Játékosok

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
edeskeves
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Játékosok

#1 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

James Lee írta: 52 perccel ezelőtt Hogy
Traxver írta: Ma, 15:46 Mondjuk Mount-al eltudott utazni a monacoi nagydijra
És? Nagyon jól tette. Nem pestises, hogy a négy fal között rohadjon, hanem depressziós aminek meg a kimozdulás és a minél több élmény tesz jót.
Nyilván ezt nehéz megérteni mert nem olyan egyértelmű probléma mint egy lábtörés, de mindenki addig örüljön, amíg őt magát, vagy a környezetében másokat nem érint a dolog.
Sajat tapasztalatbol mondom (es nem vagyok milliardos elsportolo) hogy ez az egyeduli modja a depressziobol valo kimaszasnak a gyogyszeres kezeles mellett.
Azzal, hogy otthon maradsz magadban csak rontasz a helyzeten.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#2 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Traxver írta: Ma, 15:46 Mondjuk Mount-al eltudott utazni a monacoi nagydijra
És? Nagyon jól tette. Nem pestises, hogy a négy fal között rohadjon, hanem depressziós aminek meg a kimozdulás és a minél több élmény tesz jót.
Nyilván ezt nehéz megérteni mert nem olyan egyértelmű probléma mint egy lábtörés, de mindenki addig örüljön, amíg őt magát, vagy a környezetében másokat nem érint a dolog.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1710
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Játékosok

#3 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Mondjuk Mount-al eltudott utazni a monacoi nagydijra

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#4 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Amíg a mentális egészséggel való törődés egy középosztály feletti úri huncutság, és a három műszakban dolgozó melósnak esélye sincs magára fordítani e tekintetben kellő törődést, addig nem is kell egyetértésre számítani ebben a témában. Ez szerintem óriási probléma, a következő generáció mentális egészségéről pedig ne is beszéljünk.
Away, így, hogy kissé elmagyaráztad a véleményed hátterét, már valamelyest meg lehet érteni (egyetérteni nyilván más dolog) de az első, szélsőséges félmondatoddal azt gondolom, joggal lehetett problémája néhányaknak.
Természetesen aki ilyen irányba indítja el a karrierjét, vállalnia kell a rizikót, de ha állandóan sérült és rendszeresen csak a pofont kapja, nem lehet annyival elintézni, hogy akkor húzzon el kapálni. Ott teszed tönkre az embert, amikor alkalmatlanná minősíted a hivatására. Az empátiát és a törődést származástól, keresettől függetlenül mindenki megérdemli, és én nagyon örülök neki, hogy az utóbbi években végre erről is szólnak diskurzusok. Nem táposabbak lettek a mai sportolók, hanem végre jut tér a traumáiknak és nehézségeiknek. A ló túloldala természetesen káros.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9425
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Játékosok

#5 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Nem primitív csak megalapozatlan a véleménye. Nem kell senkit leprimitívezni, felül lehet ezen emelkedni és normálisan elmagyarázni neki. Időnként mindannyian beleszaladunk abba, hogy olyan dologról formálunk véleményt amiről nem tudunk eleget.... Itt mindenki elég jól ismeri a másikat, évek óta beszélgetünk, lehetne több türelmetek egymáshoz.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4849
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Játékosok

#6 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Botond9797 írta: Ma, 9:33 De! Szerintem nagyon hibás megközelítés annak a feltételezése, hogy gazdag, sikeres sportolónak nem lehetnek mentális problémái.
Valószínűleg innen ered az egész nézeteltérés. Én nem azt mondom, hogy a "csúnya gazdagoknak" nem lehetnek mentális problémáik, hanem, hogy azért keresnek annyit amennyit, mert a fizetésük tükrözi a kockázatot, amivel a melójuk jár. És ez így van rendjén, a plusz kockázatok nélkül nincs plusz kereset. Viszont ha nem bírják elviselni a plusz terhet, amivel ez a kereset jár, simán tovább lehet állni és elboldogulni egy olyan munkakörben/alacsonyabban jegyzett ligában, ahol ezek a mentális veszélyek alacsonyabbak vagy nincsenek.

