Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Aktuális meccsek

#15101 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

flatley09 írta:
Hawaii írta:
Traxver írta:
Vettünk azert tavaly egy Pulisicet meg egy Kovacicot is.
És állítottam azt bármikor, hogy nem így volt? :D
Nem jött át a lényeg akkor. Leírom egyszerűbben: nincs a klubnak 300-400 milliója játékosokra, elég csak megnézni az elmúlt évek pénzügyi jelentéseit. Továbbá olyan fizetéseket sem tudunk adni, mint a rivális csapatok többsége, mert nincs rá keret az FFP miatt.
Reg nem irtam a forumra de ez a tema erdekel. Megkerdezhetem, hogy te hol nezed meg a klub penzugyi jelenteseit?
A klub minden év utolsó napján kiad egy hivatalos közleményt az előző szezon (üzleti év) eredményéről.
Ez volt a legutóbbi:
https://www.chelseafc.com/en/news/2019/ ... al-results" onclick="window.open(this.href);return false;

Több oldal is foglalkozik egyébként a top klubok pénzügyi helyzetével, és ha van rá igény, szívesen belinkelem ide, ha legközelebb találkozok ilyennel.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Aktuális meccsek

#15102 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Traxver írta:
Hawaii írta: És állítottam azt bármikor, hogy nem így volt? :D
Nem jött át a lényeg akkor. Leírom egyszerűbben: nincs a klubnak 300-400 milliója játékosokra, elég csak megnézni az elmúlt évek pénzügyi jelentéseit. Továbbá olyan fizetéseket sem tudunk adni, mint a rivális csapatok többsége, mert nincs rá keret az FFP miatt.
azért írtam, mert pontosan nem tudni (tudom),hogy mikor húzzák meg az FFP határt vagyis dátum szerint. Mert ha Hazard eladása fedezte akkor már megint minuszba vagyunk mert kb Kova meg Puli ára majdnem ott van.
Az FFP éves lebontásban nézi, a klub számára viszont egy üzleti év július 1-től következő év június 30-ig tart.Ezért történhet meg az, hogy míg a klub kimutatásai szerint veszteséges szezont, azaz üzleti évet zártunk, addig az FFP-nek mégis meg tudtunk felelni. Hazard eladása nem csak Pulisic és Kovacic árát fedezte, hanem a teljes előző szezon veszteségeit, amelyet főleg a BL-ből való kimaradás okozott. A BL hiánya nagyjából 80-90 millió eurós bukta volt, és érdekességként írom, hogy egyes elemzések szerint egy BL csoportkörből való továbbjutás lényegesen több bevételt eredményez, mint az EL megnyerése.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Aktuális meccsek

#15103 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Kép

ha már FFP meg bevétel akkor ezt a képet csak úgy itt hagyom (bár nem a legjobb topic-ba vagyunk).
Érdekes, hogy a csapatoknak a meccsbevétel hozza szinte már a legkevesebbet a konyhára.

egyébként a Deloitte adta ki ezt év elején.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Aktuális meccsek

#15104 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Hawaii írta: És állítottam azt bármikor, hogy nem így volt? :D
Nem jött át a lényeg akkor. Leírom egyszerűbben: nincs a klubnak 300-400 milliója játékosokra, elég csak megnézni az elmúlt évek pénzügyi jelentéseit. Továbbá olyan fizetéseket sem tudunk adni, mint a rivális csapatok többsége, mert nincs rá keret az FFP miatt.
azért írtam, mert pontosan nem tudni (tudom),hogy mikor húzzák meg az FFP határt vagyis dátum szerint. Mert ha Hazard eladása fedezte akkor már megint minuszba vagyunk mert kb Kova meg Puli ára majdnem ott van.

Avatar
flatley09
Hozzászólások: 848
Csatlakozott: 2008. március 9., vasárnap 17:21
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#15105 Hozzászólás Szerző: flatley09 »

Hawaii írta:
Traxver írta:
Vettünk azert tavaly egy Pulisicet meg egy Kovacicot is.
És állítottam azt bármikor, hogy nem így volt? :D
Nem jött át a lényeg akkor. Leírom egyszerűbben: nincs a klubnak 300-400 milliója játékosokra, elég csak megnézni az elmúlt évek pénzügyi jelentéseit. Továbbá olyan fizetéseket sem tudunk adni, mint a rivális csapatok többsége, mert nincs rá keret az FFP miatt.
Reg nem irtam a forumra de ez a tema erdekel. Megkerdezhetem, hogy te hol nezed meg a klub penzugyi jelenteseit?

