Aktuális meccsek

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15321 Hozzászólás Szerző: Dante »

Gondolom a pihentetés, Christensen játékban tartása az oka. Sérülések alatt néhány játékos igencsak túl lett hajtva.

De valóban, egészen összeszokott a Zouma-Tomori páros.

Most a Puli-Willian páros betonbiztos helye megmagyarázhatatlan.

Willian nem tudja hogy lehet lőni? Mi a francra vár a kapuval szemben?!

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#15322 Hozzászólás Szerző: broduer »

Dante írta:Kepa marha sokat tesz azért, hogy csak ennyi gólt kapjunk. Nyilván egy magabiztos védelemmel maga előtt ő is jobb teljesítményt nyújtana. A védelem rendre elcsúszik és a bekapott góljaink nagy része ebből származik.
Világos, nem (csak) Kepa a (legnagyobb) baj. Nincs idén olyan védőnk aki folyamatosan jól teljesítene. Nem értem egyébként Tomori mellőzését, még ő volt a legbiztosabb fejjel, voltak ugyan buta hibái, de Zoumánál, és főleg Christensennél sokkal jobb.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15323 Hozzászólás Szerző: Dante »

Kepa marha sokat tesz azért, hogy csak ennyi gólt kapjunk. Nyilván egy magabiztos védelemmel maga előtt ő is jobb teljesítményt nyújtana. A védelem rendre elcsúszik és a bekapott góljaink nagy része ebből származik.


Nyilván ilyen a PL es ezért szeretjük, de mennyire unfair, hogy az Everton játékosok úgy játszanak ahogy a szezonban még egyszer sem, nem csak nehéz lesz gólt lőni, nyerni, de ez a lendület marhára sérülés veszélyes. Rendesen túl vannak pörögve a liverpooliak.

dacultras
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2010. augusztus 27., péntek 21:32
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15324 Hozzászólás Szerző: dacultras »

broduer írta:
Dante írta:December van és még mindig a szélről jövő beadasokkal mattolnak minket.
Ha Kepa nem beszari módon állna a vonalon, nehogy az ő hibája legyen, akkor a fele elkerülhető lenne.
vagy ha lenne 2 értelmes belső védőnk aki ezeket kifejeli...

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Aktuális meccsek

#15325 Hozzászólás Szerző: broduer »

Dante írta:December van és még mindig a szélről jövő beadasokkal mattolnak minket.
Ha Kepa nem beszari módon állna a vonalon, nehogy az ő hibája legyen, akkor a fele elkerülhető lenne.

Avatar
Apinho
Hozzászólások: 1098
Csatlakozott: 2016. szeptember 17., szombat 12:21
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15326 Hozzászólás Szerző: Apinho »

Kepa a sztár kapus! Kapja már össze magát, v. Januárban nézzünk kapust is?

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15327 Hozzászólás Szerző: Dante »

December van és még mindig a szélről jövő beadasokkal mattolnak minket.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6259
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15328 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Hawaii írta: Ezen felül számomra az is világos, hogy ez a mostani fiatal korosztály messze felülmúlja a korábbiakat. Kölcsönben is sokkal meggyőzőbbek, és a lehetőséggel is jobban gazdálkodnak.
Illetve válogatott szinten is taroltak, és azoknak a csapatoknak leginkább a mi fiataljaink adták a gerincét. Szóval többről van itt szó, mint puszta szerencséről, ezekben a srácokban tényleg megvan a potenciál. Szerintem egyébként ha nem lett volna a ban, akkor is megkapták volna néhányan az esélyt, lehet nem alapemberként, de a tehetség előbb-utóbb utat tört volna magának egy olyan edzőnél, aki nem ódzkodik hozzájuk nyúlni. Kakuta, Sahar, Stoch vagy Bruma meg lehet nézni hol tart most életkort tekintve pályafutásuk zenitjén vagy már azon kicsit túl, nagyjából sehol, pedig mindhez komoly reményeket fűztek anno.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
James Lee
Hozzászólások: 1555
Csatlakozott: 2008. december 29., hétfő 19:18
Kedvenc exjátékos: Lampard Drogba Kante RLC
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccsek

