Bajnokok Ligája

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#581 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

dylan írta: 2021. december 12., vasárnap 15:32 Igaz hogy a nyolcaddöntő csak tavasszal lesz,de ki lenne az ideális ellenfél számunkra a holnapi sorsoláson....Bayern,Real,Lille,Ajax?
Ez komoly kérdés? :D

dylan
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 2:20
Kedvenc játékos: lampard
Kedvenc exjátékos: sheva

Re: Bajnokok Ligája

#582 Hozzászólás Szerző: dylan »

Igaz hogy a nyolcaddöntő csak tavasszal lesz,de ki lenne az ideális ellenfél számunkra a holnapi sorsoláson....Bayern,Real,Lille,Ajax?

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#583 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Hétfőn lesz a sorsolás.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#584 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Anti írta: 2021. december 8., szerda 22:11 Ajax vagy a G csoport győztese lesz 😉
Ajax azért nem egyszerű történet. Jo lenne a G csoportos. De tavaly elég jól feküdt nekünk végig az underdog szerep is, csak tavaly sokkal jobban nézett ki a keretünk.

Avatar
Anti
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2005. december 17., szombat 21:25
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

#585 Hozzászólás Szerző: Anti »

Ajax vagy a G csoport győztese lesz 😉
Carefree, wherever we may be,
We're the famous CFC

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Bajnokok Ligája

#586 Hozzászólás Szerző: emsanya »

No akkor Real, Bayern, Ajax és esetleg a G csoport győztese érkezhet első körben.

Jelen állapotunkban (sérülések, rehabosok, covid) az első három ellen nem sok esélyünk lesz.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Bajnokok Ligája

#587 Hozzászólás Szerző: Traxver »

mostmár essen ki a barszelóna ha már nem kaphatjuk meg :lol:

fst200
Hozzászólások: 903
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#588 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Amazing24 írta: 2021. december 8., szerda 14:02 A Transfermarkt.de osszeallitotta a 21. szazad legtobbett kolto klubjait:

1. - Chelsea - 2245 millio euro
2. - Manchester City - 2332 millio euro
3. - Real Madrid - 2186 millio euro
4. - Barcelona - 2181 millio euro
5. - Juventus - 2079 millio euro

Itt pedig eves bontasban tekinthetjuk meg:
https://youtu.be/buZsc60qHY0
2 bl, 5 bajnokság, nem rossz, igaz sok Misi ment a levesbe, de most újra van egy jó alapja a csapatnak, szóval nagyobb költések nélkül maradhatunk a toppon és húzhatunk be címeket

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Bajnokok Ligája

#589 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

A Transfermarkt.de osszeallitotta a 21. szazad legtobbett kolto klubjait:

1. - Chelsea - 2445 millio euro
2. - Manchester City - 2332 millio euro
3. - Real Madrid - 2186 millio euro
4. - Barcelona - 2181 millio euro
5. - Juventus - 2079 millio euro

Itt pedig eves bontasban tekinthetjuk meg:
https://youtu.be/buZsc60qHY0
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Amazing24 2021. december 8., szerda 18:03-kor.

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#590 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Pityee írta: 2021. december 8., szerda 0:31 Elnézve az eddigi csoport második csapatokat (PSG, Atleti, Inter, Sporting), nem biztos hogy okos döntés lenne csoportelsőként végezni :D Bár csoportmásodikként meg nem tudom, hogy a Bayern, Real duóból melyik lenne jobb választás...
Igen, az a baj hogy másodikként eléggé leszűkülnek a lehetőségek mert ugye úgy néz ki hogy az összes angol csoportelsőként végez, tehát az Ajax, Real, Bayern, Lille/Salzburg/Sevilla négyesből kapnánk csapatot, 25% hogy a Bayern-t kapjuk és az eredményeik alapján a Real sem tűnik rossznak idén. Elsőként több jelölt lenne, így azért kisebb az esély hogy a PSG-t kapjuk, a többi második ellen meg azért elvárás lenne a továbbjutás. Szóval inkább legyünk elsők, bár Oroszországban egy ilyen leharcolt csapattal nehéz meccsre számítok.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6708
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Bajnokok Ligája

