Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Aktuális meccsek

#501 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Sindu írta: 2024. március 6., szerda 17:44
BlueBlood1993 írta: 2024. március 6., szerda 17:24
Bubi írta: 2024. március 6., szerda 12:44 Fogalmam sincs mit látnak Cucuban amiért érdemes hozzá így ragaszkodni. Gondolom úgy vannak vele, hogy ha már megvettük 60 misiért játszani fog amíg le nem kopik a lába.

Annak viszont örülök, hogy Maatsen rendszeresen játszik. Remélem még van neki visszaút mert Chilwell nálam nem egy kiszoríthatatlan kategória akkor sem ha elfelejtjük a sérülékenységét.
Opciója van a BVB-nak rá, nem? Tuti elviszik.
35m font. De elég sóher a Dortmund, nem biztos h ennyit kifizetnének. Maatsen viszont bizonyára maradni akar majd. Ott játszhat és jól is megy neki.
Ezek voltak az első hírek, de aztán elég egybehangzó volt, hogy végül nem került be vásárlási opció

Sindu
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#502 Hozzászólás Szerző: Sindu »

BlueBlood1993 írta: 2024. március 6., szerda 17:24
Bubi írta: 2024. március 6., szerda 12:44 Fogalmam sincs mit látnak Cucuban amiért érdemes hozzá így ragaszkodni. Gondolom úgy vannak vele, hogy ha már megvettük 60 misiért játszani fog amíg le nem kopik a lába.

Annak viszont örülök, hogy Maatsen rendszeresen játszik. Remélem még van neki visszaút mert Chilwell nálam nem egy kiszoríthatatlan kategória akkor sem ha elfelejtjük a sérülékenységét.
Opciója van a BVB-nak rá, nem? Tuti elviszik.
35m font. De elég sóher a Dortmund, nem biztos h ennyit kifizetnének. Maatsen viszont bizonyára maradni akar majd. Ott játszhat és jól is megy neki.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#503 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Bubi írta: 2024. március 6., szerda 12:44 Fogalmam sincs mit látnak Cucuban amiért érdemes hozzá így ragaszkodni. Gondolom úgy vannak vele, hogy ha már megvettük 60 misiért játszani fog amíg le nem kopik a lába.

Annak viszont örülök, hogy Maatsen rendszeresen játszik. Remélem még van neki visszaút mert Chilwell nálam nem egy kiszoríthatatlan kategória akkor sem ha elfelejtjük a sérülékenységét.
Opciója van a BVB-nak rá, nem? Tuti elviszik.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6893
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#504 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Bubi írta: 2024. március 6., szerda 12:44 Fogalmam sincs mit látnak Cucuban amiért érdemes hozzá így ragaszkodni. Gondolom úgy vannak vele, hogy ha már megvettük 60 misiért játszani fog amíg le nem kopik a lába.

Annak viszont örülök, hogy Maatsen rendszeresen játszik. Remélem még van neki visszaút mert Chilwell nálam nem egy kiszoríthatatlan kategória akkor sem ha elfelejtjük a sérülékenységét.
A hírek szerint nyáron átadó listán lesznek Maatsennel mindketten.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#505 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Fogalmam sincs mit látnak Cucuban amiért érdemes hozzá így ragaszkodni. Gondolom úgy vannak vele, hogy ha már megvettük 60 misiért játszani fog amíg le nem kopik a lába.

Annak viszont örülök, hogy Maatsen rendszeresen játszik. Remélem még van neki visszaút mert Chilwell nálam nem egy kiszoríthatatlan kategória akkor sem ha elfelejtjük a sérülékenységét.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#506 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

BlueBlood1993 írta: 2024. március 5., kedd 17:09
flatley09 írta: 2024. március 5., kedd 16:11
James Lee írta: 2024. március 5., kedd 12:31

Szerintem akkor elbeszéltünk egymás mellett. Én úgy érzékeltem, elintézed az edző szerepét azzal, hogy fel kell hívnia egy támadó figyelmét arra, hogy a kapuba kell rúgni a labdát és pont, figyelmen kívül hagyva az inkubátor szerepét, ahol a játékosok fejlődni tudnak és az edzőnek kell megteremtenie.
De akkor egyetértünk. Ahogy abban is, hogy a játékosok ugyanúgy hibásak a kialakult helyzetben, de amellett kitartok, hogy Poch felelőssége nagyobb a történetben. Az ostoba és arrogáns játékosokat hagyjuk.
Ez nézőpont kérdése. Nehéz megítélni.
A játékos van ott a pályán fizikálisan, ő hoz döntést, hogy feugrik, jobra vagy balra fordul, ide vagy oda passzol. Ha a játékos megfelelő mentális képességekkel rendelkezik, akkor a legszarabb környezetben és a legrosszabb, leggyengébb háttértámogatás és motiváció mellett is tud megfelelő döntést hozni és gólt rúgni, tisztázni, fejelni amikor kell. Ezzel ellentétben az edző nincs ott a pályán...ha játékos mentálisan nem elég érett, a jó Isten is motiválhatja, próbálhatja felkészíteni és bíztatni..a végén mégis hozhat rossz döntést, az edző nem dönthet helyette a partvonal mellől.
Ezt mutatja szerintem Gallagher és Palmer vs. Jackson és Mudryk párhuzama. Ugyanabban a csapatban játszanak, nem hiszem, hogy különösebben beszélne velük, motiválná - próbálná - őket az edző, stáb...az eredmény mégis eltérő.
Az más kérdés, hogy ettől én is úgy gondolom, Poch keze vastagon benne van az overall teljesítmény ingadozásban...van ahol jobban, mint bárkie...a csóka nem bír a foscunamival...
Igen tehát ezekszerint az amúgy is fejben rendben lévő játékosokkal bir, a mentálisan gyengèbbekkel nem. Ez nem egy jó edző ismèrve
:D Köszönöm, hogy hozzászóltál.
Nem tudom, hogy a lentiekből ez pontosan honnan következik de gondolom, ha azt írtam volna, hogy "szeretem a sajtburgert" is az lett volna a reakció, hogy Poch szar edző.

