Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4791
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#13981 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Chilwell kapcsán elhangzott, hogy hamar beilleszkedett és hogy felvette a ritmust... Elég visszafogottak vagytok :D a gyerek mintha 10 éve a Chelseaben játszana. Tegnap is figyeltem, mennyire intelligensen zárt vissza, lefedve a passz sávokat, nem fejetlenül kirontva a támadóra mint az "alternatívái". Már csak a pihentetésére kell valamit kitalálni, hogy egészséges maradjon és ne égessük ki.

A tegnapi meccsen érte pár jogos kritika Lampardot, én egyelőre a pozitívumokat nézem (a késői cserék engem is zavarnak). Nem kaptunk gólt! Ez az elmúlt év fényében egy jó építési alap. Valahogy ezt a védekezést kéne állandósítani és így hozzáadni a kreatív támadásokat + gólokat.

Úgy gondolom a gólok is jönnek majd, amint a támadóink megnyugodnak, hogy nem kell 4et betuszkolni, hogy valahogy megnyerjünk egy meccset. Jorg helyére Kova vagy Mount ha Lamps mindenképp játszatni akarja, m1 csak bal/jobb szélről kerüljön ki. Puli baloldalt és még formába kell lendüljön, addig igazán próbálkozhatunk CHOval is. A jobbon pedig Zijes fel kell vegye a tempót és hozza a kreatív énjét. Szerintem működni fog ez, remélem a MU ellen ismét stabilan védekezünk és nem váltunk vissza a fejetlen csirke üzemmódra.

Avatar
adrian1989
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2016. május 28., szombat 20:18
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Aktuális meccsek

#13982 Hozzászólás Szerző: adrian1989 »

Szerintem Lampard kipróbálhatna egy 4-4-2-t.
Valami ilyesmi felállással:
Mendy
James Silva Tomori Chilwell
Ziyech Kovacic Kante Pulisic
Havertz
Werner
Szerintem jelenleg ez lenne a legerősebb kezdőnk.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6268
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#13983 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Hawaii írta:
Szabi írta:Hazardhoz lett itt hasonlítva mind tehetségben, mind a csapatra gyakorolt (vélt) hatását tekintve, ugyebár mindketten 21 évesen igazoltak hozzánk, viszont Edenre emlékszünk, hogy 2 perc alatt felvette a PL ritmusát és bohócot csinált a védőkből - persze ez nem magától értetődő, hogy azonnal megy mindenkinek, én mégis ennél talán kicsit többre számítottam a némettől debütálás gyanánt.
Hazard egy kész csapatba igazolt, Havertz viszont egy formálódóba, ezért sem érdemes őket összehasonlítani. Nagyon nem mindegy, hogy a körülötte lévő játékosok között kialakult-e már némi összhang, vagy ezt most kell még felépíteni. Egyébként emlékeim szerint Hazardnak a bemutatkozó meccse jól sikerült, viszont neki is kellett egy jó félév, mire igazán felvette a ritmust. Mindenesetre egyértelműen több kell Havertz-től is, ugyanakkor nem fog mindenki egyből úgy beintegrálódni a csapatba, mint pl Chilwell vagy épp Werner.
Világos, írtam én is, hogy ebből a szempontból nehéz dolga van a németnek, hogy egy összeszokatlan maszlagba érkezett. Hazard berobbant, első két-három meccsén hihetetlen dolgokat művelt, utána valóban kicsit visszaesett, de még akkor is magas szinten játszott és kiemelkedett a mezőnyből a technikai képzettségével és a pengés megoldásaival. Na ez Havertznél egyelőre nincs meg, pedig ezt szerintem sokunk elvárná, hogy ha nem is jönnek a gólok, gólpasszok (a másodvonalas meccseket ne vegyük most ide, a PL-ben pedig a 13 gólunk mindegyikénél pályán volt és ebből 1 gól, 2 assziszt a mérlege - nem rossz, de ennyi lőtt gól mellett nem is kiemelkedő), de akkor legalább néhány fineszes megoldást lássunk már tőle.

