Carlo Ancelotti

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
mYkr0
Tippverseny győztese 2009/10, 2011/12
Tippverseny győztese 2009/10, 2011/12
Hozzászólások: 1608
Csatlakozott: 2009. január 17., szombat 19:00
Kedvenc játékos: Mata Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Eger

Re: Carlo Ancelotti

#2441 Hozzászólás Szerző: mYkr0 »

Megyó írta:Angolt tanul

Nekem amúgy ennyi elég, hogy már kedveljem. Nem mondhatni, hogy félválról venné.

Hát ennek nagyon örülök, két hét mulva kijön, és nem tud majd olaszul. :D Na de komolyan, reméljük jó lsez ez vele, ha már ilyen komolyan veszi :)

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Carlo Ancelotti

#2442 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Angolt tanul

Nekem amúgy ennyi elég, hogy már kedveljem. Nem mondhatni, hogy félválról venné.

Andrew
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006. január 9., hétfő 18:00

Re: Carlo Ancelotti

#2443 Hozzászólás Szerző: Andrew »

undertow írta:nem haragszom, szépen elmagyaráztad, hogy nem tudod mi pirlo szerepe ;)
hátul játszik és nem a védekezés a feladata. igen, van ilyen állat.
http://en.wikipedia.org/wiki/Midfielder ... _playmaker
Ne idegesíts.:) Nagyon nem egy nyelvet beszélünk. Én soha nem is vitattam, hogy létezik-e olyan hogy mélységi irányító vagy sem.
Pirlo játékával kapcsolatban Te a múltban élsz (megjegyzem ő maga is). _Igazából_ már évek óta nem ezt játssza. A rombusz el van felejtve. Akkor mélységi irányító volt, tényleg mozgatta a csapatot, most csak azt hiszi magáról hogy irányít, de nem. Ötödik védőként pedig nem is védekezik, ergo haszontalan a csapatnak. Attól hogy nem a védekezés lenne az _elsődleges_ feladata (valóban nem az), attól még elvárható tőle, hogy ne hátráljon be, és ne a 16-osnál találkozzon először labdával, akkor is csak azért mert a középső védők megszerezték. Ez hatalmas luxus. A pozícióhoz azért tartoznak minimum követelmények. És felőlem jöhetsz bármilyen definícióval, hogy létezik mélységi irányító, valóban létezik, mint ahogy kapus meg csatár poszt is. Engem viszont k***ára nem érdekel mivel címkézed fel Pirlot, mert nem ez számít, hanem a teljesítménye, és amit valójában csinál. Nem lexikonokból kell posztot keresni, hanem alkalmazkodni a mai labdarúgás követelményeihez. Túlságosan is hátul játszik (még egy ún. mélységi irányítóhoz képest is) ahhoz, hogy irányítson, és túlságosan is hátul játszik ahhoz, hogy semmit se védekezzen.
Az eredeti mondatom amúgy is ez volt, hogy hülye Ancelotti, mert ha valóban irányítóként akarja Pirlot játszatni, akkor nem az lenne a feladata, hogy elkéri a tőle két méterre lévő védőtől a labdát, majd kiteszi oldalra valamelyik szélsőhátvédnek. Ha pedig haszontalan előrejátékban, legalább legyen hasznos labda nélkül, de nem az.
A 2006-os vb-n marha jól játszott (megjegyzem 2009-et írunk), de Lippinél nem is azon a poszton nyomta, ahol CA alatt.
Pirlo teljesítményét varrhatod a nyakába, hogy lassú, körülményes, flegma, pontatlan, vagy varrhatod CA nyakába, hogy évek óta nem a képességeinek megfelelő helyen játszatja. Lehet választani.
Forza Milan!

