Keret, kezdőcsapat

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1101 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Alonso-Christ-Jorginho-Zsiru is egyszerre a kezdőben jézusatyaég... Ráadásul 4 védős taktikát írnak a legtöbb helyen, ami rohadtul remélem, hogy nem igaz, mert Alonsoval nettó öngyilkosság.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Moldván
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2009. július 22., szerda 15:20
Kedvenc játékos: Mount
Kedvenc exjátékos: Lampard
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Keret, kezdőcsapat

#1102 Hozzászólás Szerző: Moldván »

Fasza lesz a bal oldalunk. :D

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Keret, kezdőcsapat

#1103 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

broduer írta: 2021. február 20., szombat 16:38
AwayRoller írta: 2021. február 20., szombat 16:36
broduer írta: 2021. február 20., szombat 16:34 Én tényleg csak azt nem értem, hogy miért nem lehet egy egészséges rotációban tartani. Oké, játsszon a meccsek 70 %-ban Alonso, de pl ma miért nem lehetett kezdetni?
Kanté kezdett, ő alacsony. Alonso magas, az, hogy minden más fociban hasznos tulajdonsága nulla, az nem számít. Mit nem lehet ezen érteni? :mrgreen:
Ez így nem teljesen igaz, mert Alonso a 3 védős rendszerben igenis egy magas szintet képvisel (sajnos).
Szerintem középszer. Állóképesség az rendben van, lőni tud, de ezen kívül sebesség, védekezésből szerintem az átlagvédők alatt van. Első meccsén cseréből beállva rúgott egy gólt, azóta abból él. Conte első szezonjában volt kifejezetten jó, sok gólt rúgott, így az emberek többsége ignorálta, hogy milyen fosul védekezik, de a nagy csapatok támadói úgy forgatták, hogy azt kín volt végignézni. Lehet ebben a felállásban is jó csapatot összerakni, de nem ilyen nevekkel mint nálunk. James jó védő, de szerintem erre a posztra alkalmatlan, darabos egy kicsit és nem tud cselezni, vagy sprintelni ahogyan ezen a poszton kellene, így meg az egész előnye bukik ennek a felállásnak és a maradék 3 embernek elől kellene megoldani a gólszerzést egyes egyedül, a középpálya pedig elképesztően impotens mélységi irányító hiányában.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4799
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#1104 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

broduer írta: 2021. február 20., szombat 16:38 Ez így nem teljesen igaz, mert Alonso a 3 védős rendszerben igenis egy magas szintet képvisel (sajnos).
Na ez az a szint, amit Conte első félévén és Sarri első két hónapján kívül egy percig sem láttam. Persze ettől még nincs így, simán láthatom rosszul vagy lehetek vak vagy nem értek hozzá egyáltalán.

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1695
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Keret, kezdőcsapat

#1105 Hozzászólás Szerző: broduer »

AwayRoller írta: 2021. február 20., szombat 16:36
broduer írta: 2021. február 20., szombat 16:34 Én tényleg csak azt nem értem, hogy miért nem lehet egy egészséges rotációban tartani. Oké, játsszon a meccsek 70 %-ban Alonso, de pl ma miért nem lehetett kezdetni?
Kanté kezdett, ő alacsony. Alonso magas, az, hogy minden más fociban hasznos tulajdonsága nulla, az nem számít. Mit nem lehet ezen érteni? :mrgreen:
Ez így nem teljesen igaz, mert Alonso a 3 védős rendszerben igenis egy magas szintet képvisel (sajnos).

