Keret, kezdőcsapat

A klubbal kapcsolatos témák.
Üzenet
Szerző
Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keret, kezdőcsapat

#2241 Hozzászólás Szerző: Megyó »

kazomester írta:Az a baj, hogy ez senkit nem érdekel. Mármint értem, hogy ők ilyen szemüvegen keresztül nézik a céget, de mi meg a másik oldalról. És egyelőre mi (a szurkolók) a f*sz rossz végén tartózkodunk, köszönhetően a (mi szemszögünkből) botrányos menedzselésnek. Ráadásul mostmár a top4es fennmaradás is veszélybe kerülhet.
Igen-igen. Az élet és az emberi magatartás egy kifejezésben: érdekkülönbözőségek

Amúgy pont ezért fogunk igazolni nyáron, mert veszélyben a top 4-es szereplés.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Keret, kezdőcsapat

#2242 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Az a baj, hogy ez senkit nem érdekel. Mármint értem, hogy ők ilyen szemüvegen keresztül nézik a céget, de mi meg a másik oldalról. És egyelőre mi (a szurkolók) a f*sz rossz végén tartózkodunk, köszönhetően a (mi szemszögünkből) botrányos menedzselésnek. Ráadásul mostmár a top4es fennmaradás is veszélybe kerülhet.

Avatar
Megyó
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2006. április 28., péntek 20:09
Kedvenc exjátékos: Jesper Gronkjaer
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keret, kezdőcsapat

#2243 Hozzászólás Szerző: Megyó »

Nem akarom megmondani a tutit, de higgyétek el, egyszerűen a megtérüléssel van baj.

Ha befektető lennék, vagy cégvezető, én is azt kérdezném: adok 100 millió eurót, mikor térül meg, hogy térül meg?

Ha erre nincs olyan válasz, hogy: ezzel fixen megnyerjük a Blt, ami 110 millió többlet bevételt eredményez, akkor azt mondanám: nem

Leegyszerűsített a példa, nyilván egy befektetés nem csak akkor jó, ha egy év alatt megtérül, de a lényeget szerintem értitek. 100 millió eurót nem fog egy vezető, vagy vezetők csoportja elkölteni azért, mert hú, "ott egy fasza kis csatár, de klassz gólokat lőhetne"

Szerk.: Nyilván felmerülhet a kérdés, hogy akkor Moratara miért volt? Azért mert pont ez a lényeg: nem a tökéletességre törekszünk hanem a felszínen maradásra ( csakúgy, mint az Arsenal, Lpool, stb). Top 4 hely + a Bl-ben tisztes helytállás. Annyit fektetünk be, ami ehhez kell, mert enélkül a Brand elsüllyed, de a győzelem megvásárlása már kockázatos befektetés, ezért nem megyünk bele túlárazott, top kategóriás üzletekbe, ahol licitálni kellene más nagyágyúkkal.

Ettől persze igaz a tegnapi kijelentés: Az Abra éra leggyengébb keretével vagyunk épp.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Keret, kezdőcsapat

#2244 Hozzászólás Szerző: kazomester »

Én elolvastam, és kb. ugyanezt mondogatom minden átigazolási időszak után. Legnagyobb jóindulattal is csak a szinten tartás megy a klubnál, előre semmit nem haladunk. De mostanában inkább 1et előre 2t hátra. Filozófia és/vagy vezetőségváltás kell.

Avatar
jkopfner
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2011. augusztus 12., péntek 20:31
Kedvenc játékos: John Terry
Kedvenc exjátékos: Gianfranco Zola
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keret, kezdőcsapat

#2245 Hozzászólás Szerző: jkopfner »

Tegye fel a kezét, aki ezt végig olvasta.

DrAd
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2016. augusztus 27., szombat 19:23
Kedvenc játékos: Terry

Re: Keret, kezdőcsapat

#2246 Hozzászólás Szerző: DrAd »

DrAd írta:Rendkívül nagy gondok vannak a csapattal, azóta az ominózus Tottenham elleni 5-3 óta. Az a legfőbb baj, hogy túl sok rétegű:
Egyrészt Abramovics nem költ annyit a klubra, mert a klub önellátó akar lenni, legalábbis volt erről pletyka.
Másrészt az átigazolási piacon olyan töketlenek vagyunk, ami valószínű Emenalo hibája, vagy az ő alkalmazottaié, akik nem bírják rendesen ellátni a munkájukat. Gondolhatjátok, hogy Mourinho sem akart senkit megvenni, Unitedba meg egyszerre Ibra + Pogba :D egyszerűen érthetetlen, és értékelhetetlen az itt betöltött szerepünk.
Harmadrészt minden edzőnk (Mourinho, Hiddink, Conte) elköveti azt a hibát, hogy a fogyatékos játékosokat nem küldi a hatodosztályba, vagy Kamcsatkára.
Negyedrészt a játékosok teljesítménye, lelkesedése, a klub iránti elkötelezettsége nagyon közel van a nullához, főleg bosszantó ez a fizetésük arányában nézve.

