Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#3121 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Barkley beköszön vajon? :D
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6849
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#3122 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Podcastekből max a premier leaket érdemes hallgatni itthon. Ott a spíleres arcok vannak akik tényleg 0-24 focival foglalkoznak. Nyilván most Chelseasként szar ezeket hallgatni, mert szarok vagyunk, de nagyjából ugyanazt mondják el rólunk amiket mi is tudunk.

frankieboy08
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010. május 13., csütörtök 14:23
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#3123 Hozzászólás Szerző: frankieboy08 »

broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 14:01
Ugye írásban nehéz árnyalni, ezért a mondatokból sokféle értelmezést ki lehet nyerni. :| A hozzászólásom magja/lényege az volt, hogy összességében én azt érzékelem, hogy a klub rossz irányba megy, mert egy identitásvesztésben/válságban szenved évek óta. Nem Costa vagy Ballack viselkedése hiányzik, hanem az a karakter/mentalitás, amit ők képviseltek. Ami manapság mondjuk meg van a Real középpályáján vagy a Citynél De Bruynéban, Haalandban, Rodriban. Ez nem hentes vaddisznókat jelent, hanem olyan karaktereket, akik 1-1-nél a West Ham ellen beverik a tizit. Persze, ez csak egy eset, de igenis ezek a momentumok kellenek ahhoz, hogy az a megfoghatatlan, leírhatatlan győztes-mentalitás megragadhatóvá váljon.

Az Arsenal példájában félig igazad van. Én csak annyit mondtam, hogy régen a szememben az Arsenal volt annak a példája, hogy hogyan lehet egy csapat a végletekig (néha szerethető) örök lúzer. Amit akkor éreztem náluk, azt most szerepcserében érzem magunkban. Ez egy full szubjektív érzés/ aspektus.

És végül igen, szeretek nagyzolni és szívatni embereket, de a jó értelemben: munkahelyen, baráti társaságban. Nem más fórumokra járkálok trollkodni, csak a focis közegemben éjjel nappal szívjuk egymás vérét kölcsönösen és a fent leírt identitásvesztés meg Boelhy ámokfutása miatt évek óta rám jár a rúd. A podcasteket meg nem szívom én mellre, csak egyszerűen érvéként használom fel azok véleményét, akiknek az a munkájuk, hogy a focit elemezzék. Ha finomat akarok főzni, egy teljes állású szakács videóját fogom megnézni, mert ért hozzá. Ugyanígy van ez a sport esetében is. Ez nem szolgai követést jelent, és a véleményük visszaböfögését, hanem egy kibővített tudásspektrumot.

Szerintem kongatni kell már a vészharangot, mert nagyon rossz irányba megyünk, de örülök, ha te hiszel ebben a projektben őszintén (remélem neked lesz igazad.)
Persze, hogy "identitásvesztésben/válságban" vagyunk, mert a drága brit kormány úgy kihúzta a szőnyeget a lábunk alól, hogy onnan időbe telik mire felállunk. A City arabosodása nem ment át ekkora változáson angol csapat és nekik is évekbe tellett mire elkezdték hozni az eredményeket. Sőt igazából lehet még az is rossz példa, mert ők önállóan döntöttek a változásról és fel tudtak rá készülni, nekünk sajnos ez a luxus nem adatott meg.

Habár nem követtem túl közelről az Arsenalt az Emery meg Arteta időszakban, szerintem ők akkor szimplán szarok voltak egy gyenge/gyengébb kerettel és nem olyan idényeik voltak mint itt a tavalyi. Ezt már sokszor felhoztam, de most újra megteszem, én mióta focit nézek egyszerűen nem emlékszem még egy annyira szerencsétlen szezonra, mint a mi tavalyi szereplésünk. Soha nem látott sérüléshullám söpört végig az egész kereten, ami hála az égnek még most is tart és még ennek ellenére is rengeteg olyan meccs volt, ahol simán mi voltunk a jobb csapat, de nem tudtuk elhozni a pontokat, ez eddig szintén folytatódik idén is. A keretünk egyértelműen sokra hivatott és már jelenlegi állapotában is sima top 4 kéne hogy legyen (itt lehet nem egyetérteni), de a sérülések és gyenge helyzetkihasználás teljesen megnyomorit minket. Szegény embert még az ág is...

A focis szagértőkhez meg csak annyit, hogy jobb csinnyán bánni velük. Azok, akik állitólag egy egész bajnoksághoz (netán többhöz is) nagyon értenek már büdösek nekem, mert szimplán nem tudsz egyszerre annyi csapatot követni. Nekem egy PL szakértő ne pofázzon a Chelsea-ről, mert én csak ezt a csapatot követem, neki elvileg 20-at kell, szóval valószinűleg én többet tudok a csapatról, mint ő. A mesterszakács nyilván jobban főz, mint valaki aki csak zsirosdeszkát kenni jár a konyhába, de ha pizzát szeretnék enni, akkor inkább megyek egy pizzériába, mint Gordon Ramsay-hez.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#3124 Hozzászólás Szerző: broduer »

frankieboy08 írta: 2023. augusztus 21., hétfő 13:32
broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 12:44
Én nem a mostani két meccsről írtam, hanem egy tendenciáról, ami már valamikor Lampard első regnálása és az elbukott Fa kupa döntők idején kezdődött. Ezzel lehet egyetérteni vagy sem, de pont arra gondoltam, amit írtál (lásd. vastagon szedett rész). Boelhyék működése csak a jéghegy csúcsa. Szerintem ennek a csapatnak volt egy kialakult arculata 2004-től kezdődően, ami a sajátja volt és ami a sikereket hozta (kemény játékosok, vezérek, győztes mentalitás, sokszor durva és "bunker" foci, de trófeák és sikerek minden mennyiségben). Egy ideje már én ezt egyáltalán nem látom bennünk. Lampard idején mi voltunk a szerethető, fiatalos csapat, aki rendre a végén elbukik. A Tuchel-féle BL menetelés volt az üde színfolt, egyébként azóta csak elbukott kupadöntők, változó, sokszor szép (inkább nem), de sikertelen játék és fiatalított csapatok számolatlan elpuskázott meccse és helyzete jellemzi a csapatot. Azt látom magunkban jelenleg, amit régen az Arsenalban láttam a sok sérültjével, Wenger fiataljaival és az örök lúzerséggel és amin olyan jókat röhögtem anno.