#15329 Hozzászólás Szerző: James Lee »

Hawaii írta:Rengeteg múlik az edző filozófiáján és játékrendszerén. Lampard a Derbynél is előszeretettel játszatott fiatalokat (Tomori, Mount, Wilson, etc), és azt gondolom, hogy az ő filozófiájának szerves része lesz ez a jövőben is, és pont emiatt szerintem a ban nélkül is megkapták volna a lehetőséget a most berobbant tehetségeink. Az más kérdés, hogy a ban nélkül is Lampard lenne-e az edzőnk…
Ámen, teljesen egyetértek.
Eddig a legtöbb edzőnk nagy ívben szart a fiatalokra, Mou a fiatalokon kívül is nagy tehetségeket épített le és pazarolt el.
Persze nem kizárt, hogy felülről kapták az ukázt a játszatni szükséges játékosokról, amit a ban és Lamps személye változtatott meg.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Aktuális meccsek

#15330 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Dízel írta:
Dante írta:
Dízel írta:Nem véletlen, hogy Franky szimpatizál vele és a Derbyből magával hozta...
Micsoda? Mount a mi játékosunkként dolgozott Lamps-szal a Derby-nél is. Nem hozott Lampard senkit magával az edzői stábon kívül, max a családját vissza Londonba.
Láttam én már elkallódott szupertehetségeket nálunk. Nem nagyon lepett volna meg, ha se Mount se tammy se james nem játszanának nálunk, 20 éve kb ez az egyetlen olyan év a klubnál, hogy számítunk a fiatalokra, eddig ez ránk nem volt jellemző. Persze nyakunkon volt a ban és itt van Franky személye. Kivancsi lettem volna, ha nincs a ban akkor is ennyi fiatalnak vágunk neki a szezonnak. :roll: Lampard miatt lehet, de ezt se te sem én nem tudjuk megmondani.
Rengeteg múlik az edző filozófiáján és játékrendszerén. Lampard a Derbynél is előszeretettel játszatott fiatalokat (Tomori, Mount, Wilson, etc), és azt gondolom, hogy az ő filozófiájának szerves része lesz ez a jövőben is, és pont emiatt szerintem a ban nélkül is megkapták volna a lehetőséget a most berobbant tehetségeink. Az más kérdés, hogy a ban nélkül is Lampard lenne-e az edzőnk…

Azt is fontos kiemelni, hogy nem mindegy, milyen játékrendszerben játszik a csapat. Conte-féle 3-4-3-ban valószínűleg nem lett volna helye Mountnak, hiszen ez a felállás nem igényel Mounthoz hasonló támadó kp-t. Szóval tényleg nagyon sok múlik néha a szerencsén is, ha egy fiatal játékos karrierjéről beszélünk. Simán lehet, hogy csak azért marad benne a tehetség, mert nem a megfelelő játékrendszerben játszott.

Ezen felül számomra az is világos, hogy ez a mostani fiatal korosztály messze felülmúlja a korábbiakat. Kölcsönben is sokkal meggyőzőbbek, és a lehetőséggel is jobban gazdálkodnak.

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#15331 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Dante írta:
Dízel írta:Nem véletlen, hogy Franky szimpatizál vele és a Derbyből magával hozta...
Micsoda? Mount a mi játékosunkként dolgozott Lamps-szal a Derby-nél is. Nem hozott Lampard senkit magával az edzői stábon kívül, max a családját vissza Londonba.
Láttam én már elkallódott szupertehetségeket nálunk. Nem nagyon lepett volna meg, ha se Mount se tammy se james nem játszanának nálunk, 20 éve kb ez az egyetlen olyan év a klubnál, hogy számítunk a fiatalokra, eddig ez ránk nem volt jellemző. Persze nyakunkon volt a ban és itt van Franky személye. Kivancsi lettem volna, ha nincs a ban akkor is ennyi fiatalnak vágunk neki a szezonnak. :roll: Lampard miatt lehet, de ezt se te sem én nem tudjuk megmondani.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6460
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15332 Hozzászólás Szerző: Dante »

