Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#521 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

AwayRoller írta: 2024. március 4., hétfő 15:56 Amiket írtál flatley én azért tudom be az edzőnek-stábnak, mert ezek a játékosok mások kezei alatt épkézláb focisták voltak. A problémát abban látom, hogy ezek a fiatalok nem hiszik el magukról, hogy ők jók. Persze ebben benne van az az ördögi körös dolog is, amit írsz, de egyszerűen amióta a Chelseanél vannak, szerintem soha nem hallották azt, hogy ti győztesek vagytok és bárkit képesek vagytok bedarálni.

A "régi" Chelsea-ben fejben bennük volt, hogy bárkivel fel vehetik a versenyt és 3 gólos hátrányból is vissza jöhetnek akár, ezért a megfelelő edző alatt ezt nem egyszer meg is tették. Amikor meg nem ment a szekér, akkor be lehetett tudni egy rossz napnak/időszaknak és volt ahova visszatérni.

Most egy pillanatig nem látni rajtuk, hogy lenne egy standard, amihez képest tudnak felül vagy alul teljesíteni, egyszerűen kimennek a pályára és vagy összejönnek a dolgok vagy nem. A következő meccs meg ismét ezzel a bizonytalansággal kezdődik. Innen van a görcsösség és az egyéni hibák azokban a zónákban, ahol igazán számít(védelem és támadó szekció). Egyszerűen nem csak mi szurkolók nem látjuk, hogy milyen kéne a játékunk legyen alaphangon, hanem a játékosok sem, bár ami még rosszabb, hogy szerintem Poch sem... ezért játszunk a Champo csapatok ellen is full reaktív focit.
Ezzel én is egyetértek. Nem mondtam, hogy Poch-nak nincs benne semmi fellőssége...csak azt nem fogadom el, hogy ez kizárólag az ő sara.
A játékos, a csapat teljesítménye elindult egy bizonyos lejtőn ami demoralizálta őket, az önbizalmukat. Ez kihatással volt, van a játékukra, mégrosszabbul teljesítenek, görcsösebben játszanak. Természetesen, az edzőnek, stábnak van szerepe abban, hogy ezt a játékos mennyire bírja kezelni, stb. de nem hiszem, hogy ez elsősorban és kizárólag az ő felelőssége.
Ugye, azt is meg lehet nézni, hogy maga a szituáció mi miatt alakult ki elsősorban.
Kihagyott helyzetek mi miatt kezdődtek? Azért mert Poch már az első meccsen sem motiválta Jackson-t megfelelően? Ezért vezette a labdát a kapusba, vagy rúgta mellé? Vagy azért mert lámpalázas volt, esetleg tapasztalatlan később pedig a kritikát nehezen bírta feldolgozni, nyomás, stb.
Vannak meccsek ahol full dominálunk, úgy játszunk, mint akik vért ittak, sorra jönnek a helyzetek...csak mégis sikerül még a kihagyhatatlant is kihagyni. Ott akkor, mi a magyarázat? Valami motiválta őket, hogy úgy játszanak, ahogy...de a helyzet ott is kimarad.
Ezért mondom, hogy ördögi kör. Eleve, maga az önbizalomhiány már hozva volt a korábbi szezonokból, hisz egy ideje gyengén teljesít a csapat. Illetve a klub körül kialakult helyzet sem segített abban, hogy ne legyen mindenki negatív reflektorfényben. Továbbá, valószínűleg Poch negatív döntései is hozzásjárultak a rossz formához, vesztett meccsekhez, még rosszab hangultahoz. Lehetséges, hogy a mentalitása is olyan fékezett habzású...de a játékosoknak is tudniuk kell ezt jobban kezelni maguktól is. Kihagyták ők a legnagyobb helyzeteket akkor is amikor 90-10 volt a labdabirtoklás, meg amikor nem voltak még botrányos eredmények meg káosz a klub körül.

