Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#6321 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Chelsea XI to face Aston Villa in Abu Dhabi: Bettinelli; Brooking, Humphreys, Chalobah, Cucurella, Webster, Jorginho, Hall, Hutchinson, Broja, Aubameyang #CFC



4-3-3-at tippelnek a mai meccsre.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#6322 Hozzászólás Szerző: broduer »

Botond9797 írta: 2022. november 14., hétfő 15:37
david368 írta: 2022. november 14., hétfő 8:29
Botond9797 írta: 2022. november 13., vasárnap 16:31 Potter rátermettségét leghamarabb egy év múlva ilyenkor lesz érdemes mérlegelni, legalább két átigazolási időszakot követően. Az elmúlt másfél hónap legfeljebb azt bizonyítja, hogy nem jó tűzoltó, kész kerettel instant javulást nem tudott elérni és az is látszik, hogy nem kész tervvel érkezett, ami érthető, hiszen egyik napról a másikra a Brigthon biztonságos, kellemes légköréből esett bele a dolgok közepébe. A brightoni szerepvállalása is a lassú javulásról szólt, előbb a játék fejlődött, ezt követték az eredmények, persze ez adódott a támadók impotens helyzetkihasználásából is. Nálunk jelenleg még helyzetek sincsenek. Ezért is gondolom, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a középpálya, értem ezalatt a hatos, nyolcas, tízes posztokat is, mind a középpályás védekezés, mind a kreativitás hiánycikk, az egy szem Kovacic-nak pedig a maradék karrierjét veszélyeztetik hónapok óta, pusztán azért, mert egy műtétet követő hosszabb kihagyás esetén nincs alternatívája a keretben. Kanté kiesésével pedig a világ (egyik) legjobb hatosát veszítettük el, neki szintén nincs beugrósa.

Ezek ismeretében felháborít az a szurkolói magatartás, amit a fórumokon, csoportokban sok rajongótól tapasztalok, mindent Boehly-ék és Potter nyakába varrnak, idealizálják az Abra-érát, holott Abráék, Marina és társasága legalább annyira hibás a kialakult helyzetben, mint az új tulajok és szegény Potter...
Míg velük volt koncepciò ès eredmènyek, volt szíve a csapatnak, addig ebbol jelenleg egyik sem láthatò. Nem csoda hogy idealizaljak a multat, mivel ez most 1 hatalmas nagy tragya zsoldosokkal meghintve.
Megérné erről egy hosszabb elemzést is írni, én például két nagyon markánsan körülhatárolható, nagyon különböző szakaszra választanám az Abra-korszakot, a határvonal pedig Ancelotti második éve és Torres szerződtetésének időszaka. Előtte valóban úgy tűnt, van koncepció, a többnyire a Mou-érában elültetett Chelsea-DNS, amely tovább fejlődött kis módosításokkal, Ancelotti első évével elérve a csúcspontot, a kifutása pedig 2012 BL-győzelme volt. Ez időszakban is voltak mellényúlások, Scolari, Deco, Sheva és társai, de az átélhető Chelsea-identitás jelen volt, a futballvilág szemében többnyire gyűlölt, de a szurkolók számára átérezhető kicsit "anti-barcás", erőfocis afrikai-angol koprodukció. Ezt a csapatot szerettem meg 2006-ban.

2010-12 körül pedig elérkezett a generációváltás időszaka és onnantól állandó formaingadozás, edzőkeringő és identitáskeresés következett, nem volt normális, hogy majdnem ugyanaz a keret két éven belül tizedik és bajnok lesz. Volt egy brazilos-spanyolos próbálkozás az évtized közepe felé, de hosszabb távon nem tudott kialakulni egy új típusú Chelsea, edzők jöttek és mentek, a nagy igazolások többségében besültek és másfél évente leírtuk, hogy koncepció nélküli, zsoldos brigád, két hónappal azután pedig éppen ők nyertek valamit, hogy aztán fél év múlva ismét alulteljesítsenek.

Ami pedig a "zsoldosozást" illeti, nem értem, mit értünk zsoldos alatt. A mai topfutballban szinte mindenki "zsoldos", nagy pénzért és a karrierjüket szem előtt tartva igazolnak topklubokhoz, szerintem nevetségesebb, amikor a frissen szerződtetett srác mezt csókol vagy Haaland nem hajlandó kiejteni a száján a Man. United nevét. Lamps időszakának a végén is "zsoldosoztunk", utána jött Tuchel és a BL-menetelés,onnantól Havertz-ék megszűntek zsoldosok lenni, hogy egy gyenge időszakban ismét azok legyenek? Ki nem zsoldos? Local hero-k, saját nevelésű játékosok (Mount, James, Chalo, RLC...) plusz olyan "öregek", akik régóta a klub alkalmazásában állnak (Azpi) vagy valamiért sokat jelent nekik a klub, lehet, éppen a habitusuk miatt (pl. Silva, Mendy). Ha végignézzük a topklubokat, még a kevésbé "zsoldos" csapatok közé sorolnám a Chelsea-t, éppen a zárójelben leírt emberek miatt. Nekik elhiszem,hogy többet jelent a klub számukra egyszerű kenyéradónál.