Gallagher olyan szinten erős mentálisan, hogy az előző szezonban, szenvedett. A fél világ röhögött rajta és a játékán, a fórum meg átkozta és el akarta adni. Favágónak volt titulálva és Caicedo-t megszégyenítő módon játszott néha...ahhoz képest idénre felépült. Pedig előző szezonban 3 edző alatt is dolgozott...Poch alatt meg a csapat legjobbjának tartja mindenki.
De hozhatunk példát más edzőktől is. Mourinho nem bírt egy mentálisan gyenge Salah-val, KDB-t sem tudta használni...Aztán látjuk mi lett belőlük. Akkor ő is szar edző volt? Az a Mou aki azon regnálása ideján bajnokságot nyert velünk.
Más top edzők is herdáltak el top játékosokat akik máshol futottak be végül.
A Lenti összefüggés csupán azt méltatja bemutatni, hogy nem minden módszer váltja ki mindenkinél ugyanazt a hatást. Illetve azt próbáltam szemléltetni, hogy nem feltétlenül mindig az edzőé a legnagyobb felelősség.

Ettől még Poch nem lesz jobb edző...de nem is azért szar mert zöld a fű.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#507 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

flatley09 írta: 2024. március 5., kedd 16:11
James Lee írta: 2024. március 5., kedd 12:31
flatley09 írta: 2024. március 4., hétfő 22:34 Nem hinném, hogy kisarkítom. Teljem mértékben osztom azt a véleményt amit te is leírsz. Az edzőnek van felelősségge a játékosok feltüzelésében, motiválásában. Mauríciónak lehet, hogy vannak is hiányosságai ezen a téren de én akkor sem varrom ezt teljes egészében az ő nyakába. Valahogy Palmer, vagy Gallagher esetében nincs probléma az önbizalommal, utóbbi időben Gusto-nál sem. Esetükben valahogy csak működik amit csinál.
Szerintem reálisan látom a helyzetet és próbálok mindkét fél felelősségére rámutatni, ahelyett, hogy azt mondanám, hogy - ez is - csak Poch hibája.
Ahogy te is leírtad, ez egy fiatal csapat. Olyen jellegű problémák, mint pl. Cowlwill vagy Jackson nem csupán abból keletkeznek, mert az önbizalmuk a béka segge alatt van, hanem mert tapasztalatlanok. Ezen, a motiváltség, önbizalom olyan sokat nem segít, mint a tapasztalat szerzés...adhat nekik Poch oszkárt érő beszédet félidőben.
Még egyszer, amire regaltám az az, Hogy Colwill gyenge 16-on belüli teljesítménye fejpárbajok esetében az KIZÁRÓLAG a rossz edző döntések ereménye.
Nem vonom kétségbe, hogy Poch-nak is van szerepe ebben de nem csak rajta múlik...
Ebből a kijelentésből eljutottunk odáig, hogy a csapat miatta alattomos, miatta önbizalomhiányos, miatta hoznak rossz döntéseket és miatta nem motiváltak. Egyrészt, nem minden jelzővel értek egyet, másrészt én nem tagadom Poch felelősségét de - ebben az eszmefuttatásban - egyszer nem hallottam, hogy ezen játékosok hibásak lennének a kialakult helyzet miatt.
Szerintem akkor elbeszéltünk egymás mellett. Én úgy érzékeltem, elintézed az edző szerepét azzal, hogy fel kell hívnia egy támadó figyelmét arra, hogy a kapuba kell rúgni a labdát és pont, figyelmen kívül hagyva az inkubátor szerepét, ahol a játékosok fejlődni tudnak és az edzőnek kell megteremtenie.
De akkor egyetértünk. Ahogy abban is, hogy a játékosok ugyanúgy hibásak a kialakult helyzetben, de amellett kitartok, hogy Poch felelőssége nagyobb a történetben. Az ostoba és arrogáns játékosokat hagyjuk.
Ez nézőpont kérdése. Nehéz megítélni.
A játékos van ott a pályán fizikálisan, ő hoz döntést, hogy feugrik, jobra vagy balra fordul, ide vagy oda passzol. Ha a játékos megfelelő mentális képességekkel rendelkezik, akkor a legszarabb környezetben és a legrosszabb, leggyengébb háttértámogatás és motiváció mellett is tud megfelelő döntést hozni és gólt rúgni, tisztázni, fejelni amikor kell. Ezzel ellentétben az edző nincs ott a pályán...ha játékos mentálisan nem elég érett, a jó Isten is motiválhatja, próbálhatja felkészíteni és bíztatni..a végén mégis hozhat rossz döntést, az edző nem dönthet helyette a partvonal mellől.
Ezt mutatja szerintem Gallagher és Palmer vs. Jackson és Mudryk párhuzama. Ugyanabban a csapatban játszanak, nem hiszem, hogy különösebben beszélne velük, motiválná - próbálná - őket az edző, stáb...az eredmény mégis eltérő.
Az más kérdés, hogy ettől én is úgy gondolom, Poch keze vastagon benne van az overall teljesítmény ingadozásban...van ahol jobban, mint bárkie...a csóka nem bír a foscunamival...
Igen tehát ezekszerint az amúgy is fejben rendben lévő játékosokkal bir, a mentálisan gyengèbbekkel nem. Ez nem egy jó edző ismèrve