Ez persze egy jelenlegi állapot és vélemény, nem mondom hogy ez nem változhat és muszáj haladni a korral és a rendszerekkel. Jó, hogy Boelhyék újítanának, más klubstruktúrát hoznának be, de ezt lehetett volna úgy is csinálni, mint mondjuk az Arsenal Artétával. Jól átgondoltan, lassú lépésekben, apró változtatásokkal. De ehelyett elefánt jött a porcelánboltba, mindenkit kirúgott mindent átalakított, a világ pénzét költötte el, lehetne sorolni: tényleg olyan mintha egy Fifa menedzser módban lennénk.

A podscastes dologhoz és az okoskodókhoz: Nem a mostani meccsekre gondoltam ott sem, hanem a folyamatokra. És igen, vannak olyan emberek, akik az itteni fórumozóknál sokkal jobban benne vannak a futballban, mert ezzel kelnek és fekszenek, ez a teljes állásuk. Lehet, hogy ha mindegyikük (finoman fogalmazva) kételyekkel fogadja Boelhy tevékenységét, akkor azon érdemes lehet elgondolkodni. Boelhy a 0-ra rakott a rulett asztalon. Beválhat 1-2, 3-4 vagy 5-6 is ebből a sok fiatalból, ezt majd az idő eldönti. De bukni is lehet, méghozzá óriásit ezzel a konstrukcióval és klubvezetési modellel.
Én itt ellentmondások tömkelegét látom, ami sokkal borúsabb összképet fest a jelenlegi helyzetről, mint ami szerintem inkább igaz. Az nyilvánvaló, hogy már nincsenek olyan vadállataink, mint Drogba, Essien, Ballack, etc., de én ebben nem látok akkora problémát. Változott a foci az elmúlt 15-20 évben és már nem nagyon vannak ilyen emberek. A legsikeresebb csapatok sem ilyenek, sőt ha vaddisznó csapatra gondolok, sokkal inkább jut eszembe egy Burnley vagy egy Fulham, mintsem egy trófeákat halmozó klub.

Az Arsenalnak 1(!!!) jó szezonja volt Wenger után, ez pedig a tavalyi, ami ugyan csak az én véleményem, de szerintem egy piszok nagy fluke volt és nyilván most már erősebbek, de még mindig nem reális bajnokesélyesek. Ha egy jó szezon négy év döglődés után elég ahhoz, hogy az egekig magasztaljuk a csapatot meg az Arteta-rendszert, akkor én azt kérném, hogy még ne hasonlitgassuk magunkat hozzájuk egy rossz szezon után. Továbbá az Arsenal sosem igazolt igazán tehetséges fiatalokat nagy pénzért, szóval itt sem látom a hasonlóságokat.

És végül podcastokat hallgatni meg más véleményeket olvasgatni oké, de nem kell nagyon mellre szivni. Nyilván, ha olyan vagy aki amikor mi nyertünk BL-t meg PL-t a rivális szurkolók orra alá dörgölted meg nagyzoltál, akkor most el kell viselned, hogy röhögnek rajtunk, mert nem állt még össze a rendszer, de ha akkor sem foglalkoztál mások véleményével, akkor szerintem most se tedd. Én szinte mindennap fenn vagyok Twitteren, de focihoz kapcsolódó dolgokat nem nagyon olvasok, mert az úgy nevezett Football Twitter-nél toxikusabb, dilettánsabb és haszontalanabb közeget még életemben nem láttam, de ez csak amolyan mentál-higéniás protipp :D
Ugye írásban nehéz árnyalni, ezért a mondatokból sokféle értelmezést ki lehet nyerni. :| A hozzászólásom magja/lényege az volt, hogy összességében én azt érzékelem, hogy a klub rossz irányba megy, mert egy identitásvesztésben/válságban szenved évek óta. Nem Costa vagy Ballack viselkedése hiányzik, hanem az a karakter/mentalitás, amit ők képviseltek. Ami manapság mondjuk meg van a Real középpályáján vagy a Citynél De Bruynéban, Haalandban, Rodriban. Ez nem hentes vaddisznókat jelent, hanem olyan karaktereket, akik 1-1-nél a West Ham ellen beverik a tizit. Persze, ez csak egy eset, de igenis ezek a momentumok kellenek ahhoz, hogy az a megfoghatatlan, leírhatatlan győztes-mentalitás megragadhatóvá váljon.

Az Arsenal példájában félig igazad van. Én csak annyit mondtam, hogy régen a szememben az Arsenal volt annak a példája, hogy hogyan lehet egy csapat a végletekig (néha szerethető) örök lúzer. Amit akkor éreztem náluk, azt most szerepcserében érzem magunkban. Ez egy full szubjektív érzés/ aspektus.

