Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Bajnokok Ligája

#461 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Bubi írta: 2022. április 13., szerda 15:53 Egyébként a 16oson belül ha bármilyen módon a támadó kezéhez ér a labda az kezezésnek számít?

Csak mert ugyan Alonsonak valóban a kezéhez ért, de nulla szándékosság volt benne, a visszapattanó labda rápattant a combjára és onnan a leszorított kezére.

Persze nem ez döntött. Nem gondoltam volna, de a Real jobban bírta fizikálisan a hosszabbítást és a cseréik is sokkal jobbak voltak.
MLSZ játékvezetőként tevékenykedek hobbi szinten, és a hazai szabályozás szerint a tegnapi jelenet két esetben számíthatott szabálytalanságnak:
- a testét természetellenesen nagyobbá tette, miközben a karjával/kezével a labdát érintette, vagy
- szándékosan érintette a kezével/karjával a labdát (pl ha úgy ítélték meg, hogy az a labda felé mozgott).

Alapvetően ez a szabály még mindig túl szubjektív, és kíváncsi lennék az UEFA állásfoglalására, hogy a két eset közül vajon melyik érvényesülhetett. Véleményem szerint azokból a kameraállásokból, amiket mutattak, még a kezezés tényét is erősen lehet vitatni, nemhogy magát a szabálytalanságot, aztán persze lehet, hogy a VOR-ban (VAR-szobában) erre jobb rálátásuk volt, mint amit a nézőknek mutattak.

fst200
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#462 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Bubi írta: 2022. április 13., szerda 15:53 Egyébként a 16oson belül ha bármilyen módon a támadó kezéhez ér a labda az kezezésnek számít?

Csak mert ugyan Alonsonak valóban a kezéhez ért, de nulla szándékosság volt benne, a visszapattanó labda rápattant a combjára és onnan a leszorított kezére.

Persze nem ez döntött. Nem gondoltam volna, de a Real jobban bírta fizikálisan a hosszabbítást és a cseréik is sokkal jobbak voltak.
Modrics a 2*15 percnél is hátul védekezett, utána elől volt , durva egy játékos, ha egy ilyen játékost sikerülne venni, aki így és ezen a poszton játszik ,az borítékolna pár győzelmet :)

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9357
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#463 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Egyébként a 16oson belül ha bármilyen módon a támadó kezéhez ér a labda az kezezésnek számít?

Csak mert ugyan Alonsonak valóban a kezéhez ért, de nulla szándékosság volt benne, a visszapattanó labda rápattant a combjára és onnan a leszorított kezére.

Persze nem ez döntött. Nem gondoltam volna, de a Real jobban bírta fizikálisan a hosszabbítást és a cseréik is sokkal jobbak voltak.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6773
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#464 Hozzászólás Szerző: Pityee »

fst200 írta: 2022. április 13., szerda 13:18 https://index.hu/sport/futball/2022/04/ ... visszhang/

igaza van, nem néztem azóta vissza, de a tv -ben pl a kezezést én nem láttam annak, de valóban egy ilyen mérkőzésnél az alap hogy megnézze a bíró is szerintem
Sztem felesleges ilyenekkel vagdalózni. Szerencsére rúgtunk utána egy harmadik továbbjutást érő gólt. Mindössze 10 percet kellett volna kivédekezni, elrugdosni a labdát és minél jobban húzni az időt. Nem sikerült, az ő játékosaik miután belőtték a hosszabításban a gólt, képesek voltak 15 percet úgy átfetrengeni, hogy alig volt foci. Túl becsületesek voltak a játékosaink, ilyenkor kell egy kissé aljas viselkedés, sajnos már mindegy. Fogalmam sincs, hogy az első gólnál Kanté miért nem bikázta ki a faszba a labdát és miért akarta pontosan odaívelni RLC-nek a labdát. BL-ben 8 között 10 percel a vége, mikor már továbbjutásra állsz két gólos hátrányt ledolgozva, gondolkozás nélkül kell cselekedni.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Crap
Hozzászólások: 994
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Bajnokok Ligája

