Kvízjáték 2011

Ötletek, panaszok, vélemények a honlappal és a fórummal kapcsolatban.
Üzenet
Szerző
Avatar
Frankie
Tippverseny győztese 2008/09
Tippverseny győztese 2008/09
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2008. május 8., csütörtök 23:36
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: nincs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#81 Hozzászólás Szerző: Frankie »

Ramox írta:4-en maradtunk? :) Innen már nem hibázhatok. Bár brutális, tippelős kérdéseket sejtek. :\
Esélyes a dolog 8) :lol: :o :wink:
Super Frankie * Chelsea FC * Hungary * England

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#82 Hozzászólás Szerző: Ramox »

4-en maradtunk? :) Innen már nem hibázhatok. Bár brutális, tippelős kérdéseket sejtek. :\

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#83 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Én ezt értem, de Wisey pár hsz-szel lejjebb azt mondta, hogy a hivatalos számít. A hivatalos oldalon (.com) nem találtam semmi ilyen jellegű információt, így a magyar hivatalos oldalt néztem, ahol a klubtörténelem rovatban ott van feketén-fehéren. Átverve érzem magam. :|
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
bb888
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009. március 13., péntek 10:32
Kedvenc játékos: Terry
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#84 Hozzászólás Szerző: bb888 »

kiskacsa08 írta:Öhm, az első kérdésre miért az a válasz ami? Itt van írva a chelseafc.hu-n, hogy idézem: "A Chelsea első és mindeddig egyetlen bajnoki címét az 1954/55-ös szezonban szerezte, ezzel ünnepelve a jubileumi évfordulót. Mivel ekkoriban még nem létezett BEK-kupasorozat, így az európai megmérettetés elmaradt."

Szóval nem értem, miért a negyedik válasz a helyes. :roll:
ebben le van írva de találtam egy mégjobbat ahol még pontosabban le van írva de azt már most nem találnám meg

http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/ ... 385542.ece" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Petrolanos
Hozzászólások: 1781
Csatlakozott: 2008. május 25., vasárnap 12:26
Kedvenc játékos: Kante - Mount
Kedvenc exjátékos: Drogba - Lampard - Terry

Re: Kvízjáték 2011

#85 Hozzászólás Szerző: Petrolanos »

kiskacsa08 írta:Öhm, az első kérdésre miért az a válasz ami? Itt van írva a chelseafc.hu-n, hogy idézem: "A Chelsea első és mindeddig egyetlen bajnoki címét az 1954/55-ös szezonban szerezte, ezzel ünnepelve a jubileumi évfordulót. Mivel ekkoriban még nem létezett BEK-kupasorozat, így az európai megmérettetés elmaradt."

Szóval nem értem, miért a negyedik válasz a helyes. :roll:
"A bajnoki cím elnyerésével a csapat -első angol klubként- indulhatott volna az akkor induló Bajnokcsapatok Európa-kupájában. Már össze is sorsolták őket a svéd bajnok Djurgårdens-szel, mikor a nevezést a Football League és az F.A. visszautasította, mivel a tagok többsége a hazai kupákat tartotta elsőbbrendűnek. A Chelsea így nem indult a kiírásban, helyette szerveztek a csapatnak egy mérkőzést a skót bajnok, az Aberdeen ellen, amit azonban nem nyertek meg."
Forrás: wikipedia
2012. 05. 19.

Avatar
bb888
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009. március 13., péntek 10:32
Kedvenc játékos: Terry
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#86 Hozzászólás Szerző: bb888 »

nem a legjobb ez a 6. fordulós megoldás... nekem már megy a vizsgaidőszak és eddig még volt időm keresgetni a válaszokat de mostmár nem nagyon... pedig első négy között vagyok ..... :(
ha lesz kis idő biztosan megcsinálom ezt a fordulót is de ha tényleg sok kérdés lesz akkor nem tudom .....:S :(

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#87 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Öhm, az első kérdésre miért az a válasz ami? Itt van írva a chelseafc.hu-n, hogy idézem: "A Chelsea első és mindeddig egyetlen bajnoki címét az 1954/55-ös szezonban szerezte, ezzel ünnepelve a jubileumi évfordulót. Mivel ekkoriban még nem létezett BEK-kupasorozat, így az európai megmérettetés elmaradt."