És végül igen, szeretek nagyzolni és szívatni embereket, de a jó értelemben: munkahelyen, baráti társaságban. Nem más fórumokra járkálok trollkodni, csak a focis közegemben éjjel nappal szívjuk egymás vérét kölcsönösen és a fent leírt identitásvesztés meg Boelhy ámokfutása miatt évek óta rám jár a rúd. A podcasteket meg nem szívom én mellre, csak egyszerűen érvéként használom fel azok véleményét, akiknek az a munkájuk, hogy a focit elemezzék. Ha finomat akarok főzni, egy teljes állású szakács videóját fogom megnézni, mert ért hozzá. Ugyanígy van ez a sport esetében is. Ez nem szolgai követést jelent, és a véleményük visszaböfögését, hanem egy kibővített tudásspektrumot.

Szerintem kongatni kell már a vészharangot, mert nagyon rossz irányba megyünk, de örülök, ha te hiszel ebben a projektben őszintén (remélem neked lesz igazad.)

frankieboy08
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010. május 13., csütörtök 14:23
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#3125 Hozzászólás Szerző: frankieboy08 »

broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 12:44
Én nem a mostani két meccsről írtam, hanem egy tendenciáról, ami már valamikor Lampard első regnálása és az elbukott Fa kupa döntők idején kezdődött. Ezzel lehet egyetérteni vagy sem, de pont arra gondoltam, amit írtál (lásd. vastagon szedett rész). Boelhyék működése csak a jéghegy csúcsa. Szerintem ennek a csapatnak volt egy kialakult arculata 2004-től kezdődően, ami a sajátja volt és ami a sikereket hozta (kemény játékosok, vezérek, győztes mentalitás, sokszor durva és "bunker" foci, de trófeák és sikerek minden mennyiségben). Egy ideje már én ezt egyáltalán nem látom bennünk. Lampard idején mi voltunk a szerethető, fiatalos csapat, aki rendre a végén elbukik. A Tuchel-féle BL menetelés volt az üde színfolt, egyébként azóta csak elbukott kupadöntők, változó, sokszor szép (inkább nem), de sikertelen játék és fiatalított csapatok számolatlan elpuskázott meccse és helyzete jellemzi a csapatot. Azt látom magunkban jelenleg, amit régen az Arsenalban láttam a sok sérültjével, Wenger fiataljaival és az örök lúzerséggel és amin olyan jókat röhögtem anno.

Ez persze egy jelenlegi állapot és vélemény, nem mondom hogy ez nem változhat és muszáj haladni a korral és a rendszerekkel. Jó, hogy Boelhyék újítanának, más klubstruktúrát hoznának be, de ezt lehetett volna úgy is csinálni, mint mondjuk az Arsenal Artétával. Jól átgondoltan, lassú lépésekben, apró változtatásokkal. De ehelyett elefánt jött a porcelánboltba, mindenkit kirúgott mindent átalakított, a világ pénzét költötte el, lehetne sorolni: tényleg olyan mintha egy Fifa menedzser módban lennénk.

A podscastes dologhoz és az okoskodókhoz: Nem a mostani meccsekre gondoltam ott sem, hanem a folyamatokra. És igen, vannak olyan emberek, akik az itteni fórumozóknál sokkal jobban benne vannak a futballban, mert ezzel kelnek és fekszenek, ez a teljes állásuk. Lehet, hogy ha mindegyikük (finoman fogalmazva) kételyekkel fogadja Boelhy tevékenységét, akkor azon érdemes lehet elgondolkodni. Boelhy a 0-ra rakott a rulett asztalon. Beválhat 1-2, 3-4 vagy 5-6 is ebből a sok fiatalból, ezt majd az idő eldönti. De bukni is lehet, méghozzá óriásit ezzel a konstrukcióval és klubvezetési modellel.
Én itt ellentmondások tömkelegét látom, ami sokkal borúsabb összképet fest a jelenlegi helyzetről, mint ami szerintem inkább igaz. Az nyilvánvaló, hogy már nincsenek olyan vadállataink, mint Drogba, Essien, Ballack, etc., de én ebben nem látok akkora problémát. Változott a foci az elmúlt 15-20 évben és már nem nagyon vannak ilyen emberek. A legsikeresebb csapatok sem ilyenek, sőt ha vaddisznó csapatra gondolok, sokkal inkább jut eszembe egy Burnley vagy egy Fulham, mintsem egy trófeákat halmozó klub.

Az Arsenalnak 1(!!!) jó szezonja volt Wenger után, ez pedig a tavalyi, ami ugyan csak az én véleményem, de szerintem egy piszok nagy fluke volt és nyilván most már erősebbek, de még mindig nem reális bajnokesélyesek. Ha egy jó szezon négy év döglődés után elég ahhoz, hogy az egekig magasztaljuk a csapatot meg az Arteta-rendszert, akkor én azt kérném, hogy még ne hasonlitgassuk magunkat hozzájuk egy rossz szezon után. Továbbá az Arsenal sosem igazolt igazán tehetséges fiatalokat nagy pénzért, szóval itt sem látom a hasonlóságokat.

És végül podcastokat hallgatni meg más véleményeket olvasgatni oké, de nem kell nagyon mellre szivni. Nyilván, ha olyan vagy aki amikor mi nyertünk BL-t meg PL-t a rivális szurkolók orra alá dörgölted meg nagyzoltál, akkor most el kell viselned, hogy röhögnek rajtunk, mert nem állt még össze a rendszer, de ha akkor sem foglalkoztál mások véleményével, akkor szerintem most se tedd. Én szinte mindennap fenn vagyok Twitteren, de focihoz kapcsolódó dolgokat nem nagyon olvasok, mert az úgy nevezett Football Twitter-nél toxikusabb, dilettánsabb és haszontalanabb közeget még életemben nem láttam, de ez csak amolyan mentál-higéniás protipp :D

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#3126 Hozzászólás Szerző: broduer »

edeskeves írta: 2023. augusztus 21., hétfő 12:13
broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:26
almos írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:10
Szerintem is ez volt a legnagyobb gond. Egy kicsit tapasztaltabb csapattal behúztuk volna már az első félidőben ezt a meccset.
Teljesen kiveszett a csapatból a győztes mentalitás, ami 20 évig a sajátja volt (Drogba Aréolával együtt lőtte volna be a labdát a tizinél). Mindenki utálta ezt a klubot, de nem azért elsősorban mert a világ pénzét elköltötte (mint most), hanem mert bennünk volt a győztes mentalitás. A Bridge egy bevehetetlen erőd volt. Sokszor volt a játék "antifoci", de a végén mi emeltük fel a serlegeket. Nevettünk az Arsenálon, akik örök lúzerek voltak, szépen játszottak, sok fiatallal, mindig tele voltak sérültekkel és a végén mindig alul maradtak.