A keret minősége és a feltételezett rossz kémia pedig nagyobb arányban az előző garnitúra műve, többnyire Marináék félresikerült projektjeit nyögjük, nem gondolom, hogy Koulibaly, Cucu, Sterling vagy Auba jelentenék a fő problémát, hozzáteszem, jobban is belenyúlhattak volna a keretbe nyáron...
Rég olvastam ilyen jó és igaz kommentet ezen a fórumon. Zseni meglátás. Én is abba a csapatba szerettem bele.

fst200
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#6323 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Botond9797 írta: 2022. november 14., hétfő 15:37
david368 írta: 2022. november 14., hétfő 8:29
Botond9797 írta: 2022. november 13., vasárnap 16:31 Potter rátermettségét leghamarabb egy év múlva ilyenkor lesz érdemes mérlegelni, legalább két átigazolási időszakot követően. Az elmúlt másfél hónap legfeljebb azt bizonyítja, hogy nem jó tűzoltó, kész kerettel instant javulást nem tudott elérni és az is látszik, hogy nem kész tervvel érkezett, ami érthető, hiszen egyik napról a másikra a Brigthon biztonságos, kellemes légköréből esett bele a dolgok közepébe. A brightoni szerepvállalása is a lassú javulásról szólt, előbb a játék fejlődött, ezt követték az eredmények, persze ez adódott a támadók impotens helyzetkihasználásából is. Nálunk jelenleg még helyzetek sincsenek. Ezért is gondolom, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a középpálya, értem ezalatt a hatos, nyolcas, tízes posztokat is, mind a középpályás védekezés, mind a kreativitás hiánycikk, az egy szem Kovacic-nak pedig a maradék karrierjét veszélyeztetik hónapok óta, pusztán azért, mert egy műtétet követő hosszabb kihagyás esetén nincs alternatívája a keretben. Kanté kiesésével pedig a világ (egyik) legjobb hatosát veszítettük el, neki szintén nincs beugrósa.

Ezek ismeretében felháborít az a szurkolói magatartás, amit a fórumokon, csoportokban sok rajongótól tapasztalok, mindent Boehly-ék és Potter nyakába varrnak, idealizálják az Abra-érát, holott Abráék, Marina és társasága legalább annyira hibás a kialakult helyzetben, mint az új tulajok és szegény Potter...
Míg velük volt koncepciò ès eredmènyek, volt szíve a csapatnak, addig ebbol jelenleg egyik sem láthatò. Nem csoda hogy idealizaljak a multat, mivel ez most 1 hatalmas nagy tragya zsoldosokkal meghintve.
Megérné erről egy hosszabb elemzést is írni, én például két nagyon markánsan körülhatárolható, nagyon különböző szakaszra választanám az Abra-korszakot, a határvonal pedig Ancelotti második éve és Torres szerződtetésének időszaka. Előtte valóban úgy tűnt, van koncepció, a többnyire a Mou-érában elültetett Chelsea-DNS, amely tovább fejlődött kis módosításokkal, Ancelotti első évével elérve a csúcspontot, a kifutása pedig 2012 BL-győzelme volt. Ez időszakban is voltak mellényúlások, Scolari, Deco, Sheva és társai, de az átélhető Chelsea-identitás jelen volt, a futballvilág szemében többnyire gyűlölt, de a szurkolók számára átérezhető kicsit "anti-barcás", erőfocis afrikai-angol koprodukció. Ezt a csapatot szerettem meg 2006-ban.

2010-12 körül pedig elérkezett a generációváltás időszaka és onnantól állandó formaingadozás, edzőkeringő és identitáskeresés következett, nem volt normális, hogy majdnem ugyanaz a keret két éven belül tizedik és bajnok lesz. Volt egy brazilos-spanyolos próbálkozás az évtized közepe felé, de hosszabb távon nem tudott kialakulni egy új típusú Chelsea, edzők jöttek és mentek, a nagy igazolások többségében besültek és másfél évente leírtuk, hogy koncepció nélküli, zsoldos brigád, két hónappal azután pedig éppen ők nyertek valamit, hogy aztán fél év múlva ismét alulteljesítsenek.

Ami pedig a "zsoldosozást" illeti, nem értem, mit értünk zsoldos alatt. A mai topfutballban szinte mindenki "zsoldos", nagy pénzért és a karrierjüket szem előtt tartva igazolnak topklubokhoz, szerintem nevetségesebb, amikor a frissen szerződtetett srác mezt csókol vagy Haaland nem hajlandó kiejteni a száján a Man. United nevét. Lamps időszakának a végén is "zsoldosoztunk", utána jött Tuchel és a BL-menetelés,onnantól Havertz-ék megszűntek zsoldosok lenni, hogy egy gyenge időszakban ismét azok legyenek? Ki nem zsoldos? Local hero-k, saját nevelésű játékosok (Mount, James, Chalo, RLC...) plusz olyan "öregek", akik régóta a klub alkalmazásában állnak (Azpi) vagy valamiért sokat jelent nekik a klub, lehet, éppen a habitusuk miatt (pl. Silva, Mendy). Ha végignézzük a topklubokat, még a kevésbé "zsoldos" csapatok közé sorolnám a Chelsea-t, éppen a zárójelben leírt emberek miatt. Nekik elhiszem,hogy többet jelent a klub számukra egyszerű kenyéradónál.

A keret minősége és a feltételezett rossz kémia pedig nagyobb arányban az előző garnitúra műve, többnyire Marináék félresikerült projektjeit nyögjük, nem gondolom, hogy Koulibaly, Cucu, Sterling vagy Auba jelentenék a fő problémát, hozzáteszem, jobban is belenyúlhattak volna a keretbe nyáron...
Anno megvolt egy vilagklasszis gerinc : Cech, Terry, Lampard, Drogba es ehhez egészültek ki még szintén vilagklasszis játékosok, plusz par mellé nyulas amit még elviselt a csapat, de a gerinc megvolt, nah most se hátul se elől, se középen nincs állandósag, még a kapus posztunknal sem, van ket játékos jobb esetben mindkét posztra, de sérülés es rossz formák miatt ossze vissza játszik mindenki, illetve az itt lévők közül sem sok a világ klasszis, muszáj vásárolni, belemyulni a keretbe es hozni par igazi vilagklasszist es cserélni az orvosi stábot