Nekem Chelsea szurkolóként elegem van abból, hogy azóta a meccs óta, minden héten ezt a SZART nézzem, dehát ennek a csapatnak szurkolok, mióta eszemet tudom, és mindig leülök megnézni, hátha jobb lesz. Nem csak az eredménnyel van bajom, de a pályán nyújtott teljesítmény, és harci kedv is hiányzik. A legtöbb focista nem küzd ezért a klubbért, de még csak meg sem próbálja. Chelsea szurkolóként rendkívüli fájdalommal tölt el, amikor a Liverpool lesimáz minket, az ARSENAL pedig félidőben 3-0-al ollézik ellenünk. Nem az a legnagyobb bajom, hogy nem költünk el 300 millió fontot, és nem veszünk Pogbát, meg Griezmannt, sőt, örülök neki. Viszont amikor azt kell néznem, hogy a harmadik "top" edzőnk rakja fel a fogyatékos Ivanovic, Matic (és most Cahill) párost, és Azpit balra, akkor megkérdőjelezem szaktudásukat. Inkább legyen helyettük egy u23-as, aki próbálkozik, és kapunk ki 3-0-ra, mint ezek a "sztárok". Nem értem miért rakják őket a kezdőbe, és teszik ezt addig, amíg ki nem rúgják őket... Értem én, hogy vannak játékosok, akik több éve vannak itt, és már letettek valamit az asztalra, de ha egyszer rosszabb a teljesítményük, mint az NB 1-ben, vagy bárkié ezen a fórumon, akkor vagy el kell adni, vagy egy hónap pihenő, és talán rendbe jön, de nem a kezdőben a helye. Amikor Terry kiszorult, ő is megküzdött a helyéért, és tessék, még mindig itt van, és nem vele van a probléma a pályán. Amikor elkezdődött a rossz teljesítmény, akkor csak Iváról kaptunk meccsenként gólokat, majd szépen Matic is leépült, és az egész csapat. Az a baj, hogy most már Cahill is fogyatékos, és az előző két meccsen Dave sem volt a legjobb. Olyan ez, mint valami vírus, és addig terjed majd, míg szépen lehozzuk a tavalyi csodás szezonunkat. Lehet, hogy önbizalomhiány, vagy már nem bíznak meg a csapattársban, hogy meg tudja oldani a problémát, mert például most is Dave már ment Cahill mellé, ahelyett, hogy maradt volna bal oldalt, és felvette volna az ott üresen maradó embert. Ezt is ki lehetne küszöbölni, ha a fogyatékosok nem kezdenének. Az sem üdítő, hogy minden héten lehoz egy szennylap a játékosainkról egy hírt, hogy elvágyódnak. Valószínű, hogy 90 %-a hazugság, de azért van valami alapja is. Nem tetszik, amikor Curti kritizálja az edzésmódszereket, és spanyolba vágyik, amikor Costa bevallja, hogy az Atletibe menne, amikor Hazard a realt, vagy a psg-t isteníti. Nem tetszik, hogy exbarcás vagy exarsenalos van a csapatban, bár Fabregas teljesítménye néha meggyőző. Nem tetszik Oscar és Hazard lagymatagsága, és Matic, Cahill, Ivanovic fogyatékossága. Lehet pótolni őket, ha kell, van elég játékosunk, ráadásul akkor ne 10 milliókért egy Babát vegyünk, ha nem képes játszani a premier ligában, mert nem jó az erőnléte, de érdekes módon a bundesligában tudott... Nyílván Marcus Alonso is csak a Fiorentinában tudott játszani hétről hétre, de Ivanovicnál nem jobb (ha ez van , akkor nem kell megvenni). A Chelseanek mindig is jó védelme volt, most meg 2 gólokat kapunk egyéni hibákból.

