Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Aktuális meccsek

#18561 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Dante írta:
Bubi írta:Fabregas jobban játsza ezt a posztot mint vártam, szvsz jobban mint Jorginho. Minden labdával támadást próbál szervezni.
Szerintem is meglepően jó Cesc, mocsok jól passzol ha van ideje. Talán a pihenés is jót tett neki, elég frissnek tűnik, kreatív. Viszont felesleges Jorginho-hoz hasonlítani, azt amit Sarri akár játszatni csak a brazilolasz tudja megszervezni, ma is látszik, hogy nem tudják ugyanazt a sok passzol focit játszani, mint amit Jorginho-hoz.
Kár, hogy Fabregas előtt nem játszik egy igazi csatár. Ezzel rá is térek Morata-ra, aki vérlázítóan gyenge teljesítményt hoz ma is. Nagy gond, hogy fizikálisan gyenge, de még nagyobb baj, hogy fejben ennél is gyengébb. Elvesztette a sebességet, nem tudja lekezelni a labdát, a passzai rendre a társ mögé mennek és az összes támadást belassítja.

Rajta kívül szerintem Barkley és Azpi lóg ki, Moses nem vészes, de sajnos nincs haszna támadásnál. Emerson teljesen okés, alig látszik a meccshiány, ahogy Kova teljesítménye is rendben van. Az első félidőben nekem Christensen játéka tetszett a legjobban, a két hibáját leszámítva - miközben írom majdnem rúgatott egy gólt Studge-dzsal - kifejezetten jó volt. Remélem nem jinxelem el és tartja a jó játékát, pont az összeszedettségét akartam méltatni.

Caballero tart eddig meccsben minket - most már egyértelműen.
Sztem nem túl jó a poszton fabregas.... oké, vannak nagyon szép labdái. DE a registának az a dolga, hogy hátul összeszedje, GYORSAN szétossza, folyamatosan öresbe mozogjon, és azonnal döntsön. Na ezekben rohadt lassú...

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18562 Hozzászólás Szerző: Dante »

Bubi írta:Fabregas jobban játsza ezt a posztot mint vártam, szvsz jobban mint Jorginho. Minden labdával támadást próbál szervezni.
Szerintem is meglepően jó Cesc, mocsok jól passzol ha van ideje. Talán a pihenés is jót tett neki, elég frissnek tűnik, kreatív. Viszont felesleges Jorginho-hoz hasonlítani, azt amit Sarri akár játszatni csak a brazilolasz tudja megszervezni, ma is látszik, hogy nem tudják ugyanazt a sok passzol focit játszani, mint amit Jorginho-hoz.
Kár, hogy Fabregas előtt nem játszik egy igazi csatár. Ezzel rá is térek Morata-ra, aki vérlázítóan gyenge teljesítményt hoz ma is. Nagy gond, hogy fizikálisan gyenge, de még nagyobb baj, hogy fejben ennél is gyengébb. Elvesztette a sebességet, nem tudja lekezelni a labdát, a passzai rendre a társ mögé mennek és az összes támadást belassítja.

Rajta kívül szerintem Barkley és Azpi lóg ki, Moses nem vészes, de sajnos nincs haszna támadásnál. Emerson teljesen okés, alig látszik a meccshiány, ahogy Kova teljesítménye is rendben van. Az első félidőben nekem Christensen játéka tetszett a legjobban, a két hibáját leszámítva - miközben írom majdnem rúgatott egy gólt Studge-dzsal - kifejezetten jó volt. Remélem nem jinxelem el és tartja a jó játékát, pont az összeszedettségét akartam méltatni.

Caballero tart eddig meccsben minket - most már egyértelműen.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#18563 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Christensen egyre gyengébb:(
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#18564 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Fabregas jobban játsza ezt a posztot mint vártam, szvsz jobban mint Jorginho. Minden labdával támadást próbál szervezni.

A szélső védelmünk a félidő végére átjáróház lett, volt egy szitu amikor Morata spritelt vissza a bekk helyére, moses és Barkley sem voltak képben.
Emerson is elég gyenge vésekezésben, rendre lemarad Shaqiriről, viszont elől elég ügyes.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Aktuális meccsek

#18565 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Moses meglepően jó, legutóbb a West Ham-ben láttam jól játszani szélsőkènt.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3437
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#18566 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Fabregas ezt nemtudta volna pontosabban Morata elé tenni, persze hogy kihagyja. 2 perccel késöbb is.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18567 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Jorginho-t semmiképpen sem fogja kiszedni onnan Sarri, cech jól megfogalmazta, hogy miért. Azonban az olasz-braziltól ennél több kell (védekezésben a 60 kilóját megpróbálni jobban használni, támadásban a kockázatosabb és hosszú labdákat pontosan megjátszani), mert jelenleg szerintem effektíve annál kevesebbet ad hozzá a játékunkhoz, mint amennyit az új szerepkör Kanté kvalitásaiból elvesz.
6+8+5+4+1+1+2+1

cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Aktuális meccsek

#18568 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Dízel írta:Nem kanteval van a baj, hanem az hogy sarri rossz helyen jatszatja. Nyilatkozta is a kisember, hogy meg tesz mindent tole telhetot az uj poziciojaba, de meg szoknia kell. Egyebkent. Nekem tokre az jott le ebbol, hogy nem erti mi a faszer jatszik ott, mikor ev jatekosa dijat kapott a vkp szerepkoreert. Szvsz sarri alapbol ugy hozta el jorghomhot hogy oda igerte neki a pozit. Persze ettol meg nem ertem az a egeszet.