#591 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Elnézve az eddigi csoport második csapatokat (PSG, Atleti, Inter, Sporting), nem biztos hogy okos döntés lenne csoportelsőként végezni :D Bár csoportmásodikként meg nem tudom, hogy a Bayern, Real duóból melyik lenne jobb választás...
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Pilgrim
Hozzászólások: 1890
Csatlakozott: 2010. augusztus 23., hétfő 9:50

Re: Bajnokok Ligája

#592 Hozzászólás Szerző: Pilgrim »

Orommel tolt el, hogy nem azonos idoben jatszunk a Bayern - Barcelona merkozessel. Kifejezetten varom, ahogy kitomik a katalanokat holnap, mar csak Lewandowski miatt is. Remelem ki is esnek. A legutalatosabb csapat szamomra.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Bajnokok Ligája

#593 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Bielsa is megszólalt, kicsit máshol látja a problémát, de teljesen jogosan.

https://m4sport.hu/kulfoldi-foci/labdar ... JJg2IVPhZw

Úgylátszik tényleg nem csak én érzem, hanem ez tényleg valós probléma. Sok a pénz a fociba, de nincs benne szív, csak pénz. Ezért nem vonz már engem sem annyira mint régen.
A Csapatomat követem minden nap, de eszembe nem jut mas csapat meccseit megnézni.
Reform kell, kérdes az, lesz e és ki hozza azt el.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Bajnokok Ligája

#594 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Döntetlen esetén kapja meg a 3. vagy ha az is iksz, akkor a tavalyi bajnok. Szerintem tepernének :mrgreen:

Crap
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Bajnokok Ligája

#595 Hozzászólás Szerző: Crap »

Bandi írta: 2021. november 29., hétfő 10:11
Crap írta: 2021. november 29., hétfő 9:56
Szerintem félre értettél. Nem eltöröltetni szeretném a büntető párbajt, hanem előre hozatni. Ergo a mérkőzés vagy a 2 fordulós párharc előtt lelövik őket, utána jöhet a 90 perc. Nem kell arra legalább egy döntőbe vagy egy párharcban arra várni, hogy ki lövi az első gólt. Nem hiszem, hogy sok 0-0 vagy 1-1 -es mérkőzést látnánk, miközbe kb. ugyanolyan igazságos / igazságtalan maradna az egész büntetőzés rendszere igazából.
Értettem amit írtál, csak sokan szokták kritizálni a büntetőpárharcot, hogy nem igazságos, erre írtam le a véleményemet. Az azért nem túl életszerű, hogy a meccs előtt legyen a 11-es párbaj, amelyik csapat megnyerné, az akkor betolná a buszt és sokszor döntetlenre játszana, mert tudják hogy ha kihúzzák akkor megnyerik a meccset vagy a párharcot? Szoktunk gólgazdag összecsapásokat látni szerintem a kieséses szakaszban, a döntőnek pedig a sajátossága, hogy óvatosabban játszik mindenki a nagy tét miatt, szerintem nincs ezzel gond.
Elnézésed kérem, amiatt azt hittem, hogy nem értetted.
Szerintem, a buszozós csapatok, így is, úgyis betolják a buszt és kivárnak egy szerencsés gólra vagy a büntetőkre. Egy Atletico pl. lehet máshogy állna a meccshez ha tudnák nem nekik kedvez a döntetlen a végén. Minden más esetben ugyanúgy buszoznak ellenféltől függetlenül.
De az amit pl. ők művelnek az totál nem állapot jelenleg, és nagyon megnőtt az ilyen párharcok száma. A probléma továbbá, hogy a csapatok már a végén se mernek kockáztatni. Ha egy párharc büntetőkre / hosszabbításra áll, egyik csapat se kezd el igazán kinyílni és támadni, sokan olyankor már kiegyeznek a büntetőkkel.

