Edzőkérdés

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Edzőkérdés

#4521 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

ZenZo írta: Ebbe a képbe tökéletesen illik nálam a Zola-Clarke páros, csak valahogy ezt az egész koncepciót nem nézem ki egyelőre Abraból és Kenyonból.
Na igen, ez az, amiről még nem tudunk semmit, hogy ők mennyire tudnának tolerálni pár gyengébb szezont. Mert én tudnám, ha látnám, hogy van értelme. Mert ugye Scolarinál hiába volt gyengébb a vége felé a játék, nem volt értelme úgy mond, hiszen fiatal alig játszott, nagy változásokat nem eszközölt.

ZenZo írta: Ha viszont alapul vesszük azt, hogy jelen állás szerint Hiddink tanácsadóként továbbra is tevékenyen tartózkodik Londonban, akkor valószínűsíthetően olyan edző kerülhet a székbe, aki jól kijön vele (nyilván az ő ajánlásait is figyelembe fogják venni). Abból azért nem biztos, hogy rosszul jövünk ki... és inkább valószínűsíthető Rijkaard érkezése (esetleg Gullit-é? :) ), mint mondjuk Ancelottié, amit őszintén nem nagyon bánok, már ha két utóbbi közül kell választani.
Ezzel teljesen egyet értek, valahogy Ancelotti vergődése az utóbbi pár évben teljesen kedvemet szegte. Scolariból kiindulva egyébként fontos szempont lenne az is, hogy vannak-e nyelvi akadályok. Rijkaard és Ancelotti esetén erről nem tudok, de Gullit-nak nyilván nem lenne ilyen gondja. Ahogy a Zola-Clarke párosnak sem.
ZenZo írta: SGE ismét szabad, végülis klubedzőként nem volt rossz anno az olaszoknál, de a válogatottak terén nyújtott utóbbi 4-5 éves balfaszkodása nem épp jó ajánlólevél. Mancini-t továbbra sem kívánom edzőként itt látni. Ki jöhet még szóba? Scolari... ő sem az, akit egyelőre újra szívesen látnék itt. Lippi? Hm, ő ha megy, szerintem Milan. Mark Hughes? Na ő talán. Belőle kinézek akár egy hosszabb tartózkodást is. Deschamp? Talán. Schuster? Na ne. Laudrup? Még ne. Grant, az ork? Hmm, neem.
SGE,Mancini,Scolari - no way, szerintem biztos bukta
Lippi - biztos jól menne a csapatnak vele, de valahogy nem akarnék olasz edzőt Zola-n kívül. :) Ennek ellenére ha mégis ő lesz, akkor az elvárásaim magasak lennének, mert ő olyan edző.
Hughes - lutri, de támogatnám azért :)
Deschamp - számomra ő nem elismert edző, nem tudom mi ez a pozitív aura körülötte. :D Jó persze, elért pár dolgot, de nem érezném tutibiznisznek. :D
Laudrup - hasonló Deschamphoz.

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Edzőkérdés

#4522 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Megyó írta:Rijkardot amúgy nem értem ki az, aki jó erdzőnek tartja :)
Ha Hiddink annak tartja, s Chelsea edző lesz belőle, szerintem te is revidiálni fogsz. Én baromi jó játékosnak tartottam, az edzőt pedig az eredményei és megnyilvánulsai minősítik. Első azért rendben, szerintem ezzel nincs mit vitatkozni. A második lépcső az érdekesebb, de igazából ha a Chelseavel képes hozni bajnoki és bl címet, hát, megbocsátó típus vagyok, ha adnak rá okot :)
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Edzőkérdés

#4523 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Chucky írta:Nekem bejön Harry Redknapp is. De lehet egyedül vagyok ezzel. :)
Uncle 'arry nem rossz arc, de valahogy nem látom magam előtt, mint Chelsea edzőt. Ő pont ott van/ott volt, ahol egy ilyen edző nagyot tud alakítani: Pompey, Sp*rs.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Chucky
Hozzászólások: 901
Csatlakozott: 2008. november 16., vasárnap 11:25
Kedvenc játékos: Terry
Kedvenc exjátékos: Zola

Re: Edzőkérdés

#4524 Hozzászólás Szerző: Chucky »

Nekem bejön Harry Redknapp is. De lehet egyedül vagyok ezzel. :)

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Edzőkérdés

#4525 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Ha most kellene választani és reálisan nézem a dolgokat, (pl Mouri nem jönne vissza...) Deschampot választanám.
Rijkardot amúgy nem értem ki az, aki jó erdzőnek tartja :)

Na a lényeg, hogy szívfájdalom, ha Hiddink nem marad... Lehetne már egy ilyen komoly edzőnk konstansan.