Régi Chelsea-ben nem a 22 éves Palmer-től vártuk a váratlant, vagy a 23-24 éves Jackson-tól a döntő gólt. Hanem egy erősen 30-as Ballack, 30-on túli Makelele, prime Drogba, Terry-Carvalho rohangált a pályán.Lampard 26 volt Mourinho első idényében. Teljesen más minőségű és mennyiségű tapasztalattal rendelkeztek ezek a játékosok, mint a mostaniak.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4791
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#522 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Amiket írtál flatley én azért tudom be az edzőnek-stábnak, mert ezek a játékosok mások kezei alatt épkézláb focisták voltak. A problémát abban látom, hogy ezek a fiatalok nem hiszik el magukról, hogy ők jók. Persze ebben benne van az az ördögi körös dolog is, amit írsz, de egyszerűen amióta a Chelseanél vannak, szerintem soha nem hallották azt, hogy ti győztesek vagytok és bárkit képesek vagytok bedarálni.

A "régi" Chelsea-ben fejben bennük volt, hogy bárkivel fel vehetik a versenyt és 3 gólos hátrányból is vissza jöhetnek akár, ezért a megfelelő edző alatt ezt nem egyszer meg is tették. Amikor meg nem ment a szekér, akkor be lehetett tudni egy rossz napnak/időszaknak és volt ahova visszatérni.

Most egy pillanatig nem látni rajtuk, hogy lenne egy standard, amihez képest tudnak felül vagy alul teljesíteni, egyszerűen kimennek a pályára és vagy összejönnek a dolgok vagy nem. A következő meccs meg ismét ezzel a bizonytalansággal kezdődik. Innen van a görcsösség és az egyéni hibák azokban a zónákban, ahol igazán számít(védelem és támadó szekció). Egyszerűen nem csak mi szurkolók nem látjuk, hogy milyen kéne a játékunk legyen alaphangon, hanem a játékosok sem, bár ami még rosszabb, hogy szerintem Poch sem... ezért játszunk a Champo csapatok ellen is full reaktív focit.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#523 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Bubi írta: 2024. március 4., hétfő 7:12 Figyelem már jó ideje az új játékosoknál mint Jackson vagy Mudryk ahogy fokozatosan leépülnek. Az első meccseik parádésak voltak aztán nem jöttek az eredmények, nőtt a nyomás rajtuk és elkezdték kihagyni a helyzeteiket, végül már egy egyszerű labdavezetést is el tudnak izgulni. Ezt sok játékosnál végignéztem. Az, hogy ennyi játékosunk teljesít mélyen a valódi tudásuk alatt az szerintem egyértelműen a stáb hibája.
Ugyanmár Bubi. Te is tudod, hogy ez nem ilyen egyszerű. Nem arról van szó, hogy Poch, vagy valaki a stábjából nem gondozza a kis lelküket megfelelően. Biztosan van sport pszichológus aki rendszeresen beszélget velük, stb. Nem is arra van ezeknek szüksége, hogy hogy valaki azt üvöltse a rájuk, hogy ugorj magasabbra, vagy rúgd be b*meg...ezeket utasítás nélkül is tudják.
A szar forma, leépülés az az eredmények hiányának köszönhető. Egyszerűen, a Chelsea-ben jobban szem előtt vannak, mint egy Brentford-ban, Villa Real-ban, Shaktar-ban, vagy Brighton-ban. Az, ha a csapat 10 vereséget gyüjt nagyobb visszhangot kelt, mint alsóházi csapatoknál, persze most mi is azok vagyunk. Így a média jobban kikezdi őket, a szurkoló panaszkodik, ez megviseli őket.
Egy jobb beszélgetés segíthet ezt feldolgozni, valamilyen szinten elfogadni de biztosan nem tünteti el teljesen, ezen csaka jó eredmények segítenek, ha jönnek a sikerek és a játékos önbizalomtól duzzad.
Ördögi kör ez...mert persze a rossz eredmények jöhetnek részben a rossz edzői döntések miatt is. Viszont pár mecs Poch szar taktikája, cseréi ellenére is nyerhetőek lettek volna, ha PL Jackson passzol vagy beveri amikor kell.

Amúgy azt mondani, hogy Mudryk szárnyalt, az első meccsei parádésak voltak, vagy éppen Jackson jóbban teljesített erős túlzás. Az ukrán az első meccsén volt csak feltünő...azóta a béka segge alatt a teljesítménye, egy-két kivételt leszámítva. Jackson meg az előszezont leszámítva az első meccstől kezdve be volt oltva gól ellen és hozta a gyatrábbnűl gyatrább döntéseket gólhelyzetben.

