Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
cech19960320
Hozzászólások: 3840
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Aktuális meccsek

#15701 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Tegnap Zouma nagyon gyenge volt, 2 olyan megmozdulása is volt, amiből simán gólt kaptunk volna egy másik napon. Én imádom őt, de jelenleg a kérdés az, h ő vagy Christensené rosszabb, nem az hogy ki a jobb.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#15702 Hozzászólás Szerző: Pityee »

emsanya írta:Rüdiger vagy Christensen iszonyatosan kell hogy felépüljön. Hosszutávon nem lehet Zouma az utolso ember, életveszély a csávó és labda kihozatalokhoz túl buta.

A tegnapi győzelem iszonyatosan kellett, Lilleben meg fog szenvedni mindenki. Mestermunka volt!
Szerintem tegnap pont nem ez látszott Zoumán. Még a hosszabb keresztlabdái is pontosak voltak. Illetve az az utolsó emberes tiszta szerelése már-már a beastmódos Zoumára emlékeztetett. Tegnap nálam ő volt az egyik MOTM, nagyon magabiztosan tolta és az ő fejjátéka miatt kihagyhatatlan a mostani védelemből, majdnem az összes fejpárbaját megnyerte, főleg a meccs végi felíveléseknél. Christensent általában elnyomják a támadók vagy lefejelik. Egy 3 védős rendszerben elmegy, de nem utolsó embernek. Nálam ő túl nyámnyila egy középhátvédnek.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#15703 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Rüdiger vagy Christensen iszonyatosan kell hogy felépüljön. Hosszutávon nem lehet Zouma az utolso ember, életveszély a csávó és labda kihozatalokhoz túl buta.

A tegnapi győzelem iszonyatosan kellett, Lilleben meg fog szenvedni mindenki. Mestermunka volt!

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15704 Hozzászólás Szerző: Szabi »

A három védős rendszer előnyei:
- stabilabbak vagyunk hátul, nincs az, hogy 2v3-ba lekontráznak minket
- nagyobb a variációs és rotációs lehetőség
- Alonso-nak hasznát tudjuk venni
- James több játéklehetőséget kaphat
- Zouma és Chris is magabiztosabbnak tűnik, elvégre kevesebb a vállukon a felelősség
- Azpi azon a poszton játszhat, ahol a legjobb

Hátrányai:
- kevés a belső kp., RLC visszatérésével még inkább kevés lehet a pivot két posztja 4 emberre
- kevésbé attraktív és gólerős támadójáték, szélek erőltetése
- Mount nem tud 10-es poszton játszani
- Barkley még inkább használhatatlan (ez mondjuk inkább pozitívum)

A védelmen múlik minden, ha azt tudná valahogy stabilizálni Lampard (Rüdiger és Emerson egészsége ebben sokat segíthetne, megnéznék már egy Rüdi - Tomori belső párost), és még Kantét is visszább vonná, lehetne bátran nyomatni a 4-3-3-at / 4-2-3-1-et, addig viszont kifizetődőbbnek tűnik a 3-4-3.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15705 Hozzászólás Szerző: Dante »

Mount játszott már a jobb szélen és a bal szélen is. Szerintem a mai teljesítményét el is felejthetjük, ez volt az eddigi leggyengébb meccse - egyáltalán nem mondanám rossznak, inkább csak, hogy nem tudta kamatoztatni azt amiben jó, a helyezkedést, jó passzokat és a ziccer értékesítését.
Egyébként én nem kedvelem ezt a felállást, viszont teljesen egyértelmű, hogy így vagyunk a legstabilabbak. Szerencsére Lamps folyamatosan variál és nem csak úgy a vakvilágba, hanem megfontoltan, eddig csak a Valencia ellen számolta el magát.
Remélem, hogy egyszer kijön a lépés a 433 javára és meglesz a tökéletes taktika - most úgy látom, hogy Kanté visszavonása elengedhetetlen lenne ahhoz, hogy effektívebb legyen a védelmünk, meg Emerson és Ruben felépülése is javíthat a helyzeten. A középpálya még mindig gyenge fizikálisan és alacsony is, átjáróház minden ellenfél számára. Azt viszont nem tudnám megmondani, hogy kiket raknék a pivotban játszó Kanté elé a Jorginho, Kovacic, Mount, RLC négyesből (szívem szerint a két angolt :D ), de mindegy is, mert a kis francia marad box-to-box.
Hátha még később visszajön a 4231 is, amikor használtuk, akkor az is bíztatóan működött.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6260
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15706 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Dante írta: A konklúzió az, hogy idén a három védős rendszert nyomatnám Lamps helyében, rengeteg a variációs lehetőség, stabilabb a védelem és vannak játékosok, akik sokkal jobb teljesítményt nyújtanak benne, mint 433-ban.
Én is ezt támogatnám az általad felsoroltak miatt, viszont az egyik hátránya, hogy ebben a felállásban Mount csak szélen tudna játszani, ahol azért nem az igazi. Pláne, hogy ugye CHO már bevethető, aki oda egyértelműen jobb megoldás, másik szélen meg úgyis valamelyik öreg kezdene, jelen állás szerint Williannek is bérelt helye van. A Kanté, Jorginho tengely pedig elég fixnek tűnik, na meg az nem is az ő posztja. Szóval a tartósan három védős felállást Mount lehet megsínylené, bár Lamps szinte biztosan egész szezonban váltogatni fogja és ellenfélhez igazítja majd a taktikát, szóval ilyenről nem valószínű, hogy szó lesz.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15707 Hozzászólás Szerző: Dante »

