Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3468
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#6341 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Bubi írta: 2022. december 11., vasárnap 17:49 Egyébként James és Fofana miért nincsenek ma? Azthittem ők már 100%osak. Chilly?
:D
RLC, James, Chily szerintem legelöbb februar marciusban léphetnek palyara, nalunk amugy is lajhár tempóba mennek a dolgok, főleg a felépülések. Arra sem fogadnék, hogy 10 perceket kivéve idén mar egyik sem jatszhat többet.
Zakariaval amugy mi van?

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6285
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#6342 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Botond9797 írta: 2022. december 11., vasárnap 18:00 RLC-vel mi a helyzet?
Chalobah állapotáról lehet tudni valamit?
Chalobah kezdőbe volt jelölve a mai meccsre, gondolom a bemelegítésnél történhetett vele valami.

RLC-ről ezt mondta Potter néhány napja, ugye ő még azzal a vádlisérüléssel bajlódik, amit az utolsó bajnokin szedett össze: ‘Ruben is doing some work in the gym so we’re hopeful that he can be involved next week but we’ll see how he goes.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#6343 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Bubi írta: 2022. december 11., vasárnap 17:49 Egyébként James és Fofana miért nincsenek ma? Azthittem ők már 100%osak. Chilly?
Még csak most kezdték el a nagy palyas edzeseket, messze vannak még a telkes ertektol.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#6344 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

RLC-vel mi a helyzet?
Chalobah állapotáról lehet tudni valamit?
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9391
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#6345 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Egyébként James és Fofana miért nincsenek ma? Azthittem ők már 100%osak. Chilly?
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9391
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#6346 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Szabi írta: 2022. december 11., vasárnap 17:04 Hutchinson kivételével ezek az akadémisták a kezdőben League1-2 szintű játékosok (Hall már teljes értékűen a felnőtt keret tagja, őt értelemszerűen nem sorolom ide), kár a pénzt ölni beléjük. Az a 22-es számú vézna középhátvéd egyenesen nevetségesen néz ki azon a poszton.

Télen jöhet egy csatár, mert Brojának fixen reszeltek nyárig... :(
Casedeit még megnézném a 2.halfban, amúgy a többi tényleg gatya.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6285
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#6347 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Hutchinson kivételével ezek az akadémisták a kezdőben League1-2 szintű játékosok (Hall már teljes értékűen a felnőtt keret tagja, őt értelemszerűen nem sorolom ide), kár a pénzt ölni beléjük. Az a 22-es számú vézna középhátvéd egyenesen nevetségesen néz ki azon a poszton.

Télen jöhet egy csatár, mert Brojának fixen reszeltek nyárig... :(
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4617
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#6348 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Bubi írta: 2022. december 11., vasárnap 16:42
kazomester írta: 2022. december 11., vasárnap 16:38
Bubi írta: 2022. december 11., vasárnap 16:34 Csóró Brojának annyi? Nemgyengén fájt neki, pedig nem láttam semmit ami indokolná. Keresztszalag gyanús.
Most nyomtam be a streamet, arról beszéltek, hogy súlyosnak tűnik. Nem tarthatna a vb kicsit tovább? Mondjuk tavaszig.
Úgy üvöltött mint akit nyúznak. :(
Visszanéztem, ez nagyon rosszul fest... Közben ki is kapcsoltam, rájöttem, hogy nem állok még készen, hogy újra meccset nézzek. Húzom ameddig nem muszáj :D :|

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9391
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#6349 Hozzászólás Szerző: Bubi »

kazomester írta: 2022. december 11., vasárnap 16:38
Bubi írta: 2022. december 11., vasárnap 16:34 Csóró Brojának annyi? Nemgyengén fájt neki, pedig nem láttam semmit ami indokolná. Keresztszalag gyanús.
Most nyomtam be a streamet, arról beszéltek, hogy súlyosnak tűnik. Nem tarthatna a vb kicsit tovább? Mondjuk tavaszig.
Úgy üvöltött mint akit nyúznak. :(
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4617
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#6350 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Bubi írta: 2022. december 11., vasárnap 16:34 Csóró Brojának annyi? Nemgyengén fájt neki, pedig nem láttam semmit ami indokolná. Keresztszalag gyanús.
Most nyomtam be a streamet, arról beszéltek, hogy súlyosnak tűnik. Nem tarthatna a vb kicsit tovább? Mondjuk tavaszig.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9391
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#6351 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Csóró Brojának annyi? Nemgyengén fájt neki, pedig nem láttam semmit ami indokolná. Keresztszalag gyanús.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#6352 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