Szóval nem értem, miért a negyedik válasz a helyes. :roll:
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
Petrolanos
Hozzászólások: 1781
Csatlakozott: 2008. május 25., vasárnap 12:26
Kedvenc játékos: Kante - Mount
Kedvenc exjátékos: Drogba - Lampard - Terry

Re: Kvízjáték 2011

#88 Hozzászólás Szerző: Petrolanos »

Látom 5/4 lett jó ebben a fordulóban. Nagyjából örülök ennek is, hisz csak két kérdésben voltam biztos, míg a másik hármat csak kizárásos alapon csináltam.
Várom a 6. fordulót. :)
2012. 05. 19.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Kvízjáték 2011

#89 Hozzászólás Szerző: undertow »

Nincsenek rangsorolva, mindannyian az első helyen állnak. A kiírás sorrendje véletlenszerű.

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#90 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Wisey írta:Továbbra is nagyon együtt van az élboly, úgyhogy lesz egy hatodik forduló is :) Nem mondom hogy döntő lesz, mert még mindig több 100%-os játékosunk van, és így nincs kizárva hogy hat kör után is holtverseny lesz az élen.

Extra köröket felesleges rendezni, mert a neten szinte minden infót le lehet nyomozni, és a tippelős kérdésekre is rá lehet jönni akár, tehát aki eddig mindent megtalált, az később is várhatóan mindent megfejtene majd.

A sorsolás nem lenne fair, úgyhogy esetleg azt tudjuk csinálni, hogy nagyjából egyenlő arányban osztjuk el a nyereményeket, nem lesz kirívóan nagy különbség az első-második-harmadik között. (Na de mi van ha négyes holtverseny lesz? 8)) Úgyhogy erre még alszunk néhányat ;)

Kis változás, hogy a hétfőn induló hatodik körben több kérdés lesz, mint eddig!
Egyébként jelenleg mi alapján van rangsorolva az 5 holtversenyes?

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#91 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Továbbra is nagyon együtt van az élboly, úgyhogy lesz egy hatodik forduló is :) Nem mondom hogy döntő lesz, mert még mindig több 100%-os játékosunk van, és így nincs kizárva hogy hat kör után is holtverseny lesz az élen.

Extra köröket felesleges rendezni, mert a neten szinte minden infót le lehet nyomozni, és a tippelős kérdésekre is rá lehet jönni akár, tehát aki eddig mindent megtalált, az később is várhatóan mindent megfejtene majd.

A sorsolás nem lenne fair, úgyhogy esetleg azt tudjuk csinálni, hogy nagyjából egyenlő arányban osztjuk el a nyereményeket, nem lesz kirívóan nagy különbség az első-második-harmadik között. (Na de mi van ha négyes holtverseny lesz? 8)) Úgyhogy erre még alszunk néhányat ;)

Kis változás, hogy a hétfőn induló hatodik körben több kérdés lesz, mint eddig!

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#92 Hozzászólás Szerző: Ramox »

kiskacsa08 írta:
Ramox írta:És meg is lett a válasz? Nekem 2 embernél full ugyanaz jött ki.
Aham. A hivatalos oldal a döntő. :wink:
Ah törölni akartam, de már reagáltál rá. Rájöttem hogy úgy jött ki ugyan az, hogy az egyiknél számoltam a cseréket is, a másiknál nem. Így meg vagyok én is :)

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#93 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Ramox írta:És meg is lett a válasz? Nekem 2 embernél full ugyanaz jött ki.
Aham. A hivatalos oldal a döntő. :wink:
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#94 Hozzászólás Szerző: Ramox »

kiskacsa08 írta:
Wisey írta:Ha különböző helyeken eltérő infókat találtok, mindig a hivatalos oldal a döntő ;)
Köszönöm a segítséget, így mindent megtaláltam. :)
És meg is lett a válasz? Nekem 2 embernél full ugyanaz jött ki.