#465 Hozzászólás Szerző: Crap »

fst200 írta: 2022. április 13., szerda 13:18 https://index.hu/sport/futball/2022/04/ ... visszhang/

igaza van, nem néztem azóta vissza, de a tv -ben pl a kezezést én nem láttam annak, de valóban egy ilyen mérkőzésnél az alap hogy megnézze a bíró is szerintem
Két igen kérdőjeles dolgot emelnék még ki a bírók részéről.:

Első félidőben, mikor Werner fejelt volna és meztrángatva, teljesen egyértelműen Casemiro hátra rántotta.
Havertz mikor rárohant kürtösre, majd ő össze esett és jött a szabadrúgás kifelé. Lassítást visszanézve lehetett látni, hogy Casemiro elkaszálta Havertzet, majd az ő lábával együtt kürtöst is.
Ezeket vissza se nézték, miközben mi már sokkal kisebb dologért is kaptunk idén büntetőt.

fst200
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#466 Hozzászólás Szerző: fst200 »

https://index.hu/sport/futball/2022/04/ ... visszhang/

igaza van, nem néztem azóta vissza, de a tv -ben pl a kezezést én nem láttam annak, de valóban egy ilyen mérkőzésnél az alap hogy megnézze a bíró is szerintem

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9357
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#467 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Nagyon kemény, hogy a Villareal a Juve után kiverte a Bayernt is. Csak hogy igazán jó legyen nekik majd most megkapják a Poolt....
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3590
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#468 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Kár érte, meg is lehetett volna...Tuchel szarul, későn és rossz ütemben cserélt, ugyanakkor egyszerűen nincs padunk.

Puli mindent is kihagy, Jorgi egy egyeneset képtelen a labdába rúgni (faszom a 123. percben hátulra passzol....) ès total fèk, Zijest szeretem de 5 meccs homály, 2 jó, nem lehet vele számolni.

Kezdők közül Kante nagyon sérülékeny és talán kezd is kiöregedni sajnos, Alonsot (és a padon nem lévő Azpit) a nagyanyám lefutná...

Iszonyat nagy bevásárlás kéne nyáron. Jorgi, Puli, Alonso, Lukaku, Saul, Christensen és igazából bármennyire szeretem de Zijes el, illetve sajnos sokat már Azpi sem tesz hozzá...

Kellene Rudi hosszabbítás, Kounde igazolás, csere bal és jobb hátvéd kukázás, középre Rice, előre egy csere csatár és iszonyatosan kellene egy szélső akármennyire durva ezt így nevek alapján kimondani (szezon előtt sose gondoltam volna), pl Raphinha.

Persze semmi realitása ennyi igazolasnak, de ha valaki tényleg kritikusan nézi a keretet, akkor a fenti emberekkel igencsak nagy gond van...

Azért továbbra is grat a csapatnak a maièrt, akár meg is lehetett volna.

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2295
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

#469 Hozzászólás Szerző: Anti »

Nem akartam tizikig izgulni 😀
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4816
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#470 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Anti írta: 2022. április 12., kedd 18:19 Kérdés, hogy képesek vagyunk 3 gólt lőni. Mert minimum annyit kell a tovabbjutáshoz. Kell egy gyors gól.
2 elég, aztán megoldjuk tizikkel :mrgreen:

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2295
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

#471 Hozzászólás Szerző: Anti »

Kérdés, hogy képesek vagyunk 3 gólt lőni. Mert minimum annyit kell a tovabbjutáshoz. Kell egy gyors gól.
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6926
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#472 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Tuchel van annyira eszes, hogy tudja mikor mit kell mondani.

Nekem jo erzesem van, ma nagyon elkapjuk oket.

cech19960320
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Bajnokok Ligája

#473 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Bubi írta: 2022. április 12., kedd 16:48 https://m.nemzetisport.hu/bajnokok_liga ... at-2886539

Érdekes nyilatkozat. Ilyet edző akkor sem nyilatkozik ha 5 gólos hátrányból megy neki egy meccsnek. Fix, hogy altat. A hétvégi 0-6 nem jött jól a mai meccs előtt, jobb lett volna egy szenvedős 0-1. A hétvégi meccsünk biztos, hogy felpofozta a realt, nem úgy fognak kimenni mint egy lefutott, tét nélküli meccsre.
Az egy dolog hogy mit nyilqtkozik, meg egy másik hogy a srácoknak mit mond.