Omari Hutchinson nagyon ígéretes, Lewis Hall is jó.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#6353 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Szokasos nyomas, kis letamadasok aztan jon a kapott gol 5 perc utan.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9391
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#6354 Hozzászólás Szerző: Bubi »

http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9391
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#6355 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Valakinek nincs egy működő streame? Bármit próbálok full más megy rajta.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#6356 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Chelsea XI to face Aston Villa in Abu Dhabi: Bettinelli; Brooking, Humphreys, Chalobah, Cucurella, Webster, Jorginho, Hall, Hutchinson, Broja, Aubameyang #CFC



4-3-3-at tippelnek a mai meccsre.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#6357 Hozzászólás Szerző: broduer »

Botond9797 írta: 2022. november 14., hétfő 15:37
david368 írta: 2022. november 14., hétfő 8:29
Botond9797 írta: 2022. november 13., vasárnap 16:31 Potter rátermettségét leghamarabb egy év múlva ilyenkor lesz érdemes mérlegelni, legalább két átigazolási időszakot követően. Az elmúlt másfél hónap legfeljebb azt bizonyítja, hogy nem jó tűzoltó, kész kerettel instant javulást nem tudott elérni és az is látszik, hogy nem kész tervvel érkezett, ami érthető, hiszen egyik napról a másikra a Brigthon biztonságos, kellemes légköréből esett bele a dolgok közepébe. A brightoni szerepvállalása is a lassú javulásról szólt, előbb a játék fejlődött, ezt követték az eredmények, persze ez adódott a támadók impotens helyzetkihasználásából is. Nálunk jelenleg még helyzetek sincsenek. Ezért is gondolom, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a középpálya, értem ezalatt a hatos, nyolcas, tízes posztokat is, mind a középpályás védekezés, mind a kreativitás hiánycikk, az egy szem Kovacic-nak pedig a maradék karrierjét veszélyeztetik hónapok óta, pusztán azért, mert egy műtétet követő hosszabb kihagyás esetén nincs alternatívája a keretben. Kanté kiesésével pedig a világ (egyik) legjobb hatosát veszítettük el, neki szintén nincs beugrósa.

Ezek ismeretében felháborít az a szurkolói magatartás, amit a fórumokon, csoportokban sok rajongótól tapasztalok, mindent Boehly-ék és Potter nyakába varrnak, idealizálják az Abra-érát, holott Abráék, Marina és társasága legalább annyira hibás a kialakult helyzetben, mint az új tulajok és szegény Potter...
Míg velük volt koncepciò ès eredmènyek, volt szíve a csapatnak, addig ebbol jelenleg egyik sem láthatò. Nem csoda hogy idealizaljak a multat, mivel ez most 1 hatalmas nagy tragya zsoldosokkal meghintve.
Megérné erről egy hosszabb elemzést is írni, én például két nagyon markánsan körülhatárolható, nagyon különböző szakaszra választanám az Abra-korszakot, a határvonal pedig Ancelotti második éve és Torres szerződtetésének időszaka. Előtte valóban úgy tűnt, van koncepció, a többnyire a Mou-érában elültetett Chelsea-DNS, amely tovább fejlődött kis módosításokkal, Ancelotti első évével elérve a csúcspontot, a kifutása pedig 2012 BL-győzelme volt. Ez időszakban is voltak mellényúlások, Scolari, Deco, Sheva és társai, de az átélhető Chelsea-identitás jelen volt, a futballvilág szemében többnyire gyűlölt, de a szurkolók számára átérezhető kicsit "anti-barcás", erőfocis afrikai-angol koprodukció. Ezt a csapatot szerettem meg 2006-ban.