James Lee írta:Annyit hozzátennék, hogy véleményem szerint egyre kifogástalanabb a mezőnyjátéka. Helyezkedik, kéri a labdát, megtartja, megjátssza. Azt a néhány csorbát a befejezéseken, melyeket az utóbbi néhány meccsen tapasztalhattunk, majd az idő kikalapálja.
Így van. Ha kell kergeti a labdást, ha kell hátul marad és segít a védekezésben, ha kell akkor kiszolgálj a jobb helyzetben lévő társat. Jól használja az erejét és a magasságát is, rengeteg labdát szerez a levegőben. Talajon is gyors, ma is volt 3-4 lefordulása igencsak szorongatott szituációban. Örülök, hogy nem esett szét a szuperkupa utáni rasszista kommentektől, tökös dolog volt a 9-es mez választása is, ami nem nagy dolog, de ismerjük a brit sajtót, mentálisan erősnek kell lenni ahhoz, hogy lepattogjanak a média baromságai.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#15708 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Dante írta:Tammy szeméjében pedig igazi gólszerzőnk lehet sok-sok év után. :)
Annyit hozzátennék, hogy véleményem szerint egyre kifogástalanabb a mezőnyjátéka. Helyezkedik, kéri a labdát, megtartja, megjátssza. Azt a néhány csorbát a befejezéseken, melyeket az utóbbi néhány meccsen tapasztalhattunk, majd az idő kikalapálja.

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15709 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Hu de kellett most ez a gyozelem. Nem volt lehengerlo jatek, de hanyszor kaptunk mar ugy ki, hogy lefociztuk az ellenfelet? Willian a masodik felidoben volt jo, az elso felidoben oriasi hatrany volt ismet. Reece nem volt rossz, Mountot pedig en is pihentetnem egy meccs erejeig hetvegen. O egy szuletett iranyito, szerintem hulyeseg a szelen jatszatni.
Ohh Chelsea we love you..

paliczandras
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2012. május 13., vasárnap 18:10
Kedvenc játékos: lampard
Kedvenc exjátékos: ballack

Re: Aktuális meccsek

#15710 Hozzászólás Szerző: paliczandras »

Ami szerintem nagy pozitívum volt a mai meccs kapcsán, hogy Lampard nagyon jó döntéseket hozott.
Az alapfelállás és a kezdő is jó volt és jól is nyúlt bele a meccsbe a cserékkel.

Bár pár infarktust majdnem kihordtam miközben néztem, azért megérdemelt volt a győzelem. Védelem viszont még mindig tud hajmeresztő dolgokat és most nem csak Zouma, de Tomori is csinált hülyeségeket.

Nálam egyébként Kepa a MOTM, az ember azért párszor megmentette a védelem seggét. Nekem amúgy nagyon szimpatikus gyerek, sőt egyre jobban ahogy nézem, ahogy Kütő balfaszkodik a reálban. :D

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15711 Hozzászólás Szerző: Dante »

Ez a klasszikus négy védős rendszer még mindig hajmeresztő megoldásokra tudja késztetni a védőinket. Kepa munkássága is kicsit ambivalens, mert a góllövők után neki köszönhető leginkább a győzelmünk, de gyanítom, hogy vagy nem megfelelően kommunikál a védőivel, vagy nem is igazgatja őket. Ideális esetben mindenki a saját dolgáért felelne, de Zouma-ra, Chris-re és Tomori-ra is jellemző egy egy fatal error. A konklúzió az, hogy idén a három védős rendszert nyomatnám Lamps helyében, rengeteg a variációs lehetőség, stabilabb a védelem és vannak játékosok, akik sokkal jobb teljesítményt nyújtanak benne, mint 433-ban.