Rengeteg külföldi és hazai focis podcastet hallgatok, és a pár hurráoptimista Boelhy-fant leszámítva, az egész futball világ egyszerre nevet rajtunk és undorodik tőlünk. Nagyon ajánlom, hogy Boelhy fiatalitása és financiális kiskapui ne üssenek vissza még jobban a klubra, mert jelen pillanatban is hatalmas szégyen már Chelsea szurkolónak lenni.
En nem erzem szegyennek, hogy a Chelseanek szurkolok.
Masreszt a sok okoskodonak a podcastban feltunt, hogy ez volt a masodik meccsunk? Ilyen fiatal csapatnak tenyleg ido kell, hogy osszeerjenek es felvegyek a ritmust, de hosszutavon ennek a csapatnak nagyon nagy jovoje van szerintem.
Pont ezert kellene 2-3 tapasztalt jatekos a csapatba akik huzzak a fiatalokat, mert jelenleg leginkabb ez hianyzik (na meg a serulesek elkerulese).

Egy pelda, Enzonal elokerul, hogy mennyibe kerult vagy erdekel valakit miutan igy teljesit? Ugyanez lesz Caicedonal is ha felepitik es hozza az elvarhatot. Jelenleg mindenki felkapja a fejet ezekre az osszegekre, ugyanez volt CR atigazolasara is, most meg elit jatekosok mennek utana akiknek meg boven lett volna jelenuk Europaban.

A gond csak ott lesz, ha ezek melle nem jonnek kupak minimum a kovetkezo szezontol. Szerintem a fejlodes lathato es tegnap is a kapott gol utan en egy percig se izgultam, hogy megforditjuk, amire ott is volt az esely es ha Enzo berugja a tizit akkor teljesen mas lett volna, mert a West Ham nem tudott volna igy visszaallni.

Szerintem eddig mindket meccsen mi voltunk a jobb csapat, de a tapasztalatlansag es egyeni hibak miatt nem tudtunk nyerni. De meg ha tegnap ki is kaptunk a tavalyi szezon utan inkabb igy, mint 0 kapuralovessel, meg ha a vege ugyanugy 0 pont is.

Jon most egy par gyenge csapat hazai palyan ahol fel lehet epiteni jatekosokat meg onbizalmat.
Én nem a mostani két meccsről írtam, hanem egy tendenciáról, ami már valamikor Lampard első regnálása és az elbukott Fa kupa döntők idején kezdődött. Ezzel lehet egyetérteni vagy sem, de pont arra gondoltam, amit írtál (lásd. vastagon szedett rész). Boelhyék működése csak a jéghegy csúcsa. Szerintem ennek a csapatnak volt egy kialakult arculata 2004-től kezdődően, ami a sajátja volt és ami a sikereket hozta (kemény játékosok, vezérek, győztes mentalitás, sokszor durva és "bunker" foci, de trófeák és sikerek minden mennyiségben). Egy ideje már én ezt egyáltalán nem látom bennünk. Lampard idején mi voltunk a szerethető, fiatalos csapat, aki rendre a végén elbukik. A Tuchel-féle BL menetelés volt az üde színfolt, egyébként azóta csak elbukott kupadöntők, változó, sokszor szép (inkább nem), de sikertelen játék és fiatalított csapatok számolatlan elpuskázott meccse és helyzete jellemzi a csapatot. Azt látom magunkban jelenleg, amit régen az Arsenalban láttam a sok sérültjével, Wenger fiataljaival és az örök lúzerséggel és amin olyan jókat röhögtem anno.

Ez persze egy jelenlegi állapot és vélemény, nem mondom hogy ez nem változhat és muszáj haladni a korral és a rendszerekkel. Jó, hogy Boelhyék újítanának, más klubstruktúrát hoznának be, de ezt lehetett volna úgy is csinálni, mint mondjuk az Arsenal Artétával. Jól átgondoltan, lassú lépésekben, apró változtatásokkal. De ehelyett elefánt jött a porcelánboltba, mindenkit kirúgott mindent átalakított, a világ pénzét költötte el, lehetne sorolni: tényleg olyan mintha egy Fifa menedzser módban lennénk.