Én egy magabiztos védelmet szeretnék, vezéreket a csapatba, olyanokat, akiknek jelent valamit ez a klub. Joe Cole, Kalou és Shaun Wright Phillips is hajtott. Obi Mikel mindig ott van a padon, már nem tudom hány éve, de legalább lehet rá számítani stabil csereként (habár személy szerint én soha nem szerettem). Én olyan játékosokat akarok a pályán, mint Cech, aki többszöri agyrázkódás után visszatérve is lelkesen állt a kapuban, Ashley Cole, aki fáradhatatlanul futott fel-alá, és mindig elvégezte a védőmunkát, Terry, aki ha kell csukafejessel ment lábmagasságban, Lampard, aki ha kell bármilyen szögből lő egy jó szabadrúgást, Drogba, aki ha kell átveszi félpályán, és onnan lő gólt. Félreértés ne essék, ez ezekben a játékosokban is megvan, csak nagyon elrejtik. Ivanovic - aki a 4. gólt rúgta a Napoli ellen, Matic - aki a legjobb vkp volt, Oscar - aki két olyan gólt suhintott a Juvének, hogy a védelem kanyarban sem volt, Hazard - aki az év játékosa volt, Fabrepassz és Diégól.

A legeslegnagyobb probléma pedig, hogy ezt minden Chelsea szurkoló észreveszi, csak éppen az érintettek nem.

Köszönöm a figyelmet :)
Szeretnék reagálni a 1,5 évvel ezelőtti hozzászólásomra, ugyanis a mai Arsenal elleni meccs után ez jutott eszembe, ahol sikerült egy gyenge Arsenalt alulmúlnunk. Kíváncsi vagyok, hogy mi változott ebben a 1,5 évben:

Abramovich még mindig nem szórja a pénzt, hogy az új stadion miatt e, vagy más miatt, azt még mindig nem tudni.
Az átigazolási piacon még mindig töketlenkedünk, hogy kinek a keze van benne, még mindig nem tudni. A botrányos szezonunk után leigazoltuk Luizt (remekül ment neki, klasszis teljesítményt nyújtott), Alonsot (közepes teljesítmény, mostani szezonban jobb, mint tavaly), Kantét (világklasszis teljesítmény), valamint Batshuayit (teljesen felesleges igazolás), ami nem is olyan rossz látva az elmúlt 3 évet. Viszont most igazoltuk Rüdigert (közepes teljesítmény, teljesen létszámfeletti számomra felesleges igazolás), Zappacostát (ha egy ilyen gyenge Mosest nem tud kiszorítani, akkor minek), Bakayokot (rossz teljesítmény), Drinkwatert (angol, ??), Moratát (csak fejjel jó). Szóval akkor mindig le kell hozni egy bajnoki arany után egy kritikán aluli szezont, hogy végre normális embereket igazoljunk?
Harmadrészt pedig Conte tökei végre megérkeztek Olaszországból, és a meccs után kitette Ivanovicot a csapatból. Maticot pedig másik ütköző kp-ás hiányában nem tudta, bár nem is biztos, hogy ki akarta tenni, ugye voltak hírek, hogy ő nem akarta eladni. Cahill meg szerencsére magára talált.
A játékosok teljesítményével, lelkesedésével, a klub iránti elkötelezettségével még mindig nem vagyok elégedett.