Egy másik sportágban, az f1ben is ment a rinya, hogy sok a futam. A nálam többre tartott Domenicali pedig világosan kifejtette, hogy ez egy több milliárd dolláros üzletág, amelyet a pilóták keresete is tükröz, akinek pedig nehezére esik az elvárásokat teljesíteni, nyugodtan helyt adhat másoknak, akiknek menne.
Sindu írta: Ma, 9:42 Az, hogy a kommentedet minősíti, az nem személyeskedés. Az lett volna személyeskedés, ha azt írta volna, hogy ritka primitív ember vagy. Valszeg azzal sem állt volna távol az igazságtól :) < Na, ez már igazi személyeskedés. :)
Értem, köszi. Szerencsére ritka primitívként jobb élni mint táposként.

Sindu
Hozzászólások: 799
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Játékosok

#7 Hozzászólás Szerző: Sindu »

AwayRoller írta: Ma, 8:24

Szerencsére a személyeskedéssel a téma teljes offolása mellett sikerült alulmúlj.

Az, hogy a kommentedet minősíti, az nem személyeskedés. Az lett volna személyeskedés, ha azt írta volna, hogy ritka primitív ember vagy. Valszeg azzal sem állt volna távol az igazságtól :) < Na, ez már igazi személyeskedés. :)

Ha a depresszió és többi mentális betegség bullshit lenne, akkor nem lennének rá gyógyszerek. Genetikai összetevője is van, ha a szüleidnél előjön, akkor nagyobb valószínűséggel jön nálad is elő.
Chillwell az utóbbi 3 szezonban 42 PL meccset játszott, és nem tud most az EB-n sem részt venni. Ez bőven elég ahhoz, h mentálisan padlóra küldjön bárkit, aki nem csak pénzkeresetként meg melóként tekint a focira, hanem sportember, ambíciókkal.
Neadjisten még az is lehet, h bűntudatot érez amiatt, h felveszi a nagy pénzt, de a csapatot és a csapattársait önhibáján kívül cserben hagyja. Persze aki cinikus, az nem tudja elképzelni, hogy esetleg ilyen is létezik a világon.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Játékosok

#8 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

AwayRoller írta: Tegnap, 19:42
Bubi írta: Tegnap, 11:44 Nem is gondoltam volna róla, mi pontosan a baja?
Újkori sportolói agyfasz. Túl sok a pénzem és túl sok a szabadidőm, úgyhogy megtehetem, hogy baromságokon járatom az agyam
Jogod van a véleményedhez, te így látod a dolgot, tiszteletben tartom, távol álljon tőlem mindenféle "jóemberkedő" kioktatás!
De! Szerintem nagyon hibás megközelítés annak a feltételezése, hogy gazdag, sikeres sportolónak nem lehetnek mentális problémái. Eleve a depresszióra való hajlam veleszületett, és a feloldatlan múltbeli traumák ezt felerősíthetik, a futballisták jelentős része nem idillben nőtt fel. Erre rakódnak a magas elvárások, az életmód, a rivaldafény, ami tizennyolc évesen rájuk zuhan, az internetes zaklatások, a mérgező kapcsolatok és mindezt úgy kell kezelnie egy általában nem 120-as IQ-val megáldott tizenéves fiatalnak, hogy kamerák előtt mosolyogjon és a "munkahelyén" mindig a csúcson teljesítsen. A sérülések, kihagyások, műtétek feldolgozása pedig csak hab a tortán, hogy például egyik pillanatról a másikra elúszik annak esélye, hogy EB-n képviselje hazáját egyetlen rossz mozdulat miatt. Nyilvánvalóan a sportoló bizonyos tekintetben privilegizált, mert rengeteg pénzért álmai hivatását gyakorolhatja, de ez a fajta önmegvalósítás csak egy része a boldogságnak, ettől még szenvedhet a bőrében, és minden problémát szerintem komolyan kell venni, hogy elkerüljük a legrosszabb döntést, az öngyilkosságot.

