Játékosok

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#5701 Hozzászólás Szerző: Dante »

Az utóbbi 2 hónapban azért is esett vissza a labdabirtoklásunk, mert nem tudjuk úgy kihozni a labdát, ahogy ősszel. A hátvédek rendre bajba kerülnek az ellenfél pressingje miatt, aminek vagy labdavesztés vagy ellenfél bedobás a vége. Jorgi bebújik a támadók közé és ott mutogat, illetve kéri a labdát, de azonnal szerelik, elnyomják, vagy a nyíregyházi nyomástól rossz helyre passzol.

edeskeves
Hozzászólások: 3118
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Játékosok

#5702 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Dante írta:Eriksen teljesen más poszt, 10-es és szélső támadó keveréke. (Azt most ne vegyük alap helyzetnek, hogy 5 kulcsember hiányában a középpálya közepén kell játszania)

Jorginho-val sem feltétlen az a gond, hogy 2000 alibipassza van, meg egy asszisztja, hanem hogy nem látja el amit a regista szerep megkövetel. Az első 2-3 meccsen még működött, de azóta nem csak ki tudják venni a játékból ha kell, ő saját magát is kiveszi.
Nem mozog üresbe, nem megpasszolható, nem csinál helyet a társaknak, nem diktálja a tempót, és rendre eladja a labdát a saját térfelünkön, ami szerintem a legnagyobb hibája is egyben. Lassú, gyenge, körülményes, nincs technikája, sem védekezni, sem támadást építeni nem tud. És nem fog fejlődni, 27 éves, kimaxolta a benne rejlő potenciált, sőt...

Már az év elején is inkább az volt a vélemény a teljesítményéről, hogy "Okés, várjuk milyen lesz ha belejön a PL ritmusába", de nem fejlődött, helyette drasztikusan visszaesett.

Számomra ő egy óriási flop, Anglia megette és kiköpte, és az ő játszatása akár Sarri állásába is kerülhet, mert nem működik vele a taktikája, viszont Sarri csak vele tudja elképzelni azt
Szerintem ez az egy ami nem igaz ra, azert van ennyi passza, mert megjatszhato, viszont az mar mas kerdes, hogy ezeket hogyan osztogatja szet.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6473
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Játékosok

#5703 Hozzászólás Szerző: Dante »

Eriksen teljesen más poszt, 10-es és szélső támadó keveréke. (Azt most ne vegyük alap helyzetnek, hogy 5 kulcsember hiányában a középpálya közepén kell játszania)

Jorginho-val sem feltétlen az a gond, hogy 2000 alibipassza van, meg egy asszisztja, hanem hogy nem látja el amit a regista szerep megkövetel. Az első 2-3 meccsen még működött, de azóta nem csak ki tudják venni a játékból ha kell, ő saját magát is kiveszi.
Nem mozog üresbe, nem megpasszolható, nem csinál helyet a társaknak, nem diktálja a tempót, és rendre eladja a labdát a saját térfelünkön, ami szerintem a legnagyobb hibája is egyben. Lassú, gyenge, körülményes, nincs technikája, sem védekezni, sem támadást építeni nem tud. És nem fog fejlődni, 27 éves, kimaxolta a benne rejlő potenciált, sőt...

Már az év elején is inkább az volt a vélemény a teljesítményéről, hogy "Okés, várjuk milyen lesz ha belejön a PL ritmusába", de nem fejlődött, helyette drasztikusan visszaesett.

Számomra ő egy óriási flop, Anglia megette és kiköpte, és az ő játszatása akár Sarri állásába is kerülhet, mert nem működik vele a taktikája, viszont Sarri csak vele tudja elképzelni azt

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6776
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Játékosok

#5704 Hozzászólás Szerző: Pityee »

kazomester írta:
Gaba írta:Egy kis vita indító :D

Legtöbb passz idén a Premier Leagueben:

2,077 - Jorginho
1,960 - Aymeric Laporte
1,873 - Antonio Rudiger
1,798 - Virgil van Dijk
Sztem eddig sem a passzok mennyiségét hozták fel érvnek ellene, hanem a milyenségüket, plusz, hogy mennyire nem tud védekezni, elnyomják és sokat hibázik. Én tartózkodom vele kapcsolatban (még), de hamarosan eléri az ingerküszöbömet :roll:
Sztem Eriksen fele ennyit nem passzolt de kb. 10x ennyi gólpasszt adott helyette. Nulla hasznunk van a brazilolaszpasszkirályunkból.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Játékosok

#5705 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Gaba írta:Egy kis vita indító :D

Legtöbb passz idén a Premier Leagueben:

2,077 - Jorginho
1,960 - Aymeric Laporte
1,873 - Antonio Rudiger
1,798 - Virgil van Dijk
Sztem eddig sem a passzok mennyiségét hozták fel érvnek ellene, hanem a milyenségüket, plusz, hogy mennyire nem tud védekezni, elnyomják és sokat hibázik. Én tartózkodom vele kapcsolatban (még), de hamarosan eléri az ingerküszöbömet :roll:

Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1439
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Játékosok

#5706 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Egy kis vita indító :D

Legtöbb passz idén a Premier Leagueben:

2,077 - Jorginho
1,960 - Aymeric Laporte
1,873 - Antonio Rudiger
1,798 - Virgil van Dijk

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3195
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Játékosok

#5707 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

emsanya írta:Higuain a 9-es mezben fog játszani. RIP Higuain.
RIP elatkozott 9-es mez.
211! NEW RECORD!