2010-12 körül pedig elérkezett a generációváltás időszaka és onnantól állandó formaingadozás, edzőkeringő és identitáskeresés következett, nem volt normális, hogy majdnem ugyanaz a keret két éven belül tizedik és bajnok lesz. Volt egy brazilos-spanyolos próbálkozás az évtized közepe felé, de hosszabb távon nem tudott kialakulni egy új típusú Chelsea, edzők jöttek és mentek, a nagy igazolások többségében besültek és másfél évente leírtuk, hogy koncepció nélküli, zsoldos brigád, két hónappal azután pedig éppen ők nyertek valamit, hogy aztán fél év múlva ismét alulteljesítsenek.

Ami pedig a "zsoldosozást" illeti, nem értem, mit értünk zsoldos alatt. A mai topfutballban szinte mindenki "zsoldos", nagy pénzért és a karrierjüket szem előtt tartva igazolnak topklubokhoz, szerintem nevetségesebb, amikor a frissen szerződtetett srác mezt csókol vagy Haaland nem hajlandó kiejteni a száján a Man. United nevét. Lamps időszakának a végén is "zsoldosoztunk", utána jött Tuchel és a BL-menetelés,onnantól Havertz-ék megszűntek zsoldosok lenni, hogy egy gyenge időszakban ismét azok legyenek? Ki nem zsoldos? Local hero-k, saját nevelésű játékosok (Mount, James, Chalo, RLC...) plusz olyan "öregek", akik régóta a klub alkalmazásában állnak (Azpi) vagy valamiért sokat jelent nekik a klub, lehet, éppen a habitusuk miatt (pl. Silva, Mendy). Ha végignézzük a topklubokat, még a kevésbé "zsoldos" csapatok közé sorolnám a Chelsea-t, éppen a zárójelben leírt emberek miatt. Nekik elhiszem,hogy többet jelent a klub számukra egyszerű kenyéradónál.

A keret minősége és a feltételezett rossz kémia pedig nagyobb arányban az előző garnitúra műve, többnyire Marináék félresikerült projektjeit nyögjük, nem gondolom, hogy Koulibaly, Cucu, Sterling vagy Auba jelentenék a fő problémát, hozzáteszem, jobban is belenyúlhattak volna a keretbe nyáron...
Rég olvastam ilyen jó és igaz kommentet ezen a fórumon. Zseni meglátás. Én is abba a csapatba szerettem bele.

fst200
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#6358 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Botond9797 írta: 2022. november 14., hétfő 15:37
david368 írta: 2022. november 14., hétfő 8:29
Botond9797 írta: 2022. november 13., vasárnap 16:31 Potter rátermettségét leghamarabb egy év múlva ilyenkor lesz érdemes mérlegelni, legalább két átigazolási időszakot követően. Az elmúlt másfél hónap legfeljebb azt bizonyítja, hogy nem jó tűzoltó, kész kerettel instant javulást nem tudott elérni és az is látszik, hogy nem kész tervvel érkezett, ami érthető, hiszen egyik napról a másikra a Brigthon biztonságos, kellemes légköréből esett bele a dolgok közepébe. A brightoni szerepvállalása is a lassú javulásról szólt, előbb a játék fejlődött, ezt követték az eredmények, persze ez adódott a támadók impotens helyzetkihasználásából is. Nálunk jelenleg még helyzetek sincsenek. Ezért is gondolom, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a középpálya, értem ezalatt a hatos, nyolcas, tízes posztokat is, mind a középpályás védekezés, mind a kreativitás hiánycikk, az egy szem Kovacic-nak pedig a maradék karrierjét veszélyeztetik hónapok óta, pusztán azért, mert egy műtétet követő hosszabb kihagyás esetén nincs alternatívája a keretben. Kanté kiesésével pedig a világ (egyik) legjobb hatosát veszítettük el, neki szintén nincs beugrósa.