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4799
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#1106 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

broduer írta: 2021. február 20., szombat 16:34 Én tényleg csak azt nem értem, hogy miért nem lehet egy egészséges rotációban tartani. Oké, játsszon a meccsek 70 %-ban Alonso, de pl ma miért nem lehetett kezdetni?
Kanté kezdett, ő alacsony. Alonso magas, az, hogy minden más fociban hasznos tulajdonsága nulla, az nem számít. Mit nem lehet ezen érteni? :mrgreen:

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1695
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Keret, kezdőcsapat

#1107 Hozzászólás Szerző: broduer »

andrewm93 írta: 2021. február 20., szombat 16:32 Már várom, hogy ignoráljuk Chillyt a szezon hátralevő részében, majd pár év múlva valahol fut egy nagyot és kinövi magát, nem mintha nem lett volna már hasonló eset nálunk (khm De Bruyne khm...)
Én tényleg csak azt nem értem, hogy miért nem lehet egy egészséges rotációban tartani. Oké, játsszon a meccsek 70 %-ban Alonso, de pl ma miért nem lehetett kezdetni?

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Keret, kezdőcsapat

#1108 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Már várom, hogy ignoráljuk Chillyt a szezon hátralevő részében, majd pár év múlva valahol fut egy nagyot és kinövi magát, nem mintha nem lett volna már hasonló eset nálunk (khm De Bruyne khm...)

Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3452
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Keret, kezdőcsapat

#1109 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Igy szokott ez kezdődni, először kiesik a kezdő 11-ből, majd nem tud visszakerülni mindenféle indokok miatt, majd mikor nem jatszik 5-10 meccsen keresztül akkor meg már leépül.

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Keret, kezdőcsapat

#1110 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

cech19960320 írta: 2021. február 20., szombat 14:00 srácok, azért ne csináljunk úgy 5 meccs után mintha örökre ki lenne tiltva a csapatból. Chilly rosszabb volt az utóbbi meccsein már Lampsnál is, valamint Wing-back poziban nemigen játszott eddig.
Dolgozzon szépen edzésen, vegye fel Tuchel ritmusát, értse meg a taktikát. Biztos vagyok benne, hogy a szezon végéig legalább a meccsek felén játszani fog még.
Chilwell tavaly a Leicesterben 3 védős rendszerben játszott bal oldali wingbacket is, szóval nem ismeretlen számára ez a szerepkör. Tuchel eddig Alonso magasságával indokolta a spanyol kezdetését, és nem azzal, hogy Chilwellnek nem feküdne ez a poszt, bár sokan vmiért egyből arra reflektáltak, hogy Chilwell innentől kezdve kizárólag 4 védős rendszerben kaphat helyet. Egyébként a saját véleményem az, hogy Chilwell formahanyatlása elsősorban fizikális és/vagy mentális kimerültségéből adódhatott, amit igazából meg is tudok érteni, hiszen egyrészt egy hosszabb sérülésből tért vissza, amikor nyáron leigazoltuk; másrészt nem igazán volt megfelelő helyettese Lampard alatt, ugye Alonso viszonylag hamar kiesett a pikszisből, Emerson pedig csak néhány könnyebb ellenfél ellen tudta tehermentesíteni.

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Keret, kezdőcsapat

#1111 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Szabi írta: 2021. február 20., szombat 14:17 Zouma nagyon szúrja a szememet és sajnos szinte biztos, hogy Silva még az Atletico ellen sem lesz bevethető. :?

Chilwellnek azért nem a legbiztatóbb a helyzete, mert úgy tűnik, Azpi helye fix lesz ebben a rendszerben. Így pedig csak Alonso helye, a wingback pozíció marad számára, mert Tuchel nem valószínű, hogy két törpét fog játszatni a hátsó hármasban. Pedig egyébként szerintem is feküdne Chilly-nek a bal oldali CB szerepköre, de Azpi helye nagyon betonbiztosnak tűnik egyelőre, így pedig nem igazán jöhet szóba az angol ezen a poszton.
Tuchel satótájékoztatóját olvastad?? Az alapján pont azért nem játszik ma, hogy az Atleti ellen biztos ott legyen.

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6269
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1112 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Zouma nagyon szúrja a szememet és sajnos szinte biztos, hogy Silva még az Atletico ellen sem lesz bevethető. :?

