Andre Villas-Boas

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
chelseaforce
Hozzászólások: 1066
Csatlakozott: 2009. december 26., szombat 12:55
Kedvenc játékos: Lamps
Kedvenc exjátékos: Zola
Tartózkodási hely: Nagyvárad
Kapcsolat:

Re: Andre Villas-Boas

#1 Hozzászólás Szerző: chelseaforce »

Chiedis-nek igaza van, AVB már messze jár tőlünk ...

Éppen ezért ez a téma elvesztette aktualitását.

További kulturált beszélgetést lehet folytatni régebbi menedzsereinkről, beleértve AVB-t is, az Egykori edzőink témában.
Több hsz nuku!
Link magában nuku!



Ne_kattints_ide!

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Andre Villas-Boas

#2 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Blueflag, top5 kedvencem vagy a fórumról, de szakadjatok már le AVB-ről :D
Hol van már ő ? Éppen elkockázza Las Vegasban Abra elb*szott pénzét. Ő is jól járt, és eddig úgy tűnik mi is a menesztésével. Ő a múlt, majd benőtt fejjel egyszer lehet visszatér.
Vagy José jöjjön vagy senki. Ha marad az öreg gittegylet, akkor Capello, talán utolsóként Van Gaal. Előbbi képes volt egy majd aranylabdás Beckham-et kitenni a Realból :D
Nyugodj bekeben Mister !

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Andre Villas-Boas

#3 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Boas erőltette a széljátékot és a bazdelőre focit... az hogy nincs széljáték, az nem azt jelenti, hogy nem születhetik gól beadásból. A Barca sem színészkedik minden meccsen. Di Matteo 4-2-3-1-es felállásában is vezetjük a labdát a szélen, van néhány beadás is, de a lényeg középen dől el. Sokat erősödött a középpályánk azzal, hogy nőtt a létszám, és ha Danny meg Ramires eleget melózik, akkor elöl és középen is ott tudnak lenni.

Egyébként én is a mentális javulást tartom fontosabbnak, de mind emlékszünk Boas hülye cseréire a 85. percben, Bosingwa és Meireles félék szemétszar formában való folyamatos játszatására, és a többi. Hogy nem mindenben Boas a hibás, az tény... ahogy az is, hogy rengeteg dologban igen.

tru23

Re: Andre Villas-Boas

#4 Hozzászólás Szerző: tru23 »

BlueFlag írta: Ezt a nyamvadék 4-3-3-at is erőltette a fél szezonon át... érdekes, Robi egyből rájött, hogy szélsők nélkül nem kéne a széljátékkal foglalkozni, és eddig minden meccsét behúzta, némelyiket sok rúgott góllal, és nagy téttel bíró meccsek voltak.
Még jó, hogy a Napolit ("A legszebb estén évek óta") 2 fejesgóllal és egy büntetővel vertük le. Úgy 10 perc után arra ment ki a játék, hogy szélről beívelték a labdát a 16oson belülre, mert nem bírták levédekezni 3 védővel a nápolyiak... Nem, nem volt széljátékunk. :D

Frisebb emlék: Leicester ellen 5 gólból minimum 3 (Torres, Kalou, Meireles) gólja szélen vezetett kontrából született. Még mindig nincs széljátékunk.

A taktikai változásokat jó bőven eltúlozzátok. A mentalitásbelin nyilván nincs mit ragozni.

Azért még mindig ne varrjuk a londoni időjárást is AVB nyakába.

s_bala30
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2011. október 29., szombat 19:36
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola

Re: Roberto Di Matteo

#5 Hozzászólás Szerző: s_bala30 »

Bubi írta:
s_bala30 írta:
Igen te óriási bölcsességeket fogalmaztál meg:) Mindegy az érveiddel nem értettem egyet és bocs hogy a "feleannyi nyomást" szókapcsolatot kicsit kisebbnek éreztem mint ahogy te azt gondoltad:) Dehát megint olyanokat írsz hogy pl Di Matteonak nem kötelező játszatnia Lukakut, miért Boásnak kellett, be sem tette csak néha 5-10 percere. AVB úgy értelmezte a fiatalítást hogy adott pár percet Lukakunak, meg néha kezdett Romeu, és a fiatalítás jegyében kölcsönadta Josht. Hurrá. Inkább nem vitatkozom veled mert túl éles a logikád.
A te logikaddal vannak gyokeres problemak, ha azthiszed, hogy egy ilyen nyugger bandat aminek minden maradek ereje az osszeszokottsagaban rejlik fel ev alatt le lehet cserelni. Illetve le lehet, egesz egyszeruen jatszathatja kezdokent Bertrandot, Lukakut es Josht ha nincs az ott a "tavlati terveink" mellett, hogy eredmenyeket is elvarnak, gondolok itt BL indulasra, valami kupara es biztato jatekra.

