Keret, kezdőcsapat

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#1141 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Micsoda felforgatott kezdő... újfent a Jorg-Kova pivot. Na m1, legyen meg a meccs.

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1142 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Odoi mehetett volna Zsiru helyett, de azonkívül okés kezdő.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Keret, kezdőcsapat

#1143 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Hawaii írta: 2021. február 7., vasárnap 20:17 Kép
Beelőztél :D

tetszik, bár én bedobtam volna Gilmourt is erre a meccsre. Ez a felállás most kedvezhetne Wernernek, kb ilyenben játszott lipcsében. Reméljük szerencsét hoz :D

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Keret, kezdőcsapat

#1144 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Kép

Avatar
emsanya
Hozzászólások: 9991
Csatlakozott: 2007. december 27., csütörtök 14:44

Re: Keret, kezdőcsapat

#1145 Hozzászólás Szerző: emsanya »

edeskeves írta: 2021. február 6., szombat 2:38
Amit egyedul sajnalok vele kapcsolatban az az, hogy miert nem tudtuk hamarabb megszerezni es evekig meglett volna a vezerunk a vedelemben, jovore meg mindenkepp aktivalnam a +1 evet a szerzodeseben, de szerintem utana mar nem birna a PL-t.
7 évet huzott le a PSG-ben, kár hogy ott baszta el az idejét a hugy francia bajnokságban. De az is igaz hogy az elmult 7 évben nem sokszor volt esélyünk ilyen kaliberü játékosra. Őrült egy kerete volt/van a PSG-nek, érthetetlen ilyen emberekkel hogy nem nyertek soha BL-t. Tuchel-el összejött egy döntő ennyi volt a max.

fst200
Hozzászólások: 905
Csatlakozott: 2015. augusztus 29., szombat 18:32
Kedvenc játékos: Hazard
Kedvenc exjátékos: Lampard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1146 Hozzászólás Szerző: fst200 »

Szerintem nagyon jó, hogy Tuchel kipróbálta Alonsot, aki jól is játszik ebben a formációban, míg Chilli a 4 védősben jobb, de ez szerintem rohadt jó, hogy két taktikában is van egy egy jó játékosunk, amilyen az ellenfél, illetve a taktika az játszik a másik pihen

Avatar
Botond9797
Hozzászólások: 1038
Csatlakozott: 2012. február 12., vasárnap 18:40
Kedvenc játékos: Mount James Kanté
Kedvenc exjátékos: JT26 DD11 FL8

Re: Keret, kezdőcsapat

#1147 Hozzászólás Szerző: Botond9797 »

A Sheffield elleni meccs szerintem jó alkalom lenne a négyvédős formáció visszaállítására, akár 4-2-2-2-vel, akár egy 4-2-3-1-ben.
A 4-2-2-2 szerintem Ziyech számára lenne ideális, duplaszűrő előtt Mount-tal kötetlenebb poszton tömködhetné labdákkal a csatárokat, elől a Werner/CHO/Giroud/Abraham/Pulisic ötösből játszhatna kettő, az ellenfél játékstílusától függően. Egy próbát megérne, Tuchel szereti ezt a formációt.
James, Mount, Loftus-Cheek, Hudson-Odoi, Abraham

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1148 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Dante írta: 2021. február 6., szombat 1:28 Tuchel perpill tüzet olt. Ha nem stabil a négy védő, akkor 3-4-3 / 3-4-1-2 a felállás. Ha máshová alacsony ember kerül, akkor Alonso lesz a bal szárnyvédő.

A tegnapi embargós "beharanangozóban" elmondta, hogy valószínűleg frissíteni fog a kezdőn és ezt akár a formációra is értheti. Szerintem - és remélem is - nemsokára visszaállunk négy védőre. Nyilván a mostani alakzatban Alonso a hasznosabb, meglehet hogy ilyen szisztémában nincs is nála jobb ezen a pozíción a világon, már ha olyan napja van.

Viszont egy komolyabb csapat ellen esélytelen Alonso játéka, láttuk mi történt a Bayern ellen tavaly. Nem elég, hogy gyenge játékos, még egy féreg jellem is.

