Játékosok

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
edeskeves
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Játékosok

#5701 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Bubi írta:Figyu Pityee, semmi gond azzal amit írsz Jorginhoról, joggal vár többet tőle a nép, de ne felejtsük el, hogy fél éve a játékosunk. Új az edzőnk és a csapat még nem sajátította el rendesen az új játékrendszert, ill. több posztra kell majd igazolni, hogy végre működjön.

Tegnap a csapat egyik legjobbja volt. Ismét megmutatta, hogy ha a csapattársai jól helyezkednek, mozgékonyak és kedvvel játszanak akkor ő is sokkal többet tud hozzátenni a játékhoz. Valljuk be, ha a csatárok nem keresik a réseket, ha a csapattársak nem mozognak megfelelően, akkor Jorginho teljesen haszontalan, hisz ha nincs kit megjátszania akkor tovább löki a labdát a mellette lévőnek, többet nem tehet. Fabregas se osztogatná az assistokat olyan támadóknak akik basznak helyezkedni.

Várd meg a jövő évet, még lehet, hogy meglepetést fog okozni. Egyébként is sok az olyan játékos aki az első évében csak asszimilálódik, csak a 2. évében bontakozik ki.
Fabregas ugyandzeknek az embereknek szorta a golpasszokat Bubi, a ket jatekos kozott eleg nagy a kulonbseg, tobbekkozott tamadasepitesben, szervezesben is. Jorginho nem is nagyon keresi a lehetoseget az elorejatekra vagy amikor teszi, akkor vaktaban es pontatlanul elorelovi csak.
Tegnap alairom, hogy jobban jatszott, mint ahogy szokott, de ezt Fabregas mg szarabb napjain is lehozta volna. Adjunk meg neki idot, de eddig par meccset leszamitva eleg 0 teljesitmenyeket hoz.
De peldakent emlithetnem Luizt is, aki leghatulrol milyen jol meg szokta talalni a tamadokat es golpasszokat ad, szoval a tamadosorra nem lehet kenni mindent, bar nyilvan ok sem tokeletesek.
Valamint meg azt tennem hozza, hogy ahol Jorginho jatszik eleg szuk a terulet es gyorsan kell gondolkozni, na itt is lenne meg hova fejlodnie, mert sokszor elalszik es lelopjak a labarol vagy csak siman szerelik, tegnap is volt egy ilyen emlekszem es a Sp*rs tamadoi vittek a vedoinkre.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9359
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Játékosok

#5702 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Figyu Pityee, semmi gond azzal amit írsz Jorginhoról, joggal vár többet tőle a nép, de ne felejtsük el, hogy fél éve a játékosunk. Új az edzőnk és a csapat még nem sajátította el rendesen az új játékrendszert, ill. több posztra kell majd igazolni, hogy végre működjön.

Tegnap a csapat egyik legjobbja volt. Ismét megmutatta, hogy ha a csapattársai jól helyezkednek, mozgékonyak és kedvvel játszanak akkor ő is sokkal többet tud hozzátenni a játékhoz. Valljuk be, ha a csatárok nem keresik a réseket, ha a csapattársak nem mozognak megfelelően, akkor Jorginho teljesen haszontalan, hisz ha nincs kit megjátszania akkor tovább löki a labdát a mellette lévőnek, többet nem tehet. Fabregas se osztogatná az assistokat olyan támadóknak akik basznak helyezkedni.

Várd meg a jövő évet, még lehet, hogy meglepetést fog okozni. Egyébként is sok az olyan játékos aki az első évében csak asszimilálódik, csak a 2. évében bontakozik ki.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékosok

#5703 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Hawaii írta:
Pityee írta:
Hawaii írta: Először is javaslom, hogy nézz utána a regista szerepkörnek, beleértve a védekezésben és támadásban betöltött szerepének. Egészen meglepő dolgokat fogsz találni. ;)
Másodszor Jorginho jelenleg -1 ember, igen, ezzel részben egyet tudok érteni, viszont ugyanilyen elgondolás mentén Willian, Pedro és Alonso -2 ember. Ezzel két dologra szeretnék rávilágítani: egyrészt nem Jorginho a legnagyobb probléma jelenleg, másrészt az előbb említett úriemberek lecserélése valószínűleg az ő teljesítményére is pozitívan tudna hatni. Amint igazolunk egy normális balhátvédet és egy jobb szélsőt, illetve Higuain is beválik, s ennek ellenére sem hozza meg azt az áttörést, amit sokan várnak tőle, akkor még mindig tudunk helyette igazolni vkit, vagy akár kipróbálni helyette mást (pl Kantet).