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Carlo Ancelotti

#2444 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

kdako írta:
ZenZo írta:Most olvasom, hogy azért Abra (elméletileg) tett némi bátorítót AC (vagy új angol-sajtóbeli becenevén: Lotti :) ) elé: 3 évre kap ugye 6,5M fizut, az évi ~2,2M, ami nem rossz, de minden egyes megnyert tournament +1M. Az azért nem rossz pénz...
a 6,5 millió font nem évi fizu? Josénak és Scolarinak is 5 millió körül volt...
Nem tudom, akkor lehet, hogy benéztem. De a 6,5 mellé sem jön rosszul +1 (+1; +1)... :)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Carlo Ancelotti

#2445 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

gerawba írta: (amúgy Scolari a szememben továbbra remek edző, csak ez most nem jött össze neki; azt nem tudom eldönteni, hogy a klubedzősködés egyáltalán nem fekszik neki, vagy csak most nem jött össze, hisz a Chelsea mindössze az első klubcsapata volt Európában...)

Ha választani kéne én biztosan a BL választanám, anniy peches próbálkozás után, ideje lenne végre felérni a csúcsra.
Scolari a szememben bukott edző. Az, aki nem képes felismerni (vagy ha felismeri, sem változtat rajta), hogy mi fekszik egy keretnek, márpedig ez nem klubfutball vs. válogatott, hanem szimplán józan paraszti ész. Ha egyszer nem megy a zónázó védekezés, akkor azt nem erőltetem élesben, csak edzésen, amíg tökéletesen nem megy. Ha egyszer sorban kapjuk a gólokat, mert szögletnél, szabadrúgásnál senki nem áll a kapufánál, akkor állítok oda embert és kész. Ja, és nem pikkelek játékosokra, főleg, ha azok olyanok, mint Drogba (vagy Lampard, vagy Terry), akik bármikor megbuktathatnak. Látványos támadófocit hozott párszor, mert nem tagadom, az idény első meccsén a Pompey ellen nagyon tetszett, amit játszottunk, de az egyszeri alkalom volt, és jó volt a Boro megsemmisítése is, de ahhoz kellett egy ultrasz*r, atomjaira hullott ellenfél is. De az egysikú játék, nagy csapatok elleni koncepció nélküli semmi, amit láttunk, már jóval kevésbé tetszett. Egyes játékosok szereplése alatta úgyszintén.

Ja, és legfontosabb a PL, utána minden más már csak hab a tortán.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
AryanH
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2006. április 20., csütörtök 22:22
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Carlo Ancelotti

#2446 Hozzászólás Szerző: AryanH »

Pirlo 2006-os világbajnokságon a csúcsformában volt és ment neki a játék, a rákövetkező 2007-es milan bl győzelemnél is. Egy játékos 28-32 éves korában érett jó futballista "általában", ebből kifolyólag Pirloban még lehet 2-3 jó év. Szerintem Xavival megállja az összehasonlítás, csak most a barcás nyomja csúcson, Pirlo meg annyira nem emelkedik ki. Hasonló játékot képvisel Xabi Alonso is, csak az a probléma, hogy Gerrardra építette Benitez most a poolt, így a két belső középpályásnak elég defenzíven kell játszani, ami jellemző a csapatra is. Amire kiakarok lyukadni, hogy csak akkor tudják ezek a játékosok a legjobbat hozni, ha valaki kellően besegít a védekezésbe nekik. Valahogyan ennek ellenére lennék teljesen oda, ha érkezne. Mivel én a 4-3-3 híve vagyok és ebbe a szisztémába nem fér be egy mélységi irányító.
Ceterum censeo Anelka et Malouda mobile est.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Carlo Ancelotti

#2447 Hozzászólás Szerző: undertow »

nem haragszom, szépen elmagyaráztad, hogy nem tudod mi pirlo szerepe ;)
hátul játszik és nem a védekezés a feladata. igen, van ilyen állat.
http://en.wikipedia.org/wiki/Midfielder ... _playmaker

Andrew
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006. január 9., hétfő 18:00

