Kvízjáték 2011

Ötletek, panaszok, vélemények a honlappal és a fórummal kapcsolatban.
Üzenet
Szerző
Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#61 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Ramox írta:Egyébként csak kíváncsiságból... remélem kockás alatt nem rombusz mintásat értenek a kedves kérdés írók.
http://noob.hu/2011/05/25/chelseakit.gif
Ez a mez piros ;)
EZ kockás: http://www.oldfootballshirts.com/img/sh ... x400x0.jpg

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#62 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Ramox írta:
Wisey írta:A válogatottas kérdéshez annyi kiegészítés, hogy csak azok a válogatottságok számítanak, amiket a szezon alatti Chelsea-s karrier alatt gyűjtöttek.
Több olyan játékos is volt az 1996/97-es szezonban, akik szezon közben eligazoltak, vagy épp szezon közben érkeztek - náluk csak azokat a válogatott meccseket számoljátok bele, amelyek idejében még/már Chelsea játékosok voltak.
Ne haragudj, de Te elolvastad a kérdést?
Én írtam.

Avatar
bb888
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009. március 13., péntek 10:32
Kedvenc játékos: Terry
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#63 Hozzászólás Szerző: bb888 »

egyébként a hírességes kérdésre megtalálta már valaki a választ? a neten nem nagyon találtam rá semmit...

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#64 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Egyébként csak kíváncsiságból... remélem kockás alatt nem rombusz mintásat értenek a kedves kérdés írók.
Kép

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#65 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Wisey írta:A válogatottas kérdéshez annyi kiegészítés, hogy csak azok a válogatottságok számítanak, amiket a szezon alatti Chelsea-s karrier alatt gyűjtöttek.
Több olyan játékos is volt az 1996/97-es szezonban, akik szezon közben eligazoltak, vagy épp szezon közben érkeztek - náluk csak azokat a válogatott meccseket számoljátok bele, amelyek idejében még/már Chelsea játékosok voltak.
Ne haragudj, de Te elolvastad a kérdést?

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#66 Hozzászólás Szerző: Wisey »

A válogatottas kérdéshez annyi kiegészítés, hogy csak azok a válogatottságok számítanak, amiket a szezon alatti Chelsea-s karrier alatt gyűjtöttek.
Több olyan játékos is volt az 1996/97-es szezonban, akik szezon közben eligazoltak, vagy épp szezon közben érkeztek - náluk csak azokat a válogatott meccseket számoljátok bele, amelyek idejében még/már Chelsea játékosok voltak.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#67 Hozzászólás Szerző: Wisey »

bb888 írta:és a 8as kérdésnél a 1996/97 szezon alatt 1996 július 1 - 1997 június 30 ig tart, vagy az első meccstől az utlsóig?
Más is érdeklődött már a válogatottas kérdésről, sejtettem hogy nem lesz könnyű.
Megmondom őszintén, én sem tudom mi alapján számolta ki az én forrásom. Egyelőre vegyük csak az első és az utolsó tétmeccs közti időszakot, de közben én is utánajárok a dolgoknak :oops:

Avatar
bb888
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009. március 13., péntek 10:32
Kedvenc játékos: Terry
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#68 Hozzászólás Szerző: bb888 »

és a 8as kérdésnél a 1996/97 szezon alatt 1996 július 1 - 1997 június 30 ig tart, vagy az első meccstől az utlsóig?

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#69 Hozzászólás Szerző: Wisey »

bb888 írta:a 4es kérdésnél számít a Community Shield, Charity Shield, vagy a UEFA Szupe kupa??

ja és pl Hilárió és Kalou idejében nem volt Kek döntő....
NEM. Csak a felsoroltak!
Ha nem volt KEK döntő, akkor nekik nincs mit beleszámolni a KEK döntő kapcsán :)

Avatar
bb888
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009. március 13., péntek 10:32
Kedvenc játékos: Terry
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#70 Hozzászólás Szerző: bb888 »

a 4es kérdésnél számít a Community Shield, Charity Shield, vagy a UEFA Szupe kupa??

ja és pl Hilárió és Kalou idejében nem volt Kek döntő....

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#71 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Gábor írta:
Wisey írta:
Gábor írta:Mikor viselt a Chelsea piros-fekete mezt?
kölcsön kapott a Chelsea egy másik csapattól

:?:
Csak a felső.
Módosítottam a kérdést. Elméletileg módosítható a válasz egészen vasárnap estig, amennyiben félrevezettem valakit.

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Kvízjáték 2011

#72 Hozzászólás Szerző: Gábor »

Wisey írta:
Gábor írta:Mikor viselt a Chelsea piros-fekete mezt?
kölcsön kapott a Chelsea egy másik csapattól

:?:
Mi a kérdés? :)
Úgy értem, hogy a felszerelés alsó része is számít vagy csak a póló?
Farewell Didier!