Avatar
ZenZo
Hozzászólások: 7579
Csatlakozott: 2006. augusztus 26., szombat 17:00
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Edzőkérdés

#4526 Hozzászólás Szerző: ZenZo »

Zsoca87 írta:Nekem elég ha még egy évig marad és megnyeri a PL-t és a BL-t. :twisted:
Na igen, érdekes dolog ez a hosszabb távra keresünk valakit dolog az utóbbi évek történései után... mit utóbbi évek, hirtelen nem is rémlik, mikor volt utoljára 5 éven keresztül valaki edző nálunk... talán egészen Dave Sextonig vissza kellene menni... rajta kívül az utóbbi 30 évben Ranieri húzta a legtovább, akit Abra gyorsan lapátra vágott... ha tényleg hosszú távra tervezünk, akkor azt úgy is kell beharangozni. Ehhez viszonyítva érdekes dolog az, amit Lampard elejtett Kálmánnak a találkozójukon, miszerint a csapatban is mindenki tudja, hogy ez a gárda utoljára van így együtt. (Na persze ez mindig igaz, mert érkezők-távozók mindig vannak, de feltételezem itt ő a "gerincre" gondolt, Terry-Carvalho-Lampard-Ballack-Drogba (Make már nincs), feltételezem nem Cech vagy Essien lesz, akit eladnak) Új edző, új kihívás, esetlegesen gyengébb bajnoki és BL szereplés, fiatalok beépítése, nem sztárok vásárlása, két-három szezon "beáldozása" egy újabb nagy bajnoki+BL menetelésért. Ebbe a képbe tökéletesen illik nálam a Zola-Clarke páros, csak valahogy ezt az egész koncepciót nem nézem ki egyelőre Abraból és Kenyonból.

Akkor pedig a legjobb megoldás Hiddink, mégha csak "ideiglenesen" is... Egyszerűen szinte hihetetlen, hogy tényleg mennyit jelent egy edző, lásd Terry-Lampard-Ballack-Drogba teljesítményét. Még akár Maloudáét is. Egy korszakos zseni Hiddink, képes volt megtalálni azt, amit ez a keret játszani tud, méghozzá jól, bármikor, bárki ellen.

Ha viszont alapul vesszük azt, hogy jelen állás szerint Hiddink tanácsadóként továbbra is tevékenyen tartózkodik Londonban, akkor valószínűsíthetően olyan edző kerülhet a székbe, aki jól kijön vele (nyilván az ő ajánlásait is figyelembe fogják venni). Abból azért nem biztos, hogy rosszul jövünk ki... és inkább valószínűsíthető Rijkaard érkezése (esetleg Gullit-é? :) ), mint mondjuk Ancelottié, amit őszintén nem nagyon bánok, már ha két utóbbi közül kell választani.

Én még mindig favorizálom Advocaatot is, JM szerintem egyrészt egyelőre nem tér vissza, másrészt ha mégis, akkor sem lesz már semmi ugyanolyan, s inkább maradjanak az emlékek, minthogy azokon bármit is csorbítsunk egy nem jól időzített visszatéréssel. A többiek meg... SGE ismét szabad, végülis klubedzőként nem volt rossz anno az olaszoknál, de a válogatottak terén nyújtott utóbbi 4-5 éves balfaszkodása nem épp jó ajánlólevél. Mancini-t továbbra sem kívánom edzőként itt látni. Ki jöhet még szóba? Scolari... ő sem az, akit egyelőre újra szívesen látnék itt. Lippi? Hm, ő ha megy, szerintem Milan. Mark Hughes? Na ő talán. Belőle kinézek akár egy hosszabb tartózkodást is. Deschamp? Talán. Schuster? Na ne. Laudrup? Még ne. Grant, az ork? Hmm, neem.
-- We'll keep the Blue Flag flying high!!! --

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Edzőkérdés

#4527 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

Nekem elég ha még egy évig marad és megnyeri a PL-t és a BL-t. :twisted:

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Edzőkérdés

#4528 Hozzászólás Szerző: Wisey »

undertow írta:
Wisey írta:Nem nyilatkozta azt Hiddink, hogy hamarosan vissza akar vonulni? Ez esetben lehet hogy nem akar már bevállalni egy 2-3 éves(re tervezett) munkát nálunk. És igen, lehet hogy sok neki a klubcsapattal járó pörgés, és kényelmesebb egy válogatottnál dolgozni.
de, ha jól emlékszem talán majd a vb után.
igen, utánanéztem, íme egy cikk: http://www.fifa.com/worldcup/news/newsid=1028531.html
a Chelsea-nél pedig hosszabb távra keresnek valakit.