Dele Alli-val volt egy nagyon jó beszélgetés tavaly nyáron, javaslom mindenkinek!
Peace!
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1720
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Játékosok

#9 Hozzászólás Szerző: broduer »

AwayRoller írta: Ma, 8:24
Sheenka írta: Tegnap, 21:03
AwayRoller írta: Tegnap, 19:42

Újkori sportolói agyfasz. Túl sok a pénzem és túl sok a szabadidőm, úgyhogy megtehetem, hogy baromságokon járatom az agyam
Ennél lehetett volna primitívebbet írni, de nem lett volna könnyű.
Szerencsére a személyeskedéssel a téma teljes offolása mellett sikerült alulmúlj.
kazomester írta: Tegnap, 22:00 Most én sem értek egyet Away kollégával. A nyilatkozata alapján a sok sérülés miatt került rossz mentális állapotba, ami eléggé érthető/átélhető annak fényében, hogy nekik ez az életük. De nem csak ez lehet az oka, elég megnézni a Dele Alli interjút tavalyról (?), vagy utána olvasni Danny Rose-nak. De akár visszamehetunk Adriano-hoz, aki közel akkora tehetség volt, mint R9, és az apja halála összetörte. Szóval nem ritka eset ez a futball világában, és nem törvényszerű, hogy csak focival kapcsolatos dolgok okozhatnak lelki törést vkiben. Meg úgy egyáltalán próbáljunk meg nem ítélkezni mások mentális épsége felett, mert nem tudhatjuk mi zajlik le vki fejében...
Megértem őket, mindenkinek vannak problémái és rendszerint mindenki számára a sajátja a legnagyobb. Viszont az is szembetűnő, hogy eddig nem rinyáltak a sportolók, tehát ez az eltunyult/elkényelmesedett generációnk első hulláma, amelyik rivaldafénybe kerül és a panaszkodást választja, a tettek helyett. Vannak akik 12-16 órákat robotolnak és nincs idejük a mentális problémáiknak kibontakozni, valószínű szívesen lennének ugyanabban az állapotban, csak heti több százezer fontért és nem a betevőt alulról súroló pénzösszegért.

Ezért úgy vagyok vele, hogy akik "gladiátornak" álltak azok szórakoztassák a népet és a dollármilliókért tanuljanak meg gerincet növesztve helytállni és nem minden médiumot teleszajkózni a rinyálásukkal. Majd amikor visszavonultak úgyis írnak könyvet, akkor majd kiadhatják magukból.

Másik forgatókönyv, hogy nem muszáj ezt csinálni, elmehetnek takarítónak vagy újságárusnak, hogy ne dobja fel őket a stressz és adják át a helyet olyanoknak, akik bírják mentálisan ezt az egész sportolósdit.
A mentális betegségek nem függnek pénztől, sikertől, és nem az unalomból keletkeznek. Pláne nem "rinyálás", de úgy érzem ezt kár neked magyarázni. "Másképp" állsz a dologhoz, eufemisztikusan fogalmazva.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4849
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Játékosok

#10 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Sheenka írta: Tegnap, 21:03
AwayRoller írta: Tegnap, 19:42
Bubi írta: Tegnap, 11:44 Nem is gondoltam volna róla, mi pontosan a baja?
Újkori sportolói agyfasz. Túl sok a pénzem és túl sok a szabadidőm, úgyhogy megtehetem, hogy baromságokon járatom az agyam
Ennél lehetett volna primitívebbet írni, de nem lett volna könnyű.
Szerencsére a személyeskedéssel a téma teljes offolása mellett sikerült alulmúlj.
kazomester írta: Tegnap, 22:00 Most én sem értek egyet Away kollégával. A nyilatkozata alapján a sok sérülés miatt került rossz mentális állapotba, ami eléggé érthető/átélhető annak fényében, hogy nekik ez az életük. De nem csak ez lehet az oka, elég megnézni a Dele Alli interjút tavalyról (?), vagy utána olvasni Danny Rose-nak. De akár visszamehetunk Adriano-hoz, aki közel akkora tehetség volt, mint R9, és az apja halála összetörte. Szóval nem ritka eset ez a futball világában, és nem törvényszerű, hogy csak focival kapcsolatos dolgok okozhatnak lelki törést vkiben. Meg úgy egyáltalán próbáljunk meg nem ítélkezni mások mentális épsége felett, mert nem tudhatjuk mi zajlik le vki fejében...
Megértem őket, mindenkinek vannak problémái és rendszerint mindenki számára a sajátja a legnagyobb. Viszont az is szembetűnő, hogy eddig nem rinyáltak a sportolók, tehát ez az eltunyult/elkényelmesedett generációnk első hulláma, amelyik rivaldafénybe kerül és a panaszkodást választja, a tettek helyett. Vannak akik 12-16 órákat robotolnak és nincs idejük a mentális problémáiknak kibontakozni, valószínű szívesen lennének ugyanabban az állapotban, csak heti több százezer fontért és nem a betevőt alulról súroló pénzösszegért.