Persze lehet totál rosszul működne és még nézhetetlenebb lenne a foci és stb. Én mindenesetre kíváncsi lennék egy ilyen felállásra.

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#596 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Crap írta: 2021. november 29., hétfő 9:56
Szerintem félre értettél. Nem eltöröltetni szeretném a büntető párbajt, hanem előre hozatni. Ergo a mérkőzés vagy a 2 fordulós párharc előtt lelövik őket, utána jöhet a 90 perc. Nem kell arra legalább egy döntőbe vagy egy párharcban arra várni, hogy ki lövi az első gólt. Nem hiszem, hogy sok 0-0 vagy 1-1 -es mérkőzést látnánk, miközbe kb. ugyanolyan igazságos / igazságtalan maradna az egész büntetőzés rendszere igazából.
Értettem amit írtál, csak sokan szokták kritizálni a büntetőpárharcot, hogy nem igazságos, erre írtam le a véleményemet. Az azért nem túl életszerű, hogy a meccs előtt legyen a 11-es párbaj, amelyik csapat megnyerné, az akkor betolná a buszt és sokszor döntetlenre játszana, mert tudják hogy ha kihúzzák akkor megnyerik a meccset vagy a párharcot? Szoktunk gólgazdag összecsapásokat látni szerintem a kieséses szakaszban, a döntőnek pedig a sajátossága, hogy óvatosabban játszik mindenki a nagy tét miatt, szerintem nincs ezzel gond.

Crap
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Bajnokok Ligája

#597 Hozzászólás Szerző: Crap »

Bandi írta: 2021. november 29., hétfő 9:49
Crap írta: 2021. november 29., hétfő 9:25 Lőjjék el a rohadt büntető párbajt az odavissza vágós mérkőzések előtt, hogy ne féljenek a csapatok nyíltan focizni egymás ellen. Egyből szűkülne a 0-0 és 1-1 eredmények. Akár még az idegenben lőtt gólnak a szabályát is ellehet venni így.
Azt eltörölték, ha jól rémlik az idei szezontól már nem érnek többet az idegenben lőtt gólok. A büntetőpárbaj szerintem a játék része, lehet hogy sokszor nem igazságos, nekem az aranygól (meg főleg az ezüstgól, ha valaki emlékszik még rá egyáltalán :D ) szabály sem jött be nagyon, a megismételt meccsek, főleg egy döntő esetén szerintem szintén nem túl jó megoldás, valahogy el kell dönteni a párharcokat.
Szerintem félre értettél. Nem eltöröltetni szeretném a büntető párbajt, hanem előre hozatni. Ergo a mérkőzés vagy a 2 fordulós párharc előtt lelövik őket, utána jöhet a 90 perc. Nem kell arra legalább egy döntőbe vagy egy párharcban arra várni, hogy ki lövi az első gólt. Nem hiszem, hogy sok 0-0 vagy 1-1 -es mérkőzést látnánk, miközbe kb. ugyanolyan igazságos / igazságtalan maradna az egész büntetőzés rendszere igazából.

Bandi
Hozzászólások: 2715
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Bajnokok Ligája

#598 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Crap írta: 2021. november 29., hétfő 9:25 Lőjjék el a rohadt büntető párbajt az odavissza vágós mérkőzések előtt, hogy ne féljenek a csapatok nyíltan focizni egymás ellen. Egyből szűkülne a 0-0 és 1-1 eredmények. Akár még az idegenben lőtt gólnak a szabályát is ellehet venni így.
Azt eltörölték, ha jól rémlik az idei szezontól már nem érnek többet az idegenben lőtt gólok. A büntetőpárbaj szerintem a játék része, lehet hogy sokszor nem igazságos, nekem az aranygól (meg főleg az ezüstgól, ha valaki emlékszik még rá egyáltalán :D ) szabály sem jött be nagyon, a megismételt meccsek, főleg egy döntő esetén szerintem szintén nem túl jó megoldás, valahogy el kell dönteni a párharcokat.