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#6324 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

david368 írta: 2022. november 14., hétfő 8:29
Botond9797 írta: 2022. november 13., vasárnap 16:31
frankieboy08 írta: 2022. november 13., vasárnap 13:53

De hát nem pont ez amit irtál bizonyitja, hogy meg kell adni az időt Potternek? Egy 15 és 16. hely után tavaly 9. lett a Brighton, ha meg ma hazai pályán veri a Villát a karácsonyt már Europa Ligás helyen is töltheti. A másik közelsem elhanyagolható tény pedig a már mások által is sokat emlegetett sportpszichológia háttere Potternek, ami köztudottan nem egyik hétről a másikra fejti ki a hatását, szerintem ez is az egyik legfőbb oka annak, hogy ilyen hosszú szerződést kapott. Lampard menesztése után én nem hittem volna, hogy nagyobb csalódás is érhet engem mint mezei szurkolót, de ha a vadonatúj tulaj kirúgja a saját maga által hosszútávra kinevezett első edzőjét az első évében, az az én olvasatomban valóban a hülyeségek royal flush-e lenne.
Potter rátermettségét leghamarabb egy év múlva ilyenkor lesz érdemes mérlegelni, legalább két átigazolási időszakot követően. Az elmúlt másfél hónap legfeljebb azt bizonyítja, hogy nem jó tűzoltó, kész kerettel instant javulást nem tudott elérni és az is látszik, hogy nem kész tervvel érkezett, ami érthető, hiszen egyik napról a másikra a Brigthon biztonságos, kellemes légköréből esett bele a dolgok közepébe. A brightoni szerepvállalása is a lassú javulásról szólt, előbb a játék fejlődött, ezt követték az eredmények, persze ez adódott a támadók impotens helyzetkihasználásából is. Nálunk jelenleg még helyzetek sincsenek. Ezért is gondolom, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a középpálya, értem ezalatt a hatos, nyolcas, tízes posztokat is, mind a középpályás védekezés, mind a kreativitás hiánycikk, az egy szem Kovacic-nak pedig a maradék karrierjét veszélyeztetik hónapok óta, pusztán azért, mert egy műtétet követő hosszabb kihagyás esetén nincs alternatívája a keretben. Kanté kiesésével pedig a világ (egyik) legjobb hatosát veszítettük el, neki szintén nincs beugrósa.

Ezek ismeretében felháborít az a szurkolói magatartás, amit a fórumokon, csoportokban sok rajongótól tapasztalok, mindent Boehly-ék és Potter nyakába varrnak, idealizálják az Abra-érát, holott Abráék, Marina és társasága legalább annyira hibás a kialakult helyzetben, mint az új tulajok és szegény Potter...
Míg velük volt koncepciò ès eredmènyek, volt szíve a csapatnak, addig ebbol jelenleg egyik sem láthatò. Nem csoda hogy idealizaljak a multat, mivel ez most 1 hatalmas nagy tragya zsoldosokkal meghintve.
Megérné erről egy hosszabb elemzést is írni, én például két nagyon markánsan körülhatárolható, nagyon különböző szakaszra választanám az Abra-korszakot, a határvonal pedig Ancelotti második éve és Torres szerződtetésének időszaka. Előtte valóban úgy tűnt, van koncepció, a többnyire a Mou-érában elültetett Chelsea-DNS, amely tovább fejlődött kis módosításokkal, Ancelotti első évével elérve a csúcspontot, a kifutása pedig 2012 BL-győzelme volt. Ez időszakban is voltak mellényúlások, Scolari, Deco, Sheva és társai, de az átélhető Chelsea-identitás jelen volt, a futballvilág szemében többnyire gyűlölt, de a szurkolók számára átérezhető kicsit "anti-barcás", erőfocis afrikai-angol koprodukció. Ezt a csapatot szerettem meg 2006-ban.

2010-12 körül pedig elérkezett a generációváltás időszaka és onnantól állandó formaingadozás, edzőkeringő és identitáskeresés következett, nem volt normális, hogy majdnem ugyanaz a keret két éven belül tizedik és bajnok lesz. Volt egy brazilos-spanyolos próbálkozás az évtized közepe felé, de hosszabb távon nem tudott kialakulni egy új típusú Chelsea, edzők jöttek és mentek, a nagy igazolások többségében besültek és másfél évente leírtuk, hogy koncepció nélküli, zsoldos brigád, két hónappal azután pedig éppen ők nyertek valamit, hogy aztán fél év múlva ismét alulteljesítsenek.

Ami pedig a "zsoldosozást" illeti, nem értem, mit értünk zsoldos alatt. A mai topfutballban szinte mindenki "zsoldos", nagy pénzért és a karrierjüket szem előtt tartva igazolnak topklubokhoz, szerintem nevetségesebb, amikor a frissen szerződtetett srác mezt csókol vagy Haaland nem hajlandó kiejteni a száján a Man. United nevét. Lamps időszakának a végén is "zsoldosoztunk", utána jött Tuchel és a BL-menetelés,onnantól Havertz-ék megszűntek zsoldosok lenni, hogy egy gyenge időszakban ismét azok legyenek? Ki nem zsoldos? Local hero-k, saját nevelésű játékosok (Mount, James, Chalo, RLC...) plusz olyan "öregek", akik régóta a klub alkalmazásában állnak (Azpi) vagy valamiért sokat jelent nekik a klub, lehet, éppen a habitusuk miatt (pl. Silva, Mendy). Ha végignézzük a topklubokat, még a kevésbé "zsoldos" csapatok közé sorolnám a Chelsea-t, éppen a zárójelben leírt emberek miatt. Nekik elhiszem,hogy többet jelent a klub számukra egyszerű kenyéradónál.