Egyébként az ilyen szintű cinizmust legközelebb tartsd meg magadnak. Szerintem normálisan is meg tudtad volna fogalmazni a véleményedet, mint ahogy jó néhányan tették azt előtted. Köszi! :)
Ha már valaki más véleménnyel van mint te Hawai, akkor az már cinizmus igaz? A fórum pont ezért van, hogy mindenki kinyilváníthatja az őszinte kulturális!!!! esetleg eltérő véleményét. Amint látom nem sértettem meg vele semmilyen szabályzatot, nem káromkodtam, nem személyeskedtem, szóval azt meg már hagy ne akard megmondani, hogy melyik játékosról milyen véleményt alkotok. Vagy írd bele a szabályzatba, hogy nem szabad véleményt alkotni, amennyiben az némi cinizmussal van fűszerezve. De ne akard másra erőltetni a te saját egyéni véleményed, mert ha hiszed, ha nem ugyanúgy lehet hülyeség a te véleményed is. Köszi
Ez már nagyon OFF topic, de látom, sikerült kiragadnod a lényeget. A hozzászólásod attól lett cinikus, ahogy megfogalmaztad, s nem azért, amilyen véleményt megfogalmaztál benne. Van különbség...
Nem baj, ha más a véleményed, sőt kifejezetten élvezni szoktam a kulturált eszmecseréket. Azt viszont nem tudom, hol mondtam meg neked, hogy mit gondolj egy játékosról, de kérlek, nyugodtan emeld ki ezt a részt nekem. A hozzászólás a saját véleményemet tükrözte, azzal senkinek sem kell egyetértenie, viszont mindenkinek szíve-joga reflektálnia rá. Nem vétett semmilyen fórumos szabály ellen a hozzászólásod, csupán azt nehezményeztem, hogy a véleményedet kevesebb cinizmussal és szarkazmussal is ugyanolyan jól át tudtad volna adni, ahogyan tették azt előtted többen is.

A regista szerepkörnek utánanéztél azóta? ;)
Nos ezt a Football Manager című játékból ragadtam ki. Bár játszani sosem játszottam vele, de gondolom értettek hozzá akik létrehozták a játékot és nem voltak hülyék a focihoz.

"Regista
Egy agresszív változata a mélységi irányítónak, kiválóan alkalmas egy labdatartásra épülő taktikánál magas védelmi vonallal. Szabad kezet fog kapni, hogy mélységből irányítsa a játékot. Dinamikusságra és kiszámíthatatlanságra fog törekedni a támadók mögött. Megpróbálja majd fenntartani az állandó nyomást az ellenfél védelmén, folyamatosan keresni fogja az újabb és újabb lehetőségeket azzal, hogy játékba hozza a támadókat és az átadásokkal gólhelyzetet alakítson ki.
Csak támogató szerepkörben játszhat."

Kiemeltem a fontos részeket, amiket Jorginho sajnos nem teljesít. Ez a leírás valóban illik rá és a posztjára csak sok sebből vérzik. Konkrétan minden csapat kiismerte és kitudja venni őt a játékból, tehát kiszámíthatatlannak semmiképp nem nevezném. Gólpasszot adott már nálunk? Talán 1 vagy 2-őt és mivel, véleményem szerint az állandó 2-3 méteres hátra vagy oldalra passzokat nem lehet gólhelyzet kialakításnak nevezni, ezért különösebb nyomást sem jelent az ellenfél védelmének, tehát ennek a kritériumnak sem felel meg. Ez a leírás inkább egy Fabregas vagy Pirlora illene. Lehet én rakom vele túl magasra a lécet, vagy inkább a düh beszél belőlem, amiért Sarri képes gyengíteni miatta Kantét, de én sokkal több mindent várok el tőle. Mert egyenlőre nagyon megeszik őt a PL-ben, ez tagadhatatlan. Meglátjuk Higany beállásával javulni fog-e a támadószekciónk és ezáltal az ő kiszolgáló szerepe.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Játékosok