Amúgy az eredeti téma Colwil teljesítménye a fejpárbajoknál volt. Arra reagáltam, miszerint az egyértelműen az edző hibája...hisz ő nem ad neki megfelelő utasłtást, hogy ne fejeljék le...
Erősen elsodródtunk már ettől a kijelentéstől a nagy érvelésben.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#524 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Figyelem már jó ideje az új játékosoknál mint Jackson vagy Mudryk ahogy fokozatosan leépülnek. Az első meccseik parádésak voltak aztán nem jöttek az eredmények, nőtt a nyomás rajtuk és elkezdték kihagyni a helyzeteiket, végül már egy egyszerű labdavezetést is el tudnak izgulni. Ezt sok játékosnál végignéztem. Az, hogy ennyi játékosunk teljesít mélyen a valódi tudásuk alatt az szerintem egyértelműen a stáb hibája.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#525 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

flatley09 írta: 2024. március 4., hétfő 0:05
BlueBlood1993 írta: 2024. március 3., vasárnap 17:15
flatley09 írta: 2024. március 3., vasárnap 13:59

Attól függetlenül, hogy én sem marasztalom Poch-ot - és Szabival sem sokszor egyezik a véleményünk - azért nem mondjuk már rá mindenre, hogy edző hiba. Persze, vannak gondok a taktikával, utasításokkal de nem hiszem, hogy Colwill nem tényező a 16-oson belül az abból adódik, hogy Poch nem mondta neki, hogy nem magyarázta el neki, hogy azt a utcalány labdát el kell takarítani. Most komolyan, olyan utasítást kellene adnia hogy megnyerjen egy fejbárbajt, hogy "legyél keményebb" vagy "neked kell elfejelni a labdát", vagy "ugorj magasabbra"?
Szerintem ez inkább tapasztalatból, képességből adódik. Úgy, ahogy ő pl sokkal jobban passzol, mer hosszú labdákat adni és ez az egyik erőssége más CB-khez képest, úgy valószínüleg ezek a fejpárbajok, testi adottságok kihasználása a gyengesége. Remélhetőleg csak jelenleg és egy kicsit több tapasztalattal levetkőzi ezt a jövőben.
Valóban vannak igencsak megkérdőkelezhető dolgok. Főleg amiket írtál. A Rotálás ütemezését, cserkéet én sem értem. Miért kell Mudryk-nak a padon lennie egy jó meccs után? Nem hiszem, hogy fáradt, hiszen fele annyit nem játszik, mint mások.
Minek kellett visszahívni Casadei-t azzal az indokkal, hogy nincs cserénk, ha be sem cseréli? Kezdetésről meg nem is beszélek.
Szóval persze, vannak edzői gondok...de azért a játékosok sem ártatlanok. Elég retardáltnak kell lenned, ha nem a szádba kell rágni, hogy ha felugrasz egy fejbárbajhoz, azt meg kell nyerned, keménynek kell lenned. Úgy, ahogy Jackson-nak is tudnia kéne utasítás nélkül, hogy a labdát a kapuba kell lőni, nem mellé vagy a kapusba.
Nem erre gondolok, hogy nem mondja el, hogy fel kéne ugrani, hanem nem mondja el, hogy XY játékos keményebb lesz (lök, lehúz, esetleg könyököl) de ne ijedj meg, egy benga 190 centis állat vagy, te mindenkit lenyomsz a ligában.

