Játékosok

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
fst200
Hozzászólások: 905
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Játékosok

#821 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Dante írta: 2023. augusztus 17., csütörtök 12:52 Caicedo a 25-ös mezszámot választotta. 18 éve követem a klubot aktívan, először fogom látni a mezszámot élőben egy játékosunkon - de gondolom ezzel sokan hasonlóan lesznek.
Én anno miatta kezdtem el követni a Chelseat, nagy olasz fan voltam (és vagyok is) és Zola volt a kedvenc csatarom, így találtam rá a Chelsea re és kezdtem el nekik szurkolni, igaz akkor még a meccseket egy hét elteltével a hetente megjelenő színes sztár sportban tudtam nyomon követni (nem volt kábel tvnk :/) pl mint a Kek győzelmet Zola góljával :D vagy a Football Manager elődjében az akkori Championship Managerben vezettem győzelemre a Chelseat :D

Pucsi
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 11:38
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Játékosok

#822 Hozzászólás Szerző: Pucsi »

Dante írta: 2023. augusztus 17., csütörtök 12:52 Caicedo a 25-ös mezszámot választotta. 18 éve követem a klubot aktívan, először fogom látni a mezszámot élőben egy játékosunkon - de gondolom ezzel sokan hasonlóan lesznek.
Jó régen nem viselte már senki azt a bizonyos számot :-O Nagyon reméljük, hogy ha már ezt meg merte lépni, akkor az elődjéhez hasonlóan kiemelkedőt fog alakítani a nálunk eltöltött ideje alatt :) mert azért elég nagyok az elvárások azzal szemben aki a 25-ös mezt viseli ebben a csapatban :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pucsi 2023. augusztus 17., csütörtök 13:04-kor.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#823 Hozzászólás Szerző: Dante »

Caicedo a 25-ös mezszámot választotta. 18 éve követem a klubot aktívan, először fogom látni a mezszámot élőben egy játékosunkon - de gondolom ezzel sokan hasonlóan lesznek.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Játékosok

#824 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

kecske01 írta: 2023. augusztus 16., szerda 16:12 Caicedo kiváncsi vagyok kezdeni fog-e. Nem tudom mennyit hagyott ki edzésben a Brightonnál. Ügye a végén nem látogatta már az edzéseket.
Külön edzéseket végzett elvileg, szóval valószínűleg teljesen fitt. Ettől függetlenül lehet, hogy az első meccsen még nem fog rögtön kezdeni, de csereként szinte biztos, hogy pályára fog lépni.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6898
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#825 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Caicedo kiváncsi vagyok kezdeni fog-e. Nem tudom mennyit hagyott ki edzésben a Brightonnál. Ügye a végén nem látogatta már az edzéseket.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékosok

#826 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Bubi írta: 2023. augusztus 16., szerda 13:44
Dante írta: 2023. augusztus 16., szerda 13:03
Szabi írta: 2023. augusztus 16., szerda 12:23 Chukwuemekát nagyon kedveli Pochettino, előszezonban is szinte mindig a legjobbakkal volt pályán, első fordulóban is kezdett (Mudryk kárára), tehát azon nagyon meglepődnék, ha még Nkunku kiesése ellenére is kölcsönadnánk. Pedig ráférne, mert nagyon nyers és szertelen a játéka, és egyébként is alig van felnőtt meccs a lábában. Egy év Champo nagyon jót tenne neki, mert abban nem vagyok biztos, hogy PL-ben stabil kezdő tudna lenni bármelyik csapatnál is.
Hasonlóan látom. Örülök ha felépítünk egy fiatalt, de nem látom, hogy mivel érdemelte ki, hogy bármelyik tehetségesebb saját nevelés elé került a rangsorban.