Ezért úgy vagyok vele, hogy akik "gladiátornak" álltak azok szórakoztassák a népet és a dollármilliókért tanuljanak meg gerincet növesztve helytállni és nem minden médiumot teleszajkózni a rinyálásukkal. Majd amikor visszavonultak úgyis írnak könyvet, akkor majd kiadhatják magukból.

Másik forgatókönyv, hogy nem muszáj ezt csinálni, elmehetnek takarítónak vagy újságárusnak, hogy ne dobja fel őket a stressz és adják át a helyet olyanoknak, akik bírják mentálisan ezt az egész sportolósdit.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4620
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Játékosok

#11 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Most én sem értek egyet Away kollégával. A nyilatkozata alapján a sok sérülés miatt került rossz mentális állapotba, ami eléggé érthető/átélhető annak fényében, hogy nekik ez az életük. De nem csak ez lehet az oka, elég megnézni a Dele Alli interjút tavalyról (?), vagy utána olvasni Danny Rose-nak. De akár visszamehetunk Adriano-hoz, aki közel akkora tehetség volt, mint R9, és az apja halála összetörte. Szóval nem ritka eset ez a futball világában, és nem törvényszerű, hogy csak focival kapcsolatos dolgok okozhatnak lelki törést vkiben. Meg úgy egyáltalán próbáljunk meg nem ítélkezni mások mentális épsége felett, mert nem tudhatjuk mi zajlik le vki fejében...

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7018
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#12 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Sheenka írta: Tegnap, 21:03
AwayRoller írta: Tegnap, 19:42
Bubi írta: Tegnap, 11:44 Nem is gondoltam volna róla, mi pontosan a baja?
Újkori sportolói agyfasz. Túl sok a pénzem és túl sok a szabadidőm, úgyhogy megtehetem, hogy baromságokon járatom az agyam
Ennél lehetett volna primitívebbet írni, de nem lett volna könnyű.
Pláne, hogy ez rohadtul nem attól függ kinek mennyi pénze van. Mindenkinek lehetnek mentális problémái és a sportolók extrán ki vannak téve a bántalmazásnak

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Játékosok

#13 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

AwayRoller írta: Tegnap, 19:42
Bubi írta: Tegnap, 11:44 Nem is gondoltam volna róla, mi pontosan a baja?
Újkori sportolói agyfasz. Túl sok a pénzem és túl sok a szabadidőm, úgyhogy megtehetem, hogy baromságokon járatom az agyam
Ennél lehetett volna primitívebbet írni, de nem lett volna könnyű.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4849
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Játékosok

#14 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Bubi írta: Tegnap, 11:44 Nem is gondoltam volna róla, mi pontosan a baja?
Újkori sportolói agyfasz. Túl sok a pénzem és túl sok a szabadidőm, úgyhogy megtehetem, hogy baromságokon járatom az agyam

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9425
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Játékosok

#15 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Pityee írta: 2024. május 24., péntek 13:03 Ben #Chilwell ebben a hónapban két jelentős Chelsea-eseményt is kihagyott.

A Chelsea Award díjatadóján illetve Thiago #Silva búcsúztatóján a Stamford Bridge-en sem jelent meg Chilly.

A hírek szerint az angol hátvéd hiányzásának oka, hogy Ben mentális problémákkal küzd és mindig mentális egészségügyi kezelés alatt áll.