Avatar
undertow
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2005. december 18., vasárnap 3:23
Tartózkodási hely: Buda

Re: Edzőkérdés

#4529 Hozzászólás Szerző: undertow »

Wisey írta:Nem nyilatkozta azt Hiddink, hogy hamarosan vissza akar vonulni? Ez esetben lehet hogy nem akar már bevállalni egy 2-3 éves(re tervezett) munkát nálunk. És igen, lehet hogy sok neki a klubcsapattal járó pörgés, és kényelmesebb egy válogatottnál dolgozni.
de, ha jól emlékszem talán majd a vb után.

Avatar
norbbiii
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2007. október 15., hétfő 20:59
Kedvenc játékos: J. Cole
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Edzőkérdés

#4530 Hozzászólás Szerző: norbbiii »

Hiddink: A java még hátravan!

A Chelsea menedzsere nem titkolta: imád a Chelsea-nél dolgozni, és bár már eddig is voltak sikerei a csapatnál, a java még hátravan.

Guus Hiddink érkezésével a Chelsea ismét magára talált, a Bajnokok Ligájában elődöntős, és még az angol bajnoki címre is van halvány reménye. A holland szakvezetőnek kimondottan tetszik a munka, ennek ellenére tartja magát korábbi elhatározásához, és a szezon végén elhagyja Londont, hogy kizárólag az orosz válogatottra tudjon koncentrálni. Bár távozását illetően hajthatatlan, néhány kedves szava azért volt jelenlegi munkahelyére, és bízik benne, hogy a hátralévő néhány hét alatt további életre szóló élményekkel gazdagodik.

- Amikor elvállaltam a munkát, a vezetőség megfogalmazott néhány célt, amit el kell érnem az együttessel. Azt mondták, ki kell harcolni a BL-részvételt, ez volt a legfontosabb cél, és az akkori körülmények között nem volt olyan egyértelmű, hogy sikerül megvalósítani. A feladat tehát adott, de szeretnénk az első háromban végezni, talán az első kettőben, de még van egy kis esély a bajnoki címre is. Minden más extra teljesítmény, közte az is, hogy a Juventus és a Liverpool kiverésével bejutottunk a BL elődöntőjébe, és hétvégén az FA-kupa döntőjébe is bejuthatunk - mondta Hiddink, aki amellett, hogy nem győzte segítőit dicsérni, azt is elárulta: nagyon szeret a Chelsea-nél tevékenykedni.

- Imádok ebben a fantasztikus környezetben dolgozni, ezért elképzelhető, hogy hiányozni fog, ha már nem leszek itt. De ilyen az élet, mindenkinek megvannak a saját elkötelezettségei. Hogy mik voltak a legjobb élményeim? Azok még csak most jönnek, a java még hátravan - fogalmazott a tréner.

Avatar
Wisey
Hozzászólások: 4362
Csatlakozott: 2005. december 16., péntek 1:28
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Dennis Wise

Re: Edzőkérdés

#4531 Hozzászólás Szerző: Wisey »

Nem nyilatkozta azt Hiddink, hogy hamarosan vissza akar vonulni? Ez esetben lehet hogy nem akar már bevállalni egy 2-3 éves(re tervezett) munkát nálunk. És igen, lehet hogy sok neki a klubcsapattal járó pörgés, és kényelmesebb egy válogatottnál dolgozni.

Avatar
Zsoca
Hozzászólások: 6182
Csatlakozott: 2006. augusztus 21., hétfő 14:28
Kedvenc játékos: Michael Essien
Kedvenc exjátékos: Claude Makelele Joe Cole
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: Edzőkérdés

#4532 Hozzászólás Szerző: Zsoca »

tiszi írta:Szerintem Hiddinket akkor tudnák megszerezni ha a játékosok beszélnének vele hogy őt akarják edzőnek.
De már Alex is nagyon örülne neki ha ő maradna...
Az a baj, hogy nemcsak Hiddinken vagy a játékosokon múlik, hanem az orosz szövetségen is. Ők nem biztos, hogy beleegyeznek, hogy Hiddink elmenjen.

tiszi
Hozzászólások: 2431
Csatlakozott: 2008. június 20., péntek 15:06
Kedvenc játékos: Silva
Kedvenc exjátékos: Terry Lampard Sevcsenko
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Edzőkérdés

#4533 Hozzászólás Szerző: tiszi »

Szerintem Hiddinket akkor tudnák megszerezni ha a játékosok beszélnének vele hogy őt akarják edzőnek.
De már Alex is nagyon örülne neki ha ő maradna...

dankodavid
Hozzászólások: 6897
Csatlakozott: 2008. november 12., szerda 10:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Edzőkérdés

#4534 Hozzászólás Szerző: dankodavid »

Berzéki Gábor21 írta:Murinho is szóba került,de később megcáfolták az angolok a hírt.Zola biztos nem jön és szerintem Riijkard sem fog!
De akk ki lesz az?
Messze még a következő szezon.Biztos addig találnak még egy jó managert!;)
:P 8) :D
Csak nehogy olyat, mint bajszos!! :wink:
"Nem fejtem ki, ha érdekel, nézz utána."