Hamarabb játszatnám Enzo-t és Gallagher-t is a csatár mögött, előbbi jobban szervez, utóbbi veszélyesebb és hasznosabb labda nélkül mozogva. Santos is érettebben játszott Carney-nál a felkészülés során, teljesítmény alapján a brazilt tartanám meg idén.
Egyetértek mindennel, de hozzátenném, hogy amúgy nem rossz a srác, egyáltalán nem rossz.
Kapu előtt folyamatosan a rossz megoldást választja. Általában addig nagyon jól megcsinálja, de akkor vagy valagra ül vagy hasra esik a saját lábaiban.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9329
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Játékosok

#827 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Dante írta: 2023. augusztus 16., szerda 13:03
Szabi írta: 2023. augusztus 16., szerda 12:23 Chukwuemekát nagyon kedveli Pochettino, előszezonban is szinte mindig a legjobbakkal volt pályán, első fordulóban is kezdett (Mudryk kárára), tehát azon nagyon meglepődnék, ha még Nkunku kiesése ellenére is kölcsönadnánk. Pedig ráférne, mert nagyon nyers és szertelen a játéka, és egyébként is alig van felnőtt meccs a lábában. Egy év Champo nagyon jót tenne neki, mert abban nem vagyok biztos, hogy PL-ben stabil kezdő tudna lenni bármelyik csapatnál is.
Hasonlóan látom. Örülök ha felépítünk egy fiatalt, de nem látom, hogy mivel érdemelte ki, hogy bármelyik tehetségesebb saját nevelés elé került a rangsorban.

Hamarabb játszatnám Enzo-t és Gallagher-t is a csatár mögött, előbbi jobban szervez, utóbbi veszélyesebb és hasznosabb labda nélkül mozogva. Santos is érettebben játszott Carney-nál a felkészülés során, teljesítmény alapján a brazilt tartanám meg idén.
Egyetértek mindennel, de hozzátenném, hogy amúgy nem rossz a srác, egyáltalán nem rossz.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#828 Hozzászólás Szerző: Dante »

Szabi írta: 2023. augusztus 16., szerda 12:23 Chukwuemekát nagyon kedveli Pochettino, előszezonban is szinte mindig a legjobbakkal volt pályán, első fordulóban is kezdett (Mudryk kárára), tehát azon nagyon meglepődnék, ha még Nkunku kiesése ellenére is kölcsönadnánk. Pedig ráférne, mert nagyon nyers és szertelen a játéka, és egyébként is alig van felnőtt meccs a lábában. Egy év Champo nagyon jót tenne neki, mert abban nem vagyok biztos, hogy PL-ben stabil kezdő tudna lenni bármelyik csapatnál is.
Hasonlóan látom. Örülök ha felépítünk egy fiatalt, de nem látom, hogy mivel érdemelte ki, hogy bármelyik tehetségesebb saját nevelés elé került a rangsorban.

Hamarabb játszatnám Enzo-t és Gallagher-t is a csatár mögött, előbbi jobban szervez, utóbbi veszélyesebb és hasznosabb labda nélkül mozogva. Santos is érettebben játszott Carney-nál a felkészülés során, teljesítmény alapján a brazilt tartanám meg idén.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6270
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Játékosok

#829 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Chukwuemekát nagyon kedveli Pochettino, előszezonban is szinte mindig a legjobbakkal volt pályán, első fordulóban is kezdett (Mudryk kárára), tehát azon nagyon meglepődnék, ha még Nkunku kiesése ellenére is kölcsönadnánk. Pedig ráférne, mert nagyon nyers és szertelen a játéka, és egyébként is alig van felnőtt meccs a lábában. Egy év Champo nagyon jót tenne neki, mert abban nem vagyok biztos, hogy PL-ben stabil kezdő tudna lenni bármelyik csapatnál is.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékosok

#830 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Amennyiben érkezik Lavia, 3-4 ligakupa meccsért felesleges Santost meghagyni. Heti egy meccsel alig fog esélyt kapni.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#831 Hozzászólás Szerző: Dante »

Pochettino 22 fős keretét szeretne a hírek szerint. Jelen pillanatban ennél jóval több játékos áll rendelkezésre, így biztosan lesznek még távozók, főleg annak tekintetében, hogy Olise és Lavia érkezése is nagyon esélyes.

Viszont rajtuk kívül is még szeretne a klub kapust és csatárt igazolni, ami megint csak újabb emberek távozását jelentené.