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#15106 Hozzászólás Szerző: Bubi »

cech19960320 írta:
bules írta:A két gólunk amúgy tényleg szabálytalan volt. Maguire esete viszont piroslap. :|
Azpié még mindig kurvára nem volt az -.-
Ha azpi miatt szabálytalan a gól, akkor az őt lökő játékos miatt 11-el jövünk.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Aktuális meccsek

#15107 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

bules írta:A két gólunk amúgy tényleg szabálytalan volt. Maguire esete viszont piroslap. :|
Azpié még mindig kurvára nem volt az -.-

bules
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2007. március 3., szombat 16:40

Re: Aktuális meccsek

#15108 Hozzászólás Szerző: bules »

A két gólunk amúgy tényleg szabálytalan volt. Maguire esete viszont piroslap. :|

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15109 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Bubi írta:Lehetünk mérgesek a csapatra amiért nem igazolt csatárt, de attól a bírók nem lettek volna jobbak tegnap. Nagyon csúnyán elintéztek. Nem voltunk jók 1-2 játékost leszámítva, de a manu sokkal gyengébb volt. Volt kint valaki? Olyan fütty járt volna a bírói stábnak egész meccsen mint az állat, semmit nem hallottam belőle.

Egyébként Kovacic és Mount nagyon kiemelkedtek a mezőnyből, Rüdiger és Pedro jók voltak. Giroudnak nem volt rossz labdaérintése. Nen tudom mennyit volt pályán de ezalatt kb gól + gólpassz.
Ahhoz kepest mennyit jatszott az utobbi idoben Pedro meg Giroud egyaltalan nem logtak ki, sot Giroud bar nem a kedvencem, de nagyon sajnaltam, hogy nem adtak meg a goljat, ha valaki akkor o megerdemelte volna, plusz a porgetese Kovanak, egy szebb napon kb egyedul visszahozta volna a csapatot a meccsbe. Viszont Lampard ha legkozelebb is ot teszi a padra es Bats kezdobe meg kell kerdojeleznem a hozzaerteset.

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9324
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#15110 Hozzászólás Szerző: Bubi »

Lehetünk mérgesek a csapatra amiért nem igazolt csatárt, de attól a bírók nem lettek volna jobbak tegnap. Nagyon csúnyán elintéztek. Nem voltunk jók 1-2 játékost leszámítva, de a manu sokkal gyengébb volt. Volt kint valaki? Olyan fütty járt volna a bírói stábnak egész meccsen mint az állat, semmit nem hallottam belőle.

Egyébként Kovacic és Mount nagyon kiemelkedtek a mezőnyből, Rüdiger és Pedro jók voltak. Giroudnak nem volt rossz labdaérintése. Nen tudom mennyit volt pályán de ezalatt kb gól + gólpassz.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Aktuális meccsek

#15111 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

azért nézzétek meg hová jutottunk :D még az általunk oly gyűlölt Clattenburg is úgy nyilatkozott, hogy nagyokat hibázott a bíró a meccsen XD

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Aktuális meccsek

#15112 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Traxver írta:
Hawaii írta:
kazomester írta:Na ha vmi miatt, akkor az FFP miatt nem kell, hogy fájjon a fejünk, évek óta elenyésző a nettó kiadásunk, a szponzori és egyéb bevételek pedig bőven fedezik. Plusz ha netán nyáron kiadnánk nettő 3-400at se lenne semmi, a következő pár évben vissza lehetne tornászni a képzeletbeli határ alá.
Ez közel sem igaz... Az Európa Ligás szezonjainkban elég komoly mínuszokat hoztunk össze, tavalyi szezont pl 96 millió fontos veszteséggel zártuk, annak ellenére, hogy megnyertük az EL-t. Ezt a veszteséget egyébként a Hazardért kapott összeg nagyjából fedezte is.
Vettünk azert tavaly egy Pulisicet meg egy Kovacicot is.
És állítottam azt bármikor, hogy nem így volt? :D
Nem jött át a lényeg akkor. Leírom egyszerűbben: nincs a klubnak 300-400 milliója játékosokra, elég csak megnézni az elmúlt évek pénzügyi jelentéseit. Továbbá olyan fizetéseket sem tudunk adni, mint a rivális csapatok többsége, mert nincs rá keret az FFP miatt.

