Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9357
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#16581 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Felesleges minden hibája után lepörgetnünk ezt a vitát, ahogy felesleges minden jó meccse után ráhúzni hogy klasszis. Ismerjük már egymás véleményét. Amikor leigazoltuk, az első pár meccse hasonlóan tesze-tosza volt (talán nem ennyire), aztán gyorsan belerázódott és a legjobb védőnk lett. Majd szezon felénél térjünk erre vissza, addig hagy kapjon időt, bizalmat.

Az az "öngól" egy vicc volt, láttam ahogy mérgesen nézte az ünneplő csávót a gól után, akkora mák volt hogy hihetetlen. Én hiszek benne, emlékszem arra, hogy mit rakott le az asztalra. Van aki szerint csak sok volt körülötte a "vak", de több mint 20 éve nézem a chelsea meccseit, köztük minden meccsét a történelem egyik legstabilabb védősorának, a ferreira, carvalho, terry, cole sornak így tudom mi számít átlagon felülinek és el tudok vonatkoztatni, tudom külön mérlegelni egy adott játékos teljesítményét függetlenül a társakétól. Az amit ő abban a rövid időszakban nyújtott az zseniális volt, kár hogy beárnyékolja az, hogy a társai mind gyengén teljesítettek.

Egyelőre én is látom, hogy remeg a lába, ideges. Nem biztos, hogy ismét fel tud nőni arra a szintre. Ha sikerül is, ő nem lesz az a védő aki sok kicsi, gyors passzal kijátsza a támadóknak a labdát, cserébe a világ egyik legmegbízhatóbb védője válhat belőle.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1701
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#16582 Hozzászólás Szerző: broduer »

Pityee írta:Ajánlom mindenki aki szidja Zoumát az öngólja miatt, hogy lesse meg Koulibaly mai öngólját a Juve ellen, konkrétan a napoli döntetlenjébe került. Bárkivel előfordul, bármekkora védő is legyen.
Nem az öngól a fő baj. Bárkivel előfordul. Inkább az hogy technikailag képzetlen, eddig a szezonban egy kétlábon járó bakicsomag és hogy 9 gólt kaptunk 4 meccsen, ami részben neki is köszönhető. Tudom hogy sokan itt látnak benne potenciált, amire az Evertonos szereplésével rá is szolgált, de eddig Chelsea mezben akkor is vállalhatatlan. Tomori fényévekkel jobban néz ki. A lényeg, hogy szerintem jó helyen a Soton, max az Everton védelmében lenne. Ez a saját véleményem, de cáfoljon rám (eddig nem igen sikerült.)

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6773
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#16583 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Ajánlom mindenki aki szidja Zoumát az öngólja miatt, hogy lesse meg Koulibaly mai öngólját a Juve ellen, konkrétan a napoli döntetlenjébe került. Bárkivel előfordul, bármekkora védő is legyen.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6773
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#16584 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Nahát így elcseszni egy megnyert meccset. Nem láttam a meccset, csak telón követtem az eredményt, de az első félidő után már elkönyveltem sima győzelemnek, erre a végén nézem hogy döntetlen lett, wtf. Milyen csapatot akarunk megverni, ha egy újoncot nem tudunk két gólos előnyről hazai pályán. Attól tartok, hogy nagyon fognak fájni az ilyen könnyen eldobált pontok, olyan csapat ellen, aki valszeg a kiesés ellen fog küzdeni, istenem... Gyere Rüdi vissza, mert botrány ez a védelem.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#16585 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Igazabol mind a ket kapott gol Azpie, Zoumanak kellett volna a hibat helyre hozni, hat de nem tudta. Felek, hogy onmaganak a parodiaja lesz iden a csavo, szerintem Reece siman kiszoritja. Gilmour behozatalat nem nagyon ertettem, szerintem nem most kellett volna bedobni, plane nem lehozni Kovacicot, aki ma is nagyot jatszott. En a horvatrol nem voltam tul jo velemennyel a tavalyi szezon utan, de talan ez kellett neki, hogy megvegyuk.

Tammy nagy tanar volt, nem hiszem, hogy lesz gond. A nagy csapatok ellen is varom majd tole a golokat. Imadnam, ha megoldana a csatar problemakat. Rudiger hihetetlenul kell vissza, negy meccsen kilenc kapott gol nevetseges..Viszont meggyozodesem, hogyha a masodik felido elejen nincs az a kapott gol, siman lehozzuk a meccset.

Megyunk majd a valogatott szunet utan a Wolverhamptonhoz, aztan az otthoni BL-meccs utan pedig szinten fogadjuk a Poolt. Nem kizart, hogy hat fordulot kovetoen is ot pontunk lesz..Tul kell veszelni azt az idoszakot, varhatoan erkeznek majd vissza a serultek es sokkal jobb lesz.
Ohh Chelsea we love you..