A podscastes dologhoz és az okoskodókhoz: Nem a mostani meccsekre gondoltam ott sem, hanem a folyamatokra. És igen, vannak olyan emberek, akik az itteni fórumozóknál sokkal jobban benne vannak a futballban, mert ezzel kelnek és fekszenek, ez a teljes állásuk. Lehet, hogy ha mindegyikük (finoman fogalmazva) kételyekkel fogadja Boelhy tevékenységét, akkor azon érdemes lehet elgondolkodni. Boelhy a 0-ra rakott a rulett asztalon. Beválhat 1-2, 3-4 vagy 5-6 is ebből a sok fiatalból, ezt majd az idő eldönti. De bukni is lehet, méghozzá óriásit ezzel a konstrukcióval és klubvezetési modellel.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6849
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#3127 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Pityee írta: 2023. augusztus 21., hétfő 12:05
broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:26
almos írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:10
Szerintem is ez volt a legnagyobb gond. Egy kicsit tapasztaltabb csapattal behúztuk volna már az első félidőben ezt a meccset.
Teljesen kiveszett a csapatból a győztes mentalitás, ami 20 évig a sajátja volt (Drogba Aréolával együtt lőtte volna be a labdát a tizinél). Mindenki utálta ezt a klubot, de nem azért elsősorban mert a világ pénzét elköltötte (mint most), hanem mert bennünk volt a győztes mentalitás. A Bridge egy bevehetetlen erőd volt. Sokszor volt a játék "antifoci", de a végén mi emeltük fel a serlegeket. Nevettünk az Arsenálon, akik örök lúzerek voltak, szépen játszottak, sok fiatallal, mindig tele voltak sérültekkel és a végén mindig alul maradtak.

Rengeteg külföldi és hazai focis podcastet hallgatok, és a pár hurráoptimista Boelhy-fant leszámítva, az egész futball világ egyszerre nevet rajtunk és undorodik tőlünk. Nagyon ajánlom, hogy Boelhy fiatalitása és financiális kiskapui ne üssenek vissza még jobban a klubra, mert jelen pillanatban is hatalmas szégyen már Chelsea szurkolónak lenni.
Abszolút egyetértek. Az utolsó tőrdöfés pedig az lesz, amikor a pool 30 éves japán középpályása akit most igazoltak, jobb teljesítményt fog nyújtani mint a Caicedo - Lavia duó. Pedig kecske jókat röhögött a poolon, hogy őt sikerült csak leigazolniuk. Nehogy a végén ők röhögjenek rajtunk, hogy a nagy 160 milliós középpályás igazolásainkkal harcolhatunk a bentmaradásért.
Akkor abbahagyom a foci nézést, ha a selejtezett japán jobban be fog válni :D

edeskeves
Hozzászólások: 3113
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#3128 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:26
almos írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:10
vigh92 írta: 2023. augusztus 21., hétfő 10:24 Az egyik legnagyobb probléma, hogy nincs elég tapasztalt játékos a keretben. Itt üt ki, ha 19-22 éves kölykök szaladgálnak a pályán. Ezt egy Top csapatnál sem lehet látni...
Guardiola vagy Klopp is úgy játszat 1-2 fiatalt, hogy a csapat 80%-a idősebb, tapasztaltabb.
Szerintem is ez volt a legnagyobb gond. Egy kicsit tapasztaltabb csapattal behúztuk volna már az első félidőben ezt a meccset.
Teljesen kiveszett a csapatból a győztes mentalitás, ami 20 évig a sajátja volt (Drogba Aréolával együtt lőtte volna be a labdát a tizinél). Mindenki utálta ezt a klubot, de nem azért elsősorban mert a világ pénzét elköltötte (mint most), hanem mert bennünk volt a győztes mentalitás. A Bridge egy bevehetetlen erőd volt. Sokszor volt a játék "antifoci", de a végén mi emeltük fel a serlegeket. Nevettünk az Arsenálon, akik örök lúzerek voltak, szépen játszottak, sok fiatallal, mindig tele voltak sérültekkel és a végén mindig alul maradtak.

Rengeteg külföldi és hazai focis podcastet hallgatok, és a pár hurráoptimista Boelhy-fant leszámítva, az egész futball világ egyszerre nevet rajtunk és undorodik tőlünk. Nagyon ajánlom, hogy Boelhy fiatalitása és financiális kiskapui ne üssenek vissza még jobban a klubra, mert jelen pillanatban is hatalmas szégyen már Chelsea szurkolónak lenni.
En nem erzem szegyennek, hogy a Chelseanek szurkolok.
Masreszt a sok okoskodonak a podcastban feltunt, hogy ez volt a masodik meccsunk? Ilyen fiatal csapatnak tenyleg ido kell, hogy osszeerjenek es felvegyek a ritmust, de hosszutavon ennek a csapatnak nagyon nagy jovoje van szerintem.
Pont ezert kellene 2-3 tapasztalt jatekos a csapatba akik huzzak a fiatalokat, mert jelenleg leginkabb ez hianyzik (na meg a serulesek elkerulese).

Egy pelda, Enzonal elokerul, hogy mennyibe kerult vagy erdekel valakit miutan igy teljesit? Ugyanez lesz Caicedonal is ha felepitik es hozza az elvarhatot. Jelenleg mindenki felkapja a fejet ezekre az osszegekre, ugyanez volt CR atigazolasara is, most meg elit jatekosok mennek utana akiknek meg boven lett volna jelenuk Europaban.

A gond csak ott lesz, ha ezek melle nem jonnek kupak minimum a kovetkezo szezontol. Szerintem a fejlodes lathato es tegnap is a kapott gol utan en egy percig se izgultam, hogy megforditjuk, amire ott is volt az esely es ha Enzo berugja a tizit akkor teljesen mas lett volna, mert a West Ham nem tudott volna igy visszaallni.

Szerintem eddig mindket meccsen mi voltunk a jobb csapat, de a tapasztalatlansag es egyeni hibak miatt nem tudtunk nyerni. De meg ha tegnap ki is kaptunk a tavalyi szezon utan inkabb igy, mint 0 kapuralovessel, meg ha a vege ugyanugy 0 pont is.