Chilwellnek azért nem a legbiztatóbb a helyzete, mert úgy tűnik, Azpi helye fix lesz ebben a rendszerben. Így pedig csak Alonso helye, a wingback pozíció marad számára, mert Tuchel nem valószínű, hogy két törpét fog játszatni a hátsó hármasban. Pedig egyébként szerintem is feküdne Chilly-nek a bal oldali CB szerepköre, de Azpi helye nagyon betonbiztosnak tűnik egyelőre, így pedig nem igazán jöhet szóba az angol ezen a poszton.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4799
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#1113 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Én naív, a hétfői után reméltem ma Chili kezd. Na mindegy, legalább Jorg helyén Kanté, baby steps.

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Keret, kezdőcsapat

#1114 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

srácok, azért ne csináljunk úgy 5 meccs után mintha örökre ki lenne tiltva a csapatból. Chilly rosszabb volt az utóbbi meccsein már Lampsnál is, valamint Wing-back poziban nemigen játszott eddig.
Dolgozzon szépen edzésen, vegye fel Tuchel ritmusát, értse meg a taktikát. Biztos vagyok benne, hogy a szezon végéig legalább a meccsek felén játszani fog még.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1115 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Azért Chilwellel tényleg nem kéne ezt csinálni. Az egyik legjobb balbekk a ligában.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1116 Hozzászólás Szerző: Dante »

Ziyech és Chilwell miatt még fogunk sajnálkozni. Abban az egy esetben tetszik néhány hulladék felépítése, ha az értékük növelése a cél és nyáron sikerül rajtuk túladni.

(Tudom, hogy itt a legtöbben úgy gondolják, hogy se Ziyech, se Chilwell nem volt jó, de senki sem volt az, szóval teljesen irreleváns az idei teljesítmény.)

Avatar
broduer
Hozzászólások: 1695
Csatlakozott: 2010. február 22., hétfő 11:27
Kedvenc játékos: petr cech
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Keret, kezdőcsapat

#1117 Hozzászólás Szerző: broduer »

Hawaii írta: 2021. február 20., szombat 13:30 Kép
Úgy néz ki egyelőre, hogy Tuchelnél elsősorban Chilwellnek és Zyiechnek meszeltek. Előbbi leépítése óriási hiba lenne. Oké, hogy Marcos jelen pillanatban jobb szárnyvédőként, de Chilwell a fiatal, aki hosszútávon megoldhatja a bal oldalt. El ne b*sszuk nekem a baltafejű 30+-os Alonsoért...

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Keret, kezdőcsapat

#1118 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Kép

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Keret, kezdőcsapat

#1119 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

dacultras írta: 2021. február 15., hétfő 22:27
cech19960320 írta: 2021. február 15., hétfő 22:23
Anti írta: 2021. február 15., hétfő 22:05 Kantét senki nem sajnálja?
De, de Tuchel játékában sosem volt helye Kanté típusú játékosnak, így nem lep meg
Ez azért érdekes úgy , hogy mikor ide jött azt nyilatkozta hogy végre megkapta Kantet (PSG-be le akarta igazolni csak nem sikerült)
Lehet, hogy majd ehhez fogja alakítani a taktikát a későbbiekben.

Arra fondolok, hogy mivel eddig nem használt ilyen játékost, először biztos volt h a megszokott taktikájával akarja stabilizálni a csapatot, majd ezután kisérletezni, amikorra már Kanté is újra formába lendült.

dacultras
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2010. augusztus 27., péntek 21:32
Kedvenc játékos: Lampard
Kedvenc exjátékos: Drogba

Re: Keret, kezdőcsapat

#1120 Hozzászólás Szerző: dacultras »

cech19960320 írta: 2021. február 15., hétfő 22:23
Anti írta: 2021. február 15., hétfő 22:05 Kantét senki nem sajnálja?
De, de Tuchel játékában sosem volt helye Kanté típusú játékosnak, így nem lep meg
Ez azért érdekes úgy , hogy mikor ide jött azt nyilatkozta hogy végre megkapta Kantet (PSG-be le akarta igazolni csak nem sikerült)

Válasz küldése