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#508 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

James Lee írta: 2024. március 5., kedd 12:31
flatley09 írta: 2024. március 4., hétfő 22:34 Nem hinném, hogy kisarkítom. Teljem mértékben osztom azt a véleményt amit te is leírsz. Az edzőnek van felelősségge a játékosok feltüzelésében, motiválásában. Mauríciónak lehet, hogy vannak is hiányosságai ezen a téren de én akkor sem varrom ezt teljes egészében az ő nyakába. Valahogy Palmer, vagy Gallagher esetében nincs probléma az önbizalommal, utóbbi időben Gusto-nál sem. Esetükben valahogy csak működik amit csinál.
Szerintem reálisan látom a helyzetet és próbálok mindkét fél felelősségére rámutatni, ahelyett, hogy azt mondanám, hogy - ez is - csak Poch hibája.
Ahogy te is leírtad, ez egy fiatal csapat. Olyen jellegű problémák, mint pl. Cowlwill vagy Jackson nem csupán abból keletkeznek, mert az önbizalmuk a béka segge alatt van, hanem mert tapasztalatlanok. Ezen, a motiváltség, önbizalom olyan sokat nem segít, mint a tapasztalat szerzés...adhat nekik Poch oszkárt érő beszédet félidőben.
Még egyszer, amire regaltám az az, Hogy Colwill gyenge 16-on belüli teljesítménye fejpárbajok esetében az KIZÁRÓLAG a rossz edző döntések ereménye.
Nem vonom kétségbe, hogy Poch-nak is van szerepe ebben de nem csak rajta múlik...
Ebből a kijelentésből eljutottunk odáig, hogy a csapat miatta alattomos, miatta önbizalomhiányos, miatta hoznak rossz döntéseket és miatta nem motiváltak. Egyrészt, nem minden jelzővel értek egyet, másrészt én nem tagadom Poch felelősségét de - ebben az eszmefuttatásban - egyszer nem hallottam, hogy ezen játékosok hibásak lennének a kialakult helyzet miatt.
Szerintem akkor elbeszéltünk egymás mellett. Én úgy érzékeltem, elintézed az edző szerepét azzal, hogy fel kell hívnia egy támadó figyelmét arra, hogy a kapuba kell rúgni a labdát és pont, figyelmen kívül hagyva az inkubátor szerepét, ahol a játékosok fejlődni tudnak és az edzőnek kell megteremtenie.
De akkor egyetértünk. Ahogy abban is, hogy a játékosok ugyanúgy hibásak a kialakult helyzetben, de amellett kitartok, hogy Poch felelőssége nagyobb a történetben. Az ostoba és arrogáns játékosokat hagyjuk.
Ez nézőpont kérdése. Nehéz megítélni.
A játékos van ott a pályán fizikálisan, ő hoz döntést, hogy feugrik, jobra vagy balra fordul, ide vagy oda passzol. Ha a játékos megfelelő mentális képességekkel rendelkezik, akkor a legszarabb környezetben és a legrosszabb, leggyengébb háttértámogatás és motiváció mellett is tud megfelelő döntést hozni és gólt rúgni, tisztázni, fejelni amikor kell. Ezzel ellentétben az edző nincs ott a pályán...ha játékos mentálisan nem elég érett, a jó Isten is motiválhatja, próbálhatja felkészíteni és bíztatni..a végén mégis hozhat rossz döntést, az edző nem dönthet helyette a partvonal mellől.
Ezt mutatja szerintem Gallagher és Palmer vs. Jackson és Mudryk párhuzama. Ugyanabban a csapatban játszanak, nem hiszem, hogy különösebben beszélne velük, motiválná - próbálná - őket az edző, stáb...az eredmény mégis eltérő.
Az más kérdés, hogy ettől én is úgy gondolom, Poch keze vastagon benne van az overall teljesítmény ingadozásban...van ahol jobban, mint bárkie...a csóka nem bír a foscunamival...