Sokszor leirtam mar, hogy egy Manchester UTDbe, Barcelonaba vagy Real Madridba be lehet dobni a meccsek 90%an 1-1 fiatal jatekost, hogy hagy fejlodjon, mert a tobbi klasszis kompenzalja az esetleges hibait, tapasztalatlansagabol adodo hianyossagait, de egy haldoklo keretbe ahol az oregebbek lazadnak minden egyes percert amit a palyan kivul kell tolteniuk, nem lehet meg raadaskent kiserletezgetni.

Egyebkent is, van ket olyan csatarunk hogy Torres es Drogba. Oke, szr formaban vannak, de az ilyen jatekosokat jatszatni kell, mert 1-1 villanasuk 3 pontot erhet, es csak igy nyerhetik vissza azokat a klasszis erenyeiket, amiert annyiba kerulnek amennyibe. Raadasul meg Sturridge is Lukaku elott van a kozepcsatar rangsorban, mert szeretne ott jatszani, tud ott jatszani es a malouda ill. Kalou nyujtotta "lehetosegek" tenye vegett meg is teheti alkalomadtan, hogy ott jatszon.

Szoval Te azt mondod, hogy "Villas Boas aztmondta hogy fiatalitani akar, de nem fiatalitott amig itt volt", igen am, nagyon ravasz vagy... Korubelul mint egy tolgyfapolc. Azt leszamitva igy is van, hogy amig a vilag legjobb VKPjanak szeles korben elismert Essien fel nem epult, addig Romeu is gyakran jatszott, Sturridge-ot meg nemes egyszeruseggel beepitette a csapatba.
Igazad van állítsanak szobrot AVB-nek a Bridge-n:)
Kicsit komolyra fordítva a szót, asszem egy másik topicban írtam hogy nem AVB menesztésével kéne foglalkozni, meg hogy mi lesz majd a következő szezonban (lehet nem is lesz csak fél szezon a világvége miatt:), mert ez a mostani csak átmeneti állapot és egyesek szerint megint fos lesz a csapat. Nekem ez a jelenlegi Chesea tetszik AVB nélkül, ezért kezdtem szurkolni ennek a csapatnak anno mert szimpatikus volt a küzdeni akarásuk, nem a szép játék miatt stb. Boás szezonja nekem Scolari-éra emlékeztetett az is egy rakás szar volt, nulla motivációval a játékosok részéről. Őszintén szólva nem értem miért kell még mindig azon rugózni, hogy már megint kirúgtunk egy edzőt és most mi lesz. Jövőre lehet jön egy nagyobb nevű edző és ha vele is annyira lesz képes a csapat mint AVB-vel akkor őt is ki kell rúgni a picsába:) Előbb utóbb majd lesz olyan aki megmarad és eredményes lesz ( sajnos volt már nálunk 3 (AVB nincs közöttük:)aki szerintem maradhatott volna 5-10 évig is de...). Most meg örüljünk hogy versenyben vagyunk 2 kupában, és újra nézhető meccseket produkálnak a fiúk:)
Aki meg fanyalog az edző váltás miatt az csináljon egy AVB fanklubot:)

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Roberto Di Matteo

#6 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Szerintem folosleges ezen vitatkoznotok, itt mindket felnek igaza van es nem is.

Bubi es a Boas partolok mellett szol, hogy uj koncepciot hozott ide, uj terveket.A masik resz pedig Blueflag mellett es AVB ellen, hogy ebbol nagyjabol semmit nem lattunk.

Ahogy Grimrieper fogalmazott...ez az ember feluton lefosta a sajat bokajat... Es ez igy igaz, eleinte ugrandozott, szimpatikus volt, kuzdottek a jatekosok, tokos volt. Aztan beleszurkult, nem tudta kezelni a sztarokat es a nyomast.

Undorito egy dolog volt az edzobuktatas, de a valtas igazolta, hogy AVB rovid tavon nem tudott hatekony lenni. A hosszutav pedig megdolt az altal, hogy osszekapott a nagy oregekkel, a teljesitmeny lenullazodott es abban szerintem mindenki egyet ert, hogy az EL indulas nem epp a hosszutav...

En kedveltem ot, de nagyon megutaltatta magat ugy januar kornyeken amikor hoskodott, hogy nem kell igazolni. Legalabb mondta volna azt, hogy kell de nincs ra keret vagy valami kevesbe feltuno hazugsagot. A fiatalitasos dumajahoz meg annyit, hogy Robbie ezerszer jobban rotal, es Bertrand tobbszor lepett mostanaban palyara, mint talan Boas alatt osszesen.

