Kvízjáték 2011

Ötletek, panaszok, vélemények a honlappal és a fórummal kapcsolatban.
Üzenet
Szerző
Avatar
bb888
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009. március 13., péntek 10:32
Kedvenc játékos: Terry
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#141 Hozzászólás Szerző: bb888 »

ti is csak kizárásos alapon találtátok meg a választ a hong kongos kérdésre vagy valahol meg a válasz a neten mert akkor még keresem... :D

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Kvízjáték 2011

#142 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

rafanadal írta:Összesített tabellát hol találok?

http://www.chelseafc.hu/index.php?p=showTable&cid=1

Nem olyan nehéz megtalálni. :)

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Kvízjáték 2011

#143 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

(Meglőtt rendesen az a menedzseres kérdés. Mostmár bevallhatom, hogy először 9 embert találtam, aztán arra gondoltam, hogy KORÁBBAN Robertson nem volt a csapat játékosa és ezért 8-at tippeltem. Mindegy, egy jó pozíciót még elérhetek. Összesített tabellát hol találok?)

Ebben a mostani fordulóban tényleg van 4 egyszerű kérdés, de Hong Kong azt hiszem sok időt igényel.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6277
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Kvízjáték 2011

#144 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Wisey: Köszi, így már világos! Én néztem félre (kibökte a szememet a kiemelt részed), bocs a pluszmunkáért.
Sajnos az 50%-os sanszomat sem jól használtam ki, mert négyre tettem. :(
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#145 Hozzászólás Szerző: Wisey »


Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#146 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Talmaszabi írta:A harmadik forduló első kérdésére már korábban is írtam, hogy valami nem stimmel szerintem, de így most már leírom hosszabban. Na, szóval én három ilyen alkalmat találtam (ugye a három db nem volt a válaszok között):
(...)
Gondoltam arra is, hogy esetleg valaki beleszerkeszt baromságot a cikkbe, ezért máshol is utánanéztem és ott is három ilyen esetet találtam:
1. és 2. http://thechels.info/wiki/1965-66_Inter ... _Fairs_Cup - egy táblázat szemlélteti az eseményeket és van írás is:
*After finishing the two legs of the 1965-66 Inter-Cities Fairs Cup third round tie against A.C. Milan all-square at 3-3, Chelsea lost the toss of a coin to decide the venue for the play-off. The decider in Milan also ended all-square and this time Chelsea captain Ron Harris made the right choice with a toss of the coin deciding that Chelsea would progress.

**The 1965-66 Inter-Cities Fairs Cup semi-final against Barcelona was another tie that needed a third match to decide. Chelsea again lost the toss of the coin to decide the venue, with Barcelona then making full use of their home advantage.
Kiemeltem fent a lényeget.
Tehát azért is volt pénzfeldobás, hogy a harmadik meccs helyszínét eldöntsék. A Milan ellen a harmadik meccs azért volt Milánóban, mert pénzfeldobással az jött ki. Mivel a harmadik meccs döntetlen lett, kellett egy "döntő" pénzfeldobás, itt már valóban a továbbjutásért.
A Barca ellen a helyszínért "vívott" pénzfeldobást veszítettük el, a harmadik meccsen ugyanis a pályán nyert a Barcelona, nem kellett szerencsejátékozni a továbbjutásért.
A helyes válasz tehát kettő, mert a továbbjutás csak a Milan és a hollandok ellen dőlt el így.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6277
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Kvízjáték 2011

#147 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Lenne egy észrevételem: (mély bocsánat, ha nincs igazam)
A harmadik forduló első kérdésére már korábban is írtam, hogy valami nem stimmel szerintem, de így most már leírom hosszabban. Na, szóval én három ilyen alkalmat találtam (ugye a három db nem volt a válaszok között):
"Their Fairs Cup run, taking in wins over AS Roma (a violent encounter, during which the Chelsea team coach was ambushed by Roma fans), TSV 1860 München and AC Milan (the last on the toss of a coin after the teams had finished level), ended in a semi-final loss to FC Barcelona. Both home sides won 2–0 and on another coin toss." - http://webcache.googleusercontent.com/s ... .google.hu" onclick="window.open(this.href);return false;