Re: Carlo Ancelotti

#2448 Hozzászólás Szerző: Andrew »

undertow írta:
Andrew írta:Pirlo nem tud védekezni, mégis közvetlen a védelem előtt játszik.
klasszikus szerepkör, mélységi irányítónak hívják. xavi a barcában majdnem ugyanaz, csak szabadabban mozoghat előre.
Ne haragudj, de szerintem jobban tudom, mit is játszik Pirlo.:) Majdnem ötödik védőnek lehetne hívni, alig pár méterrel játszik a védősor előtt. És hiába irányít (megjegyzem az irányítása annyiból áll, hogy lassítja a játékot, kiteszi két oldalra a labdát, és 10 meccsenként van egy tényleg igazi hosszú és sikeres előre labdája), ott, azon a poszton elvárom, hogy valaki védekezzen is. Pirlo hátrál, nem ütközik, alig szerel. Ergo eggyel kevesebben vagyunk vele.
Xavi ennél előrébb van, és valóban szerzi a labdákat. A spanyol játékát úgy hívják, hogy világklasszis, az olaszét meg hogy alibi.
Szerintem minden második milanos fizetne is azért, hogy elvigyétek.:) Fénykorában isten volt, de már évek óta nem az.
Ancelotti szerelmes Pirloba és az ő posztjába, ezért is került be a pletykákba a neve.
Pirlo előrébb játszva lenne jó, és úgy hogy az egész csapat körülötte futkorászik. Ő nem fog, és csak azért nem teszi zsebre meccsközben a kezét, mert nem varrtak a nadrágjára.:)
Forza Milan!

Avatar
gerawba
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 5936
Csatlakozott: 2009. május 17., vasárnap 18:19
Kedvenc exjátékos: Robben_Drogba_Lampard
Tartózkodási hely: Nice

Re: Carlo Ancelotti

#2449 Hozzászólás Szerző: gerawba »

Spring írta:Ha a keretet sikerül egybentartani, és igazolunk 1-2 embert a hiányposztokra, akkor most már viszont télleg megvan minden esélyünk a PL-re és a BL-re. A legfontosabb, hogy visszaszerezzük a PL trófeát és. A BL most nem annyira fontos, a PL mindenek előtt szvsz!
Szerintem idén is megvolt minden esélyünk a BL-re és a PL-re is, mert nem volt olyan ember aki ne örült volna Scolarinak. A portugálokkal egy nagyon látványos játékkal ért el hatalmas sikereket (EB 2. VB 4.), ráadásul nagy játékosbarát hírében is állt. A keret is erős volt (lényegében ugyanaz, amivel az idény végén remekeltünk).
(amúgy Scolari a szememben továbbra remek edző, csak ez most nem jött össze neki; azt nem tudom eldönteni, hogy a klubedzősködés egyáltalán nem fekszik neki, vagy csak most nem jött össze, hisz a Chelsea mindössze az első klubcsapata volt Európában...)

Ha választani kéne én biztosan a BL választanám, anniy peches próbálkozás után, ideje lenne végre felérni a csúcsra. PL-t, FA kupát nyertünk már nem is egyet, a BL-el viszont olyan csapatok közé írhatnánk be magunk, mint a Barca, MU, Bayern, Milan, Real Madrid stbstb. Azaz amely csapat szurkolói mindig hangoztatják, hogy a Chelsea sosem volt egy sikeres csapat, amíg nem jött Abramovics. (ez persze nem teljesen igaz, de lássuk be, egy MU-nak, egy Realnak sokkal több trófeája van)

Úgyhogy - persze jólenne mindkettőt megnyerni, vagy 3-at, az FA kupát is ideszámítva - remélem idén a BL lesz a legfontosabb (a töbit természetesen nem elhanyagolva), és Ancelottinak ebben van tapasztalata. Ha valaki, ő tudhatja a BL győzelem recepjét.
HAZARD = Messi+Ronaldo

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Carlo Ancelotti

#2450 Hozzászólás Szerző: Spring »