Szeretnek mar en is egy edzot akivel tudom hogy hosszutavra tervezunk, akivel egyutt el a csapat, akit az egesz vilag tisztel, de ezt nem lehet egy olyan lyukas vedelem es szurni keptelen kozeppalyaval megvalositani amit AVB felkuldott.

Szerdan kiderul mit tud egy igazi rangadon di Matteo, azutan meg tisztabb lesz a kep, ugyebar mar ismerjuk AVB rangadoi "zsenialitasat"...

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9359
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Roberto Di Matteo

#7 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Blueflag írta:
Mister írta:Ki lett rúgva,új mester irányítja a gárdát eddig 100%-os mérleggel,a fiúk küzdenek,hajtanak kivétel nélkül,az öltözői morál is úgy néz ki,hogy rendben van.Ezek után nem tudom felfogni,hogy miért kell továbbra is ez miatt osztani az észt,veszekedést provokálni...
Ezt én sem értem mondjuk. Rohadtul nem a Boas védelmezőknek lett igazuk, innentől illedelmesen be kéne fogniuk a pofájukat a témával kapcsolatban. :)

Egyébként az elején én is minden bizalmat megadtam neki, ennek bárki utánakereshet, de mindent lerombolt itt. A Chelsea évek óta a csapategységéről volt híres... hogy a játékosaink szinte legjobb barátok, akik egymásért is kűzdenek, voltak a mennyben és a pokolban is együtt, de mindig összetartottak. Ennek nyoma sem volt AVB idejében, komor hangulat volt, szétszórtság. Nem volt megfelelő vezére ennek a 30 embernek.

Nekem a klub sokkal fontosabb, mint ez a majom, és mivel a klubnak jobb AVB nélkül, ezért nekem is jobb így.
Eloszoris, pofad az neked van, kisbaratom, meghozza aranytalanul nagy a koponyad terfogatahoz kepest.

Nem tudom, hogy miert hiszed Te azt, hogy bebizonyosodott az igazad... Azert, mert AVBt kirugtak? Senki se vitatja, hogy ha a BLt ero pozicio es a Napoly elleni tovabbjutas volt a cel mindenekfelett, akkor AVB kirugasa volt a jo dontes. Akik nehezmenyezik a portugal kirugasat, azoknak az nem tetszik, hogy nagy tervekrol beszeltek, tavlatokban gondolkoztak a vezetosegben, es a legelso adodo aktualis problemanal kirugtak. Hogy er ez a ketto ossze? Magasrol szrok ra ha nem indulunk jovore a BLben, minek? Hogy megalazzon, kiverjen minket egy senkihazi Milan, vagy galazzon a Bridgen a barcelona? Ki kivancsi erre? Ha csapatotepitunk, akkor ahhoz ido kell. Most majd megint eloadjak, hogy csapatepites, fiatalitas, aztan kibsszak azt az edzot aki megteszi a kello elokeszuleteket. Ha most Mourinho jott volna a portobol a mi melyentisztelt veteran klasszisainkat iranyitani, akkor valoszinuleg o se jart volna jobban, de o annakidejen ugy jott, hogy adtak neki egy zsak penzt arra, hogy vegyen egy csapatot.

Te beszelsz itt diszkreciorol, amikor minden 2. postod arrol szol, hogy magadat es az elorejelzeseidet meltatod, meg AVBt fikazod? Kar rad idot pazarolnom.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roberto Di Matteo

#8 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Buluska írta:Olyan jó lenne ha nem te mondanád meg h ki mikor fogja be a pofáját. :wink: Attól még h kibaszták, megengedhetem magamnak h néhanapján beszéljek róla. A Boas védelmezést meg sok esetben félreérted, senkinek se ő az istenkirályfaszagyerek, csak kb. 7-8 hónap alatt minek kell csodát várni, és mielőtt kiforgatnád a szavaimat nem azt mondom h legyen ő az edzőnk 6-7-8 évig hanem kibaszott 1,5 - 2 évet miért olyan nehéz adni neki.
De drága vagy, hogy magadra vetted. :) Senkinek nem mondom meg, mikor fogja be a pofáját... csak méltósággal kéne veszíteni, nem még mindig ragaszkodni ahhoz a véleményetekhez, hogy Boas király volt itt. Egy lószart, nem Chelsea szintű edző. Majd talán egyszer az lesz, de gyakoroljon másik csapaton.