Kepa mellett még Tammy és Willian érdemel dicséretet. Tomori a második félidőre leromlott, de a formációváltásig nagyon magabiztosan tolták Zouma-val. Mount-nak lehet jót tenne egy kis pihenő, elég nagy terhelés alatt van, kb folyamatosan játszik, illetve CHO nagyon gyorsan felvette a fonalat.
Jó volt ma is öt academy player-t látni, azért nem semmi, hogy BL-ben (is) építünk rájuk, a szülinapos Tammy szeméjében pedig igazi gólszerzőnk lehet sok-sok év után. :)

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#15712 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Azért willian olyan amilyen de azt nem lehet tőle elvenni, hogy a mai meccsen a gólja mellett hajtott és odatette magát. Bárcsak így tolná az egész szezonban.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#15713 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Necces volt, de megérdemeltük. idejét nem tudom mikor láttam Willian-t (normális) gólt lőni, ez most szépre sikerült, amúgy ugyanolyan szar volt, mint szokott a buzi sarkazásaival és eladott labdáival szokás szerint. Mount-ot mindenképpen pihentetném hétvégén, CHO kell szélre. Nagyjából rendben volt mindenki, James is tetszett, sztem Lamps azért is őt hozta le, mert volt 1 sárgája és elég durván ment oda sokszor. Benne volt egy kiállítás. Nagyon fontos 3 pont, kicsit kár, hogy az ördögnek fizettünk érte.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9287
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#15714 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Ahogy visszaálltunk 4 védőre egyből lett játékunk. Mount a meccs 60%ban jóformán balszélső csatárt játszott, nem csoda, hogy nem feküdt neki. Kevesebb volt a területe mint megszokhatta. James szerintem jó volt. Persze más mércével nézem mint bármelyik másik fix kezdő játékost. Voltak kisebb hibái, viszont voltak szép cselei, emlékszem egy szép becsúszására és megmutatta, hogy kitűnően ad be.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#15715 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Traxver írta:
Apinho írta:A vér meghűlt bennem...
nem csak benned...
Értékelem hogy törődnek a szívműködésemmel :D

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Aktuális meccsek

#15716 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Apinho írta:A vér meghűlt bennem...
nem csak benned...

Avatar
Apinho
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. szeptember 17., szombat 12:21
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15717 Hozzászólás Szerző: Apinho »

A vér meghűlt bennem...

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#15718 Hozzászólás Szerző: broduer »

Dante írta:Demotivált, vagy demotiváló? Nekem nem megy el tőle az életkedvem, de valóban őt hoznám le, nem találja a réseket ma.

Én visszaállnék 5 védőre, nem fáradt el a Lille és nagyon veszélyesek a megindulásaik.

CHO eddig 3 meccs, 1 gól, 2 gólpassz. Egyértelműen a legjobb szélsőnk, keresi az 1v1-eket, nem hagyja magát, kreatív megoldásokat választ, bízik a fizikumában, technikai képességeiben.

Willian ma amúgy jó, sokat közlekedik sprintben, passzol is a fiataloknak, csak egyszer arcoskodott. Hasznos.
Demotiváló látni ma a megoldásait. De nyilván csak én is arra céloztam impliciten, hogy le kellene hozni. :D

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15719 Hozzászólás Szerző: Dante »

Demotivált, vagy demotiváló? Nekem nem megy el tőle az életkedvem, de valóban őt hoznám le, nem találja a réseket ma.

Én visszaállnék 5 védőre, nem fáradt el a Lille és nagyon veszélyesek a megindulásaik.

CHO eddig 3 meccs, 1 gól, 2 gólpassz. Egyértelműen a legjobb szélsőnk, keresi az 1v1-eket, nem hagyja magát, kreatív megoldásokat választ, bízik a fizikumában, technikai képességeiben.

Willian ma amúgy jó, sokat közlekedik sprintben, passzol is a fiataloknak, csak egyszer arcoskodott. Hasznos.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6709
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#15720 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Vilmoooooos 8)
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Válasz küldése