Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#681 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Pilgrim írta: 2021. augusztus 13., péntek 19:03 Akik tudnak angolul feltetlenul olvassak el, akik pedig nem, azoknak szivesen osszefoglalom. Remelem a leheto legszigorubb szabalyokat hozza meg az UEFA. Ideje lenne bucsut intenunk a 100 millios igazolasoknak es heti tobb 100 ezer fontos fizeteseknek. 15-20 evet kesett a szovetseg, de jobb kesobb, mint soha.

https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co ... 197336.amp

https://www.google.com/amp/s/www.skyspo ... considered
Én nem vagyok túl bizakodó, ugye most épp a fizetési plafonról lehet olvasni, amit ha túllép egy csapat akkor luxusadót kell fizetnie. Ezt gondolom a pénzes csapatok simán ki fogják fizetni és pl. a PSG elnöke ugye benne van az UEFA vezetőségében, tehát gyakorlatilag a PSG a saját vezérigazgatójának a zsebébe fogja pumpálni a luxusadót :D Túlságosan korrupt szervezet az UEFA ahhoz hogy itt komoly változások legyenek :|

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#682 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Akik tudnak angolul feltetlenul olvassak el, akik pedig nem, azoknak szivesen osszefoglalom. Remelem a leheto legszigorubb szabalyokat hozza meg az UEFA. Ideje lenne bucsut intenunk a 100 millios igazolasoknak es heti tobb 100 ezer fontos fizeteseknek. 15-20 evet kesett a szovetseg, de jobb kesobb, mint soha.

https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co ... 197336.amp

https://www.google.com/amp/s/www.skyspo ... considered

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Bajnokok Ligája

#683 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Bubi írta: 2021. augusztus 9., hétfő 13:44 Szuperkupát adja valami TV?
M4sport

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9359
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#684 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Szuperkupát adja valami TV?
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Bajnokok Ligája

#685 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Szabi írta: 2021. június 25., péntek 0:07
AwayRoller írta: 2021. június 24., csütörtök 22:19 https://www.bbc.com/sport/football/57599780

Az uefa hivatalosan törölte az idegenben lőtt gól szabályt az összes sorozatából. Király 8)
Szerintem óriási f*szság. Az lehet, hogy így az első meccsek nézhetőbbek lesznek, de ha az odavágó döntetlen lesz (mondjuk egy akciódús 2-2), emiatt most a visszavágó lehet simán egy biztonsági 0-0. Arról nem is beszélve, hogy így is baromi sok meccs van a szezonban, ezzel az új szabállyal csak még több lesz a játékperc, és most nem is az a plusz 30, amit lejátszanak, hanem még mellé a mentális tényező, az egy-egy hosszabbítással és tizenegyespárbajjal járó stressz.

Lehet nem volt a legigazságosabb rendszer (pláne nem idén, mikor semleges pályán, Sevillában bohóckodtunk), de mégis arra ösztönzött, hogy alkoss valamit idegenben, illetve lehetett számolgatni.
Én nem igazán értem, miért lenne ettől majd több unalmas második meccs, gyakorlatilag semmi ok-okozati összefüggés nincs a kettő között. Eddig is voltak az eredmény tartására játszó csapatok a visszavágón, pl a Real a Liverpool ellen, szóval ezután sem lesz ez másképp.
Miért vagy mi alapján jutott eddig tovább az a csapat, amelyik összességében ugyanannyi gólt szerzett, mint az ellenfele? Megérdemelte a továbbjutást csak azért, mert számára kedvezőbb eredmény született idegenben? Azt gondolom, hogy a legigazságtalanabb dolog ebben a rendszerben az volt, hogy még a hosszabbításban is élt ez a szabály, ami azért sokszor hátrány volt a hazai csapatnak, és emiatt inkább a büntetőkre játszottak, mintsem felesleges kockázatokat vállaljanak, mert egy esetleges bekapott gól a legtöbb esetben a meccs végét jelentette a hazaiak számára.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#686 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

broduer írta: 2021. június 25., péntek 6:13 Ja, mert a tizik, meg a pénzfeldobás olyan igazságos. :mrgreen: :mrgreen:

Nem kötekedni akarok, de ezt te sem gondolhattad komolyan...
Nálam is a fő szempont, hogy minél kevesebb legyen a játékperc a leterhelt menetrend mellett. A pénzfeldobással épp a tizik szerencsejáték jellegére próbáltam utalni, azért írtam pont ezt, mert kevesebb fáradtsággal jár, mint a párbaj :lol:

A 2*90 után számomra igazából m1, jusson tovább az egyik és lapozzunk. Szubjektíven, szórakoztatást nézve egy 6-6os összecsapás után mindkét csapatot továbbengedném, míg egy 0-0 után egyiket sem :wink:

