Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Gaba
Hozzászólások: 1436
Csatlakozott: 2016. október 5., szerda 11:44
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Aktuális meccsek

#18541 Hozzászólás Szerző: Gaba »

Azért Alonsoban is bírom hogy jön a támadás az ő oldalán,és fentről kocog vissza.... :)

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18542 Hozzászólás Szerző: Dante »

Jorginho a leghaszontalanabb játékosunk, Sarri kapcsolhatna...

Avatar
Николаевич
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 14:42

Re: Aktuális meccsek

#18543 Hozzászólás Szerző: Николаевич »

Dízel írta:Kepa oktat. 8) Ki az a kürtős.. :D
Baromi nagy védés volt..

Amúgy jól jàtszunk, be fogjuk húzni szerintem. RLC kéne Kova helyett.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3452
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#18544 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Kepa oktat. 8) Ki az a kürtős.. :D

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6269
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18545 Hozzászólás Szerző: Szabi »

kazomester írta:Barkley-nak volt 2 jó hete, azon kívül egy fos.
Ezt egyébként sajnos adom, októberben parádés formában játszott, jelölték is a hónap játékosa díjra, utána volt egy kisebb sérülése és azóta totál haszontalan. Ezeket a távoli lövéseket meg hanyagolhatná egy kis ideig, mert meccsről meccsre egyre rosszabbak, csoda, hogy ma nem lőtte ki a Bridge-ről. A Vidi ellen volt szerencsém annál a kapunál helyet foglalni, amelyiknél a srácok melegítettek, hát ott is csak a védőháló mentette meg attól, hogy kétszer-háromszor ne rúgja fel a huszadik sorba a labdát.

Éreztem, hogy nem lesz egyszerű meccs, a Bournemouth nagyon jól játszott az első 20 percet leszámítva, simán rászolgáltak volna az x-re szerintem. Wilson kvalitásai rendben vannak, összjátékba szépen bevonható, mivel hasonló típusú center kéne nekünk is, korrekt áron egy próbát szerintem is megérne.
Ruben ma is átlag felettit játszott, a hozzáállása és az önbizalma helyén van, érezhetően fejlődik taktikailag, védekezésben is, úgyhogy nem véletlen, hogy egyre jobban elnyeri Sarri bizalmát. Kovacic-tól is a ma látott formát várnám el hosszútávon, nála inkább a kiegyensúlyozottsággal volt eddig probléma.

A Sp*rs következik, jobb lett volna félgőzzel, B sorral a Burton ellen lazulni, de így legalább két meccsen vághatunk vissza a súlyos bajnoki vereségért.
6+8+5+4+1+1+2+1

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#18546 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Dante írta:
edeskeves írta:Barkley szerintem full nem jo ma, hacsak az alatt a 6-7 perc alatt nem csinalt valami hu de extrat, ami kimaradt nekem. Kapasbol cserelnem is le.
Kova viszont nagyon jo nagyon szurkolok neki, hogy vegre osszejojjon a gol. Jo osszjatekban, lenduletes vannak extra megmozdulasai is pl a kenyszeritonel Rubennel.
Jorginho helyett viszont Fabregas szerintem sokkal jobb valasztas lenne, szervezes cimszo alatt azt lehet erteni amit o csinal.
Szerintem Barkley összességében jobb azon a poszton, mint Kovacic és ugyanez igaz a horvátra Kanté-val szemben a mai meccsen játszott posztjával kapcsolatban. Viszont sem Cesc, sem az olaszbrazil nem jobb Kante-nál cdm-ben. Igaz, hogy a francia nem regista (bár a Fabre sem) de szűrőként a világ legjobbja, kellemetlen nem kihasználni azt a stabilitást amit ott adhat a csapatnak. A cm-ek meg elvégzik Jorginho dolgát és még gólt is lőnek, védekeznek.
Abbol indulok ki, hogy Kante nem fog azon a poszton szerepelni Sarrinal, mas tipusu jatekost kepzel oda. Igy marad Cesc es Jorginho akik ott jatszanak. A ketto kozul szamomra nem kerdes, hogy ki lenne a jobb valasztas.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18547 Hozzászólás Szerző: Dante »