#5704 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Pityee írta:
Hawaii írta:
Pityee írta:Nem semmi, hogy vannak akik még mindig megtudják magyarázni Jorginho teljesítményét és kitudják hozni belőle a pozitívumot :D A legjobb kifogás az, hogy a citybe azért lenne jó, mert körülötte top játékosok vannak. Vagy épp, hogy azért jó, mert guardiola le akarta igazolni :D Ez valóban igaz, mert a sok jó játékos között, valszeg nem tűnne fel a szar teljesítménye. A city simán elbírná egy ilyen játékos fos teljesítményét, mert körülötte csak jobbak vannak, fogalmazzunk inkább így. Nagyon sajnálom amúgy, hogy itt csak ilyen középszerekkel játszhat együtt, mint Hazard, Kanté, Kovacic, Azpi vagy épp Willian. Szomorú hogy ezek a középszerek lehúzzák a passzterminátorunkat és emiatt nem tud kibontakozni. Valójában most értettem meg, hogy ő a penge és a többiek körülötte nem érnek fel a futballtudásához. Biztos, ha egy Messi-CR-Griezmann trió játszana elől, akkor szarásig osztogatná az gólpasszokat és akkor talán nem falnák fel őt reggelire, valamint nem ütköznék le őt mint a büdös szart. Kiváncsi leszek mi lesz a kifogás, ha Higany sem felel meg ő nagyságának és ezáltal nem tudja megmutatni a benne rejlő világklasszist :) Azokat sem értem, akik felhozzák, hogy azon a poszton neki nem is kell védekeznie, kérdem én, ha ő játszik közvetlen a védelem előtt, akkor mégis mit kell neki csinálnia amikor az ellenfélnél van a labda? Nézni távolból? Véletlenül sem kell neki szerelnie az ellenfelet? vagy épp labdát szerezni? Vagy leütközni valakit? Nem, neki csak az a feladata, hogy helyezkedjen meg kérje a labdát. Nyilván a fociban csak akkor van egy középpályásnak dolga ha épp náluk a labda és támadnak. Akkor semmi dolga, ha az ellenfél jön labdával. Vajon akkor, ki szűri meg a középpályát, ha nem az aki közvetlen a védelem előtt játszik? Kovacic? vagy Higany? vicc komolyan mondom. Jorginho akkora csődöt mondott eddig, mint a ház, lehet ezt finomítani, vagy körül magyarázni de nem véletlenül adtak már ki több elemzést is a skysports szakértői, hogy inkább -1 játékos az olaszbrazilunk, mint segítség.
Először is javaslom, hogy nézz utána a regista szerepkörnek, beleértve a védekezésben és támadásban betöltött szerepének. Egészen meglepő dolgokat fogsz találni. ;)
Másodszor Jorginho jelenleg -1 ember, igen, ezzel részben egyet tudok érteni, viszont ugyanilyen elgondolás mentén Willian, Pedro és Alonso -2 ember. Ezzel két dologra szeretnék rávilágítani: egyrészt nem Jorginho a legnagyobb probléma jelenleg, másrészt az előbb említett úriemberek lecserélése valószínűleg az ő teljesítményére is pozitívan tudna hatni. Amint igazolunk egy normális balhátvédet és egy jobb szélsőt, illetve Higuain is beválik, s ennek ellenére sem hozza meg azt az áttörést, amit sokan várnak tőle, akkor még mindig tudunk helyette igazolni vkit, vagy akár kipróbálni helyette mást (pl Kantet).

Egyébként az ilyen szintű cinizmust legközelebb tartsd meg magadnak. Szerintem normálisan is meg tudtad volna fogalmazni a véleményedet, mint ahogy jó néhányan tették azt előtted. Köszi! :)
Ha már valaki más véleménnyel van mint te Hawai, akkor az már cinizmus igaz? A fórum pont ezért van, hogy mindenki kinyilváníthatja az őszinte kulturális!!!! esetleg eltérő véleményét. Amint látom nem sértettem meg vele semmilyen szabályzatot, nem káromkodtam, nem személyeskedtem, szóval azt meg már hagy ne akard megmondani, hogy melyik játékosról milyen véleményt alkotok. Vagy írd bele a szabályzatba, hogy nem szabad véleményt alkotni, amennyiben az némi cinizmussal van fűszerezve. De ne akard másra erőltetni a te saját egyéni véleményed, mert ha hiszed, ha nem ugyanúgy lehet hülyeség a te véleményed is. Köszi
Ez már nagyon OFF topic, de látom, sikerült kiragadnod a lényeget. A hozzászólásod attól lett cinikus, ahogy megfogalmaztad, s nem azért, amilyen véleményt megfogalmaztál benne. Van különbség...
Nem baj, ha más a véleményed, sőt kifejezetten élvezni szoktam a kulturált eszmecseréket. Azt viszont nem tudom, hol mondtam meg neked, hogy mit gondolj egy játékosról, de kérlek, nyugodtan emeld ki ezt a részt nekem. A hozzászólás a saját véleményemet tükrözte, azzal senkinek sem kell egyetértenie, viszont mindenkinek szíve-joga reflektálnia rá. Nem vétett semmilyen fórumos szabály ellen a hozzászólásod, csupán azt nehezményeztem, hogy a véleményedet kevesebb cinizmussal és szarkazmussal is ugyanolyan jól át tudtad volna adni, ahogyan tették azt előtted többen is.

A regista szerepkörnek utánanéztél azóta? ;)

