Szezonértékelés 2009/10

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#1 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

ZenZo, jó lett a szezonértékelő-cikked!
Igaz, van benne néhány helyesírási/gépelési hiba (ami elnézhető), de úgy tartalmilag (és nagyrészt helyesírásilag is) kiváló munka!
Bár néhány helyen az itt leírt szezonértékelőmet tükrözi, csak éppen a Tiéd terjedelemben 3X, 4X akkora :lol:
Mindenesetre grat érte!

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#2 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

Hans12 írta:
Atthilleus írta: Így mostmár sikerült rájönnöm, mi a különbség a kapott gól nélküli és a clean sheet sorozat között.
Nem akarlak összezavarni, de a cleen sheet a kapott gól nélküli sorozat angol megfelelője. Ugyanúgy lehet egy kapusnak is kapott gól nélküli sorozata és egy csapatnak is.
Nem, nem zavarsz össze, inkább egyértelművé tetted a dolgot. A 2. mondatot már korábban tudtam. Köszönöm, hogy leírtad. Ideje lesz szótárt böngésznem, de hiába a 'tiszta előélet'... :wink:

Avatar
Hans12
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010. április 28., szerda 16:55
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Szezonértékelés 2009/10

#3 Hozzászólás Szerző: Hans12 »

Atthilleus írta: Így mostmár sikerült rájönnöm, mi a különbség a kapott gól nélküli és a clean sheet sorozat között.
Nem akarlak összezavarni, de a cleen sheet a kapott gól nélküli sorozat angol megfelelője. Ugyanúgy lehet egy kapusnak is kapott gól nélküli sorozata és egy csapatnak is.

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#4 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

Wisey írta:
Atthilleus írta:
Zsoca írta:"Mindössze 2 bajnoki meccsen nem lőtt gólt a csapat, ez is történelmi bajnoki rekord."

Ez inkább csak egy, nem? (Brum, away)
Szerintem is csak az az egy, de mindjárt utánanézek.
Szerk.: Igen, csak 1 olyan meccs volt, az általad leírt Birmingham.
Köszi az észrevételt, ezen a ponton valóban belekavarodtam a cikkbe, úgy tűnik két különböző mondatból raktam össze egy pontatlan mondatot ;)
Javítom mindjárt.

Az eredeti cikkben van még tengernyi statisztika, talán azt is felhasználjuk még valamikor...
Zsoca nevében is szívesen! Különben semmi probléma, azért írtuk/írta, hogy pontos legyen a cikk.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Szezonértékelés 2009/10

#5 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Atthilleus írta:
Zsoca írta:"Mindössze 2 bajnoki meccsen nem lőtt gólt a csapat, ez is történelmi bajnoki rekord."

Ez inkább csak egy, nem? (Brum, away)
Szerintem is csak az az egy, de mindjárt utánanézek.
Szerk.: Igen, csak 1 olyan meccs volt, az általad leírt Birmingham.
Köszi az észrevételt, ezen a ponton valóban belekavarodtam a cikkbe, úgy tűnik két különböző mondatból raktam össze egy pontatlan mondatot ;)
Javítom mindjárt.

Az eredeti cikkben van még tengernyi statisztika, talán azt is felhasználjuk még valamikor...

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#6 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

rafanadal írta:
Atthilleus írta: Köszi szépen, mostmár értem. És ha mondjuk 2 meccsig kapott gól nélkül őrzi meg a hálóját Cech, de lesérül, így Hilario lesz a hálóőr, ám ő gólt kap, akkor se szakad meg ez a sorozat? Csak akkor, ha visszaáll Cech, és gólt kap?
Igen, jól gondolod. Csak akkor szakad meg, ha Cech kap gólt. Mivel ezt a clean sheet mutatót nem csapatra mérik, hanem minden kapusra külön-külön.
Így mostmár sikerült rájönnöm, mi a különbség a kapott gól nélküli és a clean sheet sorozat között.

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Szezonértékelés 2009/10

#7 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Atthilleus írta: Köszi szépen, mostmár értem. És ha mondjuk 2 meccsig kapott gól nélkül őrzi meg a hálóját Cech, de lesérül, így Hilario lesz a hálóőr, ám ő gólt kap, akkor se szakad meg ez a sorozat? Csak akkor, ha visszaáll Cech, és gólt kap?
Igen, jól gondolod. Csak akkor szakad meg, ha Cech kap gólt. Mivel ezt a clean sheet mutatót nem csapatra mérik, hanem minden kapusra külön-külön.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#8 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

rafanadal írta:
Atthilleus írta: Mi az a clean sheet sorozat?
Olyan meccsek sorozata, amelyeken nem kap gólt egy kapus. Ha például egymás után 5 meccsen nem kap gólt Cech, akkor neki 5-ös clean sheet sorozata van.
Köszi szépen, mostmár értem. És ha mondjuk 2 meccsig kapott gól nélkül őrzi meg a hálóját Cech, de lesérül, így Hilario lesz a hálóőr, ám ő gólt kap, akkor se szakad meg ez a sorozat? Csak akkor, ha visszaáll Cech, és gólt kap?