Conte bátorságának és az új taktikának köszönhetően megnyertük a bajnokságot, és egy lenyűgöző győzelmi sorozatot is láthattunk. Ettől jobbak lettek a játékosok egyéni képességei? Egyértelműen nem. A meglepetés erejének, és a taktikának köszönhetően nyertünk sok közepes teljesítményű játékossal a kezdőben. A gyenge szezon után Courtois, Hazard, Fabregas, (Costa), Cahill magára talált, és a mostani szezonban is hozzák a formájukat, de mi van a többiekkel? Kante egyértelműen stabilizálta a középpályát, és világklasszis formában játszik. Cahill, Luiz, Azpilicueta, Christensen, (Rüdiger) jól védekeznek, néha becsúszik egy-egy hiba, de nincs alapvető probléma, már nem kapunk egyéni hibákból meccsenként 2 gólt. Ráadásul közben fiatalítunk is, és a mindenki által vízionált Christensen-Zouma duó is összejöhet. Végre ismét kevés gólt kapunk (jelenleg a bajnokságban a legkevesebbet), aminek nagyon örülök, mindig jellemző volt a Chelseare. A középpályán viszont vannak problémák. Bakayoko jól játszik? Nem. Jobb, mint Matic az utolsó 2 évében? Egyértelműen. Jobb, mint Matic fénykorában? Közelében sincs. Fabregasnak pedig nem tudjuk kihasználni a legjobb adottságait, mert nincs értelmes csatárunk hozzá, így pedig teljesen felesleges a pályán. A két szárnyhátvéd közepes játékos, tavaly Mosesnek ment jobban, idén Alonsonak, több kell tőlük. Moratának meg csak a feje van a pályán, Willian és Pedro általában nem hoznak színt a játékba. Ebből adódik a kreativitás teljes hiánya, az egész szezon kb. arra épül, hogy Azpi beíveli, Morata befejeli. Szóval mi is történt a kerettel? Ivanovicot lecseréltük Alonsora, Maticot Bakayokora, Costat Moratara. Előrébb vagyunk? Nem igazán, mivel a formációváltás és az átigazolások miatt tele vagyunk közepes játékosokkal a keretben. Még mindig nem szeretem az exarsenalos és exbarcás játékosokat a Chelseaben, és nem értem mit csinál itt Pedro. Mondjuk ez nem az ő hibája, mindent megtesz, amit csak tud, de kinek az ötlete volt leigazolni a barca padjáról? Miért nem igazolunk egy normális szélsőt, aki kreativitást tud vinni a játékba a Pedro, Drinkwater, (Batshuayi, Rüdiger) vonal helyett? Nyilván most nem vagyunk akkora gödörben, mégis úgy érzem, hogy minőségben és mennyiségben is gyengültünk, és évről-évre gyengülünk. Tudom, hogy most Morata és Fabregas is sérült volt, ezért nem tudtunk senki normálisat becserélni, de régebben ilyenkor fel lehetett küldeni egy Oscart (Schürrle, Salah), sőt szerintem ő jobb volt, mint Willian, vagy Pedro. Ők pedig még mindig a kezdő közelében vannak. Alonso bebizonyította, hogy megállja a helyét, ezért nem tudom, hogy miért nem lehetett előbb leváltani Ivanovicot. Ami még nagyon zavar, hogy néha elengednek meccseket, és úgy tűnik, mintha meg sem próbálnának küzdeni. Ez most egy Arsenal elleni elődöntő volt, mégis mindenki olyan motiválatlannak tűnt, mintha egy hatodosztályú csapat elleni edzőmeccs lett volna.

A probléma pedig, hogy ezt minden Chelsea szurkoló tudja, és úgy néz ki, hogy az érintettek is, de a 2-3 év, ami alatt megoldják, sokkal több problémát vet fel. Én pedig továbbra is szurkolok, és reménykedek, hogy egy elkövetkező Arsenal elleni mérkőzés után ne kelljen erre reagálnom.

Köszönöm a figyelmet :)

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Keret, kezdőcsapat

#2247 Hozzászólás Szerző: kazomester »


Avatar
Dízel
Hozzászólások: 3455
Csatlakozott: 2008. április 25., péntek 12:38
Kedvenc játékos: Joe cole
Kedvenc exjátékos: Robben

Re: Keret, kezdőcsapat

#2248 Hozzászólás Szerző: Dízel »

Aki tud működő streamet majd nyugodtan linkelhet. :) köszi

Avatar
Szabi
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Moderátor + Tippverseny győztese 2014/15
Hozzászólások: 6277
Csatlakozott: 2009. július 18., szombat 21:57
Kedvenc játékos: Hazard_Mertens
Kedvenc exjátékos: Lampard_Hazard

Re: Keret, kezdőcsapat

#2249 Hozzászólás Szerző: Szabi »

Egyik középhátvéd helyett igazán leülhetett volna Musonda a padra, ha már hétvégén kiosztott egy gólpasszt... Na majd talán hétvégén az FA-kupában lehetőséget kap.

Jó lenne gólt rúgni még ha mondjuk döntetlen is lesz rendes játékidőben, mert a hosszabbításban már számít az idegenbeli találat.
6+8+5+4+1+1+2+1

Avatar
zzzzz
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2008. február 2., szombat 19:34
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Keret, kezdőcsapat

#2250 Hozzászólás Szerző: zzzzz »

<3 3-4-3 <3

Hawaii
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 3908
Csatlakozott: 2009. február 27., péntek 15:40
Kedvenc játékos: Reece James
Kedvenc exjátékos: JT26 FL08 MB13 EH10

Re: Keret, kezdőcsapat

#2251 Hozzászólás Szerző: Hawaii »

Kép


Chelsea team: Caballero; Azpilicueta (c), Christensen, Rudiger; Moses, Bakayoko, Kante, Alonso; Willian, Hazard, Pedro.

Subs: Eduardo, Cahill, David Luiz, Zappacosta, Drinkwater, Barkley, Batshuayi.


Arsenal team: Ospina; Bellerin, Koscielny (c), Mustafi, Monreal, Elneny, Xhaka, Wilshere, Iwobi, Ozil, Lacazette.