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékosok

#5705 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Hawaii írta:
Pityee írta:Nem semmi, hogy vannak akik még mindig megtudják magyarázni Jorginho teljesítményét és kitudják hozni belőle a pozitívumot :D A legjobb kifogás az, hogy a citybe azért lenne jó, mert körülötte top játékosok vannak. Vagy épp, hogy azért jó, mert guardiola le akarta igazolni :D Ez valóban igaz, mert a sok jó játékos között, valszeg nem tűnne fel a szar teljesítménye. A city simán elbírná egy ilyen játékos fos teljesítményét, mert körülötte csak jobbak vannak, fogalmazzunk inkább így. Nagyon sajnálom amúgy, hogy itt csak ilyen középszerekkel játszhat együtt, mint Hazard, Kanté, Kovacic, Azpi vagy épp Willian. Szomorú hogy ezek a középszerek lehúzzák a passzterminátorunkat és emiatt nem tud kibontakozni. Valójában most értettem meg, hogy ő a penge és a többiek körülötte nem érnek fel a futballtudásához. Biztos, ha egy Messi-CR-Griezmann trió játszana elől, akkor szarásig osztogatná az gólpasszokat és akkor talán nem falnák fel őt reggelire, valamint nem ütköznék le őt mint a büdös szart. Kiváncsi leszek mi lesz a kifogás, ha Higany sem felel meg ő nagyságának és ezáltal nem tudja megmutatni a benne rejlő világklasszist :) Azokat sem értem, akik felhozzák, hogy azon a poszton neki nem is kell védekeznie, kérdem én, ha ő játszik közvetlen a védelem előtt, akkor mégis mit kell neki csinálnia amikor az ellenfélnél van a labda? Nézni távolból? Véletlenül sem kell neki szerelnie az ellenfelet? vagy épp labdát szerezni? Vagy leütközni valakit? Nem, neki csak az a feladata, hogy helyezkedjen meg kérje a labdát. Nyilván a fociban csak akkor van egy középpályásnak dolga ha épp náluk a labda és támadnak. Akkor semmi dolga, ha az ellenfél jön labdával. Vajon akkor, ki szűri meg a középpályát, ha nem az aki közvetlen a védelem előtt játszik? Kovacic? vagy Higany? vicc komolyan mondom. Jorginho akkora csődöt mondott eddig, mint a ház, lehet ezt finomítani, vagy körül magyarázni de nem véletlenül adtak már ki több elemzést is a skysports szakértői, hogy inkább -1 játékos az olaszbrazilunk, mint segítség.
Először is javaslom, hogy nézz utána a regista szerepkörnek, beleértve a védekezésben és támadásban betöltött szerepének. Egészen meglepő dolgokat fogsz találni. ;)
Másodszor Jorginho jelenleg -1 ember, igen, ezzel részben egyet tudok érteni, viszont ugyanilyen elgondolás mentén Willian, Pedro és Alonso -2 ember. Ezzel két dologra szeretnék rávilágítani: egyrészt nem Jorginho a legnagyobb probléma jelenleg, másrészt az előbb említett úriemberek lecserélése valószínűleg az ő teljesítményére is pozitívan tudna hatni. Amint igazolunk egy normális balhátvédet és egy jobb szélsőt, illetve Higuain is beválik, s ennek ellenére sem hozza meg azt az áttörést, amit sokan várnak tőle, akkor még mindig tudunk helyette igazolni vkit, vagy akár kipróbálni helyette mást (pl Kantet).

Egyébként az ilyen szintű cinizmust legközelebb tartsd meg magadnak. Szerintem normálisan is meg tudtad volna fogalmazni a véleményedet, mint ahogy jó néhányan tették azt előtted. Köszi! :)
Ha már valaki más véleménnyel van mint te Hawai, akkor az már cinizmus igaz? A fórum pont ezért van, hogy mindenki kinyilváníthatja az őszinte kulturális!!!! esetleg eltérő véleményét. Amint látom nem sértettem meg vele semmilyen szabályzatot, nem káromkodtam, nem személyeskedtem, szóval azt meg már hagy ne akard megmondani, hogy melyik játékosról milyen véleményt alkotok. Vagy írd bele a szabályzatba, hogy nem szabad véleményt alkotni, amennyiben az némi cinizmussal van fűszerezve. De ne akard másra erőltetni a te saját egyéni véleményed, mert ha hiszed, ha nem ugyanúgy lehet hülyeség a te véleményed is. Köszi
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Játékosok