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1701
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#687 Hozzászólás Szerző: broduer »

AwayRoller írta: 2021. június 25., péntek 5:52
Szabi írta: 2021. június 25., péntek 0:07 Szerintem óriási f*szság. Az lehet, hogy így az első meccsek nézhetőbbek lesznek, de ha az odavágó döntetlen lesz (mondjuk egy akciódús 2-2), emiatt most a visszavágó lehet simán egy biztonsági 0-0. Arról nem is beszélve, hogy így is baromi sok meccs van a szezonban, ezzel az új szabállyal csak még több lesz a játékperc, és most nem is az a plusz 30, amit lejátszanak, hanem még mellé a mentális tényező, az egy-egy hosszabbítással és tizenegyespárbajjal járó stressz.

Lehet nem volt a legigazságosabb rendszer (pláne nem idén, mikor semleges pályán, Sevillában bohóckodtunk), de mégis arra ösztönzött, hogy alkoss valamit idegenben, illetve lehetett számolgatni.
Én más okok miatt támogattam az eltörlését. Szerintem a papíron esélyesebb gárdának kedvezett, mivel ők nagyobb valószínűséggel fognak gólt találni a 2*90 perc alatt. De ugyanezen a síkon haladva örülnék a +60 perc eltörlésének is. Így nem lenne több a játékperc sem, kiegyenlítettebbek lennének a viszonyok is, aztán meg döntsék el vagy pénzfeldobással vagy tizipárbajjal
Ja, mert a tizik, meg a pénzfeldobás olyan igazságos. :mrgreen: :mrgreen:

Nem kötekedni akarok, de ezt te sem gondolhattad komolyan...

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#688 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Szabi írta: 2021. június 25., péntek 0:07 Szerintem óriási f*szság. Az lehet, hogy így az első meccsek nézhetőbbek lesznek, de ha az odavágó döntetlen lesz (mondjuk egy akciódús 2-2), emiatt most a visszavágó lehet simán egy biztonsági 0-0. Arról nem is beszélve, hogy így is baromi sok meccs van a szezonban, ezzel az új szabállyal csak még több lesz a játékperc, és most nem is az a plusz 30, amit lejátszanak, hanem még mellé a mentális tényező, az egy-egy hosszabbítással és tizenegyespárbajjal járó stressz.

Lehet nem volt a legigazságosabb rendszer (pláne nem idén, mikor semleges pályán, Sevillában bohóckodtunk), de mégis arra ösztönzött, hogy alkoss valamit idegenben, illetve lehetett számolgatni.
Én más okok miatt támogattam az eltörlését. Szerintem a papíron esélyesebb gárdának kedvezett, mivel ők nagyobb valószínűséggel fognak gólt találni a 2*90 perc alatt. De ugyanezen a síkon haladva örülnék a +60 perc eltörlésének is. Így nem lenne több a játékperc sem, kiegyenlítettebbek lennének a viszonyok is, aztán meg döntsék el vagy pénzfeldobással vagy tizipárbajjal

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6278
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Bajnokok Ligája

#689 Hozzászólás Szerző: Szabi »

AwayRoller írta: 2021. június 24., csütörtök 22:19 https://www.bbc.com/sport/football/57599780

Az uefa hivatalosan törölte az idegenben lőtt gól szabályt az összes sorozatából. Király 8)
Szerintem óriási f*szság. Az lehet, hogy így az első meccsek nézhetőbbek lesznek, de ha az odavágó döntetlen lesz (mondjuk egy akciódús 2-2), emiatt most a visszavágó lehet simán egy biztonsági 0-0. Arról nem is beszélve, hogy így is baromi sok meccs van a szezonban, ezzel az új szabállyal csak még több lesz a játékperc, és most nem is az a plusz 30, amit lejátszanak, hanem még mellé a mentális tényező, az egy-egy hosszabbítással és tizenegyespárbajjal járó stressz.

Lehet nem volt a legigazságosabb rendszer (pláne nem idén, mikor semleges pályán, Sevillában bohóckodtunk), de mégis arra ösztönzött, hogy alkoss valamit idegenben, illetve lehetett számolgatni.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#690 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

https://www.bbc.com/sport/football/57599780

Az uefa hivatalosan törölte az idegenben lőtt gól szabályt az összes sorozatából. Király 8)

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1701
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Bajnokok Ligája

#691 Hozzászólás Szerző: broduer »

https://www.youtube.com/watch?v=3rlGd2briJs

Aki szereti látni a "háttért" is, imádni fogja. :D

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#692 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Amazing24 írta: 2021. május 31., hétfő 10:07 Augusztus 11.en rendezik meg a Szuperkupat, Belfastban. Eleg suru menetrendjuk jo par jatekosunknak, eleve kesobb is ert veget a szezonjuk, aztan itt az EB es utana mar lehet is keszulni a Szuperkupara.
Én lehet inkább beáldoznám a Szuperkupát és adnék több időt pihenésre a kulcsjátékosoknak, főleg hogy jó eséllyel több fontos játékosunk is az EB végéig versenyben lehet. Elsősorban Kanté-t küldeném el hosszabb szabadságra, valószínűleg végig pályán lesz az EB-n, csoda lesz ha megússza sérülés nélkül.