Ezekből a játékosokból állhatna a keret, ha nem történne változás;
Sanchez, Bettinelli
James, Gusto
Silva, Colwill, Disasi, Badiashile, Chalobah, Fofana*
Chilwell, Cucurella, Maatsen
Enzo, Caicedo, Gallagher, Chukwuemeka, Santos
Sterling, Mudryk, Madueke, Nkunku*
Jackson, Broja

Ez 24 név, akik közül 2 (csillagozva) súlyos sérülésből épül fel, tehát pont megvan a létszám.

Potenciális távozó lehet Chalobah, Gallagher, Maatsen, akik mind a csapat előnyére lehetnének. Cucurella is ilyen, de senkinek sem fog kelleni, ha mi nem engedünk az amúgy is alacsony elvárásokból.

Kölcsönbe mehetnének; Bergström, Beach, Ugochukwu, Chukwuemeka, Santos, Hall, Burstow

Hall közel volt a CP-hez, de az Olise ügylet miatt valószínűleg változtak a feltételek és így megakadt a folyamat.
Santos és Carney inkább a maradók, sem mint a távozók halmazba tartoznak, de gondolom megfelelő kérő esetén boldogan adnánk kölcsön őket, ahogy Casadei esetében is volt.

Akik még maradtak, az Sarr, Hudson-Odoi, Ziyech és Lukaku.
CHO-t marék szotyiért akarta vinni a Fulham, akiket valószínűleg elzavartunk, hogy kérjenek még pénzt a szüleiktől.
Ziyech a frissebb hírek szerint a Galatasaray-ba megy, bár volt szó PSG-ről és újabb arab ajánlatról is.
Lukaku esetében az a tippem, hogy kivárunk, aztán az ablak vége felé megpróbáljuk a legkevésbé szar üzletet megkötni.

Ha az Olise és Lavia átigazolás is igaznak bizonyul, akkor én egy kapust látnék még szívesen, nem bízom Sanchez-ben, aki a Brighton padjáról egyből a Chelsea kezdőjébe igazolt. Slonina évekre van még az első számú helytől, kell egy legalább Sanchez-szintű kapus, de inkább jobb.

Bandi
Hozzászólások: 2726
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Játékosok

#832 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Skysports-nak sikerült elspoilerezni a mezünket (2:54-nél Noni-n) :mrgreen:

https://youtu.be/PGtHXYNuWTI

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

Re: Játékosok

#833 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

"KAPUS TÉMA":
A Chelsea-nél hosszú ideig hozzá voltam szokva, hogy remekül állunk... :)

Ed de Goey is nyert itt ezt-azt. Cudicini pl. az év játékosa volt, de aztán megérkezett Petr Cech... :)
...aztán Courtois-val túlkínálat mutatkozott klasszisokból...

Mendy nélkül szerintem a Chelsea nem nyert volna BL-t 2021-ben.

Kepa viszont hatalmas visszalépés...("azt mondják", hogy a lábbal való játékban erős. Szerintem vak vagyok a focihoz, mert csak annyit látok, hogy félmagasan ívelgeti a balhátvédnek a labdákat, amely a védő szemszögéből a legkellemetlenebb passz.) :)

Rossz nézni, hogy a Liverpool-ban Alisson jelenti a minőséget, nálunk pedig Kepa....(aki kb. a Premier League 15. legjobb kapusa)... ;)

(remélem Sánchez kiszorítja a 3,14_ciao-ba) ;)

Crap
Hozzászólások: 993
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Játékosok

#834 Hozzászólás Szerző: Crap »

kecske01 írta: 2023. augusztus 11., péntek 11:17 Ezek a kapus statok sokszor elferdítik a valóságot. Kepa mindig stabil jó teljesítményt nyújt, ha jó szervezett előtte a védelem, lásd Potternél jó teljesítményt nyújtott, gólt is alig kaptunk. Lampardnál pl mindig szét lett szedve, hogy sok gólt kap, mert a védelem összevissza mozgott előtte.
Pontosan ez. Foglalkoztak is vele stat elemzők, akik Kepat vették szemügyre, hogy miért olyan kétes mindenki véleménye vele kapcsolatban.
Korábban linketeltem már, de itt van újra.:
https://twitter.com/oskarmeyerr/status/ ... 37097?s=20