Az én stream-em még csak most ért 81. percbe, de azért jó tudni, hogy a "jövőben" gólt szerzünk. :)

Hát a meccs legjobb része az, hogy sikerrel le lett tudva. Ruben-nek és Kova-nak jár az elismerés, nagyon jók voltak. A csapatban maradt 1-2 gól, remélhetőleg hétvégére tartották meg. (főleg Giroud)

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#18548 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Barkley-nak volt 2 jó hete, azon kívül egy fos. Ha Sarri elég tökös, behozza CHO-t Giroud helyett.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18549 Hozzászólás Szerző: Dante »

edeskeves írta:Barkley szerintem full nem jo ma, hacsak az alatt a 6-7 perc alatt nem csinalt valami hu de extrat, ami kimaradt nekem. Kapasbol cserelnem is le.
Kova viszont nagyon jo nagyon szurkolok neki, hogy vegre osszejojjon a gol. Jo osszjatekban, lenduletes vannak extra megmozdulasai is pl a kenyszeritonel Rubennel.
Jorginho helyett viszont Fabregas szerintem sokkal jobb valasztas lenne, szervezes cimszo alatt azt lehet erteni amit o csinal.
Szerintem Barkley összességében jobb azon a poszton, mint Kovacic és ugyanez igaz a horvátra Kanté-val szemben a mai meccsen játszott posztjával kapcsolatban. Viszont sem Cesc, sem az olaszbrazil nem jobb Kante-nál cdm-ben. Igaz, hogy a francia nem regista (bár a Fabre sem) de szűrőként a világ legjobbja, kellemetlen nem kihasználni azt a stabilitást amit ott adhat a csapatnak. A cm-ek meg elvégzik Jorginho dolgát és még gólt is lőnek, védekeznek.

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#18550 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Dante írta:Bárcsak a mai - Barkley + Kovacic - páros lenne a kezdő középpályás sor, Kanté-val kiegészítve hátrébb. Elég kreatív ez a két ember (Jorginho eddigi teljesítményét biztosan felülmúlják, még ha más stílusban is) és Ruben-nel, Hazard-ral a széleken a támadójátékunk sem lenne annyira szürke, mint az ősz beköszönttével tapasztalt.
Barkley szerintem full nem jo ma, hacsak az alatt a 6-7 perc alatt nem csinalt valami hu de extrat, ami kimaradt nekem. Kapasbol cserelnem is le.
Kova viszont nagyon jo nagyon szurkolok neki, hogy vegre osszejojjon a gol. Jo osszjatekban, lenduletes vannak extra megmozdulasai is pl a kenyszeritonel Rubennel.
Jorginho helyett viszont Fabregas szerintem sokkal jobb valasztas lenne, szervezes cimszo alatt azt lehet erteni amit o csinal.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18551 Hozzászólás Szerző: Dante »

Bárcsak a mai - Barkley + Kovacic - páros lenne a kezdő középpályás sor, Kanté-val kiegészítve hátrébb. Elég kreatív ez a két ember (Jorginho eddigi teljesítményét biztosan felülmúlják, még ha más stílusban is) és Ruben-nel, Hazard-ral a széleken a támadójátékunk sem lenne annyira szürke, mint az ősz beköszönttével tapasztalt.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6269
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18552 Hozzászólás Szerző: Szabi »

AwayRoller írta: Szezon elején érték támadások a kapott góljai miatt. Azóta szerintem fejlődött/magabiztosabbá vált, mert az utóbbi meccseken nem egyszer mentette meg a hátsónkat.
Dante írta: Nekem nem nagyon rémlik szezon elejéről olyan gól, amiről Kepa tehetett, sőt, inkább az rémlik, hogy sokáig nem tudtuk milyen, mert jól passzolt, meg a bekapott gólok védhetetlenek voltak. (lásd Arsenal)

Volt egy-két hibája már, de megkockáztatom, hogy jobb teljesítményt nyújt mint az elődje.