Subs: Macey, Chambers, Kolasinac, Maitland-Niles, Ramsey, Nelson, Nketiah.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#2252 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

edeskeves írta:Szerintem eleg fiatal meg ahhoz, hogy ne viselje meg, ha esetleg becsereltek volna ma is 10-20 percre.
Szukseg eseten szerintem tobbet hozza tudna tenni, mint Sterling.
Ebben egyetértek, csak egyikőjük pályáralépése sem várható Conte eddigi szokásaiból, tehát irreleváns melyikük ül a padon.

edeskeves
Hozzászólások: 3118
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Keret, kezdőcsapat

#2253 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

AwayRoller írta:
edeskeves írta:Ez szamomra erthetetlen, hogy nem fer oda a padra se ennyi hianyzo mellett. A fiatalok kozul o a legtapasztaltabb, de minek is o kerulne oda, inkabb valaki olyan aki meg semmit nem jatszott.
Vannak erdekes dontesei Contenak neha..
Ő pályán volt szerdán, míg Sterling frissebb. Nem mintha számítana, valószínűleg egyik sem lenne ma becserélve.
Szerintem eleg fiatal meg ahhoz, hogy ne viselje meg, ha esetleg becsereltek volna ma is 10-20 percre.
Szukseg eseten szerintem tobbet hozza tudna tenni, mint Sterling.

Avatar
kazomester
Hozzászólások: 4609
Csatlakozott: 2007. augusztus 24., péntek 18:31

Re: Keret, kezdőcsapat

#2254 Hozzászólás Szerző: kazomester »

AwayRoller írta:
edeskeves írta:Ez szamomra erthetetlen, hogy nem fer oda a padra se ennyi hianyzo mellett. A fiatalok kozul o a legtapasztaltabb, de minek is o kerulne oda, inkabb valaki olyan aki meg semmit nem jatszott.
Vannak erdekes dontesei Contenak neha..
Ő pályán volt szerdán, míg Sterling frissebb. Nem mintha számítana, valószínűleg egyik sem lenne ma becserélve.
Mai cserék, Barkley, Zappa, 5 perce Charly.

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#2255 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

edeskeves írta:Ez szamomra erthetetlen, hogy nem fer oda a padra se ennyi hianyzo mellett. A fiatalok kozul o a legtapasztaltabb, de minek is o kerulne oda, inkabb valaki olyan aki meg semmit nem jatszott.
Vannak erdekes dontesei Contenak neha..
Ő pályán volt szerdán, míg Sterling frissebb. Nem mintha számítana, valószínűleg egyik sem lenne ma becserélve.

edeskeves
Hozzászólások: 3118
Csatlakozott: 2008. július 8., kedd 15:22
Kedvenc játékos: Cesc Fabregas
Kedvenc exjátékos: Didier Drogba

Re: Keret, kezdőcsapat

#2256 Hozzászólás Szerző: edeskeves »

zzzzz írta:Kenedy megérdemelte volna, hogy legalább a padon ott legyen.
Ez szamomra erthetetlen, hogy nem fer oda a padra se ennyi hianyzo mellett. A fiatalok kozul o a legtapasztaltabb, de minek is o kerulne oda, inkabb valaki olyan aki meg semmit nem jatszott.
Vannak erdekes dontesei Contenak neha..

Avatar
AwayRoller
Hozzászólások: 4817
Csatlakozott: 2008. július 1., kedd 18:24
Kedvenc játékos: -
Kedvenc exjátékos: Azpi Kanté Lamps Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#2257 Hozzászólás Szerző: AwayRoller »

laczze írta:Kurtoa morata ?
Egyik sérült, a másik balfasz.

Avatar
laczze
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2009. július 23., csütörtök 20:12
Kedvenc exjátékos: Drogba
Tartózkodási hely: Nova

Re: Keret, kezdőcsapat

#2258 Hozzászólás Szerző: laczze »

Kurtoa morata ?
Drogba,Lampard,Terry <3

Avatar
zzzzz
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2008. február 2., szombat 19:34
Kedvenc exjátékos: Mata
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Keret, kezdőcsapat

#2259 Hozzászólás Szerző: zzzzz »

Kenedy megérdemelte volna, hogy legalább a padon ott legyen.

Avatar
Zsolti
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2010. május 9., vasárnap 20:10
Kedvenc játékos: Terry Drogba
Kedvenc exjátékos: Robben Zola

Re: Keret, kezdőcsapat

#2260 Hozzászólás Szerző: Zsolti »

Remélem Barkley ma bejátssza magát a csapatba, Bakayokoval a kezdőbe mindig emberhátrányban indulunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2018. január 20., szombat 13:50-kor.

Válasz küldése