Pulisic lehetne még egy jó példa, de valójában mégsem az. Ő úgy érkezett ide, hogy teljesen leépítették Dortmundban, parkolópályára tették, emiatt itt nagyon gyengén kezdett és év végére jött csak bele ugyebár. Havertz viszont úgy érkezett Londonba, hogy brutális számokat hozott a Bayer-ben, kiváló formában játszott, ebből viszont mi nem sokat tapasztaltunk eddig. Azt már sosem tudjuk meg, ha Pulisic is alapemberként érkezik, mennyi idő alatt lendült volna bele. Egy viszonyítási alapnak mindenesetre jó lett volna.

Chilwell és Werner a maga 23 és 24 évével azért jóval rutinosabb, mint Havertz, tőlük ha nem is instant elvárás volt ez a produktum, de mindenképp egy sejthető, kalkulálható dolog volt. Én bennük egészen biztos voltam, hogy rögtön felveszik a tempót és nem lesznek beilleszkedési gondjaik.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6469
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#13984 Hozzászólás Szerző: Dante »

Szabi írta:Havertz nekem eddig összességében nagy csalódás, nyilván még mindig piszok korai lehúzni róla a keresztvizet, de azért annyi idő és meccs már van a háta mögött nálunk, hogy egy első benyomást lehet alkotni róla. Valahogy én nem érzem azt a szikrát egyelőre a játékában, ami nálam megér 80 milliót, ügyes gyerek, vannak szép megoldásai, de ha nem tudnám, hogy ki ő (Európa egyik, ha nem a legtehetségesebb fiatalja), én megmondom őszintén, hogy korosztályában nem sorolnám a közvetlen elitbe. Minden jó megoldására, döntésére jut kettő rossz, fejben is még kicsit lassú, nekem annyira a labdás mozgása sem tetszik és a 16-oson kívülről sem jelent különösebb veszélyt. Hazardhoz lett itt hasonlítva mind tehetségben, mind a csapatra gyakorolt (vélt) hatását tekintve, ugyebár mindketten 21 évesen igazoltak hozzánk, viszont Edenre emlékszünk, hogy 2 perc alatt felvette a PL ritmusát és bohócot csinált a védőkből - persze ez nem magától értetődő, hogy azonnal megy mindenkinek, én mégis ennél talán kicsit többre számítottam a némettől debütálás gyanánt.

Nincs egyszerű dolga, mert nagy a kuszaság és a fejetlenség, sok az idegen elem, az edző se nagyon tudja, hogy mit akar, viszont van azért ismerős arc neki Werner vagy Rödiger személyében, szóval nincs teljesen magára utalva, vannak akik segítik a beilleszkedését. Többet várok tőle, bízom benne, hogy amint összeáll a kirakós - ha összeáll -, akkor kijön belőle is az a klasszis, akit mind várunk, de az eddig látottak alapján azért van némi aggályom azzal kapcsolatban, hogy nehogy flop legyen.
A számokat azért hozza, de ugyanaz jut eszembe róla, mint neked. A mozgása egy fáradt zsiráféra hasonlít, a támadásokat megakasztatja, túl sok a gyenge passz. Olyan benyomást kelt, mintha a saját súlyát alig bírná vonszolni. Ami a legjobban meglepett, hogy (mondjuk kis területen) mennyire lassú. Állítólag szélvész, de ebből semmit nem mutatott eddig. A helyezkedése viszont jó, egy tapasztalatlan Müller jut róla eszembe. (Ami annak tudatában, hogy Müller a korát meghazudtoló higgadtsággal és profizmussal hívta fel magára a figyelmet elég ambivalens "dicséret", hát még ha azt is hozzávesszük, hogy készség szinten nem a legélesebb játékos a jó öreg Thomas)