kdako írta:Én Hiddink tanácsadói posztjától nem várok sokat, inkább csak névlegesnek tartom.
Szerintem se lesz sok beleszólása Hiddink-nek, de jó lesz ő itt, ha bár mi bajuk van a játékosoknak megtudják Guus papával beszélni, mert ahogy a nyilatkozatokat elnézem óriási arc lehet ez az ember, mindenki tiszteli és bátran mer akármilyen tanácsot kérni tőle! Nem hiszem, hogy a taktikába lesz sok beleszólása, de jó egy ilyen emberke, aki netalántán Drogba "lelkével" is tud törődni, és biztatni, ha nem megy neki a játék.
kdako írta:Egyébként az eldőlni látszik, hogy Ancelotti is Wilkinsszel és Paul Clementtel dolgozik együtt, ők maradnak, vagyis nem hozza magával Gallit és Tassottit. ez legalább bizonyos stabilitást ad!
Ez így helyes. Wilkins és Clement is tud (ha esetleg kéne még) tolmácsolni, ráadásul ők ismerik is a játékosokat! Ha a keretet sikerül egybentartani, és igazolunk 1-2 embert a hiányposztokra, akkor most már viszont télleg megvan minden esélyünk a PL-re és a BL-re. A legfontosabb, hogy visszaszerezzük a PL trófeát és. A BL most nem annyira fontos, a PL mindenek előtt szvsz!
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

kdako
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6535
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 22:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Carlo Ancelotti

#2451 Hozzászólás Szerző: kdako »

ZenZo írta:Most olvasom, hogy azért Abra (elméletileg) tett némi bátorítót AC (vagy új angol-sajtóbeli becenevén: Lotti :) ) elé: 3 évre kap ugye 6,5M fizut, az évi ~2,2M, ami nem rossz, de minden egyes megnyert tournament +1M. Az azért nem rossz pénz...
a 6,5 millió font nem évi fizu? Josénak és Scolarinak is 5 millió körül volt...
GO BLUES!

Spring
Hozzászólások: 3098
Csatlakozott: 2008. június 21., szombat 11:23
Kedvenc játékos: Azpilicueta
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Carlo Ancelotti

#2452 Hozzászólás Szerző: Spring »

ZenZo írta:Most olvasom, hogy azért Abra (elméletileg) tett némi bátorítót AC (vagy új angol-sajtóbeli becenevén: Lotti :) ) elé: 3 évre kap ugye 6,5M fizut, az évi ~2,2M, ami nem rossz, de minden egyes megnyert tournament +1M. Az azért nem rossz pénz...
Hát akkor remélem, hogy még + 3 millával minimum bírja gyarapítani a vagyonát az öreg :wink: :) :P
UEFA CHAMPIONS LEAGUE AND FA CUP WINNERS 2012

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Carlo Ancelotti

#2453 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Most olvasom, hogy azért Abra (elméletileg) tett némi bátorítót AC (vagy új angol-sajtóbeli becenevén: Lotti :) ) elé: 3 évre kap ugye 6,5M fizut, az évi ~2,2M, ami nem rossz, de minden egyes megnyert tournament +1M. Az azért nem rossz pénz...
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Carlo Ancelotti

#2454 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

szekelyla írta: Nem azt nyilatkozta, hogy először megnézi a keretet, azután alakítja ki a taktikát?
Valóban igaz; kicsit le voltam maradva a hírekkel, hogy a hétvégét teljes békében (gép-, tv- és nettávolban) töltöttem. Most olvasom AC nyilatkozatát, miszerint: “First you have to know the characteristics of the players and after you can put a system for the players.” - remélem tartja is magát ehhez.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Carlo Ancelotti

#2455 Hozzászólás Szerző: Gábor »

Etelkozi írta: Szerintem amúgy a keretünk szinte tökéletes a karácsonyfához.
Elől Drogs, mögötte Anelka és Joey, opcionálisan Kalou.
A 3 középső középpályás adott.
2 jó wingbackünk szintén van.

Egyedül Maloudának nem jutna poszt ebben a hadrendben...
Szerintem Ballack helyett játszathatnánk a karácsonyfában Malouda-t...Bár tom,hogy neki a másik oldalon a helye,de szerintem megállná a helyét a jobb oldalon is... :roll:
Farewell Didier!

Etelkozi
Hozzászólások: 1302
Csatlakozott: 2005. december 27., kedd 16:36

Re: Carlo Ancelotti

#2456 Hozzászólás Szerző: Etelkozi »

ZenZo írta:
kdako írta:Amire nagyon kíváncsi vagyok: karácsonyfa (4-3-2-1) lesz, vagy rombusz? Ha előbbi, akkor csatárposzton lesznek sokan, főleg, ha igazolunk is...
Én erre továbbra is azt mondom, hogy ha egy edző nem a kerethez keres taktikát, hanem a taktikához keretet, már régen rossz...
Szerintem amúgy a keretünk szinte tökéletes a karácsonyfához.
Elől Drogs, mögötte Anelka és Joey, opcionálisan Kalou.
A 3 középső középpályás adott.
2 jó wingbackünk szintén van.