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#509 Hozzászólás Szerző: James Lee »

flatley09 írta: 2024. március 4., hétfő 22:34 Nem hinném, hogy kisarkítom. Teljem mértékben osztom azt a véleményt amit te is leírsz. Az edzőnek van felelősségge a játékosok feltüzelésében, motiválásában. Mauríciónak lehet, hogy vannak is hiányosságai ezen a téren de én akkor sem varrom ezt teljes egészében az ő nyakába. Valahogy Palmer, vagy Gallagher esetében nincs probléma az önbizalommal, utóbbi időben Gusto-nál sem. Esetükben valahogy csak működik amit csinál.
Szerintem reálisan látom a helyzetet és próbálok mindkét fél felelősségére rámutatni, ahelyett, hogy azt mondanám, hogy - ez is - csak Poch hibája.
Ahogy te is leírtad, ez egy fiatal csapat. Olyen jellegű problémák, mint pl. Cowlwill vagy Jackson nem csupán abból keletkeznek, mert az önbizalmuk a béka segge alatt van, hanem mert tapasztalatlanok. Ezen, a motiváltség, önbizalom olyan sokat nem segít, mint a tapasztalat szerzés...adhat nekik Poch oszkárt érő beszédet félidőben.
Még egyszer, amire regaltám az az, Hogy Colwill gyenge 16-on belüli teljesítménye fejpárbajok esetében az KIZÁRÓLAG a rossz edző döntések ereménye.
Nem vonom kétségbe, hogy Poch-nak is van szerepe ebben de nem csak rajta múlik...
Ebből a kijelentésből eljutottunk odáig, hogy a csapat miatta alattomos, miatta önbizalomhiányos, miatta hoznak rossz döntéseket és miatta nem motiváltak. Egyrészt, nem minden jelzővel értek egyet, másrészt én nem tagadom Poch felelősségét de - ebben az eszmefuttatásban - egyszer nem hallottam, hogy ezen játékosok hibásak lennének a kialakult helyzet miatt.
Szerintem akkor elbeszéltünk egymás mellett. Én úgy érzékeltem, elintézed az edző szerepét azzal, hogy fel kell hívnia egy támadó figyelmét arra, hogy a kapuba kell rúgni a labdát és pont, figyelmen kívül hagyva az inkubátor szerepét, ahol a játékosok fejlődni tudnak és az edzőnek kell megteremtenie.
De akkor egyetértünk. Ahogy abban is, hogy a játékosok ugyanúgy hibásak a kialakult helyzetben, de amellett kitartok, hogy Poch felelőssége nagyobb a történetben. Az ostoba és arrogáns játékosokat hagyjuk.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3544
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#510 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Sindu írta: 2024. március 4., hétfő 23:20 Panaszkodnak itt arra páron, hogy alattomos favágó bandát csinált Poch a csapatból, de tavaly meg az volt velük a baj, h elnyomták őket fizikálisan, nem leptek oda, tutyimutyik voltak. Angol fórumokon legalább is panaszkodtak erre sokan, itt nem emlékszem, volt-e ilyen. Ezért kérte a dirty-t Poch.

Sztem is kezdünk átesni a ló túloldalára, de inkább ez, minthogy elnyomják őket.
+1, de miért nem lehet kemènyen és nem alattomosan játszani? Nem feltételezem hogy Caicedo kifejezetten sérülést akar okozni és azt se hogy erre bárki utasítást ad neki, de nincs meg benne az a fajta minimális vigyázzunk a másik egészségére mentalitás ami Makelele, Ramires, Kante fèle elődeiben benne volt.

Egyszerűen undurodom tőle, mert amúgy is nagyrészt egy kalap szar a játéka, másrészt mèg kínos is, amiket művel (Gravenberch példa).

Jackson, Mudryk állandóan mutogat a szokoevente megrugott góljuk után.

Chilwell is többet reklamál idén mint eddigi pályafutása során összesen.

Itt fejben olyan szinten nincs rendben (alázat, sporttársi tisztelet és társai) jó néhány dolog egyes játékosokban, ami nem volt ránk eddig jellemző.

Sindu
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#511 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Panaszkodnak itt arra páron, hogy alattomos favágó bandát csinált Poch a csapatból, de tavaly meg az volt velük a baj, h elnyomták őket fizikálisan, nem leptek oda, tutyimutyik voltak. Angol fórumokon legalább is panaszkodtak erre sokan, itt nem emlékszem, volt-e ilyen. Ezért kérte a dirty-t Poch.