Amazing24
Hozzászólások: 2495
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Bajnokok Ligája

#693 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Augusztus 11.en rendezik meg a Szuperkupat, Belfastban. Eleg suru menetrendjuk jo par jatekosunknak, eleve kesobb is ert veget a szezonjuk, aztan itt az EB es utana mar lehet is keszulni a Szuperkupara.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6474
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Bajnokok Ligája

#694 Hozzászólás Szerző: Dante »

De Bruyne-nek egyébként eltört az orra és a szemgödör csontja.(eye-socket, nem igazán van rá magyar kifejezés)

Nem volt tegnap veszélyes, nem igazán számított, hogy játszik, vagy sem, de mindenféle teóriagyártást nélkülözve, nem volt szép a Rüdigerrel történt ütközés, remélem mihamarabb felépül és a szokásosnál nem igyekszik majd jobban megkeseríteni a Chelsea szurkolók "életét".

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#695 Hozzászólás Szerző: emsanya »

És pl Rüdiger, Chris Lampardnal nem is játszottak. Most meg világklasszis szint. Kanté meg már olyan szinten is volt, hogy sokan el akarták adni.

Nem akarok belerugni Lampsba, inkább az hogy Tuchel felismerte melyik taktika jön be a kerethez. És persze iszonyatosan megszervezte.

Elsö nyilatkozatai: Kanté double six, double six, double six. Elmondta vagy 20-szor hogy ott a legjobb. Sarrinál volt szerencsétlen jobbszélsö is, Lampardnál is szenvedett sokszor a 3 belső kp felállásban, védelem elött se volt az igazi. Jo hogy ujra kivirágzott a kis francia.

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3195
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Bajnokok Ligája

#696 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

Meg mindig nagyon nehez szavakat talalni a tegnapi gyozelemre. A csapat valami elkepeszto teljesitmenyt tett le az asztalra, mar a masodik felido kozepen, a nagy City nyomas alatt is ugy voltam vele, hogy ha esetleg nem jonne ossze a gyozelem sem tudnek neheztelni a sracokra, mindenki ugy tepert, mintha legalabb az elete mult volna rajta.

Mindazonaltal a tovabbi jatekosokat meg igy is ki szeretnem emelni:

-James: a regebbi forumtagok biztosan emlekeznek ra, hogy mekkora problemakat okozott evekig a megfelelo jobb szelso vedo megtalalasa. Na most itt van ez a 21 eves srac, olyan fizikai adottsagokkal, mint egy karrierje csucsan levo belso vedo es lehozta hiba nelkul elete elso BL dontojet ugy, hogy az eletveszelyes Sterlingnek kb momentuma nem volt mellette. Igazi top tehetseg, ez a poszt akar 10-12 evig is meg lehet oldva.

-Rudiger: az a mentese Foden ellen az elso felidoben szerintem az idei BL szezon egyik legnagyobbja volt. Nagyon szeretem a magabiztossagat, egy ilyen becsuszas meghuzasahoz a BL dontoben marpedig erre van szukseg. Tovabbra is rizikosnak tartom neha a forrofejusege miatt, de a szenvedelye a futball irant vitathatatlan es tegnap is oroszlanreszt vallalt a gyozelembol.

-Mount: nem titkoltam soha sem, hogy az abszolut kedvencem a keretbol es Lampard utodjakent tekintek ra. Tehetseges, elszant fiatalok mindig is lesznek a futball vilagaban, de amikor ez alazattal es munkabirassal parosul, na az ritka kincs. Ehhez meg hozzajon a teny, hogy a srac teljesen immunis a nyomasra, es 22 evesen is vezeregyeniseg. O az, aki kepes a hatara venni a csapatot, akkor, amikor nem mennek jol a dolgok, aki bevallalja azt a megoldast, amit masok nem mernek. A napnal is vilagosabb, hogy a Chelsea jovobeni nagy kapitanyanak elso korai szarnyprobalgatasainak lehetunk tanui nap mint nap, az ilyen jatekosok miatt erdemes leulni meccset nezni, barmilyen formaban is van eppen a csapat. Oriasi erdeklodessel fogom figyelni a karrierjet.