Sarrinak van egy filozófiája és taktikája. Ebben középpályán 3 ember van. 2 BTB és egy Regista. Botond!! a regista feladata hátul összeszedni a labdát, elmozogni, szétosztani rövid és középhosszú labdákkal, átforgatni a játékot és opciót nyújtani passzra a társaknak. nem a 30 gólpassz és az átlövések. Ide nem való Kanté. a BTB-t megtanulhatja, de Registának nem elég technikás és nem lát eléggé a pályán.

Klasszikus VKP ebbe a taktikába egyáltalán nem való, nem lenne átmenet a a védekező és a támadó szekció között. A BTB posztot viszont megtanulhatja, és szerintem simán meg is fogja. Viszonylag gyors, harcias, sokat fut, elég jól helyezkedik. nem lesz vele gond szerintem, jó lesz ő BTB-ként is

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#18569 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Félreértések elkerülése végett maximálisan elégedett vagyok eddi Sarri mester munkájával, tetszik, amerre tartunk, és, a nai meccset leszámítva az eredményességre sem lehet eddig panasz. DE! Már látom, hogy a Sarriball vesztese Kanté, a 4-3-3-ban Sarri támadó egy box-to-box szerepben játszatja amélységi irányító Jorginho előtt. Ezzel kihúzzza Kanté és a középpálya egyik méregfogát, ez kb olyan, mintha Hazard mától balhátvében tolná. Kanté támadásban használhatatlan, persze fejjátékban is, és szinte soha nem lő kapura. A posztján viszont korunk egyik legnagyobb zsenije. Szerintem meg lehetne próbákni, hogy hekyet cserélek Jorginho-val, akinél, az elmúlt meccseken, sajnosbiztonsági körömpasszos Kroos-szindrómát véltem felfedezni.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3437
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#18570 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Nem kanteval van a baj, hanem az hogy sarri rossz helyen jatszatja. Nyilatkozta is a kisember, hogy meg tesz mindent tole telhetot az uj poziciojaba, de meg szoknia kell. Egyebkent. Nekem tokre az jott le ebbol, hogy nem erti mi a faszer jatszik ott, mikor ev jatekosa dijat kapott a vkp szerepkoreert. Szvsz sarri alapbol ugy hozta el jorghomhot hogy oda igerte neki a pozit. Persze ettol meg nem ertem az a egeszet.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#18571 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Nem láttam a meccset sajnos, de az összefoglaló megtekintése után, azt kell hogy mondjam, mi is örülhetünk az x-nek. WHU-nak legalább akkora helyzeti voltak mint nekünk. Egyébként páran eléggé túlzásokba esnek egy-egy nem jól alakult meccs után. Nem várhatja azt senki, hogy minden meccset meg fogunk nyerni, egy WHU elleni idegenbeli derby minden top csapatnak húzós lesz és sajnos bőven benne van a döntetlen akár a vereség is. Az meg, hogy valakik a legjobban hajtó játékosunkat Kantét kezdik ki, meg hogy el kéne adni, nem illik ebbe a rendszerbe stb., nagyon túlzás. Kovacic-Jorginho-Kanté elég masszív középpálya a Sarriballhoz, nettó baromság betalálni azokat, akik a szívüket-lelküket odateszik a pályára, én nem itt látom a hibát. A nagy igazságot itt előttem írták le pár hsz-el lejjebb, "csatár nélkül nem lehet bajnokságot nyerni". Ehhez nem kell szerintem többet hozzátenni, ha januárban nem hozunk egy normális csatárt aki képes legalább 2-3 helyzetből 1 gólt rúgni, akkor nagyon nehéz lesz megcsípni a TOP4-et, ez van.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18572 Hozzászólás Szerző: Dante »

Mi az hogy nincs ember a Sarriballhoz? Gyakorlatilag majdnem az összes támadói statisztikában első a csapat, az Abra-éra alatt sosem játszottunk ilyen focit, ráadásul nagyon rövid idő alatt kellett felkészülniük a játékosoknak és az edzői stábnak is.

Sokkal több a pozitívum, mint a negatívum és ha kiegyensúlyozott a csapat, akkor nagyon szép eredményeket érhetnek el idén. A bajnoki elsőség sem lehetetlen, de legalább olyan emberfeletti teljesítményt igényel, mint Conte első szezonjában.
Az ilyen fiaskók pedig arra tökéletesek, hogy Sarri átgondolja az eddig is problémát jelentő szituációkat.