A keret minősége és a feltételezett rossz kémia pedig nagyobb arányban az előző garnitúra műve, többnyire Marináék félresikerült projektjeit nyögjük, nem gondolom, hogy Koulibaly, Cucu, Sterling vagy Auba jelentenék a fő problémát, hozzáteszem, jobban is belenyúlhattak volna a keretbe nyáron...
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#6325 Hozzászólás Szerző: emsanya »

david368 írta: 2022. november 14., hétfő 8:26
emsanya írta: 2022. november 13., vasárnap 17:15
BlueBlood1993 írta: 2022. november 13., vasárnap 0:08

Ez teljesen világos, de te látsz bármi esélyt arra, hogy ez vele fog megtörténni? Ha lenne egy tökös edző, aki belenyúl a csapatba és nem posztra cserél, aki együtt él a játékkal, aki hétről hétre új taktikát próbál ki, csak nem megy (egyelőre) semmi, azt mondom okés.
Korabban irtam, ő nem az lesz aki vegig ugral a kispad mellett, teljesen mas tipusu edzo.

Ehhez sajnos idő kell, valoszinuleg évek hogy kideruljon. BL-ben is kar almodozni a tovabbjutasokrol, már Dortmund is egy nagy multu csapat, Potter-nek ebben is fejlodni kell, hogy kell menedzselni egy ilyem parharcot, siman benne van hogy kiesunk.

Egyebkent varialja a jatekosokat is, a folyton szidott Havertz is mar csak csere vagy Auba mar be se allt a héten, nem ezen mulik. Total impotens az elore jatek, nagy valtozasok kellennek jatekos es taktikai fronton is.

Ami talany szamomra hogy pont a helyzet kialakitas volt az erossege a Brightonnal, nalunk meg egyelore a felpalyan alig jutunk át. Biztos ez is évek munkaja lesz még, türelem, türelem, türelem.
Tuchel jött 1 èven belül BL gyozelem majd elodonto. Mihez is kell ido? Elkuldtuk az edzot, akinek nem kellett es ide hoztunk egy pojacat aki a Brightonnal a kieses ellen kuzdott. Szemellenzot tegyuk le gyerekek, koszonom.
Tuchel egy BL dontos PSG-tol jott, dolgozott mar nagy klubbnal, kesz es top edző, tőle lehetett azonnali eredmenyt is varni.

Tuchel, Conte, Ancelotti ilyen, de Potter-nek bele kell tanulnia még ebbe es a stilushoz is amit jatszatni akar sokkal tobb idő kell. No meg egy raklap uj jatekos.

david368
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2011. október 2., vasárnap 15:04
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Aktuális meccsek

#6326 Hozzászólás Szerző: david368 »

Botond9797 írta: 2022. november 13., vasárnap 16:31
frankieboy08 írta: 2022. november 13., vasárnap 13:53
focimark írta: 2022. november 13., vasárnap 12:49 Nekem egyebkent semmi bajom nem lenne azzal, hogy kapjon idot egy edzo nalunk vegre es szimpatikus figura Potter, de biztos, hogy o az akinek meg kene adni? Brightonnal 15 es 16.helyezest ert el elso ket szezonjaban a harmadikban lett veluk 9.ami nem rossz, de biztos, hogy akkora zseni az ember? Az teny, hogy nem jatszott rossz focit a Brighton vele, de most ez miatt idot adni valakinek, hogy hatha szep foci lesz... Eddig minden edzonk eleg gyorsan a sajat kepere alakitotta a csapatot, de Potterel kb semmi vagy meg rosszabb lett. Ha nem angol edzo lenne, szerintem fele ekkora hype se lett volna korulotte. Ettol fuggetlenul felolem maradjon, de akkor tenyleg kapja meg a bizalmat, ne basszak ki, mikor esetleg felmeri emelni Bohly irodajabab a hangjat.
De hát nem pont ez amit irtál bizonyitja, hogy meg kell adni az időt Potternek? Egy 15 és 16. hely után tavaly 9. lett a Brighton, ha meg ma hazai pályán veri a Villát a karácsonyt már Europa Ligás helyen is töltheti. A másik közelsem elhanyagolható tény pedig a már mások által is sokat emlegetett sportpszichológia háttere Potternek, ami köztudottan nem egyik hétről a másikra fejti ki a hatását, szerintem ez is az egyik legfőbb oka annak, hogy ilyen hosszú szerződést kapott. Lampard menesztése után én nem hittem volna, hogy nagyobb csalódás is érhet engem mint mezei szurkolót, de ha a vadonatúj tulaj kirúgja a saját maga által hosszútávra kinevezett első edzőjét az első évében, az az én olvasatomban valóban a hülyeségek royal flush-e lenne.
Potter rátermettségét leghamarabb egy év múlva ilyenkor lesz érdemes mérlegelni, legalább két átigazolási időszakot követően. Az elmúlt másfél hónap legfeljebb azt bizonyítja, hogy nem jó tűzoltó, kész kerettel instant javulást nem tudott elérni és az is látszik, hogy nem kész tervvel érkezett, ami érthető, hiszen egyik napról a másikra a Brigthon biztonságos, kellemes légköréből esett bele a dolgok közepébe. A brightoni szerepvállalása is a lassú javulásról szólt, előbb a játék fejlődött, ezt követték az eredmények, persze ez adódott a támadók impotens helyzetkihasználásából is. Nálunk jelenleg még helyzetek sincsenek. Ezért is gondolom, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a középpálya, értem ezalatt a hatos, nyolcas, tízes posztokat is, mind a középpályás védekezés, mind a kreativitás hiánycikk, az egy szem Kovacic-nak pedig a maradék karrierjét veszélyeztetik hónapok óta, pusztán azért, mert egy műtétet követő hosszabb kihagyás esetén nincs alternatívája a keretben. Kanté kiesésével pedig a világ (egyik) legjobb hatosát veszítettük el, neki szintén nincs beugrósa.