Ezek ismeretében felháborít az a szurkolói magatartás, amit a fórumokon, csoportokban sok rajongótól tapasztalok, mindent Boehly-ék és Potter nyakába varrnak, idealizálják az Abra-érát, holott Abráék, Marina és társasága legalább annyira hibás a kialakult helyzetben, mint az új tulajok és szegény Potter...
Míg velük volt koncepciò ès eredmènyek, volt szíve a csapatnak, addig ebbol jelenleg egyik sem láthatò. Nem csoda hogy idealizaljak a multat, mivel ez most 1 hatalmas nagy tragya zsoldosokkal meghintve.
Megérné erről egy hosszabb elemzést is írni, én például két nagyon markánsan körülhatárolható, nagyon különböző szakaszra választanám az Abra-korszakot, a határvonal pedig Ancelotti második éve és Torres szerződtetésének időszaka. Előtte valóban úgy tűnt, van koncepció, a többnyire a Mou-érában elültetett Chelsea-DNS, amely tovább fejlődött kis módosításokkal, Ancelotti első évével elérve a csúcspontot, a kifutása pedig 2012 BL-győzelme volt. Ez időszakban is voltak mellényúlások, Scolari, Deco, Sheva és társai, de az átélhető Chelsea-identitás jelen volt, a futballvilág szemében többnyire gyűlölt, de a szurkolók számára átérezhető kicsit "anti-barcás", erőfocis afrikai-angol koprodukció. Ezt a csapatot szerettem meg 2006-ban.

2010-12 körül pedig elérkezett a generációváltás időszaka és onnantól állandó formaingadozás, edzőkeringő és identitáskeresés következett, nem volt normális, hogy majdnem ugyanaz a keret két éven belül tizedik és bajnok lesz. Volt egy brazilos-spanyolos próbálkozás az évtized közepe felé, de hosszabb távon nem tudott kialakulni egy új típusú Chelsea, edzők jöttek és mentek, a nagy igazolások többségében besültek és másfél évente leírtuk, hogy koncepció nélküli, zsoldos brigád, két hónappal azután pedig éppen ők nyertek valamit, hogy aztán fél év múlva ismét alulteljesítsenek.

Ami pedig a "zsoldosozást" illeti, nem értem, mit értünk zsoldos alatt. A mai topfutballban szinte mindenki "zsoldos", nagy pénzért és a karrierjüket szem előtt tartva igazolnak topklubokhoz, szerintem nevetségesebb, amikor a frissen szerződtetett srác mezt csókol vagy Haaland nem hajlandó kiejteni a száján a Man. United nevét. Lamps időszakának a végén is "zsoldosoztunk", utána jött Tuchel és a BL-menetelés,onnantól Havertz-ék megszűntek zsoldosok lenni, hogy egy gyenge időszakban ismét azok legyenek? Ki nem zsoldos? Local hero-k, saját nevelésű játékosok (Mount, James, Chalo, RLC...) plusz olyan "öregek", akik régóta a klub alkalmazásában állnak (Azpi) vagy valamiért sokat jelent nekik a klub, lehet, éppen a habitusuk miatt (pl. Silva, Mendy). Ha végignézzük a topklubokat, még a kevésbé "zsoldos" csapatok közé sorolnám a Chelsea-t, éppen a zárójelben leírt emberek miatt. Nekik elhiszem,hogy többet jelent a klub számukra egyszerű kenyéradónál.

A keret minősége és a feltételezett rossz kémia pedig nagyobb arányban az előző garnitúra műve, többnyire Marináék félresikerült projektjeit nyögjük, nem gondolom, hogy Koulibaly, Cucu, Sterling vagy Auba jelentenék a fő problémát, hozzáteszem, jobban is belenyúlhattak volna a keretbe nyáron...
Anno megvolt egy vilagklasszis gerinc : Cech, Terry, Lampard, Drogba es ehhez egészültek ki még szintén vilagklasszis játékosok, plusz par mellé nyulas amit még elviselt a csapat, de a gerinc megvolt, nah most se hátul se elől, se középen nincs állandósag, még a kapus posztunknal sem, van ket játékos jobb esetben mindkét posztra, de sérülés es rossz formák miatt ossze vissza játszik mindenki, illetve az itt lévők közül sem sok a világ klasszis, muszáj vásárolni, belemyulni a keretbe es hozni par igazi vilagklasszist es cserélni az orvosi stábot

