Hibabejelentés, segítségkérés

Ötletek, panaszok, vélemények a honlappal és a fórummal kapcsolatban.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

#681 Hozzászólás Szerző: Dani »

Dandeer írta:Szó szerint, nálam is, nem lehet hogy azért, mert hirtelen sokan léptek fel?
NSO-n tapasztaltam olyat,hogy 568főnél akadozott a fórum,amikor küldtem h.szt..abból sacc 300 regelt volt,de nekünk összesen nincs annyi regisztrálónk,simán bírnia kéne :)

Avatar
Dandeer
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 10:19
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Tordas

#682 Hozzászólás Szerző: Dandeer »

Szó szerint, nálam is, nem lehet hogy azért, mert hirtelen sokan léptek fel?

nandorfipeti
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 11:44
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Kecskemét

#683 Hozzászólás Szerző: nandorfipeti »

Igen, ez nálam is így volt, nekem se töltött be se az oldal, se a fórum az Arsenal meccs alatt...

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#684 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Nem én vagyok az egyetlen, és nyilván valamely központi szerver hibájából, de én a meccs előttől egészen a mérkőzés végéig sem a főoldalt, sem a fórumot nem tudtam elérni. Egyébiránt javítani akartam a meccselőzetesemen, amikor kiírta, hogy az oldal nem jeleníthető meg. (egy egész szakasz kimaradt belőle, de mostmár mindegy). Egyébként elő tudtam varázsolni egy hibaüzenetet is, ami a http://mystat.synch.hu/collect.php... és itt egy csomó mindenféle jel volt még, tehát amikor a mystat begyűjti az elemeket, akkor fordulhat elő hiba az oldalon (többek közt)

És most újra visszatértünk oda, hogy ha írok egy hsz-t, akkor azt is új hsz-ként jeleníti meg :D Amúgy ennek utánaérdeklődtem, és a szolgáltatók miatt van a hiba valószínűleg. Ugyanis kevés gép működik fix ip címmel (a mai szolg. mind dinamikus kiosztást alkalmaznak) ezért a szerver egyszerűen elfelejti, hogy "ki" a látogató, függetlenül attól, hogy adott névvel és jelszóval jelentkezik be. (Ugyanezen okból fordulhatnak elő azon esetek, mikor az új hsz-eket pedig olvasottként jeleníti meg a rendszer). Ez a válasz számomra logikusnak tűnik.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

#685 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Dani írta:Balázs:
Már 3napja folyamatosan,amikor fellépek a Fórum főoldalához,az összes topicot olvasottként jeleníti meg,pedig nem léptem bele/nem olvastam még el,viszont dátumból látom,hogy érkezett olyan h.sz,amit még nem olvastam.
Ez mitől lehet?!
Nem tudom de én is tapasztaltam már ilyet. Passz... :?

Avatar
Dandeer
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 10:19
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Tordas

#686 Hozzászólás Szerző: Dandeer »

Ja és van még valami, amit rendkívül utálok. Kiemelek a hsz-emből egy részletet kékkel, és ugyanúgy feketével mutatja, mintha mi sem történt volna! Az ilyenektől kapok frászt. :evil:

Avatar
Dandeer
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2006. június 3., szombat 10:19
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Tordas

#687 Hozzászólás Szerző: Dandeer »

Hát ma nekem is elkezdett hülyéskedni a fórum! A helyzet ugyanaz: olvasottnak jelöli meg az egyes topikokat. Írtó idegesítő. Nem lehetne ezzel valamit kezdeni? Biztos nem nálam van a hiba, mert másnál is előfordult, ahogy nézem. :?

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#688 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Úgy látszik nálam ez is fordítva működik, velem az fordul elő mostanában egyre gyakrabban (pl. most is), hogy amit elolvasok, és visszalépek a tartalomjegyzékbe, nem jelöli meg olvasottként, ugyanúgy a tartalomban kék a Chelsea embléma, a fórumrészen pedig sárga a kiskocka. Sőt, van, hogy az elolvasott hsz-ekre a saját válasz-hsz-eimet is újnak jelzi ilyen esetekben. :)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#689 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Ez velemi is előfordult mostanában!

