helyen is hibás. Utána is leellenőriztem minden egyes játékos minden válogatott meccsét napra pontosan, és akkor is ugyanaz a 8 jött ki. Szóval nem tudom, vagy ennyien ugyanazt néztük be, vagy nincs a helyes válasz a lehetőségek között.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#52 Hozzászólás Szerző: Ramox »

rafanadal írta:Van egy apróbb gond az utolsó kérdéssel. Akárhogy is számolom nekem 8 játékos jön ki, ilyen válasz pedig nincs. Figyelembe vettem azt is, hogy ki mikor érkezett, illetve mikor távozott, de akárhogy is nézem 8 a válasz.
Ugyan ez volt a problémám nekem is, mikor csináltam... A legrosszabb az egészben, hogy még tippelni sem lehet mert 7 vagy 9 van, tehát itt nincs olyan lehetőség, hogy a közelebbihez tippelsz.... :\

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Kvízjáték 2011

#53 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Van egy apróbb gond az utolsó kérdéssel. Akárhogy is számolom nekem 8 játékos jön ki, ilyen válasz pedig nincs. Figyelembe vettem azt is, hogy ki mikor érkezett, illetve mikor távozott, de akárhogy is nézem 8 a válasz.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#54 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Ramox, sajnáljuk ha rossz szájízzel búcsúzol a játéktól, próbáld tényleg csak játéknak felfogni.
Azért csináltam a döntő(nek szánt) utolsó fordulót, hogy ne négyen álljanak ugyanannyi ponttal az élen. Nem azért, mert nem lett volna megoldható hogy még egy kisebb-nagyobb nyereménytárgyat bevállaljunk.

Illetve az is tény hogy sok egyszerű kérdés volt, ami minimális erőfeszítéssel kikereshető volt az interneten. Tehát nyomozgatni jó volt, de tól sok erőfeszítést (többnyire) nem igényeltek.
A pontok is azt mutatták, hogy túl könnyű volt sokaknak a játék, ezért próbáltam szándékosan szivatósabb kérdéseket keresni a legvégére. De azt továbbra is tartom, hogy a legtöbb kérdésre most is megvan a válasz az interneten.

(Az ötödik kérdéssor elemzését megírom hamarosan.)

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#55 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Nos végeztem. 1 teljes napot rááldoztam, mert úgy vagyok vele, hogy eddig is becsülettel végigcsináltam, akkor most már nem adom fel, bár őszintén szólva nagyon elment a kedvem már attól, hogy igen, lehet hogy az eddigi 5 forduló során minden fordulóban 4 egyszerű kérdés volt, azonban mégis csak négyen maradtunk az xxx emberből, szerintem már ez feltételezhetné, hogy igen is megdolgoztunk a helyünkért... Őszintén nem is értem, hogy minek kellett még ez a forduló, nincs 4 nyeremény? Vagy nem is értem... Nem is feltétlenül a nyereményért kezdtem bele, hanem magáért a győzelem öröméért, de úgy érzem hogy most ezt elvették tőlem (lévén, hogy van amire csak tippelni tudtam, mert véleményem szerint nem fellelhető a válasz az interneten, másik 2 pedig annyi buktatót rejteget, hogy 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem maradok 100%-os), nem tagadom, nyilván nagyon örülnék egy angol Chelsea könyvnek, de nem ez volt az elsődleges.

Mindenesetre szeretném megköszönni azoknak (még akkor is, ha itt-ott nem értek egyet dolgokkal, mert tudom, hogy már az is nagy szó, hogy ez létrejöhetett, és létrejött), akik létrehozták ezt a kis kvízjátékot, akik dolgoztak vele, akik dolgoztak azért, hogy másoknak esetlegesen örömet szerezzenek. Gratulálok már most előre mindazoknak, akik becsületesen, időt és energiát nem sajnálva kutatgattak a válaszok után. Gratulálok azoknak, akik a végén győztesen kerülnek ki a kvízből, és kitartást azoknak, akik még most keresgélik a válaszokat. Én úgy érzem, hogy igazán sokat dolgoztam a válaszok felkutatásáért, sajnos ha itt, a célegyenesben elcsúszom, akkor így jártam, én ennél többet nem tudtam megtenni a cél elérésének érdekében.

Még egyszer tehát, köszönöm a lehetőséget, és köszönöm, hogy létrehoztátok ezt nekünk!

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#56 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Wisey írta:
rafanadal írta:Nekem is bezavart a kérdés a hírességekkel. Találtam egy elég érdekes információt az egyik személyről, az egyikről tudom, hogy járt Chelsea meccsekre, de a másik kettőről semmi.
Találtam olyan oldalt, ahol más csapat szurkolójaként van feltüntetve olyasvalaki, aki az én forrásom szerint rendszeresen kijárt anno a mi meccseinkre. Hát ilyenkor tegyen igazságot az ember :?
Viszont az egyikükről egyértelműen bizonyítható hogy egy másik csapat szurkolója.
Egy kép a bizonyíték? :D Az a kérdés így már nem is vészes, mert annál nagyobb bizonyíték nem létezhet.
Az utolsó kérdéshez ér segítségért kuncsorogni?