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Játékosok

#5708 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Higuain a 9-es mezben fog játszani. RIP Higuain.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Játékosok

#5709 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Jogos, fontos poszt. Guardiola is jelezte anno a citynél, kapott is 4 gyors wingback-et :D, Walker, Danilo, Mendy, Zinchenko (a régieket kivágták). Na ez ami nálunk kb lehetetlen hogy megtörténjen, többek között ezért is várhatjuk hogy Sarri majd ugyanazt eléri.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Játékosok

#5710 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Mesti írta:Elnézve a komolyabb csapatokat egy dolog ami nekem nagyon szemet szúr, az pedig a szélső hátvédek.

Azpi lassú erre a posztra, annyira nem kreatív, támadásokat elenyésző mértékben segíti.(Szeretem, tisztelem, ahol 2 évig volt Conte alatt sztem top5-ös védő volt.)

Alonso...hagyjuk inkább, idén olyan gyenge, hogy nézni is rossz. Tetű lassú, sosem ér vissza és 1v1-ben sem tudja az emberét megverni, beadni nem tud.
(Sosem bírtam annyira, mert nem egy nagy spíler, de 2 Contes szezon alatt hozott egy standard 6-7-et mindig.)

Szerintem ez a 2 poszt ahol nagyon gyengék vagyunk, máshol Mendy, Robertson, Marcelo, Walker, Cancelo szántják a széleket fel, ami támadásban mindig +2 ember.
Labdával is tudnak valamit kezdeni, ha mást nem megpróbálják erőből megverni az emberüket, ezzel is létszámfölényt teremtve.
Visszaérni meg nyilván több esélyük van, mint a lassabb ellenpéldáknak.

Szerintetek?
Abszolút jogos. Nápolyban Hysaj és Ghoulam tolták a széleken, alapból minden támadó felfogású csapat elengedhetetlen kelléke a felfutó, kreatív, labdaügyes szélső hátvéd. Alba, Kimmich, Marcelo, Walker stb. Nos, nálunk Azpi helyzete problémás, mert szvsz kh-ban sokkal jobb lehetne, ha más testi adottságokkal született volna. Azpi 99%-ban védekező játékos, úgyhogy előbb utóbb, főleg ha valami csoda folytán Hysaj hozzánk igazolna, hamar meginogna a pozíciója. Mindenesetre nagyon sajnálnám, Kanté mellett a legszimpibb játékosunk, a világ egyik legszimpatikusabb spílere, a hozzáállása követendő példa lehetne a többieknek. Bal oldal: sanszos, hogy helyben is megoldhatnánk a problémát. Emerson, akárhányszor láttam játszani, az volt az érzésem, hogy támadójátékban, gyorsaságban, technikában Alosno-nál jóval magasabb szintet képvisel, ha védekezésben is hozná a kötelező, jó kis balhátvéd válhatna belőle szerintem. Én szépen lassan megpróbálnám beépíteni...
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Játékosok

#5711 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Mesti írta:Elnézve a komolyabb csapatokat egy dolog ami nekem nagyon szemet szúr, az pedig a szélső hátvédek.

Azpi lassú erre a posztra, annyira nem kreatív, támadásokat elenyésző mértékben segíti.(Szeretem, tisztelem, ahol 2 évig volt Conte alatt sztem top5-ös védő volt.)

Alonso...hagyjuk inkább, idén olyan gyenge, hogy nézni is rossz. Tetű lassú, sosem ér vissza és 1v1-ben sem tudja az emberét megverni, beadni nem tud.
(Sosem bírtam annyira, mert nem egy nagy spíler, de 2 Contes szezon alatt hozott egy standard 6-7-et mindig.)

Szerintem ez a 2 poszt ahol nagyon gyengék vagyunk, máshol Mendy, Robertson, Marcelo, Walker, Cancelo szántják a széleket fel, ami támadásban mindig +2 ember.
Labdával is tudnak valamit kezdeni, ha mást nem megpróbálják erőből megverni az emberüket, ezzel is létszámfölényt teremtve.
Visszaérni meg nyilván több esélyük van, mint a lassabb ellenpéldáknak.

Szerintetek?
Egyértelmű, hogy kulcsposzt és erősítésre szorulnak, igaz most meg fogod kapni, hogy hogy merészeled Azpi-t bántani (pedig ez nem az), de ettől még igazad van. Sok összetevő hiányzik még a minőségi Sarriball-hoz.

Mesti
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010. szeptember 15., szerda 21:29
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Játékosok

#5712 Hozzászólás Szerző: Mesti »

Elnézve a komolyabb csapatokat egy dolog ami nekem nagyon szemet szúr, az pedig a szélső hátvédek.