Ezek ismeretében felháborít az a szurkolói magatartás, amit a fórumokon, csoportokban sok rajongótól tapasztalok, mindent Boehly-ék és Potter nyakába varrnak, idealizálják az Abra-érát, holott Abráék, Marina és társasága legalább annyira hibás a kialakult helyzetben, mint az új tulajok és szegény Potter...
Míg velük volt koncepciò ès eredmènyek, volt szíve a csapatnak, addig ebbol jelenleg egyik sem láthatò. Nem csoda hogy idealizaljak a multat, mivel ez most 1 hatalmas nagy tragya zsoldosokkal meghintve.

david368
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2011. október 2., vasárnap 15:04
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Joe Cole

Re: Aktuális meccsek

#6327 Hozzászólás Szerző: david368 »

emsanya írta: 2022. november 13., vasárnap 17:15
BlueBlood1993 írta: 2022. november 13., vasárnap 0:08
emsanya írta: 2022. november 12., szombat 23:45 Érzelmileg fajdalmas es nagyon idő igenyes folyamat lesz ez. Évekbe telhet mire meglesz a gyumolcse, mindenkinek türelmesnek kell lennie.

Nagy képben kell nezni a dolgokat es években gondolkodni. Bevallalta a vezetoseg ezt a megujulast, nen fog 3 honap alatt bekovetkezni.
Ez teljesen világos, de te látsz bármi esélyt arra, hogy ez vele fog megtörténni? Ha lenne egy tökös edző, aki belenyúl a csapatba és nem posztra cserél, aki együtt él a játékkal, aki hétről hétre új taktikát próbál ki, csak nem megy (egyelőre) semmi, azt mondom okés.
Korabban irtam, ő nem az lesz aki vegig ugral a kispad mellett, teljesen mas tipusu edzo.

Ehhez sajnos idő kell, valoszinuleg évek hogy kideruljon. BL-ben is kar almodozni a tovabbjutasokrol, már Dortmund is egy nagy multu csapat, Potter-nek ebben is fejlodni kell, hogy kell menedzselni egy ilyem parharcot, siman benne van hogy kiesunk.

Egyebkent varialja a jatekosokat is, a folyton szidott Havertz is mar csak csere vagy Auba mar be se allt a héten, nem ezen mulik. Total impotens az elore jatek, nagy valtozasok kellennek jatekos es taktikai fronton is.

Ami talany szamomra hogy pont a helyzet kialakitas volt az erossege a Brightonnal, nalunk meg egyelore a felpalyan alig jutunk át. Biztos ez is évek munkaja lesz még, türelem, türelem, türelem.
Tuchel jött 1 èven belül BL gyozelem majd elodonto. Mihez is kell ido? Elkuldtuk az edzot, akinek nem kellett es ide hoztunk egy pojacat aki a Brightonnal a kieses ellen kuzdott. Szemellenzot tegyuk le gyerekek, koszonom.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#6328 Hozzászólás Szerző: emsanya »

BlueBlood1993 írta: 2022. november 13., vasárnap 0:08
emsanya írta: 2022. november 12., szombat 23:45 Érzelmileg fajdalmas es nagyon idő igenyes folyamat lesz ez. Évekbe telhet mire meglesz a gyumolcse, mindenkinek türelmesnek kell lennie.

Nagy képben kell nezni a dolgokat es években gondolkodni. Bevallalta a vezetoseg ezt a megujulast, nen fog 3 honap alatt bekovetkezni.
Ez teljesen világos, de te látsz bármi esélyt arra, hogy ez vele fog megtörténni? Ha lenne egy tökös edző, aki belenyúl a csapatba és nem posztra cserél, aki együtt él a játékkal, aki hétről hétre új taktikát próbál ki, csak nem megy (egyelőre) semmi, azt mondom okés.
Korabban irtam, ő nem az lesz aki vegig ugral a kispad mellett, teljesen mas tipusu edzo.

Ehhez sajnos idő kell, valoszinuleg évek hogy kideruljon. BL-ben is kar almodozni a tovabbjutasokrol, már Dortmund is egy nagy multu csapat, Potter-nek ebben is fejlodni kell, hogy kell menedzselni egy ilyem parharcot, siman benne van hogy kiesunk.

Egyebkent varialja a jatekosokat is, a folyton szidott Havertz is mar csak csere vagy Auba mar be se allt a héten, nem ezen mulik. Total impotens az elore jatek, nagy valtozasok kellennek jatekos es taktikai fronton is.

Ami talany szamomra hogy pont a helyzet kialakitas volt az erossege a Brightonnal, nalunk meg egyelore a felpalyan alig jutunk át. Biztos ez is évek munkaja lesz még, türelem, türelem, türelem.