Hogy miért nem adtunk neki 2 évet? Ez komoly? :D Mert bevezetett volna egy top3-as keretet a hetedik helyre, azért b*zdmeg. Nem csodát vártunk tőle, hanem hogy ne ikszeljen le 15. helyezett csapatokkal, ne kapjunk ötöt otthon, ne nyerni járjon minden csapat a Bridge-re, és valami ellenállást talán a BL-ben is tanusítsunk. Ja, meg nem lenne rossz, ha az FA-kupában nem páholna el minket a fél Championship. Mellesleg Boas kirúgásának köszönhetjük, hogy az elmúlt évek egyik legszebb estéjét éltük meg a Napoli ellen múlthét szerdán. Szvsz hálát adhatunk az Arsenalnak, Liverpoolnak, hogy ők is ekkora ratyik, mert már rég elúszott volna a szezonunk, ezáltal pedig a következő is. Boas kirúgásakor nem álltunk BL-t érő helyen, nem jutottunk tovább az FA-kupában, és kilátástalan helyzetünk volt a BL-ben, mivel szétpofozott minket a bundabajnokság 7. helyezettje! AVB for president.

Nekem semmi bajom néhány kupa nélküli szezonnal... éltem már meg annyi jót és rosszat, hogy szinte mindegy. De arra a morálra nem vagyok kíváncsi, amit a Scolari és AVB féle edzők a kedvenc csapatomba ültetnek. Húzzanak innen a büdös picsába.

Mister
Hozzászólások: 2547
Csatlakozott: 2006. május 5., péntek 17:12
Kedvenc játékos: Terry Lukaku
Kedvenc exjátékos: Makelele Drogba

Re: Roberto Di Matteo

#9 Hozzászólás Szerző: Mister »

Buluska írta:
Blueflag írta:
Mister írta:Ki lett rúgva,új mester irányítja a gárdát eddig 100%-os mérleggel,a fiúk küzdenek,hajtanak kivétel nélkül,az öltözői morál is úgy néz ki,hogy rendben van.Ezek után nem tudom felfogni,hogy miért kell továbbra is ez miatt osztani az észt,veszekedést provokálni...
Ezt én sem értem mondjuk. Rohadtul nem a Boas védelmezőknek lett igazuk, innentől illedelmesen be kéne fogniuk a pofájukat a témával kapcsolatban. :)

Egyébként az elején én is minden bizalmat megadtam neki, ennek bárki utánakereshet, de mindent lerombolt itt. A Chelsea évek óta a csapategységéről volt híres... hogy a játékosaink szinte legjobb barátok, akik egymásért is kűzdenek, voltak a mennyben és a pokolban is együtt, de mindig összetartottak. Ennek nyoma sem volt AVB idejében, komor hangulat volt, szétszórtság. Nem volt megfelelő vezére ennek a 30 embernek.

Nekem a klub sokkal fontosabb, mint ez a majom, és mivel a klubnak jobb AVB nélkül, ezért nekem is jobb így.
Olyan jó lenne ha nem te mondanád meg h ki mikor fogja be a pofáját. :wink: Attól még h kibaszták, megengedhetem magamnak h néhanapján beszéljek róla. A Boas védelmezést meg sok esetben félreérted, senkinek se ő az istenkirályfaszagyerek, csak kb. 7-8 hónap alatt minek kell csodát várni, és mielőtt kiforgatnád a szavaimat nem azt mondom h legyen ő az edzőnk 6-7-8 évig hanem kibaszott 1,5 - 2 évet miért olyan nehéz adni neki.
Szeeeegény Scolarinak is kellett volna adni még 1-2 évet ;) :lol:
One Life,One Love,One Club

Buluska
Hozzászólások: 1624
Csatlakozott: 2011. április 9., szombat 18:51
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Roberto Di Matteo

#10 Hozzászólás Szerző: Buluska »

Blueflag írta:
Mister írta:Ki lett rúgva,új mester irányítja a gárdát eddig 100%-os mérleggel,a fiúk küzdenek,hajtanak kivétel nélkül,az öltözői morál is úgy néz ki,hogy rendben van.Ezek után nem tudom felfogni,hogy miért kell továbbra is ez miatt osztani az észt,veszekedést provokálni...
Ezt én sem értem mondjuk. Rohadtul nem a Boas védelmezőknek lett igazuk, innentől illedelmesen be kéne fogniuk a pofájukat a témával kapcsolatban. :)

Egyébként az elején én is minden bizalmat megadtam neki, ennek bárki utánakereshet, de mindent lerombolt itt. A Chelsea évek óta a csapategységéről volt híres... hogy a játékosaink szinte legjobb barátok, akik egymásért is kűzdenek, voltak a mennyben és a pokolban is együtt, de mindig összetartottak. Ennek nyoma sem volt AVB idejében, komor hangulat volt, szétszórtság. Nem volt megfelelő vezére ennek a 30 embernek.