Ez eddig kettő. (Milan és Barcelona, a Fairs Cup mérkőzések mind kieséses rendszerűek)

"Ideáig rendben van, de találtam egy harmadikat is: "Sexton proved a stabilising influence and led Chelsea to two more top six finishes, as well as a brief foray into the Fairs Cup in 1968–69, where they were knocked out by DWS Amsterdam on a coin toss." - szintén a fenti link

Tehát ez a harmadik (Milan, Barca, Amsterdam, és ha nem olvasok valamit félre, akkor ez is tétmeccs és szintén a továbbjutást döntötte el)

Gondoltam arra is, hogy esetleg valaki beleszerkeszt baromságot a cikkbe, ezért máshol is utánanéztem és ott is három ilyen esetet találtam:
1. és 2. http://thechels.info/wiki/1965-66_Inter ... _Fairs_Cup" onclick="window.open(this.href);return false; - egy táblázat szemlélteti az eseményeket és van írás is:
*After finishing the two legs of the 1965-66 Inter-Cities Fairs Cup third round tie against A.C. Milan all-square at 3-3, Chelsea lost the toss of a coin to decide the venue for the play-off. The decider in Milan also ended all-square and this time Chelsea captain Ron Harris made the right choice with a toss of the coin deciding that Chelsea would progress.

**The 1965-66 Inter-Cities Fairs Cup semi-final against Barcelona was another tie that needed a third match to decide. Chelsea again lost the toss of the coin to decide the venue, with Barcelona then making full use of their home advantage.

Itt is megvan a kettő, de megleltem az Amsterdam-osat is:
3. http://thechels.info/wiki/1968-69_Inter ... _Fairs_Cup" onclick="window.open(this.href);return false;
*(0-0 aggregate) - Chelsea lost on coin toss

Szóval én hármat találtam, aztán tényleg lehet, hogy én vagyok a bamba. :)
Kérem, hogy reagáljatok rá!

Ha esetleg igazam lenne, akkor mi a teendő, mert nem tudtam eldönteni, hogy melyiket jelöljem és így inkább a többre (négy) mentem, hátha nem találtam meg valamit.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Kvízjáték 2011

#148 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Hát ez egy kivételével igen egyszerű volt, mondhatni csalódás...
Ennyi erővel kérdezhettétek volna, hogy ki lőtte tegnap a gólunkat a MU ellen. 8)
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Frankie
Tippverseny győztese 2008/09
Tippverseny győztese 2008/09
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2008. május 8., csütörtök 23:36
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: nincs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kvízjáték 2011

#149 Hozzászólás Szerző: Frankie »

Van pár könnyű kérdés de a Hong Kong elleni meccs több időt igényel.
Super Frankie * Chelsea FC * Hungary * England

Avatar
frentzen
Hozzászólások: 2118
Csatlakozott: 2010. augusztus 9., hétfő 22:05
Kedvenc játékos: Nemanja Matic
Kedvenc exjátékos: Michael Ballack
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Kapcsolat:

Re: Kvízjáték 2011

#150 Hozzászólás Szerző: frentzen »

Na, úgy látom a 3. fordulóból totál kimaradtam.
Sebaj, a 4. fordulóban 4 válaszom biztos jó, a Hong-Kong-i meccsen gondolkozok még
Bayern-Chelsea-CSKA
El Capitano Ferreira - 10 MOTM

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Kvízjáték 2011

#151 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Petrolanos írta:Most látom, hogy csak három lett jó, pedig négyben bíztam. Sebaj :)
Ez a forduló tűnik eddig a legkönnyebbnek, 5-ből 4 kérdést kb. 10 perc alatt sikerült megfejteni, viszont a másodikkal lehet el leszek egy ideig. :D
Nagyon erős az élboly (öt játékos is 100%-os, három kör után), úgyhogy kénytelenek leszünk bekeményíteni majd a 4. és 5.körben ;) vagy talán lesz egy 6. is...