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Aktuális meccsek

#6329 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

frankieboy08 írta: 2022. november 13., vasárnap 13:53
focimark írta: 2022. november 13., vasárnap 12:49 Nekem egyebkent semmi bajom nem lenne azzal, hogy kapjon idot egy edzo nalunk vegre es szimpatikus figura Potter, de biztos, hogy o az akinek meg kene adni? Brightonnal 15 es 16.helyezest ert el elso ket szezonjaban a harmadikban lett veluk 9.ami nem rossz, de biztos, hogy akkora zseni az ember? Az teny, hogy nem jatszott rossz focit a Brighton vele, de most ez miatt idot adni valakinek, hogy hatha szep foci lesz... Eddig minden edzonk eleg gyorsan a sajat kepere alakitotta a csapatot, de Potterel kb semmi vagy meg rosszabb lett. Ha nem angol edzo lenne, szerintem fele ekkora hype se lett volna korulotte. Ettol fuggetlenul felolem maradjon, de akkor tenyleg kapja meg a bizalmat, ne basszak ki, mikor esetleg felmeri emelni Bohly irodajabab a hangjat.
De hát nem pont ez amit irtál bizonyitja, hogy meg kell adni az időt Potternek? Egy 15 és 16. hely után tavaly 9. lett a Brighton, ha meg ma hazai pályán veri a Villát a karácsonyt már Europa Ligás helyen is töltheti. A másik közelsem elhanyagolható tény pedig a már mások által is sokat emlegetett sportpszichológia háttere Potternek, ami köztudottan nem egyik hétről a másikra fejti ki a hatását, szerintem ez is az egyik legfőbb oka annak, hogy ilyen hosszú szerződést kapott. Lampard menesztése után én nem hittem volna, hogy nagyobb csalódás is érhet engem mint mezei szurkolót, de ha a vadonatúj tulaj kirúgja a saját maga által hosszútávra kinevezett első edzőjét az első évében, az az én olvasatomban valóban a hülyeségek royal flush-e lenne.
Potter rátermettségét leghamarabb egy év múlva ilyenkor lesz érdemes mérlegelni, legalább két átigazolási időszakot követően. Az elmúlt másfél hónap legfeljebb azt bizonyítja, hogy nem jó tűzoltó, kész kerettel instant javulást nem tudott elérni és az is látszik, hogy nem kész tervvel érkezett, ami érthető, hiszen egyik napról a másikra a Brigthon biztonságos, kellemes légköréből esett bele a dolgok közepébe. A brightoni szerepvállalása is a lassú javulásról szólt, előbb a játék fejlődött, ezt követték az eredmények, persze ez adódott a támadók impotens helyzetkihasználásából is. Nálunk jelenleg még helyzetek sincsenek. Ezért is gondolom, hogy a legnagyobb probléma jelenleg a középpálya, értem ezalatt a hatos, nyolcas, tízes posztokat is, mind a középpályás védekezés, mind a kreativitás hiánycikk, az egy szem Kovacic-nak pedig a maradék karrierjét veszélyeztetik hónapok óta, pusztán azért, mert egy műtétet követő hosszabb kihagyás esetén nincs alternatívája a keretben. Kanté kiesésével pedig a világ (egyik) legjobb hatosát veszítettük el, neki szintén nincs beugrósa.

Ezek ismeretében felháborít az a szurkolói magatartás, amit a fórumokon, csoportokban sok rajongótól tapasztalok, mindent Boehly-ék és Potter nyakába varrnak, idealizálják az Abra-érát, holott Abráék, Marina és társasága legalább annyira hibás a kialakult helyzetben, mint az új tulajok és szegény Potter...
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

frankieboy08
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010. május 13., csütörtök 14:23
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#6330 Hozzászólás Szerző: frankieboy08 »

focimark írta: 2022. november 13., vasárnap 12:49 Nekem egyebkent semmi bajom nem lenne azzal, hogy kapjon idot egy edzo nalunk vegre es szimpatikus figura Potter, de biztos, hogy o az akinek meg kene adni? Brightonnal 15 es 16.helyezest ert el elso ket szezonjaban a harmadikban lett veluk 9.ami nem rossz, de biztos, hogy akkora zseni az ember? Az teny, hogy nem jatszott rossz focit a Brighton vele, de most ez miatt idot adni valakinek, hogy hatha szep foci lesz... Eddig minden edzonk eleg gyorsan a sajat kepere alakitotta a csapatot, de Potterel kb semmi vagy meg rosszabb lett. Ha nem angol edzo lenne, szerintem fele ekkora hype se lett volna korulotte. Ettol fuggetlenul felolem maradjon, de akkor tenyleg kapja meg a bizalmat, ne basszak ki, mikor esetleg felmeri emelni Bohly irodajabab a hangjat.
De hát nem pont ez amit irtál bizonyitja, hogy meg kell adni az időt Potternek? Egy 15 és 16. hely után tavaly 9. lett a Brighton, ha meg ma hazai pályán veri a Villát a karácsonyt már Europa Ligás helyen is töltheti. A másik közelsem elhanyagolható tény pedig a már mások által is sokat emlegetett sportpszichológia háttere Potternek, ami köztudottan nem egyik hétről a másikra fejti ki a hatását, szerintem ez is az egyik legfőbb oka annak, hogy ilyen hosszú szerződést kapott. Lampard menesztése után én nem hittem volna, hogy nagyobb csalódás is érhet engem mint mezei szurkolót, de ha a vadonatúj tulaj kirúgja a saját maga által hosszútávra kinevezett első edzőjét az első évében, az az én olvasatomban valóban a hülyeségek royal flush-e lenne.

Avatar
focimark
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2009. december 28., hétfő 13:25
Kedvenc exjátékos: Lampard Costa Mata

Re: Aktuális meccsek

#6331 Hozzászólás Szerző: focimark »

Nekem egyebkent semmi bajom nem lenne azzal, hogy kapjon idot egy edzo nalunk vegre es szimpatikus figura Potter, de biztos, hogy o az akinek meg kene adni? Brightonnal 15 es 16.helyezest ert el elso ket szezonjaban a harmadikban lett veluk 9.ami nem rossz, de biztos, hogy akkora zseni az ember? Az teny, hogy nem jatszott rossz focit a Brighton vele, de most ez miatt idot adni valakinek, hogy hatha szep foci lesz... Eddig minden edzonk eleg gyorsan a sajat kepere alakitotta a csapatot, de Potterel kb semmi vagy meg rosszabb lett. Ha nem angol edzo lenne, szerintem fele ekkora hype se lett volna korulotte. Ettol fuggetlenul felolem maradjon, de akkor tenyleg kapja meg a bizalmat, ne basszak ki, mikor esetleg felmeri emelni Bohly irodajabab a hangjat.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6968
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#6332 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

télen aktívnak kell lenni a piacon és onnantól bármi lehet. 24 forduló van még hátra és eddig csak mi meg a pool szoptuk be ennyire a sérültekkel. nem szabad ilyet kívánni, de remélem azért a többi csapat is kicsit erre a sorsra jut a vb után.