Mesti
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010. szeptember 15., szerda 21:29
Kedvenc játékos: Drogba
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Aktuális meccsek

#16586 Hozzászólás Szerző: Mesti »

A mai meccs alapján nálam Tomori > Zouma.
Zouma eddig nálam semelyik meccsen sem volt meggyőző, Tomori érettebben/higgadtabban játszott.
Chris nem kezdetését nem nagyon értettem amúgy, sztem a jelenleg elérhető védők közül a legjobb.

Gilmour csere tök m1, nem azon ment el a mecccs.

Ami engem inkább aggaszt, azaz, hogy van/volt 1 stílusunk az eddigi meccseken, ami a letámadás, gyors kontrák stb.
Ebből kb. semmit nem láttunk ma, az első félidőben kicsikét.
Remélem nem úgy alakul a csapat sorsa, mint tavaly, hogy x ideig megy a "stílus" faszán, aztán 1-2-re el is tűnik.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#16587 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

-a védelmünk átjáróház, nem véletlenül erőltették a jobb szélen a létszámfölényt, elfutásokat, beadásokat, Azpit simán átjátszották. Fáj ezt kimondani, de kevés ő már ehhez a focihoz, imádom, de mind támadásban, mind védekezésben gyenge pont. Tavaly kevesen gondoltuk vona, de Emerson minden mutatóban előzi. Remélem Reece James felnő a feladathoz, Lamps-t ismerve a lehetőséget meg fogja kapni.

-Rüdiger és Kanté hiánya sajnos minimum 2 bekapott gól meccsenként, a védelemnek nincs vezére, a középpálya pedig még úgy is átjáróház volt, hogy a két középső ember emberfelettii melózott ma is.

-sajnos a döntetlen elhomályosítja Abraham teljesítményét, pedig két klasszis csatár gólt lőtt ma is (jókor a jó helyen, kíméletlenül kihasználta a védelem hibáit). Ha így folytatja, a csatárkérdés végére talán hosszú évekre pont kerülhet.

-Gilmour beállítása hatalmas hiba volt szerintem, akármennyire is imádom, ha a fiatalok szerephez jutnak, 2-1-es állásnál, egy fizikálisan erős csapat ellen behozni egy 18 éves srácot, szerintem szarvas hiba volt.

-Abraham mellett Jorginho-t emelném ki, hihetetlen, mennyit javult tavaly óta a játéka. Tökéletesen helyezkedik, irányítja a társakat, és a védekező munkája is kiemelendő. Ahogy a meccs elején Tomori-t bátorította, na arra mondják, hogy captain material. Kövezzetek meg, de Azpi kikerülésével én Jorginho-nak adnám a karszalagot.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Bazsi
Hozzászólások: 382
Csatlakozott: 2011. december 10., szombat 20:22
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccsek

#16588 Hozzászólás Szerző: Bazsi »

Azpi es Zouma ket hatalmas nagy lyuk az amugy sem tul acelos vedelemben. A francianak sajnos meg a padon sem lenne helye idealis esetben. Nagyon kell Rudiger + James is megmutathatja majd mit tud, bizom benne hogy kijatssza azpit a kezdobol. Tomori meg meglepoen magabiztos volt.

Amugy nem vagyunk annyira rosszak foleg hogy sok kulcsjatekosunk serult , csak a vedelem katasztrofalisan szar, akarmelyik csapattol kepesek vagyunk minimum 2 golt benyelni. Remelem Lampard pedig tenyleg megkapja a beigert minimum 2 evet es nem basszak ki ido elott.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#16589 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Bubi írta:
kazomester írta:
Bubi: Kanté még mindig bajlódik a sérüléssel.
Rásérült a sérülésére, vagy mi a szar?

Hál istennek a Manu is csetlik-botlik, ráadásul holnap az Arsenal - Sp*rs meccsen is botlik majd az egyik vagy mindkét rivális.

Olenak nemsokára meszeltek.
Sztem nem konkrétan rásérült, de nem jött helyre teljesen és gondolom ha játszik, akkor nem is fog. Így muszáj teljesen kipihennie. Ole egy semmi edző.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9357
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#16590 Hozzászólás Szerző: Bubi »

kazomester írta:
Bubi: Kanté még mindig bajlódik a sérüléssel.
Rásérült a sérülésére, vagy mi a szar?

Hál istennek a Manu is csetlik-botlik, ráadásul holnap az Arsenal - Sp*rs meccsen is botlik majd az egyik vagy mindkét rivális.

Olenak nemsokára meszeltek.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Aktuális meccsek

#16591 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Bubi írta:Hát ez szép volt... Megint leűltünk a második félidőre. Az a baj azzal amikor sokat dolgozol, elfáradsz és leülsz, hogy nehéz utána felállni, fáj mindened.