Nekem a klub sokkal fontosabb, mint ez a majom, és mivel a klubnak jobb AVB nélkül, ezért nekem is jobb így.
Olyan jó lenne ha nem te mondanád meg h ki mikor fogja be a pofáját. :wink: Attól még h kibaszták, megengedhetem magamnak h néhanapján beszéljek róla. A Boas védelmezést meg sok esetben félreérted, senkinek se ő az istenkirályfaszagyerek, csak kb. 7-8 hónap alatt minek kell csodát várni, és mielőtt kiforgatnád a szavaimat nem azt mondom h legyen ő az edzőnk 6-7-8 évig hanem kibaszott 1,5 - 2 évet miért olyan nehéz adni neki.

Avatar
Chester
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 12239
Csatlakozott: 2011. szeptember 18., vasárnap 9:47

Re: Andre Villas-Boas

#11 Hozzászólás Szerző: Chester »

chiedis írta:Ebben meg kell említeni a Bayern-t, korábbi csillagok ülnek, akik a családjuknak érzik a klubot. Úgy is dolgoznak, sztem reggel 7-től este 8-ig. Abra már sokszor bizonyította, hogy rossz emberismerő, és ilyenek sleppel veszi körül magát.
ha a vezetőségen nem is, de az edzői stábban azért elférne egy Wise-Wilkins szerintem :) Wilkinset leültetnénk Robi mellé mármár Mourinho szinten örülnék az ittlétükek.

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roberto Di Matteo

#12 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Mister írta:Ki lett rúgva,új mester irányítja a gárdát eddig 100%-os mérleggel,a fiúk küzdenek,hajtanak kivétel nélkül,az öltözői morál is úgy néz ki,hogy rendben van.Ezek után nem tudom felfogni,hogy miért kell továbbra is ez miatt osztani az észt,veszekedést provokálni...
Ezt én sem értem mondjuk. Rohadtul nem a Boas védelmezőknek lett igazuk, innentől illedelmesen be kéne fogniuk a pofájukat a témával kapcsolatban. :)

Egyébként az elején én is minden bizalmat megadtam neki, ennek bárki utánakereshet, de mindent lerombolt itt. A Chelsea évek óta a csapategységéről volt híres... hogy a játékosaink szinte legjobb barátok, akik egymásért is kűzdenek, voltak a mennyben és a pokolban is együtt, de mindig összetartottak. Ennek nyoma sem volt AVB idejében, komor hangulat volt, szétszórtság. Nem volt megfelelő vezére ennek a 30 embernek.

Nekem a klub sokkal fontosabb, mint ez a majom, és mivel a klubnak jobb AVB nélkül, ezért nekem is jobb így.

Mister
Hozzászólások: 2547
Csatlakozott: 2006. május 5., péntek 17:12
Kedvenc játékos: Terry Lukaku
Kedvenc exjátékos: Makelele Drogba

Re: Roberto Di Matteo

#13 Hozzászólás Szerző: Mister »

Blueflag írta:
Mister írta:
Blueflag írta:Néha már elhiteti velem Bubi, hogy ez a Boas egy félisten volt, aki mindent jól csinált, remek taktikája volt, szervezett védekezés és rövidpasszos, termékeny támadófoci... szuper igazolásai voltak, jól bánt a saját nevelésekkel és a fiatal tehetségekkel is, jól motiválta a klub nagy öregjeit és megfelelően bánt velük.

Aztán eszembe jut, hogy ebből egy utcalány szó nem igaz. :)
persze Abra is így gondolta... :lol:
Fogggggalmam sincs, mit csípnek még Boasban egyesek. Az egy dolog, hogy ez az ember roppant tapasztalatlan volt mentálisan és taktikailag is egy Chelsea-hez, de még csak szerencséje sem volt. Beépítette Sturridge-t? Az elmúlt meccsek alapján azt mondom, hogy bár ne tette volna, de túl nehéz dolga nem volt. Nem is az ő igazolása. Persze távol álljon tőlem, hogy megkérdőjelezzem Sturridge képességeit... a világ egyik legjobbja lehetne, ha lenne agya. De nincs. Ahogy Boas Mekivel, Lukakuval bánt az egyértelmű tehetségük és játékintelligenciájuk ellenére, az is röhej. Volt, hogy zsinórban három iksz után is kiment ugyanaz a Bosingwás, Meireleses szar kezdő a pályára, maximum 1 poszt változtatással. Ezt a nyamvadék 4-3-3-at is erőltette a fél szezonon át... érdekes, Robi egyből rájött, hogy szélsők nélkül nem kéne a széljátékkal foglalkozni, és eddig minden meccsét behúzta, némelyiket sok rúgott góllal, és nagy téttel bíró meccsek voltak.