-Kante: na most ot nem kell sokat elemezni. Ranezesre a fizikai torvenyeit meghazudtolva teszi a dolgat a palyan, egyszeruen nem fer az eszembe, hogy egy ekkora ember lehet a vilag legjobb vkp-ja. A jatekintelligenciaja peldatalan, a munkabirasa szerintem kiteszi 2 atlagjatekoset, a szemelyisege miatt meg kifejezetten buszke vayok arra, hogy az en csapatomban jatszik. Ugy tunik, o a nagy meccsek embere, aki kritikus fontossagu osszecsapasokon egy extra fokkal fentebb tudja csavarni a teljesitmenyet, ami meg alapallapotban is olan szerelesi hatekonysaggal parosul, amirol a jatekosok 95%-a almodni sem mer.

-Havertz: osszessegeben az elso szezonjat nalunk szerintem nagyon sokfelekeppen fogjak ertekelni az emberek, de ahogy a Real illetve most a City ellen jatszott azt senki nem veheti el tole. Abszolut megmutatta, hogy mi miatt tartjak extra tehetsegnek a fiatal kora ellenere is, nehany megmozdulasa valoban szemkapraztato volt. Amennyiben a napi elmeny hatasat at tudja majd menteni kovetkezo szezonra es Tuchel csatarkent fogja jatszatni, akkor minden okunk megvan a bizakodasra.

-Werner: meg mindig unnepi hangulatban vagyok, de egyszeruen nem tudom megemliteni, hogy mennyire csalodasra okot ado teljesitmennyel rukkolt ki tegnap. Persze, latom rajta az akarast, meg a szorgalmat, de nalam tegnap valami eltort vele kapcsolatban, nem szeretnem mostanaban csatarkent latni. Egyszeruen ilyen a vilagon nincs hogy a BL dontoben (sem) tudsz eltalalni egy tupontosan kozepre tett labdat, illetve mivel semmi onbizalma nincs, nem mer a kapu sarkaba celozni es az ilyen labdakat Ederson koszoni szepen. Szamomra o nem csatar, ilyen helyzetkihasznalassal egyszeruen nem lehet az. Inkabb csinaljon belole szelsot Tuchel, mert gyors es a szelrol beadott labdai jok, vagy jatsszon parban egy target mannel, de egyedul elore o nem eleg. Amennyiben a City kiegyenlitett, neadjisten forditott volna, teljesen jogosan lett volna szetszedve.

-Es a legutoljara hagyom Christ, mert tartozok egy unnepelyes bocsanatkeressel vele szemben. Nem tagadom, az idei szezon elott a vilagon semmit nem lattam benne, pipogyanak, hatarozatlannak tartottam, akinek semmi keresnivaloja nincs a klubnal. Tegnap egy eleg halatlan szerepkorben kellett helytallnia, beugrani egy BL dontoben, meccshianyosan, serulesbol frissen felepulve a City ellen es hibatlanul tette a dolgat az oriasi pressing ellenere is. Ugy tunik, hogy a gyomoridege mar a multe, vagy legalabbis megtanulta kezelni. Szamomra bizonyitotta a helyet a keretunkben.
211! NEW RECORD!

Avatar
s-h-i-n-e.com
Hozzászólások: 1225
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 23:30
Kedvenc játékos: shine
Kedvenc exjátékos: GZ25
Tartózkodási hely: www.youtube.com/AndyShineMusic

Re: Bajnokok Ligája

#697 Hozzászólás Szerző: s-h-i-n-e.com »

AwayRoller írta: 2021. május 29., szombat 9:02 Több helyen megjelent, jelen esetben Times, hogy 56 év után az UEFA kukázná az idegenben lőtt gól szabályt. Én személy szerint örülök, egyrészt a hazai pálya már régen nincs olyan státuszban, nem jelent akkora előnyt, mint 30-40 éve. Másrészt így kisebb lesz a nagy/esélyesebb csapatok hátszele.

Ki milyen állásponton van ezzel kapcsolatban?
Ez viszont a "gyengébb képességű", sok esetben 11 emberrel védekező, 0-0-ra játszó, és a büntetőket "orrba-szájba gyakorló" csapatoknak kedvez...
(A vonalzóval a fene tudja milyen szögből behúzott VAR-os lesszabály, ahol a csatár seggét méregetik, hogy belógott-e a védő herezacskója elé, ennél sokkal bosszantóbb.) ;)

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1891
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#698 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Drogba is Portoban van, nyugodtabb lennek, ha o kezdene Werner helyett. :mrgreen:

fst200
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#699 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Hajrá Chelsea!

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#700 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Az elmult ket city elleni gyozelmunknel is 4-es odds koruli szorzo volt ránk es azokat is megnyertük.

Legyen igy ma is!

Válasz küldése