Sztem is kezdünk átesni a ló túloldalára, de inkább ez, minthogy elnyomják őket.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#512 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

James Lee írta: 2024. március 4., hétfő 17:49
flatley09 írta: 2024. március 4., hétfő 17:33
Bubi írta: 2024. március 4., hétfő 17:05 Flatley: nem az edző dolga megtanítani őket focizni, de pl a stáb dolga lenne az, hogy ebből a helyzetből kihúzza őket vagy inkább ne hagyja idáig süllyedni. Egy rossz taktika simán tönkreteheti a morált és az önbizalmukat. Hisznek az edzőben aki szinte mindig rosszul meccsel...

Nem biztos, hogy lehet ebből a keretből topcsapatot csinálni, de abban biztos vagyok, hogy sokkal több van bennük.
Ha elolvasod az lentebbi hsz-met, külön leírtam, hogy hogy az edzőnek is van feladata és felelőssége ebben viszont azzal nem értek egyet, hogy ez kizárólag a szakmai stáb felelőssége.
Ahogy mondtam, lehet kezelni bizonyos szintig, levenni a terhet stb. és a jó taktika és döntések is fontosak, de nem tudom mennyire kell símogatni a kis lelküket, hogy az üres kapuba be tudja gurítani a labdát.
Voltak meccsek, amit rossz taktika ellenére is megnyerhettünk volna, vagy meccsek ahol elvileg a foci is atom volt...a helyzetek mégis kimaradtak. Illetve, ezek a problémák a szezon elején is jelen voltak amikor elvileg még nem volt rossz sorozatunk, szóval ezeknek - főleg az új - jűtékosoknak nem kellett volna önbizalomhiányosnak lenniük ami miatt rossz döntéseket hoznak.

De amúgy megint... nem erre gól rúgós dologra akartam kihegyezni a témát. Csak a Szabi által felhozott Colwill topic és a rá érkezett válasz szúrt szemet. Ott az volt kijelentés, hogy Colwill azért nem tényező a fejpárbajoknál, mert rossz utasításokat kap az edzőtől. Ebből megérkeztünk oda...hogy igazából minden baj forrása, hogy Poch nem motivál, meg stáb nem kezeli a lelki sérüléseiket megfelelően...
Ezt most kissé kisarkítod. Nem arról van szó, hogy Pochnak meg kell mondani Colwillnek, hogy fejelje el a labdát, meg Jacksonnak, hogy találja el az üres kaput, különben nem jönnek rá maguktól. Nem erre céloznak a többiek.
Azt kell figyelembe venni, hogy egy fiatal játékos akkor tud fejlődni és önbizalomtól kicsattanva, nagy fasszal a pályára lépni, ha egy magabiztos és támogató közeg veszi körül. Enélkül jön a görcsösség a kapu előtt, ami miatt kapkod és nem helyez, vagy a bátortalan felugrás egy fejpárbajnál, amiből meg kapjuk a gólt. Ez nem csak a taktikán múlik, hanem azon is, hogy az edző milyen módon nyilatkozik a médiában, hogy viseli a nyomást, mennyire tudja motiválni és bátorítani a keretet a jobb teljesítményre és mennyire képes kitartani a víziója mellett. A többiek ezt hiányolják és én teljesen egyetértek velük.
Nem hinném, hogy kisarkítom. Teljem mértékben osztom azt a véleményt amit te is leírsz. Az edzőnek van felelősségge a játékosok feltüzelésében, motiválásában. Mauríciónak lehet, hogy vannak is hiányosságai ezen a téren de én akkor sem varrom ezt teljes egészében az ő nyakába. Valahogy Palmer, vagy Gallagher esetében nincs probléma az önbizalommal, utóbbi időben Gusto-nál sem. Esetükben valahogy csak működik amit csinál.
Szerintem reálisan látom a helyzetet és próbálok mindkét fél felelősségére rámutatni, ahelyett, hogy azt mondanám, hogy - ez is - csak Poch hibája.
Ahogy te is leírtad, ez egy fiatal csapat. Olyen jellegű problémák, mint pl. Cowlwill vagy Jackson nem csupán abból keletkeznek, mert az önbizalmuk a béka segge alatt van, hanem mert tapasztalatlanok. Ezen, a motiváltség, önbizalom olyan sokat nem segít, mint a tapasztalat szerzés...adhat nekik Poch oszkárt érő beszédet félidőben.
Még egyszer, amire regaltám az az, Hogy Colwill gyenge 16-on belüli teljesítménye fejpárbajok esetében az KIZÁRÓLAG a rossz edző döntések ereménye.
Nem vonom kétségbe, hogy Poch-nak is van szerepe ebben de nem csak rajta múlik...
Ebből a kijelentésből eljutottunk odáig, hogy a csapat miatta alattomos, miatta önbizalomhiányos, miatta hoznak rossz döntéseket és miatta nem motiváltak. Egyrészt, nem minden jelzővel értek egyet, másrészt én nem tagadom Poch felelősségét de - ebben az eszmefuttatásban - egyszer nem hallottam, hogy ezen játékosok hibásak lennének a kialakult helyzet miatt.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#513 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Én a jó taktikát hiányolom ami épít a játékosaink erősségeire, ennyi.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1558
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#514 Hozzászólás Szerző: James Lee »

flatley09 írta: 2024. március 4., hétfő 17:33
Bubi írta: 2024. március 4., hétfő 17:05 Flatley: nem az edző dolga megtanítani őket focizni, de pl a stáb dolga lenne az, hogy ebből a helyzetből kihúzza őket vagy inkább ne hagyja idáig süllyedni. Egy rossz taktika simán tönkreteheti a morált és az önbizalmukat. Hisznek az edzőben aki szinte mindig rosszul meccsel...