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15113 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

mikel12 írta:Mint irtak sokan, nem lehetett latni, melyik pillanatban allitottak meg a kepet, es ugy huztak be a lest. Ime a labda elrugas pillanata:

https://mobile.twitter.com/MadMontana/s ... 2532301824" onclick="window.open(this.href);return false;

Spoiler: Koze nem volt a leshez Giroud-nak. Ez egy ilyen meccs volt.
Ebbol a kepbol is az derul csak ki, hogy max azert volt lesen, mert belogtak a labujjai. En igazabol ezt el is fogadom, mert sajnos ezzel par centis lesek ide vagy oda nem lehet kulonbseget tenni, hogy csak kicsit logott be vagy nagyon. Gyakran a vonalat is alig tudjak normalisan behuzni annyira kevesen mulik, nem tamogatom szemely szerint ezt, de elfogadom hogy ha mar van akkor kiszurik.
De a masik kettore nincs semmilyen elfogadhato indok, Maguire szerint csak meg akarta tamasztani nehogy raessen, legalabb nezte volna vissza mielott ilyet probal kamuzni. Azpit is raloktek szoval vagy tizi (ennyiert nem adnak) vagy elengedik es gol.

Avatar
mikel12
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2010. július 3., szombat 13:21
Kedvenc játékos: Nincs
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15114 Hozzászólás Szerző: mikel12 »

Mint irtak sokan, nem lehetett latni, melyik pillanatban allitottak meg a kepet, es ugy huztak be a lest. Ime a labda elrugas pillanata:

https://mobile.twitter.com/MadMontana/s ... 2532301824" onclick="window.open(this.href);return false;

Spoiler: Koze nem volt a leshez Giroud-nak. Ez egy ilyen meccs volt.
Ohh Chelsea we love you..

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#15115 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Na meg Maguire mint angol válogatott, szent tehénnek minősül, rájuk nem úgy vonatkoznak a szabályok, mint másokra. Főleg, ha rólunk van szó.

Bandi
Hozzászólások: 2725
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:13

Re: Aktuális meccsek

#15116 Hozzászólás Szerző: Bandi »

edeskeves írta:Egyebkent ilyen esetekben ami egyertelmuen meccset befolyasolo hibas dontesek voltak nem lehet panasszal elni az FA fele? Vagy esetleg az UEFA, mert ez nem veletlen biroi tevedes volt, hiszen vissza tudtak nezni az eseteket. Legalabb a jovore nezve elmeszelhetnek ezeket a barmokat es kivizsgalhatnak az eseteket. Mert azt ne mondja senki, hogy veletlenul nezhettek el es pl Giroud esetet miert nem mutattak meg normalisan? Illetve a masik kettore egyertelmuen nincs magyarazat, ha nem valamilyen erdekbol tortent.
Gondolom lehet panasszal élni, amit az FA-nél betesznek a többi olyan papír közé amikkel aztán nem foglalkozik senki. Talán 1-2 alkalomra emlékszem amikor volt olyan hogy pár hétre "eltiltották" az adott bírót de utána semmi különösebb következmény nem volt. Nincs szerintem nagyképűbb banda az FA-nél meg az angol bíróknál, biztos nem lesz olyan hogy beismerjék hogy hibáztak...