Ami Chilwell-t és az őt érő kritikákat illeti; emlékezetem szerint nem csinált semmi gólt érő hibát és nem volt átjáróház a baloldal. A gólokat szokásos módon rögzített helyzetekből, tizenegyesből, vagy a pálya közepén eladott / nem összeszedett labdából kaptuk. Kiemelni az utolsó 1,5 hónap csapatából nonszensz, mindenkinek rosszul ment és egyáltalán nem ő volt a fő ludas. Még mindig azt gondolom, hogy a nyári igazolások közül ő volt a legfontosabb, mert a meglévő két ember minősíthetetlen, ellenben Chilwell a liga legjobbjai közé tartozik.
A legjobb nyári igazolásunk egyértelműen Silva. Élmény nézni, hogy mekkora tanár az ember. Az utolsó 10 év egyik legjobb középhátvédjei között volt és még ennyi évesen is ki tud emelkedni a PL védők közül. Az meg, hogy ingyen érkezett, már csak hab a tortán. Természetesen Chilwell is nagyon jó igazolás, de azért az ő neve mellett van egy viszonylag magas árcédula, szóval még bizonyítania kell. Illetve el kell fogadni, hogy három védős rendszerben Marcos jobb nála. Négy védős rendszerben pedig fordítva, ez nem kérdés. Nem hinném, hogy Tuchel mester hosszútávon jegelni akarná Chilwellt, hiszen a Wolves ellen ő is ki volt próbálva 3 védős rendszerben. De ha jól emlékszem ő kihagyta a kapu előtt a ziccereit, míg Alonso bevágta. Tehát nem lennék meglepve, hogy amíg ez a 3 védős rendszer lesz tolva, addig Alonso játszana. Bár, amennyiben Silva megsérült és kiesett pár hétre, akkor inkább nézném Chilwellt középhátvédként, mint Christensent.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Keret, kezdőcsapat

#1149 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

Dante írta: 2021. február 6., szombat 1:28 Tuchel perpill tüzet olt. Ha nem stabil a négy védő, akkor 3-4-3 / 3-4-1-2 a felállás. Ha máshová alacsony ember kerül, akkor Alonso lesz a bal szárnyvédő.

A tegnapi embargós "beharanangozóban" elmondta, hogy valószínűleg frissíteni fog a kezdőn és ezt akár a formációra is értheti. Szerintem - és remélem is - nemsokára visszaállunk négy védőre. Nyilván a mostani alakzatban Alonso a hasznosabb, meglehet hogy ilyen szisztémában nincs is nála jobb ezen a pozíción a világon, már ha olyan napja van.

Viszont egy komolyabb csapat ellen esélytelen Alonso játéka, láttuk mi történt a Bayern ellen tavaly. Nem elég, hogy gyenge játékos, még egy féreg jellem is.

Ami Chilwell-t és az őt érő kritikákat illeti; emlékezetem szerint nem csinált semmi gólt érő hibát és nem volt átjáróház a baloldal. A gólokat szokásos módon rögzített helyzetekből, tizenegyesből, vagy a pálya közepén eladott / nem összeszedett labdából kaptuk. Kiemelni az utolsó 1,5 hónap csapatából nonszensz, mindenkinek rosszul ment és egyáltalán nem ő volt a fő ludas. Még mindig azt gondolom, hogy a nyári igazolások közül ő volt a legfontosabb, mert a meglévő két ember minősíthetetlen, ellenben Chilwell a liga legjobbjai közé tartozik.
Voltak vedekezesben is hibai de leginkabb tobb elsdott labda, rossz beadasok, a kezdeti lenduletes magabiztos jatekat nem hozta mar es lesullyedt a tobbiek koze, ahogy kezdett ahhoz kepest persze.
Marcos mas tipus ot tenyleg csak szarnyvedokent erdemes hasznalni, mert vedekezesben bun lassu es vagy lemaradozik folyamatosan vagy szabalytalankodnia kell. Viszont tamadasban extra es 5 vedovel ot nyomatnam. Bar mondjuk megneznek azon a poszton egy jo formaban levo Chilwellt is, hogy mit tudna nyujtani, mert a kapu elott O is jol feltalalja magat. Marcosnak a rugotechnikaja viszont top kategoria ez vitathatatlan.
A legjobb igazolas igy ennyi ido elteltevel szerintem mindenkepp Thiago Silva, folyamatosan meg tud lepni, hogy mennyire olvassa a jatekot es hatarozott sokszor bravuros mentesekkel kitunik, igazi vilagklasszis.
Amit egyedul sajnalok vele kapcsolatban az az, hogy miert nem tudtuk hamarabb megszerezni es evekig meglett volna a vezerunk a vedelemben, jovore meg mindenkepp aktivalnam a +1 evet a szerzodeseben, de szerintem utana mar nem birna a PL-t.