Én sem akarom leírni két hónap után, igazából nincs vele nagy baj, de ha arra gondolok, hogy az érte fizetett pénzből jöhetett volna hiányposztra is valaki, akkor kicsit zavar a lassú akklimatizálódás. Sajnos az elvárások nem kedveznek. Ráadásul minden támogatást megkap, rengeteg lehetőséget ad neki Lampard, közben lehet, hogy tévút ez a 4231 két azonos posztú támadó kp-val.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Aktuális meccsek

#13985 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Szabi írta:Hazardhoz lett itt hasonlítva mind tehetségben, mind a csapatra gyakorolt (vélt) hatását tekintve, ugyebár mindketten 21 évesen igazoltak hozzánk, viszont Edenre emlékszünk, hogy 2 perc alatt felvette a PL ritmusát és bohócot csinált a védőkből - persze ez nem magától értetődő, hogy azonnal megy mindenkinek, én mégis ennél talán kicsit többre számítottam a némettől debütálás gyanánt.
Hazard egy kész csapatba igazolt, Havertz viszont egy formálódóba, ezért sem érdemes őket összehasonlítani. Nagyon nem mindegy, hogy a körülötte lévő játékosok között kialakult-e már némi összhang, vagy ezt most kell még felépíteni. Egyébként emlékeim szerint Hazardnak a bemutatkozó meccse jól sikerült, viszont neki is kellett egy jó félév, mire igazán felvette a ritmust. Mindenesetre egyértelműen több kell Havertz-től is, ugyanakkor nem fog mindenki egyből úgy beintegrálódni a csapatba, mint pl Chilwell vagy épp Werner.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6268
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#13986 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Havertz nekem eddig összességében nagy csalódás, nyilván még mindig piszok korai lehúzni róla a keresztvizet, de azért annyi idő és meccs már van a háta mögött nálunk, hogy egy első benyomást lehet alkotni róla. Valahogy én nem érzem azt a szikrát egyelőre a játékában, ami nálam megér 80 milliót, ügyes gyerek, vannak szép megoldásai, de ha nem tudnám, hogy ki ő (Európa egyik, ha nem a legtehetségesebb fiatalja), én megmondom őszintén, hogy korosztályában nem sorolnám a közvetlen elitbe. Minden jó megoldására, döntésére jut kettő rossz, fejben is még kicsit lassú, nekem annyira a labdás mozgása sem tetszik és a 16-oson kívülről sem jelent különösebb veszélyt. Hazardhoz lett itt hasonlítva mind tehetségben, mind a csapatra gyakorolt (vélt) hatását tekintve, ugyebár mindketten 21 évesen igazoltak hozzánk, viszont Edenre emlékszünk, hogy 2 perc alatt felvette a PL ritmusát és bohócot csinált a védőkből - persze ez nem magától értetődő, hogy azonnal megy mindenkinek, én mégis ennél talán kicsit többre számítottam a némettől debütálás gyanánt.

Nincs egyszerű dolga, mert nagy a kuszaság és a fejetlenség, sok az idegen elem, az edző se nagyon tudja, hogy mit akar, viszont van azért ismerős arc neki Werner vagy Rödiger személyében, szóval nincs teljesen magára utalva, vannak akik segítik a beilleszkedését. Többet várok tőle, bízom benne, hogy amint összeáll a kirakós - ha összeáll -, akkor kijön belőle is az a klasszis, akit mind várunk, de az eddig látottak alapján azért van némi aggályom azzal kapcsolatban, hogy nehogy flop legyen.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#13987 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Chilwell óriási igazolás volt, Colet idézi az a magabiztosság ahogy leköveti a rávezetett labdákat. Werner szintén hatalmas fogás, brutálisan helyezkedik.