Ilyen "Who da Man? You Da man!!!" jellegű lelkesítő, felpaprikázó, stuffolo mondattal zárva mindezt. Mert nem kémények a játékosaink hanem alattomosak Midettino alatt (főleg Caicedo), márpedig ez se nem vezet eredmenyre, se nem szimpatikus mèg a saját szurkolóknak sem.
Most komolyan azt gondolod, hogy Caicedo Pochettino miatt alattomos? Eleve mit nevezünk alattomosnak? Az elkésett belépőket? Abszolút nem egy Pepe a csávó...semmi alattomos nincs benne. Egyszerűen elvéti az ütemet. Lámpalázas, formán kívül van, össze van esve...nem akar ő bántani senkit.
Nem minden edző egy üvöltöző állat aki a monológjaival spanolja fel a játékosokat. Én Ancelloti-ból sem nézem ki, hogy üzöltve tüzelné vel Rüdiger-t, valahogy mégis pusztít Toni a pályán.
Lehet sok mindent Poch nyakába varrni...a rossz taktikát, a cseréket, 4 vs. 5 védőt az idegen posztokat...mert ezek mind az ő döntései. De azt, hogy Colwill el van nyomva egy fejpárbajnál, vagy Jackson, Palmer, Sterling üres kapura kihagyja...ehhez semmi köze az edzőnek. Önbizalom, tapasztalat...illetve ezek hiánya.
Ezek a kapu előtti kihagyások visszatérő dolog és mindig van valaki, aki valahol félig jogosan megvédi az edzőt hogy de hát csak nem rughatja be a játékosok helyett. Potter alatt mèg egy fokkal szembetűnőbb volt a borzalmas befejezés, de idén is jelen van. Edző/pszichológus/egyéb staff member feladata összerakni a játékosokat fejben, mert amit Jackson megint csinált pl (direkt néztem amúgy a kaput se találta volna el a balosa) az mentális probléma (lehet önbizalomhiány, lehet dekoncentráltság). Hogy egészen pontosan ezért ki felel (nyilván a játékos is) azt innen nehéz megmondani, de a fejben való èpitkezes is elengedhetetlen eleme az edzèseknek.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#526 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

BlueBlood1993 írta: 2024. március 3., vasárnap 17:15
flatley09 írta: 2024. március 3., vasárnap 13:59
BlueBlood1993 írta: 2024. március 2., szombat 23:01

Ez mind edző hiba. Nincsenek meghatározva eléggé a posztok/rosszul vannak elosztva (és az emberek is), ahogy az is hogy mit vár el 1-1 játékostól egy adott meccsen (emberfogas, keménység stb). Illetve nincsenek jegelve játékosok rossz teljesítmény után (Caicedo, Colwill, sokáig Sterling is kirobbanthatatlan volt) amikor van alternatíva (Casadei, Chalobah négy vedos felállásra visszaállásnál, Mudryk). Lehet hogy a topik nagyrészt errol szól, de egyszerűen olyan szembetűnő hibák sorozatát látni a pályán és azon kívül is ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni.
Attól függetlenül, hogy én sem marasztalom Poch-ot - és Szabival sem sokszor egyezik a véleményünk - azért nem mondjuk már rá mindenre, hogy edző hiba. Persze, vannak gondok a taktikával, utasításokkal de nem hiszem, hogy Colwill nem tényező a 16-oson belül az abból adódik, hogy Poch nem mondta neki, hogy nem magyarázta el neki, hogy azt a utcalány labdát el kell takarítani. Most komolyan, olyan utasítást kellene adnia hogy megnyerjen egy fejbárbajt, hogy "legyél keményebb" vagy "neked kell elfejelni a labdát", vagy "ugorj magasabbra"?
Szerintem ez inkább tapasztalatból, képességből adódik. Úgy, ahogy ő pl sokkal jobban passzol, mer hosszú labdákat adni és ez az egyik erőssége más CB-khez képest, úgy valószínüleg ezek a fejpárbajok, testi adottságok kihasználása a gyengesége. Remélhetőleg csak jelenleg és egy kicsit több tapasztalattal levetkőzi ezt a jövőben.
Valóban vannak igencsak megkérdőkelezhető dolgok. Főleg amiket írtál. A Rotálás ütemezését, cserkéet én sem értem. Miért kell Mudryk-nak a padon lennie egy jó meccs után? Nem hiszem, hogy fáradt, hiszen fele annyit nem játszik, mint mások.
Minek kellett visszahívni Casadei-t azzal az indokkal, hogy nincs cserénk, ha be sem cseréli? Kezdetésről meg nem is beszélek.
Szóval persze, vannak edzői gondok...de azért a játékosok sem ártatlanok. Elég retardáltnak kell lenned, ha nem a szádba kell rágni, hogy ha felugrasz egy fejbárbajhoz, azt meg kell nyerned, keménynek kell lenned. Úgy, ahogy Jackson-nak is tudnia kéne utasítás nélkül, hogy a labdát a kapuba kell lőni, nem mellé vagy a kapusba.
Nem erre gondolok, hogy nem mondja el, hogy fel kéne ugrani, hanem nem mondja el, hogy XY játékos keményebb lesz (lök, lehúz, esetleg könyököl) de ne ijedj meg, egy benga 190 centis állat vagy, te mindenkit lenyomsz a ligában.