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#95 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Wisey írta:Ha különböző helyeken eltérő infókat találtok, mindig a hivatalos oldal a döntő ;)
Köszönöm a segítséget, így mindent megtaláltam. :)
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#96 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Ramox írta:
rafanadal írta:Lehet, hogy mégsem volt olyan egyszerű. Most feltevődik a kérdés, hogy nektek mi számít kupameccsnek az 5-ös kérdésnél? Például ilyesmiket, hogy Community Shield vagy BL számljunk bele vagy ne?
5. Melyik játékosnak volt a legrosszabb meccsenkénti gólátlaga? (Gól / meccs statisztika, bajnoki és kupameccseken egyaránt)
Minden egyes gól számít, kivéve a barátságosokon lőtt gólok nem.
Pontosan, minden. PL, BL, KEK, FA Kupa, Ligakupa, Charity Shield. Tudom hogy nem mindegy hogy csak bajnokság, vagy minden együtt, ezért írtam bele a kérdésbe is.
Ha különböző helyeken eltérő infókat találtok, mindig a hivatalos oldal a döntő ;)

Avatar
Frankie
Tippverseny győztese 2008/09
Tippverseny győztese 2008/09
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2008. május 8., csütörtök 23:36
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: nincs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#97 Hozzászólás Szerző: Frankie »

Ramox írta:
kiskacsa08 írta:Azért nem olyan egyszerű ez a forduló. Például az idegenbeli nyeretlenségre két különböző forrást találtam, az egyik szerint deccember 31-én játszottunk egy idegenbeli győztes meccset, a másik szerint ez a meccs január 1-jén volt. De nem is ez a kérdés volt a nehéz, mert a többit egyértelműen ki lehet zárni.

A legrosszabb gólátlagosnál két játékos egy tizeden belül van, ha Wikipédiás statot nézem, de ha egy másik statisztikával foglalkozó oldalt nézem, akkor is egy tized a különbség, de akkor a másik játékos javára. :roll:
Bizony.... A nyeretlenségihez van hivatalos forrás, az nem gond. De ennél a gól \ meccs dolognál jó volna némi iránymutatás a kedves kérdés írótól. . . (szerintem.)
Ahoz is van hivatalos forrás:) nézz jobban körül! :lol: 8)
Super Frankie * Chelsea FC * Hungary * England

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6270
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Kvízjáték 2011

#98 Hozzászólás Szerző: Szabi »

kiskacsa08 írta:
Talmaszabi írta:Ha nem nagy segítség, pontosan 0,014 dönt a személyek között, de egyébként a kérdésben is benne van "bajnoki és kupameccseken egyaránt", és a selejtező az hivatalos tétmérkőzésnek számít... :wink:

Egyébként ha kicsit keresgéltek a google-ban, akkor találtok egy f*sza oldalt, ahol 5 perc alatt ki lehet számolni ezeket a statokat.
Akkor miért nem azt írták a kérdésben, hogy minden tétmérkőzés számít? Mert így nagyon nem egyértelmű (és ahogy nézem, nem csak nekem).

Én egy kicsit keresgéltem, és 2 oldalt is találtam eltérő statokkal. Nem reklamálnék, ha egyeznének.
Elhiszem és megértelek maximálisan, mert nagyon értékes nyeremények vannak és neked van még esélyed. Lényegre: az előbb azt írtad, hogy egy meccs a különbség - ami igaz -, de az nem selejtező...
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#99 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

Talmaszabi írta:Ha nem nagy segítség, pontosan 0,014 dönt a személyek között, de egyébként a kérdésben is benne van "bajnoki és kupameccseken egyaránt", és a selejtező az hivatalos tétmérkőzésnek számít... :wink:

Egyébként ha kicsit keresgéltek a google-ban, akkor találtok egy f*sza oldalt, ahol 5 perc alatt ki lehet számolni ezeket a statokat.
Akkor miért nem azt írták a kérdésben, hogy minden tétmérkőzés számít? Mert így nagyon nem egyértelmű (és ahogy nézem, nem csak nekem).

Én egy kicsit keresgéltem, és 2 oldalt is találtam eltérő statokkal. Nem reklamálnék, ha egyeznének.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6270
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Kvízjáték 2011

#100 Hozzászólás Szerző: Szabi »

kiskacsa08 írta:Igazából én csak annyit kérdeznék, hogy selejtező is számít? Mert néztem az adott szezonok részletes statisztikáit, és egy selejtező dönt.
kiskacsa08 írta: A legrosszabb gólátlagosnál két játékos egy tizeden belül van
Ha nem nagy segítség, pontosan 0,014 dönt a személyek között, de egyébként a kérdésben is benne van "bajnoki és kupameccseken egyaránt", és a selejtező az hivatalos tétmérkőzésnek számít... :wink:

Egyébként ha kicsit keresgéltek a google-ban, akkor találtok egy f*sza oldalt, ahol 5 perc alatt ki lehet számolni ezeket a statokat.
6+8+5+4+1+1+2+1

Válasz küldése