Nem biztos, hogy lehet ebből a keretből topcsapatot csinálni, de abban biztos vagyok, hogy sokkal több van bennük.
Ha elolvasod az lentebbi hsz-met, külön leírtam, hogy hogy az edzőnek is van feladata és felelőssége ebben viszont azzal nem értek egyet, hogy ez kizárólag a szakmai stáb felelőssége.
Ahogy mondtam, lehet kezelni bizonyos szintig, levenni a terhet stb. és a jó taktika és döntések is fontosak, de nem tudom mennyire kell símogatni a kis lelküket, hogy az üres kapuba be tudja gurítani a labdát.
Voltak meccsek, amit rossz taktika ellenére is megnyerhettünk volna, vagy meccsek ahol elvileg a foci is atom volt...a helyzetek mégis kimaradtak. Illetve, ezek a problémák a szezon elején is jelen voltak amikor elvileg még nem volt rossz sorozatunk, szóval ezeknek - főleg az új - jűtékosoknak nem kellett volna önbizalomhiányosnak lenniük ami miatt rossz döntéseket hoznak.

De amúgy megint... nem erre gól rúgós dologra akartam kihegyezni a témát. Csak a Szabi által felhozott Colwill topic és a rá érkezett válasz szúrt szemet. Ott az volt kijelentés, hogy Colwill azért nem tényező a fejpárbajoknál, mert rossz utasításokat kap az edzőtől. Ebből megérkeztünk oda...hogy igazából minden baj forrása, hogy Poch nem motivál, meg stáb nem kezeli a lelki sérüléseiket megfelelően...
Ezt most kissé kisarkítod. Nem arról van szó, hogy Pochnak meg kell mondani Colwillnek, hogy fejelje el a labdát, meg Jacksonnak, hogy találja el az üres kaput, különben nem jönnek rá maguktól. Nem erre céloznak a többiek.
Azt kell figyelembe venni, hogy egy fiatal játékos akkor tud fejlődni és önbizalomtól kicsattanva, nagy fasszal a pályára lépni, ha egy magabiztos és támogató közeg veszi körül. Enélkül jön a görcsösség a kapu előtt, ami miatt kapkod és nem helyez, vagy a bátortalan felugrás egy fejpárbajnál, amiből meg kapjuk a gólt. Ez nem csak a taktikán múlik, hanem azon is, hogy az edző milyen módon nyilatkozik a médiában, hogy viseli a nyomást, mennyire tudja motiválni és bátorítani a keretet a jobb teljesítményre és mennyire képes kitartani a víziója mellett. A többiek ezt hiányolják és én teljesen egyetértek velük.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#515 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Bubi írta: 2024. március 4., hétfő 17:05 Flatley: nem az edző dolga megtanítani őket focizni, de pl a stáb dolga lenne az, hogy ebből a helyzetből kihúzza őket vagy inkább ne hagyja idáig süllyedni. Egy rossz taktika simán tönkreteheti a morált és az önbizalmukat. Hisznek az edzőben aki szinte mindig rosszul meccsel...

Nem biztos, hogy lehet ebből a keretből topcsapatot csinálni, de abban biztos vagyok, hogy sokkal több van bennük.
Ha elolvasod az lentebbi hsz-met, külön leírtam, hogy hogy az edzőnek is van feladata és felelőssége ebben viszont azzal nem értek egyet, hogy ez kizárólag a szakmai stáb felelőssége.
Ahogy mondtam, lehet kezelni bizonyos szintig, levenni a terhet stb. és a jó taktika és döntések is fontosak, de nem tudom mennyire kell símogatni a kis lelküket, hogy az üres kapuba be tudja gurítani a labdát.
Voltak meccsek, amit rossz taktika ellenére is megnyerhettünk volna, vagy meccsek ahol elvileg a foci is atom volt...a helyzetek mégis kimaradtak. Illetve, ezek a problémák a szezon elején is jelen voltak amikor elvileg még nem volt rossz sorozatunk, szóval ezeknek - főleg az új - jűtékosoknak nem kellett volna önbizalomhiányosnak lenniük ami miatt rossz döntéseket hoznak.

De amúgy megint... nem erre gól rúgós dologra akartam kihegyezni a témát. Csak a Szabi által felhozott Colwill topic és a rá érkezett válasz szúrt szemet. Ott az volt kijelentés, hogy Colwill azért nem tényező a fejpárbajoknál, mert rossz utasításokat kap az edzőtől. Ebből megérkeztünk oda...hogy igazából minden baj forrása, hogy Poch nem motivál, meg stáb nem kezeli a lelki sérüléseiket megfelelően...