Jon most egy par gyenge csapat hazai palyan ahol fel lehet epiteni jatekosokat meg onbizalmat.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#3129 Hozzászólás Szerző: Pityee »

broduer írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:26
almos írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:10
vigh92 írta: 2023. augusztus 21., hétfő 10:24 Az egyik legnagyobb probléma, hogy nincs elég tapasztalt játékos a keretben. Itt üt ki, ha 19-22 éves kölykök szaladgálnak a pályán. Ezt egy Top csapatnál sem lehet látni...
Guardiola vagy Klopp is úgy játszat 1-2 fiatalt, hogy a csapat 80%-a idősebb, tapasztaltabb.
Szerintem is ez volt a legnagyobb gond. Egy kicsit tapasztaltabb csapattal behúztuk volna már az első félidőben ezt a meccset.
Teljesen kiveszett a csapatból a győztes mentalitás, ami 20 évig a sajátja volt (Drogba Aréolával együtt lőtte volna be a labdát a tizinél). Mindenki utálta ezt a klubot, de nem azért elsősorban mert a világ pénzét elköltötte (mint most), hanem mert bennünk volt a győztes mentalitás. A Bridge egy bevehetetlen erőd volt. Sokszor volt a játék "antifoci", de a végén mi emeltük fel a serlegeket. Nevettünk az Arsenálon, akik örök lúzerek voltak, szépen játszottak, sok fiatallal, mindig tele voltak sérültekkel és a végén mindig alul maradtak.

Rengeteg külföldi és hazai focis podcastet hallgatok, és a pár hurráoptimista Boelhy-fant leszámítva, az egész futball világ egyszerre nevet rajtunk és undorodik tőlünk. Nagyon ajánlom, hogy Boelhy fiatalitása és financiális kiskapui ne üssenek vissza még jobban a klubra, mert jelen pillanatban is hatalmas szégyen már Chelsea szurkolónak lenni.
Abszolút egyetértek. Az utolsó tőrdöfés pedig az lesz, amikor a pool 30 éves japán középpályása akit most igazoltak, jobb teljesítményt fog nyújtani mint a Caicedo - Lavia duó. Pedig kecske jókat röhögött a poolon, hogy őt sikerült csak leigazolniuk. Nehogy a végén ők röhögjenek rajtunk, hogy a nagy 160 milliós középpályás igazolásainkkal harcolhatunk a bentmaradásért.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#3130 Hozzászólás Szerző: broduer »

almos írta: 2023. augusztus 21., hétfő 11:10
vigh92 írta: 2023. augusztus 21., hétfő 10:24 Az egyik legnagyobb probléma, hogy nincs elég tapasztalt játékos a keretben. Itt üt ki, ha 19-22 éves kölykök szaladgálnak a pályán. Ezt egy Top csapatnál sem lehet látni...
Guardiola vagy Klopp is úgy játszat 1-2 fiatalt, hogy a csapat 80%-a idősebb, tapasztaltabb.
Szerintem is ez volt a legnagyobb gond. Egy kicsit tapasztaltabb csapattal behúztuk volna már az első félidőben ezt a meccset.
Teljesen kiveszett a csapatból a győztes mentalitás, ami 20 évig a sajátja volt (Drogba Aréolával együtt lőtte volna be a labdát a tizinél). Mindenki utálta ezt a klubot, de nem azért elsősorban mert a világ pénzét elköltötte (mint most), hanem mert bennünk volt a győztes mentalitás. A Bridge egy bevehetetlen erőd volt. Sokszor volt a játék "antifoci", de a végén mi emeltük fel a serlegeket. Nevettünk az Arsenálon, akik örök lúzerek voltak, szépen játszottak, sok fiatallal, mindig tele voltak sérültekkel és a végén mindig alul maradtak.

Rengeteg külföldi és hazai focis podcastet hallgatok, és a pár hurráoptimista Boelhy-fant leszámítva, az egész futball világ egyszerre nevet rajtunk és undorodik tőlünk. Nagyon ajánlom, hogy Boelhy fiatalitása és financiális kiskapui ne üssenek vissza még jobban a klubra, mert jelen pillanatban is hatalmas szégyen már Chelsea szurkolónak lenni.

Avatar
almos
Tippverseny győztese 2014/15
Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 2529
Csatlakozott: 2009. január 16., péntek 19:32
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Szeged, néha Szerbia

Re: Aktuális meccsek

#3131 Hozzászólás Szerző: almos »

vigh92 írta: 2023. augusztus 21., hétfő 10:24 Az egyik legnagyobb probléma, hogy nincs elég tapasztalt játékos a keretben. Itt üt ki, ha 19-22 éves kölykök szaladgálnak a pályán. Ezt egy Top csapatnál sem lehet látni...
Guardiola vagy Klopp is úgy játszat 1-2 fiatalt, hogy a csapat 80%-a idősebb, tapasztaltabb.
Szerintem is ez volt a legnagyobb gond. Egy kicsit tapasztaltabb csapattal behúztuk volna már az első félidőben ezt a meccset.
LAMPARD#8

Avatar
vigh92
Hozzászólások: 717
Csatlakozott: 2009. február 8., vasárnap 13:24
Kedvenc játékos: lampard
Tartózkodási hely: Nagyszalonta

Re: Aktuális meccsek

#3132 Hozzászólás Szerző: vigh92 »

Az egyik legnagyobb probléma, hogy nincs elég tapasztalt játékos a keretben. Itt üt ki, ha 19-22 éves kölykök szaladgálnak a pályán. Ezt egy Top csapatnál sem lehet látni...
Guardiola vagy Klopp is úgy játszat 1-2 fiatalt, hogy a csapat 80%-a idősebb, tapasztaltabb.

