Osztályozás Dühöngő

Meccsek utáni osztályozások
Üzenet
Szerző
Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Osztályozás Dühöngő

#81 Hozzászólás Szerző: béla »

Ez az hazardozás nagyon mellé ment,(már ha konkrétan rám gondoltál,nem úgy általánosságban) én egy jó ajánlatért simán eladnám. Lehet mondani,hogy mekkora tehetség meg minden,de engem nem győzött meg. Ahogy írta valamelyikőtök is,a "cselezgetéseivel" nem megyünk semmire, ritkán tudja megverni az emberét sebességből. Mindig hozzáér a labdához legalább kétszer-háromszor mielőtt passzolna,toszogatja a labdát tök feleslegesen. Utoljára a Benitez alatti tavaszon volt tartósan olyan formában,mint aki tényleg a világ egyik legnagyobb tehetsége. Akkor jöttek a távoli lövései,jobbal-ballal,csel után,kapásból,jöttek a cselei is. Amióta José itt van,azóta sok mindent nem mutatott még,csak jó meccsei voltak,jó időszaka még nem.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Osztályozás Dühöngő

#82 Hozzászólás Szerző: Chester »

Az osztályzatba nem szólok bele, mindenki máshogy gondolja, engem az indok az, ami bosszant, lassan 1 éve. Nekem tetszett pl Schürrle játéka is, de nem tudnék 6-osnál jobbat adni érte, ahogy Oscarnak sem adtam volna 7-est ha nincs az a pár fontos passza, mert tényleg pontatlan volt, ahogyan Matic is. Ugyanakkor Hazard-nak nem adtam volna 6-ost ha nincs a gólja, mert neki is volt nem egy jó megoldása, de rendre aktív volt a Leicester jobb oldala, mert őfelsége a labdavesztés után nekiállt orrot túrni a visszasprint helyett, emellett ismét azt éreztem sokszor, hogy hiába sz*pat, egyszerűen nem jutunk vele előrébb. Biztos nem egyszerű játszania, elvégre mindig minimum ketten őrzik és gyepálják is rendesen, de egy kis életkedv lehetne benne, remélem hamarosan beindul.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Osztályozás Dühöngő

#83 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

ChesterB írta:Honnan tudod, hogy neki nem az a feladata, hogy piócaként tapadjon az ellenfélre? Welbeck is csatár, mégis alig lő gólokat, mert kiteszik vagy a szélre, vagy középre emberfogónak. Mourinho valószínűleg ezt várja el Oscartól, ezért van ott sokszor a kezdőben, és ezért nem játszott Mata. Oscar ma nagyon sokszor pontatlan volt [de ki nem?], viszont sokkal több hasznos megoldása volt, akár kiugratás, cselezés, szerelés vagy mentés formájában.
Irreálisnak érzem azt, hogy csak azért, mert ő PAPÍRON az irányító, ha nem ad legalább egy gólpasszt, akkor már megy a savazás. A mai Chelsea-ben nincs klasszikus 10-es poszt, helyette van 5 kreatív ember a középpályán, ebből 4 gyakorlatilag folyamatosan váltja a pozíciókat, így nincs is olyan, aki mind a 90 percet egy helyen nyomja végig, így mindig más a 10-es. Jó lenne már túllépni ezen a problémán... :roll:
Biztos az a probléma, hogy neki van 5 labdaszerzése, 3 felszabadítása Hazard 0-0 mérlegével ellentétben ... (Nem provokálni akarok, csak épp most láttam ezt a statisztikát és érdekesnek találtam.)
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Osztályozás Dühöngő

#84 Hozzászólás Szerző: Chester »

Honnan tudod, hogy neki nem az a feladata, hogy piócaként tapadjon az ellenfélre? Welbeck is csatár, mégis alig lő gólokat, mert kiteszik vagy a szélre, vagy középre emberfogónak. Mourinho valószínűleg ezt várja el Oscartól, ezért van ott sokszor a kezdőben, és ezért nem játszott Mata. Oscar ma nagyon sokszor pontatlan volt [de ki nem?], viszont sokkal több hasznos megoldása volt, akár kiugratás, cselezés, szerelés vagy mentés formájában.
Irreálisnak érzem azt, hogy csak azért, mert ő PAPÍRON az irányító, ha nem ad legalább egy gólpasszt, akkor már megy a savazás. A mai Chelsea-ben nincs klasszikus 10-es poszt, helyette van 5 kreatív ember a középpályán, ebből 4 gyakorlatilag folyamatosan váltja a pozíciókat, így nincs is olyan, aki mind a 90 percet egy helyen nyomja végig, így mindig más a 10-es. Jó lenne már túllépni ezen a problémán... :roll:

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Osztályozás Dühöngő

#85 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

béla írta:Oscar egész tavasszal utcalány gyenge volt,szerintem érthető ,hogy senkinek nem tetszett a produkciója. Azért meg majd mindjárt megtapsolom a tízesünket,hogy gürizik. Az jó dolog,hogy sokat dolgozik meg védekezik,de ez nem ér semmit,ha az alap feladatát meg nem tudja megoldani. Az első meccsen okés volt,de én még mindig többet várnék.
Az többet ér, hogy az agyondicsért Hazard kicselez két védőt és rosszul beadja vagy belevezeti egy harmadikba? Látványosnak látványos, de egy bog szar a teljesítménye az esetek többségében. Talált egy gólt és már repkednek a jó osztályzatok pedig a csapat leggyengébb játékosa volt ma. Oscar meg láthatatlanul gürizik és nem ez az első számú feladata, ezt még el is fogadom, de ma lőtt egy kapufát, volt még egy veszélyes kapura lövése amit alig fogott meg Schmeichel és egy nem akármilyen akcióindítása amiből végül vezetést szereztünk. Emellett amikor kellett a középső védőket segítette ki és amikor kellett a támadásszervezésben volt elől. Tippem szerintem talán ő és Fabregas mozogtak a legtöbbet ma.

De persze amíg divat fikázni addig senki nem fogja észrevenni, hogy Ivanovic, Courtois és Oscar voltak ma a 3 legjobb játékosunk.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
béla
Hozzászólások: 5486
Csatlakozott: 2011. január 11., kedd 20:36
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Osztályozás Dühöngő

#86 Hozzászólás Szerző: béla »

Oscar egész tavasszal utcalány gyenge volt,szerintem érthető ,hogy senkinek nem tetszett a produkciója. Azért meg majd mindjárt megtapsolom a tízesünket,hogy gürizik. Az jó dolog,hogy sokat dolgozik meg védekezik,de ez nem ér semmit,ha az alap feladatát meg nem tudja megoldani. Az első meccsen okés volt,de én még mindig többet várnék.

Avatar
Pethy
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2006. június 7., szerda 19:45
Kedvenc játékos: Matic
Kedvenc exjátékos: Gudjohnsen
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Osztályozás Dühöngő

#87 Hozzászólás Szerző: Pethy »

focimark írta:
vmilan1 írta: A kapufa, meg az első gól előtti remek passz Ivanovicnak, az nem volt értelmes megmozdulás?
Akkor 2...Willian 20perc alatt többet csinált.
Örülök hogy nem te vagy az edzőnk...

Van itt pár ember aki valamiért ha 4 gólt rúgna akkor is kevés lenne neki Oscar teljesítménye, mert beleégett hogy Mata miatta ment el. Aki teszem hozzá semmit nem mutatott még a mu-ban.

Oscar az elmúlt két meccsen úgy játszott mint a régi Lampard, rengeteget gürizett és volt pár igencsak jó passza. 1. meccsen is kellett az ő harciassága, hogy lefejelje 120 centijével a labdát.
Chelsea Fc, Houston Rockets&Texans, F.Alonso

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Osztályozás Dühöngő

#88 Hozzászólás Szerző: focimark »

vmilan1 írta: A kapufa, meg az első gól előtti remek passz Ivanovicnak, az nem volt értelmes megmozdulás?
Akkor 2...Willian 20perc alatt többet csinált.

Avatar
vmilan1
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2013. január 1., kedd 21:36
Kedvenc játékos: Petr Cech Oscar
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Osztályozás Dühöngő

#89 Hozzászólás Szerző: vmilan1 »

focimark írta:
kiskacsa08 írta:
focimark írta:Oscar-5
Iva után a legjobbunk volt...
Valamelyik meccsen biztos, de kb egy értelmes megmozdulására emlékszem a mai meccsről tőle.
A kapufa, meg az első gól előtti remek passz Ivanovicnak, az nem volt értelmes megmozdulás?
One life, one love, one club!

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Osztályozás Dühöngő

#90 Hozzászólás Szerző: focimark »

kiskacsa08 írta:
focimark írta:Oscar-5
Iva után a legjobbunk volt...
Valamelyik meccsen biztos, de kb egy értelmes megmozdulására emlékszem a mai meccsről tőle.

Avatar
kiskacsa08
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2008. december 11., csütörtök 22:47
Kedvenc exjátékos: Petr Cech
Tartózkodási hely: Pápa, Veszprém

Re: Osztályozás Dühöngő

#91 Hozzászólás Szerző: kiskacsa08 »

focimark írta:Oscar-5
Iva után a legjobbunk volt...
Chelsea FC - Making history, not living off it.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Osztályozás Dühöngő

#92 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

ChesterB írta:
rafanadal írta:Nem tudom lehet-e ilyet, de én ezentúl csak annak adok osztályzatot akire van is mit mondani és nem csak egy átlagos 6-os. Amennyiben belezavar a kiszámolásba, mindenki más 6-os nálam.
A jövőben azért írd le a 6-osokat is. Ha kell, akkor csinálok egy sémát minden topik elején, amibe csak az osztályzatokat kell beírni. :wink:
Rendben és akkor egyúttal szerkesztettem ezt a mostanit is.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Osztályozás Dühöngő