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15117 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Egyebkent ilyen esetekben ami egyertelmuen meccset befolyasolo hibas dontesek voltak nem lehet panasszal elni az FA fele? Vagy esetleg az UEFA, mert ez nem veletlen biroi tevedes volt, hiszen vissza tudtak nezni az eseteket. Legalabb a jovore nezve elmeszelhetnek ezeket a barmokat es kivizsgalhatnak az eseteket. Mert azt ne mondja senki, hogy veletlenul nezhettek el es pl Giroud esetet miert nem mutattak meg normalisan? Illetve a masik kettore egyertelmuen nincs magyarazat, ha nem valamilyen erdekbol tortent.

Avatar
Traxver
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2009. március 10., kedd 15:39

Re: Aktuális meccsek

#15118 Hozzászólás Szerző: Traxver »

Hawaii írta:
kazomester írta:Na ha vmi miatt, akkor az FFP miatt nem kell, hogy fájjon a fejünk, évek óta elenyésző a nettó kiadásunk, a szponzori és egyéb bevételek pedig bőven fedezik. Plusz ha netán nyáron kiadnánk nettő 3-400at se lenne semmi, a következő pár évben vissza lehetne tornászni a képzeletbeli határ alá.
Ez közel sem igaz... Az Európa Ligás szezonjainkban elég komoly mínuszokat hoztunk össze, tavalyi szezont pl 96 millió fontos veszteséggel zártuk, annak ellenére, hogy megnyertük az EL-t. Ezt a veszteséget egyébként a Hazardért kapott összeg nagyjából fedezte is.
Vettünk azert tavaly egy Pulisicet meg egy Kovacicot is.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#15119 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Nem 3 éves ciklusokban nézik? https://keresztlabda.hu/2019/06/21/fina ... agy-iszak/
Akárhogy is legyen, megvannak a szakemberek akiknek a feladatuk, hogy megoldják a klub jelenbéli problémáit és a megfelelő útra tereljék a klub vezetését. Ha nem megy, akkor el kell gondolkozni személyi cseréken.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Aktuális meccsek

#15120 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

kazomester írta:Na ha vmi miatt, akkor az FFP miatt nem kell, hogy fájjon a fejünk, évek óta elenyésző a nettó kiadásunk, a szponzori és egyéb bevételek pedig bőven fedezik. Plusz ha netán nyáron kiadnánk nettő 3-400at se lenne semmi, a következő pár évben vissza lehetne tornászni a képzeletbeli határ alá.
Ez közel sem igaz... Az Európa Ligás szezonjainkban elég komoly mínuszokat hoztunk össze, tavalyi szezont pl 96 millió fontos veszteséggel zártuk, annak ellenére, hogy megnyertük az EL-t. Ezt a veszteséget egyébként a Hazardért kapott összeg nagyjából fedezte is. Mivel a klub bevételei még mindig lényegesen kisebbek bizonyos téren (pl jegybevételek), így kénytelen a vezetőség más forrásokból fedezni a kiadásokat (játékoseladás - amiben egyébként élen járunk). Szóval nagyon nincs arról szó, hogy majd 300-400 milliókat elszórunk, és meg sem kottyan, ráadásul nem is úgy működik az FFP, hogy egyik évben megszegheted, aztán utána majd szépen kompenzálsz, illetve visszatornázod.
Ezen kívül, ami szintén komoly probléma nálunk, az a játékosok fizetése. Ugye FFP szerint a bevételek 70%-át lehet maximálisan bérekre fordítani, amelynek egy jelentősebb részét nálunk olyan játékosok "foglalják", akik semmit sem tudnak tenni a csapatért képességeik és/vagy hozzáállásuk miatt (Drinkwater, Barkley, Zappacosta, Alonso, stb). Ez utóbbi szerintem a legnagyobb a gond, és jelenleg a legfőbb akadályozó tényezője új minőségi játékosok érkezésének. Ziyech is valószínűleg azért érkezhetett, mert néhány nyáron lejáró szerződésű játékossal már nem számol a klub (Giroud, Pedro, stb), és felszabadult annyi fizetési keret a következő szezonra, hogy létrejöhessen ez a transzfer. Az ő átigazolása is megmutatta nagyjából, hogy milyen anyagi lehetőségeink vannak: mai árakhoz képest aránylag kis összegért érkezett, és valószínűleg szerény fizetéssel (az Ajaxos fizetésénél néhány ifi játékosunk is többet keres).

Válasz küldése