Dízel írta:Nem véletlen, hogy Franky szimpatizál vele és a Derbyből magával hozta...
Micsoda? Mount a mi játékosunkként dolgozott Lamps-szal a Derby-nél is. Nem hozott Lampard senkit magával az edzői stábon kívül, max a családját vissza Londonba.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4599
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Aktuális meccsek

#15333 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Mount 1. félideje erősen felejthető volt, de a gólja után érezhetően megjött az önbizalma és hasznosan játszott. Nagyon drukkolok, hogy ez lökést adjon neki. A cserék egyre későbbre csúsznak, lehetne hamarabb is kivitelezni őket, pl. CHO az utóbbi időben nagyon kevés lehetőséget kap :roll: :|

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3436
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Aktuális meccsek

#15334 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Bubi írta:Mount végre ott játszott ahol jól megy neki: a csatárok mögött. Több tiszta helyzetet dolgozunk így ki, ráadásul meccsenként több helyzetet teremt magának. Nem játszott hiba nélkül, de élvezte ezt a mait.
Ezt mondtam. Mount nem szélső és nem is vkp és nem kis kutya füle. Ő tipikus támadó középpályás. Neki az lenne a feladata, hogy vagy kiugrassa a csatárt, vagy helyet csinaljon neki, esetleg szervezzen vagy az ilyen labdákat, mint a mait is bebassza mint az állat, úgy, mint Lampard szokta anno. Nem véletlen, hogy Franky szimpatizál vele és a Derbyből magával hozta, saját magát látja benne. És ez így is van jól.

edeskeves
Hozzászólások: 3112
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Aktuális meccsek

#15335 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

AwayRoller írta:Köszi a Wili pozitívumokat, a szabadrúgás az tényleg jó volt, a többire majd odafigyelek ezután. Mellesleg Kova baromi jó az utóbbi pár hétben/hónapban. Személy szerint ellene voltam az idehozatalának, de kezd elég keményen rámcáfolni (Amit egy cseppet sem bánok :mrgreen: )
Szerintem is jo volt Willian amiben kiemelkedo az a tobb ember kozul megjatszott labda, szerintem az egyik legjobb mikor tobben is korbeveszik, de finom cselekkel es alabokesekkel meg tudja jatszani szeretem nezni olyankor.
Kovacic vagy Jorginho nehez megitelni ki fejlodott nagyobbat, Kova egy allat mindig tudja hova passzolni a labdat, mindig megjatszhato, sokat szerel, hajt az elozo evhez kepest boven boven megerte az erte kifizetett osszeg.
Tammy gol+golpassz nem kell reszletezni es meg egy par lehetoseget el is szurt, de ma belefert szerencsere.
Mountnak nagyon kellett ez a gol, remeljuk a szezon eleji eredmenyessege visszajon.
Pulisic tetszett, hogy sokat probalkozott es ha szerencseje van ma is betalal nekem szimpatikus figura es nincs bajom a jatekaval, mezonyben is ahogy sokazor megindul es lerazza a vedoket ebbol kellene tobb, de ez az elso szezonja, jovore szerintem ez a keret nagyot fog szolni, ha ilyen a “tanulo ev” sokaknal. Ezert mondtam, hogy ha torlik a bant be kell fektetni es nagy nevekkel betomni a lyukakat, mert ez a keret durva lesz ha osszeerik es tapasztalatot szereznek a fiatalok.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4767
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Aktuális meccsek

#15336 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Köszi a Wili pozitívumokat, a szabadrúgás az tényleg jó volt, a többire majd odafigyelek ezután. Mellesleg Kova baromi jó az utóbbi pár hétben/hónapban. Személy szerint ellene voltam az idehozatalának, de kezd elég keményen rámcáfolni (Amit egy cseppet sem bánok :mrgreen: )

Lacika19
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2015. augusztus 3., hétfő 19:55
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Aktuális meccsek

#15337 Hozzászólás Szerző: Lacika19 »