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#57 Hozzászólás Szerző: Wisey »

rafanadal írta:Nekem is bezavart a kérdés a hírességekkel. Találtam egy elég érdekes információt az egyik személyről, az egyikről tudom, hogy járt Chelsea meccsekre, de a másik kettőről semmi.
Találtam olyan oldalt, ahol más csapat szurkolójaként van feltüntetve olyasvalaki, aki az én forrásom szerint rendszeresen kijárt anno a mi meccseinkre. Hát ilyenkor tegyen igazságot az ember :?
Viszont az egyikükről egyértelműen bizonyítható hogy egy másik csapat szurkolója.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Kvízjáték 2011

#58 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Nekem is bezavart a kérdés a hírességekkel. Találtam egy elég érdekes információt az egyik személyről, az egyikről tudom, hogy járt Chelsea meccsekre, de a másik kettőről semmi.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#59 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Ramox írta:Sajnálom, hogy kérdezgetek, de megpróbálok a lehető legközelebb jutni a helyes válaszokhoz, miután ezek közül véleményem szerint csak 5 megtalálható, vagy pedig bűn rosszul csinálok valamit, ami miatt nem jutok el a megoldásokig. Végülis, ez volt a cél :)
Nagyon jó hogy kérdezgettek, mert így még viszonylag hamar sikerül pontosítanom nekem is a kérdéseket, és ezzel segítünk mindenkinek.

Eddig többnyire annyiból állt a játék, hogy beütöttétek a keresőbe hogy pl. ki lőtte a legtöbb gólt egy meccsen, és már meg is volt a válasz. Most próbáltam kicsit nehezebbeket feltenni. Elméletileg mindegyikre van bizonyíték/válasz az interneten, csak esetleg nehezebb megtalálni.
Az utolsó kérdésbe energiát sem feccelek, mert Te sem nagyon tudod, hogy mit is kéne figyelembe venni, mely meccseket stb. Majd tippelek valamit.
Ez így erős túlzás azért. Nekem volt egy fix infóm, hogy X emberről van szó, és nagyon jó volt a kérdés, hogy vajon a nyár (június-július) is beleszámít-e. A válaszom egyébként NEM, tehát csak a szezon (kb 96 aug - 97 május) alatti időszak számít.
Más valaki olyan problémába futott bele, hogy egy játékos a szezon alatt ugyan válogatott volt, de pont abban az időszakban, amikor már/még nem volt a Chelsea játékosa, ugyanis szezon közben érkezett/igazolt el. Tehát nem Chelsea játékosként volt válogatott a szezon során.
Ezek olyan dolgok, amik menet közben tisztázódnak, mert nem gondoltam bele én sem, hogy ilyen nehézségek is előfordulnak ;)

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#60 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Wisey írta:
Ramox írta:Egyébként csak kíváncsiságból... remélem kockás alatt nem rombusz mintásat értenek a kedves kérdés írók.
http://noob.hu/2011/05/25/chelseakit.gif
Ez a mez piros ;)
EZ kockás: http://www.oldfootballshirts.com/img/sh ... x400x0.jpg
Köszönöm. Sajnálom, hogy kérdezgetek, de megpróbálok a lehető legközelebb jutni a helyes válaszokhoz, miután ezek közül véleményem szerint csak 5 megtalálható, vagy pedig bűn rosszul csinálok valamit, ami miatt nem jutok el a megoldásokig. Végülis, ez volt a cél :)
Az utolsó kérdésbe energiát sem feccelek, mert Te sem nagyon tudod, hogy mit is kéne figyelembe venni, mely meccseket stb. Majd tippelek valamit.
A hírességesből megint csak kizárni tudok.
És a mezes is olyan kérdés, hogy mindent végignéztem, minden mez történelemmel foglalkozó oldalt, de grafikát illetve képet nem lehet minden szezonból találni, írásos bizonyíték meg hát... hogy lenne.... a legkirívóbb mezünk piros-fehér volt az írások szerint, de honnan tudhatnám, hogy a piros-fekete kirívóbb lett volna-e, vagy hogy egy rohadt meccsen kölcsönkaptunk egyszer egy piros-fekete mezt...
(Mindenesetre azt gondolom, hogyha még az is megvan határozva hogy kockás, akkor nyilván volt ilyen mezünk, de úgy sem fogom megtalálni, hogy mikor)
Mindenesetre full respect azoknak, akik annyi időt és energiát és kitartást feccelnek bele a dologba, hogy minden választ biztosra tudnak.

Válasz küldése