Ilyen "Who da Man? You Da man!!!" jellegű lelkesítő, felpaprikázó, stuffolo mondattal zárva mindezt. Mert nem kémények a játékosaink hanem alattomosak Midettino alatt (főleg Caicedo), márpedig ez se nem vezet eredmenyre, se nem szimpatikus mèg a saját szurkolóknak sem.
Most komolyan azt gondolod, hogy Caicedo Pochettino miatt alattomos? Eleve mit nevezünk alattomosnak? Az elkésett belépőket? Abszolút nem egy Pepe a csávó...semmi alattomos nincs benne. Egyszerűen elvéti az ütemet. Lámpalázas, formán kívül van, össze van esve...nem akar ő bántani senkit.
Nem minden edző egy üvöltöző állat aki a monológjaival spanolja fel a játékosokat. Én Ancelloti-ból sem nézem ki, hogy üzöltve tüzelné vel Rüdiger-t, valahogy mégis pusztít Toni a pályán.
Lehet sok mindent Poch nyakába varrni...a rossz taktikát, a cseréket, 4 vs. 5 védőt az idegen posztokat...mert ezek mind az ő döntései. De azt, hogy Colwill el van nyomva egy fejpárbajnál, vagy Jackson, Palmer, Sterling üres kapura kihagyja...ehhez semmi köze az edzőnek. Önbizalom, tapasztalat...illetve ezek hiánya.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#527 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

flatley09 írta: 2024. március 3., vasárnap 13:59
BlueBlood1993 írta: 2024. március 2., szombat 23:01
Szabi írta: 2024. március 2., szombat 22:18 Nem került még nagyon szóba, mert az edző szapulásán kívül másból nem áll ez a topic, de elég aggasztó nézni, hogy Colwill mennyire súlytalan a légi párharcoknál, a tizenhatoson belülre érkező beadásoknál gyakorlatilag nem nyer fejpárbajokat. Ha esetleg fel tudja venni az embert, akkor is realítve sokszor könnyedén megelőzik és elfejelik mellőle. A szezon korábbi szakaszában ez nyilván kevésbé jött elő, mint probléma, de amióta stabil(abb)an az eredeti posztján kapja meg a lehetőséget, akadnak azért gondjai ilyen téren.
Ez mind edző hiba. Nincsenek meghatározva eléggé a posztok/rosszul vannak elosztva (és az emberek is), ahogy az is hogy mit vár el 1-1 játékostól egy adott meccsen (emberfogas, keménység stb). Illetve nincsenek jegelve játékosok rossz teljesítmény után (Caicedo, Colwill, sokáig Sterling is kirobbanthatatlan volt) amikor van alternatíva (Casadei, Chalobah négy vedos felállásra visszaállásnál, Mudryk). Lehet hogy a topik nagyrészt errol szól, de egyszerűen olyan szembetűnő hibák sorozatát látni a pályán és azon kívül is ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni.
Attól függetlenül, hogy én sem marasztalom Poch-ot - és Szabival sem sokszor egyezik a véleményünk - azért nem mondjuk már rá mindenre, hogy edző hiba. Persze, vannak gondok a taktikával, utasításokkal de nem hiszem, hogy Colwill nem tényező a 16-oson belül az abból adódik, hogy Poch nem mondta neki, hogy nem magyarázta el neki, hogy azt a utcalány labdát el kell takarítani. Most komolyan, olyan utasítást kellene adnia hogy megnyerjen egy fejbárbajt, hogy "legyél keményebb" vagy "neked kell elfejelni a labdát", vagy "ugorj magasabbra"?
Szerintem ez inkább tapasztalatból, képességből adódik. Úgy, ahogy ő pl sokkal jobban passzol, mer hosszú labdákat adni és ez az egyik erőssége más CB-khez képest, úgy valószínüleg ezek a fejpárbajok, testi adottságok kihasználása a gyengesége. Remélhetőleg csak jelenleg és egy kicsit több tapasztalattal levetkőzi ezt a jövőben.
Valóban vannak igencsak megkérdőkelezhető dolgok. Főleg amiket írtál. A Rotálás ütemezését, cserkéet én sem értem. Miért kell Mudryk-nak a padon lennie egy jó meccs után? Nem hiszem, hogy fáradt, hiszen fele annyit nem játszik, mint mások.
Minek kellett visszahívni Casadei-t azzal az indokkal, hogy nincs cserénk, ha be sem cseréli? Kezdetésről meg nem is beszélek.
Szóval persze, vannak edzői gondok...de azért a játékosok sem ártatlanok. Elég retardáltnak kell lenned, ha nem a szádba kell rágni, hogy ha felugrasz egy fejbárbajhoz, azt meg kell nyerned, keménynek kell lenned. Úgy, ahogy Jackson-nak is tudnia kéne utasítás nélkül, hogy a labdát a kapuba kell lőni, nem mellé vagy a kapusba.
Nem erre gondolok, hogy nem mondja el, hogy fel kéne ugrani, hanem nem mondja el, hogy XY játékos keményebb lesz (lök, lehúz, esetleg könyököl) de ne ijedj meg, egy benga 190 centis állat vagy, te mindenkit lenyomsz a ligában.