Avatar
Dante
Hozzászólások: 6472
Csatlakozott: 2009. február 21., szombat 18:30
Kedvenc játékos: James Mount Chilwell
Kedvenc exjátékos: Hazard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1150 Hozzászólás Szerző: Dante »

Tuchel perpill tüzet olt. Ha nem stabil a négy védő, akkor 3-4-3 / 3-4-1-2 a felállás. Ha máshová alacsony ember kerül, akkor Alonso lesz a bal szárnyvédő.

A tegnapi embargós "beharanangozóban" elmondta, hogy valószínűleg frissíteni fog a kezdőn és ezt akár a formációra is értheti. Szerintem - és remélem is - nemsokára visszaállunk négy védőre. Nyilván a mostani alakzatban Alonso a hasznosabb, meglehet hogy ilyen szisztémában nincs is nála jobb ezen a pozíción a világon, már ha olyan napja van.

Viszont egy komolyabb csapat ellen esélytelen Alonso játéka, láttuk mi történt a Bayern ellen tavaly. Nem elég, hogy gyenge játékos, még egy féreg jellem is.

Ami Chilwell-t és az őt érő kritikákat illeti; emlékezetem szerint nem csinált semmi gólt érő hibát és nem volt átjáróház a baloldal. A gólokat szokásos módon rögzített helyzetekből, tizenegyesből, vagy a pálya közepén eladott / nem összeszedett labdából kaptuk. Kiemelni az utolsó 1,5 hónap csapatából nonszensz, mindenkinek rosszul ment és egyáltalán nem ő volt a fő ludas. Még mindig azt gondolom, hogy a nyári igazolások közül ő volt a legfontosabb, mert a meglévő két ember minősíthetetlen, ellenben Chilwell a liga legjobbjai közé tartozik.

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Keret, kezdőcsapat

#1151 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Amazing24 írta: 2021. február 5., péntek 23:30 Szerintem Alonso tegnap ki is jatszotta magat a kezdobol. Se a vedekezeshez, sem a tamadasokhoz nem volt koze, konkretan a bal oldalunk halott volt. Ami Chilwellt illeti, kijart mar neki a pad, mert az elmult idoben csak arnyeka volt onmoganak. Szamomra az sem elkepzelhetetlen, hogy a vegen Alonso es Chilwell is kiszorul a kezdbol es Odoi veszi at a helyuket Ziyech visszateresevel.
Érdekes, hogy minden statisztika szerint és a szurkolók nagyobb része szerint is jól védekezett tegnap, a támadások és a jobb oldal erőltetése meg tuti taktikai húzás volt Davies miatt.

CHO tuti nem lesz bal oldalon wingback, mert onnantól nem lesz beadás meg aki széthúzza a csapatot, mivel jobb lábas..
szerintem ki lesz próbálva Pulisic wingbackben, de többnyire Chilli és Alonso lesz játszatva 3 védősnél, illetve egyszerre is el tudom képzelni őket a pályán esetlegesen, chilwellel Azpi szerepkörében az utóbbi meccsekről.


variációs lehetőség rengeteg van, meglátjuk mi lesz az alap

Amazing24
Hozzászólások: 2491
Csatlakozott: 2011. augusztus 29., hétfő 13:31
Kedvenc játékos: John Obi Mikel

Re: Keret, kezdőcsapat

#1152 Hozzászólás Szerző: Amazing24 »

Szerintem Alonso tegnap ki is jatszotta magat a kezdobol. Se a vedekezeshez, sem a tamadasokhoz nem volt koze, konkretan a bal oldalunk halott volt. Ami Chilwellt illeti, kijart mar neki a pad, mert az elmult idoben csak arnyeka volt onmoganak. Szamomra az sem elkepzelhetetlen, hogy a vegen Alonso es Chilwell is kiszorul a kezdbol es Odoi veszi at a helyuket Ziyech visszateresevel.

edeskeves
Hozzászólások: 3117
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Keret, kezdőcsapat