Crap
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Bajnokok Ligája

#599 Hozzászólás Szerző: Crap »

Én nem érzem, hogy megfáradt volna a foci. A BL fáradt meg és ez is annak köszönhető, hogy a többi bajnokságot kicsinálta a saját rendszere és saját sztárcsapatai.
Eközben a PL mindenidők legnagyobb nézettségeit hozza, kegyetlen jó meccsek minden fordulóban és olyan díjak meg közvetítői szerződések vannak a háttérben, amiről mindenki más álmodik. És ez igazából nem a PL hibája.
Ne felejtsük, hogy Perez kezdte el a 100 milliók és világi fizuk dobálását. A spanyolok kezdték el, hogy kb. csak a top 3 csapat kapta meg a közvetítői díjak 70-80% -at. Fel is vásároltak mindenkit, a PL-ből egyedül a City tudott csak versenyezni velük. (Ugye ez a PL-ben sokkal igazságosabban oszlanak el a díjak. Még az utolsó helyezett is elég szép summát kap.) Ugyanezt átvették a spanyoloktól más ligák is.
Amíg ők szépen leépítették a bajnokságukat, lehetőséget adtak arra, hogy a PL meg olyan erős legyen mind gazdaságilag, mind csapatokat és közvetve a néspzerűséget nézve, hogy már a BL-t röhögve maga mögött hagyta. Így lett mostanra már a BL-ből is egy kevésbé érdekelt sorozat, gyenge csapatokkal, kevés pénzösszeggel és stb.

Erre most jelenleg az UEAFA-nak az a megoldása, hogy kb. még további ezer érdektelen hülye tornát rendez, és a kvázi sérültekkel teli, meg kiherélt játékosokkal felálló csapatokat kell nézni egymás ellen...(nemzetek ligája, 2 évenkénti torna stb. )

Szóval remélem nem a focit fogják átszervezni 60 percesre, csak a pénzéhes sztárcsapatok és pénzéhes UEFA miatt. Nekem bőven elég, hogy a PL hetente nyújt 8-9 látványos jó iramú meccset. Ők meg sepregessenek a saját házuk környékén (Ugye a 47 milla a BL győztesnek, miközbe több mint 400-500 millió profitot hoz a BL, a spanyol és más ligák megreformálása, hogy ne csak a Barca, Real meg Atletico, kapják a pénzeket és stb.) Így lesznek majd újra erősebb csapatok és látványsoabb ill. fontosabb meccsek ott is.

Ha egy reformot lehetne változtatni a BL-ben ezt lenne az.:
- Lőjjék el a rohadt büntető párbajt az odavissza vágós mérkőzések előtt, hogy ne féljenek a csapatok nyíltan focizni egymás ellen. Egyből szűkülne a 0-0 és 1-1 eredmények. Akár még az idegenben lőtt gólnak a szabályát is ellehet venni így.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6845
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

#600 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Én pl az elmúlt években sokkal jobban követem a social media felületek miatt a csapatot, ezáltal közelebbinek is érzem magamat hozzájuk. 2010-es évek előtt erre nem igen volt lehetőség. Max minden héten szerdán jött képes sport magazin és ennyi volt az interakcióm a futballal. :D
2010-es évek előtt nálam szintén az volt a baj, hogy alig lehetett sokszor nézni a meccseinket. Viszont igen én sem nézek nagyon már mást csak Pl-t. Hiányoznak a régi idők amikor majdnem minden közép olaszcsapatban volt egy nagy sztár legalább. El Classicot sem nézek már így, hogy nincs Cr vs Messi párharc + a két keret minősége is igencsak lecsökkent.

Amit még ki lehet emelni pozitívumként, hogy nagyon tetszenek ezek a mai taktikai elemzések, amiket csinálnak mondjuk a Boxtoboxos srácok itthon.

Válasz küldése