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#6359 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

david368 írta: 2022. november 14., hétfő 8:29
Botond9797 írta: 2022. november 13., vasárnap 16:31
frankieboy08 írta: 2022. november 13., vasárnap 13:53

De hát nem pont ez amit irtál bizonyitja, hogy meg kell adni az időt Potternek? Egy 15 és 16. hely után tavaly 9. lett a Brighton, ha meg ma hazai pályán veri a Villát a karácsonyt már Europa Ligás helyen is töltheti. A másik közelsem elhanyagolható tény pedig a már mások által is sokat emlegetett sportpszichológia háttere Potternek, ami köztudottan nem egyik hétről a másikra fejti ki a hatását, szerintem ez is az egyik legfőbb oka annak, hogy ilyen hosszú szerződést kapott. Lampard menesztése után én nem hittem volna, hogy nagyobb csalódás is érhet engem mint mezei szurkolót, de ha a vadonatúj tulaj kirúgja a saját maga által hosszútávra kinevezett első edzőjét az első évében, az az én olvasatomban valóban a hülyeségek royal flush-e lenne.
Potter rátermettségét leghamarabb egy év múlva ilyenkor lesz érdemes mérlegelni, legalább két átigazolási időszakot követően. Az elmúlt másfél hónap legfeljebb azt bizonyítja, hogy nem jó tűzoltó, kész kerettel instant javulást nem tudott elérni és az is látszik, hogy nem kész tervvel érkezett, ami érthető, hiszen egyik napról a másikra a Brigthon biztonságos, kellemes légköréből esett bele a dolgok közepébe. A brightoni szerepvállalása is a lassú javulásról szólt, előbb a játék fejlődött, ezt követték az eredmények, persze ez adódott a támadók impotens helyzetkihasználásából is. Nálunk jelenleg még helyzetek sincsenek. Ezért is gondolom, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a középpálya, értem ezalatt a hatos, nyolcas, tízes posztokat is, mind a középpályás védekezés, mind a kreativitás hiánycikk, az egy szem Kovacic-nak pedig a maradék karrierjét veszélyeztetik hónapok óta, pusztán azért, mert egy műtétet követő hosszabb kihagyás esetén nincs alternatívája a keretben. Kanté kiesésével pedig a világ (egyik) legjobb hatosát veszítettük el, neki szintén nincs beugrósa.

Ezek ismeretében felháborít az a szurkolói magatartás, amit a fórumokon, csoportokban sok rajongótól tapasztalok, mindent Boehly-ék és Potter nyakába varrnak, idealizálják az Abra-érát, holott Abráék, Marina és társasága legalább annyira hibás a kialakult helyzetben, mint az új tulajok és szegény Potter...
Míg velük volt koncepciò ès eredmènyek, volt szíve a csapatnak, addig ebbol jelenleg egyik sem láthatò. Nem csoda hogy idealizaljak a multat, mivel ez most 1 hatalmas nagy tragya zsoldosokkal meghintve.
Megérné erről egy hosszabb elemzést is írni, én például két nagyon markánsan körülhatárolható, nagyon különböző szakaszra választanám az Abra-korszakot, a határvonal pedig Ancelotti második éve és Torres szerződtetésének időszaka. Előtte valóban úgy tűnt, van koncepció, a többnyire a Mou-érában elültetett Chelsea-DNS, amely tovább fejlődött kis módosításokkal, Ancelotti első évével elérve a csúcspontot, a kifutása pedig 2012 BL-győzelme volt. Ez időszakban is voltak mellényúlások, Scolari, Deco, Sheva és társai, de az átélhető Chelsea-identitás jelen volt, a futballvilág szemében többnyire gyűlölt, de a szurkolók számára átérezhető kicsit "anti-barcás", erőfocis afrikai-angol koprodukció. Ezt a csapatot szerettem meg 2006-ban.

2010-12 körül pedig elérkezett a generációváltás időszaka és onnantól állandó formaingadozás, edzőkeringő és identitáskeresés következett, nem volt normális, hogy majdnem ugyanaz a keret két éven belül tizedik és bajnok lesz. Volt egy brazilos-spanyolos próbálkozás az évtized közepe felé, de hosszabb távon nem tudott kialakulni egy új típusú Chelsea, edzők jöttek és mentek, a nagy igazolások többségében besültek és másfél évente leírtuk, hogy koncepció nélküli, zsoldos brigád, két hónappal azután pedig éppen ők nyertek valamit, hogy aztán fél év múlva ismét alulteljesítsenek.