Azpi lassú erre a posztra, annyira nem kreatív, támadásokat elenyésző mértékben segíti.(Szeretem, tisztelem, ahol 2 évig volt Conte alatt sztem top5-ös védő volt.)

Alonso...hagyjuk inkább, idén olyan gyenge, hogy nézni is rossz. Tetű lassú, sosem ér vissza és 1v1-ben sem tudja az emberét megverni, beadni nem tud.
(Sosem bírtam annyira, mert nem egy nagy spíler, de 2 Contes szezon alatt hozott egy standard 6-7-et mindig.)

Szerintem ez a 2 poszt ahol nagyon gyengék vagyunk, máshol Mendy, Robertson, Marcelo, Walker, Cancelo szántják a széleket fel, ami támadásban mindig +2 ember.
Labdával is tudnak valamit kezdeni, ha mást nem megpróbálják erőből megverni az emberüket, ezzel is létszámfölényt teremtve.
Visszaérni meg nyilván több esélyük van, mint a lassabb ellenpéldáknak.

Szerintetek?

Avatar
Sheenka
Hozzászólások: 1534
Csatlakozott: 2008. november 11., kedd 21:23
Kedvenc játékos: Kante
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Játékosok

#5713 Hozzászólás Szerző: Sheenka »

Meg nem játszik egy nála sokkal jobb játékos posztján.

edeskeves
Hozzászólások: 3118
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Játékosok

#5714 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Bubi írta:És amúgy sokkal tempósabb, bevállalósabb mint Jorginho. Szerintem is kevés amit csinál, de szerintem ennél több van benne.
Masreszt Kova nem fix kezdo minden meccsen.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9358
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Játékosok

#5715 Hozzászólás Szerző: Bubi »

És amúgy sokkal tempósabb, bevállalósabb mint Jorginho. Szerintem is kevés amit csinál, de szerintem ennél több van benne.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Játékosok

#5716 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Botond9797 írta:Engem amúgy meglep, hogy míg Jorgi (90%-ban) jogosan állandó kritikák célpontja a fórumon, addig Kovacic-ról még egy becsmérlő mondatot nem olvastam. Nem rossz spíler a horvát, viszonylag technikás is, de szvsz még Jorgi-nál is színtelen-szagtalanabb, és ő is alibizik rendesen. Ő miért élvezi ennyivel jobban a bizalmatokat?
Mivel nem a mi játékosunk, rossz szájíz nélkül mehet vissza Madrid-ba, ha úgy döntünk. Jorginho meg szép összegbe került.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Játékosok

#5717 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Engem amúgy meglep, hogy míg Jorgi (90%-ban) jogosan állandó kritikák célpontja a fórumon, addig Kovacic-ról még egy becsmérlő mondatot nem olvastam. Nem rossz spíler a horvát, viszonylag technikás is, de szvsz még Jorgi-nál is színtelen-szagtalanabb, és ő is alibizik rendesen. Ő miért élvezi ennyivel jobban a bizalmatokat?
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9358
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Játékosok

#5718 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Az alábbi nyilatkozat magyarúl, Hazardtól:

„Nemcsak Antonio Conténak okoztam csalódást – mondta Hazard a France Footballnak. – Pályafutásom során valamennyi edzőmmel így voltam. Annak idején frusztráltam José Mourinhót, most pedig Maurizio Sarrival teszem ugyanezt.”

„Mindannyian azt gondolták, több gólt kellett volna szereznem, ezt vagy azt kellett volna csinálnom. Ezért ugyanígy csalódást fogok okozni a következő edzőmnek is.”

Nyilván úgy érzi, hogy minden edző tőle várja a győzelmet, úgy érzi hogy az ő sara, ha veszítenek.
Ez a velejárója annak, hogy ha a legjobbak közt vagy számontartva.

A mostani reálban úgy fogadnák Edent mint a megváltót, ellenben tizede annyi türelmet és megértést se kapna ott mint nálunk...
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Gallion
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2012. március 15., csütörtök 15:14
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Játékosok

#5719 Hozzászólás Szerző: Gallion »

Eden Hazard - “I didn’t just frustrate Conte. In my career, I’ve frustrated all my managers, and now I’m frustrating Sarri. I frustrated Mourinho. They all think you need to score more, do such and such more. I’ll also frustrate the next manager I have.”

Hát ezt nem igazán tudom hova tenni, hogy pozitív vagy negatív. Inkább az jön le, hogy elege van, hogy egyik edző se elégedett vele miközben a világ 5 legjobb játékosa között van.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Játékosok

#5720 Hozzászólás Szerző: kazomester »

emsanya írta:
focimark írta:BREAKING: Sky Sports News understands Callum Hudson-Odoi will reject offer of new Chelsea contract worth £85,000 per week.
Legalább így kezdő lesz remélhetőleg csütörtökön. Ha jönnek ezek a hírek, betömik a száját gyorsan azzal hogy kezdő. Aztán bajnokin marad a max 10 perc, amikor már esély sincs rá hogy mutasson valamit.
Láthatóan nem válik be ez a trükk, egyébként már alá lenne írva az a papír. Pontot kell tenni most már az úgy végére, nem lehet a végtelenségig húzni ...

Válasz küldése