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#516 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Flatley: nem az edző dolga megtanítani őket focizni, de pl a stáb dolga lenne az, hogy ebből a helyzetből kihúzza őket vagy inkább ne hagyja idáig süllyedni. Egy rossz taktika simán tönkreteheti a morált és az önbizalmukat. Hisznek az edzőben aki szinte mindig rosszul meccsel...

Nem biztos, hogy lehet ebből a keretből topcsapatot csinálni, de abban biztos vagyok, hogy sokkal több van bennük.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#517 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

AwayRoller írta: 2024. március 4., hétfő 15:56 Amiket írtál flatley én azért tudom be az edzőnek-stábnak, mert ezek a játékosok mások kezei alatt épkézláb focisták voltak. A problémát abban látom, hogy ezek a fiatalok nem hiszik el magukról, hogy ők jók. Persze ebben benne van az az ördögi körös dolog is, amit írsz, de egyszerűen amióta a Chelseanél vannak, szerintem soha nem hallották azt, hogy ti győztesek vagytok és bárkit képesek vagytok bedarálni.

A "régi" Chelsea-ben fejben bennük volt, hogy bárkivel fel vehetik a versenyt és 3 gólos hátrányból is vissza jöhetnek akár, ezért a megfelelő edző alatt ezt nem egyszer meg is tették. Amikor meg nem ment a szekér, akkor be lehetett tudni egy rossz napnak/időszaknak és volt ahova visszatérni.

Most egy pillanatig nem látni rajtuk, hogy lenne egy standard, amihez képest tudnak felül vagy alul teljesíteni, egyszerűen kimennek a pályára és vagy összejönnek a dolgok vagy nem. A következő meccs meg ismét ezzel a bizonytalansággal kezdődik. Innen van a görcsösség és az egyéni hibák azokban a zónákban, ahol igazán számít(védelem és támadó szekció). Egyszerűen nem csak mi szurkolók nem látjuk, hogy milyen kéne a játékunk legyen alaphangon, hanem a játékosok sem, bár ami még rosszabb, hogy szerintem Poch sem... ezért játszunk a Champo csapatok ellen is full reaktív focit.
Ezzel én is egyetértek. Nem mondtam, hogy Poch-nak nincs benne semmi fellőssége...csak azt nem fogadom el, hogy ez kizárólag az ő sara.
A játékos, a csapat teljesítménye elindult egy bizonyos lejtőn ami demoralizálta őket, az önbizalmukat. Ez kihatással volt, van a játékukra, mégrosszabbul teljesítenek, görcsösebben játszanak. Természetesen, az edzőnek, stábnak van szerepe abban, hogy ezt a játékos mennyire bírja kezelni, stb. de nem hiszem, hogy ez elsősorban és kizárólag az ő felelőssége.
Ugye, azt is meg lehet nézni, hogy maga a szituáció mi miatt alakult ki elsősorban.
Kihagyott helyzetek mi miatt kezdődtek? Azért mert Poch már az első meccsen sem motiválta Jackson-t megfelelően? Ezért vezette a labdát a kapusba, vagy rúgta mellé? Vagy azért mert lámpalázas volt, esetleg tapasztalatlan később pedig a kritikát nehezen bírta feldolgozni, nyomás, stb.
Vannak meccsek ahol full dominálunk, úgy játszunk, mint akik vért ittak, sorra jönnek a helyzetek...csak mégis sikerül még a kihagyhatatlant is kihagyni. Ott akkor, mi a magyarázat? Valami motiválta őket, hogy úgy játszanak, ahogy...de a helyzet ott is kimarad.
Ezért mondom, hogy ördögi kör. Eleve, maga az önbizalomhiány már hozva volt a korábbi szezonokból, hisz egy ideje gyengén teljesít a csapat. Illetve a klub körül kialakult helyzet sem segített abban, hogy ne legyen mindenki negatív reflektorfényben. Továbbá, valószínűleg Poch negatív döntései is hozzásjárultak a rossz formához, vesztett meccsekhez, még rosszab hangultahoz. Lehetséges, hogy a mentalitása is olyan fékezett habzású...de a játékosoknak is tudniuk kell ezt jobban kezelni maguktól is. Kihagyták ők a legnagyobb helyzeteket akkor is amikor 90-10 volt a labdabirtoklás, meg amikor nem voltak még botrányos eredmények meg káosz a klub körül.

Régi Chelsea-ben nem a 22 éves Palmer-től vártuk a váratlant, vagy a 23-24 éves Jackson-tól a döntő gólt. Hanem egy erősen 30-as Ballack, 30-on túli Makelele, prime Drogba, Terry-Carvalho rohangált a pályán.Lampard 26 volt Mourinho első idényében. Teljesen más minőségű és mennyiségű tapasztalattal rendelkeztek ezek a játékosok, mint a mostaniak.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4790
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#518 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Amiket írtál flatley én azért tudom be az edzőnek-stábnak, mert ezek a játékosok mások kezei alatt épkézláb focisták voltak. A problémát abban látom, hogy ezek a fiatalok nem hiszik el magukról, hogy ők jók. Persze ebben benne van az az ördögi körös dolog is, amit írsz, de egyszerűen amióta a Chelseanél vannak, szerintem soha nem hallották azt, hogy ti győztesek vagytok és bárkit képesek vagytok bedarálni.