Ami pedig a "zsoldosozást" illeti, nem értem, mit értünk zsoldos alatt. A mai topfutballban szinte mindenki "zsoldos", nagy pénzért és a karrierjüket szem előtt tartva igazolnak topklubokhoz, szerintem nevetségesebb, amikor a frissen szerződtetett srác mezt csókol vagy Haaland nem hajlandó kiejteni a száján a Man. United nevét. Lamps időszakának a végén is "zsoldosoztunk", utána jött Tuchel és a BL-menetelés,onnantól Havertz-ék megszűntek zsoldosok lenni, hogy egy gyenge időszakban ismét azok legyenek? Ki nem zsoldos? Local hero-k, saját nevelésű játékosok (Mount, James, Chalo, RLC...) plusz olyan "öregek", akik régóta a klub alkalmazásában állnak (Azpi) vagy valamiért sokat jelent nekik a klub, lehet, éppen a habitusuk miatt (pl. Silva, Mendy). Ha végignézzük a topklubokat, még a kevésbé "zsoldos" csapatok közé sorolnám a Chelsea-t, éppen a zárójelben leírt emberek miatt. Nekik elhiszem,hogy többet jelent a klub számukra egyszerű kenyéradónál.

A keret minősége és a feltételezett rossz kémia pedig nagyobb arányban az előző garnitúra műve, többnyire Marináék félresikerült projektjeit nyögjük, nem gondolom, hogy Koulibaly, Cucu, Sterling vagy Auba jelentenék a fő problémát, hozzáteszem, jobban is belenyúlhattak volna a keretbe nyáron...
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#6360 Hozzászólás Szerző: emsanya »

david368 írta: 2022. november 14., hétfő 8:26
emsanya írta: 2022. november 13., vasárnap 17:15
BlueBlood1993 írta: 2022. november 13., vasárnap 0:08

Ez teljesen világos, de te látsz bármi esélyt arra, hogy ez vele fog megtörténni? Ha lenne egy tökös edző, aki belenyúl a csapatba és nem posztra cserél, aki együtt él a játékkal, aki hétről hétre új taktikát próbál ki, csak nem megy (egyelőre) semmi, azt mondom okés.
Korabban irtam, ő nem az lesz aki vegig ugral a kispad mellett, teljesen mas tipusu edzo.

Ehhez sajnos idő kell, valoszinuleg évek hogy kideruljon. BL-ben is kar almodozni a tovabbjutasokrol, már Dortmund is egy nagy multu csapat, Potter-nek ebben is fejlodni kell, hogy kell menedzselni egy ilyem parharcot, siman benne van hogy kiesunk.

Egyebkent varialja a jatekosokat is, a folyton szidott Havertz is mar csak csere vagy Auba mar be se allt a héten, nem ezen mulik. Total impotens az elore jatek, nagy valtozasok kellennek jatekos es taktikai fronton is.

Ami talany szamomra hogy pont a helyzet kialakitas volt az erossege a Brightonnal, nalunk meg egyelore a felpalyan alig jutunk át. Biztos ez is évek munkaja lesz még, türelem, türelem, türelem.
Tuchel jött 1 èven belül BL gyozelem majd elodonto. Mihez is kell ido? Elkuldtuk az edzot, akinek nem kellett es ide hoztunk egy pojacat aki a Brightonnal a kieses ellen kuzdott. Szemellenzot tegyuk le gyerekek, koszonom.
Tuchel egy BL dontos PSG-tol jott, dolgozott mar nagy klubbnal, kesz es top edző, tőle lehetett azonnali eredmenyt is varni.

Tuchel, Conte, Ancelotti ilyen, de Potter-nek bele kell tanulnia még ebbe es a stilushoz is amit jatszatni akar sokkal tobb idő kell. No meg egy raklap uj jatekos.

Válasz küldése