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

#690 Hozzászólás Szerző: Dani »

Balázs:
Már 3napja folyamatosan,amikor fellépek a Fórum főoldalához,az összes topicot olvasottként jeleníti meg,pedig nem léptem bele/nem olvastam még el,viszont dátumból látom,hogy érkezett olyan h.sz,amit még nem olvastam.
Ez mitől lehet?!

Avatar
Lamps
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2005. december 24., szombat 15:24
Tartózkodási hely: Szlovákia

#691 Hozzászólás Szerző: Lamps »

hát..
ma például kifogástalanul működik....már nagyon rég nem volt ilyen.
ugyan az minden, csak ma a földalon lévő fórum menüpontból indítotam, nem http://www.chelseafc.hu/bb -ről...de végül is múltkor próbálgathattam volna akárhogyan...
megpróbálom többféleképpen elindítani, amit undertow is mondott, aztán majd jelentek mi az eredmény.

köszi a segítséget :wink: :D
We´re gonna rule the universe,cause we´re CHELSEA!

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

#692 Hozzászólás Szerző: Dani »

zirkonium írta:Kinn Londonban én is sokszor tapasztaltam, hogy baromi lassan jön ben az oldal. Megmagyarázhatatlan volt és utáltam is. Itthon nincs ilyen gond.
Igen,erre grimrieper is panaszkodik...

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

#693 Hozzászólás Szerző: undertow »

szinte biztos, hogy a serverrel van problema. illetve a valamelyik utbaeso allomassal a server es a geped kozott.

a command promptban kiadott 'tracert http://www.chelseafc.hu' parancs milyen eredmenyt produkal?
egy sima pingre ('ping http://www.chelseafc.hu') is ilyen lassan erkezik valasz?

esetleg lehet probalkozni a cache es a cookiek torlesevel, bar eleg kicsi ra az esely, hogy ez segit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára undertow 2006. november 28., kedd 22:29-kor.

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#694 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Az internetezéshez nem kell top gép, sőt, az én gépem most négy éves, 1Mbit-es ADSL-lel minden tökéletesen működik. Az internetszolgáltatódról nem írtál, pedig ezek szerint valahol itt lehet a hiba. Én is explorert használok, ez biztos nem lehet baj. A szerverrel sem lehet baj. Így látatlanban azt tudom mondani, próbáld meg, hogy rövid időre kikapcsolod a vírusirtót, de igazából ez sem lehet vaj sz'tem, mert régebben én is használtam az AVG-t, és nem volt bajom vele. Ha viszont van olyan barátod a közelben, aki el tud menni hozzád fél órára, és egy kicsit tisztában van az internet szépségeivel, kérd meg, hogy dobjatok föl a gépedre egy tracker programot, mondjuk én általában a NeoTrace-t használom. De lényegében bármi jó lehet, amivel lehet pingelni. Az ilyen programoknál egyrészt meg lehet nézni, hogy milyen úton jut el az adott (keresett) weboldalra a géped, leírja az egyes elérési időket, és ott már eleve meg tudod nézni, hogy milyen gyorsan jön be az oldal böngésző nélkül. Ha gyorsan, akkor az internet explorer belső beállításaiban lehet a hiba, esetleg ahhoz is tudok majd tanácsot.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

zirkonium
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 14:57

#695 Hozzászólás Szerző: zirkonium »

Kinn Londonban én is sokszor tapasztaltam, hogy baromi lassan jön ben az oldal. Megmagyarázhatatlan volt és utáltam is. Itthon nincs ilyen gond.

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

#696 Hozzászólás Szerző: Dani »

Nekem tökéletesen működik,én az NSO-n találkozok hasonlóval,ha esetleg nagyon sokan vannak fórumon/az adott topicban,vagy egyszerre sokan írnak hozzászólást,akkor szokott az lennei,hogy el akarom küldani a h.sz-t,de nagyon sok ideig tölti,vagy nem várom meg,vagy ha megvárom,akkor " a lap nem jeleníthető meg" bár én látom a h.sz-em,de más nem,mivel ha törölni akarom,azt írja ki,hogy a téma/hozzászólás nem létezik. És amikor frissíteni akarom,akkor van az,amit most te mondtál.De ezt a felhasználó mennyiséget lazán bírnia kéne az oldalnak,max egy php hiba lehet,de bővebben nem értek hozzá én sem...nekem tökéletesen működik :)