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#73 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Gábor írta:Mikor viselt a Chelsea piros-fekete mezt?
kölcsön kapott a Chelsea egy másik csapattól

:?:
Mi a kérdés? :)

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Kvízjáték 2011

#74 Hozzászólás Szerző: Gábor »

Mikor viselt a Chelsea piros-fekete mezt?
kölcsön kapott a Chelsea egy másik csapattól

:?:
Farewell Didier!

Avatar
acsisti13
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2006. november 25., szombat 21:43
Kedvenc játékos: J. Terry
Kedvenc exjátékos: E. Gudjohnsen
Tartózkodási hely: Szászvár, Baranya m./Bp.

Re: Kvízjáték 2011

#75 Hozzászólás Szerző: acsisti13 »

Tehát a helyes válasz, az az, hogy az FA megvétózta az indulást, mert a hazai kupasorozatokat tartotta fontosabbnak???
Mindörökké Chelsea!

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#76 Hozzászólás Szerző: Wisey »

kiskacsa08 írta:Öhm, az első kérdésre miért az a válasz ami? Itt van írva a chelseafc.hu-n, hogy idézem: "A Chelsea első és mindeddig egyetlen bajnoki címét az 1954/55-ös szezonban szerezte, ezzel ünnepelve a jubileumi évfordulót. Mivel ekkoriban még nem létezett BEK-kupasorozat, így az európai megmérettetés elmaradt."
Borzasztóan sajnáljuk, tényleg mi tévedtünk :(
Már nem emlékszem milyen forrást használtam a klubtörténeti rész megírásához, de ezek szerint én sem néztem utána elég alaposan, és a kvízkérdés megírásakor sem ellenőriztem le hogy nálunk mi olvasható ezügyben.

Valóban írtam olyat, hogy a chelseafc.com "véleménye" a döntő, minden olyan kérdésben, ahol többféle forrás többféle adatot közöl, de ez nem jelenti azt hogy minden dolognak két-három helyen is utána kellene járni. Elméletileg ugyanannak az infónak kellene fent lennie a chelseafc.hu-n és a chelseafc.com-om is :(

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#77 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Ramox írta:Na jó, végig pörgettem a kérdéseket... Ilyenkor érzem úgy, hogy feleslegesen keresgéltem az előző fordulókon keresztül, miután most tippeken elbukok mindent....
Úgy rémlik, mindegyik kérdés ismét lenyomozható az interneten, illetve valóban van egy-két számolgatós, amit vagy részletesen kinyomoztok, vagy tippeltek egyet.

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#78 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Na jó, végig pörgettem a kérdéseket... Ilyenkor érzem úgy, hogy feleslegesen keresgéltem az előző fordulókon keresztül, miután most tippeken elbukok mindent....

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#79 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

gerawba írta:
kiskacsa08 írta:Én ezt értem, de Wisey pár hsz-szel lejjebb azt mondta, hogy a hivatalos számít. A hivatalos oldalon (.com) nem találtam semmi ilyen jellegű információt, így a magyar hivatalos oldalt néztem, ahol a klubtörténelem rovatban ott van feketén-fehéren. Átverve érzem magam. :|
Elhiszem, hogy rossz érzés, és nem oktatni akarlak, tényleg nem, de megnézhetted volna a BL/BEK történelmét, és akkor világosan látszott volna, hogy pont akkor indult (magyarul azt a választ kizárhattad volna, hogy még nem létezett)
Valóban rossz érzés (természetesen nem dől össze a világ), de úgy gondoltam, hogy ami ezen az oldalon van, az megbízható info. Legközelebb alaposabban utánajárok még az alapvető dolgoknak is.
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Kvízjáték 2011

#80 Hozzászólás Szerző: gerawba »

kiskacsa08 írta:Én ezt értem, de Wisey pár hsz-szel lejjebb azt mondta, hogy a hivatalos számít. A hivatalos oldalon (.com) nem találtam semmi ilyen jellegű információt, így a magyar hivatalos oldalt néztem, ahol a klubtörténelem rovatban ott van feketén-fehéren. Átverve érzem magam. :|
:\ :?

Akkor nekem mákom van, lehet én is ott néztem volna meg, de épp most a hetekben olvastam el újra az egyik CFC-s könyvet, pont volt szó róla, hogy a szokásos angol felsőbbrendűség érzés (FA részéről) miatt nem mehettünk (na meg arról is, hogy a következő évben a MU már minden probléma nélkül indulhatott...)

Elhiszem, hogy rossz érzés, és nem oktatni akarlak, tényleg nem, de megnézhetted volna a BL/BEK történelmét, és akkor világosan látszott volna, hogy pont akkor indult (magyarul azt a választ kizárhattad volna, hogy még nem létezett)

Remélem jó nehéz kérdések lesznek, első 3 forduló egész király volt, az utolsó 2 viszont gyengusz.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Válasz küldése