#93 Hozzászólás Szerző: Chester »

rafanadal írta:Nem tudom lehet-e ilyet, de én ezentúl csak annak adok osztályzatot akire van is mit mondani és nem csak egy átlagos 6-os. Amennyiben belezavar a kiszámolásba, mindenki más 6-os nálam.
A jövőben azért írd le a 6-osokat is. Ha kell, akkor csinálok egy sémát minden topik elején, amibe csak az osztályzatokat kell beírni. :wink:

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Osztályozás Dühöngő

#94 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Hazard játékával az a baj, hogy nem ésszel csinálja. A foci egy csapatjáték, célja a gólszerzés. A cselekedeteidet ennek kell alárendelni. Sokszor azt érzem benne, hogy nincs egy elképzelése, hogy mit fog csinálni a labdával a következő akció során, hanem "először ezen a védőn átmegyek és utána kitalálom". Mire kitalálná pedig ott a következő védő és ezt csinálja egy végtelen ciklusban. Nem érzem benne sosem azt, hogy "na most ezt kicselezem, elfutok és beadom" vagy "befele cselezek, első szabad helynél lövök". Nincs célja a cselekedeteinek, mondhatni bután, fölöslegesen csinálja őket.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Osztályozás Dühöngő

#95 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

gerawba írta:
Blueflag írta:Hazard - 7 - Lehet, hogy sokat cselezett, de ez a dolga... Hazardot pont ne akarjuk alibi passzolgatósnak berakni a balszélre. Ha nem cselezgetett volna, nem így néz ki a második gólunk, az meg Messinél és CR-nél is egyértelmű, hogy nem minden csel jön be.
Az öncélú, csapat számára haszontalan cselezgetés azért nem ez a kategória. CR is ilyen volt régen, aztán amikor ezt levetkőzte és alárendelte ezeket a dolgokat a csapatnak, na akkor jöttek az igazán jó szezonok, meg az első aranylabda...
Hazard legtöbb cselének semmi értelme nincs, látszik, hogy be fog halni tőle az akció. Sokkal többet érne ha csak simán meghúzná a szélt aztán lesprintelné a védőjét, nem pedig nekiállna gyakorlatilag állva átlépdesni a labdát.

Egyénileg nem nyújtott rossz teljesítményt Hazard, bohócot csinált a védőkből párszor, de a csapat nem profitált túl sokat ezekből.. Továbbra is úgy érzem, hogy több van benne. Ha éppen van kedve focizni akkor a City vagy az United védőit is össze-vissza szopatja, de nagyon sokszor - sajnos pont amikor a csapatnak nem megy és szükség lenne rá - gyengén, (ránézésre) öncélúan és/vagy motiválatlanul játszik.

Sokszor felmerült vele kapcsolatban, hogy elérheti Messi vagy CR szintjét. Szerintem Ronaldo-hoz nem lehet hasonlítani: ő egy tökéletes atléta, vérprofi, hihetetlen mentális és fizikai erővel, ezeket Hazard-ra nem annyira lehet elmondani. Ő inkább ösztönösen zseniális, mint az argentin. Nyílván nem várhatjuk el, hogy Eden 40 gólt lőjön a gyenge szezonjaiban(mint tavaly Leo), de játszhatna sokkal gólra törőbben, vagy legalább a megmozdulásai vigyék előre a támadásokat.

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Osztályozás Dühöngő

#96 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Blueflag írta:Hazard - 7 - Lehet, hogy sokat cselezett, de ez a dolga... Hazardot pont ne akarjuk alibi passzolgatósnak berakni a balszélre. Ha nem cselezgetett volna, nem így néz ki a második gólunk, az meg Messinél és CR-nél is egyértelmű, hogy nem minden csel jön be.
Az öncélú, csapat számára haszontalan cselezgetés azért nem ez a kategória. CR is ilyen volt régen, aztán amikor ezt levetkőzte és alárendelte ezeket a dolgokat a csapatnak, na akkor jöttek az igazán jó szezonok, meg az első aranylabda...
Hazard legtöbb cselének semmi értelme nincs, látszik, hogy be fog halni tőle az akció. Sokkal többet érne ha csak simán meghúzná a szélt aztán lesprintelné a védőjét, nem pedig nekiállna gyakorlatilag állva átlépdesni a labdát.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Osztályozás Dühöngő

#97 Hozzászólás Szerző: Chester »

Megkönnyítenétek a dolgomat, volt hogy sokszor tévesztettem mert annyit kellett görgetni, hogy elfelejtettem a számokat. :D Nem vagyok könnyű eset, itt meg kiírhatja mindenki magát. :D

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Osztályozás Dühöngő

#98 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

ChesterB írta:Ide várjuk a véleményetek arról, ha valakinek az osztályzatával nem értenétek egyet, itt nem lesz OFF. :)

Mondjuk én nem igazán értem, hogy a meccsek osztályozás topikjában miért volt annyira zavaró ha valaki reagált a másik hozzászólására, de legyen :)

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Osztályozás Dühöngő

#99 Hozzászólás Szerző: Spring »

Jó ötlet :D
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Osztályozás Dühöngő

#100 Hozzászólás Szerző: Chester »

Ide várjuk a véleményetek arról, ha valakinek az osztályzatával nem értenétek egyet, itt nem lesz OFF. :)

Válasz küldése