Avatar
Beni17
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2009. április 17., péntek 22:07
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Makelele

Re: Aktuális meccsek

#3133 Hozzászólás Szerző: Beni17 »

Mondjuk azt sose gondoltam volna a tavalyi szezon után, hogy Sterling lesz a legnagyobb bizodalmunk erre szezonra :D . Ennek kicsit örülök, de ez inkább szomorú :D

Crap
Hozzászólások: 983
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Aktuális meccsek

#3134 Hozzászólás Szerző: Crap »

Nem akkora tragédia ez a vereség még. Potternél a meccseink nagyrésze teljes kilátástalanság volt, az első 10 meccsnél kapura lövésünk is alig volt (rekordot is döntöttünk)
Most lehet látni hogy azért lenne játék meg hogy fölé tudtunk nőni az ellenfélnek, de mentálisa kijött a tapasztalatlanság a második felesre + a sérülések (Burstowot kell beküldeni mint támadó)

Pochnak két kritikát tudok felhozni,
1. hogy a cserék akik bejönnek sohase tudnak lendíteni a csapaton, hanem éppen ellenkezőleg velük vissza esik a játék. A pre seasonban is dettó ugyanez volt és teljesen mindegy volt, hogy ki kezd az első felesben és ki a másodikban. A cserék beálltával azokon a meccseken is rendre mindig rosszabb lett a teljesítmény. (és tényleg teljesen mindegy volt, hogy Mudryk váltja-e éppen Chukyt vagy fordítva. Akik beálltak azokkal vissza esett a játék minde egyes meccsen)

2. Caicedo beállítsa se volt jó döntés. Kb. 30-40 napja nem edz a Brightonnal, egyetlen felkészülési meccset se játszott, nálunk pedig részt vett kb. 2 edzésen. Mondjuk én totál nem hiszek benne és szerintem az összes Brighonti termék flopp eddig és szerintem az is lesz (ott a rendszer az ami működik) ettől függetlenül egy ilyen kevés felkészüléssel és előszezonnal még nem kezdeném ki egyből őt. Bár az biztos, hogy ilyen rossz első meccse nagyon kevés embernek volt és hogy pl. Lewis Hall egy ilyen 20 perc után örökre száműzve lett volna.

Az emberelőny után a WHU a széleket valamilyen szinten szabadon hagyta és teljesen betörömült a 16-ba. A széleken a beadáshoz szükséges helyet így igazából Sterling / Nody / Mudryk is megcsinálta magának + a beadások amik kellenek egy helyzethez. Bent viszont hiányzott a sok játékos aki levan sérülve. Broja - Nkunku - Chuky magassága, ereje , tapasztalata kellet volna oda, nem pedig Burstow az U19-es csapatból.

Disasi viszont brutál gyengének tűnik eddig és neki nem lehet ilyen mentségeket felhozni maximum annyi, hogy még nincs összeszokva a védelemmel. Viszont a hibái abszolút egyéniek voltak. Hiába egy benga állat, én tőle elvárom hogy ne pattonjon már le 10/10-ben Antonioról. Az első gólnál neki kellet volna Gallaghert elzavarnia és fejelnie. Üresen volt ember nélkül... mi volt a terv. 2. gólnál is röhögve ellőtte a lába között Antonio, arról nem is beszélve hogy még kezelgethette ott a labdát... Liverpool ellen is a leggyengébb védőnk volt szvsz és rengeteg hibával játszott. Ez eddig borzasztó gyenge.

Sanchez ellentétben szeirntem nem olyan rossz. Pool ellen sok dolga nem volt, bár végén a Pool szögletét ahogy lehúzta 3 pool játékos közül az valami egészen üdítő volt és rohadt nagy mentés.
Most 2 góltól mentette meg a csapatot így is. Elején Bowen elől, mikor elütötte illetve a végén Caicedo hibájából védett egy óriásít. Paqueta se tudta ellőni mellette a ziccerét és rohadt jól zárta a szöget. (ez viszont ugy nem számított mert les volt)
Antonio lövése védhető lett volna (bár rohadt erős lövés, védő takarásából, a hosszúra... nehéz volt de védhető) ettől függetlenül, szerintem semmive se rosszabb eddig mint Kepa és nem vele van a hiba.

Cappy
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2013. június 13., csütörtök 22:20

Re: Aktuális meccsek

#3135 Hozzászólás Szerző: Cappy »

Szerintem hatalmas tragedia nem tortent, jokor jott a pofon. Nagyon fiatal a csapat, osszeszokatlan, es meg az alap kezdo 11 sincs meg egyenlore. Chilwell tamadokent jatszatasa nagy luxus. Ra es a tapasztalatara szukseg lenne a vedelemeben. Remelhetoleg most, hogy Madueke is mar fitt, Chilwell visszakerul a helyere.

Sindu
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2008. május 31., szombat 13:37
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#3136 Hozzászólás Szerző: Sindu »

Borzasztó volt látni a mait, különösen a Pool elleni biztató teljesítmény után. Én már ott is éreztem, hogy a védelem instabil. De ez nem csoda,
1. nincsenek összeszokva a srácok
2. fiatalok, erős a bizonyítási kényszer
3. még kaptak a nyakukba is egy új kapust.

De. Szenved a pool és a united is egyelőre, ahogy a csirkék is megsínylik majd Kane hiányát. Egyelőre senki nem tűnik jónak. Az szarziban is hajmeresztő dolgokat csinált az egyik védő, Saliba. A cityt nyilván viszi majd a tapasztalat meg Haaland. De ennyi alapján nem gondolom, h kardunkba kéne dőlni. És igen, a WHU kellemetlen és sokat szívatott minket.

Ja, és Poch out? 2 meccs után, komolyan? :D
És kit hoznátok ide, aki megmentené a szezont? A mai nap az egyéni hibákról szólt. Disasi elindított egy lavinát, és vele együtt buktak a többiek is.