Ilyen "Who da Man? You Da man!!!" jellegű lelkesítő, felpaprikázó, stuffolo mondattal zárva mindezt. Mert nem kémények a játékosaink hanem alattomosak Midettino alatt (főleg Caicedo), márpedig ez se nem vezet eredmenyre, se nem szimpatikus mèg a saját szurkolóknak sem.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#528 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

BlueBlood1993 írta: 2024. március 2., szombat 23:01
Szabi írta: 2024. március 2., szombat 22:18 Nem került még nagyon szóba, mert az edző szapulásán kívül másból nem áll ez a topic, de elég aggasztó nézni, hogy Colwill mennyire súlytalan a légi párharcoknál, a tizenhatoson belülre érkező beadásoknál gyakorlatilag nem nyer fejpárbajokat. Ha esetleg fel tudja venni az embert, akkor is realítve sokszor könnyedén megelőzik és elfejelik mellőle. A szezon korábbi szakaszában ez nyilván kevésbé jött elő, mint probléma, de amióta stabil(abb)an az eredeti posztján kapja meg a lehetőséget, akadnak azért gondjai ilyen téren.
Ez mind edző hiba. Nincsenek meghatározva eléggé a posztok/rosszul vannak elosztva (és az emberek is), ahogy az is hogy mit vár el 1-1 játékostól egy adott meccsen (emberfogas, keménység stb). Illetve nincsenek jegelve játékosok rossz teljesítmény után (Caicedo, Colwill, sokáig Sterling is kirobbanthatatlan volt) amikor van alternatíva (Casadei, Chalobah négy vedos felállásra visszaállásnál, Mudryk). Lehet hogy a topik nagyrészt errol szól, de egyszerűen olyan szembetűnő hibák sorozatát látni a pályán és azon kívül is ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni.
Attól függetlenül, hogy én sem marasztalom Poch-ot - és Szabival sem sokszor egyezik a véleményünk - azért nem mondjuk már rá mindenre, hogy edző hiba. Persze, vannak gondok a taktikával, utasításokkal de nem hiszem, hogy Colwill nem tényező a 16-oson belül az abból adódik, hogy Poch nem mondta neki, hogy nem magyarázta el neki, hogy azt a utcalány labdát el kell takarítani. Most komolyan, olyan utasítást kellene adnia hogy megnyerjen egy fejbárbajt, hogy "legyél keményebb" vagy "neked kell elfejelni a labdát", vagy "ugorj magasabbra"?
Szerintem ez inkább tapasztalatból, képességből adódik. Úgy, ahogy ő pl sokkal jobban passzol, mer hosszú labdákat adni és ez az egyik erőssége más CB-khez képest, úgy valószínüleg ezek a fejpárbajok, testi adottságok kihasználása a gyengesége. Remélhetőleg csak jelenleg és egy kicsit több tapasztalattal levetkőzi ezt a jövőben.
Valóban vannak igencsak megkérdőkelezhető dolgok. Főleg amiket írtál. A Rotálás ütemezését, cserkéet én sem értem. Miért kell Mudryk-nak a padon lennie egy jó meccs után? Nem hiszem, hogy fáradt, hiszen fele annyit nem játszik, mint mások.
Minek kellett visszahívni Casadei-t azzal az indokkal, hogy nincs cserénk, ha be sem cseréli? Kezdetésről meg nem is beszélek.
Szóval persze, vannak edzői gondok...de azért a játékosok sem ártatlanok. Elég retardáltnak kell lenned, ha nem a szádba kell rágni, hogy ha felugrasz egy fejbárbajhoz, azt meg kell nyerned, keménynek kell lenned. Úgy, ahogy Jackson-nak is tudnia kéne utasítás nélkül, hogy a labdát a kapuba kell lőni, nem mellé vagy a kapusba.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#529 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Szabi írta: 2024. március 2., szombat 22:18 Nem került még nagyon szóba, mert az edző szapulásán kívül másból nem áll ez a topic, de elég aggasztó nézni, hogy Colwill mennyire súlytalan a légi párharcoknál, a tizenhatoson belülre érkező beadásoknál gyakorlatilag nem nyer fejpárbajokat. Ha esetleg fel tudja venni az embert, akkor is realítve sokszor könnyedén megelőzik és elfejelik mellőle. A szezon korábbi szakaszában ez nyilván kevésbé jött elő, mint probléma, de amióta stabil(abb)an az eredeti posztján kapja meg a lehetőséget, akadnak azért gondjai ilyen téren.
Ez mind edző hiba. Nincsenek meghatározva eléggé a posztok/rosszul vannak elosztva (és az emberek is), ahogy az is hogy mit vár el 1-1 játékostól egy adott meccsen (emberfogas, keménység stb). Illetve nincsenek jegelve játékosok rossz teljesítmény után (Caicedo, Colwill, sokáig Sterling is kirobbanthatatlan volt) amikor van alternatíva (Casadei, Chalobah négy vedos felállásra visszaállásnál, Mudryk). Lehet hogy a topik nagyrészt errol szól, de egyszerűen olyan szembetűnő hibák sorozatát látni a pályán és azon kívül is ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#530 Hozzászólás Szerző: broduer »