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1571
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#6333 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Emlékszem, mikor már a BL győzelem után hullámzó lett a színvonal, a klubvilágbajnokság meccseit pedig már külünösen fájdalmas volt végignézni. Fogalmam sincs, hogy ki mit cseszett el és mikor, de ennek a szerencsétlennek már a bőven a putrit kellett átvenni és elkezdeni rendbe tenni. Az, hogy a vezetőség választása Potterre esett, csak az inkompetenciájukat bizonyítja, de nem is volt nagyon más választás, ha már ennyire ki akarták penderíteni Tuchelt. Egyelőre semmilyen módon nem bizonyítja Potter a kezdeti pár bemákolt meccsével, hogy itt a helye, de azt igazságtalan kijelentésnek tartom, hogy ő csinálna középcsapatot belőlünk. Az elittől való lemorzsolódás már évekkel ezelőtt elkezdődött, az igazolások nagy része pedig egy kalap szar annak ellenére, hogy többé-kevésbé úgy tűnt, sikerült megszabadulni a feleslegtől. Az nem top csapat, ahol ha kidől egy James vagy Kanté, ott nincs akár csak megközelítőleg hasonló színvonalú pótlás. Potter pedig ezt a disznóólat kapta meg. Tessék varázsolni a kiégett arzenáltetkóssal, a flegma marokkóival, ostoba amerika kapitánnyal, és a német ropival. Baromi hálás feladat.

Nem védem Pottert, mert a mai meccs maga volt a téboly és ennyi ügyetlen, teszetosza edzői megmozdulást már nagyon régen láttam, de azt sem látjuk, hogy mekkora cirkusz lehet a háttérben.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6797
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#6334 Hozzászólás Szerző: Pityee »

emsanya írta: 2022. november 12., szombat 23:45 Érzelmileg fajdalmas es nagyon idő igenyes folyamat lesz ez. Évekbe telhet mire meglesz a gyumolcse, mindenkinek türelmesnek kell lennie.

Nagy képben kell nezni a dolgokat es években gondolkodni. Bevallalta a vezetoseg ezt a megujulast, nen fog 3 honap alatt bekovetkezni.
Reméljük Potter a 2023as évet már nem itt kezdi meg. Menjen vissza valamelyik középcsapathoz, de ne egy Top csapatból csináljon középcsapatot.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3614
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#6335 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

emsanya írta: 2022. november 12., szombat 23:45 Érzelmileg fajdalmas es nagyon idő igenyes folyamat lesz ez. Évekbe telhet mire meglesz a gyumolcse, mindenkinek türelmesnek kell lennie.

Nagy képben kell nezni a dolgokat es években gondolkodni. Bevallalta a vezetoseg ezt a megujulast, nen fog 3 honap alatt bekovetkezni.
Ez teljesen világos, de te látsz bármi esélyt arra, hogy ez vele fog megtörténni? Ha lenne egy tökös edző, aki belenyúl a csapatba és nem posztra cserél, aki együtt él a játékkal, aki hétről hétre új taktikát próbál ki, csak nem megy (egyelőre) semmi, azt mondom okés.

Amit látunk az viszont meccsről meccsre nagyobb nulla, kapura alig vagyunk veszélyesek, első félidőben úgy beszorítottak minket, mint egy kiscsapatot. Sztem ki kéne vonszolni a hájas seggét az amerikai pereputtynak a vébére és körülnézni edző fronton, hátha valami ígéreteset lát, ha már klubfocit figyelemmel tekintve (na persze :lol: ) egy potterre futotta...nagyjából kizártnak tartom, hogy benne van ennél több, csak idő kell, egyszerűen amiket felsoroltam 2 sorral feljebb, azokból semmi nincs meg benne. Oké ma összerakott egy nagyjából tökös kezdőt (bár csak sikerült megint 5 védőzni), de itt is voltak nem posztján játszatások, aztán meg posztra cserélések...nagyjából a mai kezdő és hajasbaba 2x lekapása pár héttel ezelőtt volt az egyetlen, amire emelem kalapom, amúgy sajnos gyáva és puhány. Nincs vele emberileg bajom, nyugodtan menjen menedzselni egy angol középcsapatot ezután, de egyszűren nem top szint, ez 2 hónap alatt tökéletesen kiderült, akkor meg minek húzni? Nem véletlen szoktak 3 hónapos próbaidők lenni, ami alatt kipenderítik azt, aki nem elég jó (más kérdés, hogy az idióta amcsik egy halom pénzért vásárolták ki és aláírtak egyből 5 éves szerződést, na bumm, tanulópénz az idiótáknak legalább, hátha okulnak belőle).

Szabi: nem szoktam külön havertzet szidni, nekem oldalpassz általában jobban a bögyömben van, de részemről mehet a német, amerre lát, nincs benne több, mint 10 meccsenként 2-3 értelmes, de kösz, nem kérek újabb zijest.

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Aktuális meccsek

#6336 Hozzászólás Szerző: emsanya »

Érzelmileg fajdalmas es nagyon idő igenyes folyamat lesz ez. Évekbe telhet mire meglesz a gyumolcse, mindenkinek türelmesnek kell lennie.

Nagy képben kell nezni a dolgokat es években gondolkodni. Bevallalta a vezetoseg ezt a megujulast, nen fog 3 honap alatt bekovetkezni.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6283
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#6337 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Nem bevédve Pottert, mert eddig nekem is óriási csalódás a pali, de azt azért hozzátenném, hogy ezeknek a játékosoknak a 90%-a Tuchel regnálása alatt épült le ennyire csúnyán, egyedül Sterling az, aki hozzáidomult a társaihoz a jobb kezdés után. Viszont Chalobah és Kepa, akiket az elődje egyáltalán nem használt egész korrekt teljesítményt nyújtanak (főleg utóbbi), ahogy a fiatalok közül Hall és Chukwuemeka sem vallott eddig szégyent. Nyilván ez önmagában szinte értékelhetetlen és sokra nem mentünk vele, de egy kis pozitívum a negatív spirálban.