#5706 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Pityee írta:Nem semmi, hogy vannak akik még mindig megtudják magyarázni Jorginho teljesítményét és kitudják hozni belőle a pozitívumot :D A legjobb kifogás az, hogy a citybe azért lenne jó, mert körülötte top játékosok vannak. Vagy épp, hogy azért jó, mert guardiola le akarta igazolni :D Ez valóban igaz, mert a sok jó játékos között, valszeg nem tűnne fel a szar teljesítménye. A city simán elbírná egy ilyen játékos fos teljesítményét, mert körülötte csak jobbak vannak, fogalmazzunk inkább így. Nagyon sajnálom amúgy, hogy itt csak ilyen középszerekkel játszhat együtt, mint Hazard, Kanté, Kovacic, Azpi vagy épp Willian. Szomorú hogy ezek a középszerek lehúzzák a passzterminátorunkat és emiatt nem tud kibontakozni. Valójában most értettem meg, hogy ő a penge és a többiek körülötte nem érnek fel a futballtudásához. Biztos, ha egy Messi-CR-Griezmann trió játszana elől, akkor szarásig osztogatná az gólpasszokat és akkor talán nem falnák fel őt reggelire, valamint nem ütköznék le őt mint a büdös szart. Kiváncsi leszek mi lesz a kifogás, ha Higany sem felel meg ő nagyságának és ezáltal nem tudja megmutatni a benne rejlő világklasszist :) Azokat sem értem, akik felhozzák, hogy azon a poszton neki nem is kell védekeznie, kérdem én, ha ő játszik közvetlen a védelem előtt, akkor mégis mit kell neki csinálnia amikor az ellenfélnél van a labda? Nézni távolból? Véletlenül sem kell neki szerelnie az ellenfelet? vagy épp labdát szerezni? Vagy leütközni valakit? Nem, neki csak az a feladata, hogy helyezkedjen meg kérje a labdát. Nyilván a fociban csak akkor van egy középpályásnak dolga ha épp náluk a labda és támadnak. Akkor semmi dolga, ha az ellenfél jön labdával. Vajon akkor, ki szűri meg a középpályát, ha nem az aki közvetlen a védelem előtt játszik? Kovacic? vagy Higany? vicc komolyan mondom. Jorginho akkora csődöt mondott eddig, mint a ház, lehet ezt finomítani, vagy körül magyarázni de nem véletlenül adtak már ki több elemzést is a skysports szakértői, hogy inkább -1 játékos az olaszbrazilunk, mint segítség.
Először is javaslom, hogy nézz utána a regista szerepkörnek, beleértve a védekezésben és támadásban betöltött szerepének. Egészen meglepő dolgokat fogsz találni. ;)
Másodszor Jorginho jelenleg -1 ember, igen, ezzel részben egyet tudok érteni, viszont ugyanilyen elgondolás mentén Willian, Pedro és Alonso -2 ember. Ezzel két dologra szeretnék rávilágítani: egyrészt nem Jorginho a legnagyobb probléma jelenleg, másrészt az előbb említett úriemberek lecserélése valószínűleg az ő teljesítményére is pozitívan tudna hatni. Amint igazolunk egy normális balhátvédet és egy jobb szélsőt, illetve Higuain is beválik, s ennek ellenére sem hozza meg azt az áttörést, amit sokan várnak tőle, akkor még mindig tudunk helyette igazolni vkit, vagy akár kipróbálni helyette mást (pl Kantet).

Egyébként az ilyen szintű cinizmust legközelebb tartsd meg magadnak. Szerintem normálisan is meg tudtad volna fogalmazni a véleményedet, mint ahogy jó néhányan tették azt előtted. Köszi! :)

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6779
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékosok

#5707 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Nem semmi, hogy vannak akik még mindig megtudják magyarázni Jorginho teljesítményét és kitudják hozni belőle a pozitívumot :D A legjobb kifogás az, hogy a citybe azért lenne jó, mert körülötte top játékosok vannak. Vagy épp, hogy azért jó, mert guardiola le akarta igazolni :D Ez valóban igaz, mert a sok jó játékos között, valszeg nem tűnne fel a szar teljesítménye. A city simán elbírná egy ilyen játékos fos teljesítményét, mert körülötte csak jobbak vannak, fogalmazzunk inkább így. Nagyon sajnálom amúgy, hogy itt csak ilyen középszerekkel játszhat együtt, mint Hazard, Kanté, Kovacic, Azpi vagy épp Willian. Szomorú hogy ezek a középszerek lehúzzák a passzterminátorunkat és emiatt nem tud kibontakozni. Valójában most értettem meg, hogy ő a penge és a többiek körülötte nem érnek fel a futballtudásához. Biztos, ha egy Messi-CR-Griezmann trió játszana elől, akkor szarásig osztogatná az gólpasszokat és akkor talán nem falnák fel őt reggelire, valamint nem ütköznék le őt mint a büdös szart. Kiváncsi leszek mi lesz a kifogás, ha Higany sem felel meg ő nagyságának és ezáltal nem tudja megmutatni a benne rejlő világklasszist :) Azokat sem értem, akik felhozzák, hogy azon a poszton neki nem is kell védekeznie, kérdem én, ha ő játszik közvetlen a védelem előtt, akkor mégis mit kell neki csinálnia amikor az ellenfélnél van a labda? Nézni távolból? Véletlenül sem kell neki szerelnie az ellenfelet? vagy épp labdát szerezni? Vagy leütközni valakit? Nem, neki csak az a feladata, hogy helyezkedjen meg kérje a labdát. Nyilván a fociban csak akkor van egy középpályásnak dolga ha épp náluk a labda és támadnak. Akkor semmi dolga, ha az ellenfél jön labdával. Vajon akkor, ki szűri meg a középpályát, ha nem az aki közvetlen a védelem előtt játszik? Kovacic? vagy Higany? vicc komolyan mondom. Jorginho akkora csődöt mondott eddig, mint a ház, lehet ezt finomítani, vagy körül magyarázni de nem véletlenül adtak már ki több elemzést is a skysports szakértői, hogy inkább -1 játékos az olaszbrazilunk, mint segítség.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6941
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#5708 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Nincs ott pocak.