Szabi írta: 2024. március 2., szombat 22:18 Nem került még nagyon szóba, mert az edző szapulásán kívül másból nem áll ez a topic, de elég aggasztó nézni, hogy Colwill mennyire súlytalan a légi párharcoknál, a tizenhatoson belülre érkező beadásoknál gyakorlatilag nem nyer fejpárbajokat. Ha esetleg fel tudja venni az embert, akkor is realítve sokszor könnyedén megelőzik és elfejelik mellőle. A szezon korábbi szakaszában ez nyilván kevésbé jött elő, mint probléma, de amióta stabil(abb)an az eredeti posztján kapja meg a lehetőséget, akadnak azért gondjai ilyen téren.
Összességében nagyon sok hibával játszik Colwill, egyáltalán nem stabil, persze senki nem az ebben a mocsárban. Remélhetőleg neki is a második éve lesz a jobb, akárcsak Gallaghernek.

A mai meccsen tényleg nagyon feltűnő volt, amit írtál. Disasi-Chalo-Colwill , három 190 magas CB, mégis mindig fejeltek mellőlük. Silva ebben a nagy király, csak hát ő meg másban jelent hátrányt a kora miatt.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6268
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#531 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Nem került még nagyon szóba, mert az edző szapulásán kívül másból nem áll ez a topic, de elég aggasztó nézni, hogy Colwill mennyire súlytalan a légi párharcoknál, a tizenhatoson belülre érkező beadásoknál gyakorlatilag nem nyer fejpárbajokat. Ha esetleg fel tudja venni az embert, akkor is realítve sokszor könnyedén megelőzik és elfejelik mellőle. A szezon korábbi szakaszában ez nyilván kevésbé jött elő, mint probléma, de amióta stabil(abb)an az eredeti posztján kapja meg a lehetőséget, akadnak azért gondjai ilyen téren.
6+8+5+4+1+1+2+1

Crap
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Aktuális meccsek

#532 Hozzászólás Szerző: Crap »

Enzo LW,
Palmer + Gallagher egymás seggebe egész meccsen. 10est játszva. Egyik védekezik míg a másik támad és így loholnak egymás mellet szorosan.
Caicedo tök egyedül a középpályán.