Nem volt benne a játékukba a gól, gondolom ezért jött Gilmour. Zouma mozgásán még látszik, hogy nem mozog otthonosan, nem elég magabiztos, innen tudom, hogy ennél jóval több van benne, csak kell egy kis idő neki az akklimatizálódáshoz. Azpi borzasztó, rossz így látni.

Összességében én az egészet kanté "nyakába" varrnám. Egyszerűen kell egy jó szűrő a kezdőbe. Kanté besegít mind a két szélső bekknek és ami a legfontosabb, hogy ezt hatékonyan teszi. Nélküle gatya az egész.

Amúgy miért nem játszik?

Azpi helyén James, Kovacic helyén Kanté, Barkley helyén RLC, mellettük Mount vagy Jorginho, elől pedig beszáll Odoi és egész más lesz a játék képe.
Jobban várom a sérültek felépülését mint a fizetést de egy ilyen csapatot otthon verni kellene. Előnyből hullajtjuk a pontokat hazai pályán... végén ezek sajnos sokat fognak számítani.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#16592 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Dante írta:
kazomester írta:Hát ez az év ilyen lesz, Rudi és James stabilizalhatja majd a védelmet vmennyire, de a nagyok ellen még az is kevés lesz.
Kanté is nagyon sokat számít, de alapvetően Lamps tudná enyhíteni. Azpi-t nem engedném fel, nem ér vissza, lehet el is fárad és tök fölösleges, nincs haszna támadásban. Ha három ember lenne állandóan hátul már sokat javulna a védekezés, nem lenne szabad a két szél, a védelem mögé belőtt labdák ordító gyengesége a csapatnak és leginkább Azpi szenved miattuk, na meg a belső védők, akik ketten vannak 3-4-5 emberre. Most is Zouma lesz kikiáltva fő bűnösnek, amikor az ő hibájáig már el se kellett volna jutnia a támadásnak.


José-t nem kell felhívni, egy állandó stábtag kell aki korrigálja az fejnehéz taktikát.
Persze, még mindig messze vagyunk az igazi kezdőnktől. Azpi remek úton halad, hogy Iva 2 legyen, egyszerűen sok ez a hiba most már tőle. Ahhoz, hogy reálisan a top 4ért harcoljunk, a kötelezőket hozni kellene, de az is baromi nehéz lesz. Részemről nincs baj ezzel, így indultam neki az idénynek, ha felépül mindenki kialakul a valódi kezdő és egészen máshogy is festhet majd a játék képe. Addigra már nagy lesz a hátrány de nem baj, egy erős 2. félév remek alapot adhat majd a következő évek Chelsea-jének kialakulásában.

Bubi: Kanté még mindig bajlódik a sérüléssel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kazomester 2019. augusztus 31., szombat 19:08-kor.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9357
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#16593 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Hát ez szép volt... Megint leűltünk a második félidőre. Az a baj azzal amikor sokat dolgozol, elfáradsz és leülsz, hogy nehéz utána felállni, fáj mindened.

Nem volt benne a játékukba a gól, gondolom ezért jött Gilmour. Zouma mozgásán még látszik, hogy nem mozog otthonosan, nem elég magabiztos, innen tudom, hogy ennél jóval több van benne, csak kell egy kis idő neki az akklimatizálódáshoz. Azpi borzasztó, rossz így látni.

Összességében én az egészet kanté "nyakába" varrnám. Egyszerűen kell egy jó szűrő a kezdőbe. Kanté besegít mind a két szélső bekknek és ami a legfontosabb, hogy ezt hatékonyan teszi. Nélküle gatya az egész.

Amúgy miért nem játszik?

Azpi helyén James, Kovacic helyén Kanté, Barkley helyén RLC, mellettük Mount vagy Jorginho, elől pedig beszáll Odoi és egész más lesz a játék képe.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Crap
Hozzászólások: 994
Csatlakozott: 2013. január 5., szombat 17:41

Re: Aktuális meccsek

#16594 Hozzászólás Szerző: Crap »

Ezt most úgy érzem inkább Lamps meccselte el. Egy full fizikális csapat ellen lehozni Barkleyt majd 2-1-nél, mikor már vissza állt a csapat behozni egy 60 kg-s / 170 cm-es 18 éves gyereket hát... Első még magyarázható, bár szerintem most bőven cserélhető lett volna Mount is. (Puli azért nem mert konkrétan többet szerelt mint azpi a jobb oldalt)
Ez még nem menti fel se Zoumat se Azpit. Nagyon támogattam előbbit de borzasztó gyengén játszik még mindig. Igenis ma ki kellet volna rugnia a labdát legalább az egyik gólnál. Az Evertonnal lévő határozottságának a nyomát se látom, de még a fejeseknél se.
Kova továbbra is egy brusztolos jó csere játékos szint semmi extra, viszont Jorge abszolút kezdő szint szerencsére csak hát mellé egy védekező állat jól jönne még. Örülök, hogy sikerült szintet lépnie.
Abraham nagy király volt. Nagyon egyedül maradt ma többször is elől és kevés helyzetből sikerült be brusztolnia két gólt. Costa volt ilyenre képes utoljára.