Itt rohadt sok statot szétszedtek és egyből más eredmények jöttek ki.
Összefoglalva annyit hoztak ki belőle, hogy Kepa védései nagyrészt olyan lövésekből születik, amit könnyű kivédeni. Ellenben viszont ha már a nagyobb XG kategóriás lövéseket nézzük / rangadókat / veszélyesebb lövéseket, akkor a védési hatékonysága az egyik legrosszabb lesz a top kapusok között.
Az se mellékes info, amit szintén tartalmaz a stat, hogy a Chelsea védelmének kellet a legtöbbször a gólvonalról tisztáznia (legalábbis addig amíg a stat készült)

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1560
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#835 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Érdekes statok valóban, de nem árt azért a helyén kezelni. Azt a leírhatatlanul szarházi Martinezzel kapcsolatban be kell látni, hogy az őt körüllengő hype-ot nem a szél hordta össze, mégis nyolcadik a listán mert fing csapatban van.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6898
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#836 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Ezek a kapus statok sokszor elferdítik a valóságot. Kepa mindig stabil jó teljesítményt nyújt, ha jó szervezett előtte a védelem, lásd Potternél jó teljesítményt nyújtott, gólt is alig kaptunk. Lampardnál pl mindig szét lett szedve, hogy sok gólt kap, mert a védelem összevissza mozgott előtte.

Sindu
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Játékosok

#837 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Kicsit felmelegítve a Kepa témát, aki iránt ugye a pletykák szerint a Bayern, és Cuortois kiesésével már a Real is érdeklődik... ami azért vszeg nem véletlen...

Nem olyan rossz kapus ő, és tavaly pl. jó szezonja volt, védési arányt nézve.

Megakadályozott gólok:
Kép
Ez ugye kb. ugyanaz a mutató, mint ami a csatárok helyzetkihasználására vonatkozik, csak ugye másik oldalról. :)

23 márciusi twitter poszt szerint az összes top bajnokságban az 5. legtöbb gólt akadályozta meg a tavalyi szezonban - arról nem túrok most ki infót,h az utolsó hónapokban ez hogyan alakult.
kép: https://pbs.twimg.com/media/FrxNZ9oWIAA ... me=900x900
poszt: https://twitter.com/oskarmeyerr/status/ ... 37097?s=20

és ugye övé lett az év védése is:
https://www.premierleague.com/news/3529346
Ami azért elég menő volt :)

Nyilván ez csak egy stat, nincs benne, h pl. beadásoknál bizonytalan. Meg úgy általáb a statok sem fednek le mindent. De azért tavaly jó szezonja volt. Sztem összességében sem olyan rossz ő, mint sokan hiszik - ahogy én is hittem. Talán inkább az van, h nagyon el voltunk kényeztetve Cech-hel, aztán meg Kürtőssel, és ahhoz képest nagy a kontraszt.

Én bízom benne, h marad, és megversenyeztetik Sanchezzel.
+ A shot stopping statra ránézve De Gea és Kepa között 4,5 gól a különbség, Allison és Kepa között 5,5. Szóval kb annyival volt jobb idén Allison kepánál, mint Kepa De Geánál. És De Geához képest még volt 10+ kapus a bajnokságban, aki rosszabbul teljesített.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sindu 2023. augusztus 11., péntek 11:19-kor.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6898
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#838 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

kazomester írta: 2023. augusztus 9., szerda 18:06 Hivatalosan is James lett az új kapitány :)
Chilwell meg a másodkapitány, két korházas gyerek. De nálam James lett volna az. :D

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4607
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Játékosok

#839 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Hivatalosan is James lett az új kapitány :)

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6898
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Játékosok

#840 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pityee írta: 2023. augusztus 9., szerda 14:52 https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=64D9080C

A tékozlófiú visszatért 8) Ha esetleg valaki azthitte, hogy már nem fogjuk látni Lókakit Chelsea szerelésben :D
Juve szurkolók tegnap üzentek neki, hogy nem kell jönni Torinóba, meg már van cserekapusok úgyis.

Válasz küldése