Idővel talán a bizonyítási kényszerből fakadó görcsösség eltűnik. Talán a Luton ellen törik meg a jég. Valószínű, hogy javulni fogunk, ahogy összeszoknak a srácok. Még úgy is nagyon inkonzisztens teljesítményre számítok, rutintalanságból származó buta hibákra és vereségekre, de számítok rá, hogy néha viszont nagyot fognak játszani. Eddig nem láttuk, milyen, amikor előnyben játszanak a srácok. Meg fog történni, és oldani fogja a görcsösséget.

Lesz hideg is, meleg is, de olyan letargikus játék, mint ami Potternél volt, nem hiszem. Majd ha október környékén is nagyon szarok leszünk, akkor lehet majd aggódni, de addig nyugalom.

fst200
Hozzászólások: 904
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#3137 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Izland írta: 2023. augusztus 20., vasárnap 19:44 Összegezve:

Igazolunk egy 100+ milliós Enzo-t, aki gólt még 11esből sem tudott rúgni, és gólpasszokat sem nagyon ad fél év alatt.
Igazolunk egy 100+milliós Mudrykot (opciókkal együtt), akinél már nem számolom, hogy hányszor lőtt lyukat, ja és gólt sem tud lőni.
Igazolunk egy 100+miliós Caidedot, aki nélkül 4-1-re nyert a Brighton, és aki miatt az első meccsen 11est kaptunk, és örülhetünk, hogy csak ennyi van a számláján.
- Pár éve leigazoltuk Kepát 80millióért, majd jófejségből elengedtük kölcsönbe, és igazoltunk egy olyan kapus 25millióért, aki a Brightonban csak cserekapus tudott lenni.

- James ismét sérült,
- Chili még nem az, de nálunk azon a poszton játszik, ahol a Cityben Grealish, a Spursban Son, a Liverpoolban Diaz
- 1 csatárunk van, nincsenek támadó középpályásaink, de legalább van annyi középhátvédünk, mint másik 3 top10es csapatnak
- Az eszetlen igazolásaink miatt mi vagyunk Anglia talán leggyűltöltebb csapata, pedig onnan indultunk, hogy minket csúfoltak már előzőleg is Dinamonak, de legalább akkor még értelmesebben igazoltunk.


Kihagytam valamit? :lol:

Realitás a 8-11. hely. Aki ezt nem tudja elfogadni, nagy pofonba fog a szezon közben beleszaladni.
megnézni az utóbbi 10 év top 100+ igazolásait ,nem nagyon lehet találni olyan nevet aki bevállt volna, vagy beváltotta azokat a reményeket ami miatt leigazolták , reméljük ők rácáfolnak erre...

Amazing24
Hozzászólások: 2489
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Aktuális meccsek

#3138 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Szerintem lassan mindenki rajon majd, hogy itt a problema forrasa nem a jatekosok, edzok, hanem bolyhosek.

3 ablak alatt elkoltottek1 milliard eurot, a szakembereket elzavartak, a "selejt"-nek kikialt jatekosoktol megszabadultak, megis ennyire nulla Chelsea-t meg nem lattunk ebben az evszazadban. Remelem mindenki rajon szep lassan, hogy amig ez a bohoc egylet vezeti a klubot sehol sem leszunk. Abra kevesebbet koltott, nem igazolt 100 milliokert, ennek ellennere minden evben kupat nyertunk.

Undorodom, nem a klubtol, hanem attol, hogy a 2 eve BL gyoztes csapatombol rom lett, es amikor mar azt hisszuk nincs ettol lejjebb, ra kell eszmelnunk, hogy megis csak van.

Ulhet itt a vilag top10 edzoje is egyidoben, akkor sem lesznek eredmenyek, mert bolyhos Fifat jatszik 0 ertelemmel...

boehley OUT!

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#3139 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Bandi írta: 2023. augusztus 20., vasárnap 21:23
emsanya írta: 2023. augusztus 20., vasárnap 21:16 Nem járunk nyerni a westham ellen idegenbe, be is jött a szokásos "jobbak vagyunk de szopunk", bunker-elöre baszások és golok/pontrugás.

Sajna megeszik még reggelire az ilyen csapatok a mieinket, összeszokottak, évek ota ugyanazok játszanak. A nálunk leselejtezett emberekkel (Emerson, Zouma) is simán tudnak nyerni.

Ha az ilyen meccseket türelemmel tul tudjuk élni (és itt hetek, honapokrol is lehet szo) akkor lehet ebböl még valami. Ha nem és ez a valoszinübb, akkor ha pénteken a Luton ellen se lesz győzelem, biztos lesznek már hangok a váltásra.
Deja vu-m van, nem írtad le ugyanezt a hozzászólást Potter alatt :D
De lehet, kb voltak ugyanilyen meccseink vele is.

Annyi változott benne, amit a végén írtam, hogy ha nem lesznek pontok, a nyomás el fog nyomni megint mindent és benne van a korai edzőváltás.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3438
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#3140 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Vicces hogy 2 meccs utan mar elkuldenetek pochot, ugy hogy en vagyok annak a partjan leginkabb, hogy eloszor az edzot kell kibaszni.
De azert ez meg nekem is gyors. :D

Fel evet mindenkepp adni kell a dolognak, ha ez ev vegen nem lesz nemi javulas akkor kilehet baszni nyugodtan, de en azt mondom a kutyauto szar csapatokat utni fogjuk, a kozepcsapatok megizzasztanak mint a west ham, a nagycsapatok meg felejtosek, csak ha szar napot fognak ki esetleg.

Turelem skacok, west ham geci csapat, most jonnek a konnyu meccsek nyerni kell ezeken!
Luton
Wimbledon
Forest
Bmouth

Ezeket csapni kell!!!

Válasz küldése