Williant hagyjuk is. Bats üresbe fut erre 4 emberrel a nyakán kifut a szélre. Első megmozdulasa egy fél szar passz amiért Abrahamat baszogatja hogy miért nem vette át. El veszi Emerson elől a labdát majd el adja stb. Egy katasztrófa. Nagyon hiányzik Pedro és CHO már csak cserék miatt is és utána remélem végleg el takarodik a brazil.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#16595 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Willian alapjáraton egy hulladék, de az biztos hogy ez az ember csereként használhatatlan. Nincs értékelhetö megoldása. Ő biztos nem fog megszakadni hogy ujra kezdö legyen.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6277
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#16596 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Szegény Azpi lassan tényleg Iva szellemét idézi, nagyon rossz nézni, mennyire megeteti minden jöttment játékos. Zouma is telített betli, nem akarom lehordani, de elég vicces, hogy valaki világklasszis material-t lát benne.

Remélhetőleg Rüdiger hamar formába lendül majd, én is kipróbálnám mellette Azpi-t, hátha az egy működőképesebb belső páros lenne, James-szel a szélen.

Pulisic nem mozog rosszul, de eddig eléggé színtelen-szagtalan, kevés egyéni villanása van, kapura se túl veszélyes, nem igazán tud kiemelkedni.

Abraham-en nagyon látszik, hogy mennyire szeretné hosszútávon megvetni a lábát, kevés játékost látok meghatódni az első hazai pályán elért gólja(i) után.

Gilmour behozatala nagyon meglepett, rutinos belső kp. híján lehet inkább Alonso-t kellett volna becserélni és Emerson-t egy sorral följebb tolni, ahogy a Norwich ellen is láttuk. Ez így utólag elég visszásan néz ki Lamps szempontjából.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#16597 Hozzászólás Szerző: Dante »

A fiatalok húzzák a csapatot, míg az idősebbek miatt neccesek a meccsek - legalábbis ezen és az előzőn. Azpi, Willian nagyon le vannak maradva, míg eddig csak Mount es Tammy lőtt gólt. Nem azon a cserén múlt, hanem hogy a 88. percben sem rendelte őket hátra.

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Aktuális meccsek

#16598 Hozzászólás Szerző: focimark »

Abraham, Emerson és talán Jorginho akik ma(is) jó teljesitményt nyujtottak. Pulisic egyelőre nem nagy szám, Mountnak ez nem volt olyan jó meccse, Barkley meg katasztrófa volt, szerencsére Lamps hamar le is kapta.
Azpiról meg szerintem nem kell véleményt mondanom, mindenki látja, hogy mit művel eddig az egész szezonban, nem ehhez szoktunk tőle.

Bandi
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Aktuális meccsek

#16599 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Szép dolog a fiatalok játszatása de ilyen kiélezett helyzetben nem biztos hogy a 18 éves Gilmour-t kellett volna behozni... Christensen is játszott már vkp-t, Alonso is lehozta volna azt a 10 percet ott. Nem feltétlenül ezen múlt, inkább Azpi-n és Zouma-n de azért nem kéne átesni a ló túloldalára, a szoros hajrákban inkább tapasztaltabb játékosokra kéne számítani...

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#16600 Hozzászólás Szerző: Dante »

kazomester írta:Hát ez az év ilyen lesz, Rudi és James stabilizalhatja majd a védelmet vmennyire, de a nagyok ellen még az is kevés lesz.
Kanté is nagyon sokat számít, de alapvetően Lamps tudná enyhíteni. Azpi-t nem engedném fel, nem ér vissza, lehet el is fárad és tök fölösleges, nincs haszna támadásban. Ha három ember lenne állandóan hátul már sokat javulna a védekezés, nem lenne szabad a két szél, a védelem mögé belőtt labdák ordító gyengesége a csapatnak és leginkább Azpi szenved miattuk, na meg a belső védők, akik ketten vannak 3-4-5 emberre. Most is Zouma lesz kikiáltva fő bűnösnek, amikor az ő hibájáig már el se kellett volna jutnia a támadásnak.


José-t nem kell felhívni, egy állandó stábtag kell aki korrigálja az fejnehéz taktikát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dante 2019. augusztus 31., szombat 18:17-kor.

Válasz küldése