Kép

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Játékosok

#5709 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Hawaii írta:
AwayRoller írta:A mutatóik lehet, hogy hasonlóak, de teljesen más szerepkör. Fernandinho labdaszerző, aki a felfutó szélső hátvédek esetén behúzódik a szétnyíló kh-k közé, az osztogatást pedig megoldja a támadó szellemű silva-kdb duó. Nálunk Kanté tudná azt a szerepet hozni elől mondjuk egy Ruben-Kova kettőssel. De Sarrinak más az elképzelése, mint Pepnek.

A másik témára kanyarodva, én is a letámadás hiányában látom a visszaesésünk fő okát.
Érdekes, ahhoz képest, hogy nem egy poszton játszanak, Guardiola tavaly nyáron mégis Jorginhoban látta a 33 éves Fernandinho pótlását. Ezek szerint nem ért hozzá Guardiola.
Biztos épp azt írtam, hogy nem ért hozza Guardiola... és biztos ha leigazolták volna, akkor is ugyanaz maradt volna mindenki szerepköre Jorghinho körül, mint most Fernandinho körül... Legalább ha kiforgatod a mondandóm, ne használj érvelési hibákat.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#5710 Hozzászólás Szerző: Dante »

Nem én írtam, hogy nem egy poszt, nyilván azért írok párhuzamról, mert szerintem hasonló a két játékos szerepköre.

Az, hogy Guardiola is szerette volna a csapatában tudni szerintem nem mérvadó. Az eddigiek alapján vagy gyenge a PL-be, vagy nem alkalmas arra a szerepre amit Sarri szán neki. (Nem fogjuk megtudni, hogy Pep megtalálná e az olasz helyét, de az aktuális helyzetben végtelenül boldog lehet, hogy nem náluk derült ki az alkalmassága)

A védekezési statisztikák hasonlóak, de ahogy korábban is írtam, Fernandinho egy jobb védelem előtt játszik. Engem érdekelne az is, hogy melyikük zavarja jobban az ellenfél támadóit, melyikük van zavaró helyen egy esetleges lecsorgó labdánál stb. Ezeket nem adja vissza a statisztika és a mi olaszunk emiatt is hat nettó emberhátránynak, nem kell feltétlenül szerelni, de ha lassít egy támadást, az elég sokat számít. Egyébként ebben javult a télre, mostmár néha sikerül lerántania az ellenfelet.

Én Jorginho-tól nem az eredményesebb támadójátékot várom el, hanem hogy ne csak egy név legyen a meccs elején, ne lógjon ki lefelé a többiekhez képest. Nem csak ő a hibás, de ezt sem írtam, egyszerűen csak róla volt szó, hogy azt ami a feladata lenne nem tudja megoldani, mert kevés fizikálisan és mentálisan is

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Játékosok

#5711 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Azt ne felejtsük el hogy a city kerete sokkal jobb mint a miénk. Jorginho ott is hozzná a passzait, de mellette csak klasszis játszik támadásban és védekezésben is. Kiforgatja szélsö hátvédnek és egy Walker vagy Mendy fut fel mint egy rakéta (nem Alonso vagy Azpi). Bepasszolja középre és egyik Silva vagy KDB szedi föl a labdát (nem Kanté vagy Kova/Barkley). Ég és föld. Ő beletenné a passzait, a többiek megoldanák a többit. Nálunk ezért kéne még 6 igazolás (ez a fő probléma).

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Játékosok

#5712 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

AwayRoller írta:A mutatóik lehet, hogy hasonlóak, de teljesen más szerepkör. Fernandinho labdaszerző, aki a felfutó szélső hátvédek esetén behúzódik a szétnyíló kh-k közé, az osztogatást pedig megoldja a támadó szellemű silva-kdb duó. Nálunk Kanté tudná azt a szerepet hozni elől mondjuk egy Ruben-Kova kettőssel. De Sarrinak más az elképzelése, mint Pepnek.

A másik témára kanyarodva, én is a letámadás hiányában látom a visszaesésünk fő okát.
Érdekes, ahhoz képest, hogy nem egy poszton játszanak, Guardiola tavaly nyáron mégis Jorginhoban látta a 33 éves Fernandinho pótlását. Ezek szerint nem ért hozzá Guardiola.
Dante írta:Csak az a különbség, hogy míg Fernandonho tud védekezni ha kell, addig az olasz egyáltalán nem alkalmas rá. Valamint a City védelme is stabilabb, tehát nem akkora probléma, ha lemarad Fernandonho az emberéről.
És még nem volt szó Kanté-ról, aki fél év alatt sikeresen megtanult a kapu elé érkezni második hullámban, valószínűleg menne neki a regista-nak szükséges helyezkedés, game-sense is. Nyilván nem egy Pirlo, nem fog meccsenként 3 keypass-t adni mélységből (bár egyáltalán nem passzol rosszul), de Jorginho sem az és ő sem tudja kiszolgálni a társait.