Egyébként ma nem Sarriballt játszottak a srácok, sokkal türelmetlenebbek voltak, mint szoktak. A pad pedig rövid lesz, kevés a három szélső. Remélem az hamar megoldódik, hogy a bajnokság/világ legjobb szűrője ne a gólszerzéssel foglalkozzon, végtelenül nagy pazarlás.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#18573 Hozzászólás Szerző: emsanya »

focimark írta:Kante hasznalhatatlan ebben a rendszerben, legalabbis, ha nem a posztjan jatszik. Hozza kerul a labda egybol fordul hatra es visszapasszolja, ha kell akkor a kapusnak, de elore a vilagert nem passzolna. Vedekezesben pedig nem tesz hozza annyit errol a posztrol, ami miatt erdemes ot a kezdoben tartani, meg ha faj is ezt ki mondani.
Sajnos ez így van. A világ legjobb labdaszerző vkp-ja jelenleg nálunk egy box to box kp és így kevés hasznát vesszük. Fájó hogy rá jönnek ki a helyzetek, ez nem az ő terepe.

Fásult volt ma a brigád, igazságos a döntetlen, volt a WHU-nak is nagy helyzete, nem is egy. Ma is látszott mik még a betegségek, Antonio helyzete elött elég volt egy rossz passz, aztán egy inditással átfutottak rajtunk és 2-2 elleni szitu lett, Kepa nagyott fogot. Yarmolenkonak is megköszönhetjük hogy nem fejelte be. Mind a 3 támadojuk gyors volt, ez a mi játékunk nagy veszélye sajna...

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Aktuális meccsek

#18574 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Szabi írta: Hazard-t pedig kár hibáztatni, mind az 50 meccset nem tudja megnyerni egy személyben a csapatnak.
én nem is hibáztatom, aki erről tehet az a vezetőség, hogy nekünk csak 1 olyan játékosunk van aki meccseket tud eldönteni.
igazolni kéne, de nálunk az nem játszik inkább edzőt cserélünk, de hiába jött ide Sarri és hozta a Sarriballt ember sajnos nincs hozzá.
kicsit bele kéne nyúlni abba a bizonyos zsebbe ha meg Abra ezt nem akarja vagy nem érdekli akkor adja el a klubot valaki olyannak aki beleteszi a pénzt, mert a mai fociban már csak úgy lehet érvényesülni ha veszel jobbnál jobb játékosokat és nem a kiégett sztárjaidtól várod a csodát.

Batshuayit is sok értelme volt kölcsönadni egy olyan Valenciának akiknek a belgán kívül van egy Gameiro meg egy Rodrigo a keretben, lehet itt már többet játszott volna.

Avatar
Moldván
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2009. július 22., szerda 15:20
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Aktuális meccsek

#18575 Hozzászólás Szerző: Moldván »

Apinho írta:
Dante írta:
Apinho írta:Amúgy Bats-al akkor mi van?
Mi az hogy mi van vele?
Nálunk van? Sérült?
Valencianal kolcsonben.

Avatar
Apinho
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. szeptember 17., szombat 12:21
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Aktuális meccsek

#18576 Hozzászólás Szerző: Apinho »

Dante írta:
Apinho írta:Amúgy Bats-al akkor mi van?
Mi az hogy mi van vele?
Nálunk van? Sérült?

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18577 Hozzászólás Szerző: Dante »

Apinho írta:Amúgy Bats-al akkor mi van?
Mi az hogy mi van vele?

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18578 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Nagy kár Rüdiger sérüléséért, egyrészt valóban a legjobb védőnk eddig a szezonban (a védekezés részét tekintve), másrészt vélhetően Fabregas jött volna harmadik csereként, talán tudott volna néhány olyan labdával operálni, amelyből veszély alakulhatott volna ki.

Jorginho nagyon gyenge volt ma, védekezésnél csak nyomozta a WH játékosait, támadásban pedig a kulcspassznak szánt indításainak a 80% pontatlan volt. Nekem ez egy 60 milliós játékostól egyelőre kevés.

Hazard-t pedig kár hibáztatni, mind az 50 meccset nem tudja megnyerni egy személyben a csapatnak.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4002
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Aktuális meccsek

#18579 Hozzászólás Szerző: focimark »

Kante hasznalhatatlan ebben a rendszerben, legalabbis, ha nem a posztjan jatszik. Hozza kerul a labda egybol fordul hatra es visszapasszolja, ha kell akkor a kapusnak, de elore a vilagert nem passzolna. Vedekezesben pedig nem tesz hozza annyit errol a posztrol, ami miatt erdemes ot a kezdoben tartani, meg ha faj is ezt ki mondani.

Avatar
Apinho
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. szeptember 17., szombat 12:21
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Aktuális meccsek

#18580 Hozzászólás Szerző: Apinho »

Ez ma simán nyerhető lett volna! A west ham abszolút nem volt vmi acélos, harcos ellenfél. Fogadjuk el országos iksz lett. Amúgy Bats-al akkor mi van?

Válasz küldése