Avatar
Lamps
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2005. december 24., szombat 15:24
Tartózkodási hely: Szlovákia

#697 Hozzászólás Szerző: Lamps »

ZenZo írta:Csak valami beállítási hiba lehet, mert nekem minden egyből bejön. A tanácshoz kicsit több infóra van szükség:
1. milyen operációs rendszert használsz?
2. milyen böngészőt használsz?
3. internetszolgáltató?
4. más fórumok mind bejönnek egyből? (vagy csak az origó?)
5. a főoldal is lassú, vagy csak a fórum?
6. használsz e valamilyen vírusirtót, tűzfalat, spamszűrőt?

Még ebből sem biztos, hogy segíteni tudok, de merészebbeket egyelőre nem merek kérdezni :wink:
hát...
az internet explorer-t használom, de van operám is.
más fórumok is bejönnek.
a főoldal is lassú-valamikor csak a fejlécet hajlandó betölteni és frissítés után tölti be a híreket is.
vírusírtóm az AVG program.

de megpróbáltam utánnajárni, hogy miért is nem megy. havert megkértem hogy próbálja meg, és neki is adsl-je van, még valamivel jobb, mozillát használ, és első osztályú gépe van. azt mondta hogy valszeg a szerverrer van a baj...de hát csak nekem nem működik rendesen... :cry: :cry: :cry:
és egy kis érdekesség: az előző hsz-em 12 percig töl˝tötte...két frissítés után jött be... :lol: :lol: :lol:

azért köszi a segítséget! :wink: :D
We´re gonna rule the universe,cause we´re CHELSEA!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

#698 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Csak valami beállítási hiba lehet, mert nekem minden egyből bejön. A tanácshoz kicsit több infóra van szükség:
1. milyen operációs rendszert használsz?
2. milyen böngészőt használsz?
3. internetszolgáltató?
4. más fórumok mind bejönnek egyből? (vagy csak az origó?)
5. a főoldal is lassú, vagy csak a fórum?
6. használsz e valamilyen vírusirtót, tűzfalat, spamszűrőt?

Még ebből sem biztos, hogy segíteni tudok, de merészebbeket egyelőre nem merek kérdezni :wink:
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Lamps
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2005. december 24., szombat 15:24
Tartózkodási hely: Szlovákia

#699 Hozzászólás Szerző: Lamps »

üdv

nekem picit nagyobb problémám van... :?
mindennek elején leszögezném, hogy nagyon nem vagyok a helyzuet magaslatán számítástechnikát tekintve.
adsl modemot használok, aminek elvileg gyorsan kellene lenni. és az is minden oldalt tekintve, kivéve ezt. :( az origó fórumát max 5 másodperc alatt frissíti, és erre a topikra is 7 percet vártam mire betöltötte. de nem csak ezt, hanem a fórum összes topikját. így hogy ha fel akarok jönni, és bele egy topikba, megközelítőleg 5 percet kell ülnöm, mire betölti. ezért is járok elég ritkán ide, mert nincs idegzetem kivárni ezt.
és asszem nem nálam van a probléma, mert pl suliban számtech órán közös hálózaton lévő gépen 10 perc alatt se töltötte be... :( :(
nenm tudom mi lehet a probléma, mert más oldalt elég szépen betölt.

ha valakinek van valami ötlete vagy javaslata reagáljon pls! :cry: :P

köszi :P :lol:
We´re gonna rule the universe,cause we´re CHELSEA!

Avatar
Dani
Hozzászólások: 2025
Csatlakozott: 2006. január 1., vasárnap 20:10
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

#700 Hozzászólás Szerző: Dani »

Wisey írta:Mostanában titeket is kijelentjeztet a fórum?
Kb egy hete állandóan újra be kell lépnem, ahányszor csak megnyitom az oldalt. Korábban "emlékezett rám", és elég volt naponta egyszer bejelentkezni...
igen,nekem is szokott iylet csinálni,de max 2hetente 1x,túlélem :)

Válasz küldése