Hát ez az utolsó 30 perc kritikán aluli volt.
Úgy volt, ahogy Dante is írja, nem nagyon tudtuk megítélni, hogy milyen, mivel az első néhány fordulóban gyakorlatilag nem kellett védenie, amit pedig bekapott, arról nem nagyon tehetett. Én úgy fogalmaztam akkor, ha jól emlékszem, hogy bravúrral és szerencsével talán foghatta volna az Arsenal góljait, de hibáztatni nem lehetett.
Ne feledkezzünk meg arról sem, mikor a magabiztosságáról és a beilleszkedésének menetéről beszélünk, hogy kb. három nappal a szerződtetése után már debütált is a Huddersfield ellen a nyitófordulóban, tehát két-három edzést leszámítva köze nem volt a klubhoz, mégse látszott meg a teljesítményén egy pillanatig sem, hogy teljesen új a közegbe került, ráadásul világrekord összegért.
Szerintem jó néhány pontot köszönhetünk már neki idén, volt egy-két gyengébb meccse (pl. Sp*rs), de tényleg csak ennyi, jóval többször volt parádés. Courtois tavalyi szezonjánál mérföldekkel jobb, de a belga nálunk mutatott "prime" formájához/időszakához képest is minimum hasonlónak mondanám az első hónapjait. Kiválóan passzol, jók a reflexei, de ami még szerintem nagy erénye, nekem nagyon tetszik és talán nem volt még említve, hogy nem pattannak ki róla szinte sosem a távoli, lapos bombák vagy a kellemetlenül pattogó, sunyi lövések, hanem határozottan magához ölel mindent.

Visszatérve a meccsre, az utolsó harminc perc valóban tragikus volt, nagyjából a Vidi elleni összteljesítményünket idézte. Annyira nem volt veszélyben a győzelmünk, de kis szerencsével egyenlíthetett volna a Brighton a hajrában. Alonso megúszott egy pirosat, pedig nem ártott volna neki az a három meccses pihi, mert a kapufáján kívül ma is lefele lógott ki.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4792
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#18553 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Pityee írta:City elleni meccset sajnos nem láttam, de ma nagyon nem ment neki. De ez nem az ő hibája, mert látni hogy ezen a poszton nem tudja csillogtatni a fő erényeit. pl. labdaszerzés, szerelés, védekezés.
Így van, ma annyira nem ment neki, de nem kell egy-egy meccs alapján teljes képre vonatkozó következtetéseket levonni. Védekező középpályásként is voltak gyengébb meccsei(kb. az összes szarzi elleni Conte alatt).

Amikor megy neki, akkor labdát szerez, segíti a támadást, nyomás alatt tartja az ellenfelet labdakihozatalkor és az egész csapat motorja. Elég megnézni a kpnkat, amikor nincs fent, még a Vidinek is átjáróház volt.

Az 50 tüdeje miatt láthatólag Sarri inkább csinálna belőle egy Essient, mint egy Makelelét és ezzel személy szerint egyetértek. Amivel nem, az az, hogy Jorghinho nem csak úgy kezdő, hogy formán kívül van, de ráadásul a szerepköréhez tartozó feladatait is hanyagul látja el, és Kovacicot a látványos visszaesése ellenére is játszatja. A 3 középpályásunkból 2 haszontalan és ezt nem az fogja megoldani, hogy Kantét "visszabutítjuk" labdaszerzővé, hanem a másik kettővel kéne valamit kezdeni.