Nem látom azt, hogy miért ne érhetne meg egy próbát Kanté azon a poszton, akár taktikai változással is, legalább lenne értelme Kovacic játszatásának, elvileg ő is penge az összjátékban, csak eddig nem igazán láttuk. Jorginho is pihenhetne egy kicsit és kiderülne, hogy mi ér többet, a meccsenkénti plusz 100 passz, vagy egy védekezésre is képes középpályás.
Egyáltalán nem alkalmas a védekezésre Jorginho? Egyrészt nem ez a dolga, másrészt épp előbb világítottam rá, hogy ugyanazokat a számokat hozza, mint Fernandinho.

Mi is valójában Jorginho és Fernandinho dolga támadásban? Megkapják a labdát a védőktől, és egyből továbbítaniuk kell előre. Ez a legtöbb esetben egy 5-10 méteres körömpassz a másik 2 középpályás irányába, ritkább esetben pedig egy hosszabb indítás a szélsők/csatár felé.

Kantéra visszatérve egy szóval nem állítottam, hogy az ő kezdetése nem érne meg egy próbát Jorginho posztján. Mindemellett én elsősorban nem Jorginhoban keresem a hibát, hanem az impotens támadószekciónkban, és a szélsővédőinkben, ezt pedig kár Jorginho nyakába varrni. Az olaszunkat akkor lehetne okolni a góltalanságért, ha el se jutnánk az ellenfél tizenhatosáig, azonban a tudomány a kapu előtt fogy el, és nem az odavezető úton.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#5713 Hozzászólás Szerző: Dante »

Csak az a különbség, hogy míg Fernandonho tud védekezni ha kell, addig az olasz egyáltalán nem alkalmas rá. Valamint a City védelme is stabilabb, tehát nem akkora probléma, ha lemarad Fernandonho az emberéről.
És még nem volt szó Kanté-ról, aki fél év alatt sikeresen megtanult a kapu elé érkezni második hullámban, valószínűleg menne neki a regista-nak szükséges helyezkedés, game-sense is. Nyilván nem egy Pirlo, nem fog meccsenként 3 keypass-t adni mélységből (bár egyáltalán nem passzol rosszul), de Jorginho sem az és ő sem tudja kiszolgálni a társait.

Nem látom azt, hogy miért ne érhetne meg egy próbát Kanté azon a poszton, akár taktikai változással is, legalább lenne értelme Kovacic játszatásának, elvileg ő is penge az összjátékban, csak eddig nem igazán láttuk. Jorginho is pihenhetne egy kicsit és kiderülne, hogy mi ér többet, a meccsenkénti plusz 100 passz, vagy egy védekezésre is képes középpályás.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Játékosok

#5714 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

A mutatóik lehet, hogy hasonlóak, de teljesen más szerepkör. Fernandinho labdaszerző, aki a felfutó szélső hátvédek esetén behúzódik a szétnyíló kh-k közé, az osztogatást pedig megoldja a támadó szellemű silva-kdb duó. Nálunk Kanté tudná azt a szerepet hozni elől mondjuk egy Ruben-Kova kettőssel. De Sarrinak más az elképzelése, mint Pepnek.

A másik témára kanyarodva, én is a letámadás hiányában látom a visszaesésünk fő okát.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Játékosok

#5715 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Dante írta:Fernandonho nem tud védekezni? Pep előtt egy box-to-box labdaszerző volt.
Az Pep előtt volt. Willian is assist király volt a Chelsea előtt. :D
Fernandinhonak szerintem egy nagy előnye van Jorginhoval szemben, méghozzá a fizikuma, viszont nem is most került ide egy gyengébb erőnlétet megkövetelő olasz ligából. Egyébként kettejük idei védekezési statisztikája szinte kísértetiesen hasonló.

Szerelések / meccs:
Fernandinho: 1,8
Jorginho: 2

Labdaszerzések / meccs:
Fernandinho: 1,7
Jorginho: 1,4

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#5716 Hozzászólás Szerző: Dante »

Fernandonho nem tud védekezni? Pep előtt egy box-to-box labdaszerző volt.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Játékosok

#5717 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

kazomester írta:
Gaba írta:Egy kis vita indító :D

Legtöbb passz idén a Premier Leagueben:

2,077 - Jorginho
1,960 - Aymeric Laporte
1,873 - Antonio Rudiger
1,798 - Virgil van Dijk
Sztem eddig sem a passzok mennyiségét hozták fel érvnek ellene, hanem a milyenségüket, plusz, hogy mennyire nem tud védekezni, elnyomják és sokat hibázik. Én tartózkodom vele kapcsolatban (még), de hamarosan eléri az ingerküszöbömet :roll:
1) Miben nyilvánult meg eddig a "sok" hibája? Ha Son góljára gondolsz, akkor ott Alonso volt a hibás kb 80%-ban, amiért nem ért vissza időben. Eladott labdák tekintetében meg semmivel sem áll rosszabbul Jorginho, mint bármelyik másik csapattársa.
2) Eriksen és Jorginho nem is egy poszton játszanak... Míg Eriksen legtöbbször közvetlenül a csatár mögött lát el támadó feladatokat, addig Jorginhonak a játék szervezése az elsődleges feladata. Ez olyan, mintha De Bruyne-t és Fernandinho-t hasonlítanád össze.
3) A regista szerepkört betöltő játékosok 99%-a nem tud védekezni (pl Fabregas, Fernandinho), de nem is ez a dolguk - függetlenül attól, hogy a védősor előtt játszanak.
4) Mégis kit kellene keresnie a labdával? Pedro és Willian évente 2 meccsen egész jól játszanak, a maradék 50-en viszont nettó emberhátrány mindkettő. Hazard középcsatárként teljesen ártalmatlan, és két védővel a nyakán szinte lehetetlen megtalálni egy normális labdával. A szélsővédőink szintén súlytalanok támadásban.
5) Szerintem nem Jorginhot ismerték ki az ellenfelek, hanem a komplett csapatot. Nincsenek felfutó szélsővédőink, Willian és Pedro borzasztó egysíkúak és lassúak is fejben. Kovacic és Kante sosem tartoztak a leggólerősebb játékosok közé. Hazard pedig nem viheti és nem is viszi a hátán a csapatot mindig.

Összességében Higuain érkezésével én arra számítok, hogy sok egyéni teljesítmény - köztük Jorginhoé is - fel fog javulni. Noha ez az upgrade lehetne sokkal nagyobb is az előbb említett hibák kiküszöbölésével.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#5718 Hozzászólás Szerző: Dante »

Az utóbbi 2 hónapban azért is esett vissza a labdabirtoklásunk, mert nem tudjuk úgy kihozni a labdát, ahogy ősszel. A hátvédek rendre bajba kerülnek az ellenfél pressingje miatt, aminek vagy labdavesztés vagy ellenfél bedobás a vége. Jorgi bebújik a támadók közé és ott mutogat, illetve kéri a labdát, de azonnal szerelik, elnyomják, vagy a nyíregyházi nyomástól rossz helyre passzol.

edeskeves
Hozzászólások: 3120
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Játékosok

#5719 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Dante írta:Eriksen teljesen más poszt, 10-es és szélső támadó keveréke. (Azt most ne vegyük alap helyzetnek, hogy 5 kulcsember hiányában a középpálya közepén kell játszania)

Jorginho-val sem feltétlen az a gond, hogy 2000 alibipassza van, meg egy asszisztja, hanem hogy nem látja el amit a regista szerep megkövetel. Az első 2-3 meccsen még működött, de azóta nem csak ki tudják venni a játékból ha kell, ő saját magát is kiveszi.
Nem mozog üresbe, nem megpasszolható, nem csinál helyet a társaknak, nem diktálja a tempót, és rendre eladja a labdát a saját térfelünkön, ami szerintem a legnagyobb hibája is egyben. Lassú, gyenge, körülményes, nincs technikája, sem védekezni, sem támadást építeni nem tud. És nem fog fejlődni, 27 éves, kimaxolta a benne rejlő potenciált, sőt...

Már az év elején is inkább az volt a vélemény a teljesítményéről, hogy "Okés, várjuk milyen lesz ha belejön a PL ritmusába", de nem fejlődött, helyette drasztikusan visszaesett.

Számomra ő egy óriási flop, Anglia megette és kiköpte, és az ő játszatása akár Sarri állásába is kerülhet, mert nem működik vele a taktikája, viszont Sarri csak vele tudja elképzelni azt
Szerintem ez az egy ami nem igaz ra, azert van ennyi passza, mert megjatszhato, viszont az mar mas kerdes, hogy ezeket hogyan osztogatja szet.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#5720 Hozzászólás Szerző: Dante »

Eriksen teljesen más poszt, 10-es és szélső támadó keveréke. (Azt most ne vegyük alap helyzetnek, hogy 5 kulcsember hiányában a középpálya közepén kell játszania)

Jorginho-val sem feltétlen az a gond, hogy 2000 alibipassza van, meg egy asszisztja, hanem hogy nem látja el amit a regista szerep megkövetel. Az első 2-3 meccsen még működött, de azóta nem csak ki tudják venni a játékból ha kell, ő saját magát is kiveszi.
Nem mozog üresbe, nem megpasszolható, nem csinál helyet a társaknak, nem diktálja a tempót, és rendre eladja a labdát a saját térfelünkön, ami szerintem a legnagyobb hibája is egyben. Lassú, gyenge, körülményes, nincs technikája, sem védekezni, sem támadást építeni nem tud. És nem fog fejlődni, 27 éves, kimaxolta a benne rejlő potenciált, sőt...

Már az év elején is inkább az volt a vélemény a teljesítményéről, hogy "Okés, várjuk milyen lesz ha belejön a PL ritmusába", de nem fejlődött, helyette drasztikusan visszaesett.

Számomra ő egy óriási flop, Anglia megette és kiköpte, és az ő játszatása akár Sarri állásába is kerülhet, mert nem működik vele a taktikája, viszont Sarri csak vele tudja elképzelni azt

Válasz küldése