Terry, Lampard és Drogba sem hülye emberek. Tudják, hogy közel a visszavonulás... ezt az edzőbuktatást csak ti képzelitek bele a történetbe. Persze ha én egy európai topcsapat klublegendája lennék, és egy pályakezdő csicskáztatna engem az idejövetelétől fogva, akkor talán én is megsértődnék... szóval aki nem érti meg egy kicsit sem Lampardékat, az nem látja át a helyzetet teljesen. Ennek ellenére biztos vagyok abban, hogy szándékos edzőbuktatás nem történt, egyszerűen szét volt hullva a társaság, és a morál kiütközött a pályán is. Nem úgy mentek az edzések, nem volt meg az összhang, és így nem jöttek az eredmények. Egyébként mikor Drogba, Lampard és Terry sem játszott, miért nem vertük szarrá az ellenfelet soha? Mert ha ők utálták Boast teljes joggal, az ugyebár egy dolog, de kétlem hogy a többiek is így lettek volna ezzel. Azoknak se ment a játék, akik megdöglöttek a bizonyítási vágytól, mert nem volt semmi megszervezve.

Boas elkúrta, nincs miről beszélni. Tanulópénz volt neki. Láttunk már ilyet a történelemben... bár ha nekem Mourinho lett volna a tanítóm, akkor most kurvára szégyelleném magam.
Teljesen egyetértek,egy idő után már én se bíztam benne.Igaz én kinevezésekor is féltem attól,hogy túl korai az ő ide hozatala....

Viszont számomra ez a busz már elment,Abra meghozta a döntését és kirúgta.Eddig ez a húzás bizonyult a helyes döntésnek.Csak tudod azt nem értem,hogy ezek után is folyamatosan ez a téma,egyesek továbbra is szitkozódnak a helyzet miatt.Egyszerűen nem tudom eldönteni,hogy ez most gyerekes vagy röhejes viselkedés,vagy csak simán a "csak azért is nekem van igazam" felfogás.

Ki lett rúgva,új mester irányítja a gárdát eddig 100%-os mérleggel,a fiúk küzdenek,hajtanak kivétel nélkül,az öltözői morál is úgy néz ki,hogy rendben van.Ezek után nem tudom felfogni,hogy miért kell továbbra is ez miatt osztani az észt,veszekedést provokálni...
One Life,One Love,One Club

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roberto Di Matteo

#14 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Mister írta:
Blueflag írta:Néha már elhiteti velem Bubi, hogy ez a Boas egy félisten volt, aki mindent jól csinált, remek taktikája volt, szervezett védekezés és rövidpasszos, termékeny támadófoci... szuper igazolásai voltak, jól bánt a saját nevelésekkel és a fiatal tehetségekkel is, jól motiválta a klub nagy öregjeit és megfelelően bánt velük.

Aztán eszembe jut, hogy ebből egy utcalány szó nem igaz. :)
persze Abra is így gondolta... :lol:
Fogggggalmam sincs, mit csípnek még Boasban egyesek. Az egy dolog, hogy ez az ember roppant tapasztalatlan volt mentálisan és taktikailag is egy Chelsea-hez, de még csak szerencséje sem volt. Beépítette Sturridge-t? Az elmúlt meccsek alapján azt mondom, hogy bár ne tette volna, de túl nehéz dolga nem volt. Nem is az ő igazolása. Persze távol álljon tőlem, hogy megkérdőjelezzem Sturridge képességeit... a világ egyik legjobbja lehetne, ha lenne agya. De nincs. Ahogy Boas Mekivel, Lukakuval bánt az egyértelmű tehetségük és játékintelligenciájuk ellenére, az is röhej. Volt, hogy zsinórban három iksz után is kiment ugyanaz a Bosingwás, Meireleses szar kezdő a pályára, maximum 1 poszt változtatással. Ezt a nyamvadék 4-3-3-at is erőltette a fél szezonon át... érdekes, Robi egyből rájött, hogy szélsők nélkül nem kéne a széljátékkal foglalkozni, és eddig minden meccsét behúzta, némelyiket sok rúgott góllal, és nagy téttel bíró meccsek voltak.

Terry, Lampard és Drogba sem hülye emberek. Tudják, hogy közel a visszavonulás... ezt az edzőbuktatást csak ti képzelitek bele a történetbe. Persze ha én egy európai topcsapat klublegendája lennék, és egy pályakezdő csicskáztatna engem az idejövetelétől fogva, akkor talán én is megsértődnék... szóval aki nem érti meg egy kicsit sem Lampardékat, az nem látja át a helyzetet teljesen. Ennek ellenére biztos vagyok abban, hogy szándékos edzőbuktatás nem történt, egyszerűen szét volt hullva a társaság, és a morál kiütközött a pályán is. Nem úgy mentek az edzések, nem volt meg az összhang, és így nem jöttek az eredmények. Egyébként mikor Drogba, Lampard és Terry sem játszott, miért nem vertük szarrá az ellenfelet soha? Mert ha ők utálták Boast teljes joggal, az ugyebár egy dolog, de kétlem hogy a többiek is így lettek volna ezzel. Azoknak se ment a játék, akik megdöglöttek a bizonyítási vágytól, mert nem volt semmi megszervezve.