Egyébként sokszor olvasom itt, hogy „ennyire nem rossz ez a keret", pedig sajnos szerintem iszonyatosan túlsúlyban van a(z aktuális formától függetlenül) túlárazott középszer, akik csak a nevükből élnek. Tehát ez a keret nem jó, sem összetételben, sem minőségileg. Silva, James és az egészséges Kanté, aki klasszis, és mindenhol kezdő lenne, a többi pótolható. Ez 3 poszt a 11-ből, szerintem más topcsapatoknál ez a szám magasabb. És lehet engem csesztetni, hogy állandóan a számra veszem pl. Havertzet (vagy évekkel ezelőtt Zijest), de a nap végén csak nekem lesz igazam, hogy gyenge játékos és nem kapja meg a megfelelő kritikát, amit mások korábban igen (Morata, Werner), ha tetszik, ha nem. Szerencsére Potter és más szurkolók is kezdenek rájönni. Nem lesz elég a kutyával pózolgatni instán. Meccs végén is, amit leművelt, kár, hogy nem rúgta pofán valamelyik tuskó kastélyos, megérdemelte volna. Idén már nem az első olyan fejese volt, amit nevetségesen amatőr kivitelezés követett. Drogba csukott szemmel kapuba tette volna, nagy kár, hogy azok az idők elmúltak, és ilyen sovány, langaléta, puhány, gebe tetűket kell néznem hétről hétre a kedvenc csapatom mezében.

U.i. Egyébként Azpi is megsérült (vádli), azért cserélte le Potter a szünetben. Nem tűnik súlyosnak, de kérdéses a vb-részvétele így.
6+8+5+4+1+1+2+1

Bandi
Hozzászólások: 2734
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Aktuális meccsek

#6338 Hozzászólás Szerző: Bandi »

Pityee írta: 2022. november 12., szombat 23:05
fst200 írta: 2022. november 12., szombat 22:53 utóbbi x évet nézve elég komoly mélypont ,sőt Abra éra óta a legkomolyabb, mindenki sérült, aki nem az nem tud /akar/ focizni, elvágyódik ,szarul érzi magát, a vezetőség fejetlen, az edző tapasztalatlan
szerintem jól járunk a vb szünettel..
Nem tudom ki mit vár a vb után. De ezt már nem elöször olvasom, hogy jól járunk a vb szünettel. Addigra esetleg érkezik olyan játékos aki forintos labdákat fog osztogatni? Vagy esetleg aki tud kapura rúgni? Vagy esetleg egy olyan edző aki rendelkezik taktikai repertoárral? egyedül annyi a pozitivum, hogy valszeg visszatér James. De egy maga ő sem fogja megváltozatni a csapat mentalitását. Úgyh felesleges erre a vb szünetre hivatkozni bàrmilyen formában is.
A szurkolók szempontjából jó a szünet, nem kell 1 hónapig nézni ezt a foshalmazt :D a VB után csak még fáradtabb és motiválatlanabb lesz mindenki úgyhogy ez csak rosszabb lesz. Amúgy én kitaláltam egy jó taktikát, most már zsinórban a 3. meccsünket nem nézem meg és sokkal nyugodtabb vagyok azóta és a szemem sem folyik ki a 90 perc alatt, tudom ajánlani mindenkinek :D amúgy ilyet még az a bizonyos Mourinho csapat sem tudott kiváltani belőlem ami végül 10. hely körül végzett úgyhogy ez komoly teljesítmény.

Avatar
BlueBlood1993
Hozzászólások: 3614
Csatlakozott: 2008. december 23., kedd 10:55
Kedvenc játékos: Enzo Fernández
Kedvenc exjátékos: Frank Lampard

Re: Aktuális meccsek

#6339 Hozzászólás Szerző: BlueBlood1993 »

Én se várok semmi jót, max rosszat tőle. De legalább addig de kell nézni ezt a szart (bár én így is hagyok ki meccseket vagy max visszanezem egy részét).

edeskeves
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#6340 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Pityee írta: 2022. november 12., szombat 23:05
fst200 írta: 2022. november 12., szombat 22:53 utóbbi x évet nézve elég komoly mélypont ,sőt Abra éra óta a legkomolyabb, mindenki sérült, aki nem az nem tud /akar/ focizni, elvágyódik ,szarul érzi magát, a vezetőség fejetlen, az edző tapasztalatlan
szerintem jól járunk a vb szünettel..
Nem tudom ki mit vár a vb után. De ezt már nem elöször olvasom, hogy jól járunk a vb szünettel. Addigra esetleg érkezik olyan játékos aki forintos labdákat fog osztogatni? Vagy esetleg aki tud kapura rúgni? Vagy esetleg egy olyan edző aki rendelkezik taktikai repertoárral? egyedül annyi a pozitivum, hogy valszeg visszatér James. De egy maga ő sem fogja megváltozatni a csapat mentalitását. Úgyh felesleges erre a vb szünetre hivatkozni bàrmilyen formában is.
Kante is beugrik majd par meccsre, amig le nem serul megint 2 honapra. :D
A csapat nagy resze a VB-n lesz a tobbiek serultek, ugyhogy en se varok nagyon sokat ettol a szunettol. Potter hatha elvegez egy ujabb tanfolyamot pszichologiabol es leugrik andaluziaba tanulni egy kis flamencot, hogy legalabb a tapsolasi uteme valtozzon.

Válasz küldése