A "régi" Chelsea-ben fejben bennük volt, hogy bárkivel fel vehetik a versenyt és 3 gólos hátrányból is vissza jöhetnek akár, ezért a megfelelő edző alatt ezt nem egyszer meg is tették. Amikor meg nem ment a szekér, akkor be lehetett tudni egy rossz napnak/időszaknak és volt ahova visszatérni.

Most egy pillanatig nem látni rajtuk, hogy lenne egy standard, amihez képest tudnak felül vagy alul teljesíteni, egyszerűen kimennek a pályára és vagy összejönnek a dolgok vagy nem. A következő meccs meg ismét ezzel a bizonytalansággal kezdődik. Innen van a görcsösség és az egyéni hibák azokban a zónákban, ahol igazán számít(védelem és támadó szekció). Egyszerűen nem csak mi szurkolók nem látjuk, hogy milyen kéne a játékunk legyen alaphangon, hanem a játékosok sem, bár ami még rosszabb, hogy szerintem Poch sem... ezért játszunk a Champo csapatok ellen is full reaktív focit.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#519 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Bubi írta: 2024. március 4., hétfő 7:12 Figyelem már jó ideje az új játékosoknál mint Jackson vagy Mudryk ahogy fokozatosan leépülnek. Az első meccseik parádésak voltak aztán nem jöttek az eredmények, nőtt a nyomás rajtuk és elkezdték kihagyni a helyzeteiket, végül már egy egyszerű labdavezetést is el tudnak izgulni. Ezt sok játékosnál végignéztem. Az, hogy ennyi játékosunk teljesít mélyen a valódi tudásuk alatt az szerintem egyértelműen a stáb hibája.
Ugyanmár Bubi. Te is tudod, hogy ez nem ilyen egyszerű. Nem arról van szó, hogy Poch, vagy valaki a stábjából nem gondozza a kis lelküket megfelelően. Biztosan van sport pszichológus aki rendszeresen beszélget velük, stb. Nem is arra van ezeknek szüksége, hogy hogy valaki azt üvöltse a rájuk, hogy ugorj magasabbra, vagy rúgd be b*meg...ezeket utasítás nélkül is tudják.
A szar forma, leépülés az az eredmények hiányának köszönhető. Egyszerűen, a Chelsea-ben jobban szem előtt vannak, mint egy Brentford-ban, Villa Real-ban, Shaktar-ban, vagy Brighton-ban. Az, ha a csapat 10 vereséget gyüjt nagyobb visszhangot kelt, mint alsóházi csapatoknál, persze most mi is azok vagyunk. Így a média jobban kikezdi őket, a szurkoló panaszkodik, ez megviseli őket.
Egy jobb beszélgetés segíthet ezt feldolgozni, valamilyen szinten elfogadni de biztosan nem tünteti el teljesen, ezen csaka jó eredmények segítenek, ha jönnek a sikerek és a játékos önbizalomtól duzzad.
Ördögi kör ez...mert persze a rossz eredmények jöhetnek részben a rossz edzői döntések miatt is. Viszont pár mecs Poch szar taktikája, cseréi ellenére is nyerhetőek lettek volna, ha PL Jackson passzol vagy beveri amikor kell.

Amúgy azt mondani, hogy Mudryk szárnyalt, az első meccsei parádésak voltak, vagy éppen Jackson jóbban teljesített erős túlzás. Az ukrán az első meccsén volt csak feltünő...azóta a béka segge alatt a teljesítménye, egy-két kivételt leszámítva. Jackson meg az előszezont leszámítva az első meccstől kezdve be volt oltva gól ellen és hozta a gyatrábbnűl gyatrább döntéseket gólhelyzetben.

Amúgy az eredeti téma Colwil teljesítménye a fejpárbajoknál volt. Arra reagáltam, miszerint az egyértelműen az edző hibája...hisz ő nem ad neki megfelelő utasłtást, hogy ne fejeljék le...
Erősen elsodródtunk már ettől a kijelentéstől a nagy érvelésben.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#520 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Figyelem már jó ideje az új játékosoknál mint Jackson vagy Mudryk ahogy fokozatosan leépülnek. Az első meccseik parádésak voltak aztán nem jöttek az eredmények, nőtt a nyomás rajtuk és elkezdték kihagyni a helyzeteiket, végül már egy egyszerű labdavezetést is el tudnak izgulni. Ezt sok játékosnál végignéztem. Az, hogy ennyi játékosunk teljesít mélyen a valódi tudásuk alatt az szerintem egyértelműen a stáb hibája.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Válasz küldése