Chillwell a PL korábbi kampányában nyíltan beszélt az érzéseiről:

https://x.com/DiabloChaze/status/179026 ... XxSaA&s=09
Nem is gondoltam volna róla, mi pontosan a baja?
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6293
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Játékosok

#16 Hozzászólás Szerző: Szabi »

kecske01 írta: Tegnap, 9:33 Nem lesz népszerű, de ha lenne rá esély én Chilwelltől szabadulnék nyáron és Maatsent visszahoznám. Chilwell elérhetősége és a heti 200 ezer Fontos fizuja miatt jó lenne szabadulni tőle.

Sterling a másik ilyen, de akkor kell egy klasszis balszélsőt hozni a csapatba. Sterling 325 ezer Fontot keres hetente.
Szerintem Maatsennek esze ágában sincs visszajönni ide. A vásárlási opcióról eltérő hírek keringenek (az a valószínűbb, hogy bele lett rakva a kölcsönébe), most szimplán a játékos szemszögéből közelítem meg a kérdést.

Egyébként én nem piszkálnám meg a balhátvéd duónkat, és nem azért, mert maximálisan elégedett vagyok az elérhetőségükkel és/vagy a teljesítményükkel, szimplán csak nem szeretnék a csapat köré egy Szoboszlai féle felsz*pást, ha esetleg Kerkezre esne a választás. Mondjuk a zárófordulóban ellenünk baromi gyenge volt, azzal nem igazán győzhette meg a vakegereket.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 7018
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#17 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Nem lesz népszerű, de ha lenne rá esély én Chilwelltől szabadulnék nyáron és Maatsent visszahoznám. Chilwell elérhetősége és a heti 200 ezer Fontos fizuja miatt jó lenne szabadulni tőle.

Sterling a másik ilyen, de akkor kell egy klasszis balszélsőt hozni a csapatba. Sterling 325 ezer Fontot keres hetente.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#18 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Crap írta: 2024. május 24., péntek 13:03
Cappy írta: 2024. május 23., csütörtök 21:31 Na mondjuk Xavi helyett akkor inkabb jojjon a champo elso ket helyezettjetol valamelyik edzo. Szerintem Xavi, mint edzo, atlagos.
Tegyük hozzá, hogy Xavi eszméletlen gusztustalan módon tud viselkedni az oldalvonalon és kb. mindent megengedhet magának. Ez nyílván a Barca / Xavi plot armour a spanyol ligában és BL-ben, viszont a Chelseanel kb. a 2. meccsen bírásg + kiállítás járna azért amit a Barcanal lenyom.
Az UEFA épp most büntette 4 meccses eltiltással a PSG elleni vereségkor mutatott viselkedése miatt. De a spanyol ligában valóban semmi következménye nincs az égbekiáltó parasztságainak.

Crap
Hozzászólások: 1034
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Játékosok

#19 Hozzászólás Szerző: Crap »

Cappy írta: 2024. május 23., csütörtök 21:31 Na mondjuk Xavi helyett akkor inkabb jojjon a champo elso ket helyezettjetol valamelyik edzo. Szerintem Xavi, mint edzo, atlagos.
Tegyük hozzá, hogy Xavi eszméletlen gusztustalan módon tud viselkedni az oldalvonalon és kb. mindent megengedhet magának. Ez nyílván a Barca / Xavi plot armour a spanyol ligában és BL-ben, viszont a Chelseanel kb. a 2. meccsen bírásg + kiállítás járna azért amit a Barcanal lenyom.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6818
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékosok

#20 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Ben #Chilwell ebben a hónapban két jelentős Chelsea-eseményt is kihagyott.

A Chelsea Award díjatadóján illetve Thiago #Silva búcsúztatóján a Stamford Bridge-en sem jelent meg Chilly.

A hírek szerint az angol hátvéd hiányzásának oka, hogy Ben mentális problémákkal küzd és mindig mentális egészségügyi kezelés alatt áll.

Chillwell a PL korábbi kampányában nyíltan beszélt az érzéseiről:

https://x.com/DiabloChaze/status/179026 ... XxSaA&s=09
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Válasz küldése