Avatar
Petrolanos
Hozzászólások: 1781
Csatlakozott: 2008. május 25., vasárnap 12:26
Kedvenc játékos: Kante - Mount
Kedvenc exjátékos: Drogba - Lampard - Terry

Re: Kvízjáték 2011

#152 Hozzászólás Szerző: Petrolanos »

Most látom, hogy csak három lett jó, pedig négyben bíztam. Sebaj :)
Ez a forduló tűnik eddig a legkönnyebbnek, 5-ből 4 kérdést kb. 10 perc alatt sikerült megfejteni, viszont a másodikkal lehet el leszek egy ideig. :D
2012. 05. 19.

Kenobi
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009. március 14., szombat 14:05
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Eidur Gudjohnsen
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Kvízjáték 2011

#153 Hozzászólás Szerző: Kenobi »

undertow írta:opsz, javítva 8)

itt
Köszi ;)

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Kvízjáték 2011

#154 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

A második kérdés remélem csak a vezetőedzőkre (a.k.a. menedzserek) vonatkozik...
Chelsea FC - Making history, not living off it.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Kvízjáték 2011

#155 Hozzászólás Szerző: undertow »

opsz, javítva 8)

itt

Kenobi
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009. március 14., szombat 14:05
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Eidur Gudjohnsen
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Kvízjáték 2011

#156 Hozzászólás Szerző: Kenobi »

összetett tabella nincs vagy csak én nem találom? :)

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Kvízjáték 2011

#157 Hozzászólás Szerző: béla »

laczze írta:Csodálkoznék ha olyan ember nyerne aki nem tud angolul sőőőt csodálkoznék ha olyan ember aki nem tud angolul egyáltalán valamelyik fordulóban legalább 2 kérdést ne tippelne vagy többet :D
én az elsőben 1-et se tippeltem :D de félrenyomtam... :evil:

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Kvízjáték 2011

#158 Hozzászólás Szerző: laczze »

Csodálkoznék ha olyan ember nyerne aki nem tud angolul sőőőt csodálkoznék ha olyan ember aki nem tud angolul egyáltalán valamelyik fordulóban legalább 2 kérdést ne tippelne vagy többet :D
Drogba,Lampard,Terry <3

danihorvath11
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009. március 22., vasárnap 17:16
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Kvízjáték 2011

#159 Hozzászólás Szerző: danihorvath11 »

Ramox írta:
Danelka írta:
danihorvath11 írta:Azt szeretném kérdezni, hogy az előző fordulóban a stadion-világításos kérdésre hol lehetett volna megtalálni a választ? Mert én órákig kerestem, de a végén csak tippelni tudtam. (természetesen nem jött be)
Ezt nekem is elmondhatnátok, én is csak kizárásos alapon tudtam megcsinálni.. :D
Alan also asks where and when was Chelsea's first game under floodlights knowing full well that the first match under lights at Stamford Bridge was against Sparta Prague in March 1957.
http://www.chelseafc.com/page/Statistic ... 48,00.html
Köszönöm :D Ha ezt nem tudom, hülyén halok meg.

Ramox
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2011. január 2., vasárnap 15:01

Re: Kvízjáték 2011

#160 Hozzászólás Szerző: Ramox »

Danelka írta:
danihorvath11 írta:Azt szeretném kérdezni, hogy az előző fordulóban a stadion-világításos kérdésre hol lehetett volna megtalálni a választ? Mert én órákig kerestem, de a végén csak tippelni tudtam. (természetesen nem jött be)
Ezt nekem is elmondhatnátok, én is csak kizárásos alapon tudtam megcsinálni.. :D
Alan also asks where and when was Chelsea's first game under floodlights knowing full well that the first match under lights at Stamford Bridge was against Sparta Prague in March 1957.
http://www.chelseafc.com/page/Statistic ... 48,00.html

Válasz küldése