rafanadal
Tippverseny győztese 2015/16
Tippverseny győztese 2015/16
Hozzászólások: 11987
Csatlakozott: 2009. augusztus 13., csütörtök 12:59
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Szezonértékelés 2009/10

#9 Hozzászólás Szerző: rafanadal »

Atthilleus írta: Mi az a clean sheet sorozat?
Olyan meccsek sorozata, amelyeken nem kap gólt egy kapus. Ha például egymás után 5 meccsen nem kap gólt Cech, akkor neki 5-ös clean sheet sorozata van.
Chelsea!!! "Blue Is The Colour"

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#10 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

(A Liverpool kapusa, Pepe Reine is ugyanennyi meccsel zárt, de Cech aránya jobb, a lejátszott meccsek tekintetében.)
Hú, ezt sosem kérdeztem, de sosem értettem, hogy miért nem mindketten (Cech és Reina) kapták meg az Aranykesztyű-díjat. De azért jobb ez így :wink:
10 meccses hazai clean sheet sorozat (megszakadt az APOEL ellen; az 1926-28-as rekord beállítása)
Mi az a clean sheet sorozat?

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#11 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

Zsoca írta:"Mindössze 2 bajnoki meccsen nem lőtt gólt a csapat, ez is történelmi bajnoki rekord."

Ez inkább csak egy, nem? (Brum, away)
Szerintem is csak az az egy, de mindjárt utánanézek.
Szerk.: Igen, csak 1 olyan meccs volt, az általad leírt Birmingham.

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Szezonértékelés 2009/10

#12 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

"Mindössze 2 bajnoki meccsen nem lőtt gólt a csapat, ez is történelmi bajnoki rekord."

Ez inkább csak egy, nem? (Brum, away)

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#13 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

Tudom, hogy mindenki látja/olvasta, de azért ez idetartozik:
Chelsea 2009/10
Chelsea ABC

Avatar
Anyboy
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2009. május 7., csütörtök 14:18
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Szezonértékelés 2009/10

#14 Hozzászólás Szerző: Anyboy »

ZenZo írta:Ja, értem, szóval az a cél, hogy kerítsünk egy statot, amiben nem mi vagyunk a legjobbak ;) így megtaláltuk azt, hogy (hogyan is nevezzem) a little4 ellen mi vagyunk a leggyengébbek, vagy mi?
Nem. Csak beakartam bizonyítani, hogy számítanak a Big 4 elleni meccsek , mert sokan úgy vannak vele , hogy nem :)

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#15 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

Hans12 írta:
Koszi írta: Az biztos is hogy a Chelsea-nak van a legerősebb kispadja, és az is hogy a Chelsea játéka nem függ egy embertől, mint például azoknak a csapatoknak akiket felsoroltál, plusz még a Barcelona. Akárki akármit mond, ha nincs Messi, vagy nem megy neki akkor a Barca is max 1 góllal tud nyerni, ha egyáltalán tud.
Hajrááá Chelsea! Jövőre már mindenképp a Bl a cél, és reméljük a döntőben ott tudunk lenni és a győzelmet ünnepeljük majd!
Blue is the color... Forever Chelsea!!!
Egyébként szerintem Ancelotti nagyon is jó edző, és nem hinném, hogy pont ő ne lenne elég jó a BL győzelemhez (mert ugye ismerjük a múltját), szóval ezzel a kerettel jövőre ismét a legnagyobb esélyes lesz a Chelsea.
Szerintem is, főleg, ha igazolnánk még egy csatárt (Drogba mellé) és egy támadó kp.-t (a gyémánt csúcsára). Hogy miért ezekre a posztokra, azt már korábbi hsz-emben kifejtettem.

Avatar
Hans12
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010. április 28., szerda 16:55
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Szezonértékelés 2009/10

#16 Hozzászólás Szerző: Hans12 »

Koszi írta:
Hans12 írta:Gratullálok a duplázáshoz!