Sokat kell még ennek a csapatnak érnie. Havertz még mindig nem vette fel a tempót, egész másképp kell játszania nálunk mint a B.L.-nél, hiába játszik középen, itt nincs annyi területe, sokkal pengébbnek kell lennie. Az együttjátszatása Mounttal szerintem sem jó egyelőre, max akkor ha Havertz kerül ki a szélére. Egyelőre szerintem Mount hasznosabb a németnél. Pulisic jobboldalt játszatása számomra teljesen érthetetlen, láthatóan szenved ott, már nem tudja azt játszani amit a Dortmundnál, azt várja magától amit a sérülése előtt adott. Persze formán kívül van még, ahogy Zijes is, ami egyelőre nagyban hátráltatja a csapatot.

Jorginho borzalmas, teljesen haszontalan, Kovacicnak egyértelműen kezdenie kellene. Szerintem a mai kezdővel lampard nagyon mellényúlt, több ponton tévedett.

0-0 lett, ami nem jó, de nem is rossz ez a tavalyi EL győztes ellen. Pozitívum, hogy nem kaptunk gólt.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#13988 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Az eredmennyel akkora problema nincsen. Azert ez a Sevilla pariban volt a Bayernnel, kiutottek par honapja a Unitedet es az Intert is. Egy jo csapatrol beszelunk.

Ami inkabb aggaszto, azok az edzoi dontesek es a mutatott jatek. Pulisic es Mount egy fillert nem ert a Soton ellen sem es ma sem, az amerikai igy is szinte majdnem vegig jatszotta a meccset, holott CHO megerdemelte volna, hogy hamarabb bedobjak. O hozta a mentoovet a WBA ellen is szvsz. Bizhatna benne jobban Lampard.

Zouma nehany megmozdulasa meggyozodesem, hogy a vesztunket okozta volna, ha mondjuk egy Christensen-Alonso-Kepa harmas van mellette. Chilwell es Silva halistennek kisegitette, de akarmiylen nagy szerelesei vannak, benne mindig ott van es ott is lesz a hiba. Szerintem Rudigernek lehetne visszaut, ezt is Lampard nyakaba varrom. Ugy csinal, mintha milyen jo vedelmunk lenne, hogy neki eselye sincs bekerulni. A BL-ben spanyol csapat ellen talan Azpinak is kezdenie kellett volna, kicsit meglepett, hogy James volt az RB, nem is ez volt a legjobb meccse az angolnak.

Thiago Silva es Chilwell ugy kellett mint egy falat kenyer. Ok ketten voltak nalam a meccs legjobbjai. Mendy vedese az elso felidoben mikor megpattant Zouman az oriasi volt, nem szabad mellette szo nelkul elmenni. Remeljuk megoldodik a kapusgond.
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#13989 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Nálam Chilwell a MOTM, klasszis a pali.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#13990 Hozzászólás Szerző: broduer »

Az eredmény végülis jó a csoport legerősebbje ellen. De ez egy Championship szintű meccs volt, nulla motivációval.
Mendy viszont ezen a meccsen nagyon meggyőző volt. Nem ugrált ide-oda mint egy idióta, hanem stabil, megbízható volt, fogta amit kellett. Jamesnek is jár a pacsi, és Silva is nagyon stabil volt. De pl Zouma... hát én tényleg nem tudom kinek kellene ott játszania Silva mellett (talán leginkább Tomorinak).

Bandi
Hozzászólások: 2725
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Aktuális meccsek

#13991 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Nem akar összeállni a játék. A védelem kivételesen most nagyjából rendben volt (Mendy nagy felüdülés, nem volt komoly dolga, de teljesen más a testbeszéde mint Kepa-nak, nem kapok gyomorgörcsöt minden lövésnél és beadásnál), viszont a támadójáték 0 volt. A Werner, Mount, Havertz trió fáradt, túl fogja játszatni őket Lampard, míg CHO-t és Abraham-et le fogja építeni. Nagyon sok a hiba Frank-nél, kezd aggasztó lenni ez számomra...