Boas elkúrta, nincs miről beszélni. Tanulópénz volt neki. Láttunk már ilyet a történelemben... bár ha nekem Mourinho lett volna a tanítóm, akkor most kurvára szégyelleném magam.

Franktamas
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2009. május 21., csütörtök 17:18
Kedvenc játékos: Frank James Lampard
Kedvenc exjátékos: Zinedine Jazid Zidane

Re: Roberto Di Matteo

#15 Hozzászólás Szerző: Franktamas »

Mister írta:
Blueflag írta:Néha már elhiteti velem Bubi, hogy ez a Boas egy félisten volt, aki mindent jól csinált, remek taktikája volt, szervezett védekezés és rövidpasszos, termékeny támadófoci... szuper igazolásai voltak, jól bánt a saját nevelésekkel és a fiatal tehetségekkel is, jól motiválta a klub nagy öregjeit és megfelelően bánt velük.

Aztán eszembe jut, hogy ebből egy utcalány szó nem igaz. :)
persze Abra is így gondolta... :lol:
Ennek nagy resze RDM-re igaz, mig ebbol semmi AVB-re, de ugy latszik bubi mindennek a reciprokat latja.
A szem. nemtettszest, szidalmazast, OFF-ot, pm-be.

Mister
Hozzászólások: 2547
Csatlakozott: 2006. május 5., péntek 17:12
Kedvenc játékos: Terry Lukaku
Kedvenc exjátékos: Makelele Drogba

Re: Roberto Di Matteo

#16 Hozzászólás Szerző: Mister »

Blueflag írta:Néha már elhiteti velem Bubi, hogy ez a Boas egy félisten volt, aki mindent jól csinált, remek taktikája volt, szervezett védekezés és rövidpasszos, termékeny támadófoci... szuper igazolásai voltak, jól bánt a saját nevelésekkel és a fiatal tehetségekkel is, jól motiválta a klub nagy öregjeit és megfelelően bánt velük.

Aztán eszembe jut, hogy ebből egy utcalány szó nem igaz. :)
persze Abra is így gondolta... :lol:
One Life,One Love,One Club

Avatar
Blueflag
Hozzászólások: 4340
Csatlakozott: 2007. június 3., vasárnap 15:45
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Roberto Di Matteo

#17 Hozzászólás Szerző: Blueflag »

Néha már elhiteti velem Bubi, hogy ez a Boas egy félisten volt, aki mindent jól csinált, remek taktikája volt, szervezett védekezés és rövidpasszos, termékeny támadófoci... szuper igazolásai voltak, jól bánt a saját nevelésekkel és a fiatal tehetségekkel is, jól motiválta a klub nagy öregjeit és megfelelően bánt velük.

Aztán eszembe jut, hogy ebből egy utcalány szó nem igaz. :)

Avatar
chiedis
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2008. december 6., szombat 23:35
Kedvenc játékos: JT Frank Gary Petr
Kedvenc exjátékos: Drogs Duff Eidur
Tartózkodási hely: Wales
Kapcsolat:

Re: Andre Villas-Boas

#18 Hozzászólás Szerző: chiedis »

Az tuti h AVB taktikai melléhúzásai eldöntötték a szezont akkora részben h nincs esély aranyra. Ellenben ha a játékosok csak minden második meccsen úgy hajtottak volna mint a Nápoly ellen, akkor szomorkodhatnánk a biztos bronz, talán ezüst miatt. És tényleg sok pénzt leakasztanak, milliárdokat 1-2 év szerződéssel, és átkúrják Abrát (én ezt leszarom, sőt meg is érdemli mivel eddig is hagyta az éhenkórászokat) és engem, minket, akik 1 óránként itt jártatjuk a pofánkat, magunkénak érezzük a klubot (sokkal inkább mint mondjuk Malouda) és órákat, programokat feláldozva szánunk a hétvégi-hétközi meccsekre.
Az h szart bele a United az EL-be körülbelül nyíltan, az nálam kiverné a biztosítékot szurkolóként. Ahogy ez sem szebb, mert ha nem is volt edzőbuktatás, akkor is motiválatlanul teljesítettek. Majdnem bunda kategória.