Ricco
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009. február 26., csütörtök 22:52
Kedvenc exjátékos: Joe Cole_Drogba_Mata_Lamp

Re: Aktuális meccsek

#18554 Hozzászólás Szerző: Ricco »

Dante írta:Attól, hogy Kanté-nak előrébb kell játszania még nem fejlődött vissza. Ez az eddigi legeredményesebb szezonja a 2 góljával és 2 asszisztjával, egyértelműen fejlődött támadói tulajdonságokat nézve. Az más kérdés, hogy ő jobban oldaná meg amit Jorginho csinál (takarít, összeszedi a lecsorgókat, legközelebbi embernek lepasszolja), de Sarri a saját emberét akarja ott játszatni, ez van.
Persze h eredményesebb, hiszen előrébb játszik. Egyáltalán nincsenek kihasználva a képességei ezen a poszton, ez érződik is a középpályán meg az egész csapaton.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#18555 Hozzászólás Szerző: Pityee »

AwayRoller írta:
Pityee írta:Egyébként egész hihetetlen, hogy Kanté mennyire semmi teljesítményt nyújt ezen a CM poszton, nagyon szomorú nézni, ahogy visszafejlődött.
WTF?! City ellen is az egyik legjobbunk volt.
City elleni meccset sajnos nem láttam, de ma nagyon nem ment neki. De ez nem az ő hibája, mert látni hogy ezen a poszton nem tudja csillogtatni a fő erényeit. pl. labdaszerzés, szerelés, védekezés.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18556 Hozzászólás Szerző: Dante »

Attól, hogy Kanté-nak előrébb kell játszania még nem fejlődött vissza. Ez az eddigi legeredményesebb szezonja a 2 góljával és 2 asszisztjával, egyértelműen fejlődött támadói tulajdonságokat nézve. Az más kérdés, hogy ő jobban oldaná meg amit Jorginho csinál (takarít, összeszedi a lecsorgókat, legközelebbi embernek lepasszolja), de Sarri a saját emberét akarja ott játszatni, ez van.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4792
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#18557 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Pityee írta:Egyébként egész hihetetlen, hogy Kanté mennyire semmi teljesítményt nyújt ezen a CM poszton, nagyon szomorú nézni, ahogy visszafejlődött.
WTF?! City ellen is az egyik legjobbunk volt.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#18558 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Na csak behúztuk nagy nehezen... Megint sikerült drámát csinálni egy megnyert meccsből. Ha Alonso nem rántja le a csávót egyértelmű gólhelyzetben, valszeg a győzelem is úszik, de szerencsére okosan cselekedett. Egyébként egész hihetetlen, hogy Kanté mennyire semmi teljesítményt nyújt ezen a CM poszton, nagyon szomorú nézni, ahogy visszafejlődött. Jorginho pedig hétről-hétre végigalibizi a meccseket egy-két-három oldalra/hátra passzal nonszensz. Télen csatárt kell venni, ez nem kérdés.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4792
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#18559 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Hughton érdemeit is el kell ismerni, Andone behozatalával több területe lett Marchnak és onnantól veszélyesebbek voltak. A bekapott gólhoz nagyban hozzajárult a Rubey-s kavarodás. Ettől függetlenül persze a meccset hamarabb le kellett volna zárni és elfolytani a Brighton lelkesedését. Ideje alaposan magukba nézni, mert a Leicester ellen nehezebb dolguk lesz.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6471
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#18560 Hozzászólás Szerző: Dante »

Megint belealudtak a meccsbe, jó lenne erről leszokni. Remélhetőleg Ruben felpörgeti a dolgokat, mert ez az 1-2 nagyon veszélyes ha ilyen lagymatag tempóban folyik tovább a meccs.

Nekem nem nagyon rémlik szezon elejéről olyan gól, amiről Kepa tehetett, sőt, inkább az rémlik, hogy sokáig nem tudtuk milyen, mert jól passzolt, meg a bekapott gólok védhetetlenek voltak. (lásd Arsenal)

Volt egy-két hibája már, de megkockáztatom, hogy jobb teljesítményt nyújt mint az elődje.

Hát ez az utolsó 30 perc kritikán aluli volt. Lehet szurkolni a S'ton-nak, hogy megtartsák az előnyüket az arsenal-lal szemben.

Válasz küldése