Simán lehet, hogy csak altatni próbálja a Realt és simogatni az Egojukat, hátha figyelmetlenek lesznek, a srácok pedig épp vért isznak és este széttépik őket :D

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9357
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#474 Hozzászólás Szerző: Bubi »

https://m.nemzetisport.hu/bajnokok_liga ... at-2886539

Érdekes nyilatkozat. Ilyet edző akkor sem nyilatkozik ha 5 gólos hátrányból megy neki egy meccsnek. Fix, hogy altat. A hétvégi 0-6 nem jött jól a mai meccs előtt, jobb lett volna egy szenvedős 0-1. A hétvégi meccsünk biztos, hogy felpofozta a realt, nem úgy fognak kimenni mint egy lefutott, tét nélküli meccsre.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3590
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#475 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

emsanya írta: 2022. április 11., hétfő 21:15
kecske01 írta: 2022. április 11., hétfő 19:43
emsanya írta: 2022. április 11., hétfő 17:58 Ezert kellett volna Koundet vagy Hakimit leigazolni... Most mar mindegy.
Azt nagyon elbaszta nyáron a board. Kicsit máshogy nézne a szezon ki..
Igen sajnos nagyon kellett, kellettek volna a védelembe. Lukakura ellőtünk mindent meg jött egy csóri Saul kölcsönbe.
Lol tényleg van egy Saulunk is, teljesen elfelejtettem.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6926
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#476 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

emsanya írta: 2022. április 11., hétfő 21:15
kecske01 írta: 2022. április 11., hétfő 19:43
emsanya írta: 2022. április 11., hétfő 17:58 Ezert kellett volna Koundet vagy Hakimit leigazolni... Most mar mindegy.
Azt nagyon elbaszta nyáron a board. Kicsit máshogy nézne a szezon ki..
Igen sajnos nagyon kellett, kellettek volna a védelembe. Lukakura ellőtünk mindent meg jött egy csóri Saul kölcsönbe.
Saul nevét rég láttam amúgy. Él még? :lol:

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#477 Hozzászólás Szerző: emsanya »

kecske01 írta: 2022. április 11., hétfő 19:43
emsanya írta: 2022. április 11., hétfő 17:58 Ezert kellett volna Koundet vagy Hakimit leigazolni... Most mar mindegy.
Azt nagyon elbaszta nyáron a board. Kicsit máshogy nézne a szezon ki..
Igen sajnos nagyon kellett, kellettek volna a védelembe. Lukakura ellőtünk mindent meg jött egy csóri Saul kölcsönbe.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6926
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#478 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

emsanya írta: 2022. április 11., hétfő 17:58 Ezert kellett volna Koundet vagy Hakimit leigazolni... Most mar mindegy.
Azt nagyon elbaszta nyáron a board. Kicsit máshogy nézne a szezon ki..

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#479 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Ezert kellett volna Koundet vagy Hakimit leigazolni... Most mar mindegy.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9357
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Bajnokok Ligája

#480 Hozzászólás Szerző: Bubi »

kecske01 írta: 2022. április 11., hétfő 15:34
AwayRoller írta: 2022. április 11., hétfő 15:08
broduer írta: 2022. április 11., hétfő 13:10 Nagy hiány, ja nem...
Amúgy ugyanúgy kell kiállni, mint a hétvégén (plusz RLC helyett James).
Szvsz az lenne a leginkább hatékony, amit az egyik fórumozó írt, hogy RLC maradjon szépen ott és James legyen a KH, hogy Vinivel felvegye valaki a versenyt. Plusz a pipogya dánt sem kéne nézni, aki a vállalhatatlan helyezkedésével tönkrevágta az első félidőt. 2 az 1ben haszon
Csak akkor meg James veszélyes lövései, beadásai nem lesznek. Egyik sem a legjobb megoldás.
Ugyan úgy feljárna mint Rüdiger, sőt, onnan még több lehetősége van lövöldözni.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Válasz küldése