#1153 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

andrewm93 írta: 2021. február 5., péntek 20:33 Csóri Chillwell, talán a legstabilabb formát nyújtotta egész évben, erre ez a nímand Alonso rúgott egy gólt és máris alapember lett Tuchelnél úgy tűnik. Remélem nem így lesz és csak az embereket próbálgatja a főni :roll:
Az utobbi idoben azert nem azt hozta Chilwell, mint az elejen..
Egyebkent nem orokre szoritotta ki nyilvan, vannak ellenfelek akik ellen Alonso jobb valasztas a taktikajaba. Ugyanugy Chilwell is jatszani fog majd es az elso meccsen is o kezdett. Szerintem ez igy jo, hogy probalja megtalalni a megfelelo embereket az adott taktikakba. Kante is szerintem be fog kerulni a kezdobe mihelyst formaba lendul (az utolso meccsen ahogy beszallt ertheto, hogy meg miert nem volt kezdo) es lesznek rotalasok elol is.

Avatar
andrewm93
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2011. február 19., szombat 20:00
Kedvenc játékos: Frank Lampard
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba
Tartózkodási hely: Győr

Re: Keret, kezdőcsapat

#1154 Hozzászólás Szerző: andrewm93 »

Csóri Chillwell, talán a legstabilabb formát nyújtotta egész évben, erre ez a nímand Alonso rúgott egy gólt és máris alapember lett Tuchelnél úgy tűnik. Remélem nem így lesz és csak az embereket próbálgatja a főni :roll:

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Keret, kezdőcsapat

#1155 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

kecske01 írta: 2021. február 4., csütörtök 21:46 Nem tetszik ez a kezdo. Ziyech kellene hogy feltorjuk a Sp*rs buszat.
Zijesről elmondta Tuchel, hogy kimerült, és csak 20-30 percre alkalmas jelenleg.

Avatar
kecske01
Hozzászólások: 6898
Csatlakozott: 2010. január 26., kedd 20:33
Kedvenc játékos: Enzo
Kedvenc exjátékos: Hazard
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keret, kezdőcsapat

#1156 Hozzászólás Szerző: kecske01 »

Nem tetszik ez a kezdo. Ziyech kellene hogy feltorjuk a Sp*rs buszat.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#1157 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

Pityee írta: 2021. február 4., csütörtök 21:13 Szegény Zouma, jól tolta egész szezonban erre kiszorul teljesen a kezdőből. De a négy védő közül sajnos ez a reális sorrend. Silva-Azpi, de még Rüdi is jobb nála védekezésben.
Mondta Tuchel a meccs előtt, hogy valószínű, hogy Zouma és Havertz nem lesznek bevethetőek.

cech19960320
Hozzászólások: 3844
Csatlakozott: 2009. február 6., péntek 14:02
Kedvenc játékos: Petr Cech

Re: Keret, kezdőcsapat

#1158 Hozzászólás Szerző: cech19960320 »

Pityee írta: 2021. február 4., csütörtök 21:13 Szegény Zouma, jól tolta egész szezonban erre kiszorul teljesen a kezdőből. De a négy védő közül sajnos ez a reális sorrend. Silva-Azpi, de még Rüdi is jobb nála védekezésben.
Nem jobbnak mondanám, inkább az az oka, hogy ebbe a rendszerbe labdabiztosabb védők kellenek. Zouma labdás képességei meg ugye a Champo szintet ütik éppen.
Újfent Jorghi miatt aggódok, Marcos kevésbé időzített bomba mint az alibink..

Avatar
Pityee
Hozzászólások: 6758
Csatlakozott: 2016. február 22., hétfő 11:24
Kedvenc játékos: James-Silva-Kanté
Kedvenc exjátékos: Drogba-Terry-Lampard

Re: Keret, kezdőcsapat

#1159 Hozzászólás Szerző: Pityee »

Szegény Zouma, jól tolta egész szezonban erre kiszorul teljesen a kezdőből. De a négy védő közül sajnos ez a reális sorrend. Silva-Azpi, de még Rüdi is jobb nála védekezésben.
2012.05.19
2021.05.29 - Champions of Europe

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4801
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#1160 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

A tökkelütött trió újra tarol :| Kiváncsi vagyok Odoira csatár mögötti pozícióban, rászolgált a bizalomra

Válasz küldése