Valaki írta, hogy 10 pont benne maradt a csapatba, szóval jövőre még több pontot is szerezhet a csapat. Na most én erre csak annyit tudok mondani, hogy szerintem pont ezért lett a Chelsea a bajnok. Mert messze a legjobb cserepadja van (Angliában biztosan, de szerintem még a világon is). A Liverpool Gerrard és Torres nélkül, a ManU Rooney nélkül, az Arsenal Fabregas és van Persie nélkül meg van lőve.
Az biztos is hogy a Chelsea-nak van a legerősebb kispadja, és az is hogy a Chelsea játéka nem függ egy embertől, mint például azoknak a csapatoknak akiket felsoroltál, plusz még a Barcelona. Akárki akármit mond, ha nincs Messi, vagy nem megy neki akkor a Barca is max 1 góllal tud nyerni, ha egyáltalán tud.
Hajrááá Chelsea! Jövőre már mindenképp a Bl a cél, és reméljük a döntőben ott tudunk lenni és a győzelmet ünnepeljük majd!
Blue is the color... Forever Chelsea!!!
Hát... most erre nem tudok mit mondani. A Real is szenvedett Ronaldo nélkül, és a Juve cserekapusa is kemény hátrányt jelentett.

Állítólag a Bayern sem ér semmit Robben és Ribéry nélkül, de ezt a hülyeséget csak azok mondogatják, akik nincsenek tisztában azzal, hogy a két szélső elég sokat volt sérült.

Egyébként szerintem Ancelotti nagyon is jó edző, és nem hinném, hogy pont ő ne lenne elég jó a BL győzelemhez (mert ugye ismerjük a múltját), szóval ezzel a kerettel jövőre ismét a legnagyobb esélyes lesz a Chelsea.
(Nálam idén például ez volt a sorrend: 1-2. Chelsea, Barca; 3.Manchester; 4-5-6. Juventus, Bayern, Inter 7-. Real, Liverpool, Arsenal és az összes többi csapat csak utána)

Koszi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. március 15., hétfő 19:26
Kedvenc játékos: D. Drogba
Kedvenc exjátékos: H. Crespo
Tartózkodási hely: Magyarszerdahely

Re: Szezonértékelés 2009/10

#17 Hozzászólás Szerző: Koszi »

Hát bízok benne, hogy Grimrieper tudja a címét és elküldi nekem. Nagyon megköszönném! :)

Koszi
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010. március 15., hétfő 19:26
Kedvenc játékos: D. Drogba
Kedvenc exjátékos: H. Crespo
Tartózkodási hely: Magyarszerdahely

Re: Szezonértékelés 2009/10

#18 Hozzászólás Szerző: Koszi »

[quote="Hans12"]Gratullálok a duplázáshoz!

Valaki írta, hogy 10 pont benne maradt a csapatba, szóval jövőre még több pontot is szerezhet a csapat. Na most én erre csak annyit tudok mondani, hogy szerintem pont ezért lett a Chelsea a bajnok. Mert messze a legjobb cserepadja van (Angliában biztosan, de szerintem még a világon is). A Liverpool Gerrard és Torres nélkül, a ManU Rooney nélkül, az Arsenal Fabregas és van Persie nélkül meg van lőve.

Az biztos is hogy a Chelsea-nak van a legerősebb kispadja, és az is hogy a Chelsea játéka nem függ egy embertől, mint például azoknak a csapatoknak akiket felsoroltál, plusz még a Barcelona. Akárki akármit mond, ha nincs Messi, vagy nem megy neki akkor a Barca is max 1 góllal tud nyerni, ha egyáltalán tud.
Hajrááá Chelsea! Jövőre már mindenképp a Bl a cél, és reméljük a döntőben ott tudunk lenni és a győzelmet ünnepeljük majd!
Blue is the color... Forever Chelsea!!!

Avatar
Hans12
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010. április 28., szerda 16:55
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Szezonértékelés 2009/10

#19 Hozzászólás Szerző: Hans12 »

Gratullálok a duplázáshoz!

Valaki írta, hogy 10 pont benne maradt a csapatba, szóval jövőre még több pontot is szerezhet a csapat. Na most én erre csak annyit tudok mondani, hogy szerintem pont ezért lett a Chelsea a bajnok. Mert messze a legjobb cserepadja van (Angliában biztosan, de szerintem még a világon is). A Liverpool Gerrard és Torres nélkül, a ManU Rooney nélkül, az Arsenal Fabregas és van Persie nélkül meg van lőve.

Remélem jövőre találkozunk a BL döntőben!!!

Atthilleus
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2008. október 27., hétfő 20:45
Kedvenc játékos: Eden Hazard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Szezonértékelés 2009/10

#20 Hozzászólás Szerző: Atthilleus »

Koszi írta:Lenne egy kérdésem légyszi ha tudtok segítsetek. A buszos felvonuláson Ancelotti milyen számot énekelt? /ba ba bam bam.../ Ha tudjátok a címét akkor légyszi írjátok le.
Erre szerintem Grimrieper biztosan tudja a választ, hiszen egyedül róla tudom 100 %-osan, hogy kint volt a felvonuláson. Úgy vélem, rövidesen válaszolni fog (legalábbis a Te érdekedben mindenképpen szeretném).

Lezárt