Aki azt hiszi viccelek nézze meg a pass map-ot. Abból is tökéletesen le rajzolódik a fenti, annyira nevetségesen szét volt tagolva így a csapat.

Mudryk pedig szokásosan padon. Külföldi fórumon szedte össze valaki, hogy minden alkalommal ha Mudryk gólt vagy gólpasszt adott Poch a következő meccsre padra baszta és vagy 10 percre vagy be se állította. Hasonlóan ki fogja így hozni a sztárt belőle, csak valszeg úgy mint Maetsenbol is kihozta a német liga lassan legjobb balhatvedet :D

Poch masterclass. 8)

zs198
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016. január 15., péntek 11:12
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: JF Hasselbaink

Re: Aktuális meccsek

#533 Hozzászólás Szerző: zs198 »

Bubi írta: 2024. március 2., szombat 19:08Pochettino OUT
Idén marad….
Talán jövőre elzavarják…. Talán!

Meccsről meccsre bebizonyítja, hogy nem ide való…
A L**ds ellen is mákunk volt, hogy nem ők nyertek…
Itt ma is domináltunk az 1. félidőben… erre ez a fasz a 2.-ban egy értelmezhetetlen taktikával küldi ki őket… ahelyett, hogy basztunk volna nekik még párat….
Vicc a pali …
Nem ehhez vagyunk szokva, akik Desaillyn,Terryn, Duffon, Makelelen, Lampardon, Drogban át szurkoltak ennek a gárdának!!!
GO BLUES

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#534 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Pochettino OUT
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#535 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Na ez a mai megint a legrosszabb forgatókönyv. Nem vereség, hogy kirugják, de nem is 3 pont hogy lehessen minek örülni.

"Boehly you're a c**t, Boehly Boehly you're a c**t" chant the Chelsea fans, followed by "Jose Mourinho, Jose Mourinho"

Twitterről.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4791
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#536 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Ezaz! Már csak 4 döntetlen és megvan a 10-10-10 a 30 meccsen. Mondjon bárki bármit, ez felér egy bajnoki címmel 8)

Avatar
Izland
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2023. január 6., péntek 0:04
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: Frank James Lampard

Re: Aktuális meccsek

#537 Hozzászólás Szerző: Izland »

Nyerhető meccsen veszítettünk 2 pontot, sokadik alkalommal az edző miatt.
Ez a Brentford közel sem a tavalyi csapat már, simán ütni kellett volna őket.

Érthetetlen.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#538 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

broduer írta: 2024. március 2., szombat 18:44
BlueBlood1993 írta: 2024. március 2., szombat 18:42 Na gyerünk! Kéne egy kis faszmák mèg. Amúgy ennek a szarházinak óriási szerencséje van, csomó jó egyéni teljesítmény (Palmer megint nagyot megy, Enzo és Gusto is jó volt első félidőben) lehet megint megmenti
Csak megint az volt, hogy üljünk az 1-0-án, húzzuk magunkra őket, aminek meg lett az eredménye. Pedig tudunk így is dominálni. Ez a meccs megint egy edzői blama, ha nyerünk akkor is.
Abszolút, egyszerűen ez a problémám vele, hogy sokkal több van a keretben de ez a pojáca visszatartja őket a lúzer mentalitásával. Ezért kéne új edző , mert ez már nem az elvágyódó, szedett védett kiégett társaság mint a tavalyi, végre nagyrészt célzott igazolások érkeztek és ezekben a srácoknak benne van egy BL helyezés elérése gond nélkül egy poteny edzővel, aki nem visszafogja őket, hanem hagyja szárnyalni

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#539 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Imádom Palmert, ő lesz a mi De Bruyne sztorink (elherdálta a city).

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#540 Hozzászólás Szerző: broduer »

BlueBlood1993 írta: 2024. március 2., szombat 18:42 Na gyerünk! Kéne egy kis faszmák mèg. Amúgy ennek a szarházinak óriási szerencséje van, csomó jó egyéni teljesítmény (Palmer megint nagyot megy, Enzo és Gusto is jó volt első félidőben) lehet megint megmenti
Csak megint az volt, hogy üljünk az 1-0-án, húzzuk magunkra őket, aminek meg lett az eredménye. Pedig tudunk így is dominálni. Ez a meccs megint egy edzői blama, ha nyerünk akkor is.

Válasz küldése