Avatar
Gaboor88
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006. február 21., kedd 19:43
Kedvenc játékos: John Terry
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Edzőkérdés

#4535 Hozzászólás Szerző: Gaboor88 »

chaoskid18 írta:szerintem a legvalószínűbb hogy jövőre Rijkaard lesz az edző mert az angol sajtó már hónapokkal ezelőtt megszellőztette és az angol újságírók általában igen jól értesültek.De én személy szerint
Gianfranco Zola-t szeretném mert ő egy darab a csapat múltjából! :roll:
Az semmit sem jelent, hogy mint mond a sajtó, hisz összehoztak már minket a világ összes edzőjével. Én annak örülnék a legjobban személyszerint, ha Hiddink maradna. Pont akkor amikor a csúcsra érünk (szerintem bldöntősök leszünk minimum, akár még meg is nyerhetjük) akkor lép le a megváltónk. Aranyat ér ez az ember, ez tudja Abramovics, tudják a játékosok, tudják a szurkolók is, még maga Hiddink is. Azt nem értem, hogy mivan Oroszországban ami nincs itt Londonban? A pénz nem dominál sztem ez esetben, abra biztos nem szűkmarkú vele. Vagy nem szereti ezt az állandó pörgést ami a klubcsapatokkal jár? Remélem egyszer erre is fény derül. Azt sem lehet mondani, hogy nem kap pozitív visszajelzéseket, hisz mindenki felnéz rá.
Hacsak nem arról van szó, hogy már megvan az új edző....? Még októberben Mourinho tett egy olyan nyilatkozatot, hogy még visszatér a Stamford bridge-re mint edző. Ha tényleg erről van szó akkor a bőség zavara áll fent, két ilyen pazar edző közül választani nem lehet könnyű.
Ha Hiddink mindenképpen megy akkor jöjjön vissza a "special one", ha őt sem lehet visszacsalogatni akkor Rijkaard+Cate, aztán jöhet Zola... Zola nagyot alkotott érzésem szerint idén a west ham-mel, de sztem egy Chelsea szintű csapat irányításához MÉG kevés, jóllehet a szíve kék.
"I think I'm a special one"

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 3130
Csatlakozott: 2009. április 15., szerda 13:09
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Érd

Re: Edzőkérdés

#4536 Hozzászólás Szerző: Gábor »

Murinho is szóba került,de később megcáfolták az angolok a hírt.Zola biztos nem jön és szerintem Riijkard sem fog!
De akk ki lesz az?
Messze még a következő szezon.Biztos addig találnak még egy jó managert!;)
:P 8) :D
Farewell Didier!

Kenobi
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009. március 14., szombat 14:05
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Eidur Gudjohnsen
Tartózkodási hely: BAZ

Re: Edzőkérdés

#4537 Hozzászólás Szerző: Kenobi »

Rijkaard csak Ten Cate val, Ten Cate jöhet egyedül is,Advoocat esetleg vagy Zola

Avatar
medicine_man
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2006. december 25., hétfő 1:19

Re: Edzőkérdés

#4538 Hozzászólás Szerző: medicine_man »

Ha Hiddink-gel behúzzuk a BL-t, szerintem Abra letesz annyi pénzt az asztalra, hogy valahogy
maradásra bírja az öreg Guunárt.

Avatar
koni0725
Hozzászólások: 3185
Csatlakozott: 2008. december 13., szombat 0:18
Kedvenc játékos: James
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: London

Re: Edzőkérdés

#4539 Hozzászólás Szerző: koni0725 »

chaoskid18 írta:szerintem a legvalószínűbb hogy jövőre Rijkaard lesz az edző mert az angol sajtó már hónapokkal ezelőtt megszellőztette és az angol újságírók általában igen jól értesültek.De én személy szerint
Gianfranco Zola-t szeretném mert ő egy darab a csapat múltjából! :roll:
Nem is kicsi szelet, de nem sok rá az esély, hogy ő lesz az edző :(
211! NEW RECORD!

Avatar
chaoskid18
Hozzászólások: 1410
Csatlakozott: 2009. április 7., kedd 13:48
Kedvenc játékos: Juan Mata
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: budapest

Re: Edzőkérdés

#4540 Hozzászólás Szerző: chaoskid18 »

szerintem a legvalószínűbb hogy jövőre Rijkaard lesz az edző mert az angol sajtó már hónapokkal ezelőtt megszellőztette és az angol újságírók általában igen jól értesültek.De én személy szerint
Gianfranco Zola-t szeretném mert ő egy darab a csapat múltjából! :roll:
Floor Jensen,Amy Lee,Mclaren,Chelsea!

Lezárt