off: egyébként teljesen mindegy már, se AVB, és egyelőre jobb a játék is. Ezt a topicot át lehetne rakni egykori edzőinkbe, a játékosok cselekedeteivel kapcsolatos hsz-eket, pedig a Játékosokban folytatni szvsz. El kellett küldeni AVB-t mert már odáig fajult a helyzet, szezonmentés miegymás, más kérdés h bosszantó cselekedet volt és nyáron Abra remélem betartja a szavát és picit bosszút áll a történések után. De nem is feltétlenül bosszú h a csapatfékektől megszabadulunk, hiszen minden együttes arra törekszik, h csak jó és motivált játékossal vegye körül magát.
Nyugodj bekeben Mister !

shade3
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010. október 3., vasárnap 19:03
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Andre Villas-Boas

#19 Hozzászólás Szerző: shade3 »

jkopfner írta: Annak, hogy nem hajt, küzd, akar egy játékos semmi köze ahhoz, hogy milyen rendszerben kell játszaniuk. Egyértelmű jelei vannak, hogy egyes játékosok AVB alatt szartak bele az egészbe és engem, mint szurkolót ez zavar. Ezek a játékosok nem minimálbérért dolgoznak, engedd már meg, hogy bosszantson, ha nem teszik oda magukat. Ha ilyen küzdeni akarás lett volna az egész szezonban, mint az utóbbi 4 meccsen, akkor bajnokesélyesek lennénk. Így meg küzdhetünk az első négbye kerülésért.
Helyzeten nem a rendszert értettem, szerintem AVB nem egy rossz edző, taktikailag valószínűleg jó rendszert, stratégiát tud kitalálni,
bár még kicsit tapasztalatlannak éreztem a PL-ben. Még nem találkozott ezekkel a csapatokkal, de nyilván ez idővel változott volna.
Viszont Mourinho-val, Hiddinkkel ellentétben nem tudott kapcsolatot kialakítani az egyes emberekkel,
ami viszont csak nehezen vagy sehogy sem tanulható.
Egy vezérnek az is dolga, hogy lelkesítse, motiválja a játékosokat, hogy elérje hogy az utolsó lehelletét is kiadja a meccsen.
Ha vki úgy érzi nem tartják elég jónak, nem bíznak benne, döntéseket hoznak bármiféle egyeztetés, magyarázat nélkül,
másik játékost raknak a helyére, anélkül hogy értené miért, akkor egy idő után szétszórt lesz, a csapategység felbomlik.
Lehet negatívan is motiválni, mint Ferguson, hogy leordítja a fejüket, de ez nem mindenkivel működik és nem is hinném,
hogy ez a jó módszer a Chelsea-nél.
Viszont a pozitív motiválás a végére annyira hiányzott, hogy az egyik meccsen Drogba tartott az öltözőben lelkesítő beszédet,
aminek hatására a második félidőben már jobban is játszottak.

Én nem gondolom, hogy direkt játszottak rosszul AVB alatt,
de ha nincs meg az összhang, a játékosok nem értik mi miért történik,
feszültség kedvetlenség alakul ki, ami nyilván a játék kárára megy.

A foci nemcsak taktika, de jó adag pszichológia is, én ez utóbbit hiányoltam AVB-nél.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Andre Villas-Boas

#20 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

shade3 írta:
jkopfner írta:Akkor is szerintem mellébeszélés az egész. Egyik napról a másikra megtanultak hajtani, küzdeni? AVB alatt lagymatag teszetoszáskodás volt a pályán, Di Matteo-nál meg felszántják a pályát? Nem a klubbért, a kék mezért és a szurkolókért kellene minden meccsen meghalniuk a pályán? Mocskos, szar emberek vannak a csapatban emberileg, akik túl nagy befolyással rendelkeznek, tisztelet a kivételnek. Abramovics-ot sem irigylem, amiért meg kellett hoznia szerintem eddigi legnehezebb döntését. Egyik oldalon a játékosok, másik oldalon AVB. És kérem, hogy ne gyertek már azzal, hogy mindig AVB után sírok, mert ebben az egészben nem az Ő személye a lényeg. Az AVB-t be lehet helyettesíteni tetszőleges más nevekkel.
Ha olyan szar emberek vannak itt, nem tudom miért ennek a csapatnak szurkolsz.
Azok a szar emberek egész jól játszanak, ha nincsenek elnyomva és belekényszerítve olyan helyzetbe, ami nem működik.
Annak, hogy nem hajt, küzd, akar egy játékos semmi köze ahhoz, hogy milyen rendszerben kell játszaniuk. Egyértelmű jelei vannak, hogy egyes játékosok AVB alatt szartak bele az egészbe és engem, mint szurkolót ez zavar. Ezek a játékosok nem minimálbérért dolgoznak, engedd már meg, hogy bosszantson, ha nem teszik oda magukat. Ha ilyen küzdeni akarás lett volna az egész szezonban, mint az utóbbi 4 meccsen, akkor bajnokesélyesek lennénk. Így meg küzdhetünk az első négbye kerülésért.

Lezárt