Avatar
vigh92
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2009. február 8., vasárnap 13:24
Kedvenc játékos: lampard
Tartózkodási hely: Nagyszalonta

Re: Aktuális meccsek

#13992 Hozzászólás Szerző: vigh92 »

Át lehetne állni 2 csatárra, így ki lennének használva. Van két nagy cula, meg egy kicsi, fürge. Pont jó.
Odoi nem szolgált rá, hogy ennyit padozzon, az utóbbi időben kezdi visszanyerni formáját....

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1559
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#13993 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Öröm az ürömben: Kanté és Chilwell bőven kiemelhető. James játéka is tetszett, Silva is kell középre.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6469
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#13994 Hozzászólás Szerző: Dante »

kazomester írta:Sokadik alkalom már, hogy baszik időben cserélni, biztos elég a döntetlen otthon... Fú de szar meccs volt ez. Gyötrelem játék. :|
Egyébként szerintem ez egy okés eredmény. Legalább nem nyitott szájjal rohangáltak a @erdőben ma srácok. Nem egyszer volt már, hogy úgy küldte fel őket Lamps.

Viszont a többi meccsen ez elfogadhatatlan lesz, mind az eredmény, mind a mutatott játék szempontjából.

Jó lenne az utóbbi időben mumussá váló mu ellen értelmes meccset produkálni, aztán vegyes csapattal kiállni a Krasznodar ellen, bőven van minőség a padon is, a kezdők meg szarrá vannak játszatva.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6757
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#13995 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Hát ez marha kevés lesz hétvégén, van egy olyan érzésem. Rég láttam hazai pályán ilyen beszarva játszani a csapatunkat... nekünk nem kellett ez a győzelem vagy mi a franc? Döntetlen és hátul passzolgatnak a sevilla játékosok, a mieink pedig távolrol szemlélik.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#13996 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Sokadik alkalom már, hogy baszik időben cserélni, biztos elég a döntetlen otthon... Fú de szar meccs volt ez. Gyötrelem játék. :|

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#13997 Hozzászólás Szerző: broduer »

Ezek a 85. perc utáni cserék annyira megalázóak, ha nem időhúzás a cél... Szegények beöltöznek, bemelegítenek, aztán 3 sípszó. Borzasztó demotiváló lehet.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6469
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#13998 Hozzászólás Szerző: Dante »

Bandi írta:Ismét érthetetlen számomra hogy miért nem cserél Lampard. Pulisic mintha pályán sem lenne, Havertz és Werner is fáradt, a padon meg ott ücsörög Abraham vagy CHO is, akik akár lendületet is vihetnének a játékba.
Ezt akartam írni. Szerintem Pulisic hasznosabb, mint Havertz, a németnek nem emlékszem jó megoldására. Látszik, hogy fáradt, bár hajt, csak olyan, mintha térdig érő vízben futna a többiekhez képest.

Ha akarna is cserélni, már késő, kb idő sem maradt.

Bandi
Hozzászólások: 2725
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Aktuális meccsek

#13999 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Ismét érthetetlen számomra hogy miért nem cserél Lampard. Pulisic mintha pályán sem lenne, Havertz és Werner is fáradt, a padon meg ott ücsörög Abraham vagy CHO is, akik akár lendületet is vihetnének a játékba.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1693
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#14000 Hozzászólás Szerző: broduer »

James Lee írta:
broduer írta:
kazomester írta:2 dolgot amúgy megjegyezhetne már Lampard:

1. Mount nem balszélső
2. Pulisic nem jobbszélső

Nem bonyolult dolgok ezek, nagyjából mindenki látja ezt rajta kívül.
3. Jorginho nem focista
4. Tomori megérdemelné a lehetőséget Zouma helyett.
Nem értek egyet, Jorginho igazi biztos pont. Biztos pont a hátrapasszra. Legalább tudom mi fog történni a következő pár másodpercben. Esetleg néha előrebaszkodja, amiből tavaly óta lett két assistja.
Ez már valami.
Legalább addig elmehetsz sörért.

Válasz küldése