Egyedül Maloudának nem jutna poszt ebben a hadrendben...

Avatar
ParanoidAndroid
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2007. november 25., vasárnap 22:46
Kedvenc játékos: Essien
Kedvenc exjátékos: Makalele
Tartózkodási hely: Nagykáta

Re: Carlo Ancelotti

#2457 Hozzászólás Szerző: ParanoidAndroid »

szvsz pirlo kell ebbe a csapatba legkevesbe....igaz ,nem én vagyok se kenyon,se abra se ca...de sztem nagy butaság volna idehozni...főleg hogy sztem az Ő posztjára megannyi jobb opcio van már a most meglévő keretben....fingom nincs ki helyére hozná...és melyik már-már Chelsea ikont ültetné az olasz helyett
agggyatok munkát!!!!

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Carlo Ancelotti

#2458 Hozzászólás Szerző: undertow »

Andrew írta:Pirlo nem tud védekezni, mégis közvetlen a védelem előtt játszik.
klasszikus szerepkör, mélységi irányítónak hívják. xavi a barcában majdnem ugyanaz, csak szabadabban mozoghat előre.

szekelyla
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2008. május 24., szombat 8:41

Re: Carlo Ancelotti

#2459 Hozzászólás Szerző: szekelyla »

ZenZo írta:
kdako írta:Amire nagyon kíváncsi vagyok: karácsonyfa (4-3-2-1) lesz, vagy rombusz? Ha előbbi, akkor csatárposzton lesznek sokan, főleg, ha igazolunk is...
Én erre továbbra is azt mondom, hogy ha egy edző nem a kerethez keres taktikát, hanem a taktikához keretet, már régen rossz...
Nem azt nyilatkozta, hogy először megnézi a keretet, azután alakítja ki a taktikát? Amúgy remélem nem változtat sokat a bevált 433, 451-en mert eddig csak az jött be ezzel a kerettel(pedig próbálkozott Mourinho a 442 bizonyos variációival is). Andrew: Mourinho-nak is az volt a heppje, hogy cserélgetett pozíciókat.

Andrew
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006. január 9., hétfő 18:00

Re: Carlo Ancelotti

#2460 Hozzászólás Szerző: Andrew »

ZenZo írta:Én erre továbbra is azt mondom, hogy ha egy edző nem a kerethez keres taktikát, hanem a taktikához keretet, már régen rossz...
Ancelotti képes fura dolgokat művelni a játékosokkal. Így lett pl. Simic és Kaladze hosszú-hosszú ideig szélső védő az eredeti középső posztjuk helyett. Pirlo nem tud védekezni, mégis közvetlen a védelem előtt játszik. Képes a kis Patot egyedüli csatárként felnyomni 4 védő sűrűjébe. A jobboldali Bonerát át balra, Flaminit le jobbhátvédnek stb. A kedvencem pedig, hogy az óriási Stamből, a holland utolsó évében jobboldali futót csinált. Mondjuk bejött, mert senki nem mert a kopasz el állni, amikor megindult.:)
De ettől függetlenül is az utolsó években nekem sokszor volt az az érzésem, hogy Ancelotti az általa elképzelt taktikából nem nagyon szeret engedni.
Ugyanakkor én arra számítok, hogy újat lapot húz a taktikai pakliból, és nem feltétlenül konkrétan egy a Milannal játszott kedvencét veszi elő. Tisztában van vele, hogy más az angol labdarúgás mint az olasz.
Már biztos megszületett a fejében egy alapkoncepció, amihez még van lehetősége igazolni. De ezzel szerintem nincs is baj. A váz úgyis adott, azt kiegészíteni meg nem bolondság. A lényeg hogy a maximálisat hozza ki. Ez az ami miatt nálunk már nem teljesült a végén.
Forza Milan!

Lezárt