AwayRoller írta:
Bubi írta:Willian szerintem jó volt.
Ezt mi alapján mondod? Legközelebb figyeljem én is ezeket a tulajdonságokat, mert nekem csak annyi tűnt fel, hogy két jó passza nem volt és az eladott labdái után b*szottt visszafutni. Nyugisan nézte, ahogy Mount, Tammy és Kanté tepernek hátra visszaszerezni a labdát.
Egy nagyon jó szabadrúgás ami nem sokon múlott, egy lövése ami kicsit meg is pattant szintén veszélyes volt (akár kipattanóra is). Abrahamnek tökéletes ütemben és helyre adott labdája gólpassz volt, amit nem sajna nem váltott be. Több sikeres csel, el nem hagyott ma labdákat, sprintben kb bárkit ott hagy, védekezésben is feltűnt, amikor sprintben jött vissza és szerelt. És látható volt, hogy a jobb szél veszélyes, ami nem egyedül James, hanem a James - Willian páros érdeme volt.
Kifejezetten jól játszott Willian. A legjobbak közé volt sorolható.

Szerk: Jamesnek jobbra kitett labdája szintén gólpassz kategóriájú volt, amit James inkább középre tett. Nagyon jó ütemben tette jobbra, azt hittem önzőn a védőbe lövi, de nem.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6708
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Aktuális meccsek

#15338 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Bubi írta:Mount végre ott játszott ahol jól megy neki: a csatárok mögött. Több tiszta helyzetet dolgozunk így ki, ráadásul meccsenként több helyzetet teremt magának. Nem játszott hiba nélkül, de élvezte ezt a mait.

Willian szerintem jó volt. Kovacic és James haloványabb volt ma magukhoz képest, Abraham pedig egy csiszolatlan gyémánt.

Kantéhoz annyit, hogy nem rossz BTB pozícióban sem, de ott nem tudja kamatoztatni azt amiben a legjobb a világon: szűrni a középpályát, labdákat csenni. Ha ő az egyedüli szűrő 2 emberrel ér fel a játéka.
Kantéval nem tudom mi van az utolsó pár meccsen, de mintha nem lenne önmaga. Lehet csak még vissza kell lendülnie a formába a sérülése után. De Ma is többször le volt maradva egy-két ütemmel és a passzai is eléggé pontatlanok voltak. Imádom a kicsinégert, nem jó így látni, remélem újra a legjobb formájába lendül.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6259
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Aktuális meccsek

#15339 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Willian a második félidőben eléggé rákapcsolt, kellett nekem szidni szünetben. Pulisic elég önző módon játszott, de akadt neki is egy-két szép megmozdulása. CHO viszont nekem önmagához képest elég darabosnak tűnt, jó lenne, ha kicsit több játéklehetőséget kapna és úgy talán formába lendülne itt a nagy decemberi hajtásban.

Egyébként jó lenne, ha szigorúbban vennék ezeket az alattomos oldalvonal melletti lökéseket, mert baromi sérülésveszélyesek és egyre többen engedik meg maguknak. Múltkor a Ligakupa meccsen CHO-t lökte át Williams a reklámtáblán, ma pedig Grealish taszajtott egy nagyot Kova-n, szerencsére egyikük sem sérült meg.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
Bubi
Hozzászólások: 9286
Csatlakozott: 2005. december 21., szerda 15:28
Kedvenc játékos: Mason Mount
Kedvenc exjátékos: Robben
Tartózkodási hely: Erd

Re: Aktuális meccsek

#15340 Hozzászólás Szerző: Bubi »

AwayRoller írta:
Bubi írta:Willian szerintem jó volt.
Ezt mi alapján mondod? Legközelebb figyeljem én is ezeket a tulajdonságokat, mert nekem csak annyi tűnt fel, hogy két jó passza nem volt és az eladott labdái után b*szottt visszafutni. Nyugisan nézte, ahogy Mount, Tammy és Kanté tepernek hátra visszaszerezni a labdát.
Emlékszem több jó lövésére, zseniális beadására ami kulcspassz lett, jó cselekre, nehéz szitukból kimentett labdákra.. Ezek maradtak meg, a hibái nem annyira.
http://www.youtube.com/watch?v=4AurN